voorzitter Nieuwe visclub en De Planeet Ook in hoger beroep voor schilderijendiefstal twee jaar geëist Boerderij Middenduin op monumentenlijst Zomerkampen van De Brulboei 6 Commissie onderwijszaken onder nieuwe VEILINGEN S^^^SBEVERWIJK 1 J B ll 1 ?s? Ss s;?? /paarbank 410/ *+4/0 1 van praag voordeel PRIJS voordeel GROEN CO. spaarspecialisten sinds 1817 710/ 2/0 hoge vergelijk onze7rentetarieven B a ■v randstad uitzendbureau «30/ U4/O 10/ 2a) 1 o uus/t nederland J Als bedrijf nu erg moeilijk Voetbaluitslagen scholentoernooi Bibliotheken gesloten UIT STAD EN STREEK NIEUWS WOENSDAG 1 4 APRIL 19 7 6 I Julianalaan 33 - Overveen -Tel. 25 48 55 bij alle spaarvormen als extra voordeel 'rente over elke dag' ■I _3 GROEISPAARBEWIJZEN SPAAR SELEKTREKENING TERMIJNREKENINGEN SPAARDEPOSITO’S DE ZILVERVLOOT’ SPAARBILJETTEN AAN TOONDER ’7 - PERFEKTREKENING DIREKTIE SECRETARESSE BEL: 312640 of 319304 ss .v.w. 6 SANTPOORT (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS Rectificatie 5 (Van onze Amsterdamse redactie) CENTRALE VERWARMING Hti KB KK IJMUIDEN MARKTPLEIN 191 groep administratief personeel zoekt per direkt e as De procureur-generaal meende dat de rechtbank te Haarlem beide verdachten, die nog steeds gedetineerd zijn, terecht tot twee jaar heeft veroordeeld. „Het is mij uit alle rapporten en verklaringen duidelijk geworden waarom deze men sen tot onaangepast en crimineel gedrag komen”, zei hij. „Maar waar blijven we als ze zeggen: laten we daarom maar met een lagere strafmaat beginnen?” Hij vond dat als hij naar de ernst van het vergrijp keek, hij nauwelijks meer in staat was met de persoon van verdach ten ernstig rekening te houden. De procureur vroeg het hof vernieti ging van het vonnis van de rechtbank te Haarlem, omdat volgens hem het be wijsmateriaal niet helemaal deugdelijk was, maar hij eiste voor de verdachten dezelfde straf, namelijk twee jaar met aftrek. Het Amsterdamse hof zal over 14 dagen uitspraak doen. Goede Herderkerk Velserduinweg 10 uur en 19 uur: ds. John. Brezert. Pinkstergemeente Velserduinweg 161, Goede Vrijdag 19.30: H. Avondmaal. De vanuit 1880 daterende schuur. Links op de foto het woonhuis van de heer Markerink. R.k. Engeimunduskerk, Driehuizerkerk- weg, zat. 19 uur: mis met samenzang; zondag 9.30 uur: Gregoriaanse hoogmis. 11.30 uur jongerenmis. rente in vijf jaar oplopend tot 10% (gemiddeld 7% per jaar) voordeel: zonder opzegtermijn blijft uw geld op ieder moment beschikbaar. u ontvangt 53/4% over de bedragen die op de rekening blijven staan; u betaalt 1% van de bedragen die u tussentijds opneemt 24 maanden opzegging 6 (m.i.v. 1/576 53M% 12 maanden opzegging 5 (m.i.v. 1/5'76 43m%) 6 maanden opzegging 41/s% (m.i.v. 1/576 4'/j%) vrij voor de aankoop van een eigen woning 5 jaar vast 73/4% 3 jaar vast 63m% 4 jaar vast 71/4% 2jaarvast6 vrij voor de aankoop van een eigen woning (met ingang van 1 januari 1976 mag je maximaal f480,- per jaar sparen) de rente op de jeugdspaarregeling 'de Zilvervloot' is 7'12% extra: een belastingvrije premie van 10% 5 jaar vast 71 /2 2 jaar vast 53m% (rente op rente) (rente op rente) per biljet stort u f697- resp. f894,- na afloop van de termijn ontvangt u f1000.- „Het mijn 7:. zenveltplantsoen en het Kennemer Vor mingscentrum naar het Moerbergplant- soen. De vergadering van de commissie be gint om 19.30 uur en is voor iedere belangstellende toegankelij k. „Hij heeft een eigen huis gevonden en wil nu niets liever dan een normaal leven leiden”. De collega-schilder heeft ook een brief met excuses geschreven aan het slachtoffer omdat hij, naar hij zegt, werkelijk spijt heeft van de hele geschiedenis. Ook de raadsman van de hoofd-verdachte en zijn reclasserings- ambtenaar noemden als verzachtende omstandigheden de moeilijke jeugdjaren en de helaas schoksgewijze ontwikkeling van hem, waardoor verstand en emotio naliteit niet steeds tegelijk op hetzelfde plan stonden. „Hij heeft nu echter zulke goede banden met zijn jonge gezin, dat de toekomstverwachtingen gunstig zijn”, aldus de raadsman. BEVERWIJK. De notering aan de vei ling waren maandag: anjers 20-38, tros- anjers 150-180, anemoon 20-60, chrysan ten 180-210, freesia 100-240, iris 120-200, lely 30-75, narcissen 65-120, koude grond 20-30, orchidee 20-35, roos 30-65, baby- roos 10-28, tulpen 85-240 Groenten: Andijvie 118-130, bosseldery 25-35, breekpeen 10-30, prei 90-125, ra dijs 65-80, spinazie 140-174, sla 40-43, uien 90-110, witlof 150-180. I 2 VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente Engeimundus kerk. Goede Vrijdag 10 en 19 uur: ds. L. Brink (H. Avondmaal). IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk Bethelkerk Zee weg 9.30 uur: le Paasdag ds. J. L. Bel (Kindernevendienst) 17 uur: ds. L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braambos 10.30 uur: le Paasdag ds. C. G. Mulder. R. K., Laurenskerk, Willemsbeekweg, zat. 19 u. dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis 10.45 uur: gezinsdienst; 12 uur met zang. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur eredienst, donderdag 19.30 uur: bijbelbespreking. Oud Katholieke Kerk Spar renstraat. Goede Vrijdag: 15 uur Bidstond, 19.30 uur H. Dienst. De uit de 18-de eeuw daterende boerde rij „Middenduin”, gelegen aan de Mid- denduinweg 89 in Santpoort is door minister Van Doorn (CRM) op de monu mentenlijst geplaatst. De boerderij om vat een woonhuis met originele puntge- vels alsmede een uit 1880 daterende stal, houtschuur en twee hooibergen. Tevens zijn twee 18-de eeuwse woningen, Mid- denduinerweg 85 en 87 op de Monumen tenlijst geplaatst. De huidige bewoner van het histori sche pand, is de heer G.D. Markerink. Boerderij Middenduin is eigendom van het Provinciaal ziekenhuis. Dit onder houdt de boerderij. Vorig jaar is hef hele complex nog keurig in de verf gezet. „Kijk, die stal mag dan wel uit 1880 dateren, ik heb er niets meer aan. Het ding is wel mooi, maar voor een modern bedrijf volkomen onrendabel. Het liefste zou ik de stal neerhalen en Het begon vorig jaar zomer, toen twee vrienden hem om 3000 gulden vroegen. Hij herinnerde zich toen een tip die hij in het Haarlemse huis van bewaring kreeg en besloot in te breken bij de kunstverzamelaar. De eigenaar werd met behulp van een valse indentiteitskaart in de waan gebracht dat hij een Amster damse rechercheur op bezoek kreeg. „Het was de bedoeling hem met zachte drang in een kast te duwen. Maar me neer Portegies had helemaal geen kast”, legde de collega het hof dinsdagmorgen uit. De al wat oudere man kreeg daarom een paar klappen met een ploertendoder en werd met bloedende hoofdwonden naar zijn bed op een andere etage ge bracht. Hier werd hij stevig gebonden en door de collega, die nog steeds voor politie man doorging, min of meer liefderijk verzorgd met natte compressen. Toen twee uur later 23 schilderijen uit het hele huis bijeengebracht en door de huisschilder uit de lijst getikt waren, sneed zijn collega de banden waarmee het slachtoffer vast zat gedeeltelijk los en verdween met de anderen. De verdachten, die beiden al een paar veroordelingen achter de rug hebben, menen dat de rechtbank te Haarlem, die hen in november van het afgelopen jaar voor diefstal met geweldpleging tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest heeft veroordeeld, te weinig rekening heeft gehouden met persoonlij ke omstandigheden. „Bij een zware straf wordt het idee dat de maatschappij wraak neemt versterkt en daarmee het gevoel van buitengesloten worden”, al dus de raadsman, die aanvoerde dat zijn cliënt na een moeilijke jeugd en een auto-ongeluk, waarbij hij arbeidsonge schikt werd, in de problemen was te recht gekomen. Naast de koeien en de bieten die de heer Markerink op zijn bedrijf heeft, kweekt hij ook narcissen. „Voeger deed ik in tulpen, maar door fiet waterlei- dingbesluit heb ik te weinig water onder mijn land. De tulpen gingen dus kapot door watergebrek. Alleen als het zwem bad loost dan heb ik nog water in de sloten. Voor de rest droogt mijn land uit. Het is echt moeilijk geworden hier nog een goede boterham te verdienen. Het liefst zou ik van het land een standplaats voor caravans maken, maèr daar hoef ik niet eens mee aan te komen en nu de boerderij momument is geworden kan het helemaal niet meer”, aldus boer Markerink. VELSEN. De uitslagen van de wed strijden die dinsdag zijn gespeeld in het scholentoernooi voor voetbal luiden als volgt: Bethlehem-Bosbeek 3-0; Beatrix 2-Brederode 2 -2; Gunning 1-Comite 1- 1; Zeewijk 1-De Visser 2-1; Eenhoorn- De Krijger 1-1; Gunning 2-J. Campert 2 0-6; V. d. Leeuw 1-Emma 0-5; Bethle hem 2Brederpde 2 0-0; P.Vermeulen—- Beatrix 1 02; Engelmundus 2Beatrix 2 30; Cl. Stern-J. Campert 1 0-0; Engelmundus 1-Zeewijk 2 2-0; J. Lig- thart-Calvijn 0-1; Pleiaden 2-Ossendorp 0-5; P. Vermeulen-Marnix 0-4; Peiaden 1-Kruisberg 7-0; V. d. Leeuw 2-Zeewijk. 1 1-0; Brederode 1-Marnix 1-2; Bethle hem 1-Clara 2-0; Franciscus 1-Bosbeek 1-4; Franciscus 1-Clara 1-0; Beatrix 1- Brederode 1 2-0; J. v. Stolberg-Kennedy 1 0-3; T. Thijssen-Mivo 0-1; B. Alfrink- Moerberg 1-1; Franciscus 2-Kennedy 2. 0-1; T. Thijssen-de Visser 2-1. Geplaatst voor de tweede ronde zijn nu: J.F. Kennedy 2, Jan Capipert 2, Engelmundus 2, Brederode 2, Prof, van de Leeuw 1, Pleiaden 1, Bethlehem 1 en Bosbeek 1. VELSEN. Ook dit jaar organiseren De Brulboei en De Planeet weer een aantal kampen tijdens de zomervakantie Ieder kind kan aan de kampen deelne men, mits het de vereiste leeftijd heeft. Er zijn drie tentenkampen en twee wa- tersportkampen. De tentenkampen zullen worden gehouden in Hummelo op het landgoed Enghuizen, dat ligt in de bos rijke omgeving tussen Doetinehem en Doesburg. De watersportkampen worden gehouden in het eigen buitenhuis aan de Mooie Nel bij Spaarndam. De watersportkampen zijn voor jon gens van 12 tot en met 15 jaar in de Uiterton te Spaarndam van 10 t.m. 17 juli en van 17 t.m. 24 juli. Het laatste kamp is alleen voor bewoners van Oud IJmuiden of buurthuisbezoekers. De tentenkampen voor jongens en meisjes van 8 tot en met 11 jaar op het landgoed Enghuizen te Hummelo zijn van 10 t.m. 17 juli en van 17 t.m. 24 juli. Voor jongens en meisjes van 12 t.m. 14 jaar is het tentenkamp van 24 t.m. 31 ju,li. De inschrijftermijn sluit op 1 mei. BEVERWIJK-HEEMSKERK. In verband met de paasdagen zijn alle bibliotheken in Beverwijk en Heemskerk van donderdag 15 april tot en met maandag 19 april gesloten. Op zaterdag 24 april zijn de Centrale te Beverwijk en het filiaal Wijk aan Zee geopend van 10 tot 12.30 uur. De biblio theken in Heemskerk en Oosterwijk zijn op die datum gesloten. Op zaterdag 1 mei zijn de bibliotheken van Heemskerk, Oosterwijk en Wijk aan Zee geopend, maar dan is de Centrale te Beverwijk gesloten. ook met dagafschriften (m.i.v 1/5'76 4%) f2500,- per kalendermaand vrij. Geheel vrij voor de aankoop van een eigen huis, voor aankoop van effekten via de spaarbank, voor betaling van rente en aflossing op een hypotheek van de spaarbank en voor betaling van belasting Voor een relatie in het centrum van Haarlem zoeken wij een all-round secretaresse in bezit van steno Nederlands Naast de secretaresse- werkzaamheden moet je bereid zijn om een archief op poten te zetten Kun je hele dagen werken en ben je voor lange tijd beschikbaar neem dan direkt Kon takt op Of kom even langs Haarlem, Zijlstraat 89 of Ged Oude Gracht ’l. I v.v.; l&> I 1 Al-1 VELSEN. De raadscommissie van bijstand voor onderwijszaken, komt don derdag voor het eerst bijeen, onder haat nieuwe voorzitter, wethouder H. J Scheeper. van praag kleding voor vader en zoon R.k. Parochie Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis, zondag 9.45 uur: mis met zangkoor; 11.30 uur: mis met koor- groep. Gereformeerde Kerk Burgemeester Enschedelaan 10 uur: ds. J. Wiersma, 17 uur: ds. B. Boelens. Adventkerk: (Prov. Ziekenhuis) Goede Vrijdag 9.00 uur: ds. J. Tiersma (H. Avondmaal). De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, Goede Vrijdag 19.30 uur: ds. D. J. Spij kerboer (H. Avondmaal). Volle Evangelische Gemeente, Gebouw Berea”, Patriciusilaan, 10 uur: le Paas dag J. J. Bronsveld (met gelijktijdig kindersamenkomst en oppasdienst); 19.30 uur: G. A. Goldschmeding. Hervormde Kerk (Dorpskerk), Goede Vrijdag 19.30 uur: ds. G. J. Rijks (H. Avondmaal). er een mooie moderne neerzetten. Het mag alleen niet van het ziekenhuis en momumentenz.org”, aldus heer Marke rink. VELSEN-NOORD In Velsen— Noord is dezer dagen een nieuwe visclub opgericht. Het bestuur van de nielwe visclub Wijkeroog, die aanvankelijk de naam Passage had, wil zich niet gaan beperken tot een onderlinge gezellig- heidsploeg. Men wil ook proberen zich in te zetten voor het stimuleren van de hengelsport onder de jeugd en bovendien eventueel bejaarden gaan begeleiden bij het vissen. De agenda bevat voor het grootste deel financiële punten. Er komt ook een huisvestimgszaak aan de orde. De Elout van Soeterwoudeschool voor Lager Eco nomisch en Administratief Onderwijs, is op het ogenblik onder meer gevestigd in het gebouw van de voormalige Insinger- school aan het Moerbergplantsoen. De school heeft nu haar oog laten vallen op het gebouw van de Prof. v.d. Leeuw- school aan het Gijzenveltplantsoen, dat per 1 augustus leeg komt. Het gebouw is door het gemeentebestuur echter al toe gezegd aan het Kennemer Vormingscen trum. Er wordt nu door de heer Van Veelen (CDA) voorgesteld, de LEAO- school te laten verhuizen naar het Gij- IJMUIDEN Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat, Goede Vrijdag; 10 en 19 uur ds. J. M. D. v.d. Berg (H. Avondmaal). Bethlehemkerk. Gij zenveltplantsoen Goede Vrijdag 19.30 uur: ds. R. G. J Timmer (H. Avondmaal). Chr. Greformeerde Kerk, Marconi straat, Goede Vrijdag: 20 uur ew. hr. V. Heteren. Oud Katholieke Kerk, Kong. Wilhel- minakade, Goede Vrijdag: 15 uur Kruis- wegmeditatie; 19.30 uur Liturgieviering. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 en 19.30 uur: samenkomsten. Jehovah’s Getuigen, Oranjestraat 92, 17 uur: vergadering; ook donderdag 19.30 uur. R. K. Pet '.iskerk, Venusstraat, za. 19 uur: bijzondere dienst: 10 uur Hoogmis en 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snelliusstraat 9.30 uur: le Paasdag ds. L. Dorst (Kindernevendienst) 17 uur: ds. P C. Koster. Petrakerk, Spaarnestraat, Goede Vrij dag 19.30 ds. J. L. Bel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Goede Vrijdag 20.30 uur: ds. T. O. G. M. Bosma. Zeewegziekenhuis (aula), pater M. J. Schuurmans en ds. F. Minnema. Doopsgezinde Gemeente Helstraat. Goede Vrijdag 19 uur: da. M. C. Stubbe. Baptistengemeente IJmond, J. I’. Coenstraat, Goede Vrijdag 19.30 uui Avondmaalsdienst. AMSTERDAM. „Het is eerlijk waar, edelachtbare, mijn goede hart sprak. Ik had de zuiverste motieven om die jongens te helpen”. Dit verklaarde dinsdagmorgen een 25-jarige werkloze huisschilder voor het Amsterdamse ge rechtshof, waar in hoger beroep een opvallende schilderijendiefstal aan de orde kwam Hij en zijn collega uit Haarlem hebben in de nacht van 17 op 18 juli 1975 samen met twee anderen 23 schilderijen gestolen uit het huis van de Haarlemmer Portegies. W MODERN BLOUSON g PAK S (DENIM JEANS) 138,-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7