ONDERZOEK NAAR OORZAAK RAMP SUPERTANKER METULA Kamer akkoord met nieuwbouw parlement Tbr geëist na gilmoorden Overheid moet actiever L'U' Nederland teleurgesteld naar conferentie over Rijnvervuiling Hendriks vraagt advies over de Spaanse griep aan emancipatie werken I oooBlÉffl dit ril Jl H DADEN NA WOORDEN PI IV GEEN NIEUW ONDERZOEK E VLASVEZELZAK ff lai! DONDERDAG 2 19 7 6 BINNEN* EN BUITENLAND APRIL 1 D Ombudsman Granaten Ruimtevaart Advies emancipatiecommissie: Decoratiestelsel L Tekort Obstakels weg Opening Krans Handtekeningen Doodslag Madurodain Geluidmeetwagen „Collega” Protest De en ra PvdA en VVD dicht bij compromis over abortus (Van onze, parlementsredactie)- (Van onze parlementsredactie) Overval van WF.F.RRAPPOHTEN ■Ó’S ifc Nieuwbouw -i Ten aanzien van al deze vier punten oi h< gi DEN HAAG (ANP). De commissie voor de emancipatie van de vrouw heeft een eerste advies aan de regering, uitge bracht voor een vijfjarenplan met uit gangspunten over een emancipatiebeleid op langere termijn en concrete aanbeve lingen voor het regeringsbeleid in het komende jaar. De commissie doet dit in meer dan honderd voorstellen. 11 10 12 11 12 10 10 13 9 12 10 17 18 13 18 13 16 16 5 21 6 21 21 15 13 26 20 19 16 16 7 18 17 22 8 22 8 Ui 17 21 12 23 15 12 5 3 4 5 5 8 3 4 6 6 3 9 0 3 8 7 1 7 1 4 2 8 4 14 7 7 7 6 7 5 7 8 6 6 0 0 0.1 0 0 0 0 0.2 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 o o o o o o o o o 4 0 o o 3 0 3 0 0 0 0 0 0 Eerdere onderzoekingen hebben vol gens de minister de volgende nadelen van de vlasvezelzak opgeleverd: - het materiaal is poreus, zodat bij ge bruik klachten komen over stank en de aanwezigheid van insecten, - de kostprijs van de vlasvezelzak kan niet concurreren met die van de plastic zak. Voorang politieke waarna op dinsdag 18 mei de stemming zal plaatsvinden. Minister De Gaay Fortman van Bin nenlandse Zaken heeft afgezien van zijn plannen het decoratiestelsel grondig te herzien. Er wordt nu gewerkt aan een beperkte herziening, die volgens de mi nister niet minder doeltreffend zal zijn dan de aanvankelijke plannen. Een en ander blijkt uit het antwoord op schrif telijke vragen van het PvdA-Kamerlid Nagel. 10 7 9 4 6 4 2 f als het doe de me I bel lev cor het nat ver doe sch J dei op vei nei vai hui we vie da^ lid; sen 1 uit tre led hei tv ml op; ge] en Amsterdam De Bilt Deelen Kekk Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca tstanboel Las Palmas New York TH-Aviv Tunis 1 hoe de has not die ste aul dat dot bel be; in hie zw wzw wzw zw zw zw zw wzw zzw zw wzw^ nw nnw wzw o zzw zzw w.st. zo w wzw w.st. w.st. wzw w. w.st. nw w.st. zzw nw w.st. o w.st. n w n w zzw n w.st. no w.st. ozo w.st. zzo Het Comité „Redt het ongeboren kind” heeft gisteren aan kamervoorzitter Von deling een kleine 600.000 handtekeningen aangeboden van mensen die tegen abor tus zijn. Volgens het comité is dit aantal een van de grootste die ooit in Neder land bij een handtekeningenactie is bij eengebracht. Het comité heeft in grote delen van het land huis-aan-huis de uitspraak voorgelegd dat voor iedereen, ook voor de ongeborenen vanaf de conceptie, ge lijke levensbescherming geboden is. In de steden bleek volgens het comité dat 60 a 70 percent van de mensen die om een reactie was gevraagd, bereid waren hun handtekening te zetten, op het plat teland zelfs meer dan 90 percent. gingsoperaties die de regering moet uitvoeren, moet de Tweede Kamer zelf het goede voorbeeld geven.” In een motie vroeg zij om uitstel van de plannen voor een nieuw Kamercom- plex. De andere partijen hadden weinig waardering voor dit standpunt. Men vond het ruimtegebrek ernstiger dan de hoge kosten voor uitbreiding. Me vrouw Kappeyne van de Coppelo kreeg van Drees (DS’70) bijval toen ze bepleitte de huidige vergaderzaal van de Tweede Kamer niet te ver vangen, in verband met de „onver vangbare sfeer”. Minister Gruijters deelde mee dat aanbesteding van de nieuwbouw pas in 1981 zal kunnen plaatsvinden. Het nieuwe gebouw zou vier jaar later klaar kunnen zijn. DEN HAAG. PvdA en VVD zijn het gisteren in grote lijnen eens geworden over een compromis in zake abortus. Hoewel de besprekin gen nog niet helemaal zijn afgerond, zijn de twee partijen elkaar op vrij wel alle inhoudelijke punten zeer dicht genaderd. Volgende week zal beslist worden of PvdA en VVD ook met één gezamenlijk wetsontwerp voor de Kamer zullen verschijnen. Staatssecretaris Van Dam van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening zal op 5 april in het bouwcentrum te Rot terdam het „interregular seminar on building operations in low cost housing construction” openen. Nederland is gast land van deze VN-bijèenkomst, waar met 32 ontwikkelingslanden wordt ge discussieerd over de toe te passen me thodieken bij de bouw van goedkope woningen. UTRECHT (ANP). Staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) heeft de Ge zondheidsraad gevraagd, hem op zeer korte termijn te adviseren over eventu eel in Nederland te nemen maatregelen tegen de Spaanse griep. Bij die ramp, waarbij overigens geen van de 36 Nederlandse bemanningsleden noemenswaardiig letsel opliep, was de schade voor het milieu nauwelijks te schatten. Volgens Amerikaanse geleer- - een pak vlaszakken is tweemaal zo zwaar en neemt viermaal zoveel ruimte in als een pak met een evengroot aantal plastic zakken. Of Nederland op de inmiddels vele malen uitgestelde Rijnconferentie zijn zin zal krijgen, blijft aldus een woord voerder van de Nederlandse ambassade in de Franse hoofdstad nog de vraag. Het thans gereed liggende ontwerpver drag betreffende de bestrijding van de chemische verontreiniging van de Rijn betreft alleen de lijst van zwarte stof- VRIJDAG 2 APRIL Zon- en maanstanden Zon op 6.12 uur onder 19.15 uur Maan op 7.08 uur onder 22.25 uur Waterstanden Umuiden Hoogwater 5.15 uur en 17.29 uur Laagwater 1.06 uur en 13.27 uur Gisteren ontving staatssecretaris Zeevalking van Justitie een delegatie van de vereniging „Landelijke belangen voor minder jarigen". Toen de delegatie in het gesprek met Zeevalking (boven, rechts op de voorgrond) haar eisen niet zag ingewilligd ging ze over tot de bezetting van het departement van justitie. Na ruim een uur maakte de politie er een einde aan, en werden de bezetters naar buiten gedragen (foto onder). niet meer dan drie graden opgewarmd mag worden. Hierover bestaat volledige overeenstemming, maar er is geen ver drag De Nederlandse delegatie wil in Parijs voorstellen een ontwerp-verdrag op te maken om in de toekomst van deze gelegenheid verzekerd te zijn. Konining Juliana en Prins Bernhard hebben gisteren een krans laten leggen bij de baar van wijlen veldmaarschalk burggraaf Montgomery. Wrrr n> binnen- en buitenland zw.bew geh.bew. geh.bew zw.bew. zw.bew zw.bew zw.bew. motr l.bew geh.bew. zw.bew. l.bew. zw.bew zw.bew mist zw.bew onbew. onbew. sneeuw onbew l.bew onbew. onbew zw.bew. onbew onbew. onbew. mist onbew. onbew sneeuw onbew. mist onbew. regenbui onbew regenbui onbew. onbew. l.bew zw.bew. l.bew. regen mist mist Tijdens het eerste verkennende ge sprek, vorige week, bleken er tussen PvdA en VVD vier geschilpunten te bestaan. Dat waren: 1. de erkenningsei- sen voor de abortusklinieken; 2. het verwijderen van abortus uit het straf recht; 3. de (anonieme) registratie van alle abortus-gevallen; 4. de samenstel ling van het toetsingscollege. Een inwoner van Eindhoven heeft twee anti-bazooka-tankgranaten op het balcon van zijn flat gevonden. De gra naten lagen in een kastje, dat nooit werd gebruikt. Het oorlogstuig is over gebracht naar het politiebureau, waar de explosieven-opruimingsdienst het heeft af gehaald. Het gerechtshof van Arnhem heeft gisteren vijf jaar gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke TBR geëist tegen een 18-jarige jongeman uit Deven ter. Zijn eveneens 18-jarige vriendin, kreeg vier jaar met aftrek. Samen had den ze een 30-jarige vrouw, die dreigde de jongeman voor een diefstal bij de politie aan te geven, mishandeld, en vervolgens door messteken om het leven gebracht. De Haagse politie heeft gisteren twee Hagenaars aangehouden, die hadden meegewerkt aan een overval op een 72- jarige sigarenwinkelier. Ongeveer de helft van de buit van totaal 1750 gulden, is teruggevonden. De afgelopen vijf jaar zijn van Russi sche lanceerbases 496 ruimteschepen ge lanceerd. Dit deelde de Russische astro- nout Leonov gisteren mee. Leonov zei verder, dat in totaal 35 communicatie- kunstmanen 18 weerkunstmanen, 400 kosinossen en een enkel station in de Prognoz-serie zijn gelanceerd. De kos- mossen en de prognoz zijn bestemd voor ruimteonderzoek. den heeft de olievervuiling (er stroomde ruim 50.000 ton olie in de oceaan) aan zeker 40.000 pinguïns en aalscholvers het léven gekost. Volgens de Chileense auto riteiten was bovendien een groot stuk van het strand op het Chileense deel van Vuurland na de ramp met olie bedekt. Alleen al het schoonmaken zou tussen de 25 en 50 miljoen dollar gaan kosten, zo werd begin 1975 geschat. De „Metula’ overleefde de ramp niet. Nadat het schip was vlotgetrokken werd het uiteindelijk aan een Westduitse slo per in Hamburg verkocht, enerzijds om dat er overcapaciteit aan tonnage in de tankvaart was ontstaan en anderzijds omdat reparatie zeker 60 miljoen gulden zou gan kosten. ALMELO (ANP) De Officier Justitie bij de rechtbank te Almelo, mr. J. Hazewinkel, heeft gistermiddag terbe schikkingstelling van de regering en plaatsing in een krankzinnigeninrichting geëist tegen een 48-jarige vrouw uit Vriezenveen. De vrouw wordt ervan verdacht in het dorp Westerhaar. waar zij jarenlang gewoond heeft, verscheide ne personen met rattengif te hebben gedood of te hebben willen doden. PARIJS (ANP) Met enige ge voelens van teleurstelling over de houding inzake het Rijnoverleg is de Nederlandse delegatie vannacht aangeschoven aan de conferentie- tafel in het Palais de Congres in Parijs. De Nederlandse regering is niet erg gelukkig met het Duitse wetsontwerp, dat de industrieën langs de Rijn uitstel van betaling verleent voor het lozen van afval water tot 1981. Hierdoor wordt de sanering van de Rijn opnieuw ver traagd. Op deze derde Rijnconferen tie zullen de Nederlandse ministers van Verkeer en Waterstaat, Wester- terp, en van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, Vorrink, aandringen op een snelle afronding van het chemisch ontwerp-verdrag. In de Kamer bleek gisteren dat alleen de VVD zich op een enke ling na sterk verzet tegen de nieuwbouw. Reden daarvoor is, aldus mw- Kappeyne van de Coppello, dat er met die nieuwbouw grote bedragen gemoeid zijn, namelijk zeker 85 mil joen gulden. „Bij de grote bezuini- de „Pilot for South America”, een boek met gegevens over moeilijke wateren en havens, in de wind. Bovendien kwamen de loodsen aan boord met nieuwe Chileense kaarten, waarop afwijkingen van de Engelse kaarten aan boord stonden. Bij peilingen bleken die verschillen zo groot te zijn dat de kapitein het vertrouwen in zijn eigen kaarten verloor. De zaak liep fout toen de loodsen een koerswijziging opga ven en er op rekenden dat de „Metula” daarvoor 0.7 mijl nodig had. Maar vol gens de kapitein had hij gezegd dat dit schip slechts 0.3 mijl nodig had om van koers te veranderen. De kapitein schoof de schuld van de ramp geheel op de loodsen. VmwuHzichten voor zaterdag Remt regen, later ook opklaringen. •n het algemeen weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon: O tot 7. Min. temp., omstreeks 5 graden Max. temp., omstreeks 11 graden Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent Kans op een geheel droog etmaal 50 percent fen, die niet meer geloosd mogen wor den. Dit komt overeen met hetgeen de EEG-landen in december vorig jaar met elkaar afspraken ter bestrijding van de vervuiling van alle oppervlaktewateren. Duitsland is het hiermee eens en wil voor de Rijn een soortgelijke regeling. De Nederlandse delegatie neemt hier geen genoegen mee en wil voor de Rijn veel straffere maatregelen. Op de confe rentie zal ons land dan ook voorstellen de „grijze” en „beige” lijsten van stoffen die in beperkte mate geloosd mogen worden in het verdrag te noemen. Ne derland heeft in het overleg op dit punt de steun van Frankrijk. Duitsland staat, evenals Zwitserland, onder de druk van het bedrijfsleven en ziet daarom liever een soepeler regeling. Wat betreft de opslag van het afval zout uit de Franse kalimijnen zullen de Nederlandse deelnemers aan het Rijno verleg aandringen op een termijnstelling van de injectering in de grond van 60 kilogram per seconde. Deze hoeveelheid is afgesproken op de eerste ministers conferentie in 1972 in Den Haag. De Fransen zijn thans begonnen met 20 kilogram per seconde onder de grond weg te werken. Op de Haagse conferentie hadden de ministers van de Rijnoeverstaten afge- sproken dat het water van de rivier bij Lobith door elektriciteitscentrales met In Brabant is een tekort van 220 standplaatsen voor woonwagens. Aldus een provinciale werkgroep in een discus siestuk, waarin wordt aangedrongen op het spoedig opstellen van een provinci aal urgentieplan. I op rer vai da; tig: tin we vei lei< In om lei< I no< der ger voc we Lai DEN HAAG (ANP). Minister me vrouw Vorrink van Milieuhygiëne acht het niet wenselijk een nieuw onderzoek te laten instellen naar de mogelijkheden van invoering van een vlasvezelvuilnis- zak, welke de plastic zak zou kunnen vervangen. Dit blijkt uit het gisteren gegeven antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid mevrouw Groensmit van der Kallen (KVP). Morgen zal het miniatuurstad) e Madu- rodam in Den Haag zijn poorten weer open stellen. Een belangrijke nieuwe aanwinst is de vermaarde basiliek van Sint Jan in Den Bosch, met glas-in- loodramen en een uittrekkende proces sie, die door middel van een vernuftige installatie in beweging kan worden ge zet. Andere nieuwigheden zijn nog de Sneker Waterpoort, een carousselafval- waterzuiveringsinstallatie en een groot Canadees bos met waterval. In de gemeente Eindhoven is een rij dend geluidslaboratorium in gebruik ge nomen. De wagen zal worden gebruikt voor de taken, die door de nieuwe Wet Geluidshinder aan de gemeenten zijn toebedeeld. De auto heeft al met al 120.000 gekost. Het is de bedoeling dat met de geluidmeetwagen industrie,- ca fé- en verkeersgeluiden gemeten worden. Twee Haagse agenten hebben een 24- jarige Hagenaar aangehouden, die ge kleed in het uniform van een hoofda gent de papieren van automobilisten stond te controleren. De agenten kregen belangstelling toen ze zagen, dat hun collega geen licht gebruikte. Ook viel het op, dat nergens in de buurt een politieauto of dienstfiets te bekennen was. Toen ze een praatje gingen maken viel de „agent” al gauw door de mand. De man, wiens beweegredenen nog vaag zijn, beweert dat hij conducteur is. Bij een huiszoeking werden nog meer uni formen gevonden. Hoe de man aan het uniform van een hoofdagent komt, is vooralsnog een raadsel. Er is een schetsplan gemaakt voor de bouw van een nieuw ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, dat in Zoetermeer zal komen te staan. Twee architecten hebben het plan ontworpen voor het nieuwe gebouw, dat aan 2000 ambtenaren plaats zal moeten bieden. De bouwkosten worden geraamd op ten minste honderd miljoen gulden. van de Raad toevoegde: „U legt de accenten bij uw vragen wel erg duide lijk in een bepaalde richting”. Ook liet de kapitein zich op een gegeven ogenblik ontvallen: „Ik wou dat ze voor die reis een ander hadden genomen”. Het was de eerste maal, dat de kapi tein met zulk een groot schip op weg van de Perzische Golf naar Quintero Bay in Chili door de smalle Straat Magelhaen had moeten navigeren. Na een door pech al moeilijke overtocht over de oceaan had hij bovendien zeven uur liggen ronddraaien om op de lood sen te wachten. Toen die tegen de avond eindelijk kwamen had hij, na hun advies te hebben gevraagd, besloten door te varen. Hij sloeg toen aanbevelingen van DEN HAAG. De meerderheid van de Tweede Kamer stemt in met de plannen om het parlement een nieuw onderkomen te geven aan het Binnenhof. Daarmee moet een einde komen aan het nijpende ruimtetekort van Kamerleden, hun medewerkers, personeel en alle andere gebruikers en bezoekers van het regeringscen trum. De 46-jarige Nederlandse gezagvoerder van de „Metula” werd evenals de beide Chileense militaire loodsen door de Chi leense Raad voor de Scheepvaart schul dig bevonden aan de stranding. De kapi tein kreeg een boete van 5000 goudpesos opgelegd. Daarna kwam een commissie van on derzoek in Willemstad op Curasao, na dat het hoofd van de scheepvaartinspec tie aldaar „geen schuld” had gepleit, tot de conclusie dat er „aanleiding bestond tot het uitspreken van een berisping of tot het ontnemen van een bevoegdheid van de kapitein” en verwees de zaak naar Amsterdam. De kapitein raakte gisteren tijdens het verhoor zo geïrriteerd dat hij een lid AMSTERDAM (ANP). De Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam heeft gisteren een begin gemaakt met het onderzoek naar de oorzaak van de ramp met het onder Antilliaanse vlag varende supertankschip „Metula” van Shell Tankers, dat op 9 augustus 1974 in Straat Magelhaen nabij de Chileense kust op de rotsen liep en miljoenen liters ruwe olie verloor voordat het schip ruim een maand later kon worden vlotgetrokken. zijn gisteren de voornaamste obstakels uit de weg geruimd. De indieners van de initiatiefwetsontwerpen, Lamberts en Roethof van de PvdA en Geurtsen en Veder-Smit van de VVD verklaarden gisteren dat bij een oplossing van het abortusvraagstuk uitgegaan moet wor den van de „eigen verantwoordelijkheid van de vrouw”. Ook staan ze op het standpunt dat abortus in het ziekenfond spakket opgenomen moet kunnen wor den. De kans is groot dat de beide initia- tief-wetsvoorstelilen zullen worden sa mengesmolten tot één wetsontwerp. De PvdA had aanvankelijk een voorkeur uitgesproken voor het amenderen van eikaars wetsontwerp, maar de VVD acht het beter om, als een compromis wordt bereikt dat dan vrijwel zeker kan rekenen op een Kamer meerderheid het in de vorm van één wetsontwerp met vier ondertekenaars aan de Kamer te presenteren. Zoals bekend zal de Tweede Kamer op dinsdag 4 mei een begin maken met de behandeling van de drie ingediende initi atiefwetsontwerpen. De debatten zullen twee volle weken in beslag nemen, Het CNV heeft bij de ambassade van Uruguay geprotesteerd tegen het feit, dat een groot aantal vakbondsleden en bestuurders in Uruguay worden vastge houden, enkel en alleen omdat zij lid of leider zijn van een vakbond. Het CNV roept op een aetie van Amnesty Intern tional te steunen. Amnesty wil, dat aan alle politieke gevangenen amnestie wordt verleend. De Officier achtte bewezen dat de vrouw in 1962 een zevenjarig neefje opzettelijk had gedood door hem een glas ranja met thallium te geven. Ook achtte hij bewezen dat de vrouw eind 1974 haar zoon thallium in de koffie had gegeven, als gevolg waarvan deze op Oudejaarsdag van dat jaar overleed. Voorts achtte de Officier bewezen dat de vrouw vorig jaar tweemaal gepro beerd had een 22-jarige neef te doden met behulp van gif. Deze pogingen mis lukten. Toen de neef echter in een ziekenhuis moest worden opgenomen, kwam de zaak aan het rollen. Bovendien achtte de Officier bewezen dat de vrouw een echtpaar uit Vriezen veen, familie van haar, had willen ver giftigen met thallium in een pannetje snert. Het echtpaar had de snert niet lekker gevonden en voerde vier van zijn zes honden de soep. Een van de dieren overleed kort daarop. In het stoffelijk overschot werden sporen van thallium gevonden. Tijdens de rechtszitting werd een rap port van de psychiatrische observatiekli niek behandeld. Daarin stond dat de vrouw ontoerekeningsvatbaar is en dat zij een gevaar voor haar omgeving is. De opzei van het plan is een herzie ning van de positie van man en vrouw en de rolverdeling man-vrouw. De helft van het 85 pagina’s tellende rapport gaat over adviezen aan de overheid zoals een bepaald percentage vrouwen in beleidsli- chamen, alle vrouwen met „mevrouw” aanspreken of -schrijven. De adviezen richten zich ook op de opvoeding, opleiding, zelfstandigheid, de combinatie huishouden-opvoeding-werk, de plaats in het openbare leven van de vrouw en het achterhalen van ongelijk heden. De commissie geeft voorrang aan een project dat ouders wil helpen bij de opvoeding. Vooral vaders zouden meer bij de opvoeding betrokken moeten wor den. Er zouden meer mannen leider van een kindercentrum moeten worden. Meisjes zouden betere keuzevoorlich- ting en -begeleiding moeten krijgen. Als voorbereiding op de zelfstandigheid moet er in alle sectoren van het onderwijs een leerpakket „gezondheid” komen, dan kennis bijbrengt over lichamelijke, gees telijke en sociale gezondheidszorg. Prio riteit geeft de commissie aan een leer pakket „maatschappelijke zelfstandig heid” over bijvoorbeeld EHBO, techni sche vaardigheden, koken, en huishoude lijk onderhoud. Voor volwassen vrouwen zouden meer vormingsmogelijkheden moeten komen, zoals moedermavo’s, brugklassen en pa- rallelklassen voor moeders, verleent de commissie aan scholing van vrouwen. Meer aandacht moet worden geschon ken aan experimenten voor het emanci patiewerk. Een rijpheidstest voor vrou wen over wat ze tijdens hun leven aan kennis en vaardigheden hebben verwor ven, zou hen meer inzicht in hun eigen mogelijkheden geven. De test zou in de plaats kunnen komen van diploma’s die nu soms onoverkoombare drempels zijn voor verdere scholing en beroepsuitoefe ning. Voor vrouwen die hulp nodig hebben dienen initiatieven als „vrouwentele foon” en vrouwenhuizen te worden ge steund. Binnenkort komt de commissie met een advies over een op te zetten ombudsinstituut voor vrouwen. De kos ten ervan zijn geschat op nog geen miljoen gulden in 1977 en ruim ander half miljoen in 1981. Het welslagen van de conferentie hangt voor wat Nederland betreft af van de bereidheid van de andere landen verder te gaan dan het EEG-verdrag. De verontreiniging van de Rijn is zo ernstig, dat deze niet met andere rivieren in de EEG-landen vergeleken kan worden. De stichting de Ombudsman krijgt 300.000 gulden subsidie. Staatssecretaris Meijer van CRM heeft dit gisteren verklaard. Voorwaarde is wel, dat het televisieprogramma en de hulpverlening tot ten minste 30 juni volgend jaar worden voortgezet. De VARA heeft dit inmiddels toegezegd. 4 2- .p

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2