strand is weer begonnen Haven Agenda Toneelvereniging „Entre Nous gaat derde lustrum vieren In de vishal ■llll l Hhensen „Grote verhuizing” naar het Hhensen rö a I iil 1 VANAF49.50 :xWii Als nu de zon maar blijft schijnen FEESTVOORSTELLING IN STADSSCHOUWBURG en zieken Granaat gevonden Kort IJmondnieuws Paasviering thuiszittenden jeans- overails spijker broeken corduroy kostuums mi F WOENSDAG (Van een onzer verslaggevers) Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Castricuni Derde lustrum VELSEN. De christelijke to neelvereniging „Entre Nous” uit Velsen behoort tot de vele Neder landse amateurgezelschappen, die waarschijnlijk nimmer zullen door dringen tot de finale voor het „Na tionaal Landjuweel”. Men heeft zich in deze kring immers steeds voor namelijk beziggehouden met het spelen van een eenvoudig repertoi re, om daarbij het werk van gere nommeerde toneelschrijvers over te laten aan verenigingen met hogere artistieke aspiraties. Toch mag deze conclusie allerminst worden uitge legd als een gebrek aan waardering voor de opvoeringen van „Entre Nous”. Integendeel zelfs, want het bestuur is er in de loop der jaren toch maar in geslaagd een deel van het publiek dat men anders zelden of nooit in de schouwburg kan ont moeten, voor het toneel warm te maken en te houden. En alleen al om een dergelijke reden maakt een als „Entre Nous” aan- de sympathie en steun 'A DENIM en Witte TWILL SCHUTTERVELD VANAF 220. DENIM WIT II 79.50[j Hhensen m Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem NIEUWS UIT STAD EN STREEK J i Ml et et De familie De Gelder gepakt en bezakt ti de Zaandam; Maria 19.30 brandweer 19033, (ADVERTENTIE) 20.30 U. brandweer (ADVERTENTIE) I I Deze (ADVERTENTIE) (Korte Houtstr. 1) I Klaverjasdrive. Vrijdagavond u. hij iet iat ich de gezelschap spraak op van velen- Besloten werd het drama „Ruwe stor men” in studie te nemen, met de heer Joop van Zijl als regisseur, maar tijdens deze repetities bleek al spoedig dat de nog ongeroutineerde krachten hun ta lenten voor dit stuk teveel hadden over schat. Vandaar dat in plaats van het De lange nj zomerhuisjes gezien vanuit zee. voor hun woning aan de Lange Nieuw- straat. ■id is :ft ite en :1e en de m, al, Dit alles impliceert dat men zich bij „Entre Nous” thans op het vieren van het derde lustrum mag voorbereiden. En dit geschiedt dan ook. Lub Bakker en de werkende leden zijn nu al enige weken enthousiast bezig met de repetities voor de feestvoorstelling, welke vrijdag 23 april in de Velsense Stadsschouwburg zal worden gegeven. Opgevoerd wordt „Dingen van de dag”, een gezellig volks stuk in drie bedrijven door J. Hemmink- Kamp dat ruim zeven jaar geleden met dezelfde regisseur ook al eens met groot succes door „Entre Nous” werd gespeeld. De voor het grootste deel nieuwe bezet ting bestaat thans uit Gré Bakker-Ver- schoor, Marjon Brandwijk, Annemiek van der Pijl-van der Linden, Cor Voogt, Paul Ruygers, Cees Koffeman. Wil van Wolferen-Thiele, Theo van der Linden, ee a- id se pt m ?n ti en le en in en, ar- tot id- :h- te de ng. ?re n in B- ie ie in B- i- »P n- e- n- m lit ld. sl ok at) ii- an jn, iet op le de :ds le en, sa- lo- ten Een van die zonnige families is het gezin van Goof de Gelder. In tijden van storm en tegenwind bewoont hij een flat IJMUIDEN. Wie in de achterliggende weken IJmuiden doorkruiste stuitte regelmatig op een verzameling huisraad die zomaar op het trottoir van een woning bijeengebracht was. Het leek op een huisuitzetting en heel uit de verte had het soms wel iets van een verzameling spullen die als „grof vuil” moest worden afgevoerd. Niets was minder waar, want dichterbij gekomen ontdekte je al spoedig dat dit „grof vuil” bestond uit zeer bruikbare spulletjes, gebruikte meubels, bedden, spiralen, kastjes en volgepakte dozen. Verhuizing dan? In zekere zin. De betrokkene eigenaar (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de duinen bij IJmui den is door spelende kinderen opnieuw een granaat gevonden: een brisantgra- naat uit de Tweede Wereldoorlog. Vooral nu veel kinderen hun vakan tiedagen spelend in het duin doorbren gen waarschuwt de politie ervoor om op te passen als kinderen een of ander explosief vinden. Zij moeten het tenmin site altijd te laten liggen, zo stelt de politie, omdat het explosiegevaar door de verroesting groot is. en de ouderen komen heerlijk tot rust in hun zomerhuisjes. „Veel mensen den ken: waar hebben ze zin in om de hele zomer zonder enig comfort in zo’ n klein rothuisje te zitten. Nou, comfort dat is er nu juist wel. Alles wat we thuis hebben, hebben we hier ook. Licht, stro mend water en gas, al zit dat dan in flessen. Elk jaar zijn we weer blij als we naar het strand kunnen „verhuizen”, aldus de familie De Gelder. toneelvereniging werd nu alweer vijftien jaar geleden opgericht, om precies te zijn in november 1961. Dit geschiedde op initiatief van de heren Kees Koffeman, Joop van Rijn en Ton van der Vaart, die het wenselijk achtten op feestavonden en bijeenkomsten van christelijke organisaties met een voor deze kringen passend programma op te treden. Zij plaatsten hiervoor een oproep in het blad van de gereformeerde kerk in IJmuiden, met als resultaat dat reeds kort daarop met een tiental dames en heren het eerste ensemble voor „Entre Nous” kon worden samengesteld. Klaverjasdrive. Vrijdagavond 16 april zal er voor leden en vrienden van voetbalvereniging VVB en handbalvere niging IJmond een grote open eieren klaver j asdrive worden gehouden. De dri ve zal worden afgewisseld met kienen De avond begint om acht uur. Betrekkelijk kort daarop werd de re gie overgenomen door de heer Lub Bak ker, die bij de zustervereniging „AD- VENDO” al geruime tijd de nodige to neelervaring had opgedaan en op zijn beurt slaagde hij erin met opvoeringen als van „Vrijdag de dertiende, „Sil, de strandjutter” en „De onbekende wereld” de donateurs voor „Entre Nous” vast te houden. Hij regisseerde ook de opvoering van „Hobsons dochters”, het blijspel waar in 1971 het tweede lustrum een feestelijk tintje mee kon worden gege ven. Tenslotte voor de goede orde, het huidige bestuur is thans als volgt sa mengesteld: Theo C. van der Linden, voorzitter; Henk van Bruggen, secreta ris; Wil van Wolferen-Thiele. penning- meesteresse en de leden Gré Bakker- Verschoor en Paul Ruygers. JAN VAN DAM Rennie Jansen-Stol, Johanna de Vries- Verkammen en Frans de Vos. Mede door de geslaagde opvoeringen van bijvoorbeeld „Rebecca” en „Klanten kunnen niet wachten” is men er bij „Entre Nous” toe in staat gesteld een trouwe kring van donateurs te kweken, waarvan het aantal zich tussen de vier en vijfhonderd blijft bewegen. Een getal dat voor vele andere toneelverenigingen een droom van de penningmeester bete kent. Ook is het gezelschap in de loop der jaren een ensemble geworden dat in vele bejaardenhuizen en instellingen tot ver in de omgeving geregeld met vreug de wordt begroet, omdat de spelers steeds bereid zijn ook hier een onder houdende toneelavond te komen verzor gen. En wat niet minder belangrijk is, volgens voorzitter Theo van der Linden is „Entre Nous” door de loop der jaren heen een gezellige vereniging gebleven, waar interne ruzies en de bij amateurs beruchte „rollennijd” tot de hoge uitzon deringen behoren. had zijn meubilair in staat van paraatheid gebracht, wachtend om het naar het strand van IJmuiden te vervoeren. Want de zomer breekt weer aan, de eerste zonnestralen zijn sterker dan verwacht en dan tintelt er iets bij de IJmuidenaar. Hij zoekt zijn huisje aan het strand weer op en kijkt verlangend uit naar een lange hete zomer. I Paadaarsteeg L Haarlem van Jmuiden, waar zij dan een zomer huisje bewonen in eerste rij. „Dit jaar staan we hier voor het eerst. Oorspron kelijk zaten we aan het grote Strand, maar daar zaten we op de tweede rij. Dit is us veel gunstiger voor ons”. Goof de Gelder is altijd zeer druk in de weer om sportieve activiteiten voor de jeugd te ontwikkelen, tenminste als hij niet op zee zit. Hij is machinist bij een bagger- maatschappij. „Soms ben ik er een hele tijd niet, maar als ik er ben dan heb ik ook voor alles de hele dag tijd en niet steeds maar eventjes”, zegt hij .Veel or ganiseert hij in samenwerking met de VVV van IJmuiden.Zoals de voetbal competitie op het strand en het vissen op de pier. Voor de kinderen is men bezig een kinderkennis te organiseren in het „clubhuis”, dat de bewoners van de ■I Paarlaarsteeg 1. Haarlem Jll IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 175 kg tong; 169 kis ten kabeljauw; 611 kisten koolvis; 8 kisten schelvis; 28 kisten wijting; 73 kisten schol; 9 kisten schar; 51 kisten makreel en 61 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 11,Q0; grootmiddel tong 14,39-14,00; kleinmiddel tong 13,47; tong een 13,07; tong twee 11,80. Per 40 kg: tarbot 380-305; griet 2487- 238; kabeljouw een 138; kabeljauw twee 172-160; kabeljauw drie 152-102; kebel- jauw vier 108-98; kabeljauw vijf 96-84; koolvis een 84-83; koolvis twee 87-83; koolvis drie 82-79; koolvis vier 64-57; schelvis drie 74; schelvis vier 90; schol een en twee 140-110; schol drie 152-116; schol vier 124-80; wijting drie 77-56; makreel twee 70-68; hammen met kop 148-120; leng 84-80; lommen 82-76. De besommingen waren: KW 123 ƒ54.700, UK 159 ƒ6400, WR 137 ƒ3250, YE 25 ƒ150, UK 48 en UK 78 ƒ3230, UK 107 en UK 200 ƒ9720, UK 135 en UK 145 ƒ3700. zomerhuisjes helemaal zelf in hun vrije tijd hebben gebouwd achter een strand paviljoen. „Het is hier niet zo dat alleen de kinderen van zomerhuis-bewoners bij activiteiten welkom zijn. Integendeel zelfs. We vinden het hardstikke leuk als er van buiten af ook een hoop belang stelling is”. Op het kleine strand zal dit jaar een afzonderlijk voetbaltoernooi worden georganiseerd, terwijl er ook een ballonwedstrijd op stapel staat. „Ik vind het hier heerlijk, zo de hele dag uitzicht op zee, maar wat ook een ontzettend belangrijke rol speelt is de fijne menta- en 21.15 19 en Een van de laatste repetities bij „Entre Nous” voor de opvoering van het volks stuk „Dingen van de dag", waar in de Stadsschouwburg het derde lustrum mee zal worden gevierd. 16400, ongevallendienst 15400. Hoogovens 02510- 95000. Voor Santpoort brandweer 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden brandweer 20750. Velserbad, Briniostraat. Vrij zwemmen woensdag van 21.30 tot 22.30 uur, donderdag van 12.15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. Interkerk, Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- dulnweg 52, tel. 11830. Sociaal Advies Bureau, spreekuren donder dag: De Brulboei 9-10, Kanaalstraat 228, IJ muiden, Sluiswijk, De Duinpan 11-12 uur, Duinweg, Santpoort-Zuid. Sociëteit „Astrix”, Larikstraat. woensdaga vond geopend. Stadsschouwburg: Donderdag 20 uur: Ad- vendo, „Terug naar Warschau”. 20 uur: TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygenstraat. Ten toonstelling „Kunst uit Zeeland” met grafisch werk van 18 kunstenaars. DIVERSEN WOENSDAG 14 APRIL Progress-sociëtelt, Cont. Huygenstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. DONDERDAG 15 APRIL Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progresss-oclëteit, Cont. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherenstraat. pottenbakken met Piet Boersma. Alarmnummers. Politie 39111, 3211, mllieuklachten 96000. in de Lange Nieuwstraat. Tijdens het hele zomerseizoen echter, is hij met zijn familie te vinden aan het kleine strand VELSEN-NOORD. Donderdag 15 april wordt in de aula van de Sint Josephschool aan de Van Diepenstnaat in Velsen-Noord de gebruikelijke jaarlijkse paasviering voor de zieken en thiuiszit- tenden van de r.k. St- Josephparochie gehouden. Deze paasviering begint om 9.30 uur. Inidien men van vervoer afhan kelijk is en daarover nliet beschikt kan men contact opnemen met mevrouw J. R. de Jong, Duinvfflietstraat 57. Wie de kerkdienstren op Witte Don derdag, Goede Vrijdag en de paasdien- sten willen bijwonen en niet over ver voer beschikken kunnen zich in verbin ding stellen met de heren J. J. Schoort, Geelvinckstnaat 83, telefoon' 27497 en J. van Getaeren, Mjeerweidenlaan 49, tele foon 24017. liteit van alle mensen die hier zitten. Alles hebben ze over voor elkaar. Ze staan je altijd bij als er moeilijkheden zijn of wanneer je om iets verlegen zit. Je vraagt erom en het komt”, aldus de heer De Gelder. „Kijk, als het nu gaat stormen pakken we in en gaan we terug naar ons huis in IJmuiden zelf. Het is dan te hopen dat de boel dan niet door de zee wordt weggespoeld, want deze huisjes zijn tegen dit soort dingen niet te verzekeren”. Voor kinderen is het op het strand ideaal, ze kunnen de hele dag lekker ravotten en doen waar ze zin in hebben BIOSCOPEN Kennenler TheatermZeestiwat 19 en 2L15iu. „Emmanuelle 2" (De antimaagd), 10 'ln „Wie 't laatst lacht. Luxor Theater, Breestraat 19 „Death race 2000”. TENTOONSTELLINGEN Pedagogische Akademie, Baanstraat. Ten toonstelling over Kees Boeke; geopend op woensdag, donderdag en vrijdag tot 16 uur. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag ban 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 14 APRIL Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Stdskantoor, Pres. Kennedyplein. Vergade ring commissie ruimtelijke ordening over no ta Noordzeekanaalgebied. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassene en speel-o-theek en jeugd 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 15 APRIL Hulpdienst Help een handje. Maandag to en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wljkhoofden en medewrkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 8-12 en van 13.30-15.30 u. Stadakntoor, Pres. Kennedyplein. 16 u. ver gadering commissie algemene zaken over standpunt college over nota Noordzeekanaal gebied. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 2555, mllieuklachten 9600. Dinsdag aangekomen: Parkesgate, van Rochester, IJmuiden; Bravour, Mong- stad; Jemrix, Kings Lynn, IJmuiden; Scheldeborg, Bollsta, Smits, Asab, IJmuiden; Kirstenskou, Ab idjan; Morgan, Santander; Schauwen- burg, Bremen, IJmuiden; Telnes, Ter- neuzen, IJmuiden; Fridel, Londen, IJ muiden; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Ga zelle,Boston, Zaandam; Hai, Bremen; Neuhausen, Hamburg; Ignation, Wells, Zaandam; Export Patriot, New York. Dinsdag vertrokken: Kopalinia Wirek, naar Gdynia; Stephan. J. Randers, IJ muiden; Venus, Dundee; Politechnika Sczercinska, Gdansk; Mitsui Maru, Nor folk; Gulldal, Duinkerken- Teutonia, "Kopenhagen; Helgoland, Emden, IJmui den; Rijnborg, Delfzijl, Zaandam; Sir Winston Churchill, Londen; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Immen, Hamburg, Velsen; Petoefie, La Pallice; Oil Explo rer, Cont. Plat; Tim.S, Gothenburg; Pan dora, Antwerpen; Bravour. Woensdag aangekomen: Holstentor, Cont. Plat, Velsen; Kognsan, Hamburg; William Flint, Humber, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Jemrix, Kings- lynn. IJmuiden; Kemrix, Whitby, IJmui den. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „De dwaze lotgeval len van Sherlock Jones”. Filmhuis Velsen Kanaalstraat, woensdag 20.30 uu: „Brother can you spare a dime”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen- Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Dagelijkd geopend van 14 tot 17 uur. Pleter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtingeh op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord. Geopend elke woensdag van 11 tot 15 uur en op aanvraag, telefoon 02510-91022 of 93083. Huis ter Hage, Lod. v. Deyssellaan. Drie huis. „Expositie Amateurs Schildersverenjging Terpentijn”. Galeie ’t Hart, Kon. Wilhelminakade, dage lijks 10-18 uur expositie Piet Bruins. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort. Expositie „De 18 heren van Bre derode”, dagelijks. DIVERSEN Alarmnummers, politie genoemde drama met frisse moed aan een kluchtige twee-acter werd begonnen, waar de nieuwe vereniging uiteindelijk op een feestavond met het beoogde suc ces mee kon debuteren. Stimulans Gestimuleerd door het slagen van deze eerste poging wist men vervolgens de heer A. Bosman bereid te vinden zich voorlopig met de regie te belasten en onder zijn leiding werd „Ruwe stormen” opnieuw ter hand genomen. De reacties van het publiek op de opvoering daar van in het Hervormd Jeugdgebouw wa ren zo enthousiast dat men bij „Entre Nous” het bestaansrecht van de vereni ging overtuigend bewezen achtte. Deze toneelavonden werden dan ook regelma tig voortgezet en na vijf jaar kon het eerste lustrum worden gevierd met een opvoering van het blijspel „Annemarie, zeg jij het maar!”. Disco-avond. Zaterdagavond 17 april zal er van 19.00 uur tot 21.30 uur in buurthuis De Brulboei een disco- avond zijn voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar. Paarlaarsteeg 1Haarleml» BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: ..Bte the bullet”. DONDERDAG 15 APRIL Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg; jeugd 19-21.30 u. DIVERSEN WOENSDAG 14 APRIL Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a volwassenen en jeugd 19-21 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonsplein) Vandaag en morgen 0.15 u.: Toneelgroep Theater met „Met mes en vork”. Toneelschuur II (Smedestr. 23) Donderdag 20.30 u.: Joost Nulssl Zo. MUZIEK ’t Goede Uur (Korte Houtstr. 1) 21 u.: Huisconcert door Lea Grommers en Agaath Perron. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30. 21.30 u.„Hang em high”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 20 u.„Battle of the bulge”, 14 j. Lido (Houtplein) 19 en 21.15 u.: „Eiland aan het eind van de wereld”, a.l. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Dodenrit met de duivel”, 18 j. Dagelijks 14 u.: „Eiland aan het eind van de wereld”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „The Poseidon Adventure", 14 j Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Smokkelschip Lucky Lady”. 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. „Isaac Hayes is Truck Turne”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.„Once upon a time in the west”. 14 j. Studio (Gr. Markt) 14. 19 en 21.15 „Sherlock Holmes, slimmere broer”, aJ. u flY*TÏ

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5