Na uitstekend spel tegen Liverpool Coerver tekende bij Go Ahead Donner verloor van Van der Vliet FIG ZORGDE WEER VOOR VERRASSING Militairen gelijk tegen Frankrijk 15-JARIGE 8 LENING spomPBSS De Gauwer nam leiding van Thurau over Van Hanegem gaat weg hij Feyenoord STAAT DER NEDERLANDEN J DIT SEIZOEN NOG NIET IN DIENST „BOSKOV WIL MIJN CONTRACT NIET VERLENGEN 25 19 7 6 SPORT DONDERDAG 2 9 APRIL (Van onze speciale verslaggever) Onnodia tweede uitgifte bedrag koers rente aflossing schuldbewijzen inschrijving storting toewijzing kosteloos bij banken en commissionairs prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waarvoor is ingeschreven (tendersysteem) nominaal f 1.000 (CF of K) schuldregisterinschrijvingen van tenminste f 100.000 er worden geen stukken van f 100 meer uitgegeven bevorderd zal worden dat de schuldbewijzen van deze lening dooreenleverbaar zullen zijn met die van de 8% 15-jarige lening 1976, eerste uitgifte 5 mei 1976 van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair rn effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen op 1 juni 1976 met bijbetaling van 76 dagen lopende rente uitsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toewijzing ten volle) afrekening vindt plaats tegen de vastgestelde koers LIVERPOOL De regelrechte sensatie bleef ten slotte toch uit op Anfield Road, woensdagavond in de eerste finalewedstrijd (uitslag: 3-2) tussen FC Brugge en FC Liverpool om de UEFA Cup. Op een bijzonder verrassende (en bovendien voortvarende) manier had den de Belgen al binnen een kwartier een 2-0 voor sprong genomen door Raoul Lambert (5e minuut) en Julien Cools (13e minuüt), de man die zondag door een jaarlijks op 15 maart in 15 jaarlijkse termijnen van 15 mrt. 1977 af vervroegde aflossing op of na 15 mrt. 1986 mogelijk blessure voortijdig het strijdtoneel van Nederland België moest verlaten. De zich doorgaans zo luidruch tig manifesterende Spionkop op Anfield Road was er op slag beduusd van geworden en werd volledig over stemd door de enkele duizenden supporters uit het Westvlaamse land. Twee doelpunten tegen; het is in middels al weer enige jaren geleden dat een dergelijk kunststukje door een buitenlandse ploeg op het veld van de Merseyside-ploeg werd uitgehaald. Razendsnel Gretig Gele kaart FC BRUGGE HEEFT KANS OP UEFA-CUP (Van onze sportredactie) de zaken door FC Schaaktitel weer voor Jan Timman (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) JE MAINTI t NDRAI sv 1 Een van de vele aanvallen van Diverpool op het doel van FC Brugge. Keegan kopt, Leekens (rechts) mist. •hnische ten val- 1. De re- moeilijk Ie lezers indsen 10.00 10.00 7,32 3.66 71.00 DEVENTER Wiel Coerver wordt de nieuwe trainer van Go Ahead Eagles. De oud-trainer van onder andere Sparta, NEC, Feyenoord en het Indonesische elftal kwam woensdag tijdens een laatste gesprek met Eagles-manager Stephan tot volledige overeenstemming en tekende een éénjarig contract. Aanvankelijk wenste Wiel Coerver eerst af te wachten of de Deventer club het eredivisieschap zou continueren, maar mede met het oog op de te ver wachten aankopen, drong Go Ahead Eagles aan op een snelle beslissing. De uitslagen van de elfde en laatste ronde zijn: Kuypers-Ree rem., Ligterink- Wit 1-0, Baljon-Timman 0-1, Van der VUet-Donner 1-0, Van de Weide-Enklaar rem., Hartoch-Van Wijgerden 1-0. Het is me wel duidelijk dat Feyenoord me kwijt wil. Graag zou ik mijn voet- Waarschijnlijk nog deze week zal Cor Coster, ook adviseur van Van Hanegem, een gesprek hebben met het Feyenoord- bestuur. Voor Van Hanegem, die nog drie jaa: naar gevraagd worden. Willem zelf: „Dat vind ik rijkelijk aan de hoge kant. Tweeën- enhalve ton lijkt me genoeg voor een voetballer als ik”. Bovendien is FC Brugge dat tegen Liverpool zonder meer zijn beste wed strijd speelde uit dit UEFA-Cuptoernooi na de eerste wedstrijd allerminst uit- 153,50 19,90 64,50 49.50 02,50 36,00 65.50 70,50 77,00e 40,40 6,40 93,50 55,50 55,90 00,00 '36,50 68,50 91,00 61,00 92,00 53,00 96.00 75,50 136,80 56,00 97,10 119,00 73,50 62,30 45,50 69,00 35,00e 199,50 102.00 ka 78,50 24,00 2,60 17,00 8,50 91,50 54,50 54,50 22,70 91,00 41,50 51,00 17,00 59,00 16,10e balcarrière bij Feyenoord willen afslui ten, maar als dat niet mogelijk is, zal ik de komende jaren mijn heil moeten zoeken bij een andere topclub in Neder land of bij een buitenlandse vereniging”. Hoewel die riante voorsprong van 2-0 in de tweede helft uit handen gegeven moest worden, verlieten de Belgen toch vrij monter het veld in Liverpool. Im mers, tevoren was vastgesteld dat met het bereiken van de UEFA-Cupfinale het belangrijkste al was bereikt. Het spelen van de beide finalewedstrijden werd meer gezien als een fraai sluitstuk van het seizoen ’75-’76, waarin inmiddels allang voor het einde van de competitie de nationale titel werd behaald. HAMBURG (ANP). De Internatio nale Gymnastiek Federatie (FIG) blijft voor verrassingen zorgen in verband met de kwalificatie voor de Olympische Spe len van Montreal. Gisteren kregen de ploegleiders van de landen die zaterdag en zondag in Hamburg strijden om zes plaatsen in het Olympische turntoernooi van Montreal de mededeling dat de resultaten van de kwalificatiewedstrij den van de afgelopen maanden in Ham burg voor 60 procent zullen meetellen. De overige veertig procent zal ontleend worden aan het totaal van de kwalifica tiewedstrijd in Hamburg. Eindstand: 1. Timman 8,5 punten, 2. Ree 7,5, 3. Donner 7, 4. Van der Vliet 6.5, 5. Hartoch 6 6-7. Ligterink en Van Wijgerden 5-5, 8-9. Kuypers en Enklaar 5,10. Witt 3,5, 11-12. Baljon en Van de Weide 3 pnt. ESTEPONA (Reuter) De Westduit- ser „Didi” Thurau heeft de heerschappij in de Ronde van Spanje, bereikt door een uitstekende proloog op dinsdag, na de eerste etappe al weer moeten afge ven. Hij mag zich troosten met het feit dat de leiderstrui in het bezit bleef van de Ti-Raleighploeg van Peter Post. De Belg José de Cauwer werd de opvolger van Thurau. Zijn aanval, acht kilometer voor de finish ingezet, slaagde. De beste Nederlander was Cees Priem, die derde werd. LEERDAM (ANP). Het Nederlands militair voetbalelftal is nog ver verwij derd van het eindtoemooi in Syrië. In de eerste wedstrijd van de voorronde, giste ravond in Leerdam tegen de sterkste tegnstander Frankrijk, kwam het elftal van Jan Zwartkruis niet verder dan een zeer teleurstellend gelijkspel van 1-1. En met dit resultaat mag de ploeg, die vorig jaar op West-Duitsland na de sterkste militaire ploeg van de wereld was, nog tevreden zijn ook. De Fransen waren namelijk op alle fronten beter. Als er wat zorgvuldiger met de handvol opge legde kansen was omgesprongen, hadden zij zelfs met ruim verschil gewonnen. De gelijkmaker van Nederland werd na rust door Haarlem-speler Rob de Kip gescoord. Wiel Coerver tekende voor één jaar bij Go Ahead Eagles. Als FC Brugge over drie weken op dezelfde manier speelt als gisteravond op Anfield Road in de eerste helft, dan is FC Liverpool ondanks zijn reputa tie volkomen kansloos. Na de snel verkregen 2-0-voorsprong in de 13e mi nuut hield FC Brugge met soms knappe combinaties de bal in eigen ploeg, waar door de kansen voor FC Liverpool tot een minimum werden beperkt. 255.06 161.00 29.60 147.00 74,10 187,00 86.10 67.50 60.00 705,00 73.90 72.10 91.50 41.50 23.70 FC Liverpool, dat in de eerste helft veel te haastig was geweest met zijn offensieve acties, waardoor er vaak slecht werd afgespeeld en herhaaldelijk in de buitenspelval werd gelopen, speel de na rust duidelijk verstandiger. Hoe wel FC Brugge slechts een tiental minu ten nodig scheen te hebben om zich aan het plotseling veel in de breedte spelen de FC Liverpool aan te passen, werden de Belgen in de 60e minuut toch verrast door een afstandsschot van Kennedy, waarop Jensen niet al te zeker in het Brugse doel overigens, omdat hij nogal vaak de bal niet onder controle kon krijgen het antwoord totaal schuldig moest blijven. 27,50 94.00 48.00 18,00 86,50 03,10 73,50 15.50e 31,30 88,50 38,00 13.50 95.00 43,50 63.10 Uitslag: 1 De Cauwer (Bel) de 135 km in 3.28.58, 2 Pintens (Bel) z.t., 3 Priem (Ned) z.t., 4 Jacques (Bel), 5 AHng (Ned) z.t.. 8 Hoogen- doorn (Ned) z.t. Tevoren had FC Liverpool-manager Bob Paisley dan ook gesteld dat FC Liverpool op z’n minst met een verschil van drie doelpunten zou moeten winnen, wilde men er zeker van zijn de UEFA Cup opnieuw (twee jaar geleden won FC Liverpool eveneens deze beker) te veroveren. Algemeen klassement: 1. De Cauwer (Bel) 3 uur, 33 minuten. 2 seconden, 2. Elorriaga (Spa) op 4 sec., 3. Thurau (Wdl) op 5 sec.. 4. Hoogendoorn (Ned) op 6 sec., 5. Pintens (Bel) op 11 sec., 6. Priem (Ned) op 12 sec., 7. Kuiper (Ned) z.t., 8. Manzaneque (Spa) z.t., 9. Knetemann (Ned) op 13 sec.. 10. Gonzalez (Spa) z.t. Bij het begin van de laatste ronde waren grootmeester Donner en meester Ree ook nog kanshebbers. Deze weten schap bepaalde hun taktiek. Dat werd Donner met zwart tegen Fred van der Vliet noodlottig: hij verloor. Hans Ree (eveneens zwart) kwam met oud-kampi- oen Frans Kuijpers remise overeen. Door deze ontwikkelingen eindigde Ree als tweede en werd Donner derde. Zelfs na die 2-0 voorsprong, toen FC Brugge wat meer behoudend ging spelen en de Engelsen gemakkelijker op kon den komen, waren de beste kansen voor de ploeg van Ernst Happei. De razend snelle van Gooi die zondag in Rotterdam nauwelijks kon opvallen, behoefde bij voorbeeld vlak voor rust de bal rnaar door te schuiven naar de volkomen vrijstaande Raoul Lambert. De kleine ex-FC Antwerp-speler zag echter die mogelijkheid over het hoofd en schoot tegen Clemens op. ,u wil blijven voetballen, zou verluidt een bedrag van vijf ton De Engelsen profiteerden onmiddellijk van de desorganisatie in de verdediging van FC Brugge Nog geen minuut later werd de nu veel opkomende Kennedy opnieuw gelanceerd door de kwikzilveri- ge Keagen. Ditmaal ketste zijn afstands schot tegen de paal, maar werd alsnog binnengetikt door Case. Toen weer een minuut later Keagen uit een strafschop nummer drie achter Jensen schoot, leek FC Brugge de tevoren voorspelde af straffing alsnog tegemoet te gaan. Van Hanegem: „Van het Feyenoord- bestuur zelf heb ik weliswaar nog niets gehoord, maar via-via is mij toch duide lijk geworden dat de nieuwe trainer Boskov er niet veel voor voelt mijn contract met Feyenoord te verlengen. FC Liverpool kon en wilde niet langer meer aandringen, een uitdaging waarop de Belgen echter gretig ingingen. Tot driemaal toe had Roger van Gooi de kans om de stand gelijk te trekken, maar uit een verre inworp van Lambert schoot hij naast, uit een pass van Cools door de benen van Emilyn Hughes notabene knalde hij op Clemens en een dieptepass van Lambert werd in het zijnet geschoten. Tegenover die drie reële mogelijkheden kon Liverpool er niet één plaatsen. Coerver, die daarmee de opvolger wordt van de enkele weken geleden met verlof gestuurde Leo Beenhakker, zal zich pas in het nieuwe seizoen daad werkelijk met de training gaan bemoeien. Assistent-trainer Henk van Brussel, die afgelopen dinsdag zijn contract met twee jaar verlengde, zal de technische zaken tot het einde van dit seizoen behartigen. Coerver houdt zich voorlopig voornamelijk bezig met de jeugd in het aankoopbeleid. Hennie Kuiper probeerde op de wegen tussen Fuengirola en Marbella enkele malen te ontsnappen maar werd achter eenvolgens teruggehaald door de Span jaarden Eltrriaga en Balaguer. Voor het eerst in België is er de merkwaardige situatie ontstaan dat een clubelftal duidelijk sterker is dan het nationale team. In vergelijking met wat het Belgische elftal zondagmiddag in Rotterdam presteerde, speelde dit FC Brugge zonder meer twee klassen beter. Weliswaar loopt er bij FC Liverpool geen Cruijff rond (al wordt de veel te individuele David Fairclough graag met hem vergeleken), het was toch niet zo’n vreemde gedachte die Goethals vorige week werd aangereikt om FC Brugge maar tegen Nederland te laten spelen. Rob Hartoch boekte een overwinning op Van Wijgerden en klom daardoor naar de vijfde plaats. Bewondering ver dienen de prestaties van de hoofdklas sers Van der Vliet en Van Wijgerden, die beiden van Donner wonnen en res pectievelijk op de vierde en gedeëlde zesde plaats (met Ligterink) nestelden. Deze spelers verwierven het recht in dit toernooi uit te komen via voorwedstrij - den. De Groningse kandidaat-meester Gert Ligterink startte miserabel maar werkte zich toch nog sterk omhoog. Daarbij kwam dan nog een volledig onnodig weggegeven strafschop door aanvoerder Fons Bastijns, toen hij Steve Highway binnen het strafschopgebied althans volgens de Duitse scheids rechter Biwersi ten val had gebracht. De uitblinkende Keagan passeerde Jen sen onhoudbaar. LEEUWARDEN (ANP). Grootmees ter Jan Timman is er gisteren in ge slaagd zijn nationale schaaktitel op nieuw te behouden. Hij mag zich nu voor de derde achtereenvolgende maal Nederlands kampioen noemen. Timman. die met zwart van Baljon won. bleef ongeslagen met de score van 8.5 punten uit elf partijen. Dat uiteindelijk Liverpool alsnog in de tweede helft werden rechtgetrokken, mag voor een groot gedeelte geweten worden aan (nog) weinig internationale ervaring van de Bruggelingen. Anders is het niet ver klaarbaar dat FC Brugge rond het eerste kwartier na rust plotseling drie treffers achter elkaar kreeg te verwerken: doel punten van de ex-Arsenal-speler Ray Kennedy en de voor John Toshack (die de interland van Wales tegen Zuid- Slavië nog duidelijk in de benen had) ingevallen 19-jarige John Case, die zijn reputatie als pinch-hitter onmiddellijk na zijn rentree al had waargemaakt door in totaal vrije positie voor de Deense doelman Jensen van FC Brugge op te duiken, om overigens keihard naast te knallen. HENDRIK-IDO-AMBACHT. Hoe wel de kogel officieel nog altijd niet door de kerk is, lijkt het vrijwel zeker dat het contract van Willem van Hane gem met Feyenoord aan het eind van dit seizoen niet meer verlengd zal worden. Volgens Van Hanegem kan een verlen ging uitgesloten worden geacht. Dat gebeurde echter niet. De Brugge lingen herstelden zich bijzonder knap, al moest de uitblinkende Oostenrijkse libe ro van de Belgen, Eddie Krieger, wel via een gele kaart van Biwersi gemaand worden tot wat meer snelheid bij het nemen van vrije trappen, die de Belgen dankbaar als een korte rustperiode ge bruikten om weer wat energie op te doen. geschakeld voor de beker. Een 2-3-ne- derlaag houdt zeker perspectieven in voor de Belgen, die over drie weken waarschijnlijk in zoverre van de recente vermoeienissen in competitieinter landen UEFACupvoetbal zijn her steld. dat FC Liverpool aan dat ene doelpunt verschil in het Brugse Olympia Stadion wel eens niet voldoende zou kunnen hebben. De FIG besloot enkele weken geleden alle Olympische kwalificatiewedstrijden, die tussen 15 november 1975 en 15 april 1976 zijn gehouden, ongeldig te verkla ren omdat de puntenwaarderingen in deze wedstrijden veel te hoog waren uitgevallen. Om geen van de landen te benadelen besloot de FIG daarop een nieuw kwalificatietoernooi te houden, zowel voor de dames (1 en 2 mei in Hamburg) als voor de heren (7 en 8 mei in Wiesbaden). Er werd bepaald dat de zes landen met de hoogste totalen zich voor Montreal plaatsen. Eva Bartha, de trainster van de Ne derlandse ploeg, die vanaf dinsdag al in Hamburg verblijft, was niet ongelukkig met het besluit van de FIG. „Voor ons is het niet ongunstig. Wij hebben in de kwalificatiewedstrijden hoge totalen ge scoord en die tellen nu toch nog voor meer dan de helft mee. Ik denk dat andere landen niet zo gelukkig zijn”. Eva Bartha had voor wait dat laatste betreft gelijk. De Westduitse turnbond diende onmiddellijk na het bekend wor den van het FIG-besluit een officieel protest in. De bond heeft de FIG in een telegram verzocht de besluiten van We nen te herroepen. Op basis van de 60 procent van de waarderingen uit de vervallen kwalifica tiewedstrijden neemt de Nederlandse da- mesploeg de zesde plaats in na Bulgarije (228,09 punten), Verenigde Staten (227,91), Noord-Korea (227,35), Canada (227,025) en Italië (225,50). Het Neder landse totaal bedraagt 225,30 punten. West-Duitsland komt uit op 222,57 pun ten en lijkt daarmee al kansloos voor een plaats in Montreal. De Oostenrijkse nationale voetbalploeg versloeg in een vriendschappelijke wedstrijd Zweden: 1-0. President Nimeiry van Soedan heeft alle sportverenigingen in zijn land ontbonden. Het huidige beleid óp sportgebied noemt hij „on aanvaardbaar voor de revolutie”. De 8e rit in de ronde van Marokko werd ge wonnen door Tsjapligin. De Rus deed over de 150 km 3 uur, 10 minuten, 28 seconden. Beste Nederlander werd Van der Steen, die als zevende eindigde. Bert Bergsma werd in bet tweede onder deel van een internationale moderne vijfkamp in Londen vierde, samen met Ivanov. Een rechtbank in Augsburg heeft de doel man van de Westduitse amateurvoetbalploeg Post SV Augsburg, Czen. verantwoordelijk gesteld voor het feit dat hij met twee benen op Heinz Rebmann inliep, waarbij diens ge wrichtsbanden in beide benen scheurde. Een been is nu drie centimeter korter geworden. Het kan de doelman ongeveer 50.000 gulden gaan kosten. Het Nederlands damesbasketbalteam is met Tsjecho-Slowaklje, Spanje en Bulgarije ingedeeld in groep C voor het Europees kampioenschap. De dames spelen in Vichy (Fr) op 20, 21 en 22 mei. Het Russische tennisteam plaatste zich in Tiflis voor de halve finale van het toernooi om de Daviscup (Europese zone B). Hertha BSC heeft zich weten te plaatsen voor de halve finale van de Duitse voetbalbe- ker. Israel speelde gelijk, tegen het Zuidkore- aanse voetbalelftal. De wedstrijd voor het Olympisch kwalificatietoernooi eindigde in 0- 0. Jong Joego-Slavië (voetballers tot 23 jaar) plaatste zich voor de halve finales van het toernooi om het Europees kampioenschap. Interlance Zaan wist zich te plaatsen voor de finale van het toernooi om de nationale volleybeker (heren). Het versloeg in Am sterdam Delta Lloyd met 3-1. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond heeft de profstatus toegegeven van de Spaan se „amateur” voetbalselectie, die zich voor Montreal plaatste. De gevolgen van deze bekentenis zijn nog niet bekend. Die gele kaart van Krieger hielp overi gens de Belgen toch weer terug op het rechte pad. Men kreeg meer gelegenheid om zich weer te organiseren. De Engel sen werden nu op het middenveld, waar vooral Julien Cools excelleerde, opge- vang'en en kregen derhalve minder kans hun ballen in de diepte te spelen, waar door de Belgen op snelheid nogal eens door de Engelsen waren verrast. Een tweede explosie konden de Engel sen echter toch niet meer opbrengen. Deels waren zij wellicht met hun ge dachten al bij de kampioenswedstrijd van volgende week dinsdag tegen Wol verhampton Wanderers Bovendien begon ook bij FC Liverpool de vermoeidheid duidelijk mee te spreken.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25