VOOR MINDER-VALIDE BEJAARDEN EN ZIEKEN Eigen Woningbezit laat kort geding doorgaan AL HET BRANDWEERMATERIAAL INGEZET VOOR AFSCHEID VAN COMMANDANT Heemskerker vloog uit bocht een deskund d advies? on snoaHEi Zendapparatuur in beslag genomen Burgerlijke stand F JUNIORENTOERNOOI SV BEVERWIJK JAARVERGADERING GERARDUS MAJELLA JONGETJE VIEL UIT FIETSZITJE AUTOMOBILIST VEROORZAAKT RAVAGE Ir. L Stoelinga met hoogwerker huis gehaald van Mart Reijnders exposeert in Bloemendaal I -11 Overlijdensberichten GOED BEZET D i N S D A G 2 7 APRIL 19 76 11 0 mT? (Ld (Van een onzer verslaggeefsters) WO drukkerij schmitz bv zullen zo’n vierhonderd patiënten en „De Zonnebloem”-trips deelnemen. Selectie Vermenging Veroordelen Heemskerk böekdruk n C. foliedrük offset f klein-offset l Activiteiten BEVERWIJK. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 mei organiseert „De Zon nebloem' weer twee bootdagtochten voor minder-valide bejaarden en langdurig zieken uit Beverwijk, Wijk aan Zee, Heemskerk en Velsen- Noord. Beide dagen wordt om 9 uur vanuit de Beverwijkse Pijphaven vertrokken, waar het passagiersschip „De Geulvallei” omstreeks 17 uur ook weer zal aanleggen. Voor de bootreis op 7 mei zijn nog wat plaatsen beschikbaar: de volgende dag is het schip geheel volgeboekt. In totaal bejaarden uit de IJmond-noord aan BEVERWIJK (ADVERTENTIE) Martin de Groot trekt boetekleed te laat aan MARTIN DE GROOT Zo is bijvoorbeeld de directeur van '■KJBKh. Om zeven uur verschenen voor de woning van de heer Stoelinga aan de HEEMSKERK. Een 44-jarige inwo ner van Heemskerk vloog gistermorgen op de Marque ttelaan met zijn auto uit de bocht en ramde een boom. De auto werd zwaar beschadigd:' de men moest met vier gebroken ribben in het St. Jozefziekenhuis worden opgenomen. an en en je. >u, se- L, de KL (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Heemskerker Mart Reijnders exposeert samen met drie andere kunstschilders in de tentoonstel lingszaal van het gemeentehuis van Bloe mendaal te Overveen. De werken van Reijnders, Evert van Hemert. Hans Lo- deweegs en Leo Musch zijn tot en met 15 mei te bezichtigen. De man liep bij deze actie een diepe hoofdwond op, die in het St. Jozefzie kenhuis werd gehecht. Hoewel hij vol gens de politie naar drank rook, weiger de hij zowel aan de blaastest als de bloedproef mee te werken. Boottochten „De Zonnebloem nog niet helemaal volgeboekt De Vereniging tot Bevordering van het Welzijn van Zieken van alle gezindten ’De Zonnebloem’ werd een kwart eeuw geleden opgericht. Het hoofdkwartier is in Breda gevestigd. De afdeling Bever wijk bestaat nu zo’n twintig jaar en telt ongeveer honderd leden, van wie een vijfde deel zich tevens als ziekenbezoek ster verdienstelijk maakt. BEVERWIJK. Officieel wordt er op een later tijdstip afscheid geno men van ir. L. Stoelinga als dire?'e:~ van de gemeentelijke dienst openbare werken en als commandant brandweer, maar het deed dat informeel mv in eigen kring. renew o.ps a^dagavond al BEVERWIJK. Maandagmiddag half vier viel op de Wijkerbaan een vierjarig jongetje uit een fietszitje. De kleuter zat achterop de fiets van zijn 16-jarige broer, die vanaf de Büllerlaan, het trot toir van de Wijkerbaan opreed. Het jongetje viel hierbij uit het zitje. Hij moest met een lichte hersenschudding in het Jozefziekenhuis te Heemskerk wor den opgenomen. De deelnemers aan de beide bootdag- tochten worden in hoofdzaak geselec teerd door de vaste ziekenbezoeksters van ’De Zonnebloem’, die ieder de ver antwoording over een eigen rayon heb ben. Voor het uitstapje op 8 mei kunnen geen deelnemers meer worden inge schreven, maar voor de vaart op 7 mei zijn voor een twintigtal langdurig zieken en minder-valide bejaarden nog plaatsen beschikbaar. Mevrouw Ruurda: ’Van de deelnemers wordt een eigen bijdrage van 12,50 per persoon verwacht. We hebben die kosten zo laag kunnen houden door een toezeg ging van de Lions Club, de eventuele tekorten aan te zuiveren. Vorig jaar hebben de Lions uit de opbrengst van Het diploma werd behaald door de dames M- Brakerthof en A. v. d. Zon uit Beverwijk; J. M. van Egmond, W. Glo rie, J. Könst en A. Könst uit Heemskerk en de heren Th- Kuil (Beverwijk), Th. Commandeur, J. van Egmond, R. Sassen en C. Verkerk uit Heemskerk. Een kan didaat moest worden afgewezen. Ongetwijfeld zal gedurende de jaar vergadering, die met een gezellig samen zijn besloten wordt, het goede resultaat van de wedstrijdploeg van de Bever- wijkse afdeling van de Katholieke Nati onale Bond ter sprake komen. De ploeg, bestaande uit de dames I. Herlaar, T. Koopman en A- Visser werd in de eerste ronde van de onlangs gehouden dis- tTictswedstrijd tweede van de achttien ploegen, terwijl mevrouw Herlaar als commandant zowel bij de eerste als bij de finaleronde het hoogste aanital punten vergaarde. Mevrouw C.M. Ruurda-Dekker, secre- taresse-penningmeesteresse van het af delingsbestuur Beverwijk: ’Iedereen kan van onze vereniging lid worden. Man of vrouw, ziek of gezond doet niet ter zake, al zoeken we vooral gezonde leden om dat dEe dan regelmatig bij de zieken op bezoek kunnen gaan’ ’Naast de organisatie van de jaarlijkse bootreizen,’aldus mevrouw Ruurda,’hou den we ons vooral met ziekenbezoek bezig. Het adressenmateriaal krijgen we (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK: De opsporingsdienst van de PTT heeft vrijdagavond in sa menwerking met de politie Beverwijk twee radiozenders in beslag genomen. De appratuur bevond zich aan boord van een aan de Pijp af gemeerd vaartuig en was eigendom van een 57-jarige chef- monteur. hun fancy-fair ook al 500 beschikbaar gestald, waardoor we de prijzen even eens niet behoefden te verhogen. Indien noodzakelijk, kan voor vervoer van de deelnemers van en naar de Pijpkade worden gezorgd’. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 mei worden de jaarlijkse „Zonnebloem”-bootreizen voor langdurig zieken en minder-valide bejaarden uit Beverwijk en o mgeving gemaakt. Op deze archieffoto schepen de deelnemers aan de dagtochten zich in. Martin de Groot schrijft nu in het aprilnummer van „Rood Heemskerk” dat in het bewuste artikel iets staat dat niet juist is” en dat ik wil rechzetten. Een van de meest erger lijke dingen in Heemskerk heb ik altijd de vermenging van niet-ambte- lijke functies en activiteiten, gevon den. Zoals die zich onder meer voor doet bij de Stichting Eigen Woning- bezit Enkele gemeente-ambtenaren heaben belangrijke functies bij de Stichting. HEEMSKERK. Een 37-jarige in Heemskerk wonende Italiaan heeft gis teravond met zijn auto op de. Ooster- streng een ware ravage veroorzaakt. Zonder aanwijsbare oorzaak reed de man plotseling de stoep op, ramde daar een lichtmast, ploegde vervolgens door een voortuintje heen om wederom tegen een lichtmast tot stilstand te komen. Martin de Groot schreef in het februari-nummer van „Rood-Heems- kerk” onder meer het volgende: „Dat Zuiderhoek als stedebouwkundige nu architect wordt van het stadhuis vind ik onjuist, maar .NIET zo belangrijk als het feit, dat de adviseur van de Stichting Eigen Woningbezit tegelij kertijd directeur van gemeentewer ken is. Dit punt in het gemeentebeleid durf ik een stinkpot te noemen. Toen wij (de PvdA) daar onlangs in roer den werden de betrokkenen afge kocht met een financiële tegemoetko ming en stilgehouden. Zo was je iets dat uit die stinkpot komt schoon, maar de deksel gaat dan weer gauw dicht”. kend noemde de heer De Groot het beleid van de gemeenteraad een stinkpot en bweerde dat daarbij de Stichting mensen zou hebben afge kocht om ze stil te houden door het verlenen van een financiële vergoe ding”, zo luidde de passage in de brief van de Stichting. Wie tot dusverre nog geen uitnodiging voor de boottochten van 'De Zonne bloem’ heeft ontvangen maar meent, voor zo'n reis wél in aanmerking te komen, wordt verzocht contact op te nemen met de secretaresse-penning- meesteresse van de afdeling Beverwijk, mevrouw Ruurda (tel. 23824) of met voorzitster mevrouw Fonville, tel. 23712. De Stichting Eigen Woningbezit maakte zich ontzettend boos over de ze uitlatingen van de toen nog als fractievoorzitter van de PvdA-fractie in de gemeentraad fungerende De Groot en kondigde in een brief d.d. 6 april aan een kort geding tegen De Groot aan te zullen spannen. „In <)it kort geding vragen wij hem te veroordelen tot het in het open baar intrekken van zijn beledigende uitlatingen in het partijblad van de PvdA, afdeling Heemskerk, waarin hij de Stichting ervan beschuldigt, betrokken te zijn bij onoirbare finan ciële handelingen ter verdoezeling of ter verzwijging van feiten. Zoals be- Overleden: Lina Catharina Piso-De Jong, Warande 101, Beverwijk, 77 jafer. Condoleance: dinsdag en woensdag van 19 tot 19.30 uur in het Uitvaartcentrum aan de Velserweg.Begrafenis: donderdag om 13 uur op „Duinrust”. Tonnie de Bie, 23 jaar, Lijsterbes!aan 5. Beverwijk. Condoleance: dinsdag en woensdag van 19 tot 19.30 uur, Uitvaart centrum Velserweg. Crematie: donder dag om 10.30 uur te Velsen. Pastoor H. J. Bangert, Dorpsduinen 5, Wijk afin Zee, 74 jaar. Condoleance: dinsdag van 20 tot 20.30 uur, Uitvaart centrum Velserweg. H. Mis van requium woensdag om 11.30 uur in de Odulphus- kerk te Wijk aan Zee. Begrafenis om 12.30 uur op Duinrust (priestergraf). Cronelis Josef dc Jong, Huis ter Wijck, 70 jaar. Condeleance: dinsdag van 19 tot 19.30 uur, Uitvaartcentrum Vel serweg, met aansluitend rozenkransge bed. Woensdag om 10 uur H. Mis van requium in de Goede Raadkerk.Om 11 uur begrafenis op Duinrust. ker plaats te nemen en in optocht reed de brandweerstoet vervolgens met de zwaailichten in werking naar de brandweerkazerne. Daar werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de commandant, die onder meer van het korps een plaquette, een beeldje van een brandweerman en enige fraaie boeken over de natuur kreeg aangeboden. onder meer via de bejaarden- en zieken huizen, de wijkverpleging, het maat schappelijk werk en de kerkelijke in stellingen binnen. Opmerkelijk is overi gens, dat we geen enkele mannelijke ziekenbezoeker hebben.Dat vinden we eigenlijk wel jammer, temeer daar het voor bijvoorbeeld een vijfenzestig-plus- ser een zinvolle vrijetijdsbesteding zou kunnen betekenen en sommige patiënten herenbezoek bijzonder op prijs stellen’. telefoon 02510- 23207 wijkerstraatwea 160 velsen-noord Geboren: Fokkolien Rubens, Frits Co- nijnstraat 11; Mirjam Christina, Nizon- nestraat 5; Eva Wilhelmina Maria Pie pers, Ruysdaelstraat 42; Bart Bak, Jan Ligthartstraat 423; Laura Angelica Jans sen, Deutzstraat 21; Paul Zijlstra. Bene- luxlaan 226; Sander van der Veen, De- bora Bakelaan 178; Maurice Ronald An ton Versteijne, Rijksstraatweg 129. Ondertrouwd: Charles G. J. M. Pa uien en Mirella Sohijffelen; Carnelis P. Bloedjes en Anna H. M. Diemeer. Gehuwd: Wilhelmus Rossen en Johan na Philippine Henze!Klaas de Ruiter en Francisca Eveline Pichel. Overleden: Cornells van der Zon, Lut- tik Cie 12, 77 jaar. BEVERWIJK - In de aula van dc Pedagogische A cademie van Beverwi jk wordt woensdagavond de jaarvergade ring van de EHBO-vereniging Gerardus Majella gehouden. Tijdens de vergade ring zal dr. Sehumacher het EHBO- diploma uitreiken aan de kandidaten van de beginnerscursus. Vondellaan de hoogwerker brandweerwagens met blauwe en gele zwaailichten. Alle korpsleden spron gen uit de wagens om epn erehaag te vormen voor hun commandant. Via de hoogwerker en de jongste brand wacht werd een boeket bloemen naar mevrouw Stoelinga gemanoeuvreerd, die inmiddels met haar man in de deuropening was verschenen. Aan de heer Stoelinga wer d ver- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het kort geding, dat de Stichting Eigen Woningbezit tegen Martin de Groot, oud-fractie- voorzitter van de PvdA, in de ge meenteraad, heeft aangespannen gaat woensdag door. Martin de Groot heeft in het deze week verschenen partij-bïad „Rood Heemskerk” zijn beschuldiging als zou de Stichting Eigen Woningbezit aan bewoners van de wijk Zuidbroek zwijggeld hebben betaald om onoirbare praktijken ge heim te houden, ingetrokken en deze beschuldiging onjuist genoemd. Volgens de Stichting komt deze rechtszitting te laat om het kort ge ding, da woensdagmorgen 10 uur voor de president van de Haarlemse rechtbank dient in te trekken. In 1969 breidde het afdelingsbestuur haar activiteiten uit met de organisatie van bootreizen. Tot 1973 werd daarvoor gebruik gemaakt van de Aler van Waayenburg, terwijl na die tijd de veel grotere Geulvallei voor de uit dé Bever wijk en omstreken afkomstige zieken en minder-valide bejaarden werd afge- huurd. Mevrouw Ruurda: ’Met dat schip wor den dagvaarten over Uitgeester- en Alk- maardermeer tot de Zaanse Schans ge maakt. Beide dagen worden meegemaakt door een dokter, een geestelijk verzor ger, circa acht gediplomeerde verpleeg sters en nog eens zo’n vijftien at wintig vrijwilligers van ’De Zonnebloem’, die dan als bedienend personeel fungeren. Zoveel mensen hebben we echt wel nodig, omdat de opvarenden de gehele dag met hapjes en drankjes worden vertroeteld. BEVERWIJK - De Sport Vereniging „Beverwijk” organiseert komend week einde voor de zesde maal in successie het Ere-voorzitter N. Grapendaal-toer- nooi voor C-junioren. Aan dit toernooi, dat zondag 2 mei op het Aagtenbos complex wordt gespeeld, nemen de vere nigingen Colliers Wood Boy’s uit Lon don, Blauwwit uit Amsterdam, Spartaan uit Amsterdam, USVU uit Uitgeest, GVO uit Krommenie, ZFC uit Zaansad, Alk- maarse Boy’s uit Alkmaar en de SV Beverwijk deel. De bekerhoudster is Spartaan uit Amsterdam. De wedstrijden, waarbij in vier poules om de hoogste eer wordt gestreden, beginnen om 9.45 uur en zullen om streeks 16.30 uur worden beëindigd. Voor de sportiefste vereniging is als speciale prijs een bal beschikbaar. De junioren van de Engelse vereniging Colliers Wood Boy’s komen vrijdagavond •reeds in Beverwijk aan. Gedurende het weekeinde zullen zij bij de ouders van jeugdileden van de SV Beverwijk worden ondergebracht. Zaterdag maken de En gelse gasten een bustocht naar de Avi fauna, waarna in de kantine van de SV Beverwijk aan de Ringvaartweg geza menlijk naar de Britse Cup-final geke ken zal worden. Maandag vertrekken de jongens weer naar London. Geboren: Monique d.v- N- H. van Lier en A. C. M. G. van der Wiel; Monique G. d.v. L. F. Wijkstra en G. J. M. Spil; Cart zv. R- R- Weijsters en M. H. God j ere. Ondertrouwd: M. J. van Soest en K. M. de Vilder; T. Zijlstra en J. Jarsen; J.. C. G. Snielleman en S. Molenkamp; J. J- Zandbergen en C- A. M. Pepping; O. A. Baart en C. J. Harren; J. F. van de Kuijlen en M. M. Klitsie- Overleden: A. K. Peters, 30 jaren, geh. gew. m. O. C. Bardoscia; E. H- Klerks 90 janen, geh. gew. m. A. C- J. Groene- wald: C. M. M. de Sonneville, 68 jaren, geh. m. J. G. R. Eckermann; W. J. H. Kersten, 42 jaren. gemeentewerken hoewel in naam slechts adviseur de grote man bij deze Stichting Ik vind dat een mis stand, omdat de gemeent bij haar woningbeleid in volle vrijheid, zonder gebonden te zijn aan welke bouwor- ganisatie dan ook, moet kunnen be slissen wie hier in Heemskerk de huizen bouwt en hoe dat moet gebeu ren. Een dergelijke vrijheid van beslis sen bestaat eenvoudig niet als belan grijke ambtenaren behalve het belang van de gemeente, ook het belang van de Stichting moeten behartigen In mijn ijver om deze misstand te be strijden en eigenlijk ook wel im mijn boosheid over het feit dat het ge meentebestuur nooit naar redelijke argumenten van mij en mijn fractie heeft willen luisteren, heb ik in mijn interview in „Rood Heemskerk” iets gezegd, dat ik niet kan waarmaken. Mijn uitlatingen wekken de indruk dat mij feiten bekend zijn, die er op neerkomen, dat zwijggeld is betaald om bepaalde zaken, die het daglicht niet kunnen velen en waar het ge meentebestuur en of de Stichting bij betrokken zouden kunnen zijn, ge heim te houden. Dat is niet het geval. Ik heb daarvoor geen bewijs. Het is echter duidelijk dat het mij in feite ook niet daarom gaat. Wat mij tegen staat dat door de functie-vermen- ging het gezag, dat aan de overheid toekomt, op oncontroleerbare wijze kan worden gebruikt En dat is een kwalijke zaak Daar gaat het mij om. En ik hoop het te zullen beleven, dat onze fractie nog eens in staat zal zijn er een einde aan te maken”, aldus Martin de Groot in het partij-blad De Stichting Eigen Woningbezit laat het kort geding tegen De Groot toch doorgaan. Men stelt zich op het standpunt dat De Groot te laat met zijn „boee--geschrift” is komen opda gen om het kort geding uit te stellen. Zou het geding worden ingetrokken, dan moet de Stichting de voorberei dende proceskosten betalen en daar voelt men bitter weinig voor. Boven dien, aldus de Stichting, zwakt De Groot zijn beschuldiging slechts hier en daar wat af. Woensdagmorgen 10 uur staan voor de Haarlemse recht bank de twee partijen tegen over elkaar. De Groot zal zich juridisch laten bijstaan door mr. P. Heidinga. zocht in de kabine van de hoogwer- en alle

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11