Den Uyl: Geen verschil van mening met Van der Stoel destructiefste April in 83 jaar Defensiecommissie niet zo droog houdt hoorzitting J geweest r compensatie F-16 Vanavond dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! Gebroeders LHammond I Op UNCTAD weinig EEG eensgezindheid verwacht „Aantjes is de léërshow stoutenbeek select Pop jazz klassiek, bij ons ook üw instrument politicus” De eenzame hoogte van Yamaha Hi-Fi stereo. Puzzel wSfflEm VAN AKEN i's! r L L L F s Alphenaar 1 Alphenaar Alphenaar Sol»119 M e YAMAHA Hotel*® sfc-Rcst. P Wist u dat wij W gratis s uw gordijnen op maat maken, ook velours. Mr. H. van Riel: permanente F (21.45- T I AVRO Ned. 2) NYERERE IN OSLO 19 VARIA APRIL 19 7 6 V R IJ D A G 3 O (Van onze Haagse redactie) over Positief Oliën en vetten Electronische apparatuur En alle andere muziekinstrumenten Dwarsfluiten Versterkers Ongewijzigd Energie Zijlweg 9-11 (begin Zijlweg rechts) Haarlem Tel. 324866 Filiaal van Stoutenbeek Wooncentrum en Sunart Interleur-architektuur te Beverwijk Versneld Gitaren Elektrische gitaren V Elektronische piano's BAAN, hoek Houtplein HAARLEM Zalen voor familiedmers party’s - recepties vergaderingen Telefoon 023 - 324365 - 324709 18 (ADVERTENTIES) Yamaha versterkers vanaf f. 675,- Yamaha tuner/versterkers vanaf f.695,- ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) Puzzel w (ïte waste 54566 7 5 6 7 3 1 4 8 14 9 12 13 .11 15 17 ?0 16 18; 19 [21 2 ’23 o 4 5 6 27 12 r29 *30 r31 [35 3 4 78’ 79 R0 4 2 76 41 7 (ADVERTENTIES) r46 4 7 4 91 43. r45 44 R Dr. Haarlems Gordijnenhuis I W s* Naam; Straat Fender, Gibson Ibanez. a n. Tel bestel 10 gesl in. km 2 Par- 1. Tel juwjaar 00 Tel ling, ange voor er zelfs graden Puzzel nummer 17 Rond de cijfers komen woorden te staan van zes letters. De eerste letter van het eerste woord komit in het eerste vakje van de bovenste regel. Alle andere woorden kunnen op iedere willekeurige plaats beginnen. DEN HAAG (ANP) Er bestaat geen enkel verschil van mening tussen minister-president Den Uyl en de minister van Buitenlandse Zaken Van der Stoel over de rol van de Italiaanse communistische partjj. Minister-president Den Uyl zegt dit zelf in antwoord op schriftelyke vragen van het CH-Tweede- Kamerlid Kruisinga. Dealer van MXR en Systech, de appara tuur waar Muziekkrant OOR zoveel lovende dingen over gezegd heeft. llon- eet- kstel teub. rd Pel- tth. 125 Tel 4-66 avag- i b v b). 69 Tel ht 100 Hans EEND Schie- I 023- FORD f 3450 0 Tel Station- it. Inrutl str. 15, Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel. 023-323925 's Maandags gesloten Al vanaf f. 300,—, maar voor een goede studiefluit moet u toch rekenen op f. 650,—, bijvoorbeeld een verzilverde Yamaha of Haynes-Schwelm in etui. Voor iets meer een Armstrong, Selmer of Gemneinhardt. Noemt u maar op Fender, Yamaha, SG, Gibson, Pearl, Marlboro, Sho- )3 e< een i bo- van 73 1e deurs 70. KRUISWEG 45-47 HAARLEM 023-320244 OSLO (AP). De president van Tan zania, Nyerere, op bezoek in Oslo, heeft gisteren op een persconferentie gezegd dat hij gelooft dat het hoog tijd is geworden dat ZuM-Afrika het invoeren van een regering door de meerderheid der bevolking niet langer uitstelt. KRUISWEG 45-47 HAARLEM 023-320244 ler- iratie servi- 023- 3OVAG ort Ci- 00 km 4, '73. Simca 20 km aeciaal 50. Ci- 34 000 irt 1100 3950 Berna- lalkwijk. ■j. en sem- Tel 71kl ger 3 lerdos Park- 50. itation- t InruH tr 15, >ran|e in GS v. 72 1301 Ford zersn >XLR. >ud 3 850.- /agen 0| 70 s 250 arren- De heer Vos schrijft voorts: „De con clusie dat de in het memorandum of understanding overeengekomen compen satieregeling en de in de nota gepubbli- ceerde cijfers over geldswaarde en werkgelegenheid met in tegenspraak met elkaar zijn, is in theorie niet onjuist. Dat deze cijfers eveneens met de werkelijk heid overeenkomen, wagen wij duidelijk te betwijfelen.” (Met het memorandum of understanding wordt het basisdocu ment bedoeld waarin de vertegenwoordi gers van de vier Europese landen die de F-.16 hebben besteld en de Verenigde Staten hun op 10 juni 1975 ondertekende overeenstemming over het aanschaffen van dit type vliegtuig hebben vastgelegd. deze 7250 '3. als 0 000 litroen 12 000 Simca >1 mei amen. b|. 72 L type 1969 0 Fiai ooi er O. VW ot u bij ruil er WAF In debrief komt de heer Vos tot de conclusie dat het standpunt van zijn bond, ook na de toelichting die als bijlage bij de Memorie van Antwoord van minister Vredeling van Defensie aan de Eerste Kamer was gevoegd, ongewij zigd is. Het standpunt van de Industriebond NVV is, zo merkt de heer Vos onder meer op, zelfs versterkt „door de steeds concreter wordende gegevens uit de in dustrie.” d '72, iterruit- Tel •J Minister Pronk (Ontwikkelingssamen werking) legde gisteravond tijdens een persbijeenkomst de nadruk op het be lang van de confrontatie in Nairobi. Hij putte enig optimisme uit het feit dat min of meer parallel met Unctad IV de Noord-Zuiidconferentóe in Parijs plaats vindt, de bijeenkomst waar vertegen woordigers van Derde en Eerste Wereld met name spreken over energievraag stukken. Zit u graag in mooi leer? Kom dan eens kijken bij Select. Select maakt uw keuze in mooi leer veel royaler: zitelementen - hoekkombinaties - bankstellen - fau teuils - enz. Kalfsleer - wildleer - Zuid- amerikaans rundleer - leer verwerkt als patchwork. Dit alles gekombineerd met een ongekend grote keuze in wand- meubelen (o.a. Hülsta Studio) en handgeknoopte tapijten. 's-GRAVENZANDE. Nederlands de structiefste politicus”. Zo noemde het liberale Eerste- Kamerlid mr. H. van Riel de fractieleider van de AR. mr. W. Aantjes. gisteravond op een VVD-bijeen- komst in 's-Gravenzande. Volgens de VVD’er worstelt Aantjes nog dag en nacht met zijn jeugd. „Mis kenning, niet gaarne verdragen kritiek, als inspirerende elementen in het latere leven”, aldus Van Riel. „Aantjes bedierf een stuk toekomst, een stuk levensvat baarheid van Nederland in geestelijke en economische zin, door het CDA tegen te werken en steeds opvlammende rode signalen te geven’ Van Riel zei te hopen dat nog een man van het formaat en de levenshou ding als van Colijn of Biesheuvel op staat om de AR via het CDA tot een levenwekkend deel der samenleving te maken. In Brussel en Den Haag vreest men voorlopig dat er van Europese eensge zindheid weinig zal blijken. Dit is des te pijnliijker omdat Thorn vlak voor of vlak na de Amerikaanse minister Kis singer zal spreken. Algemeen wordt ver wacht dat Kissinger wel met concrete, voor de ontwikkelingsianiden min of meer aantrekkelijke voorstellen zal ko men. zijn vraaggesprek met het Italiaanse weekblad duidelijk te hebben laten blijken dat een communistische partij die aan een Westeuropese regering zou deelnemen zich zou moeten ver binden om de wil van de meerder heid van het volk en van zijn wettig gekozen vertegenwoordigers als bin dend te aanvaarden. En volgens de communistische minister-president is dit een kabinets standpunt. „Ik heb mij in het kabinetsstand punt*’, zo vervolgt hij in zijn ant woord op oppositie-leider Wiegels vraag, „nadrukkelijk onthouden van enige uitspraak over wenselijkheid of waarschijnlijkheid van deelneming van Italiaanse communisten aan de regering van dat land. Dat is een zaak van het Italiaanse volk zelf”. In de nota van minister Vredeling wordt, volgens de heer Vos, uitgegaan van een zeker te bereiken produktie van tweeduizend F-16-vdiegtuigen. Geen re kening wordt gehouden met de steeds sterker wordende geluiden in de VS dat voor een ander type Vliegtuig mer be langstelling bestaat. Geen aandacht wordt geschonken aan het werkgelegen heidsprobleem dat kan ontstaan wanneer het project daardoor versneld afloopt. I a I Minister Lubbers (Economische Za ken), die tijdens Unctad IV „de” Neder landse redevoering zal houden, zag hier en daar nog wel positieve perspectieven voor de door de ontwikkelingslanden en door het Unctad-secretariaat vastgelegde doelstellingen van de bijeenkomst in Nairobi. Zo meende hij dat er met de Amerikanen naar verwachting de voornaamste dwarsliggers op de terrei nen van grondstoffenpolitiek en schul- denregeling op een aantal punten wel te praten zal zijn. Beide ministers maakten duidelijk dat Nederland niet van plan is tijdens het EEG-overleg in Brussel volgende week, en in Nairobi achter de schermen, aan al te extreme standpunten vast te hou den. „Het gaat er niet om dat Nederland per se voorop wil lopen, dat wij de EEG per se hetzelfde standpunt willen laten innemen als wij zelf. Wij willen slechts de positie van deze groep beïnvloeden het heeft geen zin in ons eentje stand punten in te nemen; daar hebben de ontwikkelingslanden ook niets aan”. KRUISWEG 45-47 HAARLEM 023-320244 OMSCHRIJVING 1 vaandel; 2 hoeveelheid; 3 deel van een huis; 4 soort vloerbedekking; 5 kansspel; 6 slungelachtige; 7 handel; 8 niet veel; 9 plaats in Gelderland; 10 smakelijk; 11 beroep; 12 inktvis; 13 deel van een brug; 14 plaats bij Rotterdam; 15 tuingerei; 16 paddestoel; 17 euvel; 18 jongensnaam; 19 deel van een fiets; 20 vocht opnemen; 21 zware; 22 muziekinstrument; 23 splijter; 24 grafkuil; 25 vies; 26 genotmiddel; 27 jongensnaam; 28 heelal; 29 kleverige substantie; 30 hinderen; 31 olievet; 32 schaduw; 33 volksvermaak; 34 Christen die bewust van de leer van de kerk afwijkt; 35 bekende componist; 36 vor stenverblijf; 37 bestuurslichaam; 38 ge bied van een baljuw; 39 uitspraak van de hoge raad; 40 herstel in de oude toestand; 41 timmermansgereedschap; 42 hij die een verzoek indient; 43 halfrond dak; 44 staat in Amerika; 45 heerlijk geurende heester; 46 mond; 47 rangtel woord; 48 erbarmelijk; 49 kinderbe- waarplaats. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMI- ATE PERS B.V., POSTBUS 18, IJMUI- DEN. Met de nota wordt bedoeld het stuk dat minister Vredeling in mei 1975 aan de Tweede Kamer heeft gezonden, waarin de keuze van een opvolger voor de Lockheed F-104 „starfighter” werd be kend gmaakt red,). Goede Spaanse vanaf f. 147,50. Tatay. Cortés, Garcia, Hanika, Yamaha, Hagström, Hopf, grote kollektie studie- en concertgitaren; folk en western van Gibson, Ibanez, Epiphone, enz ook Ga lden Ze hebben niet alleen een ongekend volle toon, pedaalsustain en drie voetmaten, maar ze hebben vooral COMBOMATIC: een 1-vinger akkoordsysteem met rit mische automatische pedaalbegeleiding. Zelfs wie geen noot kan spelen, maakt op dit orgel binnen 5 minuten zijn eigen melodie II En dan de prijzen: al even fantastisch f. 2.195,—; met Orbitone f. 2.545,—, met Orbitone en ritme f. 2.995- Prijswinnaars puzzel nummer 16 25.00: F. Toussaint-Brouwer, J.R.Thorbeckelaan 172, Heemstede. f 25.00: M. Duivenvoorden, Dennekop- laan 189, IJmuiden. f 15.00: W. F. Nieuwenburg, Kanarie- straat 64, Haarlem. 15.00: Mej. Broeksma, Waalstraat 43, IJmuiden. 10.00: L. J. v.d. Hulst, Vogelenzangs eweg 302, Vogelenzang. 10.00: P. Bakker, Narcissenstraat 9, SantpoortN. Oplossing puzzel nummer 16 Horizontaal; 1 lente; 4 ski; 7 sinds; 10 overladen; 13 plan; 14 Omar; 16 K.M.A.; 18 Ans; 20 amp.; 22 sar; 23 bankier; 25 git; 26 r.i.; 27 eek; 28 es; 29 s.'s.; 30 ala; 32 eel; 34 s.l.; 36 terdege; 37 essence; 38 ai; 39 e.g.a.; 41 P.T.T.; 42 ha; 43 1.1.; 45 ara; 47 pi; 48 ale; 49 netelig; 50 oer; 52 vee; 53 ons; 54 n.n.o.; 55 darm; 59 eind; 62 verkenner; 65 degen; 66 t.n.o.; 67 Turijn. Vertikaal: 1 links; 2 tol; 3 Eva; 4 sr.; 5 klinker; 6 ia; 7 Sem; 8 Ina; 9 stipt; 11 en; 12 do; 13 pari; 15 rage; 17 Marseille; 18 Ane; 19 sik; 21 misschien; 23 belegen; 24 roestig; 29 sta; 30 ade; 31 aga; 32 esp; 33 Let; 35 Lea; 40 krenken; 44 leed; 45 A.T.O.; 46 als; 47 pond; 48 avond; 51 robijn; 56 ave; 57 ren; 58 mr.; 59 en; 60 iet; 61 N.R.U.; 63 kt.; 64 no. In antwoord op schriftelijke vragen van VVD-fractieleider Wiegel over de mogelijkheid dat de Italiaanse com munistische partij deel Uit zou gaan maken van de regering in dat land zoals de Nederlandse premier dat zou hebben verklaard tegenover het Itali aanse weekblad „L’Espresso” zei Den Uyl: „Indien bij vrije verkiezingen de stembusuitslag de partij een zodanige positie geeft dat een regering zonder communisten niet op de vereiste steun in het parlement kan rekenen, dan zijn er geen principiële redenen om zich te gen de opneming van communisten in de regering te verzetten, hoezeer men ook kan betreuren dat een dergelijke ontwikkeling plaatsvindt”. Minister-president Den Uyl zegt in „Het is een nadeel van Nairobi, dat daar niet de energie ter sprake komt, een onderwerp waar wij (het rijke Wes ten) vragende partij zijn- Wat dat be treft, is een doorschuiven van de proble- verlagingen van invoerrechten, de arme landen dwars zit op het terrein van de oliën en vetten, waar Nederland thuishaven van Unilever de nodige gevestigde belangen heeft. Het is een voudig met de mond de belangen van de arme landen te bepleiten, maar, zoals de. minister zei. „soms blijk je in een res taurant te zitten waar de rekening erg hoog wordt”. Yamaha 's opzienbarende cassettedeck met dolby, memory, pitch-control en LED-piekindikatie f. 1.045,- Fender-Rhodes, Jen Pianotune,Crummar Ook minister Lubbers bracht nog een relativering aan over de Nederlandse vporhoedepositie in de relaties tussen rijke en armelariden- Hij gaf met een omweg toe dat Nederland tijdens de onderhandelingen over de Tokio-ron- de, onderhandelingen over wereldwijde STATE >1 3600 9 i Ibednjf I Tel j Dicht bij de grond waren gebieden waar gisternacht 10 vorst werd bereikt. Morgen prijkt de meimaand op de kalender. Het e inde an de kou is nu in zicht. Het kwik gaat geleidelijk stijgen, bij een wat meer westelijke luchtstroom. Dit zal vandaag al iets te merken zijn en tijdens het weekeinde al duidelijker. DEN HAAG (ANP). De vaste commissie voor Defensie uit de Tweede Kamer heeft in haar vergadering van gisteren besloten binnenkort een hoorzitting te houden over de compensatieopdrachten aan Nederlandse industrieën voor de bestelling van voorshands 84 General Dynamics F-16- straaljagers. Voor die zitting zullen worden uitgenodigd vertegenwoordi gers van de Industriebond NVV, van de zes mogelijke Nederlandse onder aannemers en van de Amerikaanse vliegtuigenfabriek General Dynamics in Fort Worth in Texas. Dit is ons gisteravond van de kant van de Industriebond NVV meegedeeld. dag a.s. in Nairobi begint. De ministers van Buiten landse Zaken van de negen EEG-landen vergaderen maandag en dinsdag in Brussel, waarbij onder meer zal worden getracht eensgezinde standpunten te be reiken, die in Nairobi door de voorzitter van de EG- raad, de Luxemburgse premier Thorn, zullen worden uitgedragen. De minister van Defensie heeft enige weken gelden voor de VARA-televisie opgemerkt, dat de vakbeweging niet moest denken dat de F-16 uitsluitend ter bevordering van de werkgelegenheid is aangeschaft. De Industriebond NVV vindt die opmerking het vermelden waard „omdat het een vaststaand feit is dat de USA F (de Amerikaanse lucht macht) is overgegaan tot de bestelling van een aantal F-16 vliegtuigen onder zwarg druk van de zogenaamde Texas- lobby, aangezien daardoor de vliegtuigdi- visie van General Dynamics van de ondergang kon worden gered. Als de Amerikaanse werkgelegenheid dan al zo’n belangrijke rol speelt in de keus van het vliegtuig, waarom mag men dan voor de Nederlandse werkgelegenheid niet een zelfde rol opedsen?” De minister van Economische Zaken heeft in een brief aan en aantal Neder landse industrieën meegedeeld dat de keus van het F-16-vliegtuig in belangrij ke mate was beïnvloed door een belang rijke impuls voor de werkgelegenheid in Nederland. Namens deze bond heeft districtsbe stuurder H. Vos van het district Amster dam op verzoek van ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken dezer dagen nog eens het standpunt van deze bond op schrift gesteld over de compensatie-opdrachten verband hou dende met de bestelling van de F-16- jagers. Deze brief is gezonden aan de directeur-generaal voor Industrie van het ministerie van Economische Zaken en voor de Defensie uit de Tweede Kamer en aan de fracties in beide kamers van PvdA, PPR, PSP ARP, CHU, WD, KVP, CPN en D’66. men (zoals de stabilisatie van de grond stof fenprijzeh, het vraagstuk van- de schuldenlast van de arme landen) na de Parijse conferentie dus niet zo slecht”. Minister Pronk waarschuwde echter dat anderzijds voor het. welslagen van de onderhandelingen in Parijs, die mede moeten leiden tot een .constante olietoe voer voor Europa, Amerika en Japan, een welslagen van Unctad IV zeer be langrijk kan zijn. „Wanneer Unctad IV niets te bieden heeft, gaan de radicale' landen de boventoon voeren binnen de groep van 77 (de inmiddels 108 leden tellende groep van door de VN erkende ontwikkelingslanden) en binnen de groep van ongebonden landen. Dat zou het welslagen van de Parijse conferentie onwaarschijnlijk maken, en dan staan we voor heel nieuwe consequenties”. In de meeste provincies is het de droogste april sinds 1893 geworden. Op enkele plaatsen was het even droog als in april 1974, toen het gemiddelde over het hele land 11 millimeter bedroeg, waar april dit keer enkele millimeters beneden is gebleven. Plaatselijk in het westen van het land werd nog geen vijf millimeter bereikt. Het afscheid van april is bijzonder koud geweest, want een vorst van 5 tot 7 graden was zo laat in het voorjaar in 130 jaar niet voor ge komen. Gaarne ontvang ik: uw meubelkatalogus vrijblijvend advies bij mij thuis Niet alles wat uit Japan komt, mag zich topklasse noemen. Yamaha wel. Is dat soms de reden dat niet elke Hi-Fi-hande- laar zich Yamaha dealer mag noemen? Komt u een van deze dagen eens bij ons kijken en luisteren? Naar Yamaha en naar al die andere grote merken die voor Yamaha tuners vanaf f. 640,- „•Plaats:- Tel- Deze kpepon uitknippen en opsturen naar antwoordnummer 15 in Beverwijk. Postzegel plakken is niet nodig DEN HAAG. De Nederlandse regering zal, in de persoon van minister mr. Max van der Stoel (Buiten landse Zaken) begin volgende week een laatste poging doen de EEG-landen eensgezind een zo positief moge lijk standpunt te doen innemen bij de Unctad-verga- dering over ontwikkelingssamenwerking, die woens-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19