w AMSTERDAM TONEEL -4 MUZIEK UIT. «gn Nieuw: Groepstheater Snoo Wilson Zomergasten Clavecimbelspel wijzer I kJ ■c ■co Il8l ut' Oranjebal 15 2 9 19 7 6 DONDERDAG APRIL 7 £25 1 Tentoonstellingen Bioscopen Muziek en toneel T" - r wi lli X, klavecimbel Het Groepstheater. Loenen aan de Vecht heeft opgetreden. Een van de formaties waarin de bigband N woedt 1 mei verzorgd door Albert de Klerk die het Willebrord-orgel laat klinken in werken van Boëly, Mendelssohn, Duruflé en Jongen- Behoeft een organist als De Klerk nog aanbeveling? Als stadsorganist - een functie die hij deelt met Piet Kee - heeft De Klerk jarenlang een bijzonder groot publiek van zijn kwaliteiten laten genieten- Maar daarnaast zijn zijn andere muzikale activiteiten bijzonder veelzijdig: docent aan conservatoria, dirigent, componist, kortom een inspirerend stimulator van het muziekleven. Het concert begint om 15 uur en zal ongeveer drie kwartier duren waarna de speeltafel kan worden bezichtigd. De entree is gratis. Voor volgende week is Simon C. Jansen uitgenodigd. piano. 29 „Het 20.15 van Don Quishocking. De intelligente, goed zingende, spitse cabaretgroep Don Quishocking geeft vanavond en morgenavond in de Toneelschuur voorstellingen van zijn nieuwste programma „Afscheidstoernee 1”. De ziel van de witte mier. Snoo Wilson is een Engels toneelschrijver van de generatie na Harold Pinter. Een man die bruist van ideeën en vormen. /De samen hang van zijn onorthodox gebouwde stukken blijkt meestal tegen het eind. Sommige van naar het surrealisme en magie neigende werk is al verschillende keren in Mickery opgevoerd. Daar gaat nu een nieuw stuk „The soul of the white ant” (De ziel van de witte mier), een metafoor op de blanke man in het zwarte Zuid Afrika. Het stuk speelt in een met drek besmeurde ruimte, waar een bioloog bezig is de moedermier uit te graven om aldus een eind te maken aan de mierenplaag Het stuk wordt gespeeld door een voor de gelegenheid samengestelde groep van voortreffelijke Engelse acteurs en actrices, geregisseerd door Dusty Hughes, criticus van het weekblad Time Out. De voorstelling is op 4 mei te zien in de Toneelschuur. Campert en Lodeizen. De unieke theatergroep Poëzie Hardop brengt op 4 mei in de Toneelschuur te Haarlem een programma van werk van de dichters Hans Lodeizen (1924-1950) en Remco Campert (1928). Twee tijdgenoten, die rond 1950 debuteerden. De teksten werden samen met de spelers, Marnix Kappers, Eric Schuttelaar en Ineke Holzhaus, gekozen door Willem Jan Mulder en Huub Oosterhuis. De laatsten der onverstandigen. Toneelgroep Baal speelt vanaf donderdag 6 mei in de Toneelschuur „De laatsten der onverstandigen” van Peter Handke. Het stuk speelt in een rijk ondernemersmilieu. De hoofdpersoon (gespeeld door Rudolf Lucieer) doorbreekt zijn gedragspatroon als ondernemer. Dat houdt in dat hij zich ook met houdt aan de prijsafspraken met zijn collega’s. Hij moet echter zijn anarchistische houding bekopen met de dood. Het stuk stelt een wereld voor die totaal vervreemd is van de natuur. Een blok ijs, een ballon lucht, een rotsblok nieuwste programma, dat aangeduid wordt met het cijfer 5. De inhoud van het programma is weer veelzijdig en laat meer dan ooit ruimte voor emotionele zaken, die Fons Jansen aan het hart liggen. Nostalgisch getinte herinneringen spelen een belangrijke rol Frans Oudhoff, de begeleider van Jansen, heeft een groot aandeel in het programma De opgaande zon. Het Publiekstheater speelt vanavond in de Haarlemse stadsschouwburg „De opgaande zon” van Herman Heijërmans. Het gaat over de winkelier Matthijs Sterke die het af legt tegen het grootwinkelbedrijf ,.De opgaande zon”. Hij raakt failliet; zijn winkel dreigt te worden ingesloten en opgekocht door het warenhuis; hij speelt met zelfmoordgedachten. De tragische ontknoping komt als zijn flinke dochter per ongeluk-expres de winkel in brand steekt. Hans Croiset regisseerde het. Ton Lutz, Ann Hasekamp en Jan Retel spelen de oudere generatie. Josée Ruiter en Johan Ooms spelen de jongeren en doen dat voortreffelijk. Binnen de perken. Toneelgroep Ellen Vogel en Marjon kfrandsma nis moeder en dochter in „Zomergasten’’. en het vervliegen van dag en nacht vertegenwoordigen in hët toneelbeeld de natuur, waartegen de ondernemer als in een modern koningsdrama stuk loopt. Het is een belangrijk stuk, dat een uitnemende voorstelling krijgt van de jonge spelers van Baal in regie van Leonard Frank. Medespelers: Hans Dagelet, Elsje de Wijn, Els Ingeborg Smits, Elja Pelgrom, Diane Lensink, Herman Naber en Peer Mascini. Gaan zien. Zomergasten. De Haagse Comedie speelt op maandag 3 mei in de Velsense schouwburg te IJmuiden zijn beste voorstelling van dit seizoen .Zomergasten” van Maxim Gorki. Dit 70 jaar oude stuk laat een groep burgermensen in goede doen zien, die de Droomfiets. In een koude bollenschuur in Heemstede oefent sinds september vorig jaar een nieuw jong toneelgroep)e, dat zijn oorsprong vond op de IVO- school in Overveen. Toneelleraar Paul Rooyackers is met een stel oud- leeriingen en leerlingen, in leeftijd variërend van 17 tot 25 jaar, begonnen aan een eigen groep, die volgende week donderdag 6 mei debuteert in de Toneelschuur met „Droomfiets”. Inhoud en vormgeving zijn in eendracht tot stand gekomen. De club heet dan ook Koor en Henk enkemans en uur: Quartette Polllnl, piano. e Waalse kerk- De aan het Begijnhof in Haarlem gelegen Waalse Kerk vormt de komende maand het decor voor een drietal intieme recitals. Achtereenvolgens worden concerten gegeven met clavecimbelwerken, muziek voor twee luiten en zang en tenslotte composities voor gitaar. Zaterdagavond (20 uur) zal Kees Rosenhart op het eerste concert van deze serie een geheel Frans programma ten gehore brengen. Hij opent met een suite van Louis Oouperin en vervolgt met Francais Couperin, d’Andrieu en Rameau. De suite van Louis Couperin is om twee redenen belangrijk. Het eerste deel betreft namelijk een van Couperins 14 preludes non mesurees. Dat zijn preludes die op de akkoorden en melodische lijnen na geheel improvisatorisch zijn. Het derde deel, een courante voor twee manualen is een uitzonderlijk voorbeeld van het samengaan van strenge orgeipolyfonie en vrij stemmige clavecimbelmuziek. Goltfusz. Het Goltfusz-orgel in de Hervormde Kerk van Sassenheim wordt vrijdagavond (20.15 uur) bespeeld door Hans van Nieuwkoop. Hij voert werken uit van William Byrd, John Coop,x Telemann, Johann Sebastian Bach Joseph Haydn en Mozart- Ter opening klinkt een improvisatie van een tweetal Valerius-liederen met in aansluiting daarop drie dansen. Het concert wordt afgesloten met variaties over het Wilhelmus en de samenzang van twee coupletten uit het Wilhelmus- Franehomme. Het duo Taco Kooistra (cello) en Ronald Brautigam (piano) concerteert zaterdagavond (20.15 uur) in zaal Kadens in de Haarlemse Smedestraat 31. Werken van Mendelssohn. Martinu, Franchomme. Gerhard en Chopin. Taco Kooistra en Ronald Brautigam zijn beiden nog zeer jonge musici. Eerstgenoemde studeert sinds 1970 bij Elias Arizcuren aan de vakafdeling van de Haarlemse muziekschool en wil in mei eindexamen doen. Hij heeft onder meer ervaring opgedaan bij het Haarlems Jeugd Orkest, is voorts een v„n de drie finalisten die 15 mei aantreden op de siotronde van het muziekconcours van het Heemsteeds Kamerorkest. Brautigam wil volgend jaar eindexamen doen aan het Amsterdams zomer doorbrengen in wat nu een bungalowpark z ou heten ten plattelande. De verveelde zelfgenoegzaamheid van dit volk wordt aangevreten door een kring jonge mensen rond een vrouwelijke arts, die een socialiste is, zonder dat dit met zoveel woorden wordt genoemd. Centraal staat de figuur van een jonge vrouw, die twijfelt aan de waarde van de samenleving waarin zij verkeert en tenslotte haar man verlaat en met de arts meegaat. De maatschappelijke aspecten van de vele toneelfiguren zijn gekoppeld aan de persoonlijke verhoudingen binnen de groep. Het is een zeer levendig, intrigerend stuk vol ook nu nog herkenbare personages. Het is door C-uido de Moor bijzonder helder in scene gezet en het puikje van de Haagse Comedie (o.a. Ellen Vogel en Anne Wil Blankers), speelt er voortreffelijk in mee. Beslist gaan zien. Fons Jansen 5. Fons Jansen brengt op 5 mei in de Velsense schouwburg zijn conservatorium waar Jan Wijn zijn pianoleraar is. Ook hij heeft opgetreden met het Haarlems Jeugd Orkest. Teyler. In de aula van Teylers museum begint zondagmiddag om 15 uur een concert waarvan de uitvoeringswijze weer gebaseerd is op het 31-toonss'telseJ. Het duo Bouw Lemkes en Jeanne Vos, viool spelen Introductie, thema en variaties over Skolion van Seikilos voor twee violen van Henk Badings en samen met Anton de Beer voeren zij diens Speelmuziek no. 2 The first approach voor twee violen en archifoon uit. Het betreft de premiere. Albert de Klerk. Het wekelijkse concert op de zaterdagmiddag in de r.k. basiliek aan de Leidsevaart in Haarlem e Harmonie Orkest. Onder auspiciën van stichting Jeugd en Muziek, afdeling Haarlem geeft Harmonie Orkest Haarlem onder leiding van Simon Butter zaterdagavond (20.15 uur) een uitvoering in de Nieuwe Kerk aan het nieuwe Kerksplein in Haarlem. Met medewerking van Pim Nico Moorer worden composities gespeeld van Frescobaldi, C. Ph. E. Bach, Hoffmeister Boieldieu, Villa Lobos en Mahler. Oranjebal. Een groot Oranjebal, waaraan vijf orkesten zullen deelnemen, wordt vrijdagavond gehouden in de grote zaal van De Wintertuin (voormalig Brinkmanncomplex) op de Grote Markt in Haarlem. Vanaf 20 uur kan gedanst worden op afwisselend muziek van fanfare Eendracht, de Erika-kapel, de showg-irlsband, de Europaband en de Limehouse Jazzband- e Jamsession- Verschillende Nederlandse popmusici hebben reeds hun medewerking toegezegd aan een donderdagmiddag (13 uur) in Arnoldushoeve in Hoofddorp te houden jamsession. Door het samengaan van verschillende stijlen en repertoires belooft het een erg interessante middag te worden. Zaterdagavond vanaf-20 uur gratis disco-show. Folk. Nigel Mazlyn Jones, Engels folkmusicus, geniet in het Nederlandse clubcircuit een uitstekende naam. Niet in het minst door zijn goede spel op de 12-snarige gitaar en door zijn originele composities. Zijn muziek, vaak elektronisch versterkt, varieert van ragtime tot Oosterse sitaridanken, van ballades tot happy songs en van harde experimentele muziek tot zachtmoedige (Ierse) folksongs. Jones is zaterdagavond te gast in Ut Cafaatje aan de Spaamdams-eweg bij de jachthaven. Teerling. Nigel’s naamgenoot Wizz Jones, eveneens een Engelse folkartiest treedt vanavond op in folkcafé De Teerling in de Kleine Houtstraat in Haarlem. Wizz Jones speelt naast eigen werk ook composities van Alan Tunbridge met wie hij een vruchtbare artistieke relatie heeft. Woody Guthrie en Bob Dylan zijn van sterke invloed geweest op Jones. Jazzclub. Nadat zaterdagavond Cat Jazz haar laatste concert in de Zanderzaal voor de verbouwing gaf, gaat ook de Haarlemse Jazz Club haar deuren sluiten. Vrijdagavond gebeurt dat ongetwijfeld in zeer feestelijke Theater is zaterdag en zondag terug in de Haarlemse schouwburg met het laatste deel van de trilogie „Zo zijn onze manieren” van Alan Ayckbourn. In „Binnen de perken” zien we de roerige familieleden bijeen in de tuin rond het ouderlijke huis. Een zeer vrolijke voorstelling van een blijspel met wrange ondertonen. Paul van Vliet. De cabaretier Paul van Vliet brengt zijn nieuwe programma weer vanaf donderdag 6 mei in de Haar emse schouwburg. Thalia. De toneelvereniging Thalia speelt op maandag 3 mei in de stadsschouwburg het beroemde stuk van Tennessee Williams „Tramlijn Begeerte”. Regie en bewerking Henk van Delden. De favorietjes. Het Heemsteeeds kindertoneel De Favorietjes geeft op 1 mei zijn jaarlijkse uitvoering. Men speelt onder leiding van mevr. J. F. Duijtshoff-Jansen de kinderoperette „Het betoverde draaiorgel” door J. A. Hofstede in de aula van het Coornhertlyceum. Aanvang 19.45 uur. jazzrockformatte Soft Ice speelt vanavond in politiek café De Geus in de Kleine Houtstraat waar zondagavond het kwartet van tenorsaxofonist Fred Leef lang speelt. Aan vang steeds 21.30 uur. Jazzcorner. In afwijking van het gebruikelijke programma heeft jazzcafé At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem voor zaterdagavond als bijzondere gast het Flashbtck kwartet. Dit gezelschap bestaat uit leden van de Dutch Swing College Band, te weten Bob Kaper, Marcel Hendrix, Hein Bosch van Drakenstein en Huub Janssen die garant staan voor een uurtje stevig swingende jazz dat rond de klok vtn 22 uur begint. Orgelrecital. Stadsorganist Piet Kee begint volgende week dinsdag de gemeentelijke orgelbespeling in de Grote Kerk in Haarlem om 20.30 uur, dit in verband met de herdenkingsplechtigheden. Ook in zijn programma wordt rekening gehouden met de intentie van de vierde mei (werken van Bach, Pepping, Buxtehude en Vierne). T.e.m. 1® de negen- over het stemming met het oude stijl-orkest met een knipoog The Animal crackers- Zeer geliefd bij de HJC’ers vanwege de vrolijke, uitgelaten musiceertrant van de Amsterdamse heren- Aanvang 22 uur. De Zanderzaal is bereikbaar via Groot Heiligland 49 in Haarlem. Bigband. De 17-mans sterke bigband uit Loenen aan de Vecht geeft zondagmiddag 16 uur een concert in cultureel café de Egelantier aan het Groot Heiligland in Haarlem. Behalve de ritmesectie (leden van Soft Ice) wordt de band geformeerd door jonge amateurs en muziekstudenten. In het repertoire, dat behoorlijk modern gericht is, wordt vee1 rekening gehouden met improviseren en er zijn duidelijk aanwijsbare jazzrockinvloeden. De bezetting bestaat uit vijf saxen, vier trompetten, drie trombones, piano en orgel, contrabas en basgitaar, slagwerk, elektrische gitaar en conga’s en percussie. Het programma van de Egelantier bevat voorts voor woensdagavond (21.30 uur) een optreden van het trio van Peter ten Have. De voomoemde Haarlemse Groepstheater. De groep is begonnen te werken aan het toneelstuk „Jeugdproces” dat Manuel van Loggem in het begin van de jaren ’60 schreef naar aanleiding van de Baarnse moordzaak, waarin enkele jongelui een vriendje vermoord hadden. Tegen het einde van de repetities kreeg de groep van de schrijver te horen, dat I het stuk niet meer opgevoerd mocht worden, omdat hij een bewerking en i heruitgave voorbereidde. Een teleurstelling natuurlijk, maar het i bracht de groep ertoe zelf iets te maken op grond van eigen ideeën over de thema’s misdaad, verveling en sensatiezucht. Ook wat de vormgeving betreft is de groep zelf aan het werk gegaan. Allerlei middelen worden toegepast naast spel en beweging. Er zitten ook film en muziek in. De groep heeft zich degelijk voorbereid. Men voerde gesprekken met de politie en met jeugdige misdadigers, n verzon plannen voor (fictieve) diefstallen. Daaruit groeide de behoefte om enkele facetten van de misdaad eruit te lichten en te gaan spelen, om aldus mee te helpen aan een beter begrip over de motieven van bv. diefstal. Het resultaat is „Droomfiets”. Otto, een jongen die zijn ouderlijk huis is uitgezet, heeft één grote liefde en zekerheid: zijn fiets. Daarin ziet hij zijn „vrijheidsidealen”. Jip. een zich vervelende jongen uit een „betere buurt”, haalt met zijn vriendjes Chap en Noppie Otto over mee te doen aan een grote fietsenroof. Met de gestolen fiets wil Otto zijn droomfiets bouwen. Ieders verwachting gaat in vervulling. Otto ziet alleen maar zijn ideale fiets. Chap ruilt de verveling in voor sensatie. Nob wordt gepakt door de politie en ontwaakt langzaam uit de sensatiedroom. Jip tenslotte wil alles en iedereen gebruiken om de buurt te terroriseren met de droomfiets. De grote, alles op zijn weg vernietigende rit op de fiets zal echter fataal aflopen. Het groepstheater bedruipt financieel zichzelf. Iedereen, inclusief Paul Rooyackers, betaalt mee. Alles wordt in overeenstemming met elkaar gemaakt, decorstukken en andere hulpmiddelen zowel als het spel. De medewerkers aan „Droomfiets” zijn Jan Pieter Roozen (die de droomfiets bouwde), Enno Capelhoff, Lex Verhoef, Norbert Kaart, spelers; Jan Heezemans films, Jef Panhuizen foto’s, Leendert de Jong piano, Rob Oderkerk afficheontwerp, Paul Rooyackers spelbegeleiding en coördinator. Jan Heynis trad incidenteel als groepsbegeleider op. „Droomfiets” wordt uigevoerd op 6, 7 en 8 mei in de Toneelschuur, op 15 mei in het Witte Tejater te Velsen en op 11 juni in de Engelenbak te Amsterdam. As. Toneelgroep Centrum geeft tot en met zondagavond in de Toneelschuur voorstellingen van „As” van David Rudkin. Jules Hamel, Els van Rooden, Frans Vorstman en Margreet Heemskerk geven een indrukwekkende voorstelling van dit boeiende stuk. Rijksmuseum Stadhouderskade) mei Maastrichtse ceramiek uit tiende eeuw. In het Rijksprentenkabinet t.e.m. 2 mei een tentoonstelling over het leven en werk van de 18-eeuwse kunste- naar-collectioneur Cornells Ploos van Am stel. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 16 mei World Press Photo. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 23 mei Jim Turrell, projecties. T.e.m. 30 mei Tapio Wirkkaloa. ontwerper uit Finland. 30 april t.e.m. 7 juni Daniel Buren, gemeen schappelijk project Stedelijk Museum. Geo pend dagelijks 9.30-17 uur, zon- en feestda gen 13-17 uur. Alhambra 2 Karen Bleek in „Nashville", toeg. 14 j. Dag. 14 en 19.36 uur, 4 mei, 14 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 234876): Gene Hackman in „Smokkelsehlp Lucky lady”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, kon. dag en zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 66227): Peter Falk in „A woman under the Influence", toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur, di. 4 mel 14 en 20.30 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): „The groove tube”, toeg. 18 j. dag. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, 248933): ..Maritals hap piness”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 13.15, 20 en 21.45 uur, zo. 13 uur enz. Cineac Damrak 1 (Damrak, 245648): Telly Savalas in „Killer force”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 Julie Christie in „Don’t look now”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, do., ma., di. ook 11.30, 14 en 16.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 243639): Fellini’s „Ro ma”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl., 151243): „Aardbeving”, toeg. 14 j. Do., vr., za., zo. 19 en 21.30 uur, ma. wo. 20 uur, di. 21 uur. City 1 (Leidseplein, 243579): „De dood van een non”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, vr. en zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2 Steward Whitman in „Kill mr. Shat ter”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, vr., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3 Peter Faber in „Alle dagen feest”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur, vr., za. 24 uur. City 4 „Het beste van Walt Disney’s leven sechte avonturen”, toeg. a.l. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, vr., zo. 14, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 234561): Sylvia Kristel in „Emmanuelle 2”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr., 230469): „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, toeg. a.l. Dag. 14 en 16 uur, kon. dag en zo. 12, 14 en zo. 12, 14 en 16 uur. Elke avond 19 en 21.30 uur. „De rechter- en de linkerhand van de duiven”, toeg. 14 j. Krlterion (Roetersstr., 231708): Roman Polans ki’s „Chinatown”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19.30 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Het verhaal van een zonde”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur. Kon. dag en zondag 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr., 230655): Jack Nichol son in „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg. 18 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 ën 21.30 uur. Parlsien (Nieuwendijk, 248933): „It’s getting harder all the time”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. v.a. 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): Catherine Deneuve in „De blonde valstrik”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur. Kon. dag en zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): Robert Redford in „Butch Cassidy and the sundance kid”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Roxy (Kalverstr., 232809): Al Pacino in „Dog day afternoon”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): „Beuk broeders beuk”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): „The Balance van Zanussi”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur „LTnvltatl- on”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr.. 62633): Robert Redford In „3 dagen van de condor”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, kon. dag en za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 Glenda Jackson in „The roman tic Englishwoman”, toeg. 14 j. Dag. 14.39, 19.15 en 21.45 uur. Kon. dag en za. en zo. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur. Tuschinski 3 Diana Ross in „Mahogany’ytoeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Kon. dag en za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 Isabelle Adjani in „L’Histolre d’Adele H.”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Kon. dag, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Elsje de Wijn (zittend) en Els Ingeborg Smits in „De laatsten der onverstandi gen’’ in het toneelbeeld van Paul Gallis. Concertgebouw (Van Baerlestr.)Donderdag 29 april, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Jean-Pierre Rampal, fluit. Werken van Handel, Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Kamermuziekfestival m.m.v. Paul Godwin, Alberto Lysy en leden van de Cameratie Lysy. Werken van Mozart en Mendelssohn. Vrijdag 30 april, kl. zaal 20.15 uur: „Zes pianorecitals”. Jean-Rodolphe Kars, piano. Werken van Messiaen. Zaterdag 1 mei, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Paavo Berglun, m.m.v. Jorma Hynninen, bariton. Werken van Schubert en Sibelius. Gr. zaal 20.15 ttur: Kamermuziekfestival. Camerata Lysy, o.l.v. Alberto Lysy, m.m.v. Abbie de Quant, fluit, George Malcolm, en Alberto Lysy, viool. Werken van Bach. Zondag 2 mei, gr. zaal 14.15 uur: Abonne mentsconcert, gr. zaal 20.15 uur: Maurizio Pollini, piano. Werken van Schubert e.a. Maandag 3 mei, gr. zaal 20.15 uur: Camerata Lysy, o.l.v. Alberto Lysy, m.m.v. Han de Vries, hobo, Alberto Lysy, viool en Wolf gang Mehlhorn, violoncel. Werken van Tele mann, Couperin e.a. Dinsdag 4 mei, gr. zaal 19.30 uur, Herdenkingsconcert, Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Nederlands Opera Koor en van Ulsen. Werken van Beethoven. Gr. Zaal 20.15 Italiano, m.m.v. Maurizio Werken van Brahms e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag april, 20.15 uur Het Nationale Ballet: „hei Zwanenmeer”. Vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei, 20.15 uur: Publiekstheater: „De Op gaande Zon” van Herman Heijermans. Zon dag 3 mei, 13.30 en 20.15 uur: Nederlands Dans Theater. Maandag 3 en woensdag 5 mei, 20 uur: Ned. Operastichting: Gioacchi no Rossini „II Barbiere di Slviglla”; het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Kenneth Montgomery. Carre (Amstel): T.e.m. 30 mei, dagelijks (beh. ’s maandags en dinsdag 4 mei), 20.15 uur: Andre van Duin’s Lachcarrousel” met Andre van Duin, Frans van Dusschoten, Willeke Alberti, Donald Jones, Trio Los Alegres, The Robert Kaesen Dancers. Nieuwe de Ia Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 7 mei (beh. 3 en 4 mei): 20.15 uur: „Café Het Zeepaard’ ’van Edward J. Moore 1MET Kitty Janssen en André van den Heuvel. Theater Royal (Nieuwendijk): Tot half juni, dagelijks (beh. maandags) 21 uur,vrijdags en zaterdags 20 en 22 uur: rockmusical „The Rocky Horror Show” van Richard O’Brien. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. za terdag 1 mei, dagelijks 22 uur: Willem Breuker Kollektief on Tour, een muzikaal theaterevenement. Frascati (Nes): T.e.m. zondag 9 mei, dagelijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur: Marjol Flore Sylvia Albert: „Door dik en dun”. Theater De Engelenbak (Nes): T.e.m. zaterdag 1 mei, 20.30 uur, Nationaal Hekelkabaret: „Het hemd van het lijf”. Mickery Theater (Rozengracht): Tot zondag 2 mei, dagelijks 20.30 uur: „Folter Follies”. Tot zondag 2 mei, dagelijks 22 uur: Het alternatief theater uit Londen: „The soul of the White Ant” door Snoo Wilson. Het Werktheater (Kattengat): Vrijdag 30 april, 20.30 uur: „Avondrood”. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. zondag 9 mei, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Kabaret Ivo de Wijs: „Achter de wolken is zonneschijn”. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. 15 mei, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, zuilenzaal: Toneelgroep Sater: „Niks aan de hand’’. T.e.m. 1 mei, shaffyzaal, 20.30 uur: Misty and the Sunday Evening Orche stra. Konsertzaal, vanaf dinsdag 4 mei, 20.30 uur: „Wast of time IV”. Shaffyzaal: Vanaf dinsdag 4 mei, (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: Feike Boschma en Jan Goes met marionetten en Margit de Vries. Iedere dinsdag 22 uur in het cafe salonmuziek, iedere woensdag jazz en iedere donderdag dixieland.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15