Garagehouders Koninginnedag wordt b^vishal Haven in vragen Velsen-Noord groot feest Jubilarissen VVD-Velsen bij Hoogovens Velsen streeft weer naar kiest nieuwe sluitende begroting voorzitter Duitse gemeente bij KGIJ op bezoek Visakte heet voortaan viskaart viskaart I ELS K (ENNEME B vergunning e» I een deskundig drukwerk- advies? drukkerij schmitzpy f 32, Gevonden voorwerpen DAVIDSON WEER WAT GROTER Bijna f500,- voor Opbrengst collecte voor Angola boekdruk foliedruk offset klein offset „GINA CANADESE FILM IN „FILMHUIS VELSEN’’ „Op Hoop van Zegen” f JL -2™ 7 STREEK EN STAD UIT NIEUWS 6 er. Tel. 02550-15389 2 Snoeribobbels 1 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Niet geheel ten on rechte heeft maandagavond geen enkele burger van Velsen enige belangstelling getoond voor de laat ste openbare vergadering in het stadhuis van de raadscommissies, waar het ontwerp meerjarenplan 1976-1980 door moest worden be handeld. Ditmaal waren die van fi nanciën en de gemeentelijke bedrij ven aan de beurt, met als gevolg op nieuw langdurige en weinig inte ressante discussies over rendabele en onrendabele posten, prioriteiten, investeringslijsten en de rentevoet. Maar ja, in een land dat behoorlijk democratisch wordt bestuurd, die nen nu eenmaal ook onderwerpen te worden besproken waar de „mo dale” toehoorder weinig interesse voor kan opbrengen. Bejaarden fa „Witte tejater” Jan van Dommelen - ..K< JNSDAG 3 O MAART 19 7 6 <1 (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) F Ministerie van en Visserij (Van een onzer verslaggevers) Votsr dhr/tnw Adres Woonplaats (Van een onzer verslaggevers) zal Voor de bejaarden is er vrijdagmiddag van twee uur af in dorpshuis „De Meer paal” een feestprogramma met een op- O voortaan te mogen vissen moet iedere visser van 15 jaar en ouder Zoals gewoonlijk hadden de leden van de commissies zich weer intensief in de stukken verdiept en verschenen zij al lerminst onvoorbereid op de vergadering. Toch gaven zij wel eens blijk de materie niet steeds voldoende te beheersen, ge tuige bijvoorbeeld de ruiterlijke erken ning van een hunner: „Ja, dat was stom van mij”, toen wethouder H. van der Werff hem als voorzitter op een onjuiste conclusie wees. Dinsdag vertrokken: Corchester, Til bury; Star Asahi, Brake, Velsen. Tenslotte meende een der leden bij een deel van de burgerij enig misnoegen te hebben beluistrd over de voorgeno men wijzigingen van het Schoterkerkpad in Santpoort-Zuid. Men vreesde name lijk dat het landelijk karakter door deze veranderingen geheel verloren zal gaan. Maar deze kwestie komt waarschijnlijk nog in de gemeenteraad aan de orde. wijkerstraatweg160 velsen-noord IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 9.515 kg. tong; 121 kisten tarbot en griet; 962 kisten kabel jauw; 2 kisten kool vis; 4 kisten schelvis; 2371 kisten wijting; 2485 kisten schol; 146 kisten schar; 1 kist haring en 41 kisten diversen. het een in 2 de BEVERWIJK. Vorige week donder dag organiseerde de klaverj asclub Mee- restein een open klaverj asdrive ten bate van de invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen”. De netto opbrengst bedroeg ƒ472. Ria der „De Tips redactie: Ko van Leeuwen - fe. <•'>-: geaccepteerd. Ook ligt het niet in de bedoeling van het gemeentebestuur van Velsen de burgerij zwaarder te belasten dan strikt noodzakelijk zal zijn. VELSEN. De verleden week in de gemeente Velsen gehouden collecte, ge organiseerd door de werkgroep „Ango las” van de Wereldwinkel, bleek na telling 7.663,41 te hebben opgebracht. Dit bedrag is inmiddels overgedragen aan de landelijke actie „Geef om Ango la’ van de mondiale stichting „Angola Komitee”. Overigens kon uit de discussies wor den afgeleid dat het gemeentebestuur van Velsen opnieuw’ streeft naar een sluitende begroting voor 1977. Trouwens, volgens wethouder Van der Werff zal een niet-sluitende begroting in geen ge val door Gedeputeerde Staten worden Behalve dit bedrag heeft de werk groep ook nog voor ongeveer 8.000 aan medicamenten en kleding aan de mondi ale stichting verzonden. De organisato ren, uiteraard bijzonder erkentelijk voor alle giften, maken verder nog bekend dat zij, die eventueel geen collectanten mochten hebben ontmoet, alsnog een bijdrage kunnen storten op giro 26655, ten name van de mondiale stichting „Angola Komitee” in Amsterdam. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: sleutel, ring met drie sleutels, bos sleutels, etui met vijf sleu tels, sleutel aan hanger, herenregenjas, oogschelp voor fototoestel, lap stof, hon- deketting met penning (01160), wieldop, zwemdiploma, damespolshorloge, meis jesmuts, tas met gereedschap, gym schoen, knipportemonnee met inhoud, tas, ring met inscriptie, herenportemon nee met inhoud, verzekeringsplaatje bromfiets (TQT 561), paar dameshand- schoenen, babyboxpakken, broche, sjaal, sportschoen, vlag. het bestuur de voor heeft Onderwijl werd door een der leden ook het „Witte tejater” nog ter sprake gebracht, waarbij deze zich allerminst liet kennen als een bewonderaar van de hier vertoonde artistieke prestaties. „Ik krijg al een vreemd gevoel als ik zie hoe de naam wordt gespeld”, gaf hij te kennen. Meer waardering had deze spre ker voor de dramatische vorming op de scholen, maar dan weer niet door het zogenoemde „vormingstoneel”. Hij had zich namelijk niet aan de indruk kun nen onttrekken dat de beoefenaars daar van beter op de hoogte waren met de politieke situatie in Zuid-Amerika dan die in het eigen land. DE VISAKTE heet voorataan VIS KAART. Zo staat er geschreven als aanhef op de nieuwe folder van het ministerie van Landbouw en Visserij. Daarin wordt de sportvisser uitvoerig ingelicht over wat wel en niet mag in de sportvisserij, maar vooral over wat móét. Ons leven schijnt op orde te worden gehouden dankzij enorme hoeveelheden papieren en daaraan ontkomt ook de eenvoudige hengelaar niet. Alleen zjjn de visaktes voortaan niet meer af te halen aan het stad huis of bij de politie, maar wordt dit alles via de posterijen geregeld. houders bij het kantoor in Arnhem is het 3542200. Dit ten name van Visak- ten en Bijdragenbewijzen. C. In het vakje „mededelingen” de naam ver melden voor wie de viskaart bestemd is. Vanaf 12 april zijn de viskaarten verkrijgbaar en ook de per giro be stelde zullen vanaf die datum zo snel mogelijk worden toegezonden. Maar alleen met zo’n viskaart is de hengelaar er meestal nog niet, want niet alle wateren zijn zomaar vrij om te vissen. Daarom staan er in de ministriële folder nog veel meer be langrijke aanwijzigingen. Vanaf van daag ligt die folder voor u klaar op de postkantoren. treden van kunstfluiter Peter Adrichem, Olga Lowina een accordeonduo en een kienspel. De gratis toegangskaarten voor dit feestgebeuren, waarvoor er niet meer dan 2U0 beschikbaar zijn worden van 6 april af bij de vaste adressen van de bejaardenafdeling beschikbaar gesteld. De grote attractie belooft te worden een spuitbalwedstrijd op de Breesaper- hof om twee uur tussen brandweerploe gen van Van Gelder Papier en Hoogo vens. W' s> Mmfoterie va» Umtfcouw rsn VissWij Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke d insdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Bij de gemeente zijn twee verzoeken om een Hinderwetver gunning binnengekomen van twee auto bedrijven. Een bedrijf uit Heerlen wil aan de Santpoortse Van Dalenlaan 388 een garage openen en heeft een hinder wetvergunning nodig voor het aanbren gen van anti-corrosiemiddelen op voer tuigen. Een garagehouder uit de Santpoortse Hoofdstraat vraagt om vergunning om zijn garage aan de Van Dalenlaan 262 te wijzigen. Op woensdag 14 april (11 uur) wordt op het Velsens stadhuis een hoorzitting gehouden waar eventuele bezwaren kun nen worden ingediend. Tot die tijd lig gen alle stukken op het gemeentehuis ter inzage op dè 4e afdeling. Namens de gemeente wordt de aan dacht erop gevestigd dat alleen diegenen die een schriftelijk bezwaar hebben in gediend (bij de gemeente) gerechtigd zijn tot beroep. IJMUIDEN. Maandag aangekomen: Arctic Shore, Cont Plat, Velsen; Vanes sa, Paradip; Rijnborg, Waya, Beverwijk; Corchester, Thames; Kenrix, Kingslynn, IJmuiden; Holstentor, Cont Plat, Velsen; Kristina, Karlstad, Zaandam; Medina, Warrenpoint; Doris, Jacobstad, Velsen; Teutonia, Rotterdam; Cap Falcon, Bay onne; Vinstra, Norfolk; Holstentor, Cont Plat, Velsen; Buenavista, Rotterdam; Stanislaw Dubois, Gdynia, IJmuiden; Torsten, Zaandam, Southampton; Samos Island, IJmuiden, Rotterdam. gramma van Club 500 met een optreden van clown, goochelaar en accordeonist. Voor de meisjes en jongens van 7-9. 10-12 en 13-15 jaar is een opdrachten wedstrijd met etalagewedstrijd met de start op diverse punten. Voor de jong- sten onder de deelnemers wordt een aangepast parcours afgewerkt. Alle kin deren lopen een zelfstandige route met controleposten en voeren door heel Vel- sen-Noord opdrachten uit. Hierbij is het sportieve element niet vergeten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Veertig leden van een Evangelische Gemeente uit Bremen bezoeken zaterdagavond 3 april de vie ring van de Kritische Gemeente IJmond in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. De bevriende Duitse gemeente zal ge durende vier dagen bij de KGIJ blijven. Het programma omvat een kennisma king met de beraden en actiegroepen van de KGIJ en excursies naar instan ties, waarmee de KGIJ zich verwant weet en verbonden voelt. Zo gaat men naar De Vuurtoren, een crisis en jeug- dopvangcentrum te Amsterdam; de leef gemeenschap van het Rosenstock-Hues- sy-huis te Haarlem; de Populier, het trefcentrum van de Amsterdamse Stu- dentenecclesia en brengt men een be zoek aan het Jiddisch Cabaret „Lilalo”. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: grote tong 11,17-10,80; grootmiddel tong 15.19-14.60; kleinmiddel tong 13,74-13,21; tong één 13,66-13,17; tong twee 12,57-12,12; tarbot 14,77-13,62. Per 40 kg.: Kabeljauw één 98-78; ka beljauw twee 132-83; kabeljauw drie 110-90; kabeljauw vier 90-80; kabeljauw vijf 77-60; witte koolvis 96-82; tarbot 496-259- griet 272-172; schelvis vier 100; schol één 72-60; schol twee 82-65; schol drie 90-72; schol vier 80-65; wijting drie 43-33,60; wijting vier 26; haring twee 56; schar 77-48. Voor de kinderen beginnen de activi teiten om 10.00 uur met een ontvangst in de grote zaal van buurtcentrum „De Mei” van leerlingen van het kleuteron derwijs en eerste jaars van het basison derwijs. Aangeboden wordt een pro- Na ongeveer tweeëneenhalf uur aan het meerjarenplan te hebben gewijd be gon de commissie van financiën daarop nog met een afzonderlijke agenda, waar men beduidend minder lang van stof over is geweest. Zo hadden de leden weinig moeite met het verlenen van faciliteiten aan enige instellingen en verenigingen, welke ten gevolge van het invoeren van de bejaardenpas de inkom sten zagen verminderen. En al even vlot werd een subsidie toegekend aan de stichting „Dienstverlening aan Bejaar den”. een viskaart hebben (zie illustratie) en daar op staat door middel van een opgeplakt zegel aangegeven voor wel ke vorm van vissen die kaart geldt. Daarvoor zijn drie types zegels ont- orpen, van verschillende kleur. Op alle drie prijkt een visje dat met enige argwaan naar een lokaas loert. Vist u altijd met een gewone hen gel, dan koopt u zo’n zegel in het rood voor de somma van vijf gulden en dan bent u in het bezit van een viskaart die het oude „bewijs van bijdrage” vervangt. Wanner u iets uitgebreider vist, bijvoorbeeld met twee gewone hengels, of met een speciale hengel of peur, dan kost dat 11,75 en die zegel is dan blauw. Het Dinsdag aangekomen: Welsh City, Antwerpen; Asperity, Gunnes; Jemrix, IJmuiden, Rochester. In de avonduren is er een feestgebeu ren in cultrueel centrum De Schouw. Hieraan werken mee het kwartet „A- rend> Verschoor en Piet van Eerden” en zangeres Olga Lowina. Ook hier wordt het kienspel geïntroduceerd en is er mogelijkheid tot dansen. Voor de jonge ren van zestien jaar af staat buurthuis „De Mei” open voor een muzikaal ge beuren met een optreden van de juist op tournee zijnde groep Terry Mac Cann. Met dit uitgebreide programma ver wacht de V.A.K. de bevolking van Vel- sen-Noord in de veelheid van festivitei ten te zullen betrekken. BEVERWIJK. Vrijdagmiddag april opent Davidson Kleding aan Breestraat de vernieuwde zaak. De win kel is een flink stuk uitgebreid door de ruimte achter de oude zaak er bij te trekken. Davidson hout open huis van 16.30 uur tot 19 uur. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 4 6000, KW 11 17.900, KW 22 30.900, KW 24 26.900, KW 29 16.900, KW 34 27.800, KW 51 15.000, KW 55 15.600, KW 88 20.900, KW 113 12.000, KW 135 18.800, KW 145 25.500, KW 149 14.000, KW 152 7.400, KW 167 17.400, KW 174 10.900, KW 175 31.500. KW 187 15.300, KW 189 18.600, KW 214 14.500, KW 221 17.600, KW 226 10.000, SCH 256 14.000, IJM 20 14.800, IJM 29 29.800, IJM 44 37.500. IJM 154 17.000, IJM 211 27.900, EH 7 5.300. DEN HELDER. Hoewel er hier tot en met donderdag nog enige kabeljauw- vissers met hun vangst zijn binnengelo pen, viel er bij de aanvoer toch een duidelijke terugloop waar te nemen. Ui teraard is deze kleinere voorraad op de prijzen direct van invloed geweest, al moest dan ook over het algemeen met een matige besomming genoeg worden genomen. De grotere kotters boekten nog de beste resultaten. Weliswaar is er bij de tong niet van topvangsten sprake ge weest, maar een aantal schippers pres teerden het toch meer dan 1500 kilo gram aan land te zetten. Met de sterk aantrekkende prijs, afhankelijk van de aangevoerde sortering zaterdag variërend van 12,50 tot 13 per kilogram, kwa men er voor de meeste kotters nog goede tot uitstekende e besommingen ui de bus. Zodat toch op een redelijke week kan worden teruggezien, vooral wanneer men weet dat een zestal kot ters te laat voor de zaterdagmarkt was gearriveerd. telefoon 02510,-232 07 VELSEN-NOORD. De „Velsennoordse Aktiviteiten Kommissie” (V.A.K.) heeft voor de koninginnedagviering voor de inwoners van Velsen-Noord een gedegen en voor alle leeftijden samengesteld programma rond gekregen. Met medewerking van de Club 500, waarvan Pieter Adrichem de grote animator is, zal vrjjdag 30 april tussen 8.30 en 9.30 uur worden ingeluid door een drietal herauten te paard die met klaroengeschal de festiviteiten zullen aankondigen. In passende kledjj zal het drietal te beluisteren zjjn in de wijken De Gilden, het PEN-dorp, Van Saelenplantsoen, Rjjswjj kst raat, Stratingplantsoen, Meerweiden en Wjjkerstraatweg. Het Tamboer en Trompetterkorps „Velsen-Noord S.M.” maakt tussen 9.00 en 9.15 uur een muzikale rondgang waarbjj wordt begonnen bjj het Kennemer Vormingscentrum aan de Heirweg en als route heeft Wjjkerstraatweg, Heirweg, Ladderbeekstraat, Uitweg, Wjjkerstraatweg, Stratingplantsoen, spoorwegovergang. Grote Hout- en Koningsweg, Sulpweg, De Zandstraat, Vinkenkrogtlaan, Breesaperhof, Kruisbeeklaan, Bleyen- Wjjkerstraatweg, Startingsplantsoen, spoorwegovergang, Grote Hout- of Koningsweg, hoevelaan Koningsweg Smidt van Gelderstraat en Wtfkerstraaweg. Ten gevolge van een haar overko men verkeersongeval zal Staats niet mogelijk zijn hoofdrollen te vervullen Krijtkring”, het toneelspel van Kla- bund dat de toneelvereniging „Jan van Dommelen” uit Santpoort ter gelegenheid van haar veertigjarig be staan zal gaan opvoeren. Deze rol is nu overgenomen door Ria Kamer beek. zodat een aantal nieuwe repeti ties noodzakelijk wordt. Door dit al les moeten de voorstellingen in zaal „Zomerlust” worden uitgesteld tot za terdag 8, dinsdag 11, vrijdag 14 en zaterdag 15 mei. duurst 33) is de gele zegel, die opgeplakt de vroegere „grote visakte” vervangt. Maar die geeft dan ook het recht op veel uitgebreider visplezier, want dan mag u met alle soorten vistuig die de wet toestaat. Om aan zo’n viskaart te komen kunt u het postkantoor binnenstap pen en daar de verlangde soort ko pen. Het kan ook per postgiro. Daar bij mag alleen de gewone girokaart worden begruikt en per girokaart mag maar één viskaart worden be steld. Op de girokaart dan het vol gende invullen: a. Het bedrag voor de gewenste viskaart, b. het postgiro- nummer. Voor rekeninghouders in Den Haag is dat 528851, voor reking- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In „Filmhuis Velsen” aan de Kanaalstraat in IJmuiden volgt woensdagavond de vertoning van „Gina een betrekkelijk nieuwe Canadese film van Denys Arcand. De intrige daarvan heeft betrekking op een striptease-dan- seres uit Montreal, die voor een optre den naar een plattelandshotel in een kleine stad is overgekomen. Zij arriveert hier gelijk met een filmploeg die hier een dokumentaire wil maken over het leven van de textielarbeiders. Dit laatste valt bij de directie niet direct in goede aarde en er ontstaan enige conflicten, waarbij de bevolking zich zowel tegen Gina als tegen de filmers keert. Regisseur Arcand werd nog onlangs gekarakteriseerd als een man, die is gefascineerd door de sub-culturen van de maatschappij in Quebec: kleine mis dadigers dus en bendes op sneeuwmoto- ren. Ook heeft hij een zekere voorkeur voor het goedkope melo-drama, waar een groot deel van „Gina” toe kan worden gerekend. Dit alles leidt tot een vrolijk mengsel van stijlen, waarbij Ar cand zich tevens onderscheidt als een politiek filmer, die zich in tegenstelling tot veel van zijn collega’s door een scherpe opmerkingsgave door deze ver bondenheid met de politiek niet laat afzwakken. Zoals gebruikelijk in het filmhuis be gint de vertoning om 20.30 uur. Maandag vertrokken: Auseklis, Malmö; Artic Shore, Cont Plat, Velsen; Prinses Margriet, Noordzee; Holstentor, Cont Plat, Velsen; Vanguard, Lissabon, IJmuiden; Navigare, Halmstad; Sleipner, Hamburg; Natalie Letzer, Cont Plat; Mi ramar, Gibraltar; Scheldeborg, Rotter dam; Staghound, Bremerhaven; Irina, Zaandam, Kalmar; Agnis Dania, Rotter dam; Sea Bure, Cont Plat; Ursa Minor, Delfzijl, Poolster, Bremen. ■x. X Agflkrui&tsn wt qmehst iwdt: Ktein*{blauw J UfptB Mafcte ze^el) VELSEN.- Het bestuur van de afde ling Velsen van de VVD heeft voor dinsdag 6 april een algemene jaarverga dering uitgeschreven, te houden in ge bouw ,,’t Braambos” aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost. Er is voor deze avond een nogal uitvoerige agenda verzonden, waar onder meer een discussie op staat vermeld over de nota met betrekking tot het imago van deze partij. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen van het bestuur, de kascommissie, de vrouwengroep en de fractie is er verder een bestuursverkiezing, noodzakelijk ge worden door het periodiek aftreden van mevr. N. Dammers-Vogel, mevr. F. M. Roskam-van Rouveroy van Nieuwaal en de heer J. J. A. Stillebroer. Hiervan hebben mevr. Dammers en de heer Stil lebroer zich niet meer herkiesbaar ge steld. Het bestuur stelt voor door het benoemen van mevr. D. N. Stomp-Pos- telmans en de heer C. Zwaan in deze vakatures te voorzien. Voorts dient door het aftreden van de heer Stillebroer een nieuwe voorzitter te worden gekozen, waar L~. heer A. Heilig kandidaat gesteld. Hierna volgt nog een- bespreking over de kandidatuur voor van leden voor de Tweede Kamer, ter wijl na de pauze gelegenheid zal bestaan voor het stellen van vragen over het beleid van de VVD-fractie in de Velsen se gemeenteraad. ‘.m ».m«i wi IJMOND. Bij Hoogovens zal in april door de heer J. F. A. Groot uit Beverwijk zijn veertigjarig dienstver band bij deze onderneming worden ge vierd. De heer Groot is hier thans werk- zaam op het technisch bureau van de afdeling materiaalvoorziening en beheer. Voorts zullen in april nog vijftien personeelsleden een kwart eeuw in dienst zijn van Hoogovens. Dit zijn de heren P. A. Markx, blokwalserij 1; P. Vuil, WalserijWest; beiden uit Beverwijk. J.van Eerden, centrale transportplanning uit VelsenNoord. H. J. Lips, werktuig kundige dienst; P. de Lugt, bouwkundige buitendienst; H. A. Schopman, electro- en instrumenttechnische dienst; P. A. J. Vendel, algemene dienst; allen uit Heemskerk. H. A. den Nijs, Mekog- technische dienst uit Uitgeest. J. Brou wer, bouwkundige buitendienst uit Ca- stricum. B. M. Bruyns, koudbandwalserij 1; J. Buis, algemene dienst; P. J. H. Donker, postzaken; J. F. E. de Kraker, Mekog-produktie, allen uit IJmuiden. I. Swenneker, algemene dienst uit Haar lem. De „Snoeribobbels” en „De Fluitvo- gel” zijn de titels voor twee nieuwe avonturen die door het poppentejater Plop worden opgevoerd. Zondag 4 april treedt Plop weer op in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat 257. Tot nu toe zijn voorstellingen van Plop voor de kleinere kinderen zeer succesvol geweest. Met de zelfge maakte poppenkast. zelfgemaakte poppen en zelf verzonnen verhalen heeft Plop dit seizoen regelmatig voor de kleuters gespeeld. Net als voorheen begint de voor stelling zondag om half drie. De toe- gansprijs is anderhalve gulden, inclu sief een glaasje limonade in de pauze. - - Öws sfesbts 4 in- XX J

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7