Herstel zal slechts langzaam gaan wegen Eerste expositie rayon- competitie ft wl maai ■II Dat was een goeie van mevrouw Donkers voorde Heineken Pretkaartenwedstrijd. O® g,J|i i A<- II Heineken v ALARMNUMMERS BRANDWEER VELSEN |||li Wist u datwij uw gordijnen op maat maken, ook velours. 1*2 37 07 50 2 07 50 Bomaanslag in Athene Militair protocol China-Egypte i i Dagelijks verse asperges in 7 variaties i. :N I ^99nN llfi lli. - f lil-' -7' V R IJ D A G 2 3 APRIL 19 7 6 15 VARIA J i over I Onder redactie van J.P. Bos x .^1/ zonder kengetal te draaien Santpoort IJmuiden Velsen Noord (Beverwijk) EEN HANOMAG HUREN? Bouwens Autoverhuur >70 w I ^■^'999 GEDURENDE DE VIJFTIEN jaar dat de rayoncompetitie voor foto-amateurclubs in Kennemer- land bestaat, zijn er altijd plan nen geweest om 'van de ingezon den foto’s een tentoonstelling te organiseren. Dit zou goed aan sluiten bij het doel van deze com petitie, want het wedstrijdresul taat is niet zo belangrijk. Wèl de ontmoeting van fotografen en clubs die op deze manier eikaars werk kunnen vergelijken en be wonderen. Eindelijk is het zover gekomen en het rayonbestuur van de Bond van Nederlandse Amateurfotografenverenigingen (BNAFV) is bijzonder verheugd dat vanavond om acht uur de eerste rayonexpositie kan wor den geopend in ’t Schalkererf, Bernadottelaan 201, Haarlem- Schalkwijk. Tevens worden de prijzen uitgereikt. alsu gaat bouwen of verbouwen T 9 999 - f 9'" In 't Schalkererf in Haarlem F w W1 14 Nog verliesgevend jaar bij Van Gelder Papier IN (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Tel. 023- 24 12 66 (ADVERTENTIE) L -U- föj in (ADVERTENTIE) Openingstijden: v>Nvs<<s<s>>: X Bouwmatron Nijverheidsweg 27 Haarlem 023-3191 20 (8 lijnen) alle werkdagen zaterdag Volg ANWB borden Waarder- polder en Bouwmatron wegwijsborden 9-17 uur 10-16 uur PEKING (Reuter. UPI). China en Egypte hebben een nieuwe fase in hun betrekkingen ingeluid met de onderte kening van een militair protocol. Van Egyptische zijde werd getekend door vice-president Hosmi Moebarak, die een bezoek aan China brengt. Gisteren een Linksboven: de eerste prijs in de rayon- wedstrijd verwierf „Mug” Wim Schermer met deze landschapsfoto. Normaal rijbewijs voldoende 12 m3 laadruimte Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638. N' Ni Hoewel geen bijzonderheden over de inhoud van het protocol zijn bekendge maakt, wordt aangenomen dat het be trekking heeft op de levering door Chi na van onderdelen voor de Egyptische MIG-ggyechtsvliegtuigen, die door Rus land zijn geleverd en waarvoor Moskou geen onderdelen meer zou hebben willen leveren. 5 min. van afslag Haarlem autobaan Alkmaar/Schiphol Rechts; deze foto van H. Nep van de NAFV kreeg de tweede prijs in het per soonlijk klassement van de rayonwed- strijd in Amsterdam. Rechtsboven: modern werk van Theo Kelderman van de Fotogroep Schalkwijk. O» In de handelsdivisie wordt eveneens maar een langzame verbetering ver wacht: voor de speciale vezels zijn de verwachtingen onveranderd gunstig. Ook al zou de conjunctuurverbetering in de tweede helft van 1976 duidelijker merk baar zijn, dan wordt nog niet verwacht dat het dan opgelopen verlies geheel zal kunnen worden ingelopen. Van groot belang is daarbj echter, dat het prijspeil zich snel herstelt, zo wordt in het jaar verslag gezegd. Het is de derde aanslag in twee maan den op Amerikaanse banken in Athene. Voor de twee voorgaande, waardoor slechts oppervlakkige schade werd aan gericht, heeft een linkse organisatie die zich „het verzet van het Griekse volk” noemt, de verantwoordelijkheid op zich genomen. s x A eerst kijken bij bduwmalrdri Als uitnodiging voor een feestje. Een felicitatie. Ofenfin, u kunt zelf wel wat bedenken. Bovendien kunt u dan meedoen aan de Heineken Pretkaarten- wedstrijd. En misschien een prijs uit duizenden winnen. Uw winkelier weet er alles van. Op de expositie hangen de foto’s van de drie best geplaatste clubs uit het rayon Kennemerland en de hoogst gewaardeerde individuele fo to’s, alsmede vijf drukken van de overige deelnemende verenigingen in dit rayon. Zoals gebruikelijk werd ook dit jaar als afronding van de competitie de rayonwedstrijd met het rayon Amsterdam gehouden. Voor deze wedstrijd waren zeven verenigingen uitgenodigd op. grond van de resulta ten die behaald waren in de drie ronden van de rayoncompetitie. Uit Kennemerland waren dit Fotogroep De Muggen uit Haarlem, de HAFV en Fotokring Zandvoort. Voor het persoonlijk klassement waren uitge nodigd de fotografen die in de rayon competitie 20 punten of meer behaal den. De inzendingen werden beoordeeld door een geheel nieuwe jury, be staande uit de heren J. W. Mansvelt, H. A. A. Degen en C. G. Wouters, allen leden van de HAFV uit Den Haag. In het persoonlijk klassement kwam W. Schermer (De Muggen) als eerste uit de bus, gevolgd door H. Nep (NAFV). Derde werd F. J. v. d. Loo (Fotokring Zandvoort). Bij de verenigingen behaalde Foto groep De Muggen de meeste punten, namelijk 97. Tweede werd de NAFV met 80 punten, derde de FC Nieu- Volg het voorbeeld van mevrouw Donkers. Koop ’n krat Heineken bij uw winkelier en vraag er zo’n setje pretkaarten bij. Op die pretkaarten kunt u een dolle, dwaze, hartelijke, leuke zin schrijven. Gewoon om te versturen. - 8 AMSTERDAM (ANP). Papierfabrieken Van Gelder Zonen NV vindt het op dit moment niet gemakkelijk een verwachting voor 1976 uit te spreken. Hoewel er redenen zijn om aan te nemen dat het dieptepunt van de recessie voorbij is, lijkt het erop dat het herstel langzaam zal gaan. Gedurende het eerste halfjaar moet daarom nog met onderbezetting van het produktieapparaat rekening worden gehouden. Prijsverhogingen zullen nog maar in geringe mate mogelijk zijn. Het bedrijf rekent gezien de situatie nog op verlies. .- - ATHENE (UPI). Gisteren is een bom ontploft bij een filiaal van de Amerikaanse First National City Bank in Athene. De bom was onder een ven ster geplaatst en beschadigde de pui van het gebouw en twee geparkeerde auto’s. r- gematigd optimistisch getoond, aanne mende dat de algemene bedrijvigheid in de tweede helft van 1975 zou verbeteren en de prijzen zich op een 'verantwoord peil zouden kunnen handhaven. Hiervan was echter geen sprake. Bij een met 18,8 pet gedaalde omzet van 801 mln werd een netto verlies geleden van 25,2 mln (1974: winst ƒ39 mln) of per aandeel van 50 nominaal 18,82 (1974 winst seerd. Over 1974 werd 6 dividend uit gekeerd. Het gemiddelde aantal personeelsleden bij Van Gelder daalde in 1975 van 6042 tot 5949. Eind 1975 waren er 5775 men sen in dienst, per saldo ten opzichte van 1974 een daling met 223 man. In de gehele naoorlogse periode zijn nooit zulke omvangrijke en langdurige maatregelen als produktiebeperking, werktijdverkorting en overbruggingen van andere aard getroffen als in 1975, aldus Van Gelder. De groei van het paperverbruik be droeg de laatste jaren, 1774 en 1975 daarbij niet in aanmerking genomen, gemiddels 4 a 5 percent per jaar en is steeds zeer afhankelijk van de groei van het bruto nationaal produkt. Naar ver wachting zal deze groei in Nederland en de ons omringende landen de komende jaren af nemen, zodat de papierindrustrie in de naaste toekomst rekening moet houden met een geringere groei van gemiddeld 2 a 3 pet- De papierindustrie in West-Europa is echter veelal bij de op dit moment geplande investeringen nog uitgegaan van het hogere groeiper centage. Zo is het dan ook niet onmoge lijk dat Van Gelder in de tachtiger jaren, als deze extra capaciteit in pro- duktie komt, opnieuw zal worden gecon fronteerd met een overcapaciteit- Hier aan zullen, met uitzondering van 1976, enkele redelijke goede jaren vooraf gaan, omdat de conjunctuur zal zijn verbeterd, de afnemers hun voorraden weer op peil zullen brengen en de nieu we capaciteiten over het algemeen nog niet gereed zijn. In het vorig jaarverslag en tijdens de jaarvergadering heeft Van Gelder zich 29,12). Het dividend zal worden gepas- Hier volgt de weeklijst met .werk zaamheden op Nederlandse autosnelwe gen, samengesteld door de Rijkspolitie in Driebergen en de ANWB te Den Haag: Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem. Tel 023-323925 's Maandags gesloten Haarlems lordijnenhu is wendam met 77 punten, vierde de Haarlemse AFV met 76 punten en vijfde Fotokring Zandvoort met 69 punten. De tehoonstellin-g in ’t Schalkererf, waarop veel mooi werk is te zien, duurt tot 3 mei. De openingstijden zijn: dagelijks van 10 tot 17 en van 19 tot 23 uur, zondags van 14 tot 17 uur. Op koninginnedag is de exposi tiezaal, die te bereiken is met buslijn 70 van het station Haalem. open van 10 tot 13 uur. '•AiX.^-S ■•''x Amersfoort-Amsterdam: IN DE richting Amersfoort tussen Muiden en Naarden afgesloten. Verkeer wordt over één baangeleid. Maximumsnelheid en inhaalverbod vrachtauto’s. Asmterdam-Den Haag (A4): WEG VERSMALLING EN SNELHEIDSBE PERKING TUSSEN Schiphol en Bur- gerveen. Den Haag-Amsterdam (A44): Op werkdagen is voor het verkeer richting Amsterdam tussen Sassenheim en de Haarlemmermeer slechts één rijstrook beschikbaar. Amersfoort-Zwolle-Meppel: Bij Zwol le werkzaamheden tussen IJssel- en Vechtbrug. Rij stroken verlegd, Inhaal verbod. Bij Nunspeet voor verkeer rich ting Zwolle rechter rijstrook afgesloten. Tussen Lichtmis en Staphorst in de richting Meppel een inhaalverbod en snelheidsbeperking. Soms één van de rijstroken afgesloten. Ook rij baan ver smalling tussen de afrit Wezep en de brug over de IJssel. Breda-Rotterdam: tussen Zevenbergen en Hendrik Ido Ambacht werkzaamhe den met als beperkende maatregelen o.m. rijbaanversmalling. Den Haag-Naaldwjik-Rotterdam: ver tragingen mogelijk in Naaldwijk en De Lier door het afsluiten van rijstroken. Amsterdam-Utrecht: op verschillende plaatsen werkzaamheden, waarbij rij stroken kunnen worden afgesloten. Utrecht-Arnhem-Duitse grens: bij Arnhem vertragingen door vermindering van aantal beschikbare rijstroken, vooral in de richting Utrecht. Snelheidsbeper king. Utrecht-Den Haag: bij Waddinxveen vertragingen door rijstrookverlegging en -beperking. Maximale snelheid van 70 km per uur. Purmerend-Alkmaar: slechts één rij strook beschikbaar voor verkeer in beide richtingen ter hoogte van de Zuiderweg bij Purmerend. Verkeer wordt met lich ten geregeld. Utrecht-Den Bosch: Bij Hagestein twee versmalde rijstroken, tot eind mei. Breda-Gorkum: Tussen Merwedebrug en verkeersplein Gorkum werkzaamhe den. Zaanstad-Purmerend: Bij Purmerend rijbaanversmalling (maximum-snelheid. inhaalverbod), duur: enkele maanden. ■77>7; -■■■ t^nn: gif Biï oir (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15