Heemsconcert in WERKEN EN KIJKEN IN CLARA STERNSCHOOL Hervormde Kerk Heropening III GOEDE IDEEËN BELOOND NPhO geeft concert in Velsen in kader van Kanaalfeesten I o prachtige kollektie eiken meubelen Zondag Moederdag Stijlprijs De Lange naar H. Brussaard I II I 51 w I metzelaar i w» zentveld X^breemëim ziet u morgen deze krant op de achterpagina I Wat doet Pa voor haar? 9 (Papakt PARADE, de zachtere vieux) V BROMFIETSER BOTST TEGEN HOND JUDOKAMPIOENSCHAPPEN DEALER VAN SIMCA CHRYSLER MATRA SUNBEAM VOOR DE IJMOND fep ANWB GEKÉUWDE occasïow Bridgechib Sans Atout 9 I sw O IJMOND WOENSDAG 5 19 7 6 9 MEI ter gelegenheid van de opening geven wij: woninginrichting OCCASION 35 CHRYSLER CENTRUM DONDERDAGMIDDAG OM 2 UUR Planetenweg 38-42, IJmuiden Telefoon (02550)-15991 Vrijdagavond geopend. CONFECTIEVER- KOPER AUTOBEDRIJVEN bij aankoop van een bankstel een salontafel H kado! bij aankoop van een eethoek een machinaal Smyrna tafelkleed kado! O e verder op alle andere artikelen 10% korting! woninginrichting O O van onze vernieuwde zaak waarvan het inte rieur geheel is aangepast aan de nu uitge- breide (ADVERTENTIE) n at (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Kom dan eens met ons praten! of SIMCA u I- - Durft u de uitdaging aan om dit te bewijzen? Tevens plaats voor parttime- verkopers. iet en De kinderen van ondermeer de vijfde klas van de IJmuidense Clara Stem school hebben de laatste weken hard gewerkt aan de voorbereiding van een tentoonstelling. In samenwerking met de Prof. Van de Leeuwschool (die komend schooljaar wordt gefuseerd met de Clara Sternschool) is in het schoolgebouw aan het Moerbergplantsoen een expositie ge- Alle categorien tot 15 jaar: Cor Groot junioren: R. Visser, senioren: R. Schoon- man. 4 bent? jo int er- iek VELSEN. Op uitnodiging van de Velser Kunstkring „Voor Allen” zal het Noordhollands Philharmonisch orkest op vrijdag 7 mei om 20.15 uur in de Vel- sense Stadsschouwburg een concert ge ven, dat als feestelijke manifestatie op genomen is in het programma van de viering van het 100-jarige bestaan van het Noordzeekanaal. HEEMSKERK. In de Ned. Her vormde Kerk aan het Burgemeester Nie- lenplein wordt vrijdagavond 7 mei het traditionele Heemsconcert gegeven. Dit concert vormt de afsluiting van een serie life-concerten, die dit seizoen door de werkgroep Muziek van de Gemeen schapsraad in de kerk werden georgani seerd. Het concert begint om 20 uur. Het programma van het Heemsconcert wordt voor een belangrijk deel verzorgd door een tweetal Heemskerkse koren en een plaatselijke expressiegroep. Het be treft hier het i nrberkerkelijke Tiener- en Jongerenkoor, dat onder leiding van me vrouw Burger onder meer een aantal negro sprirituals zal zangen, en het ge- menjgde koor van de Laurentius Kerk onder leiding van C. de Groot, dait onder andere gedeelten uit een mis van Josef Gruber zal laten horen. Wat merkwaardig lijkt misschien dat ook een optreden van de expressiegroep Martant-Theater in dit concertprogram ma is opgenomen. Muziek kan echter niet alleen maar gespeeld en beluisterd worden, maar laat zich ook uitbeelden en beleven in woord en gebaar. Het is om die reden dat de werkgroep een opvoering van de expressiegroep onder de titel „eenwording” in bet programma heeft ingepast. Uiteraard geeft ook de Heemskerkse Volksmuziekschool weer haar medewer king aan dit concert. Onder meer zal John Snijders variaties uit de Sonate nr. 5 van Bach ten gehore brengen. Verder leveren Karin Mooy en Lieneke Post (quaitre main-piano) en Marcel Huguenin en Henk Hekman (piano-dwarsfluit) hun bijdrage aan dit concert. Kaarten zijn op de uitvoeringsdatum vanaf 19.30 uur aan de kerk verkrijgbaar. organiseerd van werkstukken van kinde ren, hun ouders en de leerkrachten van beide scholen. Aan dit concert heeft de door talrijke radio-uitzendingen en concerten in de gehele wereld beroemd geworden Ri chard Miller-Lampertz, die als gastdiri- genit het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal leiden, een actueel op de kanaal-feesten afgestemd karakter ver leend door de keuze van werken, die op de zee en de rivieren als vaarwater betrekking hebben. Het concert begint met de Omrt-*”re voor Richard Wagners opera D' Eï'c- gê.ide Holla der”. Vervolgens de Ballade van Senta uit dezelfde opera, die droomt van de zeeman, die gedoemd werd tot eeuwig zwerven over de zee, „De Hol lander”, maar die door haar trouwe liefde bevrijd zal worden van de vloek, die op hem rust. De befaamde zangeres Ursula Benz, zal de ballade vertolken. Het tweede operafragment dat zij zal zingen is ontleend aan Puccini’s opera I ||"vöc>R exclusieve herenmode BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van bridgeclub „Sans Atout” zijn! Groep I. I. Zoontjes-v. Groningen 100; 2. Beentjes-Hucher 99; 3. Spruit-v. Balen 91; 4. Beers-Plezier 83; 5. Kuil-Luijen- dijk 81. Groep 2. 1. Mevr. Kleijn-Eijking 92; 2. De Beer-De Lugt 88; 3. Dames Tabak- Schipper 83; 4. Schipper-Heinen 81; 5. fam. Hoogeboom 73. Groep 3. 1. Hoen-Hoogeboom 135; 2. Jongejan-Beekhoven 127; 3. Hilbers- Geerling 126; 4. Van Bergen-Poerstam- per 114; 5. Eijking-Ruitenberg 107. „Madam Butterfly”; het herinnert aan de zee, die scheiding bracht, maar op de mogelijkheid van terugkeer laat hopen. Het begeleidende orkest brengt dan zelfstandig ten gehore de tocht van Siegfried over de Rijn uit Wagners ope ra ..Götterdammerung” en uit Puccini’s „Manon Lescaut” het intermezzo „De overtocht naar Le Havre”. Het „scheep- vaartgedeelte” van het programma wordt besloten met de Introductie en Feeststoet uit de sprookj esopera „De Gouden Haan” v an Nicolai Rimsky-Kor- sakof, die zo men weet zeeofficier was voor hij zich geheel aan de muziek ging wijden. Na de pauze wordt het feestconcert voortgezet meh operettemuziek van Jo hann Strauss. Urusula Benz zal zich in haar element voelen bij de vertolking van het lied van Saffi „O. habet acht” uit de opetc te „Der Zigeunerbaron”, de Czardas en nej guitige „Mein Herr Mar quis” uit „Die Fledermaus”. Het orkest leidt dit operette-gedeelte in met de ouverture tot „Der Zigeungerbaron” en speelt als intermezzi de deinende wals „Wienerblut” en de befaamde Pizzicato- Polka en de Tritsch-Tratsch-Polka. Met die joyeuze ouverture voor „Die Fleder maus” zal deze feestelijke avond worden besloten. I Martin Visser. 12 jr. zwaargew. vanaf groene band 1. Kees Jan Duivenvoorde 2. Alois Berg. 12-13 jr. meisjes 1. Sonja Tepper. 2 Janneke Wagenaar. 13 jr. t.m. groene band 1. Ronald v. Goethem, 2. Rob Zijlemaker. 13 jr. vanaf groene dan 1. Hans Brussaard. 2 Hugo Daal huizen. 14 jr. lichtgew. vanaf groene band 1. Huite Talsrna. 2. Jan van Eeken. 14 jr. zwaargew. vanaf groene band 1. Cor Groot, 2. Berrie v.d. Elzen. 15 jaar 1. Manuel Vines Rocha 2. Herbert v. Willi gen. 16 jaar 1. Rob Tyms. 2. Ron de Goed. 14-16 jr. meisjes 1. Sandra Kuiper. 2. Louwia v.d. Velde. 17 jaar 1. Edwin Blei. 2. Robert Keus. Sen. lichtgew. 1. Eef Peters. 2. John Rymerink. Sen. zwaargew. 1. K. Aardenburg. 2. J. Ory. Dames t.m. groene band 1. A. van Koten 2. G. Tielman. Dames vanaf groene band 1. Y. Smits, 2. M. SinnigeSchermer. Mef Bovag-Garantie certificaat 14 dagen proefrijden in uw occasionfavo- riet 1OOO m2 showroom met keus uit vele merken die tijdens die avonden willen tekenen of schilderen te begeleiden: Pieter ’t Hart is een van die schilders. Het is vooral de bedoeling om de ouders van beide scholen in de ontspan nen sfeer van dit soort creatieve gebeur tenissen met elkaar kennis te laten ma ken, als voorbereiding op de samenvoe ging komend schooljaar. I I I w igsi; I Precies een week nadat bij Hoogovens officieel het Ideeënjaar 1975 was afgelopen moest dinsdagmiddag 4 mei het ideeënbureau al weer diep in de buidel tasten om drie inzenders een totaalbedrag van f 8.350,uit te keren. In hoofdkantoor 1 verwelkomde ir. F. E. Mathijsen Gerst, directeur Produktie, de heren A. Hofmans uit Haarlem en J. P. Schijffelen, uit Heemskerk, beiden per soneelsleden van Hoogovens en de heer E. Klarenbeek, uit Amsterdam-Noord, werk zaam bij de Firma Van Alphen. Als eerste overhandigde hij de heer Hofmans, baas in warmbandwalserij 2 een beloning van f 2.300,en de zilveren ID-speld. De heer Hofmans had roorgesteld de zijgeleiding van de strokenschaar-unit zo dicht mogelijk voor dc ar te plaat sen. De toepassing van dit idee leverde een aanzienlijk beter materiaalrendement op. De tweede beloning, groot f 2.400,was voor de heer Schijffelen, baas bij de werk tuigkundige dienst warmwalserijen. Zijn voorstel behelsde een technische verbete ring aan de installatie in de walserij voor dikke plaat, De heer Z. Klarenbeek, voor man bij de Firma Van Alphen, had in juni 1975 al een beloning van f 750,en het zilveren ID-insigne ontvangen. Op zijn voorstel was er in warmbandwalserij 2 een trechter met afvoergoot onder de intreerollenbaan van de ovens aangebracht. Via deze constructie kan de oxyde die van de plakken wordt verwijderd in de bak in de oxydeput worden gestort. Nadat het idee was toeoepast, bleek de besparing aanzienlijk groter dan de oorspronkelijke raming. Daarom ontving hij uit handen van de heer Mathijsen Gerst een aanvullende beloning van f 2.900,Bij de foto: De heer Mathijsen Gerst spelt de heer Hofmans het zilveren ID-insigne op. Verder op de foto van rechts naar links de heren Klarenbeek en Schijffelen. Op zes en zeven mei (donderdag en vrijdagavond) is de school vanaf half acht open voor belangstellende bezoe kers. Op beide avonden zal een beeldend kunstenaar aanwezig zijn om de mensen BEVERWIJK. In sportschool De Lange zijn in de afgelopen dagen schoolkampioenschappen judo gehouden. De stijlprijs van het kampioenschap dat onder leiding stond van de heren Kabel en Philipoom, ging naar de 13-jarige Hans Brussaard wegens zijn verschei denheid aan worpen en de grote sou plesse, waarmee hij zijn judo-kennis toonde. De Jan Noltenprijs werd gewon nen door Ron Schoonman in verband met het behalen van het nationale open kampioenschap van Nederland. pr Haarlem. Prins Bernhardlaan 2, tel. 023-319005 y I T**4- Alkmaar. Bestevaerstraat 77, tel. 072-17546 L Jan de Windstraat 2 - Beverwijk - Tel. 02510-39118 Betelgeuzestraat 6 - IJmuiden - Tel. 02550-17250 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 76-jarige brom fietser uit Beverwijk is gistermiddag met diverse verwondingen in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Op de hoek Wijk aan Duinerweg- Wilgenhoflaan botste de man tegen een plotseling de rijbaan oprennende hond aan. De hond waarvan de eigenaar be kend is, mankeerde niets. De uitslagen van de schoolkampioen schappen zijn als volgt: 8 jr. lichtge wicht t.m. groene slip 1. Carlo Busman 2. Harry Vreede. 8 jr. middengewicht 1. Rob Zwanenburg. 2. Olaf Peetoom. 9 jr. lichtgew. tot groene band 1. Alex Meyer, I 2. Alex Roone. 9 jr zwaargew. tot groene band 1. Marton Vidra, 2. Walter v. Willigen. 9 jr. vanaf groene band 1. Roy Roemer, 2. Jeroen Gdjzen. 10 jr. licht gew. tot groene band 1. Klaas W. Tegel 2. Tonny Hoogewerf. 10 jr. zwaargew. tot groene band 1. Ron Hol. 2. Michel Versluis. 10 jr. lichtgew. vanaf groene band 1. Marcel Dijkstra, 2. Michel Bus man. 10 jr. zwaargew. vanaf groene band 1. Peter Brussaard. 2. Frank Sla ger. 11 jr. lichtgew. tot groene band 1. John Duinveld. 2. Jan Vonk. 11 jr. zwaargew. tot groene band 1. José Rey. 2. Gerrit Wissenborn. 16 jr. lichtgew. boven groene band 1. Arnoud Heems kerk, 2. Robert Dekker. 11 jr. zwaargew. boven groene band 1. Rob Umans. 2. Tom Scheeres. 12 jr. tot groene band 1. Henk Kaamers. 2. Rick Jungbacker. 12 jr. vanaf groene band 1. Stephan Bak ker. 2. Nico Meyer. 12 jr. lichtgew. vanaf groene band 1. Gert Jan v.d. Vijver, 2. I Borst Speciaalzaak in eiken meubelen Ill he Grote Houtstraat 59, Haarlem, tel. 32196S; na 6 uur 287895 - 323704.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9