Brandje bij bakker Winkel Auto reed na botsing Vomar binnen uiterst vermakelijke opvoering Santpoort krijgt Vheek ELS K Spanjaard stak auto in brand (ENNEME „Bloed en liefdekreeg een Gouden regen voor PiusX-college I ■g Lichtflitsen berg en een boxen voor i meer muziek 81! SI Caféhouder slaat barbezoeker tegen de grond Bomans’ satire knap vertolkt door „Het Voetlicht Familie-elftal ,Hoogzaad-boys/ Chaos van intergenieentelijke regelingen „De Ticht" Oil «1 mk ill 7 1 9*7 6 3 O IJMOND V R IJ D A G APRIL BOEKHANDEL ERASMUS Ouders welkom bij Natuurbad Velserend 1 Tel. 02550-15389 Tips redactie: Ko van Leeuwen Hel nieuWe Paardenboek weer ontwaakt HEEFT U wel eens een be zoekje gebracht aan een gelegen heid waar op- dat moment een drive-in show in volle actie was? Zelf sta ik voor zoiets niet te dringen, maar de werkelijkheid leert dat de belangstelling voor dergelijke evenementen niet ge ring is. Een dansgraag publiek dat meestal voornamelijk uit tie ners is opgebouwd rept zich dan vol overgave wervelend over de dansvloer. Mechanisch voortge stuwde muziek van aanzienlijk volume stort zich dan uit om in elke porie van de lokaliteit door te dringen. Lichtflitsen schichten rond om de scène te verhevigen. Het zijn de erfenissen van vooral de verdwenen radiopiraten die met wisselend succes hun weg hebben gevonden naar vrije- tijds-discjockeys. (Van een onzer verslaggeefstres) 55 et an (Van een onzer verslaggevers) en (ADVERTENTIE} (Van een onzer verslaggeefsters) voor F VELSEN. Omstreeks acht uur don derdagavond is een personenauto, na een botsing op de Lange-Nieuwstraat. de Vo mar binnengereden. De man reed dwars door de etalageruit heen en kwam tegen de kassa tot stilstand. Dit gebouw zal verrijzen aan het Burge meester Weertplantsoen. Op vragen van raadsleden deelde wethouder Scheper mede, dat een ambtelijke commissie met Behalve door de „Hoogzaad-boys” en Velsen II zal worden deelgenomen door Velsen 13 en een ploeg vap de Noordbrabantse club Uno Animo. De wedstrijden zullen om 1 uur begin nen. Er zal tweemaal twintig minu ten worden gespeeld, met een rust van vijf minuten. HEEMSKERK. De heer H. Boerée van het CDA heeft donderdagavond tij dens de raadsvergadering het euvel van de wirwar van gemeenschappelijke rege lingen aan de orde gesteld, die er bestaat tussen de IJmondgemeente met daarbij in vele gevallen ook Uitgeest en Castri- cum. Burgemeester H. Nielen zegde toe deze kwestie aanhangig te zullen maken. es: u- is- en 1 9 tat lp. 10 an is- en de iet ie- el- ay 24 Jr. irt srt le en le- 11- tot de te d er; ks 19 n); an La ty- ick u.: at, an .45 de stroomvoorziening, voornamelijk u. en J. ia de ag en, Is- ok le en tg: en Ir an ke sr- 14 12 47, u. .30 SANTPOORT. In het natuurbad Velserend te Santpoort-Zuid is alles na de winterslaap weer in gereedheid gebracht voor het nieuwe seizoen. Zaterdag 1 mei om 10 uur ’s morgens gaan de poorten opnieuw voor jong en oud open. Ook openluchtbad De Heerendutnen in IJmuiden gaat dan weer ontwaken. Donderdagmiddag 1 uur rukte de brand weer uit naar een brandje in een opberg ruimte van Bakkerij Winkel aan de Van Loenenlaan in Beverwijk. Het vuur is mogelijk ontstaan door een manke- IJmuiden Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371 Anne Alcock een hart veroverend kijk en leesboek voor ieder die van paarden houdt alle foto's in kleurendrukl tijdelijk slechts 14,^0.'gebonden m n*t -2K.ÓX» daarin ook vertegenwoordigers van de bibliotheek zal worden samengesteld om te bezien of het mogelijk en wenselijk is \een filiaal te bouwen dat kan worden uitgebreid met een ruimte voor multi functioneel gebruik. Dit zowel als de financiële consequenties daaraan ver bonden, alsmede de vestiging van onder BEVERWIJK. De politie hield don derdagavond een 24 jarige Spanjaard aan, die er van wordt verdacht een auto in Emmen te hebben gestolen. De auto werd bestuurd deur een 30- jarige Velsenaar. De man stak vanaf de Velserduinweg de Lange Nieuwstraat over en verzuimde bij de tweede rijbaah voorrang te geven. Hij werd door een tweede personen wagen aan de rechterzijde aangereden. Door de klap zeilde de man, vlak langs het hek op de hoek, meters ver de Vomar binnen. Er zijn toch geen gewonden gevallen. De schade is opgeruimd door de Ge meente Reiniging. De brandweer heeft het gebouw gecontroleerd op instortings gevaar, maar daar was geen sprake van. jaren. We draaien dat met evenveel plezier als de nummers uit de top- veertig”. Jan de Leur is dè man die alleen voor de techniek zorgt. Voordat de show moet beginnen stelt hij de hele geluidsbatterij op, zorgt dat alles tot in perfectie werkt en dan neemt Kees de zaak over om leven in de brouwe rij te brengen. Hij wordt daarbij terzijde gestaan door zijn vriend Ger rit Pot, een trouwe helper die geen show overslaat. Een voetbalelftal, gevormd uit le den van de Santpoortse familie Hoog- zaad zal zaterdag 1 mei deelnemen aan het toernooi dat door het elfde elftal van de voetbalvereniging Vel sen op het terrein in Driehuis wordt gehouden. Velsen 11, voor insiders „Velsens Super Elf”, heeft dit toer nooi georganiseerd ter gelegenheid van zijn vijfjarig bestaan. VELSEN. De raad van Velzen heeft donderdagavond besloten 50.000.- te voteren als een voorbereidingskrediet voor het opstellen van een plan met kostenraming voor een. nieuw filiaal van de openbare bibliotheek in Santpoort. Maandagmorgen 10 mei beginnen voor 347 HAVO en VWO-leerlingen van het Beverwijkse Pius X-college de eindexa mens. Voor ongetwijfeld zeer velen on der hen betekent dat voorgoed afscheid nemen van de school, in dit geval het college aan de Büllerlaan. Om aan die afsluiting van het collegetijdperk enig cachet te geven stortten de 347 leerlin gen zich in een aantal ludieke gebeurte nissen, die woensdagavond met een dis cotheek in de aula startten. De nacht werd doorgebracht in een jeugdherberg in Bakkum. Donderdagmorgen was ie dereen weer ip de aula present om gezamenlijk een broodmaaltijd te nutti gen. Overtuigd van het feit, dat deze stuntjes alleen maar vrolijkheid oprie pen bij de deelnemers, toog men donder dagmorgen naar de binnenplaats van het college om daar een fraaie gouden regen te planten. Het geschenk van de eind examenkandidaten werd onder luid ap plaus en muzie'kgeschal (enkele leerlin gen zijn lid van het Heemskerkse fanfa- regezelschap St. Ceacilia) aan de jongere garde van het Pius X-college overgedra gen. In de middaguren besloot een jam session in de aula het feest van de 347 jongens en meisjes. Er vloeit veel bloed het laatste bedrijf ligt het toneel bezaaid met lijken en al blijft de liefde tussen de expo nenten gescheiden, zij is er aanwezig. Maar bovenal is he't stuk een satire on de romantische „klassieken” en oor- BMmms»zette-w*«op jewgdfge'leefHW zflb leraren van het Haarlemse TMnitcïtslv- ceiïtn mee voor aap. (hg., schrijver meer aan oppervlakkig geleze n TieéTl weet dat. Met hoog in het vaandel 100 jaar IJmuiden geschreven voerde toneelgroep „Het Voetlicht” Bomans', prille penne- De heer Boerée noemde al die zaken die door drie, vier of vijf gemeentebe sturen gezamenlijk worden geregeld, met een delegatie van bevoegdheden aan wethouders of enkele raadsleden, on doorzichtig. De raadsleden zouden er moeilijk zicht op kunnen houden, de democratische controle zou onvoldoende zijn en de heer Boerée vroeg zich ook af, of er in dat samenspel van gemeen schappelijke regelingen niet meer effi ciency zou kunnen worden betracht, of er meer centralisatie in de administratie mogelijk is, kortom of er meer duide lijkheid en overzichtelijkheid kan komen in bestuur en uitvoering. Dit raadslid verzocht aan B. en W. dezé kwestie naar voren te brengen in de jaarlijkse bespre king die er tussen de colleges van de IJondgemeenten pleegt te worden ge houden. Als je voor studenten draait, dan willen die wel eens gek doen en vinden ze die oude muziek geweldig. Er zijn nog dingen bij uit de oorlogs- derzocht. lp de commissie jeugdzaken zal verder ter sprake komen of het wenselijk is een aparte lees- en studie zaal voor de jeugd te creëren, opdat déze de andere aanwezigen niet meer kan storen. bouwd. Rond de regietafel staan twee lichtorgels, vier lichtbakken, ver-stra- lers en maar liefst veertien geluids boxen opgesteld. Kees: „Het is schit terende apparatuur. Alles hi-fi stereo en dat geeft een -prachtig geluid. Jan de Leur heeft het allemaal zelf ge maakt. Hij is technicus van beroep, dus voor hem moet dat allemaal tot in de puntjes in orde zijn. Het geluid mag niet vervormen”. Het programma waarmee de „L.S.- Drive-in show” in de verschillende lokaliteiten verschijnt is sterk afhan kelijk van de smaak van het publiek. ,.We hebben driehonderd elpees en een ontzettende verzameling banden en cassettes”, vertelt Kees Snijders. „Ik heb nu ook een hele stapel 78- toerenplaten erbij gekregen van m’n ouders. Allemaal heel oude nummers. vrucht gisterenavond op in de Velsense schouwburg (vanavond volgt een herha ling). Het werd een gloedvolle voorstel ling waarbij de tekortkomingen die voor amateurs kenmerkend zijn de opvoering vervolmaakten. Neem enkele voorbeel den, die ik beslist niet noem om negatief te oordelen: al in het eerste bedrijf rent Filips van Bourgondië een zaal uit onder de uitroep „Te Wapen”. De betreffende toneelspeler struikelde over de traptre den bij de deur. Even daarna snelde Charles van Artois het vertrek binnen, zijn degen velde daarbij een massief stuk meubilair. Allebei fouten die niet bij de bedoelingen van „Voetlicht” wa ren inbegrepen, maar zij pasten in het geheel evenals de talloze onverwachthe den bij Sjefke van Oekel. voorraad beperkt dus snel naar uw boekhandel J ■- VELSEN. Weinig toneelstukken zullen amateurtoneelspelers zo op het lijf geschreven zijn als het „toneelspel” „Bloed en Liefde” van Godfried Bomans. In dit stuk mag alles verkeerd gaan en je kunt er de dolste situaties straffeloos aan toevoegen. Bomans voert er een gezelschap edelen en vorsten ten tonele die hij uit verschillende eeuwen bijeen geveegd heeft met een welhaast s rdoni- sch'e nonchalance. Van tijd trekt de auteur zich in het geheel niets aan, va:: kloppende situaties evenmin en juist dit alles is bepalend voor de a'v.docnlijlzc charme van „Bloed en Liefde". Zo iemand is de IJmuidenaar Kees Snijders. Twee jaar geleden formeer de hij samen met zijn vriend Jan de Leur de „L.S.-Drive-in show”. Met een berg aan apparatuur en muzikale voorzieningen als bandjes en gram mofoonplaten ging het duo de boer op. Ruim een jaar werd er druk opgetreden in onze gemeente, maar opk veelvuldig, daarbuiten. Daarna werd de frequentie belangrijk min der. Disc-jockey Kees Snijders: „Ik moest het rustiger aandoen vanwege m’n studie. Nu heb ik m’n diploma M.T.S. gehaald en daarom kunnen we er opnieuw flink tegenaan. We gaan brandschoon opnieuw beginnen. Op koninginnedag treden we ’s avonds op in buurthuis De Spil. Erg leuk, want daar ben ik eigenlijk begonnen. Zo’n zeven jaar geleden ben ik daar gaan leren platen draaien en daarna heb ik als disc-jockey in verschillende bars in IJmuiden gewerkt. Nu doe ik dat nog in het weekend in bar Monique”. Inmiddels hebben de IJmuidense platendraaiers een indrukwekkende verzameling geluidsapparatuur opge- Zo draait de „L.S. Drive-in show” zonder mankeren als mechanische vervanger van tal van orkesten, pop groepen, zangers en zangeressen. Liefhebbers kunnen er hedenavond dus van genieten in De Spil aan de Meeuwenlaan in IJmuiden. ment de stroomvoorziening. In de schuur stonden voornamelijk schoon maakmiddelen en wat meubels. De op bergruimte brandde geheel uit. Ouders van kindertjes die peuter speelzaal De Ticht bezoeken zijn op woensdagavond 12 mei welkom in die peuterspeelzaal in Velsen-Oost. Het adres is De Ticht 12. Er wordt dan Open Huis georganiseerd en het is de bedoeling dat het een echte kijk-, doe. en praatavond gaat worden. Ou ders en andere belangstellenden kun nen als zij dat willen, verplicht is er niets actief bezig zijn met ver ven, kleien, plakken, scheuren. Daar naast zal er alle gelegenheid zijn voor een persoonlijk gesprek met de leidsters of met leden van de ouder- commissie. Tussen alle activiteiten wordt er ook nog een vers kopje koffie geschonken. „Het Voetlicht” heeft van Bomans’ satire een voorstelling gegeven die ui terst vermakelijk is. Het stuk is een klucht, ook al sterft iedereen erin. De Velsense amateur? speelden gloedvol en. bleven nog juist kaniwrbZ het toelaatbare wat^speltempo betreft. De proloog uitgezonderd, die is wel drei gend maar veel te traag. Spelers met name noemen doe ik niet. Het zijn er teveel, maar ik wil het vooral achterwe- WIJK AAN ZEE. Bij een ruzie in de Clipper Club aan de Relweg is een 38-jarige Duitse barbezoeker ernstig ge wond geraakt. De man is met een zware schedelbasisfractuur in het Academisch Ziekenhuis te Leiden opgenomen. De Duitser kreeg donderdagavond in de bar ruzie met de vriendin van de 31- jarige caféhouder. De barbezoeker be dreigde het meisje en de caféhouder gaf de Duitser toen een flinke klap. De man viel ruggelings op de stenen vloer en werd bewusteloos naar het RKZ ver voerd, waar een schedelbasisfractuur werd geconstateerd. De man is later op de avond naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Zijn toestand is momenteel kritiek. ge laten omdat de voorstelling juist zo goed verliep door het gedegen ensemble- spel. Wel wil ik bekennen dat ik van een bepaalde bediendenrol heb zitten smullen. De voorstelling is voor „Voetlicht” een knap stuk werk dat onder regie van Stien Broekman-Hunsche goed doorzich tig werd gepresenteerd. Er was sprake van fraaie totaalbeelden (Bourgondische maaltijd in het tweede bedrijf en de gevelde lijken in het derde bedrijf) en van een knappe uitwerking van de re- gie-aanwijzingen van de auteur (drie maal Spanje). Medewerking aan de voorstelling die Het Voetlicht stellig nooit alleen zou hebben kunnen spelen werd ver leend door leden van de IJmuider Har monie, het koor van het Ichtuscollege- Paulinum, en toneelmeester Peter van Warmerdam die Bomans’ prallerigheid bewust accentueerde met een decog-.^m Schitterend barokke overdaad. -- Wie de voorstelling ópk nog wil si«>n de grenzëh'tydtp en vtjldoéfidr I'^l^ti^i^iljkan opbr<'g|R<'fj. hedenavond kan heTnog. JO VAN LEEUWEN De jongeman reed met de wagen op de Aagtendij k en kwam in de berm terecht. Toen de poging om de auto ,V0lx XX Vxxxx weer op de weg te duwen- mislukte, meë-r een spel-o-theek zal worden on- haftlde. hlL-het kenteken,,«r af en stak de auto m brand. Teen de politie hém aanhield was hij in het bezit van'deel 3 van het kenteken en^ wilde tègêhover dc agenten niet verklaren hoe hij aan dit formulier was gekomen. Het kenteken- deei stond op naam van een man uit Emmen. d je ■y n- 'L: xiin.s s

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7