Henk Wullems: nog niet actief Michels gaat Ajax verlaten Amateurteam verloor ook van Roemenië Professional Hennie Thoone voor niets boksen Tweemaal winst badmintonploeg Van Agt: genoeg van excessen op voetbalvelden SPOmWBM „Ik wilde „OM PERSOONLIJKE REDENEN STAP IK OP" COLLEGA-VEDETTEN IN DE SPRINT VERSLAGEN IN TITELGEVECHT TEGEN JAN LUBBERS IN SCHIEDAM 1 WOENSDAG 7 APRIL 19 7 6 SPORT 19 'door Peter Heerkens - Mopperend V. J. j_ J_ J J J_ Materiaalpech W: Voorzitter Jaap van Praag liet we- jarenlang van grove o- (Van onze sportredactie) De gedetailleerde uitslagen luiden: PIETER MUL. de basistip SPORT TOTO Nr. 15 Freddy Maertens nam in Gent-Wevelgem wraak AMSTETRDAM Rinus Michels gaat Ajax aan het eind van het seizoen verlaten. De voetbalcoach, die vorig jaar na zijn ontslag bij Barcelona, in de Meer terugkwam als opvolger van Hans Kraay, deelde gisteravond mee dat hij om persoonlijke redenen bij de Amsterdamse vereniging weggaat: „Ik heb het bestuur meegedeeld dat, hoe ik het ook betreur bij Ajax zal vertrekken op 30 juni”. lex in- en en En misschien later nog wel een Euro pees titelgevecht. Echt om na je carriè re te kunnen zeggen dat ik zoiets nog eens gedaan heb”. Thoone bokste als prof negen partijen, waarvan hij er drie verfoor. In Zuid-Afrika tegen Coetzee, in Frankrijk tegen de Argentijn Rodriguez en in Helsinki tegen de Fin Ahola. Al tobe, die hij twee maanden geleden in Scheveningen knock out sloeg. Thoone kent geen vrees voor zijn tegenstander, die in zijn lange loopbaan al 40 profpar- tijen bokste „Nee hoor, geen sprake van. Ik denk zelfs dat Jan Lubbers erg blij was met die elleboogblessure van hem, waardoor ons gevecht een paar maanden moest worden uitgesteld. Dat zal in zijn tactiek wel aardig zijn uitgekomen. Ik werd ongeduldig van al het trainen dat ik heb gedaan”. Lubbers van zijn kant laat weten dat die blessure beslist niet was voorgewend In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- RINUS MICHELS: weg bij Ajax aan eind van seizoen. Jan Lubbers (op achtergrond) tegenstander van Thoone De uitslag van Gent-Wevelgem is: 1. Maertens (Bel), 262 kilometer in 6 uur 5 minuten en 15 seconden; 2. Van Linden (Bel), 3. Verbeek (Bel), 4. Piet van Kat wijk (Ned), 5. Walter Planckaert (Bel), 6. Roger de Vlaeminck (Bel), 7. Moser (Ita), 8. Thurau (WD1), 9. Dierickx (Bel), 10. Merckx (Bel), 11. Zoetemelk (Ned) allen dezelfde tijd als Maertens. Wat konden die groten dinsdag in het badhuis van de Wevelgemse sporthal - wat hun verzamelplaats was anders doen dan in hun houding ten opzichte van Maertens draaien zoals de wind dat tijdens de wedstrijd had gedaan? ks its rn- ips lts ie- let lus >or r - >or ►ns M- sk sts Hl. sk- <g- eft de er- len le- za- Bij >n- m- in- rijs )ks lts iet :h- sn 'a- jur ar- zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. 6 9 IQ 6 5 1 1 2/3/1 1 2/3 1/3/2 1 3/1/2 1 1 1/3 3/2/1 3/1 1 40 50 30 60 20 35 50 35 70 50 40 30 40 3 30 30 35 20 40 35 30 35 .20 30 40 35 40 1. 2. 3. 2. J_ J. 3. 2_ 1 2 2 J J J J J J 3 laatste 3 seiz. 0-3 4-2 /0-1 /0-0 1-4 4-0 3 1 1-1/0-2 2. J_ 3. J. J_ 3. JL J_ 3. 3. 3 1. hl AC Eindhoven 2. FC Twente - MVV 3. Telstar - NEC 4. Ajax - GA Eagles 5. Sparta Feyenoord 6. Excelsior Amsterdam 7. Den Haag Utrecht 8. Roda JC - AZ 67 9. PSV Graafschap 10. Den Bosch - Heerenveen 11. Groningen - Wageningen 12. Vitesse Haarlem '13. Cambuur Veendam percentages 2 30 20 35 20 40 30 20 30 10 20 20 35 2D dit seizoen - - /.3-2 2- 2 3-0 0-0/ 1-2 --- 2-1 3-1/1-3 3- 0 5-1 6 0/2-1 0-0 1-3 1-1 1-1 1 0 2 3/0-0 1- 2 2 0 1 1 /3-2 2- 2 0-0 3- 0 3-0 0-2 0-0 drie keer liep de Brabantse stratenma ker in die korte carrière een gebroken neus op. „Ik laat het bot pas weer rechtzetten als ik met boksen stop”. De laatste partij die Thoone in Neder land maakte was tegen de Zaïrees Obu- „De KNVB heeft lange tijd volgehou den dat varkentje zelf wel te kunnen wassen,” zei de minister gisteren in de Eerste Kamer tijdens het debat over het politiebeleid Roy Schuiten kwam er niet aan te pas, omdat hij achterstand opliep toen zijn ploegleider hem bij materiaalpech niet snel genoeg kon helpen, Jan Raas gaf op, toen hij in een massale trek- en duwpartij in een sloot zeilde en Cees Priem die het lang volhield in de kop groep, sneuvelde door een lekke band. is- ar als In- iet dwarsbomerij be schuldigt. Afgelopen zondag, in de finale van de Ronde van Vlaanderen, kwam het tot een directe botsing van de belan gen (outsider Walter Planckaert won) tussen hem (het aanstormende talent) en de gevestigde orde die bestaat uit de kern Merckx-De Vlaeminck. Bij die ge legenheid brieste De Vlaeminck na de koers dat hij Maertens nog wel eens de gracht zou inrijden en op zijn beurt dreigde de wieierkroonprins: „Als het zó moet (onderling en de vervelende rivali teit - red.) zal ik er voor zorgen dat er niet één van de groten nog een belan grijke wedstrijd wint.” Tot dit gezelschap zowat alle vedetten: Merckx, Verbeeck, De Vlaeminck, Zoete melk, Dierickx, Rik van Linden, Moser, Thurau, Walter Planckaert, en als elfde man de sterk verrassende Piet 'van Kat wijk uit Peter Posts ploeg. Behalve het opschroeven van het toch al opvallende totaal van zijn overwin ningen, betekende de eerste plaats in Gent-Wevelgem voor Freddy Maertens een vernietigende wraak op de houding van zijn collega-vedetten, die hij nu al WEVELGEM Niets Ijjkt Freddy Maertens nog tegen te kunnen houden. Ztfn definitieve doorbraak als beroepswiel renner is in volle gang en het peloton weet dat. Drie jaar lang bouwde de bleke, blonde, profcoureur uit de Belgische kust streek aan ztfn bestaan bij de beroepswielrenners. Waar wie lerfanaten, hunkerend naar de man die Merckx van zijn troon ROOSENDAAL (ANP). Het Neder landse amateurelftal heeft ook zijn der de wedstrijd in de tweede kwalificatie- ronde voor het olympisch voetbaltoer nooi verloren. Roemenië won gisteren in Roosendaal met 3-0 na een ruststand van 0-0. De Roemeense Marcel Raducanu scoorde (53ste, 56ste en 61ste minuut). zou stoten, hem smeekten om groot geweld, beperkte Freddy Maertens zjjn activiteiten. Hij wenste het kalm aan te doen zo legde hjj steeds uit pas tot bloei te komen in 1976. Dat is nu Voor de winnaar van de partij in Schiedam, die over twaalf ronden gaat, ligt volgens promotor Henk Rühling in het buitenland groot geld klaar. In ieder geval gaat de nieuwe kampioen boksen in Zuid-Afrika waar 10.000 toeschouwers bij een boksgala geen uitzondering zijn. De ontmoeting in Johannesburg van Ru di Lubbers met Mike Schutte, die al eerder werd geregeld, is verschoven naar eind mei waardoo de Nederlander pas in juli tegen Jean Pierre Coopman kan vechten. De terugslag kwam na ongeveer tien minuten in de tweede helft. Doelman Bakhuys verkeek zich op een hoekschop, waarna Buvens weinig anders kon doen dan de bal met zijn handen uit de bovenhoek slaan. Van Agt is kennelijk teleurgesteld over de resultaten van de inspanningen van de KNVB. De minister wees erop dat het hier niet alleen gaat om het profvoetbal, maar „dat het ook bij de niet-profs vaak hommeles is”. De aan dacht is volgens hem vooral bij het voetbalgebeuren gericht, maar hij wees erop dat ook bij andere takken van sport het evenmin broederlijk aan toe kan gaan. Als voorbeelden noemde hij ijshockey, hockey en waterpolo. rechterspits drie keer Volgens voorzitter Van Amerongen bestond aanvankelijk het plan om met directe ingang Henk Wullems als trainer aan zich te binden. Zoals bekend komt Wullems op 1 juli naar de Gelderse hoofdstad. „We wilden echter dat Wul lems met een schone lei bij ons begint. Daarom hebben we de mogelijkheid dat hij nu al de training leidt niet aangegre pen.” ARNHEM. Tot 1 juli zal Clemens Westerhoff, momenteel hulptrainer bij Vitesse, de selectie van de Arnhemse eerste-diviseclub trainen. Dat besluit nam het bestuur van Vitesse, nadat het zondag Jan de Bouter op staande voet had ontslagen. thuis- wedstrijden 12 4 4 4 12 13 11 2 0 24 13 4 5 4 13 13 11 1 1 23 13 4 7 2 15 13 2 1 10 5 13 10 1 2 21 13 4 5 4 13 13 12 1 0 25 14 7 3 4 17 14 7 5 2 19 13 5 6 2 16 14 6 6 2 18 Marino Basso heeft de tweede etappe van de ronde van Baskenland gewonnen. Hij won de sprint vóór zijn landgenoot PaoMni. In het algemeen klassement leidt de Spanjaard Elor- riaga. Door een zege van 1-0 op eigen terrein op Leicester city heeft Liverpool zich naast Queens Park Rangers geschaard aan de kop van de ranglijst van de Engelse eerste divisie. Het Nederlandse waterpolozevental heeft gisteravond in het sportfondsenbad van Amersfoort de vriendschappelijke wedstrijd tegen Joego-Slavië met 7-6 verloren. De Nederlandse damesvolleybalploeg zal in de finaleronde van het toernooi om de Lente weker (Westeuropees kampioenschap) te Neu- chatel uitkomen met België, West-Duitsland en Zwitserland. België en Zwitserland bereik ten gisteren de eindronde door respectievelijk van Schotland en Engeland te winnen. Freddy Maertens (24 jaar) behaalde gisteren, op een kille winderige dag, in Vlaanderen zjjn 16de overwinning van dit seizoen. Hij reikte naar een indrukwekkende sprintzege in de klassieker Gent-Wevelgem, welke triomf vooral grote waarde heeft door de inhoud van de kopgroep van elf man die samen de laatste 40 kilometer opknapten. SCHIEDAM Pas in zjjn 32ste le vensjaar is profbokser Jan Lubbers toe gekomen aan een gevecht om de Neder landse titel in het zwaargewicht. De oudere broer van Rudi Lubbers werd elf jaar geleden al professional, maar mocht zich nog nimmer houder van de natio nale kroon noemen in de zwaarste ge- wichtsklasse. Maandagavond in de Schiedamse Margriethal krjjgt de gerou tineerde prijsvechter uit Weert de gele genheid de familienaam luister bij te zetten in een treffen met de Eindhoven aar Hennie Thoone. Deze is weliswaar even oud als Lubbers, maar bij bokst pas drieëneenhalf jaar voor het geld. Van Agt zomerreces De Brit Richard Dunn heeft gisteravond in Londen de Europese bokstitel in het zwaarge wicht veroverd. Dunn won door knock out in de derde ronde van de Westduitser Bernd August. De Europese titel was vacant. Ri chard Dunn volgt zijn landgenoot Joe Bugner op. die in september 1975 zijn titel vrijwillig afstond, als Europees kampioen in het zwaar gewicht en zal op 25 mei in München tegen Mohammad All boksen om de wereldtitel. Het duel maakte overigens duidelijk dat Stefan Kovacs nog veel werk wacht als Roemeens bondscoach. Omdat de Ne derlandse amateurs gisteren de neder laag tegen Kovacs’ eerste keus beperkt hielden, zullen de Roemenen in de wed strijd op 14 april met zeven doelpunten verschil moeten winnen om zich alsnog, ten koste van Frankrijk, voor het olym pische toernooi van Montreal te plaat sen. Gezien de prestatie van Nederland op het RB Crf er rein dient Kovacs zich zorgen te maken. De al uiftgeschakelde Nederlandse ploeg van coach Arie de Vroet overtrof zichzelf. Vooral in de eerste helft wer den de Roemeense staatsamateurs niet alleen van treffers afgehouden, maar vaak zelfs in het nauw gedreven. Met uitzondering van een schot tegen de paai van Multescu, beheerste Nederland de ontmoeting. Kovacs, in zijn Ajax-tijd verwend, beschikte slechts over spelers die zonder bal het voetbal niet begrij pen. Pas met de bal aan de voet gebeur de er iets constructiefs. advies voor zes kolommen 11111 11111 2 2 3 1 3 11111 2 3 2 2 3 113 3 2 11111 3 3 12 2 11111 11111 1 3 3 3 3 3 3 2 2 2 3 3 111 DUBLIN (ANP). De Nederlandse badmintonploeg is in de b-groep van het toernooi om het Europees kampioen schap goed begonnen. Gisteren werd in Dublin zowel Wales als Schotland met 4-1 verslagen. Vandaag speelt Nederland tegen de Sovjet-Unie. Zou het nationale team ook die wed strijd winnen dan moet er een promo tie/ degradatiewedstrijd worden gespeeld tegen nummer laatst uit de a-groep met als inzet een plaats in de hoogste groep. De uitslagen van gisteren zjjn: groep a: Engeiand-Zweden 4-1, Denemarken- West-Duitsland 4-1. Groep b: Nederland- Wales 4-1, Nederland-Schotland 4-1. Nederland-Wales 4-1. Joke van Beuse- kom-Dickson 11-1, 11-1. Rob Ridder- Guley 18-16, 15-6. Joke van Beusekom- Marjan LueskenBrimbles-Dickson 15- 4, 15-4. Guus de Vogel-Clemens Wor telColmer-Jones 11-15, 10-15. Marjan Luesken-Rob RidderColmer-Alfieri 15- 13, 15-4. Alhoewel, als je Thoone mag geloven, vormen de centen voor hem geen belan grijke drijfveer. „Tegen manager Rühling heb ik gezegd dat ik wel voor niets wilde boksen. Ik vind het echt nog een eer in de ring te kunnen staan met een Nederlands kampioenschap als inzet. Roger de Vlaeminck, voor wie de nederlaag na het gekrakeel van dit wee keinde uiterst pijnlijk moet zijn geweest, verdween aanvankelijk mopperend in zijn douchecabine, maar bleek uiteinde lijk best aanspreekbaar: „Och, ik ben een beetje verrast door het plaatselijke rondje hier. Ik kende het niet.” En over zijn verhouding tot Maertens sprak hij met een grijns tot de journalisten: „Al- lez, hebt gij nooit eens ruzie met uw vrouw. Eddy Merckx deed eveneens een drukke poging het beschamende van de nederlaag in relatie tot wat er zondag aan het eind van de ronde van Vlaande ren gebeurde, in de aandacht af te wentelen door eenvoudig op te merken: „Ik vind dat ik redelijk gekoerst heb.” Maar: niet gewonnen. „Ach,” vond Merckx, „wat kun je op zo’n parcours nou ondernemen?” Het waren al te simpele reacties op de manier, waarop Freddy Maertens ze voor schut had gezet, want behalve het winnen van een vlijmscherpe eindsprint van de op dat gebied als fenomeen erkende Rik van Linden, ondernam Maertens tot twee keer toe een solo in deze Gent-Wevelgem. „Nu ik in een zo zware koers dit heb kunnen presteren,” stelde Freddy Maertens vast, „ben ik in de sprint voor niemand bang meer. Dit was voor mij een zeer belangrijke over winning.” Met een dit seizoen al aardig opge bouwde erelijst als steun in de rug, was Freddy Maertens zonder twijfel de grote uitblinker in Wevelgem, waarin de Ne derlanders geen rol van betekenis kon den spelen. Hennie Kuiper werd al bij de eerste zware selectie (een kopgroep van 60 man, die na 145 kilometer koers ontstond) verslagen door de wind en later kwam daar nog bandenpech bij. „Het bestuur heeft zich bij deze beslissing neergelegd. Sportieve zaken hebben hierbij niet meegespeeld. Ik heb het bestuur ook niet voor blok gezet met eisen als, jullie moeten voor de nodige versterking zorgen, anders ga ik weg. Van zulke dreige menten houd ik niet. Daarvoor was de band met Ajax te goed”. Michels die bij Ajax een tijdelijke overeen komst had, kondigde zijn vertrek aan tijdens de wekelijkse stafvergadering. Nederland-Schotland 4-1. Joke van Beusekom-Hamilton 11-3, 11-3. Rob Rid- der-Conway 15-13, 15-4. Joke van Beu- sekom-Marj an LueskenStuart-Flockart 15-13, 12-15, 15-2. Piet en Rob Ridder- Ansari-Britton 15-7, 15-6. Clemens Wor- tel-Marjan LueskenCow-Stuart 15-12, 10-15, 1-15. „Ik heb een flink aantal behandelingen aan mijn rechterelleboog gehad, maai alles is nu weer in orde”. De kwetsuur ontstond vorig jaar toen Jan Lubbers in Madrid tegen Urtain tegen de vlakte ging. Knock out in de achtste ronde, nadat hij zes maanden eerder op punten van de Spanjaard had verloren. De ker misexploitant uit Weert kende in zijn carrière vier jaar geleden het hoogte punt toen hij als halfzwaargewicht om de Europese titel bokste tegen de Brit Chris Finnegan. Tot dan had Lubbers in 29 partijen maar één keer verloren. Na zijn nederlaag tegen Finnegan (k.o. in de achtste ronde) ging het bergafwaarts met Lubbers en leed hij voornamelijk verlies. Onder anderen Urtain, Bernd August (in 1974) en Jean Pierre Coop man (vorig jaar) klopten de oudste van de Lubbers-broers. Als een volslagen verrassing stond daar het optreden tegenover van Piet van Katwijk, die zich met gemak temid den van de wielergroten handhaafde in de beklimmingen van de Kemmelberg, de Rodeberg en de Zwarteberg, welke obstakels van Gent-Wevelgem altijd een lastige koers maken. Toen zich daar (met nog zo’n. 50 kilometer te gaan) de sterksten verza melden voor de finale, trapte Piet van Katwijk tot eigen verbazing vlot mee. „Ik ga steeds beter rijden; het marcheert als vanzelf. Alleen in zo’n eindsprint met die bekende jongens kom ik erva ring te kort. Per slot van rekening was het de eerste keer dat ik bij de profs in een echt belangrijke finale zat.Dat had ik nog nooit meegemaakt. Het was iets geweldigs”. Met een vierde plaats finishte Piet van Katwijk opvallend in het kopgroepje, waarvan de laatste plaats werd bezet door Joop Zoetemelk, die zijn balans voldaan opmaakte: „Dit soort wedstrijden ligt me niet zo. Maar ik draaide lekker en daar gaat het als voorbereiding op de rondes maar om.” ten dat Ajax zich nog niet heeft beraden over de opvolging van Mi chels. Wel zijn twee vertegenwoordi gers uit de ledenraad, de oud-speler Gerrit Fischer en Jan Potharst, ver zocht als adviseur te assisteren bij het zoeken naar een opvolger van Michels. Wat Michels zelf gaat doen is nog niet bekend. Op de vraag of hij terugkeert naar Barcelona (waar Weisweiler vorige week zijn ontslag nam) zei Michels: „Dat zal in de komende tijd gaan spelen. Maar op dit moment is er nog geen enkel feit De andere hoofdpartij van de boksa vond in Schiedam zal het treffen zijn tussen middengewicht Rudi Koopmans en „een sterke buitenlander”. „Nu Koop mans kandidaat wil worden is er nau welijks een Europeaan te vinden die tegen de Nederlander wil uitkomen”, aldus R hling. Maar al moet ik een Amerikaan contracteren, Koopmans bokst in Schiedam”. Hij en James Vrij staan eind april opnieuw in de ring in het Amsterdamse Carré. Schiedam brengt maandag nog twee partijen, na melijk die tussen de neo-profs Adri Huussen en Guus Bleus en de ontmoe ting Nikkelen Kuyper-Uwe Meinecke. DEN HAAG. Minister (Justitie) zal nog voor het een, zoals hy het noemt, ..hartig woord je” spreken met de KNVB over spelveruwing op de voetbalvelden. Raducanu, een van de drie spelers van het in de competitie bovenaanstaande Steaua Boekarest, had vanaf elf meter geen moeite Bakhuys voor de eerste keer te passeren. Het was de inleiding tot een korte periode van Nederlandse desorganisatie. Raducanu profiteerde er nog twee keer van. Bij de derde treffer ging de bal langs Berend Tent van EDO, die inmiddels Bakhuys had vervangen. De stand in de kwalificatiegroep voor het olympische voetbaltoernooi is: Frankrijk 4 3 0 1 6 11- 4 Roemenië 3 2 0 1 4 5-4 Nederland 3 0 0 3 0 2-10 aan te wijzen dat ik weer trainer word van Barcelona. Ik ben in ieder geval nog niet door die club bena derd. De vereniging heeft in deze periode veel belangrijker problemen. Het lijkt me dat daar een soort paleisrevolutie aan de gang is”. Freddy Maertens flitst als eerste over de eindstreep in Wevelgem. Links Rik van Linden, die tweede werd. De weg, die Ajax heeft te gaan, noemde Michels „moeilijk”: „Ik dacht echter wel dat met de kennis die we dit seizoen hebben opgedaan en een beetje geluk met een nieuwe trainer, Ajax zich beslist kan verbeteren”. uit- wedstrijden 13 2 4 7 8 13 1 1 11 3 13 6 4 3 16 13 2 4 7 8 13 6 4 3 16 13 2 2 9 12 2 5 5 13 3 4 6 13 1 4 8 13 2 1 10 13 5 3 5 13 15 9 4 2 22 14 1 5 8 7

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19