Komende Ford aanvaardt Roes uitgeslapen op spoorbaan weken actie Syrië weer in Libanon invasie Rooie Reus 22 SPORBEF via list op de kansel DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Dat was Pasen Het woord is aan. Onrust na mars op Jordaanoever duurt voort Valencia Aanhoudend zonnig AGENDA Gebr. Hermans b.v. Aantal pagina’s vandaag: DORSMAN AUTO-EUROPA-ITALIE 1 nijman haarlem houtmarkt 21 023-319309 wil Rinus Michels als 2 Aanzoek trainer 3 10 10 11 Beurs 20 ANTIEK ZILVER pagina 4 wmmwmmmwmmmmmm DINSDAG 20 APRIL 1976 66e jaargang nummer 142 perspex lichtbakken neon lichtreklames kerende toeristen, hoewel daar ernstig rekening mee was gehouden, had den zich tot maandagavond laat niet voorgedaan, aldus de rijkspolitie te Driebergen. tan Teleffoonbeantwoorders MIDAS MOTORHOMES AUTO VERZEKERING beloont BETERE rijders 5 jaar schadevrij HAARLEM. Nederland heeft tijdens het afgelopen paasweekeinde 1,1 miljoen buitenlanders op bezoek gehad 400.000 meer dan in 1974, tot dusver het record. Files tot 40 km lengte maandagavond om tien uur tussen Maarsbergen en Bodegraven in westelijke richting waren het gevolg van het prachtige paasweer waardoor vele honderdduizenden erop uit trokken, maai- ernstige opstoppingen van naar Duitsland terug- De komende twee weekeinden wordt opnieuw een invasie toeris ten verwacht. Zaterdag 24 april trekt het bloemencorso door de bol lenstreek. Een week later (vrijdag 30 april) vieren de Nederlanders koninginnedag en hebben de Duit sers in verband met de eerste mei op zaterdag een vrije dag. Voor bei de weekeinden is al weer een groot aantal reserveringen geplaatst. vmmnnwmmmmmmmnm Kantoor: Lange Nieuwstraat ,427 IJmuiden Postgiro 273107, Postbus 18 IJmuiden Tel. redactie: 15389, na kantoortijd 10709 lel. adm. en adv. Tel. 15437 en 16450 Klachten bezorging; 18.30-19 uur en op zaterdagen van 17.30-18 uur: Tel. 10519 voor Santpoort: 32 43 41. MERKACCU'S v.a. f 99.- auto niet ouder dan 3 jaar. 9000,— Sport 13, 14, 15, 16, 17, 19, 21 F fW 1 IJmuider Courant Nico Scheepmaker: I Losse nummers 60 i i p |aar t 146 90 lp post l 189 t 37 40 p kwartaal lp post f 49 f 13 bij vooruitbetaling p mnd Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P Stuurman Abonnement (Zie ook pagina 3) (Zie ook pagina 3) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) eigen ontwerpstudie voor van Rinus Michels 9 (ADVERTENTIE) Telstar spel tegen van Voetbal is een sportieve vorm van groepssex. Inkoop Verkoop Na de avond er voor stevig te zijn uitgeweest had N. de weg naar zijn bed kennelijk niet makkelijk meer kunnen vinden en zich onkundig van de geva ren waaraan hij zich bloot stelde, te ruste gelegd op de spoorbaan. De machi nist had de man zien liggen en maakte onmiddellijk een noodstop. De trein kwam echter pas tot stilstand nadat hij over de man was heen gereden. Toen de politie arriveerde om te zien wat er nu precies gebeurd was maakte N. al weer aanstalten om weg te gaan. Goed Sparta. De leiders van de neide bewegingen hebben dit vanochtend vroeg bekendge maakt. Ze besloten ook het bestand na te komen, dat door de hoge militaire commissie is afgekondigd. Het ging van ochtend om 1 uur in. In een vraaggesprek heeft president Ford gisteren gezegd dat de onderhande- lingen op weg naar een regeling van het conflict in Libanon vooruitgang maken en dat zowel Syrië als Israel in deze kritieke tijd „zeer verantwoordelijk heb ben gehandeld.” CENTRALE ^VERWARMING DAKBEDEKKING SANITAIRE INSTALLATIES LOODGIETERSWERKEN KOMPLETE BADKAMERS RIOLERINGEN wa 137,— 154,— Spekstraat 10 Haarlem Tel. 023 320274 KOOP vanaf 495,- HUUR vanaf 20,- p.m. bATEBO-AMSTELVEEN. Tel. 020-456456 Willebrordstraat 10-12 IJmuiden Tel. 11324 o Zie elders in dit blad. BERGEN OP ZOOM (ANP). De 22-jarige J. N. uit Bergen op Zoom zal waarschtfnlyk nooit van zjjn leven vergeten de manier waarop hij gister morgen uit zijn slaap werd gewekt. Nadat hij door een hevig lawaai was gewekt en zijn ogen had uitgewreven lag hij aan te kijken tegen de onderkant van de trein van 7.33 uur van Bergen op Zoom naar Roosendaal die juist over hem heen raasde. „Ik dacht nu kan ik maar beter plat blijven liggen”, zo was zijn reactie na het avontuur waarbij hij geen schrammetje had opgelopen. Terugkerende toeristen zorgen voor files van 40 kilometer Rijen kijkende en foto graferende mensen op grootste trekpleister: de Keukenhof. Ook elders in Europa was het een drukte van belang. Zo trokken naar schatting 15,8 miljoen Westduitsers erop uit, van wie 3,7 miljoen naar omringende landen, bezoekers als in het paasweekeinde van vorig jaar. Het waren er nu 16.000. Zoals altijd vormden de Duitsers het grootste deel van de buitenlandse bezoe kers. Er waren verder veel Fransen, Belgen, Britten en Scandinaviërs. Voor hen waren de bollenvelden, met name de Keukenhof, alsmede de kust en de grote steden de grootste attracties. De drukte aan de grens begon zich afgelo pen donderdagavond al te manifesteren, gevolgd door grote drukte tot zaterdag- Weerrapporten Binnen- en buitenland 2. Plaatselijk Nieuws 4, 5, 7 Radio en tv Strips Kunst FC VW naderde Haarlem tot op twee punten. Verder in onze bijlage sportief: De afgang van Van Hanegem en het verlies van Feyenoord bij AZ’67. Bruyere winnaar van Luik-Bas- tenaken-Luik. Droog en zonnig maar in het waddengebied ook wolkenvelden. Matige tot vrij krachtige noord oostelijke wind. Minima van 6 gr aan zee tot 2 gr. in het noord oosten Maxima van 11 gr. op de wadden tot circa 18 gr. in het zuidoosten van het land. verzekert ‘t wel INFORMEER all-risk 357,- 418,- tel. 02507-4534 De linkse en Palestijnse commandobe- wegingen in Libanon hebben besloten elk lid dat een moord of bepaalde ande re misdrijven begaat in het openbaar te executeren, zo meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Volgens militaire kringen zijn in Oost- Jeruzalem een soldaat en twee leden van de grensbewaking gewond. In Na bloes en Toelkarm op de bezette weste lijke Jordaanoever, werden tientallen stenengooiers in verzekerde bewaring gesteld. In Toelkarm is een uitgaansver bod ingesteld. In verschillende delen van het land zijn gedurende het paasweekeinde circa 15 personen bij verkeersongelukken om het leven gekomen. Hoe groot dit aantal op zichzelf ook is, het is lager dan het gemiddelde van 20 in vroeger jaren tijdens een gewoon weekeinde. Het zeer grote aantal voertuigen op de weg waar door weggebruikers zich te allen tijde behoedzaam moesten gedragen, kan hierin een factor zijn geweest. middag toe. De invasie was het grootst op Goede Vrijdag. Tellingen bij Nieuwe Schans wezen uit, dat daar circa 44.000 Duitsers en Scandinaviërs Nederland binnenkwamen. De toeristen trokken er drie rijen dik de grens over. Volgens een woordvoerder van de grenspost was de drukte er 40 procent groter dan vorig jaar. Lange wachttijden konden worden voorkomen doordat extra personeel was ingezet. (Zie verder pagina 9) „De V.S. zijn voor een vreedzame regeling en zijn tegen militaire inmen ging van buitenaf die zou kunnen leiden tot een confrontatie of oorlog in het Midden-Oosten”, aldus perssecretaris Ron Nessen. In eerdere verklaringen van het Witte Huis werd gezegd dat Amerika tegen elke militaire inmenging was, zon der voorbehoud. MAASBRACHT. Vanaf de kansel van de r.k. kerk in Maasbracht-Beek in Limburg waar hij via een list was dóórgedrongen heeft de Limburgse activist Rooie Reus Dirk de Vroome gisteren de kerkgangers aangespoord de kinderen van de dertien in het dorp verblijvende woonwagengezinnen toe te laten op de plaatselijke basisschool. Grootste trekpleister in Nederland, volgens het Nationaal Bureau voor Toe risme, waren Keukenhof (156.000 bezoe kers), Madurodam (71.000, nooit eerder gehaald), Diergaarde Blijdorp in Rotter dam (50.000) De Efteling (45.000) en het Rijksmuseum in Amsterdam (30.000). Opvallend, volgens drs. J. H. van der Meiden van het NBT, was dat zovele hun overnachting hadden gereserveerd, vooral onder de Duitsers. Het was druk in het hele land, niet alleen in da Randstad. „De horeca heeft wat deze paasdagen betreft enige reden tot tevre denheid”, aldus de heer Van-der Meiden. Het nationale park De Hoge Veluwe trok op tweede paasdag in de avonduren een groot aantal circa 5000 bezoe kers toen daar een groot paasvuur werd ontstoken, waarmee een oude traditie werd hersteld. Het park had maandag in de loop van de dag al 10.000 toeristen getrokken die van de ongerepte natuur kwamen genieten. Op eerste paasdag werd het park bezocht door 5000 bezoe kers. Het Nederlands openluchtmuseum te Arnhem registreerde tweemaal zoveel De Joegoslavische trainer Milan Miljanic van Real Madrid is in Lon den aangekomen voor nieuwe ge sprekken met het bestuur van de Engelse eerste divisieclub Arsenal, die hem als manager wil aantrekken. Miljanic zou daarmee de eerste bui tenlandse voetbalcoach in Engeland worden. Voor Real Madrid dreigt een schor sing. Engelse UEFA-bestuurders eisen maatregelen tegen de Spaanse cluo, naar aanleiding van de ernstige onre gelmatigheden na afloop van het duel tussen Real en Bayern in Madrid. Arbiter Linemayer en Gerd Müller werden toen door enkele toeschou wers tegen de grond geslagen. ook na de preek de het schoolbestuur niet voorzitter meent dat De Europese voetbalunie heeft het protest van Bayern München in be handeling genomen. Wilhelm Neudec- ker, voorzitter van Bayern, diende donderdag bij de UEFA een protest in tegen Glasgow als finaleplaats voor de wedstrijd tegen Saint Etienne op 12 mei. Omdat er drie dagen later de interland Schotland-Engeland in hetzelfde stadion wordt gespeeld, vreest Neudecker dat er weinig Schots publiek naar de Europa Cup finale zal komen. De UEFA heeft inmiddels contact opgenomen met de Schotse voetbalbond en gevraagd hoeveel kaarten er inmiddels voor de Cup-finale zijn verkocht. De UEFA denkt over enkele dagen Bayern rap port te kunnen uitbrengen en eventu eel een beslissing te nemen. Rinus Michels, die onlangs bekend maakte na dit seizoen bij Ajax weg te gaan, is de man die de Spaanse eerste divisie-club Valencia onder contract wil hebben. Volgens het Spaanse blad Deportes is de zaak zo goed als rond. Valencia zou Michels een contract van drie jaar hebben aangeboden. Kubala, de trainer van het Spaanse elftal, was de eerste keus van Valencia maar hij heeft het aan bod afgeslagen. WASHINGTON (UPI) President Ford heeft zijn totaal verzet tegen mili taire inmenging van buitenaf in Libanon laten varen en aanvaardt Syrië’s actie in dat land, zo heeft een woordvoerder van het Witte Huis gisteren meegedeeld. Dat was een zeer geslaagde Pasen voor Nederland. Alle recreatieoorden vol, alle logeergelegenheden vol, alle wegen vol, alle portemonnees van alle toeristenexploitanten vol, alle handen van de politie vol, enfin, alles wat vol moest zijn om van een goede Pasen te kunnen spreken was gevuld. Alleen niet alle kerken waren vol. Wel die van Maasbracht, maar de gelo vigen die daar bijeenkwamen werden volgens de pastoor het slachtoffer van een lelijke bedrieger. Een onverlaat (prachtig ouderwets woord voor iemand die van de goede weg is afgedwaald) gaf zich uit voor een pater en preekte de Maasbrachtenaren donderend in het oor. Het was de „rooie neus” Dirk de Vroo- men een bekende actieleider en sociale agitator, die een bij zijn niaam behorend gezicht trok en de kansel van de Maas- brachtse kerk beklom, terwijl de pastoor dacht „met een keurige priester” te ma ken te hebben. Dirk wreef de gelovigen onder de neus dat ze onchristelijk han delden door de zigeunerkinderen van het kamp uit de school te weren en herin nerde aan de uitroep van Christus: „Laat de kinderen tot Mij komen”, waarbij hij er de nadruk op legde dat Christus er niet had bij gevoegd „maar niet de zigeunerkinderen, want die zijn niet fatsoenlijk”. Pasen in Maasbracht. Het moge dan elders in den lande druk geweest zijn, miljoenen toeristen mogen dan miljoe nen Nederlanders hebben platgedrukt in ruil voor goed geld, echt Pasen is het alleen in Maasbracht geweest. Daar heeft een rebel, een lelijke bedrieger, een oproerkraaier, een Tijl Uilenspiegel van 1976 het woord „naastenliefde” in de verstopte oren van genoegzame burgers geschreeuwd en hun voorgehouden dat hun harten leken op de lege graftombe van de Paasmorgen. waar de Heer niet meer was. Men pruik, schmink en een schijnhei lig gezicht doen alsof je een „keurige priester” bent en dan de mensen eens vierkant de waarheid in het gezicht slingeren wat moet die Dirk een heerlijke Paasmorgen hebben beleefd, al viel datgene wat hij deed dan ook volle dig buiten de normen van fatsoen en traditie- Fatsoen en traditie op Pasen: bollen kijken, file-rijden, pootjes-baden, kool monoxide spuien en slikken, frites eten en zonnebaden. Onfatsoen en onordelïjk- heid op Pasen: de christenen van deze tijd met de zweep uit de tempel ranse len, omdat zij van deze aarde een geld markt hebben gemaakt- Dirk de Vroomen krijgt een keurige be keuring wegens huisvredebreuk. Hij heeft de vrede ebroken in het Huis des Heren, de vrede van de welvarende harteloosheid. Wie heeft eens gezegd dat het ware geloof altijd een kwajongens achtig avontuur blijft? De stuntvlieger Graham Ty- sin heeft gisteren tijdens vliegde- monstraties boven Sywell ten overstaan van een 20.00 koppen tellend publiek Christine Wood ten huwelijk gevraagd, en wel op een hoogst ongebruikelijke manier. Graham ging de lucht in met achter zich aan een lange geelzwarte lap met daarop de woorden, „Chrisesie will you mar ry me?” Toen die reuzevraag plotseling werd gesteld bevond Christine zich onder het publiek en zij sprong op en riep luid „ja”, onder gejuich en geklap van de aanwezigen. Toen Gra ham was geland rende zij naar hem toe en schoof hij haar een diamanten verlovingsring aan de vinger, omringd door piloten en vrienden, die al voor een paar flessen c hampagne hadden ge zorgd. Alle auto-uitlaten —30% Alle Fiat plaatwerk 20% Fiat onderdelen tot 50% Jansweg hoek Parklaan (023-320232) cat.w. 12000,— Kïnderen in klederdracht verkopen bloemenslingers in Bennebroek. Weersverwachting van het KNMI tot woensdagavond: JERUZALEM. (UPI) Israëlische soldaten hebben vanmorgen in de om muurde oude stad van Jeruzalem en in steden op de westelijke Jordaanoever, charges uitgevoerd op met stenen gooi ende menigten. Het is de derde dag in successie van onrust, uitgelokt door een joodse mars naar Jericho. Verontwaardigd dat de kinderen van de in Maasbracht verblijvende woonwa gengezinnen niet werden toegelaten tot de plaatselijke basisschool, zon Dirk de Vroome op een stunt met behulp waar van hij de parochianen kon wijzen op hun zijns inziens onjuiste handelwijze. Daarom belde hij enige dagen geleden pastoor Von Schwartzenberg op. De Vroome deed het voorkomen alsof hij een van de vicarissen van mgr. Gij sen van Roermond was en eiste min of meer dat er met de Paasdagen een aalmoeze nier van het woonwagenwerk pater De Groot - moest preken in de kerk van Maasbracht. De pastoor stemde toe en dus kwam pater De Groot (alias De Rooie Reus) op Tweede Paasdag zijn zegje doen. Overigens is zienswijze van gewijzigd. De „Maasbracht niet rijp is om de zigeuner kinderen op te nemen in de school”. De pastoor zei dat de kinderen van de woonwagenbewoners naar een aparte school moeten tot ze op een gewone basisschool meekunnen. Een actiecomité dreigt het bestuur nu met een kort geding. Ook het bisdom Roermond is niet te spreken over de handelwijze van de actievoerder Dirk de Vroome. Grote drukte langs de kust in Zandvoort.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 1