Harry Scheeper wil blijven die hij was een minderheidsstandpunt te komen Haven Zestig jaar Da Costaschool ’n schrander spaaridee. In de vishal II Kasbiljetten van Mees Hope: Ds. Van der Berg gaat IJmuiden verlaten 14/0 „Ik zal niet schromen eventueel met I V*1 MR" WWï' I I Bank Mees Hope nv T) I IJMUIDEN-VELSEN DONDERDAG 2 9 APRIL 19 7 6 (Van onze redactie) Kennis maken Taak Democratie R.O.B.D. Plannen zelfs Coupures Looptijd Aankoopbedrag f 894,20 1'712,90 1'550.30 De rente bij een looptijd van 2 jaar is-53/«%. bij 5 jaar 7% en bij 8 jaar 2 jaar 5 jaar X jaar Er zijn ook coupures van 5.000.- en f 10.000.-. VELSEN. Wie de wethouder voor onderwijs, cultuur en jeugdzaken opbelt in zijn kamer in het Velsense stadhuis, zal onveranderlijk horen: „Met Harry Scheeper”. Dat typeert de nieuwbenoemde wethouder geheel. Reeds als raadslid was hij bij iedereen bekend als Harry Scheeper en geen haar op zijn hoofd denkt erover om daarin verandering aan te brengen en zich „meneer Scheeper” te laten noemen. Hij blijft die hij was. Hij hoopt ook niet dat daarin verandering zal komen. Evenmin in zijn politieke visie. „Als dat ooit mocht gebeuren”, zegt hij tijdens een gesprek dat we hadden met de wethouder die pas twee weken geleden zijn wethoudersfunctie heeft aanvaard, „hoop ik dat ze me eruit zullen gooien”. Dat betekent niet, dat hij persé altijd moet meegaan in de richtlijnen van zijn Partij van de Arbeid, doet hij daarna uit de doeken. „Integendeel, ik kan rustig een ander denkbeeld over iets hebben, maar dan moet dat wel gefundeerd zijn”. Hij heeft zich dan ook voorgenomen in het team van burgemeester en wethouders, uiteraard met het gemeentebelang voor ogen, zich zodanig op te stellen, dat hij niet zal aarzelen op een bepaald moment een minder heidsstandpunt in te nemen. 1 BMH I (ADVERTENTIE) Tsugaru I' 1.000.- Haarlem. Houtplein <S, tel 023-31 59 50. De studenten van de pedagogische academie hebben de hele „Ik zou niet weten, waar ik een ande re visie heb dan Roessingh. In het colle- In principe wil hij dan ook stellig op de koers, zoals die door wethouder Roes singh is uitgezet, doorvaren. onderwijskundig veel beter dat de lts en de huishoudschool samen gaan, dus dat moet fa elk geval. Zelfs als dat betekent dat de huihoudschool tevens een bijzon dere school wordt, dan moeten we maar zorgen dat waarborgen ten aanzien van de verantwoordingsplicht worden vast gelegd”. and so- or- un. vo lde ist- Het Irie :1e- ran der len het dat be- in- teer liet on- De tijd rt- van ;en- em- tot ma- ats- de im- week een aantal activiteiten gehad. Zo was er maandagmid dag een film en ’s avonds werd door de toekomstige onderwij zers een toneelstuk opgevoerd, dat dinsdagavond geprolon geerd werd. Donderdag is voor de studenten een zogenoemde „Doe-Dag” georganiseerd. Iedereen kan zich dan creatief uit leven. De nieuwe wethouder van onderwijs, Harry Scheeper, was ook aanwezig om de directeur van de school zijn geluk wensen te overhandigen. Wethouder Van der Werff was even eens op de receptie. Op de foto: Wethouder Scheepers felici teert de directeur van de jubilerende school. len sport en recreatie hiervan zijn ge scheiden, vindt hij jammer. Jammer om dat hij al deze zaken als een geheel ziet. „Vooral met cultuur ben ik blij. Niet alleen omdat onderwijs en cultuur zo nauw met elkaar zijn verbonden, maar ik heb er altijd belangstelling voor ge had". Scheeper wil bewust een binding leg gen tussen de gebeurtenissen beneden in het gebouw en de culturele activiteiten boven. Daarom betreurt hij het ook dat boven een muur is gebouwd, die de toegang naar het Witte Tejater afsluit van de galerij van de Boetiekzaal. „Er zit nu weliswaar een deur in, maar die zit altijd op slot. En ik zou juist die deur graag altijd open zien staan”. Hij zegt zijn voorganger Roessingh graag te volgen in de onder zijn we thouderschap tot stand gekomen aanzet toit integratie van het kleuteronderwijs met het basisonderwijs. Hiermee is in Velsen, in navolging van de landelijke tendens, een prille start gemaakt. Op het meerjarenplan zijn meer dergelijke pro jecten opgenomen. Met name met de scholen in het noord-oostelijk deel van IJmuiden. Scheeper zegt achter de inte- gratieplannen te staan, al realiseert hij zich dat er tijd voor- nodig zal zijn. Voora Ivoor het onderwijzend personeel om naar de daadwerkelijke integratie toe te groeien. Op de foto hoofdambtenaar J. N. Ver meer, Harry Scheeper, secretaresse Ma rian en de gemeentesecretaris. Een ander onderdeel van de werfenis van Roessingh is het plan voor fusie van de lts en de gemeentelijke huishoud school. Daaromtrent zijn al geruime tijd besprekingn gaande tussen het bestuur van de lts en een gemeentelijke commis sie. Men speelt met de gedachte bij de fusie een mavo te betrekken en zo een soort middenschool te creëren. Maar zo lang de commissie nog niet met een advies is gekomen, wil Scheeper niet veel kwijt over dit Onderwerp. „Ik vind at je niet veel kwijt over dit onder werp.” Ik vind dat je niet met zulke zaken'moet beginnen voor een visie op het hele voortgezet onderwijs vast staat. Wij volgen met ons programma de idee ën van Van Ketnenade en bijvoorbeeld de VVD niet. Maar er zal wel enige tijd overheen gaan voor ten aanzien van zo’n fusie een besluit wordt genomen. Het is „Het zou inderdaad het mooiste zijn als die jongeren zelf zouden komen”, zo bevestigt Scheeper de mening van zijn voorganger, „Maar de ongeorganiseerde jongeren kenmerken zich nu eenmaal door dat niet georganiseerd zijn, dus kun je geen jaren gaan wachten tot er eens iets gebeurt. Als overheid heb je een taak op dit gebied. Die jongens boven hebben hun woordvoerders wel, die we ten wel hoe ze een brief moeten opstel len. En al sta ik zeer positief tegenover datgene wat ze doen, het mag niet ten koste van beneden gaan.” Het wethoudersbestaan vindt hij een druk bestaan, zeker in deze inwerktijd. Menige avond kan men in het stadhuis het licht in zijn werkkamer zien bran den. Dan zit hij stukken door te nemen en zich allerlei materies eigen te maken. Vaak ook neemt hij werk mee naar huis, met name in de weekeinden. Zijn studie, die in feite ook een hobby van hem is, heeft hij daarvoor moeten stop zetten. „Als de boel later wat kalmer is geworden, ga ik het misschien wel weer opnemen”- hoopt hij. Er gaat behoor lijk wat tijd in dift werk zitten. Natuur lijk besef je als raadslid wel, wat er aan het ambt van wethouder vast zit, maar je hebt het nooit ervaren”. De Da Costaschool in Santpoort vierde woensdag met een gezellige receptie in de aula het zestigjarige bestaan van de school. De studenten (vroeger leerlingen genoemd) hadden zich enorm uitgesloofd om het gebouw zo mooi mogelijk te maken. Overal hingen zeer kunstige eigengemaakte versiersels. Veel oud-leerlingen hadden aan de oproep om een borrel te komen drinken gehoor gegeven, zodat veel oude herinneringen wer den opgehaald. Harry Scheeper is zelf oud-onderwij zer. Hij heeft jaren in het voortgezet buitengewoon onderwijs gewerkt, op de afdeling vooitgezet onderwijs van de Velsense openbare b.o. school. Zijn be langstelling voor en betrokkenheid met het onderwijs stamt dus uit die tijden. schijnt, zegt Scheeper nog niets. Wel zegt hij niet te beginnen met activiteiten voor een duidelijke visie is omschreven. „Maai ik doe geen toezeggingen over data. Dat heb ik nu al geleerd”. Vermoe delijk zal in het najaar zijn nota hiero ver verschijnen. geprogram staan geen dingen, die in strijd zijn met het partijprogram. Na tuurlijk zitten er ook niet-partijgenoten in het college, zodat je na overleg wel eens met een ander voorstel naar voren moet komen dan je ooit als raadslid zou doen. Maar dat is inhaerent aan de democratie. Bovendien zal ik niet schro men - als ik het niet eens kan zijn met een bepaald voorstel van B en W - met een minderheidsstandpunt naar voren te komen.”. In de veertien dagen dat Harry Scheeper de plaats van zijn voorganger wethouder M. Roessingh heeft ingeno men is het vanzelfsprekend onmogelijk, dat hij zich al volkomen heeft inge werkt en zich het volledige pakket van onderwijs- cultuur- en jeugdzaken heeft eigen gemaakt. Maar zijn voorganger heeft hem niet alleen, tijdens een groot aantal gesprekken, al goed wegwijs ge maakt, doch tevens een grote stapel informatie achtergelaten. Ook de „op vang” in het college van burgemeester en wethouders heeft zijn waardering. Om dan nog maar niet te spreken over de wijze, waarop de ambtenaren de jonge wethouder zijn tegemoet getreden. Harry Scheeper heeft daarover niets dan lof. „Ik wist, dat de ambtenaren er nogal tegenop zagen zo’n jonge wethou der té krijgen, maar het is werkelijk allemaal voortreffelijk verlopen”- zegt hij met nadruk. Hai-ry Scheeper heeft een hekel aan de uitdrukking „potttieke carrière”. „Ik heb sterke politieke belangstelling, met daarbij zeer grote interesse voor het onderwijs. Daardoor kon ik in de fractie mij bezighouden met onderwijszaken. Maar dat ik bezig ben een politieke carrière op te bouwen mee.”. Hij heeft, voor deze periode van in werken, een schema opgesteld om alle scholen in de gemeente te kunnen be zoeken. Met een frequentie van twee scholen per week zal hij kennismakings bezoeken aflggen. Het is de bedoeling dat tijdens een stafbespreking alle teams dan kwijt kunnen wat zij op hun school aan knelpunten hebben. Scheeper heeft voorgesteld dat alle scholen huh punten van gesprek van te voren indienen zodat hij, zoals hij zegt, niet alleen zal luiste ren, maar meteen een reactie kan geven over een ventuele oplossing. Die bezoe ken brent hij aap kleuterscholen tot en met scholen voor voortgezet onderwijs. Maar wanneer de visie op papier ver over politiek gesproken: Er is geen verandering gekomen, in zijn standpunt ten opzichte van de WD, zoals hij dat bij zijn benoeming tot wethouder tot uitdrukking bracht. „Zij (de WD-frac- tie) hadden eerlijk moeten zeggen dat die wethouder maar hun mening veel te links is. Dat zou veel eerlijker zijn geweest. Ik verander niet, daar hoeven zij niet aan te denken. Misschien dat zij terug glijden naar hun oude oorspronke lijke liberale standpunt, daar zou ik me ook wel thuis in voelen. Maar - zo verzucht hij - daar ziet het niet naar uit voorlopig, daarvoor is de VVD te sterk veranderd de laatste jaren”. Uitgaand van de eenheid die onder de gebruikers van de pen tot sitand moet worden gebracht, stelt Scheeper zich voor om het geheel bestuurlijk onder te brengen in één stichting. Hij stelt dat dat, ook financieel te regelen moet zijn. Maar voorlopig valt er nog weinig te regelen, omdat er volstrekt geen plannen bestaan voor concreet open jongeren werk. Al zal daarin binnen afzienbare tijd verandering komen. Scheeper: „Ik ben van plan om tijdens de zomer vakantie aan de gang te gaan, her en der eens in andere jongerencentra te kijken en dan een soort visie op papier te zetten. Maar daarvoor moet ik mij wat oriënteren. Ook over wat de profes sionele mensen ervan vinden. Het pro bleem is dat we van dat beeld van de oude Pen af moeten. Dat kan ook wel veranderen. Vooral nu door wat boven gebeurt”. In zijn periode als raadslid heeft Scheeper meer dan eens de aandacht gevestigd op en gesproken ovei’ het open jongerenwerk in Velsen. Vooral het leef- sta-an van het oude Pengebouw houdt hem bezig. En op dit punt stelt hij zich anders op dan zijn voorgangen. De heer Roessingh ging er van uit dat alle initia tieven voor nieuwe activiteiten in het voormalig Pen-centrum uit de jongeren zelf moesten komen en dat de gemeent dus een afwachtende houding aan moest nemeen. Harry Scheeper is blij dat de porte feuilleverdeling binnen het college na zijn benoeming hetzelfde is gebleven. Gezien zijn eigen interesses en belang stelling is dat niet zo vreemd, zo legt hij uit. Hij is dan ook best tevreden met de portefeuille onderwijs, cultuur en jeugd zaken. Dat in het verleden de onderde- Hoopride, Gunness; Brage, Monrovia, IJ muiden; Jill Cord, Port Klang; Sea Bure 7 Alacrity, Quernsey; Vela, Rotterdam; Tor Belgia, Gothenburg; Viking, Goole; Jan, Wismar; Eva-V, Gunness; Mandan, Rouan; Ponoy, Archangel, Zaandam; Cap Bisti, Izmir; Gazelle, Boston, Koog a. d. Zaan- Woensdag vertrokken: Parkesgate, IJ muiden, Kings Lynn; H. M. Vos, Noord zee; Baltiskiy 8. Rostock; Tor Scandina via, Immingham; Haico Holwerda, IJ muiden, Harlingen; Rijnborg, Zaandam, Delfzijl; Svitzer, Cuxhaven; ilm, Ros tock, IJmuiden; Julien Dalmas, Le Ha vre; Jan Ziska, Bremen; Immen, Zaan dam, Hamburg; Jitte Skou, Rotterdam; Raket, Koog a. d. Zaan, Rochester; North Shore, Cont. Plat; Hal, Bremen; Constance, Middlesborough; Ala, Goole; Mitrofan' Grekov, Noordzee, Zaandam; Markus, Rotterdam; Tsugaru Maru, Monrovia, IJmuiden. Donderdag aangekomen: Netty, Rot terdam; Seinehaven, Syracuse; Calchas, Barcelona. Donderdag vertrokken; Hoopride, Fe- lixtowe; Tor Belgia, Antwerpen; Ay. D- Guidry, Cont. Plat; Meteooran, Water ford; A King 3, Gr. Yarmouth; Kulpawn River, Bremen; Kismet, Londen; Mercu- rius, Antwerpen; Vela, Bergen. aanzien van het open jongerenwerk - waarvoor de benedenverdieping is gere serveerd- is nog geen lichtpunt te bes peuren. Verbaasd kijkt hij op als wij hem vragen hoe het tot hem over komt nu te werken in het cblllege Van B en W, dat een collegeprogramma hanteert en dat niet altijd in overeenstemming is met het partijprogram. Te meer omdat zijn voorganger nooit moeite schijnt te heb ben gehad met zaken als deze. In de komende raadsvergadering wordt wethouder Scheeper q.q. gekozen tot algemeen bestuurslid van de Regio nale Onderwijsbegeleidingsdienst, het zorgenkind van Roessingh. Scheeper;, Als raadslid heb je weinig met de ROBD te maken, je ziet in feite alleen de begrotingen enzo. Nu heb ik een gesprek gehad met Postema, de directeur en dat heeft veel inzicht ver schaft.” Ten tijde van de beslissing over deel name aan de ROBD was ik tegen”, zo bekent hij,” net als vele anderen had ik de grote angst dat er in die ROBD een soort top zou ontstaan van academici die haast geen contact zouden hebben met het veld, maar mij is nu bebleken dat zoals de ROBD nu functioneert, men wel uitgaat van het veld, dus het is mij 100 procent meegevallen, ik zie daar veel mogelijkheden in.” IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd aangevoerd: 1250 kg. tong van de Noordzee, 11.620 kg. tong van de Ierse Zee, 16 kisten tarbot en griet, 565 kisten kabeljauw, 10 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 459 kisten schol, 31 kisten schar, 1 kist haring, 53 kisten makreel en 83 kisten diversen. Prijzen in guldens: Per 1 kg.: Noordzee tong: grote 11,55- 11,48, grootmiddel 14.56-14,39. kleinmid del 12,46-11,95, tong één 11,49-10,82, tong twee 949Ï890, tarbot 13,89-13,50, zalm 15,46. per 1 kg.: Ierse Zee tong: grote 11,43- 11,15. grootmiddel 14,39-14.18, kleinmid del 12,26-11,74, tong één 10.85-10,54 tong twee 8.96-862. Per 40 kg.: tarbot 486-260, griet 321- 200. kabeljauw één 114-90, kabeljauw twee 140-66, kabeljauw drie 114-63, ka beljauw vier 90-56, kabeljauw vijf 84-60, schelvis Vier 62, schol één 80-68, schol twee 96-62, schol drie 92-56, schol vier 73-41, wijting drie 82-61, makreel twee 57,50, 51, haring één 40, schar 78-42. Die stellingname heeft slechts gedeel telijk gewerkt. Op cultureel gebied zijn in het Pengebouw weer een aantal even- ementn op gang gebracht (de activitei ten van het Witte Tejater. de jazz avonden en het Filmhuis), maar ten IJMUIDEN. Ds. J. M. D. van der Berg van de Hervormde Gemeente IJ- muiden-west heeft een beroep naar Werkendam aangenomen en gaat dus over enkele maanden IJmuiden verlaten. Deze week is in zijn plaats beroep uitgebracht op ds. J. P. van Roon uit Zeist. Harry Scheeper: „Hoewel ik veel over het open jongerenwerk heb gesproken, is het geen stokpaardje van me - al wordt dat veel gedacht. Het is zeker niet zo dat ik ten bate van dat jongerenwerk allerlei andere zaken zomaar aan de kant schuif. Ik weet dat onder de huidi ge gebruikers van het Pen-gebouw de angst bestaat dat zij voor het open jongerenwerk zullen moeten wijken. Maar dat is niet waar. Ik ben erg blij met wat daar gebeurt, maar ik vind dat je van die „Pen” geen cultuurpaleis moet maken. Beneden blijft beschikbaar voor ongeorganiseerde jongeren. Als het aan mij lag, zou ik vandaag nog twee professionele stafkrachten aanstellen, maar we zitten met de subsidiestop van CRM.” Woensdag aangekomen: Politechnika Slaaka, Paradip; Guiseppe Panfido, Cont Plat, IJmuiden; Irene, Fecamp; A King 3, Dordrecht; Santa Clio, Londen; Gld- wese 2, Hamburg; Pauline Brinkman. Londen, IJmuiden; Markus, Londen; ito ■i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5