PvdA Velsen houdt grote 1 mei-viering Autoruil Anneke Inge zijn en blij met Veronica K ELS ENNEME HavCTMfeB HEILS' MUSICAL „SPIRIT" Filmhuis toont verhaal over mijnwerkersstaking Jazzshow met Animal Crackers Gestolen auto teruggevonden Mysterieuze landing in Wijk aan Zee een deskundig drukwerk- advies? 1 KOETSLANTAARNS GESTOLEN Noodrkeet wiikbeiaad Forse diefstal bij afwezigheid Rosa King niet in Donkey Shot KERKBAZAR MET VIS I 7 STAD EN STREEK NIEUWS UIT DINSDAG 19 7 6 2 O APRIL Tel. 02550-15389 drukkerij schmitz bv „Ik vind het hartstikke leuk. Goh, dat mij zoiets zou gebeuren, aan zoiets denk je gewoon niet. Ik ben nooit gelukkig met prijzen winnen. Nou, dit wordt de fijn ste verjaardag die ik ooit gehad heb, denk ik.” boekdruk j. foliedruk offset klein-offset Tips redactie: Ko van Leeuwen 71^1 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) lm (ADVERTENTIE) Ocean (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) De in 1971 opgerichte groep van ama- Dave, Silver Convention, Rob de Nijs F L a „Wat ik helemaal fantastisch vind, dat is dat Dave ook in dat program ma optreedt”, vertelt Anneke Jongs- ma vol geestdrift- „Misschien mag ik wel een praatje met hem maken. In elk geval vraag ik wel z’n handteke ning.” Ook Inge wordt duszestien op 21 april. Als verjaarsgeschenk ziet zij het liefst een paard, alleen haar ou ders zien dat niet zo- Een paard is nogal prijzig. Maar ook zonder eigen paard weert het meiske zich dapper en springt met andermans viervoeter even zo vrolijk wedstrijden. Dit jaar moet Anneke eindexamen MAVO doen. Daarna wil zij iets met talen gaan doen. Vooral Frans trekt haar erg. Daarom kijkt ze ook al erg uit naar het weekje Parijs dat zij met de andere leerlingen van haar klas van de Ichthus-Mavo gaat doen. BEVERWIJK. - Van enkele trouwkoet sen van de firma Dekker zijn vrijdag nacht in totaal drie stel antieke koets- lantaarns gestolen. Het gestolene verte genwoordigt een waarde van 3000. Inge wil later kok worden. Daarom zit zij nu op de Horeca-vakschool en ook zij doet dit jaar eindexamen Zaterdag kon de eigenaar overigens vier van de zes verdwenen lantaarns op het Amsterdamse Waterlooplein terug kopen. Hij moest er f 185 voor betalen. Van het derde stel was geen spoor te bekennen. Kastiki. Noordzee; Tor Scandina, mingham. Maar de eerste gedachten van An neke en Inge gaan nu uit naar de „Als iets de innerlijke overtuigings kracht van de mensen van het Leger heeft bewezen, dan is het wel het gloedvolle optreden van deze jeugd. De Vlam sloeg de pan uit”. Met deze woorden eindigt een ge schreven kritiek die over de opvoe ring van de musical „Spirit” gaat. Heils bedoeld. Tenslotte prijkte zijn naam op de zwarte lijst van het allesoverheersende Holly wood. Vreemd is dat niet, als men in aanmerking neemt dat de heksenjacht van McCarthy nog steeds van invloed was en dat de film mede-gefinancieerd van het Leger des Heils in IJmuiden zegt: „Het gaat over de eerste Chris tengemeenschap, over hun tegensla gen, maar ook over hun blijdschap”. Een orkest van vijftien leden vuurt de musical muzikaal aan onder lei ding van dirigent Bob Kagenaar. En verschillende kritieken uit dagbla den hebben er al melding van gemaakt dat „Spirit” over prachtige muziek beschikt, „ontstuimig is’ en „omlijst door heel vitale, dynamische en sterk ritmische klanken”. HEEMSKERK. Het wijkberaad De Maer-De Die heeft zich met een nood kreet tot de wijkgenoten gericht, met het verzoek op koninginnedag te helpen bij het uitvoeren van het feestprogram ma. telefoon 02510-23207 wijk’érstraatweg 160 vefsen-noord Degenen die medewerking willen ver lenen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de heer P. van Zwieten. Prof, ten Doeschatestraat 179, telefoon 35827 of m et de heer S. de Groot, Jean Monnetstraat 154, telefoon 35239. De kinderen rekenen op feest. Het zou jam mer zijn als men programma-onderdelen door gebrek aan man(vrouw)kracht zou moeten laten vervallen. Inge van der Garden (links) uit Santpoort en Anneke Jongsma uit IJmuiden, allebei als tiener-ambassadrice aanwezig bij de eerste televisie-uitzending van Veronica, woensdagavon op Nederland 2. Daarna wil zij haar Mavo-dliploma halen, dan naar de Middelbare Hore- ca-vakschool en daarna naar de Ho gere- in Lausanne. De voorstelling in de stadsschouw burg van Velsen begint om 20.00 uur. Kapitein Outhuijse liet ons weten dat de belangstelling voor „Spirit” bijzon der groot is. Bij het Leger des Heils in IJmuiden zijn nog kaarten ver krijgbaar (tel. 02550-14554), indien nog in voorraad worden ze op de dag van de uitvoering ook aan de zaal verkocht. De musical „Spirit” is een massaal godsdienstig theaterprodukt en het werd geschreven door John Gowans en John Larsson. In september ’74 Vierde het z’n première in Glasgow, in ons land kwam de Nederlandse versie in oktober van het vorig jaar Anneke behoort tot de vele meisjes die meedongen naar een paatsje bij de zestien voor Veronica’s eerste TV- opt reden. Zij reageerde op een aan moediging daartoe in het eigen pro grammablad van de omroepvereni ging- Stuurde een briefje met een pasfoto erbij en wachtte verder af. Zij rekende nergens op en toen de hele Veronica-toestand bij haar al weer vergeten was, rolde de brief in de bus waarin zich het blijde nieuws voor haar aankondigde. „Helemaal te gek”, zegt zij blij, „M’n ouders mogen ook mee. We krijgen ook een diner, het lijkt me geweldig allemaal.” IJMUIDEN. De afdeling IJmuiden- Velsen van de Party van de Arbeid houdt donderdag 22 april om acht uur des avonds in gebouw „Velserduin” een ledenvergadering- Hierin zal landelijk partijbestuurslid Bram Peper een inlei ding houden over de één percent filoso fie van minister Duisenberg. Voorts komt de Spanje-actie aan de orde en zal de raadsfractie tegenover de leden haar verantwoording afleggen. VELSEN-NOORD. Dit paasweek- einde werd in Velsen-Noord een in Amsterdam gestolen wagen teruggevon den. Van de daders ontbreekt iedei spoor. zitting Dik Dolman, lid van de Tweede Kamer van de Partij van de Arraeid, Frans Westenbrink van het NW, Corry van Rossum van de Rooie Vrouwen en Henk Branderhorst van de PSP. Ko Meijer, fractievoorzitter in de raad van de afdeling Industriebond NVV heeft de leiding. „Het cabaret zonder filter” ver leent deze avond zijn medewerking. Zondag vertrokken: Grace, Gdaniz; Britt, Federicia; Tor sten, Southampton, Zaandam; Alca, Klaipeda; Hermod, Tubarao, IJmuiden; Nai Carla, Noordzee; Daru, Le Havre: La Hacienda, Rotterdam. In de omgeving van de verdwenen auto trof de politie een kort tevoren aan de Meeuwenweg in Wijk aan Zee ver dwenen Ford aan. Op de Meeuwenweg vond men tenslotte weer een in Zand- voort gestolen Ford Cortina, die aan een Engelse toerist toebehoorde. Het vermoe den bestaat, dat alle diefstallen door een en dezelfde persoon zijn gepleegd. Zaterdag 1 mei zal gebouw „Velser duin” overdag het domein zijn van de afdeling om de dag van de arbeid te vieren met een gezellig samenzijn, dat ’s morgens om tien uur begint. Cobi Schreijer zal het grootste deel van het programma voor haar rekening nemen met zang en de samenzang stimuleren. Oud-wethouder Henk de Boer zal een korte meirede houden- Na een gezamen lijke broodmaaltijd begint omstreeks drie uur het middagprogramma en kan iedereen die dat wil temidden van de partij leden afscheid nemen van de fami lie Roessing, die wegens de benoeming van de heer Roessingh tot rector van de scholengemeenschap in Lelystad Velsen gaat verlaten. Zondag aangekomen: Toftoen, Belfast; Hagen, San Juan Gulf Cajun, Cont. Plat; Ingrid Frem. Cape Palmas; Armadale, Rotterdam: Chemiste de Nantes, St. Nazaire; Naxos, Bremen; Coenraad Kuhlmaia, Hudiks- vail: Konstantin Tsiolkovskiy, Ventspils; Pluto, Dundee; Tweed Bridge, Rotter dam; Borussia. La Vuletta; Procyon. Rotterdam; Artic Shore, Cont. Plat, IJ muiden; Oil Prospector, Cont. Plat. HEEMSKERK. Op tweede paasdag is bij de Heemskerkse politie aangifte gedaan van een forse diefstal in een pand aan de Straussstraat. De bewoners waren met de paasdagen niet thuis. Geselen werden onder meer sieraden, een kleurentelevisie, een casetterecorder. een platenspeler, een horloge, geld en nog wat andere goederen. De gezamen lijke waarde wordt geschat op zeker tienduizend gulden. Zaterdag vertrokken; Ria Jane Mc Murtry, New Castle; Gibraltartrait, Cont. Plat; Clarissa, Oxe- lesund, IJmuiden; Fridel, Kings Lynn. IJmuiden; Folium Supplier, Gothenburg; Eastholm, Belfast; Wegro, Cork; Twebro. Londonderry, IJmuiden; Holstentor. Cont. Plat. Velsen; Baus-Intermac 504 Rouaan; Lynx, Bergen: Baarn, Bilbao: Koral. Djedda, IJmuiden; Saruga Maru, Yokohama; Nai Maru, Libia; Wieland. Tillburry; Tor Britannia, Gotenburg: (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Voor de liefheb- bers(sters) van soul-muziek zal het een teleurstelling zijn, dat Rosa King door omstandigheden nu al naar Amerika is vertrokken. Haar optr.eden op vrijdag 23 april in het jongerencentrum Donkey Shot kan dus niet doorgaan. Die avond wordt er een gewone disco-avond ge houden. „Salt of the Earth’’ heet de film die woensdagavond draait in het Filmhuis Velsen (Witte Tejater, Kanaalstraat IJ muiden). De ruim twintig jaar oude speelfilm is een produkt van de Ameri kaanse regisseur Herbert J. Biberman en deze moest zijn schepping voltooien n het doorstaan van tal van beproevingen. Veroniica-dag. In Utrecht, in het Jaarbeurscongreseentrum hopen zij te genieten van een show waarin onder meer optreden Vader Abraham Mieke, de Nederlands-Franse zanger Een ander meisje uit deze omge ving dat naar het eerste Veronica- TV-optreden mag komen, is Inge van der Garden uit Santpoort. Inge is weliswaar als „reserve” ingedeeld, maar toch mag zij dan aan alle feestelijkheden deelnemen. Dat reser- veplaatsje ziet Inge niet zo moeilijk: „Ik ben al lang blij dat ik er bij ben. Ik dabk dat ik tijdens het program ma gewoon in de zaal mag zitten, nou dan zie ik alles zo gebeuren, dat is toch net zo leuk?” Dinsdag aangekomen: Halcience, Holchester. Dinsdag vertrokken: Gulf Eagle, Cont. Plat; Gulf Cajun, Cont. Plat; Ponton Creek, Cont. Plat. IJMUIDEN. In de nacht van zater dag op zondag verraadde het radar scherm in IJmuiden, dat een voorierp vanuit zee de vloedlijn ten noorden van de Noordpier, richting Wijk aan Zee naderde. De boot men verkeert in het ongewisse of het een zeiljacht, een vis serschip of een motorboot betrof vertoefde daar enige tijd en koos later weer zee. De gewaarschuwde politie stelde ter plaatse een onderzoek in, dich kon in het nachtelijk duister niets ont dekken. De volgende morgen werden wel sporen van autobanden langs de vloedlijn aangetroffen, maar deze waren voor een deel door de golven weer teniet gedaan. Van eventuele smokkelaars activiteit ontbreekt elk spoor. BEVERWIJK. In Wijk aan Zee is eerste Paasdag een witte Ford Capri 1600 met een bruin vinyl dak gestolen. De wagen, eigendom van een 23-jarige Duitse monteur, draagt het kenteken WZ-VX-46 en is aan voor- en achterzij de voorzien van plakplaatjes in de vorm van handen en heeft aan de zijkanten sierstrippen. en Don McLean. Helemaal met lege handen keren de meisjes ook niet naar huis terug, want van Veronica krijgen zij een T-shirt en een jeans fabrikant schenkt de zestienjarigen een nieuwe spijkerbroek. Anneke en Inge zinj blij met Veronica. Vrijdag vertrokken: Storrington, Eurkington; Thorhamer, Antwerpen; Thea-K. Randers, IJmuiden; Parkesgate. Rochester, IJmuiden; Ems- land, Solvesborg, IJmuiden; Scoll Pro gress, Antwerpen; Helene Schepers, Amal, IJmuiden; Erik, Emden: BabT, Malmö, Zaandam; Constant-Ponton P2, Kopenhagen; IJselmeei, Pasajes; Kei zersgracht, Danzig; Elbmarschen, Wis bech; Baltyskii 52, Londen; Oil Prospec tor, Cont. Plat; Proffessor Khlyustin, Bremen; Sandved, Hamburg; Marie Christine, Karlstad, Beverwijk; Jemrix, Kingslynn. IJmuiden; North Shore, Cont. Plat; Essi Kristine, Narvik; Breda, Para maribo: Combi Spirit, Paramaribo: Hamburger Senator, Bremen; Hermann Helena, Sunbyberg, IJmuiden; Otto, Ko penhagen, IJmuiden; Gulf Miss, Cont. Plat; Gibraltar Strait, Cont. Plat. Anneke Jongsma uit IJmuiden, op getogen met in haar handen de brief dlie zij kreeg van Radio Veronica, waarin staat dat zij met nog vijftien andere meisjes een middag en een avond de gast mag zijn van deze nieuweling in Televisieland. Veronica komt morgenavond voor het eerst met een eigen TV-programma en daarvoor nodigde zij zestien meisjes uit die op deze datum - de 21ste april - zestien jaar worden. Die zestien meisjes zullen deelnemen aam dat eerste TV-programma, maar hoe, dat is nog gehuld in geheimenis. Maandag vertrokken: Johannes Lathurharhari, Hamburg: Proceon, Caen; Labrador Current, IJ muiden, Gent; Medina, Holstentor, Vel sen, Londen; Chemiste De Nantes, Sea Bure, Cont. Plat; Artctic Shore, Cont. Plat, Velsen. Het enthousiasme waarmee de Crack ers optraden bleek uit de korte pauzes die men zich gunde. Het hoogtepunt werd bereikt toen de musici zich tussen het publiek begaven en er een dolle boel van maakten. Een staande ovatie dwong de groep tot een toegift. Zaterdag aangekomen; St. Nazaire, Antwerpen; Koral, Gdynai, IJmuiden; Rimo. Fuer, IJmuiden; Birgit B. Fuer, IJmuiden; Tor Scandinavia, Immingham; La hacienda, Rapel; Saloinia, Inverkei- thing, Beverwijk; Prinsenborg, Karlstad; Britt. Londen; Tor Britannia, Gothen burg: Anna H. Middlesborough; Alca. Klaipeda; Nusakan. Milos, IJmuiden: Ursa Minor, Gunnes; Holstentor, Cont. Plat, Velsen. Tijdens de bazar is er ook een expositie van aquarellen en penteke ningen, waarvan er enkele worden verkocht. En om de afwisseling te bewaren: Je kunt er ook gebakken vis kopen, op deze bazar. Deze muzikale geloofsgetuigenis werd ook vastgelegd op de grammo foonplaat. Wie daarin geïnteresseerd is kan zich wenden tot het hoofd kwartier van het Leger des Heils. Dat is gevestigd Damstraat 13 in Amster dam. Vrijdag aangekomen Holstentor, Cont. Plat, Velsen: Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Wieland, Ham burg; Kastiti, Noordzee; Ria Jane Mc Murthy, Hamburg; North Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Claudia, Leith; Saruga Maru. Yokohama; Dogger Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Susanne Schulte, Mon rovia; Hermod, Rotterdam, IJmuiden; Grace, Immingham: Labrador, Current; Itea, IJmuiden; Clarissa, Gunness, IJ muiden; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Folium Supplier, Skogn; Lynx, Rotter dam; Marry-M, Swansea; Wegro, Rotter dam; Gibraltar Strait, Cont. Plat. werd door een vakbond. Regisseur Biberman verfilmde het verhaal van een mijnwerkersstaking. Het is gebaseerd op en ware gebeurte nis die'in 1950 plaatsvond in Silver City, New Mexico. De staking waarop „Salt of the Earth betrekking heeft duurde lan ger dan een jaar. De spelers in de film zijn voor het grootste deel echte mijn werkers. De New York Times liet over Biberman’s film weten: „De harde, rea listische kwaliteit van de fotografie van deze film bevestigt haar karakter van een bewust geconstrueerd sociaal docu ment. HEEMSKERK. De werkgroep Jazz Heemskerk heeft zaterdagavond veel succes geoogst met de show van de Animal Crackers, die ’s middags te be luisteren waren in de Beverhof, ter gele genheid van de opening van dit Bever- wijkse winkelcentrum. Het volgende jazzconcert van de Werkgroep Jazz Heemskerk is op zater dag 15 mei Dan komt het Trio Louis van Dijk. op de planken. De tournee is nu bijna afgelopen. Op 26 april, dus a anstaan- de maandag, komt „Spirit” in de stadsschouwburg in IJmuiden. In deze musical van het Leger des Heils zingen ruim honderd jongeren mee. Zij variëren in leeftijd van 17 mee. Zij variren in leeftijd van 17 tot 25 jaar, en proberen er werkelijk een spektakelstuk van te maken. Ba sis van deze ongebruikelijke theater- produktie is het bijbelverhaal rond Hemelvaart. Kapitein B. Outhuijse teurs presenteerde zaterdagavond op professionele wijze een zeer muzikale „oude-stijl-show” uit de dertiger jaren. Uniek was het gebruik van vele bijzon dere muziekinstrumenten, zoals een flui tende fietspomp. Ook de mimiek van de groepsleden was geheel in stijl. In de avond van de eerste mei om acht uur is er een bijeenkomst van „links IJmond” in cultureel centrum „De Schouw” in elsen-Noord waarin de af delingen IJmuiden-Velsen, Beverwijk en Heemskerk van de Partij van de Arbeid, VARA, Nivon, PSP, Industriebond NW en de KWJ (Katholieke Werkende Jon geren) als gezamenlijk programma een forum houden. In dit forum hebben Maandag aangekomen: Torinita, Yokohama; Ocean Salvor. Noordzee; Gulf Challinger, Cont Plat: Noorbeek, Gefle; Seadure, Cont. Plat; Steinbukk, Bergen; Gazelle, Domsjo, Velsen; Maasborg, Vallvik; Helga-S, Amal, IJmuiden; Kildin, Ventspils; Bel- meken, Sagunto, IJmuiden. evenmin. Noemen we er enkele: verkoop van boeken, huishoudelijke artikelen, bloemen. Verder zal er een schiettent zijn, kan men er sjoelen en ballen gooien. Dan staat er een rad van avontuur, een kwartjesbak als grab belton en ontbreekt een koffiestand „Grote bazar ten bate van financië le doeleinden”, vermeldt het commu niqué dat men ons toezond over de bazar ten bate van de Petrakerk. Aanstaande vrijdag en zaterdag wordt deze gehouden in de zalen bij de Petrakerk, waarvan de ingang aan de Spaarnestraat ligt. Om twee uur opent de bazar vrijdagmiddag en er zullen allerhande attracties zijn, zo luidt de belofte.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7