Brand gesticht in brievenbus van PTT Ons land 3 J PvdA gaat de buurt in J Tonfevishal Cultuurweek Felisenum geopend el Directeur J. H. van der Burg bij afscheid onderscheiden IJmuider Reddings Brigade had onderlinge wedstrijden u I s H '1 NA VEERTIG JAAR LEIDING BIJ PLANTSOENENDIENST Automobilist ramt twee geparkeerde auto’s Leerlingenconcert in Engelmunduskerk L 1 WOENSDAG 1 9"7 6 3 1 MAART NIEUWS UIT STAD EN STREEK 5 „Een goed calvinist” ilden EEL „Een goede baas” 55101. 5 Ons land is van oudsher een oase van vrijheid en vooruitstrevendheid. Dat heeft altijd zowel voor mannen als voor vrouwen gegolden. Toen elders op de wereld de vrouwen nog in sluiers gehuld op de bevelen van haar heer en gemaal zaten te wachten, waren de Nederlandse vrouwen al actief in de maatschappij op allerlei gebied. Neem bijvoorbeeld de sport. Denk aan de kloeke Friezinnen die op het winterse ijs aan schaatswedstrijden deden en zelfs de mannen de loef afstaken. Teder denken wij aan Atje Keulen-Deelstra terug. Maar wie schetst onze verbazing toen wij in een geschiedenisboek stuit ten op een schaatskampioene in het jaar 1480! Hertogin Maria van Holland en Bourgondië, dochter van Karei de Stoute, reed in dat jaar een langebaan-wedstrijd op de schaats tegen haar man, Maximiliaan van Oostenrijk. En zij won! Zo ziet u, ook wat de sport betreft: Ja, ik wil op dé hoogte blijven via de IJmuider Courant. De IJmuider Courant houdt u opde hoogte! (Van een onzer verslaggevers) van Naam Straat Plaats (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker). Per 123 werden drie rijverboden KW waren: en 25 en (Van een onzer verslaggevers) (gewenste vakje zwart maken en deze bon in een ongefrankeerde open enve lop sturen naar Damiate Pers BV. Antwoordnummer 416, Haarlem.) het Als IJMUIDEN. Voor de eerste maal in het bestaan van de IJmuider Reddings Brigade, heeft deze instelling onderlinge wedstrijden gehouden. De belangstelling voor de krachtmetingen wae redelijk. de La Daarnaast opgelegd. komt spel vol verwachtingen”. >og. zda n extra gulden iet iel in zijn. n „Wie was die man die dit alles deed, dio-dit alles was”; zo sprak de heer Reehorst,”. Dat is niet zo eenvoudig te zeggen. Mag ik zeggen: je zag het niet aan hem af. Geen armenzwaaier, hij luisterde meer dan hij zei, rustig, fleg matisch. Maar hij is, dachtik. innerlijk zeer bewogen, enorm betrokken, sociaal, degelijk trouw, eerlijk, stijlvol. Laat ik maar zeggen: een goed calvinist, een voortreffelijk ambtenaar, en echte bur ger van zijn stad, een sociaal leider. Wij als gemeentebestuur en als burgers in deze stad zijn hem erg dankbaar. Van der Burg heeft een geweldig aandeel gehad in het leefbaar maken en houden van Velsen. In samengaan van hand- en hoofdarbeid zijn veel planten, struiken en bomen op tal van plaatsen bevochten op schrale en zoute grond. Grote des kundigheid en bekwaamheid zijn daar voor nodig. Die is moeilijk op school te Na deze woorden benoemde de burge meester de heer Van der Burg met het opspelden van de onderscheiding tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij heeft een bloedproef moeten ondergaan. Twee andere Velsenaren, van 34 jaar en 26 jaar, moesten ook een bloedproef ondergaan omdat zij na gebruik van drank in hun auto reden. IJMUIDEN. Dinsdag is brand gesticht in de brievenbus van de PTT in de Kalverstraat. Dit is de derde brievenbusbrand deze week. Dat heeft tot gevolg dat de post die na 11.00 uur, doch voor 15.30 werd gepost beschadigd kan zijn. De PTT zal de post die nog leesbaar is met een toelichting erbij doorzenden naar de geadresseerde of terugsturen naar de afzender. Burgemeester Reehorst sprak als eerde de scheidende directeur toe in de tot de laatste stoel bezette burgerzaal van het stadhuis- De heer van der Burg is veer tig jaar bij het plantsoenbedrijf in dienst geweest, waarvan dertig jaar als directeur. Over zijn leven en zijn visie op diverse zaken heeft u onlangs in onze krant kunnen lezen. VELSEN. De Partij van de Arbeid- afdeling houdt de komende maanden enkele avonden onder het motto „Spreek Avonden in De Buurt”. Maandag 6 april zijn enkele leden in De Mei in Velsen- Noord in de Geelvinckstraat. Maandag 12 april in de Jan Campert Kleuter school aan de Waterloolaan 17 in Drie huis. Woensdag 28 april in de MIVO school aan de Heidestraat 49 té IJmui- den. Spreek Avonden In De Buurt is vervolgens maandag 3 mei in de Brul boei aan de Kanaalstraat 228c, terwijl woensdag 12 mei de volgende avond zal zijn. Die spreekavond is dan in de Kleu terschool de Boskabouter aan de Casen- broodstraat 58 te IJmuiden-Öost.' Ten slotte kan men de spreekavond bezoeken op dinsdag 18 mei in Kleuterschool De Duinkrekels aan de Radarstraat 1 te IJmuiden. Nadere inlichtingen zijn te krijgen bij de Partij van de Arbeid, afdeling Velsen. De avonden zullen be ginnen om 19.30 uur en duren tot 21.30 uur. vrouwen zwanger laat worden en daar voor heel geestige verwikkelingen heeft bedacht. Deze foto laat een spelmoment zien. De culturele supporters in de zaal reageerden nthousiast op de verrichtin gen van hun medescholieren. Met veel geestdrift heeft de leerlin genschaar van het gymnasium Felise num uit Velsen de eerste cultuurweek van de school geopend. Dat gebeurde in de stadsschouwburg, waar een groepje leerlingen onder leiding van leraar A. F. Boomgaard een opvoering gaf van An- dré Roussain's „Als het kindje binnen- De nieuwe titel die de gymnasiasten het Franse blijspel meegaven dekt de lading directer dan d eerstgenoemde, dat dient gezegd. Het werd een vrolijke vertoning van Roussain’s schepping, U kunt mij noteren voor een JZJ maandabonnement ƒ13,— kwartaalabonnement 37,40 jaarabonnement ƒ146,90 Ik krijg de IJmuider Courant de eerste 14 dagen gratis! KOFFIEBAR De koffiebar van de beweging „Youth for Christ” uit IJmui den in het Oud-Katholiek verenigingsge bouw aan de Koningin Wilhelminakade is zaterdagavond weer geopend. Hiervoor wordt het optreden van de groep ..Exo dus,:’. aangekondigd. De 25 meter schoolslag Voor meisjes tot en met negen jaar werd gewonnen door. Cyntha Brouwer. Thea Dora Heilig werd tweede terwijl Janine Bender de derde plaats behaalde. Rob Denee won de 25 meter schoolslag voor jongens tot en .met negen jaar. Hij werd gevolgd door Klaas Ton. Jeroen de Boer werd derde. De 25 meter schoolslag voor meisjes van 10-11 en 12 jaar werd een overwinning voor Angelique van Rijs wijk. Op de tweede plaats kwam Elly Ëduwens, die op de derde plaats werd gevolgd door Angelique Wassenaar. Bij de jongens van dezelfde leeftijd werd de eerste plaats behaald door Bart Tijl. Tweede werd Dirk Smits en derde Wal do van Leeuwen. Helen van Wolferen won de 50 meter voor meisjes van 13 en 14 jaar. Zij werd op de tweede en derde plaats gevolgd door respectievelijk Ria van Buuringen en Yolanda Kramer. Van de jongens van 13 en 14 jaar werd Max Riedeman winnaar. John Zeeuw werd tweede en op de derde plaats door Richard Masse gevolgd. Van de dames boven de 15 jaar op de 50 meter schoolslag werd Aimée Doudart De La Grée winnares. De twee de en derde plaats werden bezet door respectievelijk Wilma Carbaat en Marga Smis. Bij de jongens op dizelfde num mer werd René van Zuylen winnaar. Hij werd gevolgd door Jan Jacob Schouen en Johan Kuypers. VELSEN- „Mijnheer van der Burg, milieu, milieuzorg, behoud van het land- schap zijn moderne begrippen. Maar niet voor u. U bent er 45 jaar als plantsoen- meester mee bezig geweest met al uw gaven van hand, hoofd en hart. Als een apostel hebt u het evangelie van groen gepredikt. Niet tevergeefs, profeet hebt u niet alleen het brood gegeten, maar het ook verdiend. En u hebt het beloofde land gezien: de Hol landse duinen, het Frans-Engelse Beec- kestijn, het nieuwe Spaarnewoude. De werken van uw handen leven u na. V en ons vervult dit met grote dankbaar heid”. Deze hartelijke woorden werden dinsdagmiddag door burgemeester Reeh orst gericht tot de heer .1. H. van der Burg die wegens het bereiken van de pesnioengerechtigde leeftijd zijn functie als directeur van de reinigings- en ont- smettingsdienst en het plantsoenbedrijf zal neerleggen en daarom afscheid nam. Als technisch hoofdambtenaar van de R.O.P. nam de heer B. Beskers afscheid namens het personeel. „Dit is voor de ROP een bijzondere en ook wat trieste dag. Niet alleen omdat u de dienst gaat verlaten, maa- tevens omdat met ingang van 1 april de diensten plantsoenbedrijf en reiniging en ontsmetting zullen wor den gescheiden in verband met de reor ganisatie. Door uw leiding waren beide diensten nauw met elkaar verweven, waardoor een fijne werksfeer was ont- staan. Dank voor uw grote aandeel daarin- U was een goede baas voor ons die, ons inderdaad in grote zelfstandig heid liet werken”. Ing. J. ten Ca te sprak, als directeur gas en water en als voorzitter van de vereniging van diensthoofden, de heer van der Burg toe en dankte voor de plezierige samenwerking. Namens de coll-ega’s-diensthoofden bood hij een pla tenbon aan. Wie inlichtingen wil of zekerheid wenst of een postbestelling bij de door brand aangetaste lichting be hoorde, kan daarvoor contact opne men met het hoofdpostkantoor in IJ muiden, tel. 02550-13441, toestel 23 van de chef bestellingen. Namens de gemeente bood wethouder Van der Werff na een korte toespraak en een felicitatie met de onderscheiding een afscheidscadeau aan in de vorm van eén paar ski’s, die met een brede lach door de heer van der Burg in ontvangst werden genomen- CDA-raadsilid J. Visser sprak de schei dende directeur toe namens de raads- commissie voor bedrijven: „Namens de commissie wil ik onze grote erkentelijk heid overbrengen voor datgene wat tot stand kwam. Wij zijn dankbaar voor uw adviezen over de problemen én voorstel len die via ons in de gemeenteraad moesten worden behandeld en waar wij als leek tegenover stonden. U bent geen man die met- de ellebogen werkt of zichzelf op de borst slaat. Maar u was altijd aanwezig wanneer dat nodig was”. „Het grootste cadeau dat wij aan de heer van der Burg zouden kunnen ge ven", zo sprak de heer Visser, „is blijk geven van een stukje innerlijke milieu- beschaving: het schoonhouden -van par ken, plantsoenen en pleinen en de jon geren onder ons leren dat ook te doen”. De heer Visser wenste de heer van der Burg en zijn vrouw nog veel goede en gezonde jaren toe en overhandigde hem namens de commissie een boekenbom leren, maar slechts in de praktijk van alle dag. Het is hier de plaats deze directeur van deze plantsoenendienst daar voor te danken”. Tijdens de officiële afscheidsreceptie die dinsdagmiddag in het stadhuis werd ge houden voor de heer J. H. van der Burg is aan deze scheidende directeur de zil veren medaille in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt door burgemeester Reehorst. De heer Van der Burg is veertig jaar aan het plantsoenenbedrijf van de gemeente Velsen verbonden ge weest, waarvan dertig jaar als directeur. Voor het officiële deel van de receptie werd afgesloten dankte de heer van der Burg Voor zoals hij zei al het vriendelijke dat over hem was gezegd: „Nu is het einde van een goede samen werking. Voor mij valt nu iets weg dat zo’n deel van mijn leven betekende. Ik heb zelfs wel eens gedacht of dit deel niet te groot is geweest, maar ik in hoop mijn gezin de tijd die ons rest een en ander wellicht in te halen. Ik ga nu een nieuwe levensperiode in met een gevoel van dankbaarheid en veel goede herin neringen”. VELSEN. Een 36-jarige IJmuide- naar-, die dinsdag in beschonken toestand met zijn auto in de Kanaalstraat twee geparkeerde auto’s geheel vernielde, is door de politie opgespoord. De man was gesignaleerd en in zijn woning aange houden. VELSEN. Door de leerlingen en de docent muziek van de prof. mr. S. Visse- Tjpg-Scholengemeenschap uit Velsen zal vrijdag 2 april in de oude Engelmundus kerk een concert worden gegeven. Het programma hiervoor bestaat uit oude en moderne muziek, waarvan Klaas Kooi man, docent muziek, op het orgel wer ken speelt van onder meer Buxtehude. Haydn en Hindemith. Ook begeleidt hij Judith Kuipéri en Tori ja van der Kuyl (dwarsfluit) en Guido kuipéri en Henk Oortwijn (trompet). Verder wordt solis tische medewerking verleend door An neke Derksen en Fenk Oortwijn (gitaar). De toegang tot het concert - dat om 20 uur begint - is vrij, alleen zal bij de uitgang een collecte worden gehouden ten bate van het restauratiefonds van de Engelmunduskerk. werd tweede en de overigen werden gediskwalificeerd. De vijfde brevetten reddend zwemmen werden behaald door Ria de Jong (13 jaar), Helga Bal (11), Marian Vegt (13), Bernadette Carbaat (12), Margreet Ver baan (16) en door de elf-jarige Caroline Meesters. Voorts behaalden Johan Rood nat (11), Rudi Snoqk (14), Bart Tijl (12), Arne Post (11), Kees Wollenstein (12), Waldo van Leeuwen (11), Joep Leune (12), Dirk Smits (11), Hans Pelle (14), Jimmy van Heuven van Staerling (12), Rainier Groot (13) en Marcel Schap (10) hun vijfde brevet. De hindernisestafette tweemaal vijf entwintig meter voor meisjes van 10- 11-12 jaar werd gewonnen doorhetduo A. denee-I. Molenaar. De tweede en derde plaats waren respectievelijk voor de teams E. Bouwens-A. Kremers en A. van Rijswijk-M. Pals. D. Smits en M. Wassenaar kwamen als overwinnaars uit de bus bij de jongens. Tweede werd het duo M. Schep-B. Tijl en derde het team K. Ton-J. van Veen. Het hinderniszwemmen voor de dames werdge.wonnen door Wilma Carbaat. De volgende twee plaatsen waren voor Tilly Retrot en Aimée Doudart De La Grée. Op dit nummer bij de heren werd Jan Jacob Schouten winnaar. Johan Kuypers 5J3»^oor met naim moor vrijwilligers dra tellingen, vertelt voorzittf veld: „De grotere hebben iemand, die tijdens kantoor stadhuis kan gaan die wel vel Maar vrijwilligers kunl maal moeilijk weg onder wd Langeveld hoopt dat alsJ heid gegeven wordt vo ieen goede inspraak»** Igeval kunnen we oiw 'len dat de gemeentA in slaat voelen om\ huidige gegevens zinnl nefnen. en dal nu er i verdelen valt en er d zorgvuldig aigewogenj den. Zoals het geloot kunnen w De HR.J. -b.wds opt staffunctie! ;i.ui mdnkr; Pommerel. jffunclioi beschikt: ergcliikban ^kraeh' Xeft ■hl Jat de pi /«ad gdJ beteken/ één 54-50; koolvi stwee 63-50; koolvis drie 65-56; koolvis vier 61-30; schelvis' vier 84-72; wijting drie 51-39; makreel twee 40-28, 80; Hammen met kop 180; Haai 140. De besommingen 51.200,-.' Het nummer 25 meter rugslag voor meisjes tot en met negen jaar werd gewonnen door Cyntha Brouwer. De tweede plaats was voor Ellen Böhm, terwijl Thea Dora Heilig derde werd. De winnaar van de jongens tot en met negen jaar werd Klaas Ton. Hij werd gevolgd door Kees van Raalte en Rob Denee. De 50 meter rugslag jongens van 13 14 jaar werd gewonnen door Hans Pelle. Tweede werd Richard Massee, die werd gevolgd door Harrie Boêr.Karin Pelle won di nummer voor de meisjes in deze leeftijdsklasse. Angelique Wasse naar en Simone van Wolferen werden respectievelijk tweede en derde. De winnares van de 50 meter rugslag' voor dames boven de 15 jaarwerd Aimée Doudart De La Grée. Marga Smits werd tweede terwijl de derde plaats werd bezet door Wilma Carbaat. Bij de hindernisestafette twee maal vijfentwintig meter voor meisjes van 13 en 14 bleek de eerste plaats voor Y. Kramer en R. van Buuringen te zijn. Het duo R. de Jong-J. Zwart werd derde terwijl H. en S. van Wolferen tweede werden. fcetoogi^k ft de raadl ft ontbreek!J K.e gemeentw /nd i*- ■erenwerk l JF fn aan stii^, f de werkehil^?n laste ng an 1977 komende /kreeg alleen opgaven van Jri maar in sommige geval- Jon post ten laste van de f van meerdere laren) en al /over wat er nog over i: Jin 1977 meegenomen zou Jrden. ^Fgelegd n» een f de laatste dagep^^ vooral tijden.-. ^Like uren ts^r Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd door slechts een trawler: 24 kisten kabeljauw; 887 kisten koolvis; 12 kisten schelvis; 83 kisten wijting; 60 kisten makreel en 45 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 40 kg.: Kabeljauw drie 106-96; kabeljauw vier 96-92; kabeljauw vijf 76; koolvis koolvi stwee 63-50; koolvis Na deze woorden was er voor alle bezoekers gelegenheid om het echtpaar Van der Burg de hand te schudden afscheid te nemen. nu echter onder de titel „Een

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7