KOMEND WEEKEINDE BESLISSEND DUEL TEGEN SCHC BLOEMEND AAL BETERE PLOEG V an de Doe in goede vorm Telstar-C liet overwinning in slotfase glippen Uitstekend I In de tenniscompetitie Zandvoort denkt al Weer titel voor aan nieuwe titel handbaldames Wijk aan Zee Sprintzeges voor Willemse en Smit puntentotaal van Haarlem Litjens sloeg Kampong naar hockeytitel ZANDVOORT: WEER GEEN PROMOTIE i I I I I SPORTEF VIA ISRAEL NAAR EINDZEGE IN LUIK: VERLIES HCKZ In Twente-regatta: I v 'f 0^2» SPORT MAANDAG 19 7 6 19 3 MET (Van onze hockeymedewerker) Hoofdrol l Teleurgesteld BILTHOVEN. Zondagmiddag om half drie zal jn het Amstel- veense Wagener-stadion in een beslissingswedstrijd tussen Bloemendaal en SCHC worden uitgemaakt welke van de twee clubs het al gepromo veerde Oranje Zwart naar de hockey-hoofdklasse zal vergezellen. SCHC en Bloemendaal, die beide met één doelpunt verschil van Oranje Zwart hadden verloren, speelden gistermiddag in Bilthoven tegen elkaar gelijk: 1-1. ka® I Een goede mogelijkheid voor Zandvoort om de gelijkmaker legen HCKZ te scoren wordt onbenut gelaten (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) (Van onze atletiekmedewerker) (Van onze tennismedewerker) (Van onze handbalmede werker) (Van onze sportredactie) Overtuigende revanche voor basketbalploeg eids- leer- eeld. De wedstrijd overgangsklasse tegen het Den aan van Ruud van de Doe was op de 500 meter minder succesvol: een vijfde plaats, juist voor stadgenoot Sjef Rutte. Met Joop Keetman van de Zwetplassers was er op de k2 1000 meter voor Van de Doe een tweede plaats weggelegd in 4.16.0. De enige Montreal-kandidaten van de kano- bond, Arend Bloem en Lo Jacobs, wer den op superieure wijze eerste op dit onderdeel. s het nog teren i de rras- tand, door Jan bin- voor agen Voor -8-8. iren laai, ■rste van l 2- solo de aide d e aars gen. Jer- laar rug >fd- rol. en ijke den -7-3 i iet net ing ide oor ste os- )U- ten am Ier i-5, er- eze en er- e. ycks 4-4. 4-2. >fd- >or- ard ge in atie de en oeg de het cht vas iste ras. 5-7 3Op n in ivin- aar- Itaat leur >zen. het rerd deel Want nog altijd is er de onzekerheid over de reis naar Canada. Het NOC wil per se wachten tot na het toernooi in Sofia van 15 tot en met 21 mei, een datum, die in verband met de voorberei- ding aan de late kant is. Het Nederlands basketbalteam heeft in Luik bewezen tot de Europese subtop te behoren. Daarmee alleen al zou een eerlijke kans in Ha milton terecht zijn. gespeeld, Akerboom scoorde nauwelijks meer en onder aanvoering van Eisner zette Israel de achtervolging in. In de achttiende minuut was het alweer ge lijk: 73-73. Toch had Nederland in die laatste minuten de wedstrijd al kunnen beslissen, maar twee keer overtreding van de driesecondenregel belette dat. Yanai en Ombre zorgden voor de voor lopige eindstand van 75-75. niet meer af te stoppen. Zijn totaal in de eerste helft kwam op achttien. Niet alleen Akerboom had een belangrijk aandeel in het verkleinen van de achter stand. Even gewichtig waren de punten waarmee Jimmy Woudstra in de elfde minuut de stand in evenwicht bracht (24-24) en waarmee hij Nederland vier minuten voor de rust, die inging met een voorsprong van 40-38, voor het eerst de leiding gaf. Tien punten is een gevaarlijke voor sprong. Als de doorbraak naar een wer kelijk veilige marge mislukt, komt een ploeg vaak in moeilijkheden. En zo ver ging het Nederland. Er werd rommelig Al met al boden de partijen elkaar redelijk tegenspel. Geen van beide ploe gen verwaarloosde de aanval, terwijl de grote strijd zich op het middenveld af speelde. Bloemendaal probeert meestal met zes man het middenveld in handen te krijgen. Onder de bekwame leiding van Arthur Goll Inkte dat het grootste gedeelte van de wedstrijd. In de tweede helft namen de SCHC-middenvelders met Roel van Klaveren als „motor” de leiding zo nu en dan in handen, maar de goed spelende vleugelverdedigers Cees- Jan Diepeveen en Robbie van der Welle braken al snel de korte offensieven die daardoor ontstonden. Daarmee eindigde het drielandentoernooi in een Nederlandse overwinning, waar door de teamleiding een sterke troef in handen heeft voor de onderhandelingen met het Nederlands Olympisch Comité (NOC) voor deelneming aan het voor- Olympisch toernooi in Hamilton. de partij van Methilde HenselinkGoos met 6-7 3-6 verloren. Dirk Wiersma won ook zijn tweede overgangsklasse A-par- tij in drie sets van de eveneens jeugdige Berry Jansen. Er zijn overigens dit weekeinde door het slechte weer verscheidene wedstrij den niet afgespeeld. Bloemendaal 1 heeft in de overgangsklasse C in Amsterdam tegen Joy Mozaïek op een 5-1 achter stand afgebroken, een stand die in ieder geval een wedstrijdnederlaag betekende. DSS is in de vierde klasse in Diemen gestopt met een 4-1 achterstand en heeft dus nog kansen op 4-4. Aardig is mis schien nog even de vermelding dat de Haarlemse minivereniging Duinlust. ope rerend in de vijfde klasse haar eerste cmpetiticpunt sinds lange tijd incasseer de tegen Bloemendaal 4. Ruud Heijselaar werd derde bij de junioren kl 10.000 meter in de tijd van 48.46. Heijselaar werd vierde op de kl 500 meter junioren. Joop Heinsbergen bleef hem nog voor; hij finishte als derde in 2.13.0, een halve seconde eerder dan Heijselaar. De wedstrijd tegen Israel verliep aan vankelijk bijzonder slecht voor Neder land. Er werden de domste fouten ge maakt en Israel liep via 8-2 gemakkelijk weg (14-6 na vijf minuten). Kees Aker- boom schoot in die openingsfase geen bal raak. En hij is nu eenmaal de man, die de Nederlandse score aan de gang moet houden. In de overgangsklasse A is het voor de Haarlemse teams een droeve toestand, al moet gezegd dat de Groenendaal 1-ne- derlaag van 2-7 in de thuiswedstrijd tegen TOE G2 er erger uitziet dan deze in werkelijkheid was. Het optreden van de nieuwe aanwinst van Groenendaal, Thea Rietveld, in de dubbels was be paald nog geen succes. HLTC daarente gen is volledig van slag; na de 1-8 nederlaag van vorige week, volgde nu in de uitwedstrijd tegen Racketeers een tweede dreun: 0-9. Het tweede team van de Zandvoortse TC heeft zich goed her steld. Thuis werd met 7-2 gewonnen van KSVV. Van de enkelspelen ging alleen ENSCHEDE. Tijdens de Twente- regatta in Enschede heeft de Haarlemse kanovaarder Ruud van de Doe voor een uitstekende prestatie gezorgd op de kl tien kilomter. Achter de superieur va rende Tjeerd Tilkema (drie overwinnin gen op de individuele nummers) werd Van de Doe tweede in een tijd van 45 minuten en 29 seconden. Tilkema ging zes seconden eerder over de finish. De gastheren waren veel sterker dan de bezoekers, maar liepen na een kwar tier spelen toch een 0-1 achterstand op, toen keeper Andre Leeuwenkamp mis greep op een kopbal van een der SVV- ers. Tien minuten later zorgde Collin Ayere alweer voor evenwicht (1-1) ntdat Rob Hestra de bal reeds over de keeper had gekopt. Peter Hollander had daarna pech met een schot tegen de paal. De Velsenaren bleven in de meerderheid, maar sprongen wat te nonchalant met de vele kansen om. UDEN. Twee Haarlemse coureurs zijn succesvol geweest tijdens sprintwed- strijden in het Brabantse Uden. Henk Willemse zegevierde op Kreidler in de 50 cc-klasse in een tijd van 15.578 seconde over de kwart mijl. Jos Smit won de 1000 cc in 9.727 op zijn Slowmotion en zorgde daarmee voor een supersnelle tijd. Maar na zeven minuten gleed het eerste schot van hem door de ring en de lange man uit Den Bosch was daarna SCHC-er Roderik Bouwman was diep teleurgesteld over het resultaat van de wedstrijd. Vooral in de tweede helft had hij meer van zijn ploeg verwacht. De verwachtingen zijn bij SCHC klaarblij kelijk erg hoog gespannen en zoals het er vandaag uitzag zou de beslissingswed strijd nog wel eens een grote teleurstel ling voor de Bilthovense hockeyclub kunnen gaan betekenen. Lette reageerde op deze onverwachte kans niet snel genoeg en daarmee ging een unieke kans voor Bloemendaal ver loren. De opvallendste daden in de verlen ging waren voor Jan Dekker, die als kleinste man van het veld twee re bounds pakte en Hugo Harrewijn, die .met slechts een halve minuut te spelen de winnende punten maakte. Acht se conden voor het einde kreeg Israel nog de kans op de gelijkmaker en dus een tweede verlenging. Maar fanatiek verde digen van Nederland dwong de Israeli’s tot een wanhoopsschot, dat royaal zijn doel miste. Met de zege van 83-81 was de revanche voor de matige p restaties van Bremerhaven compleet. De toer- nooioverwinning in Luik bewijst duide lijk dat de nederlagen tegen Israel en zeker tegen België in de Noordduitse havenstad een vergissing zijn geweest. Ook andere spelers zouden gedurende een bepaalde periode een hoofdrol voor zich opeisen. Hugo Harrewdjn deed dat kort na rust, toen hij kort achter elkaar tien punten maakte en Nederland op de weg zette naar een voorsprong, die na zes minuten tien punten bedroeg: 59-49. SCHC stelde tegen de gevaarlijke Bloemendaal spitsspeler Theodoor Doyer maar liefst een a twee man op. Rolf van Soest was de vaste schaduw van Doyer en Roel van Klaveren assisteerde hem in de gevaarlijke situaties. Aan de andere kant toonde Bloemendaal-verdediger Thijs Beelen zich van zijn beste kant door SCHC-aanvaller Roderik Bouwman vrijwel volledig uit te schakelen. Het doelpunt van Bouwman viel uit een lange corner. In de tweede helft had coach Bovelander wel de sweeper Wou ter Koert van der Linden iets meer naar voor geschoven, om Thijs Beelen even tueel rugdekking te geven als SCHC mocht doorbreken. (Van onze hockeymedewerker) ZANDVOORT. Voor de vijfde maal zag het eerste dameshockeyteam van Zandvoort de kansen op een plaatsje in de eerste klasse in rook opgaan. Tot nu toe riepen de promotie- en beslissings wedstrijden. Zandvoort keer op keer een halt toe in de race om promotie. Gaf de eerste promotiewedstrijd van vorige week, waarin Zandvoort uit met 2-0 van HCKZ verloor, enkele trouwe supporters nog wat hoop, gisteren moesten die sup porters met lede ogen toezien hoe het Zandvoortse team met 5-1 de boot in ging. VELSEN. Een sterker spelend Tel- star-C moest in de tweede klas A van de betaalde jeugdcompetitie tegen staartploeg SVV met een 2-2 gelijkspel genoegen nemen. In de laatste minuut gaven de Velsenaren de in het verschiet liggende zege uit hauden. Het was voor beide ploegen de laatste competitiewed strijd en Telstar is definitief achter AZ’67 op de tweede plaats geëindigd. Si/ De Nederlandse Basketbalbor\d heeft zater dag de officiële uitnodiging ontvangen om met de nationale herenploeg deel te nemen het sterk bezette noernooi in Sofia, dat 15 tot 20 mei wordt gehouden. Als de Nederlandse ploeg daar gunstige resultaten behaalt, is het mogelijk dat het Nederlands Olympisch Comité de ploeg afvaardigt naar het pre-Olympisch toernooi in Hamilton. Aan het toernooi nemen vrijwel alle sterke bas- ketballanden deel: Verenigde Staten, Sovjet Unie, Cuba (de drie medaille-winnaars van de Olympische spelen in München), Joegoslavië, Italië, Bulgarije, Tsjechoslowakije, België en Frankrijk. HAARLEM. Dit weekeinde is in het hele land de atletiekcompetitie voor senioren van start gegaan. In Hatrlem kwamen de herenploegen van Haarlem en Holland in de tweede klasse in aktie. Onder stormachtige omstandigheden kwam de ploeg van Haarlem tot een uitstekend puntentotaal van 15.437. Een totaal waarmee Haarlem bijna 1000 punten voorsprong had op nummer 2 Holland, die tot 14.452 kwam. met etikt. Gerde Melman was aardig op schot in de wedstrijd BatoConcordia. Zowel voor als na rust scoorde zij twee doel punten voor Bato. Suze van Breukelen en Ineke Hoff maakten de zes doelpun ten voor Bato vol, terwijl Henny Meijer het enige Concordia-doelpunt scoorde. Uitslag 6-1 voor Bato. -‘X. aA s Coach Cees Bovelander over deze wedstrijd: „We waren inderdaad wel iets sterker en we hebben zeker meer kan sen gehad. Toch is zo’n tweede beslis singswedstrijd niet zo erg, omdat dan echt wel de sterkste zal winnen. Gezien de kansen van vandaag en gezien de duidelijke stimulans die SCHC door het thuisspelen kreeg geloof ik dat we er volgende week beter voor staan dan vandaag. We zullen deze week nog het een en ander aan ons spelconcept bij- punten. Enfin, we moeten maar zien wat het wordt”. van Heemstede, in de B thuis op Eindenhout Heidense Animo, stond bol van de spanning. Na een 0-4 achter stand uit de enkelspelen (de Einden- houters hebben tot nu toe alle acht enkelspelen verloren) werden er drie dubbelspelen gewonnen. De laatste mixed-dubbel, gespeeld door Adri Kuhl man en Friedjof Hosselet, kon dus nog een gelijke stand opleveren. De eerste set moest op tie-break beslist wonden. In werkelijk zeer enerverende slagenwisse lingen waarin vooral Hosselet schitterde werd het uiteindelijk 13-11 voor Heem stede. Toch weijd het hierna 6-3 6-4 voor het Den Helderse duo. Er waren meer ereplaatsen voor co Kemp uit Hoofddorp op Kreidler derde en in de 125 cc zorgde zijn broer Henk op Bultaco voor eenzelfde klasse ring. In de 250 cc werd de Haarlemmer Bert-Jan Moeskop (Kawasaki) tweede, een prestatie die door Joop Portegies (Stardrift) in de 350 cc werd geëvenaard. Vijf van de tien nummers, waaronder 125, 250 en 350 cc, werden gewonnen door Engelse coureurs. Rob ter Poorten en Kees Fluitman veel punten pakten op de 5000 m met 15 min. 19,2 en 15 min 55,6. In Lisse streden de dames uit de hoofdklasse tegen elkaar. Atmodes moest het doen zonder Mieke Sterk (gebles seerd), Jos de Boer (trainingsachter- stand) en de naar de Spartaan vertrok ken Annemieke Bouma. Dat dit een groot gemis was blijkt wel uit de eind stand. Atmodes werd elfde en voorlaat ste met 13.413 pnt. Nummer 1 ADA had 16.218 pnt. Annette Ottolini leverde de opvallendste prestaties met haar 13,1 sec. op de 100 m en haar 15,9 sec. op de 100 m horden. Marina Muller sprong 1.55 meter hoog en Carla Metten wierp de speer 33 m 18 ver. Op de 800 meter tenslotte lieten Truus Capellen en Bal- tien v.d. Ree tijden noteren van 2 min. 29,4 en 2 min. 33,1. In Hilversum werd de tweede ploeg van Atmodes zesde met 4317 pnt. Bij Holland was de beste prestatie de vertesprong van Fred Roosen. Gesteund door een sterke rugwind liet Fred 6,83 meter achter zich. Wim Roosen verza melde veel punten door de 110 m hor den in 16,6 sec. te lopen en de speer 53.30 m van zich af te werpen. Charles Mathot kwam als enige met de polsstok over de 4 meter. T.erwijl Guus v.d. Vlugt bij het hoogspringen over 1.85 meter sprong. Haarlem kwam tot zo’n hoog puntentotaal doordat het er dit jaar enkele goede atleten heeft bij gekregen. Zo wierp Les Brown de discus maar liefst 43,46 meter ver en sprong Jan van Dijk met 6.97 m bijna 7 meter. Zonder meer uitstekende prestaties. Voor Ruud Wielart was het veel te koud om een serieuze poging te doen naar de Olympi sche hoogspringlimiet. In trainingspak sprong hij 2.10 m. De speerwerpers Ge rard y. Leuven en Lex v. Vlugt deden goed werk door respectievelijk 52.34 me ter en 49.08 meter te werpen. Daar de wind op de sprintnummers pal tegen stond, kwamen er geen toptij den tot stand. Bert de Jager won met overmacht de 100 m in 11.3 sec. Op de 110 m horden lieten Jan v. Dijk en Ruud Wielart 16,6 sec. en 16,9 sec. note ren. Terwijl Dan Portegijs 53,0 sec. op de 400 m liep. Van goed gehalte waren de tijden op de langere loopnummers. Evert v. Ravensberg en Hans Stoop legden de 1500 m in respectievelijk 4 min 04,8 sec en 4 min 12,7 af. Terwijl Bloemendaal nam al na drie minuten een voorsprong toen Theodoor Doyer een strafpush benutte. Furieus aanval lend speelden de Bloemendalers de eer ste helft uit. De Stichtse thuisclub kwam in de eerste minuten van de tweede helft gelijk door Roderik Bouw man. Bloemendaal was zonder voorbe houd de sterkste ploeg. Zeker driekwart van de wedstrijd was het Bloemendaal dat de aanvallen opbouwde. De „Sticht se” werd in de verdediging gedrukt hoezeer zij ook probeerde om via diepe ballen gevaarlijke situaties voor het Bloemendaalse doel te veroorzaken. Het Bilthovense doelpunt aan het begin van de tweede helft was een aardig opste- kertje voor de thuisploeg. Het zelfver trouwen van het team was die hele wedstrijd ver te zoeken geweest en en kelen vroegen zich af hoe het met SCHC afgelopen zou zijn zonder het thuispubliek en zonder dit gelukkige doelpunt. De beste tegenstander van de Bloemendalers, Roderik Bouwman, joeg bij een van zijn beruchte corners de bal keihard tegen de plank. Met dit doel punt als start kreeg de Bilthovense ach terhoede het toch nog zwaar te verdu ren. Vooral de drie Bloemendaal-spitsen, Doyer, Lette en Flohil waren keer op keer gevaarlijk. Vaak lokten zij de vrije slagen en strafcorners uit. Arthur Goll zorgde eenmaal voor een verrassende situatie, doordat hij een door Flohil te zacht aangeslagen bal vóór het doel langs de vrijstaande Joris Lette schoof. Bij de heren aspiranten A behaalde de Haarlemse Trekvogels-combinatie Ron Heijselaar-Andre Reitmaier een eerste plaats op de k2 5000 meter. Op de 500 meter was er voor dit duo een derde plaats in de tijd van 2.07.3. LUIK. (ANP)Basketbalwedstrijden tussen Nederland en Israel schijnen al tijd ongemeend spannend te moeten ver lopen. Vorig jaar tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap in Belgrado en vorige week in Bremerhaven won Israel met slechts een punt verschil. HAARLEM-1JMOND. Zandvoort, WOC, Bennebroek en HBC, dat zijn de verenigingen die ook na de tweede com- petitiezondag de volle winst in handen hebben. „We zijn na vandaag gematigd optimistisch voor wat betreft een nieuw kampioenschap, omdat de concurrentie punten van elkaar pakt”, aldus non- playingcaptain Brandse senior na de 8-3 overwinning van Zandvoort 1 in de uitwedstrijd tegen Bilthoven. De drie tegenpunten van de Zandvoorters wer den geïncasseerd door Cees Klotz, een niet goed draaiende Wim Brandse en door de eerste herendubbel. Theo Mul der, een in blakende vorm opereren de Maud Weyers (6-0, 6-3), Lili Weyers en Ineke Aalberse wonnen hun enkel spelen. „Luik” maakte op die sensationele reeks van ontmoetingen geen uitzondering. Nu echter bleef Nederland, na verlenging, aan de goede kant van de score. Via 40- 38 bij de rust en 75-75 na veertig minuten, zegevierde de ploeg van Bill Sheridan met 83-81 in de verlenging. Een dieptepass van Heestra kon in dee vijftiende minuut door Gillis Hendrikse verzilverd worden: 2-1. In de allerlaatste minuut kwam SVV bij een uitval tot de vrijwel niet meer verwachte gelijkma ker: 2-2. De stand: AZ’67 22-36, Telstar 22-27, FC Twente 22.-25, Excelsior 21-23, FC Groningen 22-24, SC Amersfoort 22-23, SC Cambuur 22-21, Heracles 22-20, SW 22-17, FC Vlaardingen 22-17, Veendam 21-17, Heerenveen 22-12. Het C-elftal van Haarlem leed in de eerste klas een 2-0 nederlaag tegen gas theer Feyenoord. Beide doelpunten vie len in de tweede helft. HAARLEM-IJMOND. De dames van Wijk aan Zee hebben nu ook de titel behaald in het veldhandbal. Zij gaan nog een zwaar promotieprogramma tegemoet, maar gezien de opgedane er varing in de zoveel zwaardere zaalcom- petitie en promotieduels, moet het moge lijk zijn om het volgend seizoen in de tweede klasse te kunnen spelen. De strijd die de titel opleverde, ging tegen Geel Zwart. Bij de rust stond Wijk aan Zee met 5-0 voor. Jacqueline Eijke en Enge van Veeien scoorden, terwijl Van der Well drie doelpunten op haar naam bracht. Het werd een 9-3 zege. Ruud Verdam met negen en Erwin Nederkoom met zes doelpunten, waren de grondleggers voor de ruime 25-10 zege, die Concordia tegen GVO boekte. Het was een nuttige wedstrijd voordat de kampioensploeg aan de promotie moet gaan beginnen. Paul Eeltj es die halverwege het seizoen in het eerste werd geplaatst, speelde een zeer goede wedstrijd. Natuurlijk'was de uitslag in de ogen van velen wel wat veel van het goede, maar HCKZ was zonder twijfel de bete re partij. Zandvoort kwam tot twee offensieve perioden, één vlak voor en één vlak na de rust, en moest verder het initiatief aan HCKZ laten. HCKZ maak te hier dankbaar gebruik van en voerde de score hoog op. Dat gebeurde bij 'enkele doelpunten niet geheel buiten de schuld van de Zandvoortse keepster. Verder was de wedstrijd op een voor Zandvoort onaangename wijze begon nen: al na enkele minuten kon de doel- vrouwe de bal uit het net vissen, door dat HCKZ een geschenk van de scheids rechter kreeg in de vorm van een straf- bal. Toen het 2-0 stond kreeg Zandvoort in de tweede helft, eveneens op dubieuze gronden, een strafbal toegewezen. Mieke Levert redde Zandvoorts eer door de strafbal feilloos te benutten. Zandvoort zal het het volgend jaar weer in de tweede klasse moeten probe ren (Van onze sportredactie) UTRECHT/AMSTEL VEEN. De laatste dag van de hockeycompetitie in de hoofdklasse heeft dan eindelijk de scheiding teweeg gebracht tussen Kam pong en HCKZ, die wekenlang schouder aan schouder op de eindstreep zijn afge rend. Kampong greep dankzij een 2-1 overwinning op Hattem het kampioen schap, want HCKZ, aan het begin van het seizoen de gedoodverfde kampioen, verloor in het Amstelveense Wagener- stadion met 2-0 van Amsterdam, de kampioen van vorig jaar. Door doelpunten van de nationale topscorer Paul Litjens (hij benutte zoweJ voor als na de rust een straf corner) kwam Kampong in Hattem op 2-0. Patty Mundt scoorde, eveneens uit een straf- comer, nog wel tegen, maar de Gelderse ploeg kwam tijd en creativiteit tekort om de formatie van bondscoach Willem van Heumen nog in gevaar te brengen. HCKZ trof in Amstelveen een zeer gemotiveerd Amsterdam tegenover zich. De thuisclub nam door Kerstens een 1-0 voorsprong en verzekerde zich na de hervatting van de volle winst dankzij een formidabele treffer van Lunter. Aan de staart van de ranglijst werd het een droeve dag voor Venlo, dat hei al gedegradeerde HTCC naar de eerste klasse moet vergezellen. Het verlies van twee zuidelijke teams wordt gedeeltelijk gecompenseerd door de promotie van Oranje Zwart- In de strijd om het landskampioen schap bij de dames nam Amsterdam afstand van de concurrentie door een royale 4-1 overwinning op EMHC. Am sterdam heeft negen punten uit vijf ontmoetingen, twee meer dan HGC en Upward. Op de hockeyvelden van Bloemen daal werden nieuwe successen bij de reserve-teams geboekt. Het tweede da mesteam van Bloemendaal behaalde het reservekampioenschap van Nederland dankzij een 4-0 zege op Groningen. Ma rina Koert van der Linden, Liese Bot man en Liesbet Vernout scoorden. Het eerste team zit in de finale om de Charles de Bock-beker die Bloemendaal vorig jaar zelf heeft ingesteld. De strafcomer-verhouding was 6-2 voor Bloemendaal. Vooral de drie cor ners in de eerste helft waren gevaarlijk voor de SCHC-verdediging. Qua vrije slagen was Bloemendaal ook licht in het voordeel. Verder was het opvallend te constateren hoe vaak de SCHC-verdedi- gers de bal, al dan niet in paniek, over de zijlijn speelden. Het met 1500 man opgekomen publiek kon zich verheugen in een spannende partij hockey, waarin vooral het element snelheid belangrijk was. De scheidsrechters waren erg streng, maar omdat de vrije slagen snel werden genomen kwam dat het spel alleen maar ten goede.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19