Loodsenvoetbaltoernooi dit jaar te IJmuiden voor meer dan alleen maar musiceren Druk Paasweekeinde voor politie Beverwijk Diefstal uit auto’s Calvijnschool paasvoetbal winnaar Ernstig gewond na voorrangsfout Man betrapt bij autodiefstal Jongen ernstig gewond na val van brommer s Betere controle op visaanvoer door verplichte losplaatsen „Soli-centrum” gereed voor gebruik X I e 5 In kader honderd jaar Noordzeekanaal MUZIEKVERENIGING VIERT DRIE WEKEN FEEST Burgerlijke Stand F Nieuwe verordening van productschap Ongelukken met brommers DINSDAG NIEUWS UIT STAD EN STREEK 20 APRIL 1976 4 VELSEN VEEL INBRAAKJES EN VERNIELINGEN I I SANTPOORT. De muziekver eniging „Soli” te Driehuis-Velsen opent vrijdagavond om acht uur of ficieel haar Muziek Centrum, dat de afgelopen maanden is verrezen aan de zuidzijde van de spoorbaan bij Santpoort. Na bijna een vol jaar van bouwen is het „Soli Centrum” nu practisch gereed en het paas weekend zijn de leden nog druk ge weest om de laatste hand aan het riante onderkomen te leggen. De officiële opening geschiedt door burgemeester drs. J. Reehorst van Velsen, waarna er tot tien uur ge legenheid is om Soli met het eigen home te feliciteren. 'M it. end 12- Ge- ►vas- veer !g: vol- 4a: The nee (Van een onzer verslaggeefsters) I I bepaald geen gemakkelijke overwinning Door ison zo'n loop idag )ten u: u. Ter ere van de opening van het nieu we Soli-Centrum zal de muziekvereni ging drie feestelijke weken verzorgen met veel muziek. Na de officiële ope ning, die door de drumband en majoret tes omlijst zal worden, volgt zaterdaga vond een feestavond voor leden en ge nodigden. Zondag is het feest voor de jeugd, waarvoor een wandeltocht op het programma staat, die om twee uur van af het Centrum van start gaat. Vrijdag 30 april is het grote Oranjebai in samenwerking met de Oranjevereni- Na een bijzonder spannende finale is de Calvijnschool door een 2-1 overwinning op de Jan Ligthartschool winnaar gewor den van het Schoolvoetbaltoernooi van de gemeente Velsen. wist voor de Calvijnschool te scoren, maar de Jan Ligthart school kwam op 1-1 door een strafschop. Na tweemaal een half uur spelen waren beide ploegen duidelijk vermoeid, maar de scheidsrechter gaf een verlenging van tweemaal vijf minu ten. Het zag ernaar uit, dat de finalewedstrijd overgespeeld zou moeten worden, doordat de verlenging ook geen doel punten leek op te leveren. Twee minuten voor het eind wist Henk Harsten echter de Calvijnschool aan de overwinning te helpen, die de ploeg niet meer uit handen gaf. Na het eind signaal kregen de voetballertjes bloemen aangeboden en over handigde Telstarspeler Ko Stout de beker aan aanvoerder Bert Schol van de Calvijnschool. het slot geschoten. Daar de bewoners van de twee woningen dé slutel in het slot hadden laten zitten, kon men de panden vervolgens gemakkelijk binnen komen. .r v 'Z SANTPOORT. Een ernstig ongeluk vond maandagmiddag plaats bij de split sing Hoofdstraat en de afvoerweg van rijksweg 9 bij Santpoort. imo- iland in of als u nson laer- traat nrit and gsa- ïline :erk. 3mp, ver- mele is de stvrij ach- is of ge- irkt •k. OVERLEDEN: A. Klinkhamer, 99 jr., wed. v. A. M. Broeckman, Santpoort; A. Riedeman, 78 jr., echtgenoot van F. C. Jak, IJmuiden. Ne- met AND ame <t 12 i vol- voor van J0.30 jsy- be- iook tot 5 par en ?m_ u.: Plm u. a 1. BEVERWIJK. Gedurnde het Paas weekeinde is in Beverwijk op diverse plaatsen ingebroken. Tevens werden er, vaak in combinatie met diefstalletjes, weer de nodige ruiten vernield. In totaal werd er voor vele honderden guldens schade aangericht. doen die een 1 door Het was bepaald geen gemakkelijke overwinning en er was een verlenging met tien minuten nodig om de definitieve winnaar van het toernooi vast te stellen. Om half elf zaterdag begon de finale, die door honderden scholieren en ook ouders werd bezocht. De jonge voetballertjes mochten de beslissings wedstrijd spelen op het hoofdveld van Telstar, waar een volle tribune hen aanmoedigde. Het was een gelijkopgaande wed strijd, die beide ploegen voldoende kansen gaf. Hein Gerrits nooi. Hij is echter samen met zijn vrouw enkele jaren geleden in Spanje verongelukt. „Als deze prijs in alle ste- verongelukt. „Als deze prijs in alle ste- .den, waar loodsenvoetbalteams vandaan komen, is geweest, zal hij worden ge schonken aan de kinderen van Dolf Lauereins”, aldus voorzitter Runnenburg. De prijsuitreiking zal geschieden op het stadhuis van Velsen in tegenwoor digheid van burgemeester Reehorst en wethouder Ockeloen. Het IJmuidense te am van loodsen, dat is aangevuld met mensen van de radarpost te IJmuiden, heeft de afgelopen weken hard getraind en enkele oefenduels gespeeld tegen an dere ploegen uit de IJmond. „Het enige waar we als organisators nu nog o p hopen is goed weer”, zegt de heer Run nenburg. ONDERTROUWD: N. Peeneman en A. van Wijngaarden, Schagen; H. M. Brandwijk en M. J. van Strien, IJmuiden. GETROUWD: VELSEN. Een 27-jarige IJmuide- naar werd het afgelopen weekeinde op heterdaad betrapt door de politie, terwijl hij een auto op de Schiplaan trachtte te stelen. De man naar zeggen een goede bekende v n de politie had reeds de draden vian het contact met elkaar ver bonden. Omwoners hadden de man bezig gezien met de auto en belden de politie, die op tijd was de man in te rekenen. Voor het inmiddels 67-jarige Soli is daarmee een eind gekomen aan het trekken van het ene onderkomen naar het andere in de loop van het bestaan van de muziekvereniging. Dan weer had men repetitieruimte gevonden in een boerenschuur, dan weer in een bollen schuur en hoewel men de eigenaren van deze ruimten altijd dankbaar is geweest voor de beschikbaar gestelde ruimtes, wilde men toch wel eens een eigen ruimte hebben, waar men de instrumen ten kan opslaan, kan repeteren en el kaar ook gezellig kan ontmoeten. WIERINGEN: (Den OEVER): de voor perceel Havenkade 1 gelegen kade aan de Oude Vissershaven, alsmede de kade, gelegen aan de oostzijde van de Noord- erhaven, vanaf het einde van de pier tot en met de door perceel Havenkade 1 gelegen kade- HARLINGEN: De losstei gers en de kaden voor perceel Zuider- straat 31 gelegen in de Nieuwe vissers haven en voorts de kaden van de Han- delshaven, bestaande uit de Nieuwe Wil- lemshaven, de oude Willemshaven en de vluchthaven. LAUWERSOOG: De kade, gelegen voor het gebouw van de visaf- slag alsmede de ten westen van dit ge bouw gelegen kade. DELFZIJL: de han delskade west, de Dmsterkade en de kade van de Parmsummerhaven (Rijks waterstaat). TERMUNTERZIJL: de in de GEBOREN: I Hartmanvan der Vaart, z„ IJmui den; I. K. Stellingsma—Karikorpi, z., IJmuiden; C. G. KramerWassing, d„ IJmuiden; W. P. Lichten veldtBouw meester, z„ Santpoort. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zaterdagmiddag kwamen op het kruispunt Van der Ploegstraat/Visserstraat twee bromfiet sers met elkaar in botsing. Een 34-jarige Heemskerker zou geen voorrang hebben verleend aan een 16-jarige bromfietser, eveneens uit Heemskerk, die een duo- passagier achterop had. Alle drie zijn voor onderzoek naar het St. Jozefzieken- huis vervoerd. Een eenzijdig ongeluk deed zich op eerste paasdag voor in de Jan Ligthart- straat. Een 18-jarige Heemskerker pas seerde links een verkeerszuil, maar zag op hetzelfde moment een auto naderen. Door de middenstrook wilde hij terug rijden naar de goede weghelft, maar daarbij klapte hij op het asfalt. Waar schijnlijk speelde drank een rol. In het St. Jozefziekenhuis is een bloedproef af genomen. VELSEN. Op de parkeerplaats bij het strand van IJmuiden werden tijdens de paasdagen drie auto’s opengebroken. Uit één wagen wordt een autoradio vermist, terwijl uit de andere auto’s casettebandjes en autokaarten werden ontvreemd. A. F. J. Kouwenhoven uit IJmuiden met I. Kaptijn, Reinier uit IJmuiden; J. P. M. Bartels uit Noordwijkerhout met B. P. A. Graaman uit Santpoort; N. Doornberg uit Velsen-Noord met J. P. Boekling uit Velsen-Noord; D. Voskamp uit IJmuiden met A. C. J. van der Pijl uit IJmuiden; A. G. J. Smit uit IJmui den met M. G. M. Entius uit IJmuiden. «n 4 J. w”, derlanden en behulp van gebroken. In beide gevallen was gaatje in een deurruit ter hoogte van VELSEN. Donderdag 22 april zal op de velden van voetbalverenigingen VSV en Velsen het jaarlijkse internationale loodsen-voetbaltoernooi worden gehou den. De deelnemers komen uit vijf lan den: Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en dit jaar voor het eerst een ploeg uit Engeland. In totaal zullen er tien ploegen meedoen aan het toernooi, die ieder vier wedstrijden van twee maal vijftien minuten spelen. Dit jaar wordt het toernooi georganiseerd door de loodsensportvereniging IJmuiden- Amsterdam. Imuiden is dit jaar gekozen vanwege het 100-jarig bestaan van het Noordzeekanaal en wegens het tienjarig bestaan van de loodsensportvereniging. Voorzitter van de Loodsensportver eniging, de heer J. J. Runnenburg, zelf loods van beroep te IJmuiden, verwacht ongeveer 400 deelnemers voor het toer nooi. „We hebben veel moeilijkheden gehad om al deze deelnemers onder te brengen in hotels, wegens de paasdrukte. Dankzij de WV van Wijk aan Zee hebben we de meeste gasten kunnen onderbrengen in het congrescentrum van Wijk aan Zee, terwijl er ook mensen zijn ondergebracht bij andere hotels en particulieren”, aldus de voorzitter. „Loodsen hebben over het algemeen een gespannen beroep. De opzet van het toernooi is dan ook om deze mensen eens lekker ontspannen bij elkaar te laten zijn, terwijl nu bovendien de kans geschapen wordt voor de loodsen om hun collega’s eens te ontmoeten”, zegt de heer Runnenburg. De Nederlandse teams hebben nu al drie keer de beker gewonnen van dit toernooi, dat donderdag voor de tiende keer gespeeld zal worden. De hoofdprijs is een wisselbeker, terwijl de eerste prijs beschikbaar is gesteld door de IJmuider Courant. „De „fair-play” prijs zal wor den uitgereikt aan de meest eerlijk spe lende ploeg. Naast de verschillende prij zen is er nog de Dolf Lauereins-prijs. Deze zal worden gegeven aan de ploeg van de organiserende stad. Dolf Lauer eins was destijds de stuwende kracht en uitvinder van het loodsen voetbaltoer- De jongen zat achterop de bromfiets, en stak plotseling zijn armen en benen uit. Op dat moment echter passeerden zij een stilstaande auto, die door de jongen werd geraakt. Met spoed is het slachtoffer naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. Later werd de jongen, die ernstig hoofdletsel had, onder politiege- leide naar het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Een 71-jarige man, afkomstig uit Amersfoort vereleende geene voorrang en botste tegen een wagen die op de Hoofd straat reed. Zijn auto raakte dusdanig vernield dat de man door de brandweer moest worden uitgezaagd. Hij werd met een gebroken bekken naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. vissershaven gelegen steiger. URK: de burgemeester Schipperkade. VLAAR- DINGEN: de kade aan de noordzijde van de Koningin Wilhelminahaven. Het doei van de nieuwe regeling is waarschijnlijk een eind te maken aan de verkoop van vis buiten de officiële af slagen om. Alleen als aan deze zware markt een einde kan worden gemaakt is een goede controle op de visquotening mogeliijk. Nu elk schip een eigen te vangen quotum vis heeft toegewezen gekregen, moet er een goede controle op de vangsten per schip zijn, die het productschap door de nieuwe visaan voer- en losverordening denkt te mak<_n. De aangewezen verplichte aanvoerha- vens en losplaatsen zijn: FRESKENS: de loswal aan het Oude Weerplein. VLIS- SINGEN: De loswal aan de Koningweg. COLIJNSPAALT: De kade aan de zuid zijde van de Rijksvissershaven. GOE- DEREEDE (Stellendam)de 5 vislosstei- gers aan de westkant van de zuidzijde van de buitenhaven. SCHEVENINGEN: De kade langs perceel Visafslagweg 1 aan de noordwestzijde van de binnenha ven. IJMUIDEN: Voor wat betreft: a. de niet diepgevroren verse vis: de kade aan de noordzijde van de vissershaven met uitzondering van de houten steigers, b- alle overige vis: de trawlerkade de kade langs de oggerstraat en de kotterkade. DEN HELDER: de 9 zich in de buiten gewoon bevindende steigers, te weten de vislossteiger, gelegen voor perceel het Nieuwe Diep nr. 27b. alsmede de kade, gelegen tussen de Karei Doormanbrug en de Koopvaardij schutsluis (steiger 51). Twee jaar geleden zagen de leden van Soli hun kans waar. Via een advertentie werd een demontabel gebouw door de PTT aangeboden en de leden gingen de kas na om te zien of aankoop haalbaar was. Het bestuur gokte het erop, zich zeker wetend van financiële steun van de bevolking van Driehuis en Santpoort en het gebouw werd gekocht. Voor men met bouwen kon beginnen moest er nog een hindernis genomen worden, want tegen de aanvankelijke plaats aan de noordzijde van de spoorbaan bij Drie huis hadden een aantal omwonenden bezwaar. Een nieuwe plaats aan de zuid zijde tussen het Station Santpoort-Noord en het viaduct in de Hagelingerweg bleek wel aanvaardbaar en vorig jaar mei kon men met de bouw van het Soli- Centrum beginnen. Het werk werd door de eigen leden gedaan, daarbij geholpen door vakkundige familieleden en enkele vrijwilligers, die hun vrije tijd en vak manschap aan Soli beschikbaar stelden. Eigen plaats Nu is het Soli-Centrum gereed. Het is een gebouw, dat vele mogelijkheden biedt, niet alleen om te repeteren, want daar alleen is het veel te groot voor, maar ook voor opvang voor de jeugd, voor ontspanningsavonden voor de leden en donateurs, voor concerten, tentoon stellingen, filmavonden en nog veel meer. Het gebouw kan ongeveer 400 mensen bergen, zodat ook de donateurs- concerten in het eigen centrum gegeven kunnen worden. Het is de bedoeling om het gebouw echt een plaats in het ge meenschapsleven te geven en er zijn al plannen om in de loop van het jaar een soort kunst- en antiekmarkt in het cen trum te organiseren. Zaterdagmorgen vroeg signaleerden buurtbewoners inbrekers op het dak van de kledingzaak Tic-Tac aan de Begij nenstraat. Toen de politie arriveerde, waren de nachtelijke bezoekers gevlo gen. Zij waren er niet in geslaagd, het pand binnen te dringen. DEN HAAG. Het productschap voor vis en visproducten heeft een nieu we visaanvoer- en losverordening in werking laten treden. In de nieuwe re geling zijn aanvoerhavens met losplaat sen aangewezen, die de reders en vissers verplicht zijn te gebruiken bij de aan voer van zee- en kustvis en garnalen- De reders of vissers zijn bovendien ver plicht na afloop van een visreis de lading onverwijld in zijn geheel te los sen op de aangewezen plaatsen en wel zodanig, dat de hoeveelheid eenvoudig vastgesteld kan worden. De politie waarschuwt er in dit ver band nog eens voor, nimmer sleutels in sloten te laten steken. Uit de woning aan de Belgiëlaan worden tot nu toe (de bewoners zijn met vakantie) een kleu rentelevisie en een platenspeler met twee boxen vermist. Binnen in het „Soli-Centrum” wordt nog ijverig de laatste hand gelegd aan het gebouw dat vrijdag geopend wordt. Twee woningen aan de Laan der Ne- 1 Belgiëlaan werden met een luchtdrukpistool open een ging Santpoort-Noord en op zaterdag 1 rnei wordt het eerste donateursconcert met bal na gegeven in het nieuwe cen trum. Vrijdag 7 mei is er bal voor de jongeren en op zaterdag 8 mei is het tweede donateursconcert. Op zondag 9 mei houdt Soli Open Huis. Dan is er in het centrum een tentoonstelling over Oud-Santpoort, over kunst, antiek en hobby. In het centrum zijn onder andere te zien: schilderijen van Jan Makkes, keramiek en poppen van Lies Bossinade, antieke poppen van Arnolda van Lunenburg, Santpoort, in beeld door de gebr. Jak en verder mini atuur stoommachines. Spaanse snijwerk, antiek speelgoed en nog veel meer. Het sluitstuk en ook het hoogtepunt van de feestelijkheden wordt gevormd door het Drumband-festival, dat zater dag 15 mei wordt gehouden. Aan dit festival doen ongeveer vijftien bands mee, die een grote muzikale parade maken door Santpoort en Driehuis. Naast natuurlijk de eigen drumband van Soli doen onder meer ook mee Bato uit Haarlem, De IJmuider Harmonie en waarschijnlijk het wielrijderskorps HHK. Had het bestuur aanvankelijk met meer vertrouwen dan met zekerheid de financiële kant van de bouw tegemoet gezien, dat vertrouwen blijkt gerecht vaardigd te zijn geweest. Een gemeente- subsidie van 34.000,-, een bedrag van ruim 30.000,- uit allerlei acties en de obligaties, die men in Santpoort en Drie huis wist uit te zetten, hebben de bouw, waarmee een bedrag van meer dan een ton was gemoeid, toch mogeljjk ge maakt. Vooral de zelfwerkzaamheid heeft daartoe bijgedragen, want zonder dat zou het realiseren van het gebouw bijna een kwart miljoen hebben gekost. Het „Soli-Centrum” is door de eigen leden helemaal opgebouwd op de grens van Santpoort en Driehuis. VELSEN. Op de Noordersluisweg raakte maandagavond een 17-jarige jon gen uit Velsen-Noord ernstig gewond, toen hij als duo passagier van een brommer viel. Uit de ringwerptent in het feestvie rende winkelcentrum „De Beverhof” verdween voor 600 aan polshorloges en kinderprijsjes. In Wijk aan Zee wer den maar liefst vijftig ruiten van zo merhuisjes vernield. Zaterdagnacht wandelde een 18-jarige Beverwijker, die een uur tevoren zijn aftandse brommer had moeten inleveren, over het dak van een bij het bureau aan de Breestraat geparkeerde surveillance- auto van de gemeentepolitie heen. De verbolgen knaap; die onder invloed van alcohol verkeerde, werd ter ontnuchte ring ingesloten. Tweede Paasdag werd hij weer op vrije voeten gesteld. Tenslotte werd de étalageruit van bakker Hendriks in de Torenstraat nog vernield en poogde een onbekende man er op het parkeerterrein van de acht verdiepingen tellend flat aan de Ples- manweg met een volkswagen vandoor te gaan. Toen hij zich door omwonenden ontdekt wist, koos hij het hazepad. xx- 1 .sXX^'^^

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5