Wandeltocht „Soli” wordt een jaarlijks evenement Beverwijk en Graft-De Rijp FILM VAN MARGUERITE DURAS In de vishal Progress-filmfestival voor beginners en gevorderden 1 1 „Zfc zie eerder verband tussen MINISTER POSITIEF TEGENOVER NIEUW TONG- EN SCHOLFONDS aktueel A I AF metzelaar KAMERLID FRANSSEN OVER BURGEMEESTERBÈNOEMING: Haarlems Barok Orkest in Gevonden voorwerpen Ruim 8500 gulden voor epileptici INSCHRIJVING TOT 1 MEI OPEN STUDENT BRAK ARM BLT VAL Crutched Frairs op bezoek bij Youht for Christ Engelmimduskerk Keukenhofnü op zh kleurrijkst DINSDAG 2 7 APRIL 19 7 6 IJMOND In drie delen 1 1 mantelspeciaiist 4 IM J 1 4 MS overal in Nederland Voor reparatie van Philips en Biaupunkt \kleurenT.V. kunt U terecht bij tel' 023 - 31 90 05. Afgedane zaak wFAf OB®! Haarlem, Prins Bernhardlaan 2, Gezellig dagje uit? Maak er wat moois van. Bezoek de Keukenhof in Lisse. Miljoenen bollen nu in volle bloei. Een wereld van kleuren en geuren. Kom dat gebeuren snel beleven. Blijft u altijd bij. Kiek die kleuren met Kodakfilm L wé» (Van onze Haagse redacteur) Drs. H. Franssen (ADVERTENTIE) MeMvr. G. v. d. Wall-Duijvendak Burgemeester A. Hubers l I4M sd (ADVERTENTIE) van een onzer verslaggeefsters) X \T MB ervaringen in deze zaken, veronderstel ik dat de minister in Beverwijk voor de druk van de KVP bezweken is, waarna hij het niet meer kon maken om in Graft-De Rijp nog eens een CDA-burge- meester te benoemen”. BEVERWIJK. Een 20-jaarige stu dent uit Beverijk kwam zaterdagmiddag met zijn bromfiets op de Reindersweg in de bev'm terecht en brak zijn arm. Na behandeling in het Rode Kruis Zieken huis mocht de man naar huis. De juiste toedracht van het ongeval is onbekend. Ook de kinderen beneden de acht jaar hebben intussen in het muziekcentrum feest gevierd. Kleuren, plakken, sjoelen en klei bewerking vormden voor hen de grootste attracties. VELSEN. Zaterdag 1 mei zal de groep Crutched Frairs uit Schiedam bij Youth for Christ aanwezig zijn. Alle jongeren zijn dan vanaf acht uur weer van harte .welkom in de koffiebar aan de Wilhelminakade. De toegang is gratis. dingen van de derde en laatste reeks evenementen: een „open huis” met onder meer een tentoonstelling Oud-Santpoort en omgeving op zondag 9 jnei en een drumbandfestival op zaterdag 15 mei- «4 ten mensen uit. Maar de regeling zoals wij die nu naar voren hebben gebracht, is tenminste gunstiger voor hen die stop pen, en biedt een oplossing voor de schippers die overblijven”, aldus de heer Boelmans-Kranenburg, secretaris van de stichting. In een hotel, ergens buiten het stads gewoel, leeft een klein gezelschap men sen. Die mensen zijn er om van een oj andere ziekte te genezen. De Franse regisseuse Marguerite Duras gebruikte deze ingrediënten als uitgangspunt voor haar roman ’Detruire, dit-elle’ en later verfilmde zij haar boek. Het is een filmwerk geworden dat tegelijkertijd indringend en verfijnd van sfeer is, maar ook verwarring schept Duras laat veelal aan de kijker over hoe situaties te interpreteren zijn. Er hangt een pessimistische atmosfeer boven de gebeurtenissen en de beelden van Jean Penzer laten op aanwijzingen van Duras een vaak dreigende spanning ontstaan. Dat gebeurt al in het begin, wanneer een vrouw in haar gedragingen wordt gadegeslagen door een man.Die vrouw leest,t kijkt naar het tennissen, slaapt. En voortdurend is daar de - bijna dreigende Omdat de technische afwikkeling in handen is gesteld van enkele leden van de Smalfilmfederatie NH’63 is men zelfs in staat 16 mm-produkties te vertonen. Degenen die dat wensen kunnen hun films via de apparatuur vertonen. Per persoon mogen maximaal twee films worden aangeboden, omdat men een zo groot mogelijk aantal amateurs de kans wil geven om deel te nemen. De De volgende reeks feestelijkheden van Soili bestaat uit feestconcerten met bal na op de zaterdagen 1 en 8 mei, alsmede een jongerenbal onder auspiciën van „Invocation” op vrijdag 7 mei. Intussen wordt hard gewerkt aan de voorberei- DEN HAAG-BEVERWIJK. Na het optrekken van de rook rond de gerucht makende benoemingen van de nieuwe burgemeesters in Beverwijk (A. J. Hu bers) en Graft-De Rijp (mevrouw M. de Jong-Meijer) concludeert drs. H. Frans- sen, Tweede-Kamerlid voor de Partij van de Arbeid: „Achteraf zie ik veel eerder het verband tussen de benoemin gen in Beverwijk en Graft-De Rijp, dan tussen Beverwijk en Heerlen, zoals eer der gesuggereerd werd. Ik moet voorop stellen dat ik na de benoemingen niet meer met minister De Gaay Fortman over deze kwesties gesproken heb, maar op grond van de feiten van mijn VELSEN. De opbrengst van de col lecte, die in de week van 12 t/M 17 april in de gemeente Velsen werd gehouden ten bate van de verzorging van epileptici in Meer Bosch en de Cruquiushoeve, bedroeg 8.548,96 gulden. Santpoort-Zuid gaf 266,19 gulden, Santpoort-Noord 1.427,67 gulden, Driehuis 600,25 gulden, Velsen-Zuid 272,64 gulden, Velsen-Noord 1.281,98 gulden, IJmuiden-Oost 1.129,73 gulden, IJmuiden-West 2.727,27 gulden en IJmuiden-Zeewijk 843,23 gulden. „De minister neemt zelf de uiteindelij ke beslissing. Wanneer die beslissing ge vallen is, is het eenafgedane zaak.Da ar kan niets meer aan gedaan worden. Ik hou er niet van om daar verder over na te kaarten, daarom zal ik er bijvoor beeld geen schriftelijke vragen over stellen. Maar het is zeer wel mogelijk dat ik de gang van zaken in Beverwijk als een concreet voorbeeld zal noemen, VELSEN. Het laatste concert van het muziekseizoen van de Velser Kunstkring „Voor Allen” bestaat uit een concert door het Haarlems Barok Orkest onder leiding van Andre Kaart. Het concert wordt op zaterdag 8 mei gege ven in de Engelmunduskerk in Velsen- Zuid. Als solisten werken mee organist Albert de Klerk enfago ttist Peter Gaas- land. Eerste burgeres van Graft-De Rijp werd dan ook mevrouw De Jong-Meijer, lid van de Partij van de Arbeid. Zeer tegen de zin Van de CDA-raadsleden, die er vast van overtuigd waren dat de minister het advies van de meerderheid van de gemeenteraad voor de benoeming van een CDA-burgemeester zonder meer zou opvolgen. Ook de benoeming van Hubers tot opvolger van de vorig jaar overleden burgemeester Bruinsma, werd niet met algemene instemming begroet. Teleurstelling heerste er in progressieve kringen, waar men op de aanstelling van een PvdA’er had gehoopt. Zowel in Be verwijk als in Graft-De Rijp had men weinig goede woorden over voor de kennelijk minimale invloed die de in spraak op de beslissing van de minister had uitgeoefend. Eerder deze maand verklaarde Twee de-Kamerlid drs. J. Voogd (PvdA) tij dens een werkbezoek aan de IJmond, dat zijn collega Franssen de achtergron den van de plotselinge ommezwaai van de minister zou onderzoeken. Franssen: „Het is niet zo dat ik er een speciaal onderzoek aan wijd. En van mijn taken binnen onze fractie is het adviseren van de minister bij benoemingen van burge meesters. Dat is een politiek gekleurd advies uiteraard”. DRIEHUIS- De wandeltocht voor „jeugdigen van acht tot jaar”, die door de muziekvereniging Soli ter gele genheid van de opening van het eigen gebouw aan de HAgelingerweg was ge organiseerd, is een groot succes gewor den. Meer dan honderd meisjes en jon gens en ook enige zich nog jong voelen de ouders namen eraan deel. „Er is geen twijfel aan: dit wordt een jaarlijks te rugkerend evenement”, aldus de organi satoren; als het even kan zullen we zelfs in dit najaar al een extra wandel tocht door Driehuis en omgeving doen plaats hebben”. Men toonde zich zeer erkentelijk voor de grote medewerking, onder meer van de Santpoortse afdeling van de EHBO, die overigens een rustige dag had. Heemskerk Voor de vijfde maal wordt in de Progress-societeit aan de Heemskerkse Constantijn Huijgensstraat het Progress-amateurfilmfestival gehou den. Ook de beginnende amateurs kunnen inschrijven, want zij worden ingedeeld in een speciale categorie, naast die voor de meer gevorderden. Hij maakte maandag deel uit van de delegatie die het plan voor de nieuwe uitkoopregeling ter tafel bracht. De Be nodigde financiële middelen voor het tong- en scholfonds zouden, volgens het voorstel uit de visserijwereld, in drie gelijke delen opgebracht moeten worden door het rijk (waarmee Van der Stee maandag dus in principe instemde), de banken en de visserijwereld zelf. Om hoeveel geld het gaat is nog niet bekend. Ook zal nog moeten blijken of de bankiers met het plan instemmen. Het gesprek tussen de visserij-organisaties en de bankiersvereniging is al op gang. Wanneer deze onderhandelingen tot con crete resultaten hebben geleid, zullen de Het een zal dus niet zonder het ander kunnen gebeuren. Men heeft goede redenen om aan te nemen dat er bij de vissers een redelijke belangstelling voor de voorgestelde op lossing zal bestaan. Wanneer men het overleg met de minister zal voortzetten, is nog niet bekend. Het bedrijfsleven wil dat bij een eventuele overeenstemming de regeling zo snel mogelijk van kracht wordt. Dit om het voor de schippers aantrekkelijk te houden er dit jaar nog mee te stoppen. Tot nu toe was het volgens de oude regeling voor een schipper die ermee op wilde houden slechts mogelijk zijn schip uit te laten kopen. In de praktijk blij ken echter te weinig schippers daarvan gebruik te maken. Om nu toch aan de noodzakelijke sanering van 17.000 ton (60.000 pk) te kunnen komen, hoopt men het voor de j schippers die het niet meer kunnen bolwerken aantrekkelijker te maken om hun schip definitief aan de kant te leggen, door naast de uitkoop som voor het schip nog een bedrag voor het hen toegewezen quotum voor tong en schol uit te betalen. Het idee voor deze nieuwe regeling werd maandag naar voren gebracht door vertegenwoordigers uit het georganiseer de bedrijfsleven (Stichting Nederlandse Visserij en het Visserijschap) op een bijeenkomst met minister Van der Stee. De verontruste visserij organisaties had den om dat onderhoud gevraagd om tijdig een alternatief te kunnen bieden wanneer de nu door de minister toege wezen contingenten schol en tong uitge put zullen zijn, hetgeen volgens de ver wachtingen niet al t e lang meer zal duren. Het bedrijfsleven en de minister zijn het er nu over eens dat de oplossing slechts gevonden kan worden in een beperking van het vlootbestand. „Het blijft een nare oplossing, want er moe- - aanwezigheid van die man.’Detruire dit-elle’ is opgebouwd uit dit soort filmi sche spanningsvelden en dat geeft de film een fascinerend karakter. Er moet met grote toewijding aan gewerkt zijn zowel door Jean Penzen (cameraman) als door Henri Colpi, die een geraffi neerde montage verzorgde. Deze film wordt woensdagavond in het Filmhuis Velsen gedraaid. (Witte Tejater, Kanaal straat IJmuiden). Op de foto: Henri Garcin als de man Max Thor, die de vrouw ongemerkt gadeslaat. prijzen in beide categoriën zijn 100,-, 75,- en ƒ50,-. Er zijn tevens enkele aanmoedigingsprijzen beschikbaar ge steld. Kanshebbers zijn nu al bekende fil mers als F.te Welcher, H.Grijs, J.Blauw en P.van Eerden.Het inschrijfgeld be draagt 2,50 per film en dat is tevens de toegangsprijs.Toeschouwers betalen 3,- of 5,- voor een passe-partout. Beide filmavonden beginnen om Half negen. Een deskundige jury zal de prijzen en de Proscar als ere-trofee toekennen. Tijdens het juryberaad zullen enkele winnende films uit de voorgaande jaren worden vertoond. Voor deelneming aan het filmfestival kan men zich met één of meerdere films(ook buiten mededin ging) tot 1 mei aanmelden bij de heer J.SmuIders, Dinkelstraat 73, telefoon 02510-36765 te Beverwijk. 1Leuke japon in folklore dessin. Met moderne ceintuur en geraffineer de zakverwerking. M: 36 t/m 44 wanneer de kwestie van het benoe mingsbeleid tijdens de volgende begro tingsbehandeling aan de orde komt”. Na zijn gesprekken met De Gaay Fortman had Franssen indertijd de stel lige indruk dat zowel in Beverwijk als in Graft-De Rijp een socialistische bur gemeester aan het roer zou komen. In het Beverwijkse geval zou datd an me vrouw Van der Wall-Duyvendak, burge meester van Geldermalsen, moeten wor den. Franssen gaat er tenminste van uit dat zij de eerste plaats innam van de aanbevelingslijst die de commissaris van de koningin mr. Kranenburg bij de mi nister indiende. In Heerlen wacht men inmiddels nog steeds op een nieuwe burgemeester. Aanvankelijk werd aangenomen dat de benoemingen in Beverwijk en Heerlen met elkaar verband zouden houden. In Limburg neemt men echter nu als vrij wel vaststaand aan dat burgemeester Rijnen (ook CDA) van Oldenzaal de nieuwe man in Heerlen wordt. (ADVERTENTIE) (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Minister Van der Stee (Landbouw en Visserij) is bereid om geld beschikbaar te stellen voor een nieuw zgn. tong- en scholfonds, waaruit de tong- en scholquota van vissers die hun schip uit de vaart willen nemen kunnen worden uitgekocht. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 21.590 kg. tong; 123 kisten tarbot en griet; 1386 kisten kabel jauw; 3665 kisten kool vis; 14 kisten schelvis; 598 kisten wijting; 876 kisten schol; 125 kisten schar; 162 kisten ma kreel en 106 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 11,40-10,95; grootmiddel tong 14,24- 13.94; kleinmiddel tong 12,84-12,14; tong een 12,84-11,24; tong twee 12,20-10,52-; tarbot 15,59-14,69; zalm 17,82. Per 40 kg.: tarbot 544-269; griet 333-180; kabeljauw een 108-78; kabeljauw twee 142-108; ka beljauw drie 120-98; kabeljauw vier 96- 74; kabeljauw vijf 72-57; koolvis een en twee 60-40; koolvis drie 54-43; koolvis vier 32-18,40; schelvis twee 57; schelvis drie 68; schelvis vier 78-68; schol een 94-80; schol twee 110-82; schol drie 124- 84; schol vier 84-70; wijting drie 96-58; makreel twee 78-38; makreel drie 33; schar 72-28. De besommingen waren: KW 4 14.300, KW 22 27.800, KW 24 26.400, KW 27 13.500, KW 45 21.700, KW 51 23.500, KW 55 20.900, KW 74 51.400, KW 88 18.000, KW 113 12.000 KW 117 18.900, KW 123 69.900, KW 145 25.900, KW 149 13.50, KW 152 10.200, KW 174 10.200, KW 175 10.300, KW 187 15.300, KW 189 23.500, KW 214 15.000 KW 221 14.000, KW 226 11.500, SCH 256 14.000 WR 32 16.700, WR 57 19.000 WR 189 5.400, IJM 30 19.700, IJM 44 19.000 IJM 115 24.000, IJM 154 17.000, IJM 211 27.000. Van 17 april tot en met 23 april werden bij de gemeentepolitie van Vel sen de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: Lipssleutel, portemonnee, verz. pl. bromfiets JNV 710, 3 bankbiljetten, etui met 4 sleutels, damesportemonnee met inhoud, etui met 2 sleutels, herenbril, hond met belastingplaatje no: 129796, 3 sleutels, halsband met plaatje Dof P 205, sleutelring met inscriptie, etui met 3 sleutels, ring met 2 autosleutels, 2 bank biljetten, damespolshorloge, parkiet, jon- genshorloge, gevarendriehoek, dames polshorloge. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan' het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie. Met deze wandeltocht werd de eerste reeks feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van het eigen centrum afgesloten. De reeks bevatte behalve de druk bezochte receptie een feesthal voor leden en genodigden dat werd ingeleid door de voorzitter van Soli, de heer J. J. Heeremans, die een groot aantal namen noemde van mensen die de afgelopen tweeëneenhalf jaar goed werk voor het nieuwe gebouw hebben verricht, De „ge schenkenboom” van Soli bleek de eerste dagen al een flink bladerdak te hebben gekregen door de vele enveloppen met inhoud die eraan waren bevestigd. vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven opnieuw met de minister om de tafel gaan zitten om de regeling verder te bespreken. Volgens de nieuwe, door de visserijor- ganisaties voorgestelde, uitkoopregeling zullen de uitkoopsommen voor de sche pen niet meer worden vastgesteld aan de hand van het tonnage maar van het aantal pk’s van het betrokken schip. In principe is men er tot nu toe van uitgegaan dat het uitkopen van een schip en de rechten samen moet gaan. 2. Vlotte doorknoopjapon met Haarlem: oro^outstraat strikceintuur in streepdessm. Kleuren: schalkwijk Groen/wit, rood/wit, zwart/wit en marine/wit. M: 36 t/m 48 Op het programma staan Fantasie in F kleine terts voor orgel van W.A. Mozart, het Orgelconcert in F grote terts van Karl Heinrich Graun (een tijdgenoot van Blach), Concert in F rote terts van Karl Stamitz en de Simple Symphony van Benjamin Britten. Het concert begint om kwart over acht.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9