Ruzie in PvdA over eigen woningbezit bij gelegd Verkiezingsprogramma PvdA: Probleem werkgelegenheid van twee kanten benaderen Zware schade aan fruitbomen door vorst Oud minister Beyen overleden Grote schade na storing bij PNEM H SU KOMST VAN NIEUWE ARTS IN KLINIEK WERD HOOFDVERPLEGER NOODLOTTIG dit mof iï II M ii HONDS DOLLE PENNING O X i». F 2 BUITENLAND BINNEN- EN 19 7 6 3 O V R IJ D AG APRIL 3 Nabetalen Ontploffing 1 Besmeurd Klassen Vervoermiddelen Hypotheken Roken Defensie Verboden waar Belastingen Onderzoek Melkpoederplan (Van onze speciale verslaggever) Praatjes Boekhouding Tweede woning Verwaarlozing (Van onze parlementsredactie) wegneming van de niet te recht- (Vervolg van pagina 1) i Maar Vooruitzichten voor zondag WEERRAPPORTEN i 4 0.2- 15 ono 12 I 1 1 De werkgelegenheidsproblematiek wordt in het PvdA-programma van twee kanten benaderd. „In ons program geven we twee hoofdwegen aan: de beschikba- de van Enige concrete punten uit het 41 pagi na’s tellende stuk: Waterstanden IJmuiden Hoogwater 4 49 uur en 17 (17 Laagwater 0.39 uur en 12.59 0 0 1 0.1 de weeldebelasting, in '1969 bij de invoering van de btw afgeschaft, moet terugkomen. Op „luxe en overbodige ar tikelen” wil h et program voortaan 27 percent (nu 16) btw leggen, alle werknemers dienen onder een cao te gaan vallen, dus ook directeuren, managers, hoger personeel. Een aantal vrije beroepen (met name de medici) dient in loondienst te treden, zodat er inzicht komt in hun financiële positie, Het zojuist verschenen partijprogram ma vertoont alle tekenen van een com promis. Beide partijen zeggen er dan ook volledig tevreden mee te zijn. Voorop werk en dergelijke), mag niet gestraft worden met een korting op zijn uitke ring. Klassen mogen niet groter zijn dan 24 voor jongere kinderen en 30 voor de wat ouderen, de aanleg van wegen wordt beperkt; het onderhoud niet, in verband met de verkeersveiligheid. Het Rijkswegenfonds wordt afgeschaft. staat de „gelijkwaardige keuze” tussen huren en kopen. Het programma acht daartoe de volgende maatregelen nood zakelijk: In 1946 maakte hij deel uit van een delegatie onder leiding van mr. P. Lief- tinck, die in de Verenigde Staten finan ciële onderhandelingen voerde. Daarop volgde zijn benoeming tot executive di rector van 'het Internationale Monetaire Fonds. In 1952 werd hij in het tweede kabi- net-Drees minister van Buitenlandse Za ken, welke post hij deelde met de minis ter zonder portefeuille Luns. vaardigen financiële verschillen tussen huren en kopen; I 1 n w nno ono nno u verand wnw ono wnw ono 1 0 2 6 -1 3 0 4 h 0 1 1 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissmgen Zd -Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca New York Tel Aviv Tunis zw bevv geh.'bew mist gêh. be w. onbew geh.bevv zw. beu zw.bew. z w. bevv onbew zw.bew. geh.bevv zw. bevv onbew onbew onbew zw.bew sneeuwb onbew 1 bevv geh.bew regen regen - onbew. regenb geh.bevv h.bew onbew h.bew onbew onbew zw.bew h.bew. onbew. onbew onbew h.bew onbew onbew. h.bew wnw verand w st. wnw W wnw wnw ZZW w. ono w no no no ono vv no 20 19 0 0 0.1 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 12 6 6 1 20 20 6 15 12 13 10 10 10 10 12 17 9 16 10 10 15 6 8 41 21 10 10 10 0.7 0 1 0 0 1 9 15 8 14 6 11 4 0 •3 DEN HAAG (ANP). De oud-minis- ter van Buitenlandse Zaken mr. J. W. Beyen is gisteren op 78-jarige leeftijd in Den Haag na een ziekbed van twee weken overleden. De heer Beyen zal niet begraven worden, want hij heeft zijn lichaam ter beschikking gesteld van de wetenschap. Er zal hoogstwaarschijnlijk geen rouwdienst worden gehouden. Na enkele jaren bij Philips gewerkt te hebben deed hij zijn intrede in de ban kwereld. In 1940 werd hij benoemd tot financieel directeur van Unilever. Tij dens de oorlog verbleef hij in Engeland, waar hij ook optrad als adviseur van de Nederlandse regering. MAASTRICHT. Het grote aantal sterfgevallen in de Lückerheide- kliniek in Kerkrade gedurende de jaren 1970/1975 zou hoogstwaarschijn lijk aanzienlijk kleiner zijn geweest als de arts mw. Y. Vijgen-Duif daar eerder was komen werken. Amper was zij er werkzaam ze trad in juni van het vorig jaar als part-time behandelend arts in dienst of, na twee dagen, viel het haar op dat veel bejaarden overleden aan een te laag bloedsuikergehalte. De afdeling vervoer van het gemeen schappelijk administratiekantoor (GAK) in Amsterdam beheerde op 1 maart 1976 ruim 13.500 aangepaste vervoermiddelen. Per maand neemt dit aantal toe met 223. Dit staat in „Open Kaart” het maande lijkse bedrijfsblad van het GAK. Het gaat hier om 8854 wao-auto’s, daarnaast 1425 gemotoriseerde en 3300 met de hand voort te bewegen invalidewagens en rolstoelen. Bij de WAO zijn drie types in gebruik: Volkswagen DAF en Simca. Welke auto voor een gehandicap te het meest is geschikt, hangt af van de aard van de handicap. In het oude ontwerp-programma van de PvdA, geïnspireerd door de kamerle den Kombrink en Salomons, was het alles huren wat de klok sloeg. Er moes ten zoveel mogelijk goedkope huurwo ningen komen, de ongerechtvaardigde verschillen tussen huur- en koopwonin gen moesten volledig worden weggeno men, en het beheer van huurwoningen diende te worden gedemocratiseerd. Mevrouw Vijgen deed gisteren verslag van haar ervaringen in da kliniek op de vierde dag van het proces tegen een hoofdverpleger uit de Lückerheidekliniek die zich voor de rechtbank moet verant woorden over een groot aantal raadse lachtige sterfgevallen op zijn afdeling. de gehuwde vrouw wordt door de sociale verzekeringen exact hetzelfde be handeld als haar man. Niet langer blijft het gezin uitgangspunt van de sociale wetgeving. In fasen gaat men over op een individuele beoordeling van iedere burger naar zijn draagkracht, Weer ifi binnen- en buitenland speciaal op de afdeling Nachtegaal, do ken in de kliniek de praatjes op over het „lenen” van insuline van andere afdelingen door de verdachte hoofdver pleger en over mogelijk door hem toege diende injecties met deze stof. Het was mw. Vijgen opgevallen dat het aantal sterfgevallen op de afdeling van de hopfdverpleger sterk daalde toen deze twee weken met vakantie was. Kort na de terugkeer van de hoofdver pleger ging mw. Vijgen zelf met vakan tie. Bij haar terugkeer moest ze verne men dat tijdens haar afwezigheid zeven patiënten van de afdeling Nachtegaal waren overleden. Inmiddels was bij een van deze patiënten sectie verricht. Daar bij was ontdekt dat er op de huid van de dode insuline zat. Toen kwam het drama waarvoor de hoofdverpleger nu terechtstaat, aan het rollen. uitbreiding van de zeggenschap en de rechten van de huurders; het een deel van de dag werken wordt, ook voor mannen, bevorderd. De overheid dient dit te stimuleren. Wie echter helemaal geen baan heeft en zich wil inzetten voor de samenleving (buurt- Wie een tweede woning wenst, zal daarvoor vergunning moeten aanvragen. Toestemming zal mede afhangen van de woonsituatie, zodat flatbewoners dus voorrang hebben boven bezitters van een bungalow, Aan het einde van de vierde zittings dag kwam nog het schrift ter sprake dat op de afdeling Nachtegaal werd bij ge houden over de sterfgevallen, dit in opdracht van de hoofdverpleger. Hij zei gisteren dat dat soort boekhouding een heel normt ie zaak was. maar meerdere getuigen ontkenden dat. Inspecteur Grachten van de rijksrecherche zei ero ver: „We hadden het bestaan van zo’n schrift wel verwacht omdat criminele figuren vaker hun misdaden te boek stellen”. Belastingontduiking en zwart geld worden intensiever opgespoord .Er komt een staatsverzekeringsbedrijf. Rijkspost- spaarbank en Giro worden samenge voegd tot een Postbank met een breed pakket aan diensten, er komt een wettelijk maximum inkomen van 125.000 bruto; iedereen krijgt evenveel vakantiegeld; kleine zelfstandigen (boeren en middenstanders) wordt ook een minimuminkomen gega randeerd, uitzendbureaus dienen te verdwij nen. Aan het bemiddelen van werk krachten mag niet verdiend worden. De gewestelijke arbeidsbureaus dienen dit werk te doen, experimenten met nieuwe beheers-, en eigendomsvormen, vooral ten behoe ve van de laagstbetaalden; Zolang aan deze vier voorwaarden niet is voldaan, wordt het percentage koopwoningen in de nieuwbouw niet sterk uitgebreid, zo zegt het programma. Vrij vertaald komt dit erop neer, dat eerst voldaan moet worden aan de wen sen van Krombrink c.s. ten aanzien van het gelijktrekken van de huidige ver schillen trssen huren en kopen, en pas daarna mogen Van Dam en Schaefer het percentage eigen woningen geleidelijk gaan opvoeren. hypotheek- en andere schulden blij ven slechts tot een bepaald maximum voor de belasting aftrekbaar. Verder willen de socialisten het mes zetten in (belastingvrije) buitensporige representa tie- en onkostenvergoedingen die soms worden betaald, Eind vorig jaar kwam een aantal PvdA-prominenten, onder wie de staats secretarissen Van Dam en Schaefer, in opstand tegen deze naar hun mening DEN BOSCH (ANP). Bij de Pro vinciale „Noordbrabantse Elektriciteits maatschappij „PNEM” in Den Bosch is gisteren een groot aantal verzoeken tot schadevergoeding binnengekomen omdat maandag een groot aantal elektrische apparaten, waaronder veel tv’s, onklaar raakten doordat de netspanning tijdelijk opliep van 220 Volt tot 280 Volt. In zijn memoires „Het spel en de knikkers” schrijft Beyen dat hij in 1952 gaarne minister van Buitenlandse Zaken wilde worden, vooral omdat hij een duidelijke taak zag liggën in de voorbe reiding van de Europese integratie, in de gezondheidszorg wordt veel meer nadruk gelegd op de zogenoemde eerste-lijnszorg: huisarts, wijkverpleging, ziekenverzorging thuis, eenzijdige stellingname, en publiceerden in eigen beheer een tegen-programma, getiteld „Wonen staat vrij.” Hierin be pleitten zij een vrije keuze tussen huren en kopen, omdat naar hun opvatting tegen het eigen woningbezit ook in socialistische ogen niets in te brengen is. Integendeel, volgens Van Dam en Schae fer zou het eigen woningbezit juist moe ten worden bevorderd. er komt een register waaruit valt af te lezen wie commissariaten vervult en wat hij daarvoor krijgt. Niemand mag er meer dan drie hebben. Ondernemin gen met meer dan 25 werknemers of eeri balanstotaal van vijf miljoen mogen niet langer besloten zijn. Johan Willem Beyen werd op 2 mei 1897 in Utrecht geboren. Na zijn promo tie in 1918 in Utrecht tot doctor in de rechtsgeleerdheid werkte hij op het mi nisterie van Financiën. Toen, hij dit in 1923 verliet om directiesecretaris bij Philips te worden was hij waarnemend thesauriër-generaal. De Bank van Engeland gaat een on derzoek instellen naar aanleiding van kranteberichten als zouden hoge functio narissen van de centrale bank zich schuldig hebben gemaakt aan overtre ding van de bepalingen inzake de valu- tahandel. Volgens de „Daily Telegraph” vreest men in de Londense City dat er groot financieel schandaal zal uitbreken. De „Guardian” meent te weten dat met de onregelmatigheden een bedrag van 50 miljoen pond (circa 7 250 mln) gemoeid is. Een bericht van de „Daily Telegraph” dat er al een hoge functionaris van de centrale bank zou zijn geschorst, is door de bank tegengesproken. Kort nadat mw. Vijgen haar verwon dering had uitgesproken over het abnor maal hoge sterftecijfer in de kliniek en Volgens de heer G. de Vries van de PNEM zijn de gevolgen van de storing vrij omvangrijk. De elektriciteitsstoring deed zich voor in een tiental gemeenten ip het Brabantse Kempen. Zich beroepend op de algemene lever ingsvoorwaarden zal de PNEM in princi pe de schade niet vergoeden. In bijzon dere gevallen is men volgens de heer De Vries echter bereid wel een schadever goeding te geven. De storing trad op in een schakelstati- on in Hapert. Daar wordt 150.000 volt getransformeerd tot 10.000 volt. Wat de oorzaak was is volgens de heer De Vries nog niet duidelijk. De storing heeft on geveer een half uur geduurd en werd pas opgeheven toen personeel uit Eind hoven ter plaatse was. Het station in Hapert is namelijk niet bemand. In de afgelopen nacht hebben nog niet achterhaalde daders het standbeeld van Michiel de Ruyter op de Vlissingse bou levard met een pot gele menie overgo ten. Mensen van de Vlissingse gemeente- reiniging hebben geprobeerd het beeld schoon te maken. Toen dat niet lukte, heeft men het beeld in zijn eigen kleur overgeschilderd. Dat gebeurde in koort sachtige haast, want gistermiddag zou bij het standbeeld op de boulevard een plechtige herdenkingsbijeenkomst plaats vinden in verband met de 300e sterfdag van deze zeeheld. Bijna driekwart van ruim 2500 Am- stelveense scholieren tussen de 10 en 18 jaar vindt roken „altijd” slecht voor de gezondheid. Dat bleek bij een enquête, waarvan prof. dr. A. C. Drogendijk sr. verslag $oet in het tijdschrift voor soci ale geneeskunde. Maar 1,2 -x Een federale rechter in Chicago heeft bepaald dat de luchtvaartmaatschappij „American Airlines” in strijd met de wet handelde door 300 stewardessen die zij voor 1970 in dienst had, ontslag te De Amerikaanse I.I. Industries Ine. In de voorstad Sunnyvale van San Francis co is in staat van beschuldiging gesteld wegens het uitvoeren van machines waarmee siliconenplaatjes voor raketge- leidesystemen kunnen worden gedrukt naar de Sovjet-Unie. Verscheidene func tionarissen van de firma en drie Duit sers zijn in staat van beschuldiging ge steld. Volgens de officier van justitie hebben zij de wet overtreden waaronder uitvoer naar communistische landen wordt verboden van goederen die „de huidige of potentiële militaire capaciteit aanmerkelijk kunnen verhogen,” Om dit verbod te omzeilen zou de firma de instrumenten hebben geleverd aan fic tieve maatschappijen in de VS en Cana da, die er een ander adres op deed, en ze daarna doorstuurde naar de Sovjet-Unie via Zwitserland, Duitsland en Nederland. Dat wekte nogal wat argwaan bij mevrouw Vijgen omdat ze tijdens haar praktijk als huisarts nog nooit een der gelijk sterfgeval had meegemaakt. Ze sprak er dan ook onmiddellijk over met de afdelingshoofden en kondigde een grondig onderzoek aan. Rechtbankpresident Hermesdorf bracht mw. Vijgen gisteren openlijk hulde voor haar opmerkzaamheid. De hoofdverpleger probeerde gisteren, net als woensdag, de schuld voor de vreemde sterfgevallen op anderen te schuiven. Hij zei o.m. dat hij verschil lende patiënten insuline-injecties had gegeven om hun lijden te verlichten toen ze door de behandelende artsen waren verwaarloosd. Op de opmerking van de president dat hij dan toch bij de directie van de kliniek een klacht had kunnen indienen over die verwaarlozing, zei de verpleger dat hij dat niet had gedaan uit angst voor ontslag. „Vond u het niet in het belang van de patiënt de moeite waard iets te ondernemen?” vroeg de president. „Nee”, zei de hoofd verpleger. Ook net als op de derde procesdag probeerde de verdachte eerder afgelegde verklaringen als onjuist aan te merken. Hij bleef volhouden dat hij niet de bedoeling had gehad patiënten met zijn injecties met insuline te doden. Bij het vooronderzoek had hij daarmee strijdige verklaringen afgelegd. Ofschoon' de verdachte al in 1970 met een collega een gesprek had gevoerd over de uitwerking van insuline en over waarover hij omlijnde gedachten koes terde. Hij was een partijloos minister. Na het aftreden van het kabinet was hij een jaar lang regeringscommissaris voor Duitse aangelegenheden. Hij .sloot zijn carrière af met het ambassadeur schap in Parijs (1958-1963). het systeem van kinderaftrek en kinderbijslag wordt vervangen door een toeslag. Die neemt af naar gelang de ouders meer verdienen. DEN HAAG. De PvdA heeft de vrede getekend op het omstreden punt van het eigen woningbezit. In het giste ren verschenen ontwerp-programma wordt de keus tussen het huren of kopen van woningen losgelaten. Uit drukkelijk wordt gezegd dat die keuze gelijkwaardig moet worden, waarna in de toekomst meer het accent kan wor den gelegd op het eigen woningbezit. laten nemen als ze zwanger werden en hen niet meer in dienst te nemen. Dit kan de maatschappij naar schatting op een nabetaling van 15 miljoen dollar komen te staan. Bij een ontploffing in een spoortunnel in de buurt van de Noordengelse stad Newcastle is een arbeider omgekomen. Zes andere moesten volgens de politie met brandwonden in een ziekenhuis worden opgenomen. De ontploffing deed zich voor, terwijl een ploeg van twaalf man met tunnelwerkzaamheden bezig was. De mannen werkten op ongeveer 600 meter van de uitgang. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. ZATERDAG 1 ine> Zon- en maanstanden, Zon op 5.10 uui ondei 20 U:> i Maan op 6 16 uui ondei 22 16 re arbeidsplaatsen eerlijker verdelen, en het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen door de investeringen aan te zwengelen”. Elders staat: „Het zal duidelijk zijn dat het kappen met de botte bijl in de overheidsuitgaven, zoals de VVD wil door overal een paar honderd miljoen weg te snijden, funest is voor een actie ve werkloosheidsbestrijding”. De internationale rooms-katholieke organisatie Caritas heeft tot in details een plan gereed liggen voor de distribu tie van 23.000 ton melkpoeder in landen van de Derde Wereld, maar de EEG heeft tot nog toe niet meer dan 10.000 ton beschikbaar gesteld voor Caritas en de Wereldraad van Kerken, waarbij deze organisaties zelf de transportkosten moeten betalen. Die kosten bedragen voor de 23.000 ton tussen de 9 en 10 miljoen gulden, een bedrag dat voor Caritas noch de Wereldraad is op te brengen. Een en ander is naar voren gekomen tijdens een bijeenkomst van de Nederlandse afdeling van Caritas. Vol gens mr. J. E. van Gennip van Caritas Nederland wil de EEG niet van het gereed liggende plan gebruik maken voor de distributie van de melkpoeder, waarvan in de Europese gemeenschap eer. overschot bestaat. De EEG, aldus mr. van gennip, betaalt wèl de tran sportkosten voor organisaties als het in ternationale Rode Kruis en het wereld voedselprogramma van de Verenigde Naties. Met het plan van Caritas zouden volgens hem nog dit jaar twee 'miljoen mensen in 43 landen kunnen worden geholpen. Hij vindt -het een trieste zaak dat hoogwaardig voedsel niet bij mensen die het nodig hebben kan komen wegens organisatorische en-of financiële belem meringen. Overwegend droog met zonnige perioden, geleidelijk stijging van temperatuur. Aantal uren zon; 5 tot 15. Min. temp omstreeks 4 graden Max. temp omstreeks 13 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent Kans op een geheel droog etmaal- 70 percent Over de defensie zegt het partijbe stuur, dat wordt gedacht aan „bezuini ging van een forse orde van grootte”. Zelfs als het nationale inkomen reëel stijgt, moeten de defensieuitgaven reëel blijven dalen. Het PvdA-bestuur noemt geen percen tage dat de defensie moet uitmaken van het nationaal inkomen. Nu is dat 3,6. Het streven binnen de PvdA was om er 3 van te maken. Op de persconferentie werd niet uitgesloten dat het ook min der kan worden. Het partijbestuur wil dat het verkio- zingscongres van de PvdA in januari 1977 gaat uitmaken wat de houding van de PvdA gedurende de komende vier jaar zal zijn ten opzichte van de NAVO. Het vorige congres, dat onder voorwaar- den koos voor lidmaatschap van de NA VO, had de beslissing uitgesteld tot eventueel 1978. Maar het bestuur wil duidelijkheid voor de verkiezingen. insuline als middel om een zgn. „perfec te moord” uit te voeren, zei hij gisteren de uitwerking van insuline niet te ken nen. De hoofdverpleger bestreed verder verklaringen van getuigen die volhielden dat een arts van de kliniek de hoofdver pleger meerderde malen had gemaand op te houden met de „knoeierijen”. Hij zei dat de processen-verbaal die bij het vooronderzoek waren gemaakt, onjuist waren en dat hij ze niet had mogen lezen voor hij ze tekende. Hij zei ook dat hij bij de verhoren kort na zijn arrestatie maar wat had gezegd „omdat jullie me steeds voorhielden dat ik men sen had doodgespoten”, zo voegde hij de verbalisanten toe. Dit is de conclusie van de heer ir. R. Elema, directeur van het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp Z. Beveland). Volgens de heer Elema is de schade vooral in Zeeland en de Betuwe erg groot. In het land werden temperaturen ge meten van -3 tot -7 graden Celsius. Door de vorst zijn de vruchtbeginsels sterk aangetast en zijn de verwachtingen omtrent de fruitoogst een flink stuk gedaald. In het oostelijk deel van de Betuwe is volgens de heer Van der Lee van het rijksconsulentschap uit Tiel de grootste nachtvorstschade toegebracht. Veel bloe sem van vroege appels die nog niet aan ontluiken toe was is in de knop bevro ren. Pas na de volle bloei en de vrucht- zetting kan worden bekeken hoe groot de schade precies is, maar in het Rivie rengebied is men bijzonder pessimitisch, aldus de heer Van der Lee. Ook een aanzienlijke hoeveelheid sui kerbieten is de .afgelopen nacht verloren gegaan als gevolg van de nachtvorst. Dat heeft de heer J. Coolen van het Land- bouwconsulentschap in Eindhoven des gevraagd meegedeeld. Ook de al gezaaide zomergerst is goeddeels verloren. reclame voor alcoholhoudende drank, tabak, snoep e n geneesmiddelen wordt verboden, te beginnen op televisie en radio. MIDDELBURG/TIEL (ANP). De voor de tijd van het jaar zware nacht vorst heeft in bijna het gehele land schade aan de fruitteelt toegebracht. Uitzonderingen vormen de provincies Noord-Holland, Groningen en Friesland. Met name aan de peer, de kers en de pruim, die nu in volle bloei staan, is de schade aanzienlijk. Ook aan de appels, die over het algemeen nog niet bloeien, is de schade duidelijk. geneeskunde. Maar 1,2 percent meende, dat roken niet slecht is en 22 percent van de leerlingen vindt roken alleen slecht bij meer dan 20 sigaretten per dag. Van de ondervraagde leerlingen rookte ongeveer 40 percent. Mevrouw Van den Heuvel heeft tij dens de presentatie gezegd dat haar partijgenoot minister Duisenberg (finan ciën) een brief heeft geschreven aan het partijbestuur, waarin hij zegt ernstige bezwaren te hebben tegen dit stuk. Hij wil een veel korter en minder uitge werkt program, dat de politici de gele genheid biedt ruimschoots met de toe komstige kabinetspartners te onderhan delen. .5 Van morgen 1 mei af moet elke hond een penning dra gen, die aantoont dat het dier is in geënt tegen hondsdolsheid. Dit baasje kan gerust zijn. Zijn robbe does is tegen de gevreesde ziekte ingespoten.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2