Jan Timman versloeg Donner Guus Brox interim directeur Fout in ontwerp SPDRTRW stadion Montreal Amerikaan opponent van Rudy Koopmans lü Met hem er bij moet ik nog zien, of het Nederlands elftal zal scoren I ^11^ i INVALLER VAN WIJGERDEN BLIJFT GOED VOLGEN I o I 1 w H SPORT ral, I WA WW Forse training Uitproberen I I 2 2 2 2 14 10 3 1 23 -?bsW' fc-, 16 (Van onze sportredactie) Jan Timman: eerste plaats >Zyzz<>z>zZ/Z<:z.Zz.z,z.x.: GOETHALS REKENT OP DOELMAN PIOT Clerc nationaal damgrootmeester In de bij-partij en in Carré staat Rob Clerc; tweede achter Wiersma basistip SPORT-TOTO Nr. 17 ting begint om 20.00 uur. 557 ?Wi Deze misrekening kwam tijdens het Paasweekeinde aan het licht toen het complex was opengesteld voor het pu bliek. in de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- Koopmans komt op een gala, maanda gavond in Carré, voor de vijfde maal in Nederland in de ring. Zijn optreden tegen de Amerikaan Gene Wells is en vaen de twee hoofdpartijen van het bok- sevenement. James Vrij staat in de an dere topattractie tegen de Brit Kevin White. Christian Piot. Goethals dweept met de Standard-doelman, die hij gistermor gen geheel apart nam en hem toen na een fikse training naar Rombouts stuur de. Na afloop van de „zeven-tegen-ze- ven”-oefenpartij. nam hij wel gedurende twee minuten reserve-doelman Pfaff on der handen. Iedereen, die daarbij was, begreep onmiddellijk dat Goethals deze Pfaff als tweede keus beschouwt. Als de uiterste noodzaak- Pfaff (Beveren-Waas) behoeft nog geen illusies te koes teren. Goethals zal hem pas opstellen als Piot ook kruipende niet het Belgi sche doel zal kunnen verdedigen. Clerc behield de tweede plaats door Bergsma op remise te houden. De jeug dige Amsterdammer, die door dit resul taat de titel van nationaal grootmeester verwierf, nam geen enkel risico en hield de posities goed onder controle. Clerc is Donner had de keus tussen het ver lies van een paard, of een langzame zes ronden te spelen weinig ruim te voor een halve of hele misstap. zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. toto-tips laatste 3 seiz dit seizoen 1/3 1 3/1/2 3/2 2 2 1 1 1 2 1 1 1 1 45 50 35 25 30 20 60 40 50 30 60 60 50 1 1 3. 2. 2. 1 1 1 2_ 1 1 1 _1_ _i_ i 1 r'”i i _i 2 3 2 2 i uit- wedstrijden 3 12 0 4 3 2 0 1 4 3 10 2 2 3 1 2 Q 4 14 2 7 5 11 14 5 5 4 15 14 3 2 9 8 15 3 3 9 9 15 2 2 11 6 15 6 4 5 16 15 4 3 8 11 15 2 4 9 8 20 2 6 12 10 0-4 2 1 0-0/15 0 0/0-2 1- 1 0 0 - -/0-3 22 10 1-1/11 2- 1 1-1 20/0-2 1-1 1-1/01 1-0 1-0 2 0/2-2 1- 2 2-2 2-1/0-2 2- 1 1-2 1-2/32 Bps De grote sensatie voor de 2700 toe schouwers in de Oostzeehal was de knock-out-overwinning, die Csandl in de achtste ronde op de Amerikaan behaal- Internationaal telt die kwalificatie pas na zestien gewonnen gevechten. Ruhling heeft nog geen reactie van de bond gehad, maar de NBB heeft in een schrij ven aan haar adviescommissie professio nals wel laten weten geen uitzonderin gen (meer) te willen maken. de. Heel wat mensen in de hal moeten hebben gedacht dat een wereldklasse- bokser tegen de mat ging, omdat de promotor van de avond niet duidelijk had gemeaakt dat die topbokser een blanke is. Deze Gene Wells „Irish” is zijn bijnaam staat inderdaad tweede op de ranglijsten. AMSTERDAM. De Europese Boks Unie heeft nog steeds geen beslissing genomen over het aanwijzen van een officiële uitdager van middengewicht- kampioen Bunny Sterling. Volgens pro motor Henk Ruhling is Rudy Koopmans met de Fransman Jean Mateo de voor naamste gegadigde voor een titelgevecht. Daar zal het voorlopig niet van komen, want Sterling verdedigt zijn kroon alle reerst vrijwillig tegen de Italiaan Angelo Jacopucci. Dat gebeurt in Milaan op 4 juni, zodat de nog aan te wijzen uitda ger tijd genoeg heeft zich op een treffen voor te bereiden. MONTREAL. Juist op tijd is er een fout ontdekt in het ontwerp van het Olympisch Stadion van Montreal. Door een slordigheid van de Franse architect Roger Taillibert zouden ongeveer 10.000 toeschouwers door een te hoge betonnen rand geen goed of zelfs helemaal geen uitzicht hebben. De betonnen ballustrade op de eerste rang van het stadion bleek 51 centimeter te hoog. In de komende twee weken zal de rand worden afgehakt en worden vervangeh door glas. De kosten bedragen ongeveer 300.000 dollar, ruim 750.000 gulden. De architect ontvangt voor het ontwerp van het Olympisch Stadion, het zwembad en het wielerstadion ongeveer 10 miljoen dollar, ruim 25 miljoen gul den. APELDOORN. In de laatste ronde van het Nederlands damkampioenschap kwam alleen Hans Jansen tot winst. Hij verraste Van Tilborg met een eenvoudi ge combinatie. Hiermee stelde Jansen de derde plaats veilig, want De Ruiter kwam tegen Bronstring niet verder dan remise. De Deventenaar. die zoals ge woonlijk in de aanval was, kreeg het in het middenspel moeilijk en moest in het eindspel secuur spelen om een punten- deling te bereiken. De eerste wedstrijd in de kwart finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landen ploegen onder 23 jaar tussen Frankrijk en de Sovjet Unie is gisteren te Parijs in een overwinning van 2-1 voor Frankrijk geëindigd. dertiende partij, het vuistvechter moet -winnen serie national” te worden. Donner heeft met 3x/a punt op de tweede plaats gezelschap van Cor van Wijgerden. Deze invaller hield stand tegen Hans Ree, die daarmee opnieuw Vorige week heeft Goethals in een onbewaakt ogenblik gezegd: „Ik zet Ver- heyen wellicht in. Als hij moe wordt, vervang ik hem. Goethals schermde gisteren opnieuw met deze gedachte, toen hij zei: „Ik kan ook dertien spelers kiezen voor de anderhalf uur speeltijd. Vooral als je verdedigend speelt, lijkt me dit ideaal. Miljan Miljanic, de Joegoslavi sche trainer van Real Madrid, heeft gisteren een aanbieding om manager te worden van Arsenal afgewezen. Miljanic reisde maandag naar Londen en liet het bestuur van Arsenal we ten dat Real Madrid hem niet van zijn verplichtingen zou ontheffen. De Joegoslaviër tekende onlangs bij voor twee jaar. Pim Doesburg heeft gisteren zijn contract met de eredivisieclub Sparta met drie jaar verlengd. De doelman is daardoor tot en met het seizoen ’78-’79 aan Sparta verbonden. Sparta zal zijn voorlaatste thuiswedstrijd te gen NEC niet op 9 mei spelen, maar op zaterdagavond 8 mei. De ontmoe- thuis- wedstrijden 3 3 0 0 6 3 3 0 0 6 3 3 0 0 6 3 12 0 4 15 4 4 7 12 15 5 4 6 14 15 10 2 3 22 16 9 3 4 21 15 6 7 2 19 16 8 6 2 22 15 "9 4 2 22~ 20 13 5 2 31 zwaargewicht Sjeng Verstappen tegen de Duister Kurt Lüdecke. Deze boekte in Schiedeam een snelle zege op de veel mindere bokser Nikkelen Kuiper. Ver stappen won laatst in Parijs van de Israëliër Solberschmidt. In het half- zwaargewicht komt Franklin Arrindell uit tegen Uwe Meinecke. De 20-jarige Duitse militair verloor in december op punten van de acht jaar oudere Tuiniga, die op het ogenblik herstelt van een zenuwontsteking. Arrindell (32 jaar) ver overde in zijn laatste gevecht een k.o.- zege op de Belg Seys. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL „Piot zal in orde zijn”, zei gistermiddag Raymond Goethals, de 49-jarige trainer van het Belgische elftal, die zich „zijn” elftal zondag tegen Nederland in het Feyenoordstadion niet kan indenken zonder zijn trouwe doelman, die al zo menige wedstrijd voor zijn land heeft gered. „Piot zal in orde zijn”. Gistermiddag was de Standard Luik- goalie voor een laatste onderzoek bij de „knieën-dokter” Louis Rombouts. Vandaag zal hij spelen in de oefenwedstrijd van het Belgische elftal tegen een militair team op het veld van Union St. Gilles, morgen reist hjj naar Knokke om zich te melden bij de nationale selectie, die vanaf die dag bijeen blijft tot zondagavond na de interland tegen Nederland. Jeugdwereldkampioen Geert van Aal- ten. die één ronde voor het einde de nationale jeugdtitel veroverde, werd in de laatste ronde verrassend verslagen door Jos Stokkel. Deze jeugdige speler uit Hoogezand sloot een sterk toernooi met de tweede plaats af. Hij mag met Van Aalten in december deelnemen aan de strijd om de jeugdwereldtitel te Am sterdam. Indien het reglement wordt gewijzigd, zoals de plannen zijn, dan nu gerechtigd om met Wiersma deel te nemen aan het toernooi om het wereld kampioenschap, dat in augustus te Am sterdam wordt gehouden. Mocht het aantal deelnemers voor deze wedstrijd oneven zijn, dan mag Hans Jansen het spelersveld compleet maken. niet verder dan remise kwam. Van daag staat Van Wijgerden een vol gende vuurproef te wachten. Dan heeft hij namelijk zwart tegen Tim man. De landskampioen zal zeker proberen de Rotterdammer uit het zadel te lichten, want de voorsprong van een half punt laat met nog Goethals wil graag kwijt hoe hij over zijn tegenstanders denkt*.- „Ik vind Ren- senbrink zeker zo sterk momenteel als Cruijff, maar die heeft meer persoon lijkheid- En vergeet het zwarte schaap Neeskens niet. Had ik die maar.” En plosteling ernstig: „Nederland is favoriet. Maar het blijft een derby hè.. België dus zeer waarschijnlijk in een verdedigende rol zondag in Rotterdam Met eventueel Piot in doel, met Genets een harde knokker Leekens, Van Binst en Maertens in het verdedigende Viertal, waarbij Gilbert van Binst zonde: twijfel de laatste man-functie” van de geblesseerde VandenDaele gaat oveme- men. Als Goethals sterk verdedigend wil spelen, zou hij zelfs kunnen kiezen voor vijf man op het middenveld, waarbij dan Van der Eist als opkomende mid denvelder de eenzame Van Gooi of de geroutineerde Lambert zou kunnen bijs- taan. Het tweejaarlijkse Holland-bokstoernooi zal dit jaar voor de zesde maal in het Ahoy- sportpalels te Rotterdam worden gehouden, en wel van donderdag 21 tot en met maandag 25 oktober. De Nederlandse boks bond (NBB) heeft alle Europese landen uitgenodigd. Het is de bedoeling dat in de elf gewlchtsklassen in principe acht boksers uitkomen. „Piot zal in orde zijn”- Het komt eenvoudig niet bij Goethals op, dat het anders kan zijn. Hij rekent er stellig op. dat Piot, die hij op een gezond been” beter vindt, dan alle andere keepers, die België telt, zal spelen. „Met hem ben ik gerust over de defensie. Zonder hem komt er paniek, gis de Nederlandse ve detten attaqueren. Met Piot moet ik nog zien, of Nederland zal scoren.” De stand na vijf ronden is: 1. Timman 4 punten; 2. Donner en Van Wijgerden 31/» pnt., 4. Van der Vliet en Ree 3 pnt., 6. Baljon en Enklaar 2x/s pnt., 8. Hartoch 2 pnt., 9. Kuijpers en Van der Weide U/a pnt (1 afg.), 11. Ligterink IVs pnt.. 12. Witt Vs pnt. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: TimmanDonner 1-0, Van Wij gerdenRee rem., HartochBaljon rem., Van der VlietLigterink 1-0, Van der WeideKuijpers afg., En klaar—Witt 1-0. s'**','.» -S SïR Vt 'V In de degradatiegroep van het wereldkam pioenschap ijshockey in Katowice heeft Polen gisteren met 5-4 gewonnen van Oost-Duits- land. West-Duitsland speelde met 4-4 gelijk tegen Finland. De gebroeders Vollebregt zijn op de vierde dag van de internationale zeilwedstrijden in het Zuidfranse Hyeres in de FD-klasse als vierde geëindigd. Winnaar werden de Nieuw- zeelanders Bilger en Ross. Tom Okker is het WCT-tennistoernooi van Stockholm begonnen met een overwinning in twee sets (6-4, 6-4) op de Australiër Dick Crealy. Bristol City is gisteren gepromoveerd naar de eerste divisie van de Engelse league, waarin het 65 jaar geleden voor het laatst speelde. Bristol won dankzij een doelpunt van Clive Whitehead met 1-0 van Portsmouth. Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal is met Denemarken, Noord Ierland en de Sovjet unie ingedeeld in groep 4 van het voetbal toernooi, dat van 28 mei tot en met 6 juni in Hongarije wordt gespeeld. De eerste divisieclub FC Vlaardingen heeft gisteren Toon Eggers, de doelman van de zondag-eersteklasser HION uit Rotterdam, ge contracteerd. Eggers speelde de afgelopen vier jaar in het eerste elftal van HION en daarvoor twee jaar in het c-elftal van Excelsi or. De 31-jarige parachutiste Giuseppina Madi- nelli is gisteren van 1100 meter hoogte dood gevallen, doordat haar parachute niet open ging. Zij nam deel aan een demonstratie parachutespringen in de omgeving van Rome. Bernard Hinault, een van de jongere Fran se wielerprofs heeft gisteren de wegwedstrijd Parijs-Vimoutiers gewonnen. Jacques Esclas- san werd tweede en Ad Gevers, een van de weinige, niet-Franse deelnemers, derde. voor een Europees maakte tegen White echter pas zijn De eindstand is: 1. Van Aalten 16 punten. 2. Stokkel 14 pnt., 3. Berends, Schippers. Van Dusseldorp en Brouwers 12 pnt., 7. Dijkstra 11 pnt, 8. Harmsma. IJsbrandij 10 pnt., 10. Hollenberg 8 pnt., 11. Knoops en Keizer 7 pnt. De 28-jarige Koopmans hoopt de gele genheid te krijgen deze keer wel nor maal te vechten. Zijn laatste optreden, 12 april in Schiedam, verliep voor hem nogal teleurstellend. Tegenstander Oscar Angus liep tegen diskwalificatie aan toen hij in de derde ronde voor de zoveelste maal een kopstoot uitdeelde. Gene Wells lijkt een opponent, die het van dat soort grappen niet hoeft te hebben. De Amerikaanse neger uit Mia mi staat onder contract bij Angelo Dun dee, de trainer van o.a. Mohammed Ali. Begin april bokste Wells in Kiel tegen de Oostenrijker Fransz Csandl. Raymond Goethals was eigenlijk gis termiddag een man met een wat defai tistische inslag. „Waarom,,' zei hij, „moet ik het ontkennen. Waarom zou ik erom heen draaien- Ik mis de grote topinter- nationals, die een elftal rijp kunnen maken voor prestaties, die naar een Europese finale reiken. We hebben de kwartfinales bereikt, verder heb ik niet gedacht. Ik ben vier man kwijt, dlie ik nodig heb om verder te komen. Delwal- que, Van Moer. VandenDaele (die ge blesseerd is en daarom niet kon worden geselecteerd) en Van Himst. Als Piot daar nog bij komt, kan ik meteen wel inpakken,” putten. Het is spijtig voor ons, dat we juist weer tegen Nederland moeten aan treden. Uw land is favoriet. Ook voor mij. Ik zal mijn plan dan ook naar die gedachten trekken- Raymond Goethals precies tien jaar trainer van het nationale Belgische elftal, na daarvoor bij St. Truiden te zijn geweest en in het komend seizoen „baas” bij Anderlecht zal in Knokke eveneens zijn keuze maken, wie hij op Cruijff zal zetten. „Het kan mij niet schelen waar Cruijff speelt. In de spits of op het middenveld. Hij mag best weten, dat hij een speciale bewaker krijgt” Goethals LEEUWARDEN. Jan Timman heeft door een overwinning op Jan Hein Donner in de vijfde ronde van de strijd om het Nederlands kampi oenschap schaken in Leeuwarden, de leiding in het klassement overgeno men. aantal dat een om „eerste „Piot zal in orde zijn”, hetgeen vrij vertaald betekent: „Piot zal spelen". Goethals heeft er slapeloze nachten van gehad. Vanaf het moment, dat Christian Piot nu vier weken geleden de training hervatte heeft Goethals dage lijks aan de telefoon gehangen. Hij belde naar Standard, hij belde naar Banneux, waar Piot woonde- „Als ik verbinding had gekregen had ik zelfs de heilige maagd aan de telefoon gevraagd, om Piot gezond te krijgen. Ik had er een bedevaart naar Banneux voor over ge had, maar toen ik daar eens op bezoek was, zei Piot tegen me: „Raymond. ge hoeft niet op de knieën naar het heilig dom hier ter plaatse, ge weet toch, dat ik hier in mijn winkel van alles heb. dat de heilige maagid tevreden zal stellen. .George Knobel is verstandig geweest, door de Nederlandse WK-selectie zo wei nig mogelijk te wijzigen. Als ik denk, hoe Nederland zal aantreden, dan ziek ik Schrijvers; Suurbier. Van Kraay. Rijsbergen. Krol; Neeskens; Peters, Jan sen: Rep. Cruijff en Rensenbrink. Als je Jongbloed wegdenkt zijn er acht spelers die de finale van München meemaakten, Allemaal gerijpte spelers. Plus hei jeugdtalent Peters- Ik ben jaloers op Knobel, dat hij uit zo’n arsenaal kan De zwarte Wells is volgens Ruhling echter goed genoeg om het Koopman: uiterst lastig te maken. „In Kiel maakte Wells echt geen slechte indruk. In de eerste en tweede ronde haalde hij Csandl naar de grond.” Koopmans staat namelijk voor de taak zijn ongeslagen record van negentien profpartijen te handhaven. Raymond Goethals zal dit alles dezer dagen uitproberen. Vandaag al zonder pottenkijkers „nee, niemand heeft toegang, ik wil tegen de militairen al leen met de jongens zijn.” Donderdag en vrijdag in Knokke- .Zaterdag vertrekken ROTTERDAM. Het hoofdbestuur van Feijenoord heeft manager Guus Brox aangesteld als interim-directeur. Brox zal die functie met ingang van heden vervullen. Hij zal gedurende het komende seizoen diegene inwer ken, die door het bestuur, middels een open sollicitatie, wordt aange steld. Brox heeft het voorstel van het bestuur inmiddels aanvaard. mag ook de als derde geplaatste Geert Berends uit Huissen aan dit toernooi meedoen. James Vrij moet eveneens de opgaan de lijn continueren. Na de ten onrechte toegekende zege op Rhiney veroverde de Amsterdammer een uitstekende knock- out-triomf op Georges Perrot. Zijn ko mende tegenstander is Kevin Whitee, een zwaarwelter, die won van Maurice Hope de nummer twee van de Gemene- Best-ranglijst. Anderzijds leed de 26- jarige White verleden jaar een paar nederlagen tegen Rhiney, de man die tegen Vrij tot verliezer werd uitgeroe pen. Donner kwam het nadeel, in een Spaanse partij de zwarte stukken te moeten hanteren, niet goed te boven. Toen hij in het middenspel bovendien een enigszins ongezond plan volgde, was het op de 26ste zet snel uit Als hij kiest voor het 4-4-2-systeem, is het waarschijnlijk dat Cools, Jan Ver- heyen, Coeck en Van der Eycken wor den opgesteild, met Lambert en Van Gools als de twee spitsen. Mocht er tocb een 4-3-3 te voorschijn komen, dan is Teugels als „derde” spits met verdedi gende taak, ook zeer wel mogelijk. 1. Nederland België 2. Joegoslavië Wales 3. Tsi Slowakije Rusland 4. Spanie - West Duitsland 5. SVV - Volendam 6. Amersfoort - Groningen 7. Fortuna - SC-Den,Bosch 8. Dordrecht - Hqlni. Sport 9. Vitesse - Heerenveeif 10. Cambuirr— Wageningen 11. PEC Zwolle - Willgy II 12. Veendam Vlaartflfgen 13. Manchester C Arsenal Mik Christian Piot; van wie Goethals zegt: ..Zonder hem komt er itaniek als de Neder landse vedetten attaqueren" wil natuurlijk niet vertellen wie dat zal zijn. Maar iedereen in België weet en Goethals ontkent het niet dat Jan Verheyen van het zover teruggezakte Union St. Gilles een speler is. die defen sief zeer sterk speelt en iemand is, die een opdracht nauwgezet uitvoert, al moet hij ervoor door de hel. Zo iemand zo’n terriër zou uitermate geschikt zijn om Cruijff te volgen. De enige handicap van Verheyen is, dat Goethals niet weet of deze speler uit een dub uit de derde afdeling, in staat is negentig minuten lang die opdracht te vervullen. advies voor zes kolommen 113 3 1 11111 3 12 13 3 3 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 11111 11111 11111 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ruhling heeft op de boksbond een beroep gedaan Vrij eerst tot een serie- bokser te bestempelen om hem zodoende snellere in aanmerking te laten komen toptreffen. Vrij UITSLAGENWiersmaVarkevisser 1-1, BergsmaClerc 1-1, JansenVan Tilborg 2-8, CapelleVan de Meerendonk 1-1, Hermelink— Goudt 1-1, BronstringDe Ruiter 1-1. De eindstand is: 1. Wiersma 17 punten: 2. Llerc 14 pnt., 3. Jansen 13 fint., 4. De Ruiter 12 pnt., 5. Hermelink en Bronstring 11 pnt.. 7. Bergsma en Goudt 10 pnt., 9. Van Tilborg, Varkevisser en Capelle 9 pnt., 12. Van de Meerendonk 7 pnt. 0-2, IJsbrandij—Knoops 2-0, Schippers—Hollen berg 2-0, KeizerDijkstra 0-2, Harmsma Brouwers 0-2, Van DusseldorpBerends 1-1. we naar Breda, zondag een paar uur voor de wedstrijd vertrekken we pas naar Rotterdam. Met Piot.” zegt Goe thals lachend. „worging” door de oprukkende witte pionnen en capituleerde terstond Timman is eerste met vier punten, percentages 23 20 35 20 30 30 35 35 40 40 30 50 30 20 20 30 30 20 30 40 30 20 20 20 20 20 30

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17