Knappe zege Tsjechen op Sovjet Unie Resultaat in Haarlem Snoepreisje voor onbetekenende zwemmers ZWEMBOND SPEELDE VOOR SINTERKLAAS I] Nationaal Record Sjaak Ruhl I Ere divisie iminlgj maatgevend” I -I PLOEG VREEST TE VEEL KRACHT TE HEBBEN VERBRUIKT El B( VM D I DINSDAG 19 7 6 2 0 SPORT APRIL 16 Lege handen (Van onze speciale verslaggever) Redelijk Uitblinker Thuis f 2( veri Lar Ka Te LEEDS. De immer over een ernstig geldgebrek klagende Konink lijke Nederlandse Zwembond heeft tijdens het Paasweekeinde voor een gulle Sinterklaas gespeeld. Drie derde- en vier zelfs vierdekeuszwem- sters en zwemmers hebben uit de verkwistende hand van de KNZB ge heel ten onrechte tickets ontvangen voor een snoepreisje naar Leeds, waar zij zondag en maandag figureerden in het toch al tegenvallende deelnemersveld van de vijfde editie van de Coca-Cola-Zwemwedstrijden. VVV-trainer Rob Baan: „We lopen al weken op onze tenen”. j PIETER MUI Een gering, ook dat Mom, Visser, José Damen: goede vooruitzichten Van I (2-1). Beier Vervoort. Adjanski., Twijfel beheerste VVV ook na volle winst in dubbel I 1 I l t Schri j nemakers, Dekker, Adjanski., (Blijderveen), Doornebosch., Mintjes, Van Londen, Brands, Koen- ders., Schoenaker, Hiddink, Nanlohy., C'’4 4 sprong pakte op de ploeg van trainer Rob Baan. Een groot aantal „insiders” zag Haarlem de degradatie uit de hoogste voetbalafdeling al binnen één jaar ongedaan maken. De selec tie van Hughes viel na de triomf in de tweede periode echter ver terug. Een inzinking die iedere ploeg wel krijgt te ver werken maar die Hughes en z\jn spelers zwaar trof. In de laatste zeven ontmoetingen verspeelde de koploper in de eerste divisie zes punten. Het voordien rustig scorende team produ ceerde in die reeks wedstrijden slechts zeven treffers, het voornaamste kenmerk van het teruglopen van de prestaties. Bondscoach Bert Sitters was zelf wel thuis gebleven. Als part-timer dient hij een keus te maken uit de evenementen, waarbij hij een nationale equipe bege leidt. Het gebeuren in Leeds had hij dan ook terecht van zijn programma afge- In Oost-Berlijn overschreed wereld- recordhoudster MariaKie Adam (O.Dld) met 21.01 meter metBen aan het begin van het buiten seizoCTi de grens van 21 meter. Ilona Schoknecht (O.Dld) nestelde De kans dat rugslagspecialiste Corian- ne Heymans beslag weet te leggen op een startbewijs voor Montreal bleek ook in Leeds zeer redelijk te zijn. Verwacht mag worden dat zij eind juni tijdens de kwalificatiewedstrijden voor de Spelen zowel op de 100 als 200 meter onder de limieten, resp. 1.06,7 en 2.22,5, zal duiken. Zondag bracht zij 1.06,95 en maandag 2.21,5 (reeds een volle seconde onder de olympische eis dus) op de chronometers. .John Walker, wereldrecordhouder op de mijl, is hersteld van een achillesbles- sure. De Nieuwzeelander liep in Hastings een sterke wedstrijd. T, teg# pun bij binr DEI Voo gen< in t kan: een Ir het re' len. H ninj niet hooi wee de i die beki het AF( zege c i IJ DE? Bev kan: onvi zen. aan win won veel Hpe loor dat OV1 volg boe; pun sen „Me dam zetti nog beh; sisteend door ausputzer De Ruiter. Pas negen minuten voor rust scoorde Van Rosmalen met een kopbal VW’s eerste treffer’ Zes minuten na de pauze maakte Stans nog gelijk toen op de rechterflank van VW een gat viel. Uitblinkende middenvelder Albert van der Weide be nadrukte met twee doelpunten de Lim burgse meerderheid. op onze tenen. Het gaat steeds net goed mede omdat Haarlem punten laat liggen' Maar inze vrees is in de nacompetitie kracht tekort te komen als we met Haarlem in de slag blijven, gesteld dat we die race niet volhouden.” Het heeft er alle schijn van dat ex-Hagenaar Baan die hoop zelf allang heeft verloren. Mid- Dop, (Fiers Drapic De organisatoren van de Britse zwem- klassieker, die er overigens beter aan hadden gedaan net als vier jaar gele den het toernooi in het olympisch jaar niet te houden, namen slechts voor vijf van de tien Nederlandse deelnemers de reis- en verblijfkosten voor hun re kening. De KNZB moest dus voor de overige vijf in de eigen buidel tasten. KNOXVILLE (UPI). Bij de atletiek wedstrijd in Knoxville hebben drie Amerikaanse atleten bij het verspringen de acht metergrens overschreden. Het waren Al Lanier met 8.06 meter en Anthony Carter en John Royster (elk 8.05 meter). De Tsjechen vochten tegen de ge handicapte Sovjets (Maltsev en Sjali- mov zaten geblesseerd aan de kant en in de eerste periode viel ook nog Sjadrin met een blessure uit) als leeuwen. Ze genoten daarbij de steun van 3.000 landgenoten op de tribunes en van de 7.000 overige toeschouwers, die het graag voor de „underdog” Tjsecho-slowakije opnamen. Met een voorsprong van vier punten in de finale ronde kan Tsjecho-slowakije de vierde wereldtitel (eerder werd de titel in ’47, ’49 en ’72 veroverd) haast niet meer ontgaan. Vandaar dat er toch tevredenheid in Venlo heerste toen Vlaardingen voor de tweede keer was geklopt. De klip van twee duels achterstand op de Haarlemse lijstaanvoerder was dan toch succesvol genomen. En wie weet kan het laatste verschil van twee punten met hel team van Hughes in Haarlem worden wegge werkt. Dat zou een fraaie revanche zijn voor de enige thuisnederlaag die in de cember tegen de koploper (met 2-3 werd geleden. maakte met een diagonaal afstandsschot de vierde VW-treffer. In het duel op tweede paasdag kon Laseroms in tegenstelling tot zaterdag routinier Robbemond wel opstellen. Hij én Zwamborn waren voorstopper, geas- zich met 20,31 meter op de zesde plaats van de „eeuwige ranglijst”. Heinz Joa chim Rothenburg stootte de kogel 20.71 meter ver. Bij het discuswerpen won Wolfgang Schmidt met 64.78 meter en Sabine Engel met 64,84 meter. Verder dan Engel wierp Argentina Menis in Boekarest (65,22 meter). Sjaak Ruhl, de 25-jarige atleet van Metro Rotterdam, verbeterde tijdens wedstrijden in het Westduitse Goch het Nederlands record kogelstoten. Met 17,46 kwam hij bijna 30 cm verder dan Pieter van der Kruk in 1967. Rob Baan na de 2-4 zaterdag in Vlaardingen: „We lopen al weken lang Beide tijden waren goed voor een derde plaats. Vooral op de dubbele af stand liet zij een sterke indruk achter. Wereldrecordhoudster Antje Stille (eer ste in 2.19,01) was weliswaar onbereik baar, maar achter Stille en de Hongaar se Gabriëlle Verraszto (2.20,10) wist zij wel haar gevecht met de tweede Oost- duitse deelneemster, Daniela (2.22,34) winnend af te sluiten. Tsjecho-slowakije won gisteren moeiteloos van West-Duitsland met 8-1. De Sovjet-Unie won met 5-2 van de Verenigde Staten. Overige uitsla gen: Oost-DuitslandFinland 2-1, ZwedenOost-Duitsland 8-2, Polen Finland 3-3, Zweden—Polen 4-1, Ver enigde StatenWest-Duitsland 5-1. De splinters Ed Preston en Houston McTear probeerden elkaar dit weekeinde bij verschillende wedstrijden te over troeven. In Lawrence liep Preston de 100 meter in 10.13 en de 200 meter in 20.22 secondene. Van gelijke klasse was McTear in San José met handgestopte tijden van 10,1 en 20,3. Preston evenaar de vorige week met 9,9 seconden het wereldrecord. Hoe sterk de Amerikaanse sprintelite momenteel wel is, demonstreerde in VVV ondanks zichzelf nog betrokken in het gevecht om het kampioenschap van de eerste divisie. Het team hinkt op twee gedachten en is als de dood dat het aan de finish van dit voetbaljaar met lege handen blijft zitten. Alhoewel, ie dereen die nauw is betrokken bij de VVV-organisatie ontkent dat er van die pe teleurstelling sprake zal zijn als dit jaar de eredivisie nog niet wordt ge haald. Rob Baan in de uitstekend ver zorgde VW-huis-aan-huis-krant: „De vraag is nu moet VW persé in de eredivisie? Daarop zou ik willen ant woorden dat Haarlem persé moet en wij het wel graag willen. Promotie zou in onze planning te vroeg komen”. Maar dat betekent voor Baan en de zijnen niet dat men weigert een kans op bevor dering te benutten. Tegenover de trouwe supportersschare (een gemiddelde van 10.000 toeschouwers, Hughes droomt er van) is dat niet te verkopen- En uiter aard ook niet binnen de WV-constella- tie zelf. denvelder Albert van der Weide: „Tij dens de voorbespreking voor het duel in Dordrecht liet Baan al merken dat we ontspannen moesten gaan spelen. Tegen Jovanovic zei hij dat deze niet veel hoefde te storen en alleen maar op een goaltje moest loeren. Het is ook waar dat we veel energie hebben verbruikt. Ga maar na, in de strijd om de eerste twee periode kampi oenschappen kwamen we net één of twee punten tekort. Maar die zekerheid van de nacompetitie wilden we toch hebben, dat is ons uiteindelijk pas in het derde tijdvak gelukt- Pas op 21 maart pakten we die titel via een moeizame 1- 0 tegen Heerenveen. We hebben ons geen inzinking kunnen permitteren”. Zaterdag zorgden Quellhorst en Dra pic onder toeziend oog van ondermeer Hughes en Fransz, tot twee keer voor een Vlaardingse voorsprong. Zeven mi nuten voor de rust was het 2-1 (Verbong scoorde tegen) maar door een blunder van Bouman maakt Kurcinac gelijk. Nog voor de pauze scoorde de Joegoslaaf (snel en makkelijk schietend) zijn twee de doelpunt- De logge stopper Zwam- bom had Jovanovic in het 16_meterge- bied onderuit gehaald en Kurcinac be nutte, in tweede instantie, de strafschop: 2-3. Na rust was Vlaardingen, met Loch- tenbergh als belangrijkste pion, te ver moeid. En van de mentale dreun én van de lichamelijke inspanningen in de eer ste helft. De Limburgse invaller Jansen voerd, maar dit maakt de beslissing om wél vast te houden aan een ploeg van tien leden alleen nog maar onbegrijpe lijker. Sitters’ „plaatsvervanger”, Wim Geurtsen, de clubtrainer van het Heem steedse HPC, bleek niet in staat de motieven hiervoor aan te voeren. „Het is een zaak van de zwemcommissie en ik heb niet aan de tafel gezeten toen er over deze wedstrijden werd gepraat. De motieven voor het besluit ken ik dus niet. Ik denk, dat het de bedoeling was, dat men hier routine zou opdoen en persoonlijk vind ik het voor een aantal meisjes en jongens toch wel waardevol dat ze er hier bij zijn geweest.” J VENLO Twijfel beheerst VVV, ook na het als beslissend gekwalificeerde Paasweekend waarin de Venlose ploeg de volle winst behaalde in de confrontatie met Wageningen. Twijfel omdat het team en zijn leiders niet weten of het de kampioensrace wil voortzetten dan wel de volle aandacht richten op de nacompetitie. Een slopende reeks van zes extra wedstrijden om de tweede plaats in de eredivisie van volgend seizoen. Vroeg in deze competitie had Haarlem een wedstrijd méér achter de rug dan de Noordlimburgse formatie. Dit jaar werd het verschil zelfs twee duels terwijl Haarlem in zijn beste dagen (half februari) maar even negen punten voor- Voor José Damen zijn de olympische vooruitzichten ook goed. Op de 100 me ier vlinderslag heeft zij in Nederland namelijk geen concurrentie van beteke nis, hetgeen praktisch automatisch haar afvaardiging, als lid van de wisselslag- estafetteploeg, naar Montreal garandeert Triest is echter wel, dat zij in die estafetteformatie de zwakste schakel zal zijn. Haar vorm, zo bleek in Leeds weer, laat nog wel het een en ander te wensen over. Tegenover redelijke prestaties op de 200 meter vlinderslag (tweede in 2.20,16 1,16 seconde boven de limiet) en de 800 meter vrijeslag (derde in 9.05,34, 0,34 seconde boven de limiet) stond een teleurstellende tijd van 1.05,31 (limiet 1.04,5) op de 100 meter vlinder slag, waarmee zij niet verder reikte dan een achtste plaats. Op de individuele nummers is er voor André in ’t Veld geen ticket voor Cana da te verdienen. Zeker, er zit een duide lijke opgaande lijn in zijn prestaties dit weekeinde verbeterde hij liefst vier keer zijn persoonlijke records maar op al die nummers zullen de olympische hindernissen toch wel te hoog voor hem blijken te zijn. fer, Ziegler (Dijkstra), Broeks, Ehlen, Advocaat, Meuser, Van der Lem (Vermeulen), Nanninga, Korver. Roda JC-MVV 2-0 (1-0), Van der 2-0. Scheids- Toeschouwers: KATOWICE. De overwinning met de cijfers 3-2 van Tsjecho-slo wakije op de Sovjet-Unie is een van de zwaarst bevochten en sensatio neelste in de 43-jarige geschiedenis van het wereldkampioen ijshockey. Die kans is evenwel gering, ook dat leerde de dubbel tegen Vlaardingen. En dat voornamelijk omdat het hart van de Limburgse defensie het te vaak liet afweten- Lange tijd vormden op die plek stopper Jac. Hermans en ausputzer Huub Schuurs een betrouwbaar duo. Maar Schuurs heeft na negen VW- seizoenen afscheid genomen wegens een diepgaand verschil van mening en Her mans is al een paar weken geblesseerd. Zijn enkels laten hoogstwaarschijnlijk niet toe dat hij in Haarlem zijn herop- treden maakt. VW probeerde het nu met ex-MW speler Klingen als voor stopper en Martinus van Ddnter als laat ste man. Het leverde de formatie van trainer Theo Laseroms (de opvolger van Van Baaren) geen punten maar wel drie goals op. De vrijheid voor de Vlaardin- genspelers was dikwijls enorm. Vèrspringers in Amerika over de acht-metergrens Aanvankelijk was het de bedoeling dat er een serieuze afvaardiging naar Leeds zou worden gestuurd met als kopstukken de olympische medaillekan didates Enith Brigitha en Wijda Maze- reeuw. Toen echter bleek dat veel van de andere zeventien deelnemende landen praktisch alle troeven voor Montreal achter de hand wensten te houden alleen Groot-Brittannië en West-Duits land verschenen op volle oorlogssterkte en de DDR stuurde zijn aanstormende jeugdgroep onder aanvoering van de kersverse wereldrecordhoudster op de 200 meter rugslag Antje Stille annu leerden de beide Nederlandse vedettes op het laatste moment hun inschrijvin gen. Op zich een alleszins begrijpelijk besluit. Onbegrjjpeljjk is echter, dat er door de bond toch een team van vijf zwemmers en vijf zwemsters in het vliegtuig werd gezet. Er wordt in de zwembond echter hier serieus gedacht aan de afvaardiging van een ploeg voor de 4 x 200 meter vrije slag estafette. In het verleden zijn ver schillende Nederlandse equipes op dit nummer volledig de mist in gegaan vorig jaar tijdens de wereldtitelstrijd in het Columbiaanse Cali bleef Nederland dat gelukkig bespaard, omdat er niet voor was ingeschreven maar nu wenst men de gok kennelijk toch weer te wagen. Venlo en omstreken juichten maar verleden week bleek de equipe niet op gewassen tegen Dordrecht. Dat duel ging verloren met 4-2 nadat de Limburgers notabene met 0-1 hadden voorgestaan. „Als we met Pasen één of meer punten verspelen tegen Vlaardingen voetballen we ontspannen naar het eind van de competitie zonder ons om de titel te bekommeren”, wist oefenmeester Baan tevoren. Het toptreffen met Haarlem aanstaande zaterdag zou dan een vol strekte formaliteit zijn geworden want VVV meende met drie punten achter stand plus een slechter doelsaldo kans loos te wezen voor de kampioenschaps- kroon. Een opmerkelijk gelaten houding voor een ploeg die al maanden met Haarlem om de hegemonie strijdt. Lawrence Mike Kee in de juniorenwed strijd, waarin hij in 10,17 seconden won. Bij hethink-stap-springen bereikte Phil Robins een uitstekende 16.90 meter, maar had daarbij de steun van een stevige bries in de rug. Op de 1500 meter bewees de 800 yards wereldrecordhouder Rick Wohlhuter met 3.38,62 zijn kracht voor Mike Slack (3.39,35). Op de 400 meter overtuigde Evis Jennings met 45.33 seconden. Een beste prestatie was ook de 21,26 meter van ex-wereld-re- cordhouder Al Feuerbach bij het kogel stoten NAC-Ajax 0-0. Scheidsrechter' Weerink. Toeschouwers: 17.000 (uit verkocht). NAC: De Jong, Krijnen, Budisic, Graaumans, Bakker, Vardic, Kamps, Smits, Groeneweg, Spreco, Brouwers. Ajax: Schrijvers, Suurbier, Huls hof!, Krol, van Dord, Lerby (Bro- kamp), Helling, Notten, Geels, Arne- sen Steffenhagen. Ajax-NAC 5-0 (3.0). Larby 1-0, Brokamp 2-0, Steffenhagen 3-0, Not ten 4-0, Geels 5-0. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 7600. Ajax: Schrijvers., Suurbierl Krol, Hulshoff, Van Dord.. Notten. Lerby, Steffenhagen, Geels, Arnesen, Bro kamp. NAC: De Jong., Bakker, Budisic, Graaumans, Crijnen.. Vardic (Daam- en), Smits, Kamps., Brouwers, Groe neweg, Delmotte. Telstar-Sparta 2-2 (1-0). Jonker 1- 0. De Goey 2-0, Van der Meer 2-1, Balkenstein 2-2. Scheidsrechter: Wel- linga. Toeschouwers: 2600. Telstar: Van der Meeren., Driesen, Van Essen, André, Bisschot, De Wit, de Goey, Jonker, Stout, Van Kooten, Kramer. SpartaMom, Meutstege, Weerdenburg, Jansen, Van der Meer, Balkenstein, Van de Veen, Van Sta veren, Matic, Skipper. Sparta-Telstar (1-2) 1-1). Stout 0-1, Skipper 1-1. Van Kooten 1-2. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 3500. Sparta: Mom., Jansen, Visser, Weerdenburg, Meutstege., Balkestein, Van Veen, Van Staveren., Skipper, Matic, Van der Meer (Janssen). Telstar: Van der Meeren, Driessen, Van Essen, André, Blschot, De Wit, De Goey. Jonker., Stout, Van Kooten, Kramer. Excelsior-FC Twente 4-2 (1-0). Pot 1-0, Gritter, 1-1, Arnold Mühren 1-2, Van der Heide 2-2, Kwakkernaat 3-2, Pot 4-2. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 1000. Gele kaart: De Clerck (FC Twente). Boeking Drost (FC Twente). Excelsior' Van der Roer., Van der Spek (Tabbernee), Struis, Van der Munnik, Pattinama., Kievit, Van der Heide, Kwakkernaat., Pot, Van Zan ten, De Leeuw (Van Diggele). FC Twente: De Clerck., Van lers- sel, Drost, Overweg, Bruggink., Thys sen (Aabech), Van der Vail, A. Müh ren, Bos, Jeuring (Achterberg), Grit ter. Eindhoven-FC Den Haag 2-4 (1-2). Mansveld (strafschop) 0-1, Schapen donk 1-1, Soers (eigen doel) 1-2, Kreekels (strafschop) 2-2, Schoenma ker 2-3, Van Leeuwen 2-4. Scheids rechter: Vervoort. Toeschouwers: 8000. Eindhoven: Adjanski., Schalks, Bloemers, Soers, Bruinen., Warnaar, Van der Pas, Kreekels, Schapendonk, Bleijenberg, Posthuma. FC Den Haag: Van Antwerpen., De Caluwe, Van Vliet, Mansveld. Kore- vaar., Kila, Perazic (Albertsen), Ou- wehand., Schoenmaker, Van Leeu wen, Swanenburg (Jol). FC Den Haag-Eindhoven 6-0 (3-0). Korevaar 1-0, Kila 2-0. Van Leeuwen 3-0, Mansveld 4-0, Van Leeuwen 5-0 en 6-0. Scheidsrechter: Gans, Toe schouwers' 6500. FC Den Haag: Van Antwerpen, De Caluwe (Albertsen), Mansveld, Van Vliet, Korevaar., Kila, Perazic, Ouwe- hand, Schoenmaker, Van Leeuwen en Swanenburg (Jol). Eindhoven: Adjanski., Schalks, Bloemers (Blijderveen), Bruinen, Soers., Van de Pas, Warnaar, Kreek els., Posthuma (Jacobs), Bleijenberg, Schakendonk. MVV-Roda JC 0-2 (0-0). Vermeu len 0-1, Körver 0-2. Scheidsrechter: Derks, Toeschouwers: 16.500. MVV: Wever, Braam, Dijkstra, La croix, Schrij nemakers. Kerstges, Streuer, Dekker, Bonfrere, Laine, Quaden. Roda JC: Geilman, De Wit, Pfeif- Lem 1-0, Vermeulen rechter' Berrevoets. 15.000. Roda JC: Geilman., De Wit, Pfeif fer, Dijkstra, Blatter., Meuser, Advo caat, Broeckx (Ehlen)., Van der Lem (Vermeulen), Nanninga, Körver. MVVBaetsen., Kraan (Jansen), Dijkstra, Lacroix, Schrijnemakers., Kerstges, Dekker, Streuer., Bonfrere, Laine (Nieuwendijk), Quaden. NEC-PSV 1-4 (0-2). Van der Kuy- len 0-1, Dahlqvist 0-2, Van der Kuy- len 0-3, Hoogendoorn 1-3, Van der Kuylen 1-4. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 25.000. NEC: Schellekens, Visser, Kornelis, Gerritsen (Ruys), Mellaard. Marijnis- sen, Peters, Hoogendoorn, Gerdsen, Zuidema, Meyers. PSV: Van Beveren, Deykers (Strik), van Kraay, Stevens, Krijgh, Willy van de Kerkhof (Rene van de Kerk hof), Poortvliet, Lubse, Dahlqvist, Van der Kuylen, Deacy. PSV-NEC 1-0 (1-0). Van der Kuy len 1-0. Scheidsrechter' Korver. Toe schouwers: 19.000. PSV: Van Beveren.. Krijgh, Van Kraay, Stevens, Deykers., W. van de Kerkhof, Van der Kuylen (R. v.d. Kerkhof), Poortvliet., Dahlqvist (Dea cy), Edsitröm, Lubse. NEC: Schellekens., Visser, Kornelis, Van den Berg, Mellaars., Hoogen doorn, Petersen, Marijnissen., Ruys (Gerdsen), Zuidema, Meyers. Go Ahead-De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer, Toe schouwers: 8.500. Go Ahead Eagles' Spijkerman Warhas, Oude Wesselink, Walbeek, Strijdveen, Haar, Vusovic (Geestman), Arntz, Bakker (Kist), Van Daele, Van Deinzen. De Graafschap: Doornebosch, Schoenaker, Van Londen, Brands (Marijt), Koenders, Minitjens, Hiddink, Steinvoort, Hazelhekke, (De Jonge), Storm, Nanlohy. De Graafschap-Go Ahead Eagles: 0-0. Scheidsrechter: Van de Kroft. Toeschouwers: 8000. De Graafschap: BW SPORTIEF De opstellingen: (zaterdag i Vlaardingen: Van de Meer, Van Zwamborn, De Ruyter, Pijl, Stans i Lochtenbergh Bouman. Quellhorst, en Van Hijkoop. VVV: Sobczak, Vercoulen, Klingen, Van Dinter, Kramer, Van der Weide, Van de Tlllaar, Van Rosmalen (De Klerk), Kurcinac, Jovanovic en Verbong (Jansen). Scheidsrech ter Van de Kroft. 2000 toeschouwers. Maandag: Vlaardingen had Robbemond in de basis staan in plaats van Quellhorst (later in het veld voor Van Dop). Van Hijkoop was na rust vervangen door Fiers. VVV wijzigde de beginopstelling niet. Hal verwege de tweede helft kwam aanvaller Beckers verdediger Klingen vervangen en in de slotfase maakte Vercoulen plaats voor Cordang. Scheidsrechter Wellinga, 8500 toeschouwers. Steinvoort (Marijt), Hazelhekke (De Jonge), Storm. Go Ahead Eagles: Spijkerman., Warners, Walbeeck. Oude Wesselink, Strijdveen., Rettkowski, Haar (Van Daele), Arntz., Gluic (Bakker), Kist, Van Deinsen. Feyenoord-AZ’67 3-2 (2-1). Nico Jansen 1-0 en 2-0. Van Marwijk 2-1, Spelbos (eigen doel) 3-1, Kist 3-2. Scheidsrechter' Van Dijken. Toe schouwers: 36.000. Feyenoord: Treytel, Schneider (E- verse), Rijsbergen, Van de Korput, Vos, Wim Jansen, De Jong, Kruez, Vreysen, Nico Jansen, Kristensen. AZ: Vooys, Van Rijnsoever, Schou wenaar (Goedhart), SPelbos, Vonk, De Vries, Wildbret, Nygaard, Hoven kamp, Kist, Van Marwijk. AZ’67-Feyenoord 1-0 (1-0). Goed hart 1-0. Scheidsrechter: Hoppen brouwer. Toeschouwers: 17.000. AZ’67: Vooys., Van Rijnsoever, Vonk, Spelbos, De Vries., Wildbret, Hovenkamp Nygaard., Goedhart. Kist, Van Marwijk. FeyenoordTreytel., Jansen, Rijs bergen, Van de Korput, Vos., De Jong, Kreuz, Van Hanegem (Raml- jak)., Vreysen, Jansen, Kristensen. FC Amsterdam-FC Utrecht 2-0 (1-0). Van Veenendaal 1-0, Wetzel 2-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers 3600. Amsterdam: Jongbloed, De Jong, Husers (Wetzel), Koopman, Bianchi, Visser (De Leeuw), Van de Merkt, Otto, Van Veenendaal, Petersen, Snij ders. Utrecht: Henriksen, Oostrom, Adri- aanse, Paunovic, Wilschut (Van Mau- rik), Olsen, Van Staa, Cabo, Cote, Van Veen en Hulshorst. FC Utrecht-FC Amsterdam 1-0 (0- 0). Olsen 1-0. Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers: 7000. FC Utrecht: Henriksen., Oostrom, Adriaanse, Paunovic, Cabo., Van Staa, Olsen, Cote, Van Veen, Van Maurik, Hulsthorst. FC Amsterdam' Jongbloed., De Jong, Koopman, De Leeuw, Bianchi., Otto, Van Veenendaal, Van de merkt., Wetzel (Dekker), Snijders (Soerensen), Pedersen. w

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 16