n Achtendertig onderscheidingen in Velsen, Beverwijk en Heemskerk Heemskerk nel Beverwijk L- "IJ ski 14 16 s cht! ell I 1 i riE 2 I op illi® ii iiii 13 DONDERDAG 19 7 6 2 9 APRIL V A. (Van onze verslaggevers) 11* EED >tub >LY 1 [EED Hub 5.' enz. IJMOND. Ook in de IJmond is de halfjaarlijkse lintjesregen niet on opgemerkt aan een aantal inwoners voorbij gegaan. Sommigen van hen, die volkomen onkundig van wat hen te wachten stond de uitnodiging had den aanvaard om op het stadhuis het uitreiken van de decoraties bij te wo nen, keken dan ook verbaasd op toen hun naam werd af geroepen. In dit gebied werden zeven personen Ridder in de Orde van Oranje-Nassau; kre gen zes personen de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau; werd aan eenentwintig personen de eremedaille in zilver uitgereikt en ging de bronzen eremedaille naar vijf ingezetenen van de IJmond. Ter gelegenheid van de verjaar dag van koningin Juliana zijn weer tal van personen koninklijk onder scheiden. Van hen noemen wij: EE3VI KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Jhr. Mr. F. O. J. SICKINGHE Drs. S. ORLANDINI Drs. J. D. HOOGLANDT Dr. A. BATENBURG W. CHR. POTSHUMUS MEYJES i BEPPY NOOY Sr. NETTY HAMEL LILY BOUWMEESTER KLAAS BOOT CARO VAN EYCK J. C. SWART Gedecoreerden in de IJmond a edereen In 310048 1 nam ver- 'Z./a Dr. A. Batenburg, voorzitter raad van bestuur Algemene Bank Nederland, Am sterdam; mr. F. F. Posthumus Meyjes, directeur Nederlandsche Bank, Amster dam (allen ridder orde Nederlandse Leeuw); W. Chr. Posthumus Meyjes, lid bestuur Vereniging Effectenbescherming (officier orde van Oranje Nassau); drs. S. Orlandini, president-directeur KLM, Bronzen ere-medaille Oranje Nassau De heer A. Roeper. Eerste stuwer Havens Hoogovens BV. Hij heeft bij dit bedrijf verscheidene rangen doorlopen. De heer Roeper is al 42 jaar in dienst en staat bekend als een zeer vakbekwaam medewerker- beheer Shell Petroleum, dir. Kon. Ned. Petroleum Mij (ridder orde Nederlandse Leeuw); drs. J. D. Hooglandt, lid raad van bestuur Estel (Hoesch-Hoogovens), Ubbergen; jhr. mr. F. O. J. Sickinghe, voorzitter raad van bestuur VMF Stork, Naarden; ir. D. Noordhof, vice-president raad van bestuur Philips, Nuenen (allen ridder orde Nederlandse Leeuw); mr. J. van Viegen, secretaris-generaal ministe rie van CRM, Rijswijk (ridder orde Ne derlandse leeuw); Caro van Eyck, actri ce, Amstelveen; Paul Hupperts, dirigent Utrechts Symphonie Orkest, Bosch en van Advocaten, Rotterdam (allen ridder orde Nederlandse Leeuw); prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp, Eerste-Kamerlid Eindhoven; H. G. Abma, Tweede-Ka- merlid. Putten; mr. F. Portheine, Twee- de-Kamerlid, Leiden; mr. W. Koops, griffier Tweede Kamer, Voorburg (allen ridder orde Nederlandse Leeuw); dr. C. N. Peijster, hoofdcommissaris gemeente politie, Den Haag (officier orde Oranje Nassau); mej. A. M. van der Lugt, direc trice Medische Missie Actie Memisa, Rotterdam (ridder orde Oranje Nassau); drs. D. de Bruyne, lid praes. raad van Prof. Dr. P. A. J. M. STEENKAMP Duin (allen officier orde Oranje Nas sau); J. J. Stassen, directeur Limburgse Academie voor Bouwkunst, Kerkrade; J. C. Swart, directeur tijdschriftengroep VNU, Uithoorn; drs. Th. van Velzen, hoofd dir. Kunsten, tevens plv. dir.-gen. Culturele Zaken van CRM, Den Haag (allen officier van Oranje Nassau); Ben Arts, bestuurslid Ned. Hipp. Sportbond, tevens voorzitter Stichting Ned. Olymp. Fonds Springpaarden, Amsterdam; Fritz Behrendt, politiek tekenaar, Amstelveen; Klaas Boot, oud-keurturner. Bergen (N.H.); Tjeerd Bottema, beeldend kun- Huizen; ir. B. J. Bakker, hoofd-directeur PTT, Den Haag (allen ridder orde Ne derlandse Leeuw); K. L. de Vries, alge meen directeur Stichting Bouwcentrum Rotterdam, Bleiswijk (officier orde van Oranje Nassau); mr. C. W. Dubbink, vice-president Hoge Raad der Nederlan den, Wassenaar (commandeur orde Oranje Nassau); mr. J. D. Carriere, kan tonrechter Amsterdam; mr. M. R. Mok, raadadviseur ministerie van Justitie, Wassenaar; mr. R. Prins, president Hoog Militair Gerechtshof, Den Haag; mr. J. J. van Wessem, deken Nederlandse Orde Ridder in de orde van Oranje-Nassau De heer W. H. Engedkes, hoofd van de afdeling Ontwikkeling Installaties bij Hoogovens BV- Na zijn studie in Delft trad de heer Engelkes in 1942 in dienst als bedrijfsassistent in de plaatwalserij Watsenij West. Bij Nieuwbouw heeft de heer Engelkes geleidelijk de leiding ge kregen bij de ontwikkeling en bouw van de centrale voorzieningen en transpor tinrichtingen. Bij de reorganisatie van Nieuwbouw in 1972 werd de heer Engel- kes als hoofd van de afdeling Ontwikke ling Installaties benoemd. De heer En- gelkes heeft zitting in de Stichtingrsaad van de Stichting Evangelie en Industrie. De heer H. ten Hoopen uit Santpoort- Technisch hoofdambtenaar voor bijzon dere diensten bij rijkswaterstaat. B- Voerman uit IJmuiden onderdirec teur staatsvissershavenbed.rijven. De heer P. Hogeland. Adjunct hoofd- project-ingendeur bij Hoogovens BV. De heer Hogeland trad in 1935 in dienst bij Hoogovens als tekenaar bij Nieuwbouw. Hij -begon als tekenaar-constructeur bij de voorbereiding van Breedband, maar dankzij zijn kwaliteiten kreeg hij al spoedig de leiding over een groep con structeurs. In 1960 kreeg de heer Ho-ge- land de functie van projectleider bij de projectgroep Walserijen. Naast zijn werk bij Hoogovens heeft de heer Hogeland nog tal van functies op maatschappelijk gebied vervuld. Gouden ere-medaille Oranje Nassau. De heer J. van Eek. Hoofdassistent le klas bij de Hoogovens B. de Heer van Eek is via de rangen van 3e, 2e en le assistent, 2e boekhouder en groepsleider opgeklommen tot zijn huidige functie- Hij is reeds jaren als kostprijscalculator belast met het maken van kostprijsbere keningen voor velerlij planningen ten bate van de sector IJzer. G. Verhei j uit IJmuiden- Assistent bij rijkswaterstaat. De heer J. L. van Elmpt, hoofdcom- mies A en waarnemend chef van de politne-administratie te Velsen. De heer van Elmpt trad in 1940. na militaire dienst, in dienst bij de gemeente politie Velsen als agent 2e klas. Per 1 novem ber 1961 trad hij uit executieve politie dienst en werd benoemd in de rang van adjiunctcommies le klas bij de politiead- ministratie. In de jaren daarop klom hij op tot zijn huidige rang. De heer C. J. Lagerberg, werkend lid en tevens plaatsvervangend dirigent van het zangkoor Cantemus Domino te Vel sen. Hij is al vanaf 1927 lid van de vereniging. Hij is als zodanig nog steeds actief. Vanaf 1937 tot n-u toe treedt hij op als plaatsvervangend dirigent van het koor- Vanwege zijn verdiensten in de vereniging werd hij in 1970 tot ere-lid benoemd. De heer Lagerberg is onder wijzer aan de Heilig Hartschool (nu Eenhoornschool) te IJmuiden- Mevrouw E. J. de Zwarte-Lokker. Zij neemt in deze gemeente op sociaal ter rein een vooraanstaande plaats in. Me vrouw De Zwarte is secretaresse van de Samvro, de organisatie waarin nagenoeg alle vrouwenorganisaties van de ge meente samen werken. Jarenlang hield zij spreekuur voor bejaarden en deel aan het organiseren van de strekking en bezorging van warme maaltijden bij bejaarden. Verder ver leende zij veel medewerking aan sociale problemen rond bejaarden. Zilveren ere-medaille Oranje Nassau. De heer C. Blok, chef monotype-zette- rij Vermande Zonen BV. Hij is zijn loopbaan bij Vermande begonnen als leerling handzetter. Hij heeft een volle dige vakopleiding genoten en daarna heeft de heer Blok een speciale oplei ding gevolgd als monotype-zetter. In zijn huidige functie van chef geeft hij lei ding aan 11 geschoolde monotype-zet- ters. De heer C- Bouwens. Opzichter le klas van de Martinstaalfabriek Hoogovens BV- Hij is het type van de self-made man, die door hard werken tot een verantwoordelijke functie is opgeklom men. De heer J. D. Bruin. Gepensioneerd magazijnbeheerder bij CV D. Haasnoot en Zn. Hij was tot 1937 schilder bij het schild erbedrijf D. Haasnoot, waarna hij magazijnbeheerder bij het bedrijf werd en belast met de winkelverkoop. De heer Bruin is 50 jaar in dienst geweest van het bedrijf. F. W. Dortmu-ndt. Voorzitter van to neelvereniging Jan van Dommelen. Hij is al 38 jaar lid van de vereniging. Voor zijn vele verdiensten voor het amateur toneel kreeg hij in 1.973 van het bestuur van de Kulturele Stichting De Velser Gemeenschap de ere-medaille van deze stichting- De heer Dortmu-ndt is tevens al meer dan tien jaar bestuurslid van de softbal-afdeling van de sportvereniging Terrasvogels- J. van Es. Tweede voorzitter van het stenaar, Katwijk aan Zee; Lily Bouw meester, actrice, Den Haag; R. de Bruijn Ouboter, kunstschilder Den Haag; Dirk Bus, beeldhouwer; M. L. de Boer, kunst handelaar, Amsterdam; H. L. Cardous, musicus, Maastricht; Ed van der Enden, filmer, Amsterdam; Netty Hamel, dir. Hoofdstad Operette, Amsterdam; Gerard Hartkamp, acteur, Amsterdam; Beppy Nooy sr., actrice, Maarssen; mevr. A. M. M. Rutgers van der Loeff-Basenau, schrijfster, Huizen; Cephas Stauthamer, beeldend kunstenaar, Amsterdam (allen ridder orde Oranje Nassau). Burgemeester H. Nieten heeft vanmor gen in het raadhuis drie zilveren onder scheidingen uitgereikt aan drie Hoogo- ven-medewerkers die veertig jaren jn dienst zijn van deze onderneming. Een deputatie van het gemeentelijk politiekorps woonde vandaag in Nijeveen de uitreiking bij van de gouden ereme daille aan oud-adjudant J. Okel die na zijn pensionering in Heemskerk in die gemeente ging wonen. De heer Okel was veertig jaren in overheidsdienst. Hij be gon zijn loopbaan bij de marine. Zilveren ere-medaille Ant. van Acker, P. C. Hooftstraat 5, sinds 1936 in dienst bij Hoogovens. De heer Van Acker begon als bankwerkers- leerling en is thans opzichter van de slijperij, sector koudwalserijen. Hij staat bekend als een goed leider en begeleider van zijn team. Nicolaas Morseld, Prof, ten Does- schatestraat 321, die in 1936 als con structeur in dienst trad bij de voormali ge Koninklijke Beynes N.V. Na liquida tie van deze onderneming kwam hij in 1962 als nieuwbouwconstructeur in dienst bij Hoogovens. Daar is hij sinds 1971 werktuigkundige bij de werktuig bouwkundige afdeling. Joh. A. van Velsen, Beethovenstraat 34. De heer Van Velsen trad in 1930 in dienst bij Hoogovens als bankwerkers- leerling. Met een onderbreking van vijf jaren heeft hij alle tussenfunkties door lopen en zich opgewerkt tot hoofdafte- kenaar constructie-bankwerken. Gedu rende enkele jaren had hij namens het personeel van de centrale werkplaat zit ting in de lokale tariefscommissie. fusie werd hij voorzitter van de nieuwe Landelijke Organisatie Vormingswerk Werkende Jongeren. In verband met de talrijke werkzaamheden die dit voorzit terschap met zich meebracht, verzocht hij om ontheffing uit deze functie. Wel bleef hij zitting houden in het landelijk en plaatsélijk bestuur. De heer De Goede was vele jaren secretaris van het R.K. Schoolbestuur in Beverwijk. Hij was voorts: bestuurslid en voorzitter van de Stichting Dekenale Jeugdraad Beverwijk (1959-1965); mede oprichter van de Katholieke Openbare Bibliotheek; jarenlang lid van het zang koor van de Goede Raad-kerk; tien jaren lid van het kerkbestuur van die parochie; voorzitter van de Peregrinus- stichting (1961-1965); bestuurslid van de BSCR (1963-1965); lid van de gemeente raad van Beverwijk voor de KVP (1962- 1966). De heer De Goede is directeur van de NV Aspa te Zaanstad. N. C. de Koning, Waranda 29. Deze ge ridderde arts is na verbonden te zijn geweest aan de Raad van Arbeid te Rotterdam (1941-1945) tot 1947 reserve- officier van gezondheid in Breda en Rotterdam geweest. In 1947 vestigde hij zich als huisarts in Enschede waar hij verschillende bestuursfuncties bekleedde. Op 15 april 1963 trad hij in dienst van Hoogovens als bedrijfsarts. Als senior- bedrij farts werd de heer De Koning belast met de leiding van de verbandka- merdienst. Bij de reorganisatie van deze dienst is hij in 1974 hoofd van Bedrijfsgeneeskundige Dienst. In gin 1976 was de heer Muijen 25 jaar bestuurslid van de vereniging „Koningin nedag”, vele jaren als secretaris. In 1974 was hij 25 jaar wedstrijdleider van het Hoogovenschaaktoernooi. De heer Muij en is erelid van de schaakclub „Wee- nink”, voorzitter van de Noordholandse Schaakbond van de Comisie Schoolscha- ken in Beverwijk. Van 1938 tot 1970 was hij werkzaam bij het tuinbouwconsulent- schap, laatstelijk als hoofdassistent. De heer Muijen werkt nu op de afdeling landmeten van Openbare Werken Heems kerk. Zilveren ere-medaille P. C. de Jong, Vlaanderenstraat 6, in oktober 1975 vijftig jaren in dienst bij de N.V. Van Gelder Papier, laatstelijk als procesmonteur. De ere-medaille in zilver is hem uitgereikt bij bevordering. Bij zijn veertigjarig jubileum ontving hij de bronzen medaille. Th. W. Koek, Aardbeiencroft 2, 40 ja ren in dienst van Ceta-Bever, thans als chef van het bedrijfsbureau (leiding kan toor, huishoudelijke dienst en brandweer). Binnen het bedrijf vervult hij verschil lende nevenfunkties (hoofd EHBO en or ganisator activiteiten personeelsvereni ging). J. P. Bakker, Acacialaan 39, 50 jaren in dienst van Hoogovens. Als. bankwer- kersleerling begonnen werd hij tech nisch assistent 2e klas nieuwbouw. Tien jaren geleden ontving de heer Bakker de bronzen medaille. N. P. de Boer, Tappenbeckstraat 18, Wijk aan Zee. De heer De Hoer is na een veertigjarig dienstverband bij Hoog ovens in 1975 gepensioneerd als opzich ter. P. Kuijs, Kuenenplein 16, in januari 1976 vijftig jaren in overheidsdienst. In 1926 trad hij in dienst van de gemeente lijke gasfabriek in Castricum, die later werd overgenomen door het Gasbedrijf Beverwijk. De heer Ktfijs is commies A belast met de controle op de betalingen door gasverbruikers. W. A. C. Vink, Berkenlaan 31. De heer Vink was op 5 mei 1975 dertig jaren onafgebroken penningmeester van de af deling Beverwijk van de Vereniging van oud-illegale werkers (sinds 1954 gefu seerd in de afdeling Midden-Kennemer- land) en al die tijd actief betrokken bij de jaarlijkse herdenking van de gevalle nen. H. L. Wijbrandts, Schuurmanstraat 17, veertig jaren in dienst van Vermande Zonen Onderwijs BV te IJmuiden. Sinds vele jaren is hij belast met de leiding van het magazijn. Bronzen ere-medaille P. G. Tiets, Bloemhotstraat 5, veertig jaren in dienst van Hoogovens, thans machinemonteur bij de Bedrijfsdienst. P. G. Tiets, Bloemhofstraat veertig jaren in dienst van Hoogovens, thans bediende in de kantine. W. de Wit, Oostertuinen 45, veertig jaren bij Hoogovens, laatstelijk als hulp- uitzetter bij de afdeling Bouw en Nieuwbouw. De heer De Wit is vorig jaar juli met pensioen gegaan. 1974 hoofd van de Dienst. In die functie houdt hij zich vooral ook bezig met de revalidatie. De heer De Koning maakt deel uit van de interne bedrijfs- commissie revalidatie, bedrijf sontspan- ning en buitenlandse werknemers. Daar naast is hij lid van de begeleidingscom missie Preventiefonds voor de Stichting Centrum voor Arbeidsexploratie en Ar- beidstherapie in Zaandam, lid van de commissie Taakverandering oudere werknemers binnen het bedrijf, uitgaan de van het ministerie van sociale zaken. Sinds enige jaren is de heer De Ko ning begeleidend arts van de voetbalver eniging Telstar. G. J. Tukker, Berkenlaan 40. In juli 1974 was de geridderde 40 jaren bij het onderwijs, eerst als onderwijzer aan openbare scholen in Herwijnen, Asperen en Gorinchem. In 1939 is de heer Tukker benoemd aan de Noorderschool jn Beverwijk. Van 1943 tot 1961 was hij onderwijzer aan de openbare ulo. Daarna volgde zijn benoe ming tot hoofd van de toen opgerichte tweede openbare ulo-school in Bever wijk. Sinds 1968 is hij conrector van het Berlingh College. Andere activiteiten van de heer Tukker: van 1956 tot 1965 leiding Admiraal van Kinsbergengroep (padvinders); meer dan 20 jaren be stuurslid van Toonkunst; 12 jaren be stuurslid van de hockeyvereniging „Eechtrop” thans ere-lid). Ook was hij lange tijd actief als bonds-scheidsrech- ter. Gouden ere-medaille J. C. Muijen, Alkmaarseweg 145a. Be- fanfarekorps Wilhelmina te Santpoort De hear Van Es is dit jaar 40 jaa: werkend lid van het fanfarekorps. Van 1956 tot 1967 was hij tweede voorzitter van de vereniging, in 1967-1968 voorzit ter en van 1968 tot nu weer tweede voorzitter. M. Koomen. Eerste motorman Neder landse Scheepvaart Unie. De heer Koomen trad in 1955 in dienst als sto- kersjongen bij de Stoomvaart Maat schappij Nederland. Tijdens de oorlog heeft de heer Koomen gevaren als sto ker en olieman. In 1945 keerde hij in Nederland tenug. Sinds 1965 is hij eerste motorman. De heer Chr. Smit. Veertig jaar lid van de wandelsportvereniging De Ken- nemer Jagers te Velsen- Hij is sedert 1935 lid van de vereniging- Hij is een van de stimulerende figuren van de Kennemer Jagers. Van 1936 tot 1966 was hij secretaris. De heer Smit is nog steeds een van de leidende mensen bij de avondvierdaagse. Voorts is hij meer dan dertig jaar official van de Noord-Hol- landse Wandelsportbond (NHWB) van welke bond hij de laatste 10 jaar ook de propaganda voor de IJmond verzorgde. De heer Smit was destijds werkzaam bij de PTT. De heer M. Spruit. Technisch assistent le klas van Public Relations Hoogovens BV. De heer Spruit - doorliep verschillen de rangen voor hij in zijn huidige func tie bij Hoogovens werd benoemd. Buiten zijn normale werk is hij ook zeer actief geweest. Met name was hij actief ten behoeve van oud-Katholieke jeugdgroe pen. erder deed hij veel voor gehandi capten. De heer A. Tabernal. Ere-voorzitter van toneelvereniging Jan van Domme len- De heer Tabernal is dit jaar 40 jaar werkend lid van de vereniging- Hij was 20 jaar voorzitter en nu al 10 jaar ere voorzitter. Tevens was hij 12 jaar voor zitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Algemene Bond van Post duivenhouders, waarvan hij nu tevens ere-voorzitter is. Voorts is hij 25 jaar secretaris van de Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollencultuur, af deling Santpoort. Van 1953 tot 1958 was hij lid van de Velsense gemeenteraad. K. Tuinenbreijer. Chef van Centraal Magazijn van Papierfabrieken Van Gel der Zonen NV. Hij trad in 1935 in dienst van de papierfabriek te Velsen als ma gazijnbediende, werd in 1949 administra tief medewerker van het Bouwkantoor en in 1951 le man magazijnadministratie van de afdeling Materiaalvoorziening. In 1972 werd hij chef en hij geeft nu leiding aan 12 man personeel. Hij is 39 jaar verbonden geweest aan de sportver eniging Kinheim (thans KIC), waar hij secretaris-penningmeester was. In het Beverwijkse Stadskantoor reik te burgemeester A. J. Hubers de onder scheidingen uit. Ridder in de Orde van Oranje Nassau C. M. de Goede, Laan van Blois 255. De heer De Goede heeft zich gedurende de laatste twintig jaren bijzonder ver dienstelijk gemaakt voor de jeugd en het vormingswerk. In 1955 was hij me- de-oprichter van de levensschool voor de Zaanstreek, waarvan hij tot 1960 pen ningmeester was. Vier jaren later is de heer De Goede bestuurslid van de le vensschool voor Kennemerland, thans Vormingscentrum Alfons Ariëns, waar van hij sinds 1970 voorzitter is en tevens voorzitter van de jongerencursus. 1960 is de heer De Goede gekozen als afgevaardigde van de plaatselijke le vensschool gekozen in het bestuur van de landelijke stichting levenscholen. Sinds 1962 is hij lid van het werkbe- stuur van het samenwerkingsverband dat de fusie van de drie toen bestaande landelijke organisaties van het vor mingswerk moest voorbereiden. Na de «er. K

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13