Oistrictscompetitie bijna afgelopen BENAUWDE ZEGE HOC Vanwege Spaanse deelname Enschedeërs vijzelden doelsaldo op (4-0) SPORT Harm Wiersma weer superieur Belgische selectie HBS-spelers niet in hockey toernooi REMISE VAN JAN TIMMAN B SPORT KORT n „De deur is voor hem nog niet Belangstelling van Lierse voor Jonker 99 E 2e paasdag Europees kamp. Formule 3, Toerwagens en Formule wagens voor Benelux kamp. Totaal 8 spectaculaire starts. Aanvang 12.00 uur. i^H19APR ^CIRCUIT ■«NDMOORT JOOST VEEGER OVER DE TOEKOMST VAN BONDSCOACH KRYSIK: 1 15 SPORT ZATERDAG 1 7 197 6 APRIL Compensatie 2 '1 3i Si Nieuwe impuls dicht als part-time trainer J JAN PREENEN (Van onze basketbalmedewerker) 1 I Excelsior geen partij voor aanvallend Twente ADVERTENTIES i- it e LEEUWARDEN. Jan Timman heeft tijdens het schaaktoernooi om het Ne derlands kampioenschap in Leeuwarden zijn partij voor de tweede ronde tegen Gert Ligterink remise gespeeld. Ook het duel tussen Rob Hartoch en Fred van der Vliet eindigde in een puntendeling. De overige vier partijen werden afge broken. Timman heeft de leiding met IVÏ punten uit 2 partijen. VELSEN. Onder de toeschouwers bij het duel tussen Telstar en NEC, afgelopen zondag, bevonden zich ook de Hongaarse Voetbalmakelaar Bekëffy en een van zijn opdrachtgevers: voorzitter QuisSenaerts van het Belgische’ Lierse SK. Bekeffy en Quisenaerts bekeken tijdens die wedstrijd de verrichtingen van Telstar-speler Jos Jonker, wiens contract bij Telstar aan het einde van dit seizoen afloopt. Quisenaerts: „Hoewel ik moet zeggen dat ik belangstelling heb voor iedere goede Hollandse midden velder, kan ik onze interesse voor Jonker niet ontkennen. Hij is mij tegen NEC opgevallen als een bijzonder harde werker met een goede techniek”. Quisenaerts en Bekeffy zullen Jonker dit seizoen nogmaals gaan bekijken. Voorlopig echter maakt Jonker nog deel uit van het Telstar-team. Dit Paas- weekeinde komt dat Telstar tweemaal uit. tegen Sparta. Trainer Castenmlller: „We staan gelijk met Sparta, dus het kunnen leuke wedstrijden worden. Want we willen in ieder geval boven Sparta eindigen, dus ik gok op drie punten uit deze twee wed strijden”. Telstar komt in ieder geval vanmiddag in de uitwedstrijd met hetzelfde elftal in het veld dat vorige week tegen NEC gelijkspeelde. Castenmiller: „We zijn tegenover het publiek verplicht om met ons sterkste elftal uit te komen. Hoe het elftal er in de thuiswedstrijd tweede paasdag uitziet, weet ik nog niet. Dat hangt van de eerste wedstrijd af”. Het volgende elftal komt op Spangen binnen de lijnen: Van der Meeren, Driesen, Van Essen, André, Bischot, De Goey, De Wit, Jonker, Stout, Van Konten en Kramer. de rol en de thuisclub kon naar harte lust aanvallen. Het duurde echter tot de 28e minuut voordat Jeuring andermaal succes had. M hren bepaalde de rust stand op 3-0 en tegenover dat drietal Het derde team van Cronjé-Shots ver overde in het duel met A.krides 8 in de Ai De kans dat het tot een confrontatie tussen HBS en de Spaanse formatie komt is overigens niet al te groot; beide deeld- Ruud Vreeman, die zijn werk als teams zijn in verschillende poules inge- eoach bij HBS aan het eind van het seizoen beëindigt de aanwezigheid van Real Club de Polo op het Paastoemooi Een van de belangrijkste argumen ten die vorig jaar werdén aangevoerd om het contract met Krysik niet te verlengen was dat de Pool in de nieuwe structuur te duur zou zijn. Alkmaar Guardians 18-18, Akrides 2 16- 14, Exercitia 18-14, The Lions 17-12, HCK 18-12, HOC 2 17-10, Onze Gezellen 18-8. UITSLAGEN: Heren: Haarlem Cardinals 3Buitoni 2 39-72, Antilopen—DIOS 45-56, Exerci tia 2Halve Maen 2-0, DSS 4Exercitia 3 41-47, Antilopen 4—DSS 5 14-19. Da mes: HCK—The Lions 26-43, Hoofddorp 2—Rac. Beverwijk 58-26, HCK 2—HOC 3 24-26, The White Stars 3—Exercitia 2 10-34. g! (W - W HEEMSKERK. De samenwerking tussen volleybalcoach Benedict Krysik en de begin dit jaar aan hem toegevoegde Jurriaan Kooien lijkt tijdens het Westeuropees kampioenschap in Israël, dat door de Nederlandse heren is gewonnen, zo goed be vallen dat Krysik de terugkeer naar Polen wellicht zal kunnen uitstellen. Vorig jaar adviseerde de commissie technische zaken om het contract met full time-trainer/ coach Krysik niet te verlengen. Nu zegt Joost Veeger, tijdelijk voorzitter van de commissie topsport en in Israel aanwezig als chef d’équipe: „De deur is voor hem nog niet dicht als part-time trainer”. HAARLEM. In de districts eerste klasse heren werden de restanten opge ruimd in een tweetal duels, die overi gens voor de eindstand van weinig be lang meer waren. HOC, dat na een sterke start in het midden van de com petitie teleurstellend afzakte, boekte in de laatste wedstrijd van dit seizoen een benauwde overwinning op het beschei den geklasseerde Onze Gezellen. Zonder de jeugdspelers Hans Essentam en Peter Ankum werd weliswaar voor de rust door toedoen van Jos Captijn (11-4) en Ben Kreuger (8-10) een 24-28 voorsprong genomen, maar vrijwel de gehele tweede helft gaf evenwicht t zien. Via Drossaers (4-12) kwam Onze Ge zellen in de laatste minuut zelfs naast HOC. Op een verlenging liet HOC het echter toch niet aankomen. Vrijwel in het eindsignaal zorgde Hans Kamerling voor de 48-50 winst. Een wat schotvaarc.iger Cronjé-Shots besliste al voor de rust het treffen met Racing Beverwijk. Mede door het feit dat Ruud Poll (4-13) in de openingsfase maar moeilijk tot scoren kon komen, leidde Cronjé-Shots halverwege met 18- 26. In de tweede helft hadden beide ploegen het vizier op scherp staan. Snel vloog toen de score omhoog, zonder dat Racing Beverwijk overigens Cronjé- Shots kon bedreigen. Theo Gielens (4- 10), Dick van Kampen 5-10 en Van Wijk (0-9) deden Cronjé-Shots het duel win nend met 54-68 afsluiten. Hans Ree, één van de grote concur renten van Timman, zag zijn partij te gen Rob Witt in gunstige stelling afge broken. Dit gold ook' voor Van Wijger- den, die met zwart een beeret stelling bereikte tegen Frans Kuijpers. Bert En- kjaar verwierf zi^h minieme kansen fe- F.C. Barcelona heeft Ladislav Kabula be naderd om Weisweller als trainer op te volgen. De trainer van het nationale elftal zou het volgend seizoen 25 miljard pesetas (1.25 miljoen gulden) kunnen verdienen. Tennissers Okker en Ashe zijn vrijwel zeker van en plaats in de eindronde dubbel spel voor het WCT-toernooi. Okker kan zich nog plaatsen voor twee WCT-finaletoernooien. APELDOORN. Na de partijen voor de achtste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland heeft titelhouder Harm Wiersma vrijdag in Apeldoorn zijn voor sprong vergroot tot vier punten en kan hij vandaag in de negende ronde bij winst op Van Tilborg al kampioen zijn. Een jeugdelftal van de voetbalvereni ging Schoten, bestaande uit spelers van 16 tot 20 jaar, gaat van 14 tot en met 21 april naar het Engelse Billingham. De Schoten-jeugd speelt o.a. drie wedstrij den tegen plaatselijke jeugdteams, bren gen een bezoe k aan de stad York en maakt een complete dagtraining mee met de jeugd van de Engelse eerste divisieclub Middlesbrough. Bij internationale langeafstandswed- strijden in Amsterdam is de Haarlemse kanoer Rene van Es op de zevende plaats geëindigd in de senioren-race over 27 kilometer. De overwinning was voor de Engelsman Eric Farrell. Bij de junio ren K2 legden Ron Heijselaar (Trekvo gels) en Adréé Rietmaier (Geuzen) be slag op de derde plaats. Krysik verbond zich drie jaar gele den aan de Nevobo, zag zijn contract in augustus 1974 verlengd en zorgde er (sinds januari met de hulp van Kooien) voor dat het Nederlands her enteam voor het eerst sinds 1970 weer de officieuze Westeuropese vol- 'eybaltitel inpalmde. De zevende in totaal. Vorig jaar kwam Nederland in BRUSSEL. De Belgische bondsco ach Raymond Goethals heeft voor de eerste kwartfinalewedstrijd van het toernooi om de Europese voetbaltitel, die zondag 25 april in Rotterdam wordt gespeeld, de volgende zestien spelers ge selecteerd: Hugo Broos, Ludo Coeck, Jean Doekx Gilbert van Binst en Francois van der Eist (allen Anderlecht), Julien Cools. Raoul Lambert, Georges Leekens, Rene Vandereycken en Roger van Gool (alien Club Brugge), Eric Gerets en Christian Piot (beiden Standaard Luik), Maurice Martens en Jacques Teugels (beiden RWD Molenbeek), Jean Marie Pfaff (Be- veren Waas) en Jan Verheyen (Union). Krysik wil zijn verblijf in Neder land graag met één a twee jaar verlengen. Kan hij op part-time basis bij de Nevobo blijven werken dan wil hij compensatie proberen te vin den in een baan als leraar lichamelij ke opvoeding. Kampman: „Dit kampioenschap kan een nieuwe impuls zijn voor het Nederlandse volleybal. Ik vind het alleen jammer dat het contract van Krysik niet wordt verlengd. Hij is in Nederland de beste trainer. In ieder geval heeft hij er voor gezorgd dat er gevarieerder en sneller wordt ge speeld.” nationale team te spelen als de Polen, maar we zijn nu eenmaal niet zo nationalistisch ingesteld. Hij verkeek zich volledig op die situatie. Daarbij komt dat zijn kennis van de Neder landse taal nog zeer gebrekkig is.” De conversatie in Israel leverde overi gens weinig problemen op. „De com binatie Krysik-Koolen was perfect”, licht Joost Veeger toe. „De een vulde de ander goed aan. Als coach had Krysik op de bank nu ook eens de mogelijkheid tot ruggespraak. De problemen, waar het de begeleiding en de taal betreft, zijn door Kooien goed opgevangen.” Het bestuur van de Nevobo kreeg namelijk van de commissie topsport het advies om af te stappen van continu-trainingen en de selectiegroep alleen bijeen te laten komen voor belangrijke evenementen. Aangezien Nederland geen poging wilde wagen om zich toegang te verschaffen tot de Olympische Spelen (vanwege studie- en privéredenen van verscheidene topspelers) en het eerstvolgende kam pioenschap pas volgend jaar plaats vindt (kwalificatie EK in Finland) zou Krysik na het aflopen van zijn contract in september nauwelijks werk hebben. Voorzitter Piet de Bruin van de Nevobo: „Het zou te duur zijn om hem zoveel maanden in dienst te hebben als full time-trainer, terwijl er niets te doen is. Dat is de belangrijkste reden waarom we met Krysik niet verder willen gaan, al thans niet op deze manier. Daarbij komt dat het werken met Krysik niet geweest is wat we ervan hadden voorgesteld. Dat is niet alleen zijn schuld, maar ook die van ons. Wij hadden hem beter kunnen opvangen. Krysik dacht dat de Nederlanders het net zo’n eer zouden vinden om in het Wiersma won in een fraaie partij van Van de Meerendonk, die bepaald niet op remise uit was. Tot op een zeker mo ment was het spel van de Brabander wel verantwoord, maar toen toonde Wiersma de zwakte aan en forceerde een doorbraak. Clerc had misschien wel wat meer kansen tegen Hermelink maar in zijn geheel was het toch een gelijkop- gaande strijd. Een bijzonder mooie over winning boekte Evert Bronstring. In het middenspel plaatste hij een offer, ge volgd door een tempozet waardoor Feike Visser aan materiaalverlies niet meer kon ontkomen. Door deze zege dingt de Leidenaar serieus mee naar een plaats in het toernooi om het wereldkampioen schap. Hij drong Jansen zelfs enigszins terug. nationale team in aanmerking e ko men. De Heemskerker Kampman: „Bij Interlance hadden we aan het begin van het seizoen afgesproken dat we voorlopig zouden afzien van het Ne derlands team. We zouden eerst zelf een team opbouwen. Vorig jaar had den we nogal wat blessures. Zelf heb ik door een gebroken vinger maar één wedstrijd kunnen spelen. Al met al hadden we bepaald geen ingespeeld geheel. Dat we ons vlak voor de trainingsweekends van de Nederland se ploeg toch nog bedachten is een kwestie van eerzucht. We hadden trouwens al zo vaak bedankt voor het Nederlandse team.” Krysik heeft de selectie voor de trip naar Israel door tijdgebrek van de spelers slechts twee weekends bij elkaar gehad. Kampman: „Door de korte voorberei dingstijd nam Krysik in eerste in stantie vooral spelers van Starlift, maar gelukkig heeft hij volop gewis seld, zodat we toch nog volop in actie zijn geweest.” Op weg naar de titel ondervond Nederland weinig moei lijkheden. De belangrijkste hindernis (Frankrijk) moest in de poule worden genomen, waarna de drie finalepartij- en tegen België, Spanje en Israel bijna achteloos werden afgewerkt. is niet de enige reden, maar sommige zaken maken het nemen van een be paald besluit wel eens gemakkebj- ker.liet vijf maanden geleden, toen het deelnemersveld werd geformeerd, al weten niet van de partij te zullen zijn wanneer er een Spaanse dub naar Bloe- mendaal zou komen. Vreeman: „De drie spelers die ook bezwaren hebben tegen het spelen tegen een Spaanse tegenstander hebben hun beslissing in een veel later stadium ge nomen”. HBS-voorzitter Jo Hogenhuis: „Wij willen bij HBS sport en politiek volstrekt gescheiden houden. Vorig jaar heeft een elftal van HBS een trip door enkele Oosteuropese landen gemaakt en ook die reis mag niet als een soort „politieke reis” worden uitgelegd. Wij willen gewoon plezierig hockeyen en het maakt ons daarbij niets uit of we met een club uit Tsjechoslowakije of Polen, dan wel met een Spaanse club te maken krijgen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Coach Ruud Vreeman en speler Quirijn Langelaan van de Blcemendaalse hockeyclub HBS laten het door hun vereniging georganiseerde Paashockeytoernooi voor wat het is. Zij kunnen zich om principiële redenen niet verenigen met het feit dat de Spaanse club Real Club de Polo Barcelona tot de deelnemende verenigingen behoort. Twee andere spelers, Chr. Randag en Jan van 't Hof, hebben laten weten niet tegen de Spaanse club te willen spelen, wanneer het verloop van het toernooi HBS en Real Club tegen over elkaar zou plaat sen. Rob Kampman: „Krysik is de beste’’. Parijs niet verder dan de negende plaats. „We zijn weer terug op het niveau waar we thuis horen De afgelopen jaren hebben we met te bescheiden posities genoegen moeten nemen”, al dus Piet de Bruin. Het succes is onder meer in de hand gewerkt door het feit dat de spelers van Interlance Zaan (Rob Kampman, Onno Kalf, Henry Schol ten en debutant Wim Knip) op hun besluit terugkwamen niet voor het Weliswaar kunnen Bronstring of Clerc theoretisch ook nog op zestien punten eindigen, maar het reglement bepaalt dat bij gelijke aankomst de titelhouder aan mag blijven. De Roemeense tennisser Ilie Nastase ver sloeg In Honoloeloe de Australiër Alexander 6-3, 6-4, 7-6. Pikeur Jan Wagenaar eindigde als vijfde in West-Berlijn tijdens het eerste onderdeel van ht Europees kampioenschap voor be roepsrijders. Ross Barelli kwam om het leven tijdens de training voor de Australische Grand Prix. De coureur raakte met zijn motor de van grails op een snelheid van ongeveer 240 km. Aan de vijfentwintigste internationale tul- penralley doen zeven landen (84 deelnemers) mee. De ralley start vrijdag 23 april. Finish op zondag 25 april. De laatste ronde van het Nederlands jeugdkampioenschap schaken belooft span nend te worden: Carlier werd uitgeschakeld, Baart en Egmond hebben ieder zes qunten. Boersma-Roode werd remise, waardoor ook Roode zes punten behaalde. gen Baljon, na een Scandinavische par- tij. Het toreneindspel met ongelijke lo pers is echter zeer moeilijk. Ook de winstkansen van Jan Hein Donner tegen Van der Weide zijn niet zonder meer aantoonbaar. Na een Hollandse opening is er een onduidelijke stelling ontstaan. derde klasse via een 47-32 overwinning de titel. De kampioenen, die dit seizoen slechts één duel verloren, hadden in Ron Henstra (10-12) gedurende het gehele seizoen hun onbetwiste topscorer. STANDEN: Heren: Sea Devils 20-36, DSS 20-34, The Lions 20-32, SDO 19-24, HOC 20-24, Cronjé-Shots 20-18, Cycloons 20-18, HCK 20-14, Rac. Beverwijk 20-12, Onze Gezellen 20-6, Alkmaar Guardians 19-2. Dames: The White Stars 2 18-34, Sea Devils 18-28, Haarlem Cardinals 2 18-26, Nederlander heeft Bob van weten te plaatsen voor de om het wereldkampioenschap (jeugd). Toth en Stemmerik kwa men tot de tweede ronde. Espagnol bereikte de kwartfinales van het voetbaltoernooi om de Spaanse voetbalbeker. De ploeg uit Barcelona versloeg Malaga: 4-3. Espagnol won de eerste wedstrijd thuis al met 3-2. ENSCHEDE. Zonder overmatige krachtsinspanning heeft FC Twente ten koste van Excelsior zijn doelsaldo weer wat opgevijzeld. Topscorer in deze tri omf was Jan Jeuring, die evenals een week geleden tekende voor een produk- tie van drie treffers. Zijn eerste rake actie liet hij al na twee minuten regi streren. Patinama vloerde Thijssen en Overweg belastte zich met het nemen van de vrije trap. Van de Roer kon weliswaar stompend redden maar Jeu ring was ter plaatse om het karwei af te maken. De Rotterdammers namen daar na genoegen met een louter verdedigen- doeipunten kon de formatie van Thijs Libregts slechts één hoekschop stellen na een kopbal van Van Zanten. Na de hervatting zag men eenzelfde spelbeeld met een druk eenrichtingsver keer naar het doel van Van de Roer. Excelsior mocht één keer aan succes ruiken toen Pot via de handen van Gross de onderkant van de lat trof. FC Twente bleef jagen op een forse score, maar Excelsior, dat massaal achter bleef hangen, wenste weinig medewerking te verlenen. Vooral Van de Roer bleek een struikelblok, al moest hij zich acht mi nuten voor afloop toch nog een keer gewonnen geven bij een gave kopbal van Jeuring: 4-0. Als enige Leeuwen zich derde ronde schermen Benedict Krysik; mogelijk verder als part-time trainer.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15