IMHOFF SCHAKELT Schuld van DE RECHTER IN 90 miljoen tl I Telstar houdt Castenmiller God efroot snel in eindsprint Jensen gaat goud kosten SP0RWW1 9< TEGEN ST. ETIENNE” „MAZZEL IS NODIG PSV’s Jan Poortvliet: „Ik ben geen grote” Hl 'A GEDING OM PLAATS IN ZEILSELECTIE Profvoetbal Italië OOK RUDI KOOPMANS FORMIDABEL IN ACTIE DINSDAG 3 O MAART 19 7 6 21 SPORT g and Middenvelder f K; (Van onze speciale verslaggever) ST. ETIENNE „Je moet een tegenstander nooit onderschatten. Dan kan het achteraf ook nooit zo heel hard tegenvallen’’. Een uitspraak van PSV-youngster Jan Poortvliet over de komende confrontatie met de Fran se landskampioen Saint-Étienne in het Geoffrey Guichard-stadion woens dagavond. Waarmee Jan Poortvliet zich in alle nuchterheid weer in de re aliteit heeft geplaatst, nadat hij in een eerder stadium PSV de zwakste tegenstander voor de halve finales van de Europa-Cup had toegewenst. W l B 20 Fred Imhoff was bij de Spelen van St. Etienne, PSV’s tegenstander woensdagavond, traint. Van links naar rechts: Rochetau, doenlman Curkovic, Lopez en de springende Janvion- (Van onze sportredactie) in Eindhoven James Vrij geniet na zijn zege op George Perrot. erk. van Vrij: klassieke knock out na 737. (Van onze sportredactie) il. ij’. 1. /njdag voor PIETER MUL Ti van richt. Met wat geluk hadden we ook tegen die ploegen snel op voorsprong kunnen komen, waardoor we wat vrijer hadden kunnen spelen. PSV heeft nu eenmaal uwde 3-winkel snshops. Henning Jensen (rechts): „Spelen voor Ajax niet onaardig”. MOL (ANP). In de tweede etappe van de Ronde van België zijn maandag weinig opvallende dingen gebeurd. Het gehele peloton ging in Mol bijna gelijk tijdig over de streep en Freddy Maertens blijft leider in het algemeen klassement. Fred Imhoff: geen genoegen genomen met intrekking toezegging. Eddy Merckx, die in de Catalaanse Week een arm- en knieblessure had opgelopen, leed hier nog zichtbaar onder en eindigde achter in het peloton. Jan Raas blijft in het algemeen klas sement de beste Nederlander met een vierde plaats en een achterstand van 54 seconden op Maertens. voltooid is maatregelen uitgevaardigd om zijn programma in de komende we ken niet bovenmatig te belasten. Wat onder meer inhoudt dat Jan Poortvliet vrij geruisloos uit de selectie van Jong Oranje is verdwenen en voorlopig ook niet in aanmerking wil komen voor het militaire elftal. Poortvliet: „Voorlopig wil ik me de eerste maanden concentre ren op PSV, op de Europa-Cup en de finale van de KNVB-beker. Het lijkt me voor een aankomend voetballer al mooi genoeg. Ik ben nog jong en heb dus nog de tijd met de vertegenwoordigende elf tallen”. Jensen zelf vertelde in Mönchen- Gladbach: Ajax en ik hebben, geheel zonder verplichtingen van beide kan ten, gesproken over mijn voetbaltoe- komst. Er zijn geen bepaalde afspra ken gemaakt, ik kan slechts zeggen dat het spelen voor Ajax mij niet onaantrekkelijk lijkt”. Zelfs bij de Italiaanse kampioen Juventus gaat het financieel niet voor de wind. Vorig seizoen kwamen ei' bij de club uit Turijn aan entreegelden en transfers 12 miljoen gulden bin nen. Aan salarissen van spelers en officials werd bijna vijf miljoen gul den uitgegeven. De overige kosten, zoals terreinhuur, reizen en verzeke ringen tot een totaal van nog eens zes miljoen zorgden ervoor dat „La Juve” vorig jaar geen cent overhield. Wat dan nog beter is dan de positie waarin de meeste topclubs in Italië verkeren. Kruis trachtte te forceren en bij enig lijf-aan-lijf-werk in de derde ronde trof Watbled de Amsterdammer vol op diens linkerwenkbrauw. Het bloed stroomde rijkelijk, voor Kruis reden om een incorrecte stoot van de Fransman te sugge reren. Een laffe geste, die door de zaal terecht werd weg gehoond. Watbled dus winnaar door interventie. In de laatste partij van de avond handhaafde de Utrechtse belofte Adrie Huussen zijn ongeslagen record. In zijn zesde betaalde gevecht trof hij Josef Gninion uit Ivoorkust als tegenstander. Deze bakte er niets van, veroorloofde zich in correcte uithalen en kreeg maar liefst twee openbare waar schuwingen. Zwaarwelter Huussen kwam eenvoudig aan zijn zege toen Gninion in de vierde ronde gediskwalificeerd moest worden na opnieuw foutief boksen. Mexico reserve voor de Nederlandse ploeg. In Kiel zeilde hij in 1972 samen met Simon Korver de Nederlandse Olympische Flying Dutchman. Hij ein digde in het klassement als tiende. AMSTERDAM (ANP). Het kort ge ding dat zeiler Fred Imhoff heeft aange spannen tegen het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond dient donder dag 1 april (09.15 uur) voor de president van de Amsterdamse rechtbank. ste, ging de routinier met een kreet van pijn neer. „Deze stijl van boksen ligt me wel”, wist Koopmans. „Tegen deze man kon je tenminste boksen, die vorige partijen in Nederland, daar konden de tegenstanders alleen maar afklemmen”. Held van de avond werd Amsterdammer James Vrij. De 24-jarige weltergewicht, zes weken geleden een onterechte winnaar tegen de Engelsman Rhiney, maakte zijn dertiende partij als beroepsbokser. En dat liep ongelukkig af voor tegen stander Georges Perrot, een man met 48 zeges in 60 prof- partijen. Een bokser ook met een gevaarlijke rechterhand. Manager Rühling had Vrij daarvoor gewaarschuwd, en de donkere welterkampioen was totaal verrast toen Perrot hem meteen in het begin met een linkse deed wankelen. „Ja, daar had ik niet op gerekend”, bekende Vrij na afloop. Hij her stelde zich echter onmiddellijk en kon met linkse stoten op het hoofd van Perrot, 29 jaar oud, scoren. De Fransman liet zich ook niet onbetuigd en de eerste ronde leek onbeslist. Na de gong gingen beide boksers er opnieuw agressief tegenaan. Vrij slaagde erin Perrot met een linkse uit zijn evenwicht te brengen. De Fransman kreeg vervolgens een ontzettend harde rechtse klap tegen zijn kaak. Een klassieke knock-out-overwinning voor Vrij, die de zaal tot een staande ovatie bracht. DEN HAAG (ANP) Het Itali aanse profvoetbal (36 culbs) heeft een totale schuldenlast van 90 miljoen gulden. De zestien clubs uit de hoog ste afdeling sloten het boekjaar 1974/1975 af met een nadelig saldo van 900.000 gulden. Dit blijkt uit een studie, die Mino Mulinacci in de „Ga- zetta dello Sport” heeft gemaakt over het afgelopen voetbalseizoen. Het werkelijke verlies is echter veel ho ger dan uit deze cijfers blijkt. Niet verdisconteerd zijn namelijk de be dragen, die werden uitgegeven voor het aantrekken van nieuwe spelers en het „zwart” betalen van de Italiaanse voetbalwerknemers. Poortvliet: „Om je als team aan de top te handhaven moet je gewoon maz zel hebben. En met uitzondering van die wedstrijd in Eindhoven tegen Hajduk Split hebben we dit seizoen nog maar echt weinig meevallers gekend. De ma nier waarop we bijvoorbeeld die uitwed strijden tegen FC Den Haag en Sparta hebben verloren was zonder meer knul lig nog altijd dat ruggesteuntje nodig om zich goed te kunnen manifesteren, zon der dat we te gehaast hoeven te gaan spelen”. Jan Poortvliet, leerling-profvoetballer in het team van de Eindhovense lands kampioen. Althans, de Zeeuw (afkomstig van de zaterdagclub Arnemuiden) wenst zich nog altijd als zodanig te beschou wen, hoewel hij inmiddels al weer drie kwart seizoen een vaste keus van Kees Rijvers is voor het eerste elftal. Als 17- jarige Jeugdplan-Nederland-speler werd Jan Poortvliet naai Eindhoven gehaald zonder daarvoor echt tot opvallende prestaties te zijn gekomen. Door een omzichtige begeleiding van bijna twee jaar in het Eindhovense C-elftal werd het talent-Poortvliet echter toch zodanig gepolijst dat hij begin dit seizoen klaar was voor het grotere werk. Kijkt Poortvliet terug: „De eerste tijd bij PSV viel het me overigens knap tegen. Uit een dorpje kom je ineens in een grote stad terecht. Daar moet je toch wel even aan wennen. Bovendien was ik pas 17 jaar en je wilt dan stoer doen. Met de jongens wat gaan stappen en zo. Ik ging met de week slechter spelen. Totdat ik op een moment tegen mezelf zei: Jan, jongen, dat loopt mooi verkeerd. Zo red je het nooit”. Zodat het roer resoluut werd omgegooid, spoedig resulterend in een opgaande prestatielijn in het C-elftal. Poortvliet: „Ik moet het nu eenmaal hebben van veel trainen. Ik ben geen grote voetballer. Ik ben me ervan be wust dat ik nog wel enkele tekortko mingen heb: mijn startsnelheid is beslist niet imponerend, terwijl ik bovendien nog altijd te gretig in de aanval ga. Gevolg van nog te weinig routine. Over igens moet ik stellen dat ik dit seizoen op een geweldige manier door de spelers van het eerste elftal ben opgevangen. Uiteraard speel je onder druk wanneer je toch nog vrij plotseling in het A- elftal je debuut moet maken. Je wilt jezelf waarmaken en dat heeft natuur lijk wel tot gevolg dat je fouten maakt, fouten die overigens op een geweldige manier door vooral Willy van de Kerk hof werden gecorrigeerd”. Eind dit seizoen loopt het contract af van J an Poortvliet, evenals trouwens van André van Gerven (die van PSV inmiddels te horen heeft gekregen dat hij een andere club mag opzoeken Gerards van PEC Zwolle wordt nu ge noemd als tweede man achter Van Be- veren), Dahlqvist en de gebroeders Van de Kerkhof, voor wie FC Valencia althans voor René belangstelling zou hebben. Jimmy Connors won het tennistoernooi van Palm Springs (USA) door in de finale Roscoe Tanner de baas te blijven met twee maal 6-4. Connors veroverde daarmee ruim 80.000 gulden. Tanner heeft in belde sets met 4-1 voorgestaan. Eenmalig Nederlands international Willy Lippens, voetballend in West-Dultsland, heeft een storm van reacties ontketend met de bekendmaking niet bij zijn club Rot Weiss Essen te willen blijven. Dit omdat de vereni ging niet aan zijn eisen (twee ton voor een driejarig contract) tegemoet komt. Bij de Duitse Bundesligaclub stond de telefoon maandag niet stil vanwege de opmerkingen van voor- en tegenstanders van het vertrek van Lippens nu dertig jaar oud). De autocoureur Clay Regazzoni werd eer ste in de Grote Prijs van Amerika in Long Beach. Wereldkampioen Niki Lauda eindigde als tweede en Depailler als derde. Tennisser Rolf Thung verloor in de eerste ronde van een toernooi in Barcelona van de Fransman Daniel Naeglen: 16 en 57. De gevolgtrekking ligt dan ook voor de hand dat het enorme bedrag aan schulden te wijten is aan het aankopen van nieuwe spelers. De post inkomsten (54 miljoen gulden) op het budget wordt voornamelijk gedekt (80 procent) door entreegelden. Bijna de helft van de onkosten bestaat uit salarissen en premies van spelers en officials. Sanering van het Italiaanse voetbal is slechts mogelijk wanneer het „zwart” betalen van spelers wordt verboden en de transferkosten dras tisch worden omlaag gebracht. Met uitzondering van de eerste wed strijd van dit seizoen tegen MVV heeft Poortvliet alle wedstrijden tot nu toe meegespeeld. In die wedstrijd tegen de Maastrichtenaren maakte Strik geen al te beste indruk als opvolger van de naar Zweden teruggekeerde Bjorn Nordqvist. Poortvliet werd toen van de reservebank gehaald, eerst als rechter-, later als linkervleugelverdediger en de laatste weken nu Rijvers Stevens in het centrum van de verdediging heeft gepos teerd als aanvallende middenvelder. Poortvliet: „Op die plaats voel ik me het beste thuis. Van origine ben ik nu eenmaal een middenvelder en beslist geen verdediger. Tegen Ajax zaterdaga vond moest ik plotseling weer als lin- kerverdediger spelen op Arnesen, een geweldig goede voetballer. Dat viel me toch weer bar tegen, die omschakeling. Toen ik in de tweede helft weer naar het middenveld verhuisde ging het me teen weere en stuk beter”. De waarde van Jan Poortvliet PSV is enorm. Dat weet ook Kees Rij vers en derhalve heeft de Eindhovense oefenmeester voor de Zeeuw die mo menteel in Vught zijn militaire dienst plicht vervult en over enkele weken overgeplaatst zal worden naar Oirschot wanneer zijn opleiding tot hofmeester Met de 31-jarige Amsterdammer Joop Kruis gingen de zaken minder voorspoedig. De slecht voorbereide halfzwaargewicht bleek een boksloze periode van ruim twee jaar niet goed te zyn doorgekomen. De tien jaar jongere Sylvain Watbled dolde een beetje met de Nederlander. In zijn zesde partij als prof bewoog de Parjj zenaar erg goed. De statische Kruis kon niet bij zjjn tegenstander komen, had een slechte dekking, en loerde op één alles beslissende tik. Watbled had dat goed in de gaten en zette Kruis soms gewoon voor schut. Vier Belgische sprinters maakten in Mol uit, wie de vijf en de drie seconden bonificatie mochten verdelen. Walter Godefroot toonde zich de snelste, maar Maertens behaalde met z’n tweede plaats drie seconden bonificatie, waardoor hij in het algemeen klassement verder weg liep van Walter Planckaert en André Dierlckx. „Zowel voor PSV als voor Saint-Étienne wordt de wedstrijd van woensdagavond van kapitaal belang. Ik ben er namelijk vast van overtuigd dat in Frankrijk uitein delijk de basis zal worden gelegd voor de finaleplaats van één van de twee ploegen”. Waarbij, vindt Jan Poortvliet, er beslist de nodige dosis geluk bij zal moeten komen om een redelijk goede uitgangsstelling voor de tweede wedstrijd in Eindhoven te cre- eren. MÖNCHEN-GLADBACH (ANP). Borussia Mönchen-Gladbach heeft direct en nadrukkelijk gereageerd op de flirt tussen Ajax en Borussia’s spits, de Deense international Hen ning Jensen. Helmut Grashoff, de zakelijk leider van Borussia verklaar de: „Wanneer Ajax belangstelling voor Jensen heeft, kunnen zij zich tot ons wenden. Wij zijn bereid tot een gesprek, maar wij zullen Jensen ze ker niet laten gaan voor minder dan 2.500.000 mark”. De 34-jarige Scheveningse zeiler eist dat het KNWV de afspraken die half november tijdens een bijeenkomst ten huize van NOC-secretaris Jaap Stap werden gemaakt, zal nakomen. Tijdens die bijeenkomst, waar een oplossing werd gezocht voor de moeilijkheden tus sen een aantal zeilers en het verbond, werd door het KNWV toegezegd dat zeilers als Blok en Imhoff weer zouden worden opgenomen in de kerngroep en dat hen zou worden meegedeeld welke wedstrijden zouden tellen als olympische selectie. Het verbond is enkele dagen na de bijeenkomst bij de heer Stap terugge komen op zijn toezeggingen, waardoor de weg naar het Olympische wedstrijd- water voor Imhoff vrijwel werd afgeslo ten. AMSTERDAM Twee glaszuivere knock-out-overwinnin- gen maakten van het boksgala dat maandagavond in het Amsterdamse Carré werd gehouden een gedenkwaardige ge beurtenis. Twee Nederlandse boksers ztfn via de triomfen nu bjjna zeker van een gevecht om de Europese bokstitel in verschillende gewichtsklassen. Middengewicht Rudi Koopmans joeg al in de tweede ronde tegenstander Daniël Martin naar het canvas, terwijl kort daarop James Vry in het welter gewicht de gevaarlijke Georges Perrot eveneens in de twee de ronde voor meer dan tien tellen tegen de grond sloeg. De inspanningen, die de renners zon dag op de Vlaamse kasseien hadden moeten leveren, zorgden er voor dat het peloton maandag de 175 kilometer Drongen naai’ Mol vredig koersend af legde. Slechts één renner waagde een vluchtpoging. Lucien van Impe sprong 50 kilometer voor de finish weg, bouwde een voorsprong op van 35 seconden, maar werd 20 kilometer voor de eind streep achterhaald. VELSEN. Na uitvoerige onder- handelingen hebben eredivisieclub Telstar en trainer Joop Castenmiller besloten het contract van de oefen meester bij de Velser Voetbalstichting met één jaar te verlengen. Twee jaar terug volgde Castenmiller bij Telstar Jan Rab op, de inmiddels bij Utrecht ontslagen trainer. Poortvliet wil beslist niet weg bij de Eindhovenaren. Poortvliet: „Er is welis waar nog nergens over gesproken op dit moment, maar wat mij betreft wil ik vandaag nog mijn contract met PSV verlengen. Ik heb het bijzonder naar mijn zin. Een geweldige ploeg. Ik word hier op een bijzonder goede manier begeleid, zowel door de technische leiding als door de oudere collega’s. Wanneer ik bij een club in het westen terecht zou zijn gekomen, zou ik nu alweer bij de amateurs hebben ge speeld”. PSV en het Westen... Kennelijk toch een zaak die PSV in al zijn gelederen voortdurend blijft irriteren. En waarom? Met name aan het titelgevecht van James Vrij lijkt niets meer fout te kunnen gaan. De Engelse manager Barrett heeft de Amsterdammer al een duel aangeboden tegen zijn pupil Pat Thomas, die op 9 april voor de Europese kroon tegen de Italiaanse Scano uitkomt. Grijpt Thomas die titel, dan bokst Vrij begin juni in Londen. Rudi Koopmans’ kansen in het middengewicht moeten nu zeer hoog worden aangeslagen. De ervaren Martin was geen partij voor de Nederlander, die zeer stellig verkondigde dat de Europese boksbond hem nu niet meer kan passeren. De Westduitse bond heeft Kooopmans, in het bezit van een Duitse licentie, al voorgedragen bij de EBU. De organisatie zal de uit Friesland afkomstige Koopmans nauwelijks meer kunnen laten zitten na de korte maar krachtige opvoering van gister avond. Titelverdediger is de Brit Bunny Sterling, die het kampioenschap onlangs op de Duitser Reiche veroverde. Koopmans had in zijn 18e gevecht als profbokser wat goed te maken tegenover het Nederlandse publiek, met zo’n 1600 man in Carré vertegenwoordigd. Koopmans is nog ongeslagen, maar kon in twee partijen in Den Haag en Scheveningen niet laten uitkomen dat hij inderdaad zo’n formidabele mid dengewicht is. Opponent Daniel Martin wist wat voor vlees hij met de Nederlander in de kuip had, want twee jaar terug verloor hij al eens op punten. Dat belette de Fransman niet van het begin af aan de aaanval te zoeken. „Nee, ik vond het niet te riskant. Alleen heb ik de juiste afstand niet kunnen vinden”. Daar droeg Koopmans ook wel zorg voor. Martin liet hij veelvuldig missen, terwijl hij gelijk in de eerste ronden met linkse directen de Fransman bestookte. De 31-jarige Martin (21 maal winst in 31 gevechen) stelde daar weinig tegenover. Koopmans toonde verschillende goede combinaties, waarbij zijn slagkracht enorm bleek. In de tweede ronde kregen maag en hoofd van Martin het hard te verduren. Op een rechtse ging hij al bijna neer, maar toen Koopmans een snoeiharde linkse op Martin’s lever plaat-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21