RUITER: BARCELONA HEEFT CRUIJFF, WIJ RENSENBRINK SPORT Ruime voorsprong van twee Belgen I s Croon: „In begin waren we nergens” Aanval in Vuelta bleef uit Arthur Ashe Dubieuze strafschop hielp Anderlecht over dode punt heen uitgeschakeld Wielart derde Frisol stelt beslissing uit Ajax versloeg Marokko (7-1) Robert Wiirtz maakte fout 13 Lotto-spelers sleepten vorig jaar het half miljoen in de wa' da’s makkelijk, ook in Spanje Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók rijk worden. SPAANS POSTKANTOOR GEEFT ZONDER KOSTEN VOOR UW GIROBETAALKAARTN000PE6ETAS x v\N X XX x xxxaxx |X XX X eral. SPORT DONDERD AG 1976 M E I 3St Uitstekend Mil Door Rob Hoogland O O® éöts&m BRUSSEL Pas toen de laatste champagneflessen ontkurkt waren, toen pas wilde Rob Rensenbrink erkennen dat ook hij zeer verbaasd had opgekeken. In de 29e minuut van de tweede helft, een voor Anderlecht wel bijzonder belangrijke minuut, keurde de Franse arbiter Robert Würtz een volkomen reglementaire actie van West Ham-speler Pat Holland af en kende hij een penalty toe omdat Rensenbrink grote uitblinker in een sensationele EC II-finale niet volgens het boekje zou zijn afgestopt. Stand op dat ogenblik in het bomvolle Heizelstadion: 2-2. De ploeg die kapot zat: Anderlecht. Sterke geest XX X X X X Xx Arthur Ashe: Verrassende nederlaag. tot (ADVERTENTIE) toeschou- Hans Croon naar NEC (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) Anderlecht-aanvoerder Van Binst toont trots de Europa-cup aan het uitgelaten publiek. Hans Cron noemde Arie Haan, wel licht omdat het voor hem een vanzelf sprekende zaak is dat Rob Rensenbrink iedere wedstrijd weef Anderlechts spel- Rob Rensenbrink helpt Anderlecht hier aan een 3-2 voorsprong tegen West Ham United. Bij de toegekende strafschop wordt West Ham-doelman Day naar de verkeerde kant gestuurd. Rechts Arie Haan. blij was dat die scheidsrechter een straf schop gaf toen Robbie werd neergelegd”. houdt dat ook Jan Peeters de komende twee jaar in Nijmegen zal blijven, want dat is immers de basis waarop Hans Croon bij NEC wil gaan werken. Jacques Munaron, de reserve-doelman van Anderlecht, is tijdens de ereronde van de winnaar van de Europese beker voor bekerwinnaars, door een steen aan BRUSSEL. De Franse scheids rechter Robert Würtz verzuimde gis teravond tijdens de Europa-Cupfinale tussen Anderlecht en West Ham Uni ted de Engelse speler Keith Robson van het veld te sturen. Vlak na het begin van de tweede helft had hij Robson na een overtreding tegen Jan Ruiter de gele kaart toebediend. Even later deed hij dat opnieuw, nadat Robson en Arie Haan in de clinch waren gegaan. Verder kregen Haan en Thissen de gele kaart van de niet erg consequent fluitende Fransman. Scheidsrechter: Oetelmans, wers: 12.000. DALLAS (ANP). De Amerikaan Harold Solomon heeft in Dallas bij het toernooi om het wereldkampioen schap tennis voor profs voor een geweldige verrassing gezorgd. Solo mon verspoeg de Olympische kampi oen en titelhorder, Arthur Ashe in vier sets: 7-5, 3-6, 6-1 en 6-1. Solo mon, die dit jaar reeds twee toernooi en heeft gewonnen, was van de acht spelers die in Dallas uitkwamen als laatste geplaatst. De wedstrijd, die door 8000 toeschouwers werd bijge woond duurde twee uur en vijftien minuten. BRUSSEL. Officieel maakte Hans Croon woensdagavond na zijn glorievol afscheid bij Royal Sporting Club Ander lecht zijn nieuwe werkgever bekend: de volgende twee jaar zal Hans Croon zijn beste krachten gaan wijden aan het Nijmeegse NEC. Wat dan meteen in- ALAMANSA (AFP). De achtste etappe van de Ronde van Spanje heeft een verrassende ontknoping gekregen. In de achtste rit, over 219 kilometer van iMurcia door het drukkend warme bin nenland naar Alamansa, werd eindelijk een aanval van de Spanjaarden ver wacht. De etappe voerde immers over vijf bergen, waarvan een van de eerste categorie. West Ham speelde Anderlecht na rust in de kaart, omdat de ploeg van Lyall met drie spitsen - Allan Taylor kwam in het veld voor Lampard - ging opere ren. Anderlecht hield vast aan het 4-4- 2-systeem, waardoor het op het midden veld steeds een mannetje meer had. In de derde minuut al profiteerde Francois vander Eist daarvan. Na een counter sprintte hij precies op tijd weg uit het middenveld, werd hij schitterend aange speeld door - wie anders - Rensenbrink. en scoorde nadat hij Tommy Taylor op het verkeerde been had gezet. West Ham kwam toch terug. En toen dat eenmaal gebeurd was - Robson kopte een voorzet van de uitstekende middenvelder Trevor Brooking via de binnsnkant van de paal achter Ruiter - bleek Anderlecht storm- rijp. Klassering overige Nederlanders: 37. op 11.12 Van den Hoek, 41. op 12.44 Karstens, 42. op 13.04 Den Hertog, 46. op 22.57 Van Katwijk. 50. op 26.02 Prinsen, 54. op 28.44 Smit, 55. op 29.08 Aling, 62. op 33.56 Tabak. Nogmaals, eerst ruim een uur na deze met 4-2 door Anderlecht gewonnen EC- finale gaf Rob Rensenbrink toe dat ook hij geen strafschop had verwacht. Ren senbrink: „Ik was verschrikkelijk ver baasd dat hij floot. Ik wilde al doorgaan met die bal, maar toen zag ik opeens die vinger naar de penaltystip wijzen. Dat is kaassie, dacht ik”. De Amsterdamse Brusselaar zelf benutte de strafschop, zette zijn ploeg daarmee op 3-2 en sloeg West Ham United definitief knock out. En dat terwijl ook Anderlecht enige malen op het randje van de afgrond heeft vertoefd. In het eerste half uur bijvoorbeeld. Terecht sprak West Ham- coach John Lyal] na afloop: „In die eerste 30 minuten hebben we erg veel kansen gehad. Die hadden we moeten benutten. Dan hadden we de wedstrijd al gewonnen”. Hans Croon, de naar NEC vertrekkende Anderlecht-coach: „Op dat moment, na ongeveer een half uur, wa ren we helemaal nergens. Toen hadden we de wedstrijd kunnen verliezen. Het is vooral aan Arie Haan te danken dat we daar overheen kwamen. Arie heeft de ploeg overeind geholpen. Jonge jongens als Vander Eist en Coeck waren voor en in het begin van de wedstrijd veel te nerveus. Daar had West Ham van kun nen profiteren”. MILAAN (ANP). Ruud Wielart, de Nederlandse kampioen en record houder hoogspringen, is bij internati onale wedstrijden in Milaan als derde geëindigd. De Hoofddorper sprong 2,10 meter. Het nummer werd met 2,13 m gewonnen door de Italiaan Borgini. Die strafschop. John Lyall wilde er verder niet over zeuren - „als de scheidsrechter zegt dat het een straf schop is dan is het een strafschop” - maar wilde wel toegeven dat Würtz’ beslissing op een voor zijn team zeer ongelegen moment kwam. Op het mo ment dat West Ham definitief leek toe te slaan werd het op een nieuwe achter stand gezet. Rensenbrink scoorde en vanaf dat ogenblik speelde Anderlecht een gewonnen wedstrijd. Talent Vander Eist liet na aangeven van Rensenbrink vlak voor tijd zelfs nog de vierde Brus selse treffer aan tekenen. reerde George Pintens 70 kilometer vooi het einde. Alleen zijn landgenoot Eric Jacques, nog een onbekende in het pelo ton, reageerde. Het peloton liet het Bel gische tweetal rustig vertrekken. Zo kon het gebeuren dat de twee Belgen meer dan negen minuten konden uitlopen. Ze deelden de verrassende buit broederlijk. Pintens mocht de etappe in de sprint winnen, Jacques werd in Alamansa in de leiderstrui gehesen. Eric Jacques heeft in het algemeen klassement een voorsprong van bijna vier minuten op de Portugees Joaquim Agostinho, maar een serieuze kandidaat voor de eindzege lijkt hij. niet. Uitslag1. Pintens (Bel) 219 kilometer van Murcia naar Alamansa in 5 uur, 59 minutsn en 22 seconden (10 sec. bonifi catie), 2. Jacques (Bel) z.t., (4 sec. bonifi catie), 3. op 9 minuten en 12 seconden: Elorriaga (Spa), 7. Priem (Ned), 11. Kui per (Ned), 13. Prinsen (Ned), 20. Knete- mann (Ned), 29. Den Hertog (Ned). 37. Pronk (Ned) allen dezelfde tijd als Elor riaga. Klassering overige Nederlanders: 43. op 11 minuten en 13 seconden: Aling, 46. Van den Hoek z.t., 52. Van Katwijk z.t., 55. Karstens z.t., 62 op 12 minuten en 12 seconden: Smit, 63. Tabak z.t. Algemeen klassement: 1. Jacques (Bel) 35 uur, 49 minuten, 30 seconden, 2. op 3.57 Agostinho (Por). 3.’ op 4.01 Thurau (Wdl), 5. op 4.02 Kuiper (Ned), 6. op 4.14 Knetemann (Ned), 10. op 4.27 Pronk (Ned). Maar er gebeurde helemaal niets. Vanaf de start lag het tempo zeer laag en na wat onbetekenende aanvallen van verschillende renners en een reeks val partijen, waar onder andere Ko Hoogen- doorn het slachtoffer van werd, demar- Jan Ruiter: ,Ik vind het enorm fijn voor Hans Croon. We hadden die man geen beter afscheid kunnen geven. Ik ben ervan overtuigd dat we ook voor hem hebben geknokt. Misschien is het onbewust gegaan, maar ik heb het ge voel dat we met een tandje meer heb ben gedraaid”. Wat overigens door Ren senbrink werd ontkend. „Ach, als je speelt denk je niet aan dat ontslag van Croon, hoe vervelend het misschien ook is. Als ik speel denk ik eigenlijk nergens aan, misschien alleen aan de premie die je kunt verdienen”. het hoofd gewond geraakt. De steen werd gegooid uit het vak waar de sup porters van West Ham United zich be vonden. Munaron werd met een bran card van het veld gedragen. Trainer Hans Croon beschreef later zijn toestand als „erg slecht”. Na de wedstrijd deden zich wat ongeregeldheden voor buiten de poorten van het Heizelstadion. Er vielen verscheidene lichtgewonden. Ruiter weer: „Robby is ook lang niet zo afhankelijk van Croon als ik. Voor mij is hij de beste trainer die er bestaat. Ik heb een blindelings vertrouwen in die man. Als hij morgen vraagt: ga je met me mee naar NEC, dan pak ik zo mijn biezen”. In ieder geval zorgde het An derlecht van Ruiter, Croon en Goethals voor de eerste Belgische Europa-Cup. Iets wat gisteravond tot diep in de nacht in het Brusselse werd gevierd. AMSTERDAM (ANP). Ajax heeft woensdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen het nationale elftal van Marokko gewonnen met 7-1- Bij de rust leidde Ajax al met 4-1. Arbiter Oetel- mans moest zes minuten voor het einde afblazen, omdat de 11.090 Marokkaanse toeschouwers het veld bezaaiden met bierblikjes en zitkussentjes. Scorever- loop: 5. Lerby 1-0, 25- Mohammed 1-1, 36- Arnesen 2-1, 38. Geels (strafschop) 3- 1. 44. Suurbier 4-1, 63. Notten 5-1, 81. en 83- Geels 6-1 en 7-1. ALAMANSA (ANP). Nico de Vries, de directeur van Frisol, heeft de beslissing over deelname aan de Tour de France uitgesteld tot de laatste dag van de Ronde van Spanje. Ondanks de goede resultaten van de Frisol-renners in de eerste week van de Ronde van Spanje wil De Vries wachten tot het laatste moment voor hij een besluit neemt. Ruiter: „Ik zag het helemaal niet meer zitten. Ik dacht: we gaan eraan. Zo sterk kwamen die Engelsen opzetten. Maar Anderlecht heeft een sterke geest. Dat hebben we deze competitie bewezen en dat hebben we in de Europa Cup bewezen. Al moet ik wel zeggen dat ik Andre Mollet (Fra) heeft de eerste etappe van de wielervierdaagse van Duinkerken ge wonnen. Knut Knudsen zegevierde in de wielerron de van Romandrë. Roger de Vlaeminck werd tweede. Knudsen staat eerste in de algemene rangschikking. Van Doorn en Akkerhuis werden door de Nederlandse volley halbond aangetrokken als trainers voor de Nederlandse damesploeg. Het Nederlands handbalverbond heeft nog steeds geen nieuwe trainer. Het NHV kan nu twee hoofdklassetrainers als bondscoaches aanstellen, of een adviseur, naast een hoófd- klassetrainer. Italië, een van de favorieten voor het wereldkampioenschap bridge, werd in de zes de ronde, in Monte Carlo door Israel versla gen: 17-3. De Verenigde Staten leiden nu met 88 punten. Frankrijk won voor het voor-olympisch basketbal toernooi in Edinburgh (groep B) van Groot-Brittannië: 100-84. Tennissers Ilie Nastase en Jimmy Connors doen niet mee aan de open kampioenschap pen van Frankrijk (31 mei tot en met 13 juni). De Colombiaanse atleet Victor Mora ver beterde het Zuidamerikaanse record op de 5000 meter. In Milaan bracht hij het 13.38,2. Jürgen Sundermann wordt de nieuwe trai ner van de Duitse Bundesligaploeg VFB Stutt gart. Hij tekende voor twee jaar. Vijfvoudig wereldkampioen in de Formule I. de Argentijn Fangio wil in 1978 een 19.000 km lange rally organiseren van Buenos Aires naar Caracas, en weer terug. De finish valt vlak voor het WK voetbal. St. Etienne, dat volgende week tegen Bayern München moet voetballen om de Europese beker voor landskampioenen, zag in een inhaalwedstrijd voor de Franse competi tie. vier spelers geblesseerd raken. De kampioen van Wales bij de heren, Cardiff, heeft zich als twaalfde en laatste vereniging geplaatst voor het Eurohockeytoer- nooi, dat van 4 tot en met 7 juni in Amstelveen wordt gehouden, met als inzet de Europese bekers voor dames en heren. bepaler is, ging hij aan die Rob Rensen brink voorbij. Wat Rensenbrink pres teerde, was ronduit formidabel. Niet al leen Arie Haan hielp Anderlecht over het dode punt, ook Rensenbrink deed dat. Doelman Jan Ruiter: „Iedere top club heeft zo’n speler. Barcelona heeft Cruijff, wij hebben Rensenbrink’'. Deze Rensenbrink was ook de man die Anderlecht kort voor rust en op dat moment zeker onverdiend, naast West Ham United zette. Nadat Pat Holland na een half uur zijn ploeg op een 1-0- voorsprong had gezet, veroverde de op vallend bedachtzaam spelende Peter Ressel een te zachte terugspeelbal van West Ham-linksback Lampard. Hij pas- ste op Rensenbrink, die op de van hem bekende wijze twee spelers op hgt ver keerde been zette, waarna hij schitte rend scoorde (1-1). De Vries: „Van doorslaggevende betekenis zal zeer waarschijnlijk de medesponsor zijn. Als we die er bij krijgen, starten we in de Tour de France. We zijn met een firma in onderhandeling. Komt die medespon sor er niet, dan zie ik het somber in. We wachten echter eerst maar eens het einde van de Spaanse ronde af.”- Op vertoon van uw giropas en uw paspoort kunt u met de gratis girobetaalkaart in bijna elk vakantieland geld opnemen. U hoeft dus niet voor elke uitgave een nieuwe girobetaalkaart uit te schrijven. Zo doet u er langer mee. De gegevens daarover staan op de achterkant van de betaalkaart. Kijk er 'ns naar.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25