Robert Herbin dwong met zijn „Stephanois” internationale erkenning af Liverpool al met één been in eindstrijd DAMES HANDHAAFDEN ZICH op straat Europees team met Cruijff en Neeskens Van Deinsen Feyenoorder G.A. Eagles zet trainer Tafeltennisteam slaagde in opzet UflRfl EUROPEES NIVEAU KUNNEN SPELEN” i „SAINT ETIENNE MOET VOETBAL OP llKvt 1 Want als de VARA je nog geen tientje waard is- waar blijven we dan? B ■M Na winst in Barcelona WOENSDAG 3 1 MAART 19 7 6 SPORT 19 Betere kans Conditie 5 OE Dames )N DN kN G/ y Blijft André Kloos bij de VARA? Weet u waarom hij zo graag de 200 meter loopt? Deze en vele andere vragen beantwoordt VARA’s voorzitter André Kloos in een openhartig interview metlscha Meyer. Vanavond voor VARA t.v, op Ned.1 om 21.50 uur. Een interview, dat u niet mag missen! We hopen wel, dat hij vanavond wat minder ernstig kijkt dan gewoonlijk. Daar kunt u overigens wél wat aan doen. Door lid van de VARA te worden. (Even bellen 02150-48741 of een briefje sturen naarVARA, antwoordnummer 5 in Hilversum). Kost u'n W tientje. Om André Kloos te zien lachen. En vooreen jj\ heleboel belangrijke zaken meer! r John Toshack: enige goal. was „In ADVERTENTIES (Van onze sportredactie) telling. Johan Neeskens: in elite-elf. (Van onze sportredactie) IS Michel Pollentier geslaagde coup. jan de -3 uur. 3,75 2.50 inzet te vragen voor wedstrijden die niet alleen op techniek en conditie gewonnen kunnen worden”. beschouwd als de favoriet voor de titel in het herenenkelspel. Vandaag wordt een bescheiden begin gemaakt met de enkelspeltoemooien lur 112439 De VARA, dat ben je zelf. PRAAG. Het Nederlandse herenta- feltennistéam speelt bij de volgende edi tie van de Europese kampioenschappen in de eerste divisie. Dat kwam vast te staan na de 5-2 overwinning die Neder land gistermiddag behaalde op Grieken land. Het was de zevende overwinning in successie, nadat eerder op de dag Italië met 5-3 was verslagen en de eerste plaats in groep B van de tweede divisie een feit werd. Reeds na 500 meter vond de eerste, en naar later bleek beslissende, ontsnapping plaats, ingeleid door de Fransman Fus- sien, die zijn landgenoot Patrick Perret en de Belgen Wilfried David en Michel Pollentier aan zijn wiel meekreeg. Het peloton, dat hoegenaamd niet reageerde, liet de leiders zelfs to>t 12.45 minuten uitlopen. Jean-Pierre Danguillaume zette na 115 kilometer, iets verder dan halverwege, het tegenoffensief in. Na 150 kilometer volgde een aantal bergen, die het pelo ton uit elkaar scheurde en de voor sprong van de koplopers verkleinde. In de finish-plaats La Calamine, waar nog drie rtnden Van negen kilometer moesten worden verreden, had Pollen tier zijn slag al geslagen. Hij arriveerde als eerste, met een voorsprong van meer dan drie minuten op David en Perret, en zes minuten op Fussien, terwijl het pe loton op 6.30 minuut volgde. Tweemaal achtereen leverde die plan ning van Robert Herbin „Les Stepha nois” zoals het elftal van St. Etienne liefkozend door de Fransen wordt ge noemd het nationale kampioenschap op, terwijl St. Etienne de laatste twee jaar zelfs wist door te dringen tot de jes dan wat hard noodzakelijke extra trainingen te volgen”. Ik had mijn eerste slag binnengehaald. De spelers hadden me aanvaard”. Herbin: „Wanneer techniek en conditie optimaal zijn kun je uiteraard gemakke lijker prestaties leveren. En die presta ties heb je dan weer nodig om de spelers blijvend te kunnen motiveren, voor Perret (op 4.42) en David (op 4.45). Frans Verbeeck won. meer als zeven en een halve minuut na de aankomst van Pollentier, de sprint van het peloton, voor Walter Planckaert en een verslagen Freddy Maertens. Herbin-, „Kovacs had gelijk,.van de conditie van de Franse voetballer deugde niets”. Robert Herbin volgde als trainer bij St. Etienne Albert Batteux op, een trai ner die de ASSE (de Association Sporti ve St. Etienne) weliswaar enkele malen naar het landskampioenschap kon voe ren, maar via de Europa Cup-toernooien geen internationale erkenning wist af te dwingen. Vrijwel onmiddellijk voerde de voor Franse begrippen uitzonderlijk kli nisch denkende Herbin een vrij strakke en harde lijn door. en een een toernooi van 22 tot en met 24 juni in Parijs. Stefan Kovacs, bondscoach in Roemenië en vorig jaar nog in dezelfde functie in Frankrijk, heeft het elftal samengesteld en zal ook als coach optre den. halve finales van het Europa-Cup 1- toernooi. een prestatie die in Frankrijk lange tijd niet meer was geleverd.Stade de Reims was als laatste Franse club in 1962 doorgedrongen tot de kwartfinales, maar werd toen door Feyenoord uitge schakeld. Vorig jaar werd St. Etienne uit de finale gehouden door de latere Europa Cup-winnaar Bayern München, na achtereenvolgens Sporting Lissabon, Hajduk Split (na verlenging) en Ruch Robert Herbin, op dat moment nog deel uitmakend van het in de midden moot kwijnende St. Etienne en plicht matig zijn wedstrijden afwerkend, blijkt die waarschuwende woorden van Stefan Kovacs bijzonder goed ter harte te heb ben genomen. De finale van het landentoemooi voor dames gaat vanavond tussen Engeland en de Sovjet-Unie. Engeland klopte Joe- go-Slavië met 3-1, terwijl de Sovjet- dames tot grote teleurstelling van het talrijke Praagse publiek met 3-2 wonnen van Tsjecho-Slowakije. De drie zware plaatselijke ronden zorgden ervoor dat de voorsprong van Pollentier op zijn naaste belagers nog groter werd. Na iets meer dan zes uur koersen ging Pollentier in La Calamine als eerste over de eindstreep, nog ruim Zijn eerste doel was de conditie van de spelers op een hoger plan te brengen. Herbin: „Kovacs had het zeer juist ge zien. Conditioneel was de Franse voet baller nergens. Het gebeurde meermalen dat niet alleen St.Etienne, maar ook andere Franse topclubs en zelfs het nationale elftal louter en alleen op ge brek aan conditie in de tweede helft door de Europese ploegen werd wegge speeld”. Barcelona was weliswaar vrijwel de gehele wedstrijd in de meerderheid, maar de aanvallers kregen vrijwel geen kans tegen de Engelse verdediging. In de eerste helft moest de nationale doelman Ray Clemence enkele malen in actie komen na schoten van Rexach. Kort voor tijd greep Clemence eveneens uit stekend in na een inzet van Migueli (op een voorzet van Johan Cruijff). Liver pool maakt nu een grote kans op 13 april in het stadion aan de Anfield Road de finale te bereiken. De Britten vero verden in 1973 al de UEFA-beker. dat de gemiddelde Franse voetballer over een behoorlijk ontwikkelde tech niek beschikt, voerde hij eerst en vooral de conditie op om vervolgens techniek en conditie als uitgangspositie te nemen voor de prestaties. LA CALAMINE (ANP). Wie na de Amstel Goldrace dacht dat Freddy Maertens meer was dan alleen maar een sprinter, is gisteren in de vierde etappe van de Ronde van België bedrogen uit gekomen. In deze „bergetappe” werd Maertens door Michel Pollentier op meer dan vier minuten achterstand ge reden en verloor daardoor ook de leiding in het algemeen klassement aan zijn nog jeugdiger landgenoot. In dit peloton eindigden ook de Ne derlanders Raas en Vianen, als mede de nog steeds geblesseerde Eddy Merckx. Jan Raas blijft met een zesde plaats (op 6.45 vari Pollentiér) de beste Nederlan der in het algemeen klassement. De uitslag van de vierde etappe van de Ronde van België, een rit van Mol naar La Calamine over een afstand van 227 kilometer, is: 1. PUentier (Belg) 6.01.45 uur (met bonificatie 6.01.40)( ge middelde van 37.650 km per uud); 2. Perrèt (Fra) 6.06.27 met bon. 6.06.24), 3 David (Belg) 606.30, 4. Verbeeck (Belg) 6.08.31, 5 Walter Planckaert (Belg) zt„ 6. Maertens (Belg) z.t.. 35. Raas (Ned) z.t., 39. Merckx (Belg) zt., 41 Vianen (Ned) z.t., 46 kuiper (Ned) 6.08.45, 47. Hoogedoorn (Ned) 6.08.52, 57. Piet van Katwijk (Ned) 622.46, 60. Harings (Ned) z.t., 74. Jan van Katwijk (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Pollentier 13.09.34 uur, 2. David op 4.50 min.. 3. Maertens op 5.51, Walter Planckaert op 6.00, 5. Dierickx (Belg) op 6.08, 6. Raas op 6.45, 25. Merckx op 13.03, 41. Kuipers op 15.39, 49. Vianen op 20.28 Het Europees elftal, dat tegen de Franse kampioen St. Etienne en de Bra ziliaanse topclub Fluminense zal spelen, zal met de volgende spelers in het veld komen: Maier (Wdld), Vogts (Wdld), Ka- talinski (J.-Sl.), Beckenbauer (Wdld) en Breitner (Wdld); Neeskens (Ned), Netzer (Wdld) en Guillou (Fra); Gadocha (Pol), Edström (Zwe) en Cruijff (Ned). A De commissie van beroep van de UEFA heeft het beroep van Borussia Mönchenglad- bach afgewezen. Borussia protesteerde vorige week tegen een uitspraak van de tuchtcom- missie van de UEFA inzake de arbitrage van Leo van der Kroft in de EC-wedstrijd Real Madrid-Borussia. S Roda JC heeft een oefenwedstrijd tegen Bundesligaclub Kickers Offenbach met 0-2 verloren. Janzon scoorde in de eerste helft tweemaal. Gerard de Lange werd door een 63-55 overwinning op Vastgoed Strijen voor de negentiende maal (vroeger als Blue Stars en Fiat Stars) basketbalkampioen van Nederland bij de dames. A De Italiaan Francesco Moser won de prol- wielerwedstrijd om de Grote Prijs van Panta- lica. In de eindsprint versloeg Moser Roger de Vlaeminck (2e) en Gavazzi. A In West-Berlljn versloeg Hertha BSC het nationale elftal van Argentinië met 2-1. Doel puntenmakers: Diefenbach en Hermandung voor Hertha. Luque voor Argentinië. A Het nationale militaire elftal speelde in Leeuwarden gelijk tegen eerste divisieclub SC Cambuur: 0-0. Doelman Gerards (PEC) miste voor de militairen een strafschop. A NEC-trainer Piet de Visser, die een zeer lucratief aanbod van RWD Molenbeek heeft gehad, beslist deze week of hij al dan niet bij de Nijmeegse eredivisieclub werkzaam blijft. A Het Nederlandse hrenbasketbalteam speelt op 17 april in de Amsterdamse Apollohal een interlandwedstrijd tegen West-Duitsland. A Betty Stöve begon het 75.000 dollar-toer- nooi te Philadelphia met een overwinning (6- 4. 6-3) op de Amerikaanse Peggy Michel. A In de Franse voetbalcompetitie verstevig de Nantes zijn leidende positie door een 2-0 overwinning op Avignon. A De volgende spiers zullen van 15 t.m. 28 april in Leeuwarden deelnemen aan het Ne derlands schaakkampioenschap: J. Timman, Donner, Ree. Hartoch, Langeweg. Kuijpers, Enklaar, Ligterink, Van der Vliet, Van der Weide. Baljon en Witt. Sosonko (buitenland» toernooi) en Böhm (ziekte) ontbreken. Gokt Herbin ditmaal bewust op een plaats in de finale? Afgaande op het feit dat hij onlangs in de Franse competitie- topper tegen FC Nantes waarmee St. Etienne via een zege zijn leidersplaats had kunnen verstevigen niet minder dan vijf spelers aan de kant hield, is men tot die veronderstelling geneigd. De St. Etienne-trainer: „Laat ik stellen dat we op zijn minst 50 percent kans heb ben om de finale te spelen, nietwaar? Ik geloof zelfs dat we iels betere kans maken dan vorig jaar, toen we tegen Bayern moesten uitkomen. Zaterdag avond heb ik gezien dat PSV over een bijzonder goed elftal beschikt. Aanval lend en qua inzet is het te vergelijken met St. Etienne. We zullen dus in St. Etienne de basis moeten leggen voor een plaats in de finale”. ROTTERDAM. Jan van Deinsen. de linkerspits van Go Ahead Eagles en Jong Oranje, zal het komende seizoen uitkomen voor Feyenoord. Nadat Van Deinsen (22 jaar) en Feyenoord al tot overeenstemming waren gekomen, wer den gisteren de besprekingen tussen de Rotterdamse club en Go Ahead Eagles afgerond. Voor Van Deinsen bestond ook in België (met name bij RWD Molen beek) grote belangstelling. Robert Herbin gisteren werd hij 37 jaar bouwde St. Etienne uit tot een regelrechte topclub via een weldoor dachte planning. Met als basisgegevens Chorzow de laatste twee dit jaar ook de tegenstanders van PSV te hebben geëlimineerd. Dit lopende seizoen wer den achtereenvolgens Boldklubben Kóbnhavn, Glasgow Rangers en Dyna mo Kiev van verdere deelneminè uitge sloten. ST. ETIENNE: Curkovic; Janvion, Lopez, Piazza, Farison; Larqué, Bathenay, Synaeghel, Rocheteau, Hervé Revelli, Patrick Revelli. PSV: Van Beveren; Krijgh, Van Kraay, Stevens en Deijkers; Willy van de Kerkhof, Poortvliet en Van der Kuylen; René van de Kerkhof, Edström en Lubse. Rossige Robert Herbin, de Franse in ternational (34 maal) die voor zichzelf al in zijn actieve voetballoopbaan een glanzende carrière als trainer had ge dacht en uitgestippeld, kreeg sneller dan werd verwacht de kans de waarschu wende woorden van de beminnelijke Roemeen ter .harte te nemen. Bij zijn oudie club St. Etienne nog wel, de vere niging waar hij als 18-jarige in 1958 zijn prof debuut maakte en zich tot 1974 vrijwel moeiteloos in het eerste elftal wist te handhaven. (Van onze speciale verslaggever) SAINT ETIENNE Nog maar enkele maanden was de Roemeense ex-coach van Ajax, Stefan Kovacs, de eerste verantwoordelijke selectioneur van het nationale Franse voetbalelftal, of hij had het al begrepen: „De Franse profvoetballers worden veel te goed betaald voor hun ronduit povere prestaties. Ze zjjn bü wijze van spreken te lui om de ene voet voor de andere te zetten. Zelfs de jongeren krijgen al vorstelijke salarissen aangeboden en missen eike prikkel om hun beroep serieus met alle con sequenties van dien te beoefenen. Ze laten zich liever uitnodigen voor allerlei feest- Het Nederlandse damesteam hand haafde zich door een 3-2 overwinning op Bulgarije in de eerste categorie. Het team, vorig jaar nog veertiende, speelt vandaag tegen Luxemburg met als inzet de negende plaats. Bettine Vriesekoop zorgde tegen de Bulgaarse dames voor twee winstpartijen, Sonja Heltzel was eenmaal succesvol. Tegen Griekenland was Bert van der Helm andermaal de beste speler. Hij won zijn drie partijen. Van Slobbe en Hopman verloren beiden van Priftis, maar wonnen hun andere partij vrij gemakkelijk. Gisteravond, toen de spanning voor Nederland was weggeval len, werd de in Praag zo succesvolle ploeg met de eerste nederlaag gecon fronteerd. Enigszins ongeconcentreerd weid het tegen Denemarken, normaal gesproken een tegenstander waarvan ge wonnen kan worden, een verlies met de forse cijfers 5-2. Van der Helm leed zijn eerste nederlagen in het toernooi: hij verloor van zowel Ramberg als Peder sen. Hopman en Van der Helm wonnen beiden wel van Hansen. Van Slobbe verscheen tegen Denemarken niet achter de tafel. De Nederlandse herenploeg, die in 1972 in Rotterdam elfde en in 1974 in Novi Sad twaalfde werd, bezet in de eindrangschikking de veertiende plaats. De finale in het landentoemooi gaat tussen Zweden en JoegoSlavië. Zwe den klopte Frankrijk met 5-2 (Secretin zorgde voor de tegenpunten) en Joego slavië wees Rusland na een 0-2 achter stand toch royaal terug: 5-2. Dragutin Surbek was de absolute uitblinker in het Joegoslavische team. Hij wordt algemeen DEVENTER (ANP). Go Ahead Eagles heeft vanochtend bekend ge maakt dat zijn trainer Leo Beenhakker op non-actief is gesteld. Beenhakker had een contract tot en met het seizoen 1976-1977. De Deventer eredivisieclub zal alle financiële verplichtingen ten opzich te van Beenhakker nakomen. Zijn taak wordt voorlopig overgenomen door Henk van Brussel, oud-speler van Go Ahead en in het bezit van het B-diploma. PARIJS (SID). Johan Cruijff Johan Neeskens zijn gekozen in Europees elftal, dat deelneemt aan FC Barcelona slaagde er in een niet eens uitverkocht Nou Camp niet in zijn favorietenrol te vervullen. Door een doelpunt van John Toshack kwam Li verpool al snel op een voorsprong. Overigens wilde Herbin wel degelijk laten weten dat hij met zijn elftal de komende weken op twee fronten volle dig wil blijven meestrijden en derhalve de nationale competitie niet onderge schikt maakt aan de Europa Cup. Dat hij de beloftevolle Dominic Rocheteau, spelbepalende middenvelder Jean Michèlle Larqué, Patrick Revelli, Chris tian Saramagna en Gerard Farison niet in de basisopstelling tegen FC Nantes had opgenomen, had als oorzaak dat al deze spelers twee dagen tevoren in de wedstrijd tegen Dynamo Kiev gebles seerd waren geraakt. Herbin: „Je stuurt toch geen noodfor- matie het veld in op een moment dat je de concurrentie een vernietigende slag kunt toebrengen. Om kampioen van Frankrijk te worden moet je net als in de Europa Cup er niet bijvobrbaat van uit gaan dat de tegenstander enkele misstappen zal maken. Je moet jezelf presenteren. Helaas was dat tegen Nan tes niet het geval”. Herbin: „In het begin leverde dat uiteraard wat problemen op. Met de meeste jongens had ik lange tijd samen gespeeld. Ik moest nu plotseling mezelf totaal anders opstellen. Al meteen heb ik twee jaar geleden gesteld: luister, we gaan de zaken serieus aanpakken. Ik wil met deze ploeg topvoetbal gaan spelen. Wie dat niet kan opbrengen moet maar meteen afhaken. Ik heb echter lang genoeg in het elftal gespeeld om te weten dat dit team wel degelijk voetbal op aanvaardbaar Europees niveau kan spelen. Muisstil. Geen tegenwerpingen. BARCELONA (SID). Liverpool heeft gisteravond in Barcelona de eerste wedstrijd in de halve finales van het toernooi om de UEFA-Cup tegen FC Barcelona met 1-0 gewonnen. Deze stand reeds bij de rust bereikt. Toshack scoorde in de dertiende minuut. Er wa ren 75.000 toeschouwers. De vermoedelijke opstellingen van Saint Etienne en PSV: Freddy Maertens lelijk verrast in „bergetappe” 'i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19