Krisistheater in Donkey SAMENVOEGING VAN 37 WATERSCHAPPEN OP KOMST Koninginnedag Heemskerk meer Deze maand in Noord- Holland PRESENTATIE POPGROEP Fbnderè la carte: Tot één groot heemraadschap „Het Lange Rond” Kinder-kollektie 76. Tuin Voordeel. Uit de wereld van de Bonneterie: „Hoofddoel nu is vrouwen mondig maken" programma Pander Pander DISTllICTSVERGADERING VROUWENBOND NVV IN VELSEN EXPOSITIE EN ROMMELMARKT IN o ntst r* flilii „WESTERHOUT” re Bonneterie de BONNETERIE WOENSDAG f MB B p P l£„ stand F'*'?5'- Bestuurlijke opbouw Speels bedrukte pantalon en spijkergoed kieltje. Voor de kleintjes vanaf jaar. ’t Zit ze lekker en ‘t staat ze leuk. Pantalon maat 116,f.47,-. Prijs kieltje f. 47,-. Slechts voorbeelden uit een groot assorti ment kinderkleding: o.a. Dombo,Club en Mc Gregor jr. Goede merken voor aantrekkelijke prijzen. T-shirts vanaff 9,50. En ruim keus uit gewassen denim. U bent welkom in de Amsterdamse Kalverstraat. Bij de Bonneterie en Pander. Of bij de Bonneterie op het Haagse Buitenhof. *n Wereld inmode en meubelen. Komfortabele en oersterke tuinmeubelen van weer- en windbestendige kunststof. Met bijpas sende, modern gedessineerde kussens. Speciale prijzen tot 1 mei: Stoel wit f 178,-/stoel bruin f 198,-/kussens v.a. f 48,-. Voetenbankje wit f 84,-/voetenbankje bruin f94,-/kussens v.a. f24,-. Tafel, diameter 110 cm, wit f 168,-/tafel bruin f 178,-. U bentwelkom in deAmsterdamse Kalverstraat/ Rokin. Bij de Bonneterie en Pander. n Wereld inmode en meubelen. Jonge leden Scholing VELSEN HEEMSKERK BEVERWIJK NIEUWS UIT STAD EN STREEK (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) o 1 1 5 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) 17 kindercircus uur n n 2t M in (Van een onzer verslaggeefsters) L l t I r t (ADVERTENTIE) De groep bestaat uit Jan Versteeg, lead-zang en percussie. Rob Feyen. slag- werk, Jos Lubbers, piano en orgel, Johan den Besten, gitaar en zang en Felix van Winkel, bass, zang. Hannie van Zeelt werd opnieuw tot voorzitster gekozen, terwijl het districts- bestuur met twee Amsterdamse kandi daten werd aangevuld. Op de noodzaak De Vrouwenbond NVV heeft onlangs in Amsterdam een enquete gehouden. Ten eerste om de behoeften en wensen van de afdelingsleden te peilen en ten tweede om te kijken hoeveel leden be reid zijn een bestuursfunctie te aanvaar den. Want net als in vrijwel alle andere organisaties en verenigingen is het ook binnen de vrouwenbond een moeilijke zaak. De uitslag van de enquete is nog niet exact berekend. Daarbij heeft de reorganisatie van het district Noord-Hol- land dit seizoen ook nadelig gewérkt. t Sporthal AKIVA. ir d, Is nn m g- le £- >1- id ig k- al en de en er iy ;n li et is n, S- te ie ir ik T. e. n J. 59 et ‘i- H de rd ns De Heemskinderen prof Ten Does- schatestraat 9 uur jeugdvoetbal; 10 uur poppenkast; 11 uur zangfesti- val; 11.30 uur aanvang minikermis; 12 uur start spelenprogramma met onder meer kussengevecht en zaklo- pen; 15 uur voetbalwedstrijd De Maer-De Die; 18 uur prijsuitreiking georganiseerd door buurtvereniging De Maer-De Die. De naam „Sunseeliray” is gekozen om dat het de titel van het eerste eigen nummer was. Het is een amerikaans-in- diaans woord en het betekent morgen straal of -ster. Het ontwerp-besluit tot samenvoeging ligt tot en met 5 mei ter inzage op de secretarieën van de betrokken water schappen, in het Haarlemse Provincie huis en in de raadhuizen van de betrok ken gemeenten. Tot 6 mei kunnen schriftelijke bezwaren tegen het ont- Speelterrein Kon. Wilhelminastraat van 11 tot 15 uur open speldag voor kinderen van 4 tot 12 jaar, georganiseerd door Tovado (bij slecht weer in de gymlokalen). Gedurende deze dagen zal er allerlei informatiemateriaal over arbeidszaken te zien en te verkrijgen zijn. Hoofdmoot in het programma is het optreden van het Krisistheater op zaterdagavond 10 april- Voorts zal op zaterdag 22 mei in het paviljoen aan de Beverwijkse Wester- houtplein 3 (naast de Stedelijke Muziek school) een rommelmarkt worden geor ganiseerd. De opbrengst hiervan wordt gebruikt om materiaal voor de eerstvol gende bazaar te kopen. Wie voor deze rommelmarkt goederen beschikbaar denkt te hebben, kan deze vanaf heden bij het paviljoen afleveren. Alles is welkom, vooral oude kleding waarvoor op de markt een aparte stand zal worden ingericht. De rommelmarkt is op 22 mei vanaf 14 uur voor alle belangstellenden geopend. De jongens zijn tot nu toe nauwelijks in het openbaar opgetreden, omdat zij eerst een eigen repertoire wilden opbou wen. Drummer en bassist voelen zich verwant met de Amerikaanse jazz-rock prominenten Billy Cobham en Stanley Clarke. Johan den Beste tekent voor „bluesy gitaarwerk met er tussen door een vette Joe Walsh-achtige sljde-gui- taar” en volgens de manager hebben de toetsenpartijen van Jos Lubbers een eigen „patented style”. BEVERWIJK. Na een voorbereiding sinds januari 1975 gaat de nieuwe Bever- wtfkse popgroep „Sunseehray” deze maand voor het eerste de „bühne” op met een reeks optredens in Noord-Holland. Burgemeester Nielenplein 9 uur taptoe fanfarekorps St. Caecilia, draaiorgelwedstrijd en minidoelschie- ten met de Superstars Heemskerk. werp-besluit worden ingediend bij Pro vinciale Staten van Noord-Holland, Dreef 3 te Haarlem. De samenvoeging is voorbereid door een commissie, samengesteld uit acht voorzitters van de betrokken water schappen, die belast is met de begelei ding van de overgang van de oude naar de nieuwe situatie. De commissie heeft de naam „Het Lange Rond” gekozen uit historische overwegingen: het Alkmaar- dermeer werd vroeger ook wel „De Lan ge Meer” genoemd en omdat de bij de fusie betrokken waterschappen bijna al lemaal rond dit meer liggen, heeft men gemeend het woordje „meer” door „rond” te moeten vervangen. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben voorgesteld, de zevenendertig bestaande waterschap pen rond het Alkmaardermeer samen te voegen tot één heemraadschap „Het Lange Rond”. Het nieuwe waterschap zal een oppervlakte hebben van onge veer dertigduizend hectare en zal als alles volgens planning verloopt per 1 januari 1977 een feit worden. Tijdens de jaarvergadering verant woordde de (Velsense) districtsvoorzit- ster Hannie van Zeelt de activiteiten van het districtsbestuur over het afgelo pen jaar. Omdat men dit jaar met een onvolledig bestuur heeft moeten werken, was het niet mogelijk geweest een jaar verslag op schrift te stellen, zo zei zij. Van links naar rechts Jan Versteeg, Rob Feyen, Jos Lubbers, Johan den Besten en Felix van Winkel. Om de ingelanden zoveel mogelijk bij de zaken van het heemraadschap te betrekken, zal het nieuwe heemraad schap „Het Lange Rond” worden inge deeld in vier afdelingen: Noord-Kenne- merland, Midden-Kennemerland, De Groene Long-noord en De Zaanlanden. Hiermee hoopt men onder meer te voor komen, dat de afstand tussen bestuur en bestuurden in het nieuwe heemraad schap te groot wordt. De afdelingen krijgen eigen taken en bevoegdheden, onder eindverantwoorde lijkheid van het dagelijks bestuur van het heemraadschap. De afdelingsbesturen maken ook deel uit van het bestuur van het heemraadschap. Dit bestuur zal be staan uit een dagelijks bestuur (een fulltime, door de Kroon benoemde dijk graaf en zes heemraden) plus dertig hoofdingelanden. Elke afdeling zal in de nieuwe situatie één heemraad aan het dagelijks bestuur leveren. Deze wordt gekozen door de hoofdingelanden van die afdeling. De beide andere heemraden worden gekozen door alle hoofdingelan den samen. Rolschaatsbaan Corn. Geelvinck- straat van 13 tot 16.30 uur mini kermis, georganiseerd door de buurt vereniging Poelenburg met onder meer schieten, sjoelen, grabbelen en touwtje trekken. Het dagelijks bestuur telt dus twee algemene heemraden en vier afdelings- heemraden, die tevens voorzitter van het afdelingsbestuur zijn. Provinciale Staten zullen zich volgens planning in septem ber over de samenvoeging kunnen uit spreken. Na goedkeurin gdoor de Kroon hoopt men begin volgend jaar van start te kunnen gaan. VELSEN. Het district Noord-Hol- land-zuid van de Vrouwenbond NVV hield dinsdagmorgen in ’t Braambos een jaarvergadering met de bestuursleden van de elf betrokken afdelingen. Als belangrijkste voornemen voor het komende jaar kwam naar voren het plan om in de Bijlmermeer een afdeling van de vrouwenbond op te richten. De behoefte daaraan is ontstaan, zo werd vastgesteld, nadat talloze jonge gezinnen uit de binnenstad van Amsterdam naar de buitenwijken zijn verhuisd. Zondag 11 april wordt in Donkey Shot naar aanleiding van het weekend van de arbeid een kwis gehouden, waarvoor prijzen beschikbaar worden gesteld. De entreeprijs bedraagt zaterdagavond 3,50. Zondagavond is de toegang gratis. Beide programma’s beginnen om 9 uur. HEEMSKERK. Het jongerencen trum Donkey Shot aan de A. Verherent- straat zet het weekend van 10 en 11 april in het teken van de arbeid. Deze theatergroep zal gedurende een maand optreden in The Movies in Am sterdam, maar de programmagroep kon de groep nog tijdig contracteren voor een eerder optreden in Heemskerk. Zij brengen een programma onder de titel „Bovenhondenshow” met als ondertitel „Overmacht en onmacht”. De show is een mengeling van cabaret, toneel en liedjes. De groep, die uit acht leden bestaat, ontwikkelt een soort cabaret, dat een overbrugging moet vormen tus sen theater en maatschappij. Deze nieuwe Beverwijkse popgroep is op zaterdag 10 april te beluisteren in De jongerensociëteit „De Ark” te Anna Paulowna, op zaterdag 17 april in „De Bakkerij te Castricum, op vrijdag 28 april in „De Brakke Grond” te Amster dam (voor het instituut „De Leffelaar”), op vrijdag 30 april in „Sosjokot” te Obdam en op zerdag 15 mei in het jongerence- trum „Drieluyck” te Zaandam. Voor boekingen kan men zich in ver binding stellen met Peter Vos, Warande 25, Beverwijk, telefonisch bereikbaar op weekdagen via nummer 255560 in Am sterdam en in het weekend onder num mer 24769 in Beverwijk. Maar nu al deze problemen voorbij zijn, is de werklust weer groot, zo bleek tijdens de vergadering. (ADVERTENTIE) De scholingsprogramma’s die door de bond worden gegeven hebben het neven effect dat hierdoor jonge leden worden aangetrokken- En die zijn binnen de Vrouwenbond zeer welkom, want de ge middelde leeftijd ligt vrij hoog. Wat daar nu precies de oorzaak van is, weet noch Hannie van Zeelt noch landelijk voorzitster Ans Bakker. Er is binnen de bond de generatie leden die er vanaf het eerste uur bij zitten en een derde generatie: de jonge vrouwen nu. Merkwaardigerwijs zijn in verhouding weinig leden tussentijds tot de bond toegetreden. Die situatie leidt soms tot wat „generatieconflicten” kunnen wor den genoemd. Enerzijds zijn daar de vrouwen die weten wat vakbondstrijd is omdat zij nog weten wat het is om als arbeider rechteloos te zijn. De jongeren daarentegen zijn in wat Ans Bakker noemt een bed van rechtsvoorzieningen terecht gekomen. Toch is het belangrijk, zo stellen beide voorzitsters, dat er afgezien van het leeftijdsverschil dezelfde belangen zijn die voor en door de vrouwen moeten worden behartigd en aan de lijn moet gezamenlijk worden gewerkt. In Velsen, waar redelijk wat jonge leden zijn, heeft bijvoorbeeld de Vrouwenbond binnen de Samvro de eerste aanzet gegeven voor het baarmoederhalskankeronderzoek, dat onlangs onder Velsense vrouwen is ge houden. Als voorbeeld wordt ook de abortus kwestie aangehaald. Het centraal be stuur van de Vrouwenbond heeft vorige maand in een telegram de Tweede Ka mer verzocht ten aanzien van de abor tuswetgeving geen compromissen aan te gaan. „Bij de discussie over de abortus provocatus zag je duidelijk de andere instelling bij de oudere vrouwen”, zo vertelt Ans Bakker, „die vrouwen die jong waren in de tijd dat abortus nog volkomen illegaal was. Die vrouwen hebben de problemen meer doorleefd dan de jongere leden nu. En juist die vrouwen gaan ook, als het even kan, de straat op om te demonstreren. Die zijn soms strijdlustiger dan de jongeren”. De Vrouwenbond, die in Nederland totaal 15.000 leden telt, heeft zich de laatste jaren vooral bezig gehouden met de organisatie en uitvoering van scho- lings- en vormingscursussen voor de le den. Het doel hierbij is nog steeds om door middel van bepaalde programma’s en discussies de opbouw van de maat schappij duidelijk te maken, zo wordt gesteld. Hoe liggen de verhoudingen, hoe kunnen mensen daar iets aan verande ren, hoe kun je gebruik maken van je recht op inspraak en hoe vind je de weg om daarover informaties in te winnen, zijn punten die worden behandeld. In dit kader worden bijvoorbeeld regionale bij eenkomsten, noem het „trainings”-bij- eenkomsten, gehouden waar de leden kunnen leren om tegenover een grote groep te spreken, leren discussiëren, en zovoorts. Want, zo vraagt men zich af, hoe kan iemand zijn mening kwijt in bijvoorbeeld een inspraakprocedure wanneer een bepaald probleem, en de consequenties van bepaalde besluiten, nog niet overzichtelijk en helder zijn. Het mondig maken van de leden heeft dus op dit moment de grote aandacht. Bij de tweede grote concentratie van waterschappen in Noord-Holland (de eerste is Westfriesland geweest) zijn nentwintig gemeenten betrokken, te we ten Akersloot, Alkmaar, Avenhorn, Ber gen. Beverwijk, Castricum, Egmond-bin- nen, Egmond aan Zee, Graft-De Rijp. Heemskerk Heiloo, Jisp, Limmen, Schermer, Schoorl, Uitgeest, Ursum. Velsen, Wormer, Zaanstad en Zijpe. De „Bovenhondenshow” is geprodu ceerd rond het verhaal van een Mark Klijn die ontslagen wordt, samen met zijn sullige collega Dirk. De arbeiders richten een vakbond op. maar dat leidt tot velerlei verwarringen. Plotseling krijgt Mark een kans als directeur en dat betekent een grote wending in het verhaal. GEBOREN: C. M. Wijdoogen-Schellevis, z„ IJmui- den; LIïGezer, d., IJmuiden; M. van der Kooij-Prins, d., Velsen-Zuid. C. C. Böhm-Eeken, d„ IJmuiden; J.P. C. Hirs-Medjer, d„ Haarlem: Y. M. Broe- k-Lippus, d„ IJmuiden; L. Burlage-San- tifort, z„ Santpoort; P. A. Bijl-Goos, z., IJmuiden; M. H. van der Ham-van Rut- ten, d., Velsen-Noord; J. Beekhuijs-Bos- ma, d., IJmuiden; L. Buis-van Laar, z„ IJmuiden; A. J. E. Bosma-Dekker, z., IJmuiden. GEHWD J MANï Timmer, Heerhuowa J. P. Mooij-A. G. M. van Noort, Velsrduijn, Bloemendaal en A. H. C. Berghuis, IJ muiden; B. C. Willems, Driehuis en I van der Boom, Katwijk; H. Rauws, Be verwijk en T. J. van Henten, Santpoort: N. Peeneman en A. van Wijngaarden. IJmuiden; W. J. Arisz, Santpoort en M. C. Bouma, Haarlemmerliede en Spaarn- woude. OVERLEDEN: R WEDUWNAAR VAN: W. de Groot, IJmuiden; J. Braasem, 62 jr., echtgenote van: M. van Staverenij mui- den. A. S. Smit, 39 jr., echtgenoot van B. J. Marx, Velsen-Noord; L. Brakenhoff, 72 jr., echtgenoot van M. M. Pirovano, Vel sen-Noord; C. Gerritsen, 84 jr., echtge noot van B. E van den Eijnde, IJmui den; E. Burgstede, 79 jr., weduwe van A. Kallenborn, Santpoort. BEVERWIJK. Op 1 en 2 mei zal in bejaardenpaviljoen „Westenhout” een tentoonstelling te bezichtigen zijn van door de leden van het teken- en schil- derclubje vervaardigde kunstwerken. De expositie is beide dagen vanaf 14 uur geopend. Het teken- en schilderclubje van het bajaardenpaviljoen staat onder leiding van de heer De Ridder. van een zo groot mogelijk bestuur werd gewezen omdat het centraal bestuur als een nieuwe beleidslijn de taken van de districtsbesturen wil benadrukken en eventueel uitbreiden. Hierdoor moeten de contacten tussen de plaatselijke afde ling via het districtsbestuur met het landelijk bestuur verbeteren- Men voor zag dat niet alleen het districtsbestuur zonder meer bestuursleden kapot zou gaan maar dientengevolge ook de plaatselijke afdelingen. Gelukkig kon dat door kandidaatstelling van twee Amsterdamse vrouwen worden verme den. De vergadering werd rond het midda guur gestaakt- ’s Middags ging het hele gezelscha p naar gebouw Velserduin, waar de heer Westenbrink van de In dustriebond NVV een inleiding hield over de oorzaken en gevolgen van werk loosheid. Tijdens de avonduren werd een diase rie vertoond over het leven en werken in Israël. Daarmee werd deze vergade ring van de Vrouwenbond afgesloten. HEEMSKERK. In Heemskerk zullen op Koninginnedag weer tal van activiteiten worden georgani seerd. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: GEBOREN: Selma Hof, Hendrik Jan Wentink, Dennis Duin, Ron Hendricus Johannes Timmer, Atze van der Logt. Annelies Pieternella Elizabeth Hermina Zuyderduin, Florian Berengar Koopman, Diana Klijn, Melanie Stengs, Anita van Hussen, Shirley Wijnstra, Maarten Goedman, Walter Martijn van den Burg, Esther Millenaar, Barry Kort. GEHUWD: Johannes Gerardus Hen- drikus Peperkamp met Teuntje Vroege, Jesus Perez Sanchez met Anna Maria van der Oord, Cornells Post met Caroli ne Joan van Bastelaar, Jerry Raoul de Jong met Helena Alida van der Heide, Engelbertus Johannes Maria Wubbels met Catharina Alida Beentjes, Johannes Antonius Beentjes met Jacoba Petronel- la Lammers, ieter Jacobus Veldhuijs met Maria Cornelia Geertruida Louter, Jacob Lof met Ellen Elizabeth Theresia Maria Bruijne, Jacobus Johannes van Duivenvoorde met Hendrika Laura Ma ria Lief ting, Martinus Maria Zoontjes met Cornelia Clasina Zonneveld, Franci- scus Petrus Maria Hijne met Maria Johanna Catharina Fatels, Gijsbertus Jacobus Maria Limmen met Janneke Ria Hellinghuizer, Christianus Antonius Maria de Goede met Anna Maria Gem ma Beentjes, Johannes Maarten van IJ- zerloo met Helena Bernardina Maria Koot, Nicolaas Willem Steijn met Jacoba Maria Bakker, Jacob van Boven met Leentje Verspoor, Hendrik Frank Hop man met Henriette Ineke. OVERLEDENAnna Petronella Kloosterman geboren Hoogland, oud 60 jaar: Cornells Attema, oud 85 jaar. Stefanus A. W. z.v. W. A. A. A. van den Broek en A. G. M. Sijtsma: Jurriaan zv D. Groot en W. Vingerhoed; Joyce d.v. W. A. M. Pater en Y. Boecker: Katharina E. d.v. E. G. Kuipers en C. M. Meijer; Inge d.v. H. van Bezu en M. J C. Hommes; Tamar d.v. A. A. T. Kuijl en J. A. A. Muijs; Cornells J. z.v. R. P. P. Schram en G. M. Tol; Alessandro z.v. N. Monni en M. Ledda; Lisette d.v. R Verhagen en C. M. Bleeker. ONDERTROUWD: M. G. Admiraal en M. H. H. van Gelderen; F. J. Konings en M. G. But ter; A. G. Spoelstra en H. van Zanten. GEHUWD: R. E. Baack en T. A. Jorritsma; W. J. M. Wubbels en C. H. Boon; F. J. van der Mark en G. E. Heins. OVERLEDEN: A. J. van Unen, oud 73 jaren; Feijen, oud 72 jaren; H. Bos, oud jaren, geh. m. H. J. van den Burg; C. Manshanden, oud 67 jaren: s. F. Speets. oud 83 jaren; N. Koning, oud 93 jaren; C. C. M. Tielens, oud 85 jaren, geh. gew m. J. J. Jansen; J. N. Alders, oud 83 jaren; M. Vonk, oud 79 jaren, geh. gew m. J. H. Hoogenboom.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7