MINISTER ALLON: Fabriek bezet Regering wil prijsstop voor geneesmiddelen IK Eerste-minister houdt hervormingen tegen Drie gewonden bij brand in pension Zeker 20 hectare natuurgebied verbrand 5 d Frontale botsing in België: vier Nederlanders gedood FNV: verhoging BTW moet worden uitgesteld 3 I I i i Bi dit ’I de beste wensen M gaan vergezeld van Sffli bloemen uw Fleurop-bloemist weet er alles van! StSSjH»t»f in Colombia r I T A sa i o SI „Links” lijdt nederlaag 'Ml E Amins paasboodschap Zi Bus in ravijn Overval Verkeerd geparkeerd Lozing Vulkaan Brand in Brussel Buikdansen ca Zesling McCarthyanisme J Hittegolf Guerrillastrijd Ml 5 ff f-l i! Jam. k BINNEN- EN BUITENLAND I DL (Van onze redacteur in Jeruzalem, Jaap van Wesel) Minister Allon Overstromingen (Van onze parlementsredactie) Kunst-kaviaar V erkeerscontrole (ADVERTENTIES Vooruitzichten voor donderdag Juan Carlos ontevreden a-t over premier Navarro Zonnig en droog weer. Lagere temperaturen. Aantal uren zon3 tot 14. Min. temp.omstreeks 4 graden Max. temp.; omstreeks 12 graden Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal 90 percent WERKRAPPORTEN 19 21 12 11 0 0.8 Zo zou er. aldus Newsweek, een bijna totale impasse zijn ontstaan in de sa menwerking tussen Arias en Torcuato Fernandez-Miranda, de hoogleraar in de rechten die Juan Carlos heeft aangewe zen de Cortes (het Spaanse parlement) voor te zitten en de politieke hervor mingen te versnellen. De koning maakte zich voorts zorgen over het feit dat zowel links als rechts zich in verband met Navarro’s beleid tegen de regering keert. Volgens News- Bij ernstige overstromingen in Colom bia zijn in het weekeinde drie kinderen en drie volwassenen omgekomen. Er zijn zeker drieduizend mensen dakloos ge worden. De materiële schade is groot. Volgens de Britse Daily Telegraph van gisteren lozen Russische onderzeeërs hun radio-actief afval op volle zee. Dat is verboden. Die afvalstoffen mogen alleen in speciaal daarvoor ingerichte havens worden geloosd. Nog slechts één van de babies van de Britse zesling is nog in leven. Van de zes kinderen van het echtpaar Price, die vorige week woensdag wrden geboren, is nu alleen nog de oudste een jongen in leven en zijn toestand baart ern stige zorgen, aldus de artsen. De babies zijn twee maanden te vroeg geboren. O; let ono no no no no ono ono no ono ono zo no nnw o w.st. ono no w.st. w ver. nnw w o no ono w.st. wnw w.st. nnw n n uno w.st n w ver. wnw zzw o w.st. wzw zzo wzw 1 tui is zij lie Me jar Ne ge< ell lis la- slt we lai ee di| De in he ge onbew onbew onbew. onbew onbew onbew onbew onbew onbew onbew. onbew regen onbew onbew mist onbew. onbew mist sneeuw l.bew onbew zw.bew h.bew. onbew onbew. mist zw.bew onbew. l.bew zw.bew h.bew. onbew geh.bew regen regen zw.bew. l.bew. l.bew mist l.bew h.bew. onbew l.bew w< V( A do ee pF to» Zu to< va gr< De va fei 1 he he op 1 ter gil. biji Gri Gri ver 2 var we nie cor dat linj ool Zee de wa I gee ver een dat linj one vri< VERVIERS (Belga/ANP). Tijdens het Paasweekeinde zijn bij verkeersonge lukken zeker 17 Nederlanders om het leven gekomen. Bij een frontale botsing van twee personenwagens zijn gistermiddag op de weg van Waimes naar Malmédy in België vijf mensen, van wie vier Nederlanders, op slag gedood. Het zijn de 67-jarige H. Kujpers uit Amsterdam, die de Nederlandse auto bestuurde, de 13-jarige Jan De Bond voor Wetenscnappelijfce Ar beiders BWA vindt dat de VU in Am sterdam door het weren van communis ten de weg openlegt naar McCartyanis- me. 18 20 19 16 20 12 19 18 19 20 16 19 17 17 21 21 23 21 6 22 10 17 20 19 20 11 15 20 10 17 11 23 21 17 10 21 20 19 17 21 1 5 6 1 8 7 6 5 8 8 3 13 9 3 6 9 10 4 2 5 1 10 6 5 10 2 9 4 4 12 0 9 12 10 0 7 7 7 7 15 0 0 0 0 0 0 0 0 o o o 4 0 o 4 0 o 1 0.1 o o o o o o 2 6 0 0 0 0 0 6 2 0.1 0 0 0 0 0 I in vlii en vli< vai Ah I en Ap vlii dit vli< net I Co: aai Coi ten bir zes het Ne bn middel van een prijsmaatregel de prijs van de geneesmiddelen te bevriezen. De heer Hendriks zei dat zaterdagavond in de actualiteitenrubriek Brandpunt van de KRO. Vrijdagmiddag besloten die 54 perso neelsleden tot een bezetting nadat direc teur Van Sambeek hen had verteld dat het bedrijf vandaag zou sluiten en dat er geen geld meer was om de lonen vanaf 1 april jongstleden uit te betalen. De vakbonden schaarden zich onmiddel lijk achter de actie. Door de aanwezigheid van een groot aantal politieagenten en het laten afwe ten van gematigde politieke krachten is er van een grootste viering van de Baskische nationale feestdag, de „Aberii Eguna”, zondag niets terecht gekomen. Hij is van mening dat de vermogens- aanwasdeling (VAD) er op den duur toe moet leiden dat minstens de helft van de overwinst naar de werknemers gaat. Drabbe zou het op prijs stellen wanneer het kabinet deze week het compromis dat vrijdag over de VAD werd bereikt, openbaar maakt. Algemeen wordt aan genomen dat men is overeen gekomen om 10 tot 15 percent van de overwinst te bestemmen voor de werknemers. Drabbe kan zich daarmee slechts dan verenigen, wanneer in de VAD-wet een in de toekomst opklimmend percentage als winstdeling wordt opgenomen. „Jezus is vermoord door de Israëlische zionisten en daarom is er in het Midden oosten een eeuwig bloedbad”, aldus de Oegandese president maarschalk Amin zaterdag in zijn Paasboodschap. Amin riep christenen en mohammedanen op samen te gaan om ten onrechte door zionisten bezet gebied te heroveren. DEN HAAG. Frans Drabbe, secre taris voor loonpolitiek van de federatie NVV-NKV wil dat de regering over weegt om de btw-verhoging die per 1 oktober a.s. in werking zou treden, uit te stellen. Het 16 percent-tarief zou dan naar 18 gaan, hetgeen de kosten van het levensonderhoud extra zal opstuwen. In de Tweede Kamer is de oppositie fel tegen deze verhoging. Volgens Allon is er geen sprake van een verbond tussen Israel en Zuid-Afri- ka, zoals de pers heeft gemeld en even min van wapentransacties tussen Israel en Zuid-Afrika. Boersma vertelde Allon dat Nederland als bevriende natie op zijn zachtst gezegd bedenkingen heeft tegen een toenadering tussen Zuid-Afri- ka en Israel. „Allon heeft mij de verze kering gegeven dat daar geen sprake van is. Israel onderhoudt met Zuid- Afrika normale dliplomatieke betrekkin gen, zoals ook Nederland dat doe,t en het is in het diplomatieke verkeer niet mogelijk iemand die op bezoek wil ko men te weigeren,” aldus Boersma. HILVERSUM (ANP). De prijs van de Nederlandse geneesmiddelen is te hoog. Staatssecretaris va nVolksgezond- heid, Hendriks en minister van Econo mische Zaken, Lubbers, overwegen dooi MADRID (AP, Reuter, ÜPI). Koning Juan Carlos van Spanje is ontevreden over premier Carlos Arias Navarro, maar vindt het nogal moeilijk om hem te ontslaan, zo meldt Newsweek correspondent Arnaud de Borchgrave in het jongste nummer van dat weekblad. Volgens het blad kent De Borchgrave de koning al enige tijd vrij goed en weerspiegelt zijn verslag het huidige denken van Juan Carlos. Israel heeft intussen al laten weten iedere tussen Aan het standpunt van de FNV moet grote waarde worden toegekend. Meer en meer wordt het immers gewoonte dat deze federatie van NW-NKV voorstel len doet, die het kabinet vervolgens overneemt. De heer Drabbe stelde de btw-operatie zaterdag in VARA’s Rooie Haan ter discussie. Hij is verder van mening dat voor een aantal sectoren van het bedrijfsleven en ook voor de bedrij ven van de overheid zelf per 1 juli a.s. een prijsstop wenselijk is. Weer in binnen- en buitenland Hamers, de 53-jarige mw. W. Feldkamp en een nog niet geïdentificeerde man. Zij •varen op slag dood, evenals de 20-jarige Belg C. Hansay uit Malmédy, die de Belgische wagen bestuurde. De Belg was bij een inhaalmanoeuvre frontaal op de auto van de Nederlanders gereden. Bij een extra verkeerscontrole in Rot terdam heeft de politie de 14.500 automobilisten aangehouden. Van hen kregen er 470 een bon omdat ze de veiligheidsgordels niet droegen. Boven dien vertoonden 267 auto’s technische gebreken. Met tien a uto’s mocht hele maal niet meer worden gereden en bij 60? wagens waren rij- of kentekenbe wijs niet in orde. WOENSDAG 21 APRIL Zon en maanstanden Zon op 5.30 uur onder 19.48 uur Maan op 2.03 uur onder 11.41 uur Waterstanden Umaiden Hoogwater 8.53 uur en 21.31 uur Laagwater 4.19 uur en 16.54 uur JERUZALEM. De Israëlische minister van buitenlandse zaken Allon heeft aan minister Boersma, die een bezoek brengt aan Israel, uitvoerig uiteengezet wat de Israëlische overwegingen zijn geweest om de Zuid- afrikaanse premier Vorster uit te nodigen naar Israel. De uiteenzetting van Allon volgde nadat de Nederlandse regering via diplomatieke kanalen aan de Israëlische regering had laten weten, dat zij zich ongerust maakte over een toenadering tussen Israel en Zuid-Afrika. Door deze toenadering zou het voor Nederland bijzonder moeilijk worden Israel in een aantal lan den diplomatiek te vertegenwoordigen en het zionisme te verdedigen tegen beschuldigingen als zou het racistisch zijn. De Nederlandse kritiek was vervat in een diplomatieke boodschap, die volgens een Israëlische zegsman „geen officieel protest was”. met de communisten te sluiten.” Het eerste congres van het socialisti sche vakverbond UGT, dat in Spanje is gehouden sinds de burgeroorlog, is zon dag besloten met een oproep, de monar chie van koning Juan Carlos te vervan gen door een republiek. In zijn slot woord zei secretaris-generaal Nicolas Redondo, dat het vierdaagse congres het einde was van een donkere tunnel van 10 jaar Franquistische onderdrukking. De UGT, die vóór de burgeroorlog meer dan een miljoen leden telde, werd door generaal Franco buiten de wet gesteld en moest haar congressen buiten Spanje houden. Bij een brand in een van de sjiekste winkelcentra van Brussel zijn zondag vijftig tot zestig boetieks en een bio scoop in vlammen opgegaan. De schade zou meer dan tien miljoen gulden belo pen. De brand, die vier uur duurde, zou zijn ontstaan in een winkel tegenover de galerij van luxe zaken. Bij een ongeluk op de weg Hoorn- Enkhuizen zijn zondagavond de 64-jarige A. Griffith en zijn echtgenote uit Am sterdam omgekomen. Een tegemoetko mende auto botste bij een inhaalpoging op de auto van de familie Griffith. Qp weg naar een camping in Noord- Brabant, waar zijn vrouw het Paasweek- einde doorbracht, is de 59-jarige C. van der Veen uit Den Haag onwel geworden en bij Woerden in zijn auto overleden. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca ktanboel Las Palmas New York Tel-Aviv Tunis De FNV staat er verder op dat de winstdeling ook over 1975 geldt. Het is echter de vraag of dat kan. Een meer derheid van de Kamer (alle christen democraten en de VVD) voelt onder de huidige slechte economische situatie niets voor een VAD-regeling die langdu rig terugwerkende kracht heeft. In een door het congres goedgekeurde resolutie bevestigt de UGT haar republi keinse roeping en eist een constitutionele periode waarin het volk kan beslissen over de vorm van regering en staat. Redondo, een metaalarbeider die herko zen werd als secretaris-generaal, deed een aanval op de staatsleest geschoei de vakverenigingen, die door generaal Franco in het leven geroepen zijn ter vervanging van de arbeidsorganisaties van vóór de burgeroorlog. Een man heeft zondag een eetgelegen heid in Manchester overvallen en van de eigenaar onder bedreiging van een mes een portie „fish and chips” ter waarde van vijf gulden geëist. „Ik weet dat aardappels duur zijn, maar dit is bela chelijk”. aldus de eigenaar. rael is bezig met een pensioenwet en mogelijk kunnen Nederlandse deskundi gen helpen bij deze technisch zeer inge wikkelde materie. Verder wil Israel een aantal leidende figuren uit het bedrijfs leven naar Nederland te sturen om er varing op te doen, maar hiervoor is tot Boersma's spijt bij het Nederlandse be drijfsleven niet veel animo. week hebben de leiders van de christen democraten hem onlangs gezegd dat „Navarro’s verlammende greep op de politieke ontwikkeling van Spanje hen De Amerikaanse oostkust wordt al vier dagen geplaagd door een hittegolf, waarin temperaturen van rond de 35 graden Celcius werden bereikt. De Karymsky-vulkaan in het oosten van Aziatisch Rusland is na een periode van inactiviteit weer gaan werken. Da gelijks spuit de vulkaan, die ligt op het schiereiland Kamsjatka, zestig tot tach tig maal wolken van as en sintels uit. Boersma laat zich wat voorzichtiger uit: „Deze fora zijn niet geschikt voor dit soort politieke acties, daarvoor is de Verenigde Naties. Wij zijn er dan ook tegen dat er maatregelen tegen Israel zouden worden genomen. Maar deze Volgens directeur Van Sambeek is sluiting van het bedrijf onvermijdelijk. Er zou geen markt meer zijn voor de kunstleren schoenen die het bedrijf sa men met Enka Glanzstoff' en de firma Berkelmans uit Oisterwijk vervaardigde. Volgens Van Sambeek heeft Enka de toelevering van grondstoffen stopgezet. Een commando van vier Baskische guerrillastrijders, dat op weg was naar de Noordspaanse stad Pamplona, werd door de politie opgevangen. Er ontstond een vuurgevecht, waarbij een van hen is gedood en een andere zwaar gewond. Ondanks de aanwezigheid van de mas sale politiemacht waren er toch Basken die de „Aberri Eguan” op straat wilden vieren. Ze werden echter snel in de kraag gepakt door oproerpolitie. Spoorwegstaking Een half miljoen werknemers van particuliere en staatsspoorwegen in Ja pan zijn vandaag in staking gegaan voor hoger loon. De staking zal drie dagen duren. Bedrijven hebben bussen en vrachtwagens gehuurd om hun personeel op het werk te krijgen. De FNV voorziet dat de kosten van het levensonderhoud tussen oktober ’75 en april van dit jaar met 4 tot 4,5 percent zullen stijgen. Willen de werk nemers er niet op achteruitgaan, dan zouden de lonen per 1 juli net zoveel verhoogd moeten worden. Wanneer de regering meent dat zulks niet kan. zal de FNV een voor iedereen gelijke loons verhoging in een vast bedrag niet van de hand wijzen. „De hogere inkomens leve ren dan de bijdrage die van hen geëist mag worden aldus de FNV-topman. De koning vindt Arias niet minder dan een ramp. Sinds hij de troon besteeg heeft de koning zijn best gedaan Arias te beïnvloeden, maar zijn ondervinding is dat de 67-jarige premier steeds maar ’geen andere keus overlaat dan de rijen „ja, majesteit” zegt en niets of zelfs het tegenovergestelde doet van wat Juan Carlos wil doen.” Soraya, de buikdanseres van een Turks restaurant in Londen heeft het wereldrecord buikdansen, dat op zes uur stond, zondag gebracht op 31 uur. 1 minuut en 10 seconden. Daarbij is ze elf pond afgevallen en vijfduizend pond rij ker geworden; de eigenaar van het res taurant had haar namelijk een pond sterling beloofd voor iedere minuut die ze langer zou dansen dan zes uur. dat het zich heftig verzet tegen vorm van militaire transacties Nederland en Egypte, maar de zaak is in het gesprek Allon-Boersma niet aan de orde geweest. Het bezoek van Boersma is een tegenbezoek naar aanleiding van het bezoek dat de Israëlische minister van arbeid het vorig jaar aan Nederland heeft gebracht. Drabbe erkende dat een groot deei van de huidige prijsstijgingen niet te vermijden is, omdat grondstoffen en an dere importartikelen duurder worden. Hij kritiseerde overheidsbedijven die vaak wel ten onrechte hun prijzen ver hogen. De overheid blijft verder in ge breke omdat zij ondernemers die profi teren van dalende importprijzen niet dwingt hun prijzen te verlagen. Een marxistische guerrillastrijder die in Teheran werd achtervolgd door poli tiemannen en voorbijgangers, heeft zich zelf gedood en vier voorbijgangers ge wond toen hij een handgranaat tot ont ploffing bracht om aan arrestatie te ontkomen. De staatssecretaris kondigde aan dat hij met fabrikanten en importeurs eerst overeenstemming wil bereiken over een basisprijs van een geneesmiddel, voordat hij het geneesmiddel op de Nederlandse markt wil toelaten. De fabrikant moet dus eerst vertellen hoe hij aan zijn prijs komt. Prijsverschillen binnen de EEG-landen acht de staatssecretaris onjuist en hij wil daar iets aan doen. Hendriks denkt er ook aan de arts te verplichten goed kope merkloze geneesmiddelen voor te schrijven in plaats van de dure merkar tikelen van de farmaceutische industrie als die geneesmiddelen dezelfde kwaliteit hebben. Overigens vindt de staatssecre taris dat de Nederlandse arts geen benul heeft van de prijzen van de farmaceuti sche artikelen die hij voorschrijft. Voorts zei de bewindsman dat hij maatregelen zal nemen dat alleen ge neesmiddelen die uitsluitend bij de apo theek te verkrijgen zijn door het zieken fonds zullen worden vergoed. Fleurop Interflora garandeert uw bestelling Koninginnegracht 135, Den Haag Mw. Janet Silverman uit de Ameri kaanse staat New Jersey vindt geld iets onbetekenends. Maar niet alleen om die reden wenst ze geen haast te maken met de betaling van ruim 13.000 dollar die de stad New York nog van haar wil vangen voor parkeerovertredingen. Ze zei dat vergeleken met de dieven, moordenaars en verslaafden die New York rijk is, haar foute gedrag niet de moeite van het bestraffen waard is. VELDHOVEN (ANP). De bezetting van Van Sambeeks Schoenen- en Leder- fabriek in Veldhoven duurt voort. Giste ravond hebben vertegenwoordigers van de Unie BLHP, de Industriebond NKV en de Industriebond NVV tevergeefs ge probeerd van de aandeelhouders vol doende financiële garantie te krijgen om de lonen over de laatste drie weken te kunnen uitbetalen. Daarmee zou een be drag gemoeid zijn van 125.000. Van daag zou op het bedrijf een gesprek plaatsvinden tussen de vakbondsbestuur ders, directeur V’an Sambeek en de aan deelhouders. Intussen blijft het bedrijf bezet. AMSTERDAM (ANP). Een felle brand heeft gisterochtend een pension voor alcoholisten in Amsterdam volledig in de as gelegd. Van de 25 pensiongasten zijn er drie gewond in ziekenhuizen opgenomen nadat ze uit ramen waren gesprongen. De overige gasten bleven ongedeerd. Bij het bluswerk werd een brandweerman licht gewond. De oorzaak is niet bekend. ARNHEM. (ANP) Bij bos- en hei debranden zijn in het weekeinde onge veer twintig hectare natuurgebied verlo ren gegaan. In het Rozendaalse Bos bij Arnhem gingen tien tot vijftien hectare dennenbos verloren. Spelen met vuur was er de oorzaak van dat gistermiddag bij Leusden in Utrecht vier hectare hei in vlammen opging. Kleine jongens hadden op de kurkdroge grond een vuurtje gestookt. De dag tevoren was op de Leusderhei al een hectare bos en hei verbrand. In het natuurreservaat De Campina tussen Boxtel en Oisterwijk is gisteren een hectare jonge aanplant door brand verwoest. In Ommen ging 30.000 vier kante meter bos verloren. Doordat er weinig wind stond en de brandweer snel ter plaatse was, bleef de schade beperkt De Sovjet-Unie, de voornaamste leve rancier van kaviaar ter wereld, is begon nen met het maken en verkopen van kunstkaviaar. Dit meldt de Moskouse Pravda van zaterdag. De produktie die nu al 200 kilo per dag bedraagt, is begonnen omdat er door de vervui ling van de Kaspische Zee een groot tekort aan kaviaar is ontstaan. Volgens de krant is de smaak van de nep- kaviaar die wordt gemaakt van melkpoeder, caseïne, visvet, plantaardige olie en zout even goed als die van het echte produkt. BOGOTA (UPI). De linkse oppositie heeft bij de zondag in Columbia gehou den departementale en gemeenteraads verkiezingen een nederlaag geleden. Zij kreeg slechts 6,7 percent van de stem men. Volgens de jongste officiële uitslagen hebben de drie onderling verdeelde libe rale groeperingen gezamenlijk 563.931 stemmen gekregen. Op twee conservatie ve lijsten werden 363.836 stemmen uit gebracht. Het totaal van de regering spartijen bedroeg toen 928.766 stemmen of 77,4 percent. Bij een felle brand in een recreatie woning in Oudega (Fr.) is op eerste Paasdag de 22-jarige student H. Nagel uit Amsterdam omgekomn. Hiej was in het huisje om er te studeren. Hij had de avond bij een buurman doorgebracht. Omstreeks twee uur ’«nachts ging hij naar huis. Om vijf uur alarmeerden buurmensen de brandweer omdat de woning in lichterlaaie stond. De student heeft aldus een voorlopige lezing van de brandweer in bed gerookt. Ook zijn hond kwam in de vlammen om. In Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een woonboot uitge brand. De schade bedraagt vijftig mille. De bewoners waren afwezig. In St. Anthonis in Noord-Brabant en Bij Puy-en-Velay in Midden-Frank- rijk is zaterdag een bus met leden van een Parijse karateclub in een ravijn gereden. Er vielen vier doden en 12 zwaar gewonden. De chauffeur, die ver moedelijk in slaap was gevallen, is licht gewond. Een zaak die Israel bijzonder bezig houdt, is de komende bijeenkomst in juni van de Internationale Arbeids Or ganisatie (ILO) in Genève. De Israëli’s zijn bang dat Israel daar uit de organi satie zal worden gegooid of geschorst zal worden. Daarom heeft Israel zich tot de Nederlandse regering gewend om Israels uitstoting teverhinderen. 2" „Geen verbond tussen Israel en Z.-Afrika” Voor zijn wagen tot stilstand kwam tegen de vangrail had hij de auto van de familie Boersma uit Berkel Rodenrijs geraakt. Mevrouw Boersma en haar twee kinderen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. De heer Boersma bleef ongedeerd. Pe 29-jarige H. van Vliet uit Bodegra ven is gisteravond bij Nieuwkoop mei zijn auto op de verkeerde weghelft ge raakt en op een tegenligger gebotst. Hij was op slag dood. De twee inzittenden van de tegenligger liepen zware verwon dingen op. Op een kruising in de Maliebaan in Utrecht is gisteren de 28-jarige M. Tromp uit Bussum verongelukt. Hij werd in zijn auto aangereden door een Franse toerist, die met zijn aeuto van links kwam. De heer Tromp werd uit zijn auto geslingerd en kwam tegen een lantaarnpaal terecht. Bij ongelukken elders in vielen zeker acht doden. zaak zal aan de orde komen in EEG- verband, modat wij zoveel mogelijk een gemeenschappelijk standpunt innemen in van de Nederlandse delegatie als er een beslissing zou worden genomen om Israel uit te stoten. Ik moet het een beetje voorzichtig formuleren, want er is nog geen beslissing genomen hoe wij zullen handelen, met name of ook Nederland in dat geval utt de ILO zal treden”. Israel heeft belangstelling voor een aantal gemeenschappelijke projecten. Is- Een andere zaak die de betrekkingen tussen Israel en Nederland zou kunnen bedreigen is de mogelijke levering van Nederlandse Fokker-Patrouillevliegtui- gen voor de Egyptische luchtmacht. Boersma: „Ik acht het niet waarschijn lijk dat die transactie door zal gaan, omdat Nederland op het standpunt staat dat ons land alleen vliegtuigen voor niet-militaire doeleinden levert.” het land

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2