Zwakke momenten brachten PSV met m zorgen REL BIJ REAL Eintracht onaangenaam verrast West Ham weer in sterke rol Duitse t.v. We is wei Ier: nog wel kansen voor Barcelona negeerde bondsverbod SPORTIEF IBi 4 f Br I I ■i I 1 1 ii J|| ■H SPORT 19 7 6 1 APRIL DONDERDAG BEKERWINNAARS: Smalle basis T WfS Topploeg Spectaculair Tb PSV en Bayern favoriet n- •■SV 91 van t Een uithaal van Bayerns Schwarzenbeck, welk schot door Benito wordt opgevangen. kabaal bijna uit zijn voegen barstende Geoffrey Guichard stadion lieten de zijnen overduidelijk merken veel meer klasse in n le De uitslagen van de eerste wed strijden in de halve finales voor de drie Europese voetbalbeker- toernooien gespeelde wedstrijden zijn: Sachsenring Zwickau Ander- leCht 0-3 (0-2), Eintracht Frank furtWest Ham United 2-1 (1-1). i- ot Direct daarop liet West Ham de offen sieve gedachten varen, ook wel gedwon gen door de steviger aandringende Duit sers. Frankfurt had twintig minuten no dig om de gelijkmaker te produceren. Neuberger maakte zijn fout goed. In de 29e minuut richtte hij van zestien meter loepzuiver langs de voortreffelijke doel man Day. bekerfinale) zullen slagen. Daarvoor is de voorsprong te gering. 0-1 SV—Club LANDSKAMPIOENEN: St. Etienne—PSV 1-0 (1-0), Real MadridBayem München (1-1). L' st- 1.’ TO )k )St n. MADRID (ANP) Onmiddellijk na het eindsignaal van de wedstrijd Real MadridBayern München braken op het veld van het Santiago Bernabeu- stadion geweldige vechtpartijen uit. Tientallen supporters stormden het veld op en een van hen sloeg de Oostenrijkse arbiter Linemayr tegen het gras. Sepp Maier, de doelman van Bayern, die het voorval zag gebeuren, probeerde de dader te grijpen maar slaagde daarin niet omdat hij zelf tegen de grond werd geslagen. Op een ander gedeelte van het veld werd Gerd Müller, die voor de gelijke stand van 1-1 had gezorgd ook gemolesteerd door enkele supporters. Höness en nog enkele andere spelers kwamen hun clubmakker te hulp, waarop een massale vechtpartij ontstond. Op dat moment greep de politie in en schermde het speelveld af. Reeds voor de aanvang van de wedstrijd had de Guardia Civil strenge controles onder het publiek en de journalisten gehouden. Men onderzocht de toeschou wers op meegebrachte flessen en andere voorwerpen waarmee kan worden geworpen. Jan van Beveren en huis te hebben dan ,Les Verts’’. Bayern München viel op door koel en slim spel Bayern München presenteerde zich in de heksenketel van Madrid, waar 130.000 toeschouwers voor een oorverdovend la waai zorgden, als een topploeg. Nadat de zenuwen van de eerste minuten waren overwonnen en de snelle treffer van Martinez, die profiteerde van een enor me blunder in de Duitse defensie, was verwerkt, speelden de Duitsers koel en uiterst slim. De grote rustbrengers in de Duitse defensie waren doelman Sepp Maier, die zijn klasse al direct toonde geboden kans koel benutte: 0-1. Deze treffer inspireerde HSV en voor het Belgische doel ontstonden enkele moei lijke momente In het toernooi voor bekerwinnaars heeft Anderlecht zich via een moeite loze zege op Sachsenring Zwickau (0- 3) veilig gesteld voor de finale. Ein tracht Frankfurt behaalde op eigen veld een 2-1 zege op West Ham United, maar of deze uitslag voldoen de zal zijn voor de eindstrijd is hoogst twtffelachtig gezien de krachts explosie die datzelfde West Ham verrichtte in de kwarteindstrijd tegen FC Den Haag. Edström in een poging het Franse doel te raken. Keeper Curkovic grijpt in, Bathenay staat klaar om te assisteren. Barcelona heeft de „socios”, het toernooi om de UEFA-cup, een ge weldige teleurstelling bezorgd door de De voorzitter van Eintracht Frank furt, Achatz von Thümen, verbood de ARD televisiebeelden uit te zenden van de ontmoeting van zijn team met West Ham United. „Ik wil bewijzen wat een vereniging bereiken kan”, lichtte hij zijn besluit toe. De uitzen ding van Real Madrid-Bayern München had een negatieve invloed >p het toeschouwersaantal in het Waldstadion, dat met ongeveer 55.000 toeschouwers niet uitverkocht was. De bond had een rechtstreekse uit zending verboden omdat tegelijkertijd in West-Duitsland Eintracht Frank- furt-West Ham United en HSV Ham- burg-Club Brugge voor de andere Europese bekertoernooien werden ge speeld. De stadions voor deze ontmoe tingen waren niet uitverkocht. De ARD deelde mee dat het verbod was genegeerd in het belang van miljoe nen Westduitsers. Een woordvoerder van de bond noemde het „een enorme schending van de wederzijdse con tractvoorwaarden”. MADRID. (ANP)De tweede Duitse horde, die Real Madrid in het Europese bekertoernooi voor landskampioenen moet nemen op weg naar de eindstrijd, zou voor de Spanjaarden wel eens te hoog kunnen blijken. Na het gelijke spel tegen Borussia Monchengladbach (1-1) in de kwartfinale kwam Real Madrid tegen Bayern München eveneens niet verder dan een puntendeling met dezelfde cij fers. Bayern München, de Europa-cup- houder van 1974 en 1975, heeft zich met de 1-1 van Madrid een uitstekende uit gangspositie voor de return op 14 april in het Olympisch Stadion van München verworven. PSV en Bayern München hebben een grote kans om de eindstrijd te bereiken in het toernooi om de Euro- pa-cup voor landskampioenen. De Beierse club slaagde er in Madrid in ten aanschouwe van 130.000 toe schouwers Real Madrid een gelijk spel (1-1) af te dwingen. Voor de befaamde club van het Iberische schiereiland zal het over veertien da gen een schier onmogelijke taak wor den de tweevoudige Europese kampi oen uit de finale te houden. De andere halve finale tussen St. Etiënne en PSV, eindigde in een 1-0 triomf voor de Franse kampioen. Heit is moeilijk te geloven dat de Fransen in Eindhoven in hun opzet (eindelijk door te dringen tot een Europese zich kansen maar vergat de afwerking. Nogmaals Rijvers: „Zoals de jongens in de tweede helft liepen te voetballen, zo heb ik ze in een uitwedstrijd voor de Europa Cup nog nooit zien spelen. Rus tig en zelfverzekerd. Het leek zelfs af en toe op dollen. Dat is een mooi woord, maar dat was niet de bedoeling. Gezien het spelbeeld hadden we 1-1 kunnen spelen; de kansen daarvoor hebben we gehad”. I n- (Van onze speciale verslaggever) ST. ETIENNE Er moet een groot wonder gebeuren wil PSV op 12 mei in Glasgow niet aantreden tegen of Bayern München of Real Madrid in de finalestrijd om de Europa Cup voor landskampioenen. In het door het hels Eintracht werd erdoor gestimuleerd en ging na de hervatting door. Na twee minuten gaf Kraus zijn ploeg de leiding. Na een knappe combinatie werkte hij de bal bedachtzaam in het net (2-1). Real Madrid wist immers dat er snel een tweede treffer zou moeten komen om de Westduitsers definitief op de knieën te krijgen. Hoe kwistig Günther Netzer ook met zijn passes strooide en de gevaarlijke Santillana veelvuldig werd aangespeeld, het belangrijke doel punt bleef uit. In de 25e minuut kreeg Bayern München zijn eerste echte kans. Gerd Müller stormde op het doel van Miquel Angel af, maar de Spaanse keep er bereikte de bal net iets eerder dan zijn Duitse tegenstander. Toch was het Müller, die twee minuten voor het rust- signaal van de Oostenrijker Erich Line mayr die enkele weken geleden PSV Hajduk Split leidde, voor de psycholo gisch zo belangrijke gelijkmaker zorgde. Uit een pass van Roth schoot Müller in: René van de Kerkhof ziet het hele maal zitten. „Volgens mij krijgen die Fransen bij ons een behoorlijke afstraf fing. In de tweede helft hebben we gewoon gedold met ze. Als we toen voluit waren gaan draaien, hadden we onherroepelijk met een nog beter resul taat van het veld kunnen stappen. Maar ja, aan de andere kant hadden we er geen enkele behoefte aan risico’s te ne men. Er zou er maar eens ongelukkig nog een invliegen, dan wordt het toch wel iets moeilijker”, aldus PSV’s rech terspits, die vooral in het tweede part te weinig profiteerde van de hem geboden vrijheid. Willy van der Kuylen, de grote rege laar en absolute uitblinker van PSV, was niet verbaasd over het matige spel van de opponent. „Het is maar goed”, aldus de Eindhovenaar, „dat St. Etienne vorige week zaterdagavond een paar spi onnen heeft gestuurd naar de wedstrijd van ons tegen Ajax. De schrik zat er daarna behoorlijk in bij die Fransen. Ik vond ze erg angstig spelen en niet zo fanatiek”. Maar ook het spel van PSV straalde weinig fanatisme uit, waardoor er in feite nauwelijks sprake is geweest van een enerverend duel, dat vrij slecht werd geleid door de Belgische arbiter Delcourt, die bij gemaakte overtredingen (PSV sprong 25 keer in de fout, terwijl St. Etienne er dertien maakte) de Fran sen vaker het voordeel van de twijfel gaf dan de Eindhovenaren. De 47-jarige Belg trad reeds in de vierde minuut handelend op. PSV’s laatste man Adrie van Kraay haalde Jean Michel Larquë onderuit en werd daarvoor beloond met een gele kaart. Jean Michel Larqué nam de toegekende vrije trap, die door doel man Van Beveren met moeite uit de linker benedenhoek werd gehaald. Slechts in het nemen van vrije schop pen toonden de Fransen hun bedreven heid. Het was dan ook niet zo verwon derlijk dat uit een dergelijke situatie de enige treffer van de ontmoeting voort kwam. Gerrie Deij kers beging drie me ter buiten het strafschopgebied een overtreding tegen St. Etienne’s topscorer Dominique Rocheteau. De vrije trap werd door Larqué, nadat eerst nog Her- vé Revelli over de bal was heengestapt, beheerst langs het opgestelde muurtje en achter Van Beveren (via de binnenkant van de paal) gedeponeerd. Willy van de Kerkhof: „We kwamen in die muur een man te kort. Maar al met al ben ik toch wel tevreden. Het is in ieder geval een goede uitslag voor de return. Voor de rust zijn we te veel blijven hangen, toonden we een overdre ven angst voor deze ploeg, die toch beduidend minder is dan bijvoorbeeld Hajduk Split”. Inderdaad bewogen de PSV’ers zich in het eerste bedrijf schoorvoetend over het veld. Vooral aanvallend konden de Eind hovenaren nauwelijks een vuist maken (slechts twee kansen: voor Willy van de Kerkhof en Deijkers), maar door St. Etienne, d at in defensief opzicht toch geen betrouwbare indruk maakte, niet voor al te grote problemen werd gesteld. René van de Kerkhof wilde te veel soleren, Ralf Edström had het bijzonder zwaar te verduren tegen voorstopper Osvaldo Piazza, en Peter Dahlqvist moest zijn meerdere erkennen in Gerard Janvion, die in de thuiswedstrijd tegen Dynamo Kiev Europees voetballer van het jaar Lochin volledig aan banden legde. Het opstellen van Dahlqvist, waardoor Harry Lubse op de reserve bank terechtkwam, was overigens een verrassing. Oefenmeester Rijvers: „Ik. geef de voorkeur aan twee specifieke buitenspe lers, vandaar dat ik Dahlqvist in de ploeg heb genomen. Verder had ik graag Deijkers op het middenveld willen zet ten, maar dat was organisatorisch gezien geen haalbare kaart. De eerste helft liep het niet zoals ik het graag had willen zien. Maar het was moeilijk om tussen tijds van tactiek te veranderen. Daarom heb ik maar gewacht tot de rust”. De tweede helft gaf een geheel ander PSV te zien. De ploeg speelde het spel slim, beheerst het middenveld, schiep eerste wedstrijd in eigen stadion te gen Liverpool met 0-1 te verliezen. Een bijzonder wankele positie voor de ploeg van Cruijff over twee we ken. Daarentegen heeft Brugge een goede kans gekregen zich te kwalifi ceren want in Hamburg werd de formatie van Horst Blankenburg vrij gemakkelijk in toom gehouden: 1-1. Het tactische concept van Real Ma drid’s trainer Miljanic werd na een uur volledig door elkaar gegooid toen Rober to Martinez na een botsing met Sepp Maier met een gebroken neusbeen van het veld moest worden gedragen. Hij werd vervangen door Guerrini. In de slotfase zette de thuisclub alles op één kaart. Sol had pech dat zijn schot de lat boven Maier raakte en Del Bosque en Guerrini kwamen nog oog in oog met Maier, maar de Westduitse keeper redde spectaculair. FRANKFURT (ANP, SID, DPA). De Westduitse bekerhouder Eintracht Frankfurt doet er verstandig aan de komende twee weken goed de videobeel den van West Ham United-FC Den Haag te bestuderen. De Hagenaars gingen des tijds met twee doelpunten voorsprong naar Londen om die tegen een ontketen de Engelse ploeg alsnog kwijt te raken. Frankfurt kan, na de minimale overwin ning van 2-1 in het Waldstadion, op 14 april waarschijnljk op eenzelfde soort ontmoeting rekenen. De kans om de finale in het toer nooi om de UEFA-cup te bereiken is voor de Hamburgse Sport Verein na het gelijke spel tegen Brugge op eigen veld uiterst gering. De 1-1 tegen de Belgische kampioenspretendent is een erg smalle basis voor de tweede wedstrijd. Welis waar handhaafden de Hamburgers het ongeslagen thuisrecord in 26 Europa- cupduels in het Volksparkstadion bleef HSV sinds 1960 zonder nederlaag maar de Belgen lieten een veel sterkere indruk achter. Drie minuten na de her vatting nam Brugge de leiding. Een Belgische uitval werd door Van Gooi besloten met een hard schot van onge veer 20 meter dat doelman Kargus niet goed verwerkte, waarna de Belgische international Raoul Lambert de hem FRANKFORT (AFP, Reuter). De Westduitse voetbalbond heeft heftig geprotesteerd tegen de televi sieuitzending van de wedstrijd Real Madrid-Bayern München (Europa cup I) door het eerste Westduitse net (ARD). Kansen voor twee finales tussen Belgische en Engelse vertegenwoordi gers zijn volop aanwezig: in het toer nooi om de Europa-cup voor beker winnaars Anderlecht tegen West Ham United en in het toernooi om de UEFA-cup tussen Liverpool en Club Brugge. Een ongekend succes voor het Belgische voetbal. bij een gevaarlijke kopbal van de hoog opspringende Santillana, aanvoerder Franz Beckenbauer en Georg Schwar zenbeck. Zij vingen in de eerste twintig minuten de stortvloed van Spaanse aan vallen bekwaam op. Langzaam hervond de Beierse formatie zich, mede doordat bij Real Madrid, dat het zonder de geblesseerde Pirri en Breitner moest doen, de zenuwen een belangrijke rol gingen spelen. Bayern München begon de tweede helft, zoals Real 45 minuten eerder de wedstrijd had aangevangen. De West duitsers zetten alles op de aanval en na drie minuten had Bayern bijna succes toen de onzeker optredende Angel een schot van Schwarzenbeck liet wegsprin gen, iets dat hem eerder ook al enkele malen was overkomen. Günther Netzer, de grote dirigent op het middenveld van Real, begon in de tweede helft duidelijk vermoeidheidsverschijnselen te vertonen. De Westduitser had nadat Manuel Ve lasquez wegens een beenblessure was vervangen door Vitoria dan ook ontzet tend veel werk moeten verzetten. Een fraaie kopbal van Harry Lubse wordt door de Franse speler Lopez meteen begroet met het gebaar van „buitenspel”. UEFA CUP: FC BarcelonaLiverpool (0-1), Hamburger Brugge 1-1 (0-0). St. Etienne: Curkovic, Jancion, Piazza, Lo pez, Parizon, Bathenay (Repellini), Larqué, Synaghael, Richeteaul Herve Revelli, Patrick Revelli. PSV: Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Stevens, Deykers, W. van de Kerkhof, Poort vliet (Deacy), Van der Kuylen, R. van de Kerkhof, Dalqvist (Lubse), Edström. Er waren 38.600 toeschouwers. Woensdag bleken de Duitsers niets wijzer te zijn geworden van eerdere verrishtingen op Europees niveau van West Ham United. Eintracht was afge gaan op de prestaties in de competitie, waarin West Ham in elf wedstrijden niet één keer won. Trainer Dietrich Weise verklaarde na afloop dan ook: „West Ham heeft veel sterker gespeeld dan de meesten hebben geloofd. Die 0-1 was een zware slag”. Eintracht had zich inderdaad laten verrassen, vooral in de beginfase. Graham Paddon, de linker middenvelder, kon zelfs al in de negende minuut voor die verrassende 0-1 zorgen. Hij strafte een misser van Neuberger af. Op het schot van zo’n dertig meter verkeek bovendien doelman Kunter zich. BARCELONA (SID). Hennes Weisweiler, de Duitse trainer van CF Barcelona, ziet nog kansen voor zijn club om de finale te bereiken van het UEFA-cuptoemooi. Weisweiler ver klaarde woensdag, een dag na de verrassende nederlaag (1-0) in het stadion „Nou Camp” tegen de Engelse club FC Liverpool: „Alles is nog niet verloren. Als Liverpool straks in ei gen stadion gaat aanvallen, hebben wij mogelijkheden in de counter. Daar heb ik al mijn hoop op gesteld. Ik hoop ook op een beetje geluk. Dat hebben wij in de eerste wedstrijd niet gehad”.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25