12.50 Puzzel ■,t (ite Rampenplan van BB in Limburg G Zondag Moederdag KnelpnfeB @0D wegen z ff II Hoeui<;endevroirNen maken* I 75 ,75 ,00 75 75 DO PuzzelMffiga® 1 LUCIA Meubelfabriek Oisterwijk Bollenvluchten 1 Operatheater Bollenvluchten 3 Hondepoep 1 Haarlem Herdenking F Bollenvluchten 2 Aardgas en olie f Wat doet Pa voor haar? 1 Paarlaarsteeg T-shirts India blouses 25 Spijkerbroeken VR IJ D AG 17 7 MEI 1976 VARIA (Papakt PARADE, de zachtere vieux) '*£i I* 'W tacnKBssn o a. |u iTTM f *1 Ml k (ADVERTENTIE) W®» l£ZERS WWHE LEZERS jrdag ruiten en strepen VRIJETIJDSKLEDING REDACTIE 6 4 5 l2 3 I10 11 9 8 7 13 20 21 25 31 28 34 41 42 43 37 35 38 39 40 46 |45 51 49 48 4 7 i56 54 53 52 59 58 57 63 62 61 60 PUZZEL NUMMER 18 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) OPLOSSIN GPUZZEL NUMMER 17 istra- leden (ADVERTENTIE) >or in I (ADVERTENTIE) PANORAMA V ■>- 4' I tafels stoelen *TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Speciaalzaak voor de modebewuste vrouw Barteljorisstraat 27 Haarlem Tel. 320618 MAASTRICHT. (ANP) Het bestuur van de A-kring bescherming Burgerbe volking Zuid-Limburg heeft gisteren een rampenplan voor dit gebied gepresen teerd. Het uitgebreide plan is ontstaan uit ervaringen opgedaan bij oefeningen en de ramp bij DSM in november 1975. ntoor Tele- Via uw krant aan allen, die, in meer dere of mindere mate, verantwoordelijk zijn voor de dodenherdenking Dreef in Haarlem. Bij een waardige herdenking in 1977: is de vlaggemast geverfd en het beeld schoongemaakt wordt, zoals daags tevoren aangekon- digd, de LAST POST ten gehore ge bracht. Ik bedoel, en herhaal dus: de LAST POST. Er is toch waarachtig nog wel een trompetter (herhaal: trompet ter.); zijn de soldaten behoorlijk gekleed (en dus geïnspecteerd) en dient aflossing van de wacht langdurig geoefend (vooral in verband met het goede been.); en dient de burgemeester zijn herden kingsgezicht tot enkele stappen na het monument te trekken en ook dan pas zijn hoed weer op te zetten. Een kleine greep uit onze grote kollektie japonnen deux-pièces rokken pantalons honneterie Den Haag-Burgerveen-Amsterdam: Bij Waddinxveen twee versmalde rijstroken voor de richting Den Haag. Maximum snelheid. werk- Zwollle P. H. UYTHOVEN, Nieuw-V ennep J. W. LOOS en P. J. SCHIPPERS, Lisse STEVE OLFFERS, Haarlem. F' J. H. C. BIJVOET, Overveen. RALPH KIO LUCIE LINDEN ANGELIQUE en natuurlijk alles van w. J. JONG, Heemstede. A\V iV Komt u zelf even kijken! 29 30 Als u meteen abonnee wilt worden (f 16,25 per kwartaal, 13 nummers), bel dan 023-342382 (ook na kantooruren’en in het weekend). Verticaal: 1. schrijfbehoefte, 3. over loop, 4. slede, 5. herkauwer, 6. bergwei de, 7. klap, 8. stoot, 10. woonschip, 11. koker, 15. hemellichaam, 17. rekening, 19. lantaarnplaatje, 21. herkauwer, 23. plant, 24. deel van de mast, 26. vaartuig (afk.), 27. muziekstuk, 29. plaats op de Veluwe, 30. beetje, 32. seconde, 33. kloos- terzuster, 37. vreselijk ongeluk, 38. die rengeluid, 39. edelgrootachtbaar (afk.), 40. maaksel, 41. inwendige, 42. water in Hier volgt een overzicht van werk zaamheden aan (auto)wegen in Neder land die mogelijk vertraging veroorza ken. X’ Onder deze titel zou hier een ingezon den stuk verschijnen dat wij gisteren aankondigden in de rubriek „Wacht u voor de hond”. De betrokken lezer heeft ons echter dringend verzocht zijn brief niet te plaatsen. Droef gestemd want het is een schoon stuk proza hebben wij ons bij het besluit van deze abonnee neergelegd. Zaanstad-PurmerendRij baan versmal ling, maximumsnelheid en inhaalverbod bij Purmerend. grens: grens M. SMITS, B. SMITS-DE JONG, Haarlem. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMI- ATE PERS B.V.”, POSTBU S18, IJMUI- DEN. voor al uw H hensen Amersfóort-Zwolle-Meppel: zaamheden aan bruggen bij Smallere rijstroken, die verlegd zijn. Maximumsnelheid. Bij Nunspeet en tus sen Lichtmis en Staphorst mogelijk ver tragingen door afsluiting van rij stroken. Utrecht-Den Bosch: Rij baan versmal ling bij Hagestein (werkzaamheden aan de middenberm) en bij Vianen (Lekbrug) worden ’s nachts werkzaamheden uitge voerd. Purmerend-Alkmaar: Werkzaamheden in de Zuid-Oost-Beemster. Verkeerslich ten, rijbaanversmallingen en rijstrook- sluiting. Vandaar dat het gaslucht je ditmaal eerder bij HSS zit, een maatschappij die enige miljoenen moet investeren en maar een half miljoen in kas heeft. Natuurlijk is een succesje pet. van Slochteren welkom. En dat zou het ook zijn als een Europese autoriteit moest gokken, al zou die zich, vermoe delijk ook voorzichtig opstellen, nog meer dan grote oliemaatschappijen heeft zij het krediet, maar haar verplichtingen zouden nog veel groter zijn. De ervarin gen met dat andere gokobject: weer en oogst, zijn nu niet overtuigend. Multina tionale ondernemingen en multinationale autoriteiten spelen op zien komen, de casinobezoeker rekent op winst. Althans: dat droomt hij. den om zich te gaan vestigen op een van de velen obewoonde eilanden in die Gro te Oceaan of op de ca. 1600 onbewoonde eilanden van de Maladiiven. Dus keus genoeg. Heerlijke rust, dito klimaat, geen luchtvervuiling of belasting. Dan hoeft ook minister Westerterp zijn kost bare tijd niet te besteden aan dergelijk soort vragen. Horizontaal: 2. afzonderlijk, 7. voorge recht, 9. vreemde munt, 10. plant, 12. Europeaan, 13. richtsnoer, 14. mannelijk dier, 16. duur der dingen, 17. voordeel. 18. ijle stof, 19. kindeigroet, 20. persoon lijk voornaamwoord, 22. vrouwelijk dier, 24. meisjesnaam. 25. godin, 28. blijk ge vende van genie, 31. overschot, 34. wa terhoogte (afk.), 35. dubbelklank, 36. be drijvigheid, 41. land in Europa, 45. leef tijd (Frans), 46. deel van de hals, 47. familielid, 48. aartsbisschop (afk.), 49. tot en met (afk.), 50. kloostervoogd, 52. berg, 54. aanwijzend voornaamwoord, 56. speelgoed, 57. beschadiging. 58. kleur, 60. meisjesnaam, 61. lidwoord, 63. uitgesmol ten stukje vet, 64. getij. Amsterdam-Den den tussen Burgerveen Maximumsnelheid. In 1968 aanvaardde prof. Odell zijn ambt in Rotterdam met een pleidooi voor drastische verlaging van de aardga- sprijzen, omdat we het anders aan de straatstenen niet kwijt zouden raken Maar in plaats van de voorspelde grote uitvoering van Rusland, kwam er een enorme invoer in Amerika. En de olie- en gasprijzen schoten omhoog. Haag: Werkzaamhe- en Schiphol Amsterdam-Utrecht: Op verschillende plaatsen werkzaamheden, waarbij een rijstrook wordt afgesloten. Toonzaal. Amsterdam Leidsekade 102 (naast Lido, vlak bij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur.Ook weer op donderdagavond tot 21.30 uur. Uw kopje koffie staat klaar. Utrecht, 43. godsdienst (afk.), 44. openba re betrekking, 47. plaats in Overijssel, 51. losse naad, 53. spoedig, 55. ligplaats voor schepen. 57. wig, 59. waterkering, 62. en omstreken (afk.). Het rampenplan sluit aan bij de al bestaande gemeentelijke rampenplannen. De BB ziet af van het commando maar biedt alleen aanvullende hulp. Het nieu we plan houdt een uitbreiding van de bestaande telecommunicatie in. Verder een vergroting van de bijstandsgroep tot 400 man die dan zal bestaan uit een verbindingseenheid van 30 man. twee reddingseenheden van élk 80 man be stemd voor het opsporen en bergen van slachtoffers, een mobiel veldhospitaal met 75 man, een geneeskundige eenheid van 55 man en een groep ABC-specialis- ten inzetbaar bij atomaire, bacteriologi sche en chemische calamiteiten. Deze grote groep is binnen twee uur inzet baar. Schiphol is natuurlijk binnen onze Meer een groot gebeuren met een aantal belangrijke problemen, waar al heel lang over gepraat wordit. Ik ben er van overtuigt dat er nog heel lang en heel goed gepraat zal moeten worden. Ik ben er erg gelukkig mee, dat nu ook de stemmen van diegenen die direct of indirect hun brood op of aan de luch thaven verdienen, gaan doorklinken. Het is te hopen, dat deze geluiden, welke veel belangrijke!’ zijn dan het geluid van een paarb ollenvluchten, door de verant woordelijke instanties en personen wor den gehoord en begrepen, want politiek betekent ook dienen, als u begrijpt wat ik bedoel. Maar het zijn niet direct de hierboven staande zaken welke mij naar de pen hebben doen grijpen, maar de vreemde en onbegrijpelijke politieke en bestuurlijke geluiden rond de bollen vluchten zijn de aanleiding. Ja, zo ko men de opmerkingen van deze instanties en personien bij mij over. Ik begrijp het niet zo goed dat je je als Tweede- Kamerlid, wethouder, gemeenteraadslid, lid van de SGS (Stichting Geluidshinder Schiphol) bij zo’n belangrijke zaak laat gaat. Hierdoor geef je zeker grond aan de gedachte, dat politiek de kunst iis zich van mensen te bedienen, door hen wijs te maken dat je hen dient. Ik was natuurlijk erg gelukkig te horen dat het college van B. en W. van de Haarlem mermeer die vraagstelling van het Twee- de-Kamerlid naïef vond en dat er vol gens het college geen sprake van ge luidshinder was tijdens de bollenvluch ten. Maar denk ik dan bij mezelf :Wat moet ik dan met die uitspraken van een lid van hetzelfde college, gedaan tijdens de laatstgehouden vergadering van het SGS? Het hele rumoer rond deze bollen vluchten leidt de aandacht af van de wrkelijke problemen welke de discussies rond het luchthavengebeuren aan het licht moeten zullen brengen. Misschien een overweging waard, om die SGS op te heffen en een nieuwe commissie of stichting te gaan instellen welke de reële geluiden van en vanuit-vanaf het luchthavengebeuren gaat onderzoeken op mogelijkheden tot behoud van een stuk werkgelegenheid en het daar zo mee samenhangende welzij nsniveau van een groot aantal burgers van onze polder. Breda-Rotterdam: Op verschillende plaatsen worden werken uitgevoerd. Rij baanversmallingen en andere verkeers beperkende maatregelen. 1. banier, 2. aantal, 3. kelder, 4. parket, 5. loterij, 6. lijzige, 7. nering, 8. weinig, 9. Aalten, 10. lekker 11. kapper, 12. poliep, 13. peiler, 14. Permis, 15. gieter. 16. bo- leet, 17. gebrek, 18. Krelis, 19. pedaal, 20. deppen, 21. plompe, 22. kornet, 23. klo- ver, 24. groeve, 25. morsig 26. sigaar, 27. Ernest, 28. kosmos, 29. stroop, 30. storen, 31. oleine, 32. lommer, 33. kermis, 34. ketter, 35. Bartók, 36. paleis, 37. senaat, 38. meierij, 39. arrest, 40. rodres. 41. drevel, 42. vrager, 43. koepel, 44. Kansas, 45. jasmijn. 46. snater, 47. eerste, 48. slecht, 49 creche. Onlangs is er nogal wat rumoer ge weest rond het wel dan niet doorgaan van de bouw van het Nederlandse ope ratheater te Amsterdam. Nederland, dat in de persoon van de Nederlandse Ope rastichting heeft bewezen een goede neus te hebben voor het operagebeuren dat zij het afgelopen seizoen heeft ge bracht. De kwaliteit sprong er direct vanaf. Maar zoals de intendant van de stichting terecht opmerkt, zitten wij te springen om zo een theater, omdat dan de kwaliteit nog beter wordt in een gebouw dat rich daarvoor leent. Nu is er op het Loo een geweldige restauratie- woede aan de gang- De tuinen van dit paleis moeten weer omgevormt worden tot de tuinen van weleer- Dat houd in de oudere bomen slopen en ook alles wat tot nogtoe aan veranderd is ook maar slopen en in orde maken. Zo sloopt men dus het leven uit diit paleis dat tot de dood van koningin Wilhelmi na geleefd is. En dit alles voor het bedrag van 80.000-000 gulden- En daar rit iets onrechtvaardigs in, Immers het con certgebouw te Amsterdam heeft de bouw van het operagebouw in de hoofd stad verhinderd in de dertiger jaren onder het mom dat zij de belangrijkste vorm van cultuur van de hoofdstad was. Amsterdam is vanaf den beginnen dat er opera was in de hoafdstad, altijd gedra gen als fervente liefhebber van deze soort van cultuur. Nu men zonodig mil joenen tegen het Loo aangooit, schijnt mij dat men de peoraliefhebber niet moet verdwijnen naar b.v. de plannen van Rotterdam waar naar de bezettings graad van de operavoorstellingen zeker ongeschikt is. Daarbij merk ik tevens op dat het al een grote blunder is Amster dam een operatheater te onthouden, om dat hoe je het wendt of keert Amster dam toch immers de cultuurstad van Nederland en zelfs van de Benelux is Gelet nog op het feit dat de internatio nale pers vindt dat Amsterdam ook de barokstad is, waar de oude en de barok muziek een grote plaats inneemt. Daar om is het van grote onnozelheid getui- met lange en korte mouw - effen - gestreept of gedessineerd vanaf genid om te stellen dat zo’n operatheater ongewenst is. Maar de grote vraag blijft hangen waarom regeerders niet willen inzien dat serieuze muziek waarvan dui zenden mensen profiteren en hun liefde daaraan gaven worden genegeerd, net als door de zuilen die van Hilversum IV een giller hebben gemaakt. Daarom roep ik een ieder op om mee te lopen in de grote demonstratie van de Amsterdam mers die beogen Amsterdam een opera gebouw te gunnen. Met verbazing heb ik kennis genomen van de vragen die de heer Rienks, Tweede-Kamerlid voor de PvdA, gesteld heeft aan minister Westerterp betreffen de de „overlast” veroorzaakt door de vliegtuigen van de Nederlandse Lucht vaart Mij voor de z.g. bollenvluchten. Immers in de bloembollenstreek waren er geen klachten over geluidshinder. Trouwens de motoren van deze vliegtui gen waren op de meeste plaatsen niet eens te horen door het geluid van de auto’s van de duizenden toeristen die de bovenstreek bezochten. Ik vraag mij af of diilt Tweede-Kamerlid zijn tijd niet veafl nuttiger kan besteden door zich te verdiepen in b.v. de inflatie, werkeloos heid, enz. Er zal altijd wel een of andere enkeling zijn geweest die over die vluchten wél moest klagen. Zou de heer Rienks deze mensen met kunnen aanra- Utrecht-Arnhem-Duitse grens: Bij Arnhem richting Duitse grens slechts drie stroken beschikbaar; een voor de richting Utrecht en twee voor de rich ting Duitsland. Op de rijbaan richting Utrecht een strook beschikbaar. Amersfoort-Amsterdam: rijbaan rich ting Amersfoort afgesloten tussen Mui- den en Naarden. Vier versmalde rijstro ken beschikbaar voor alle verkeer. E) geldt een maximumsnelheid van 70 km per uur. PUZZEL 17 25,00: H. Lorie, Scholtenlaan 154, Heemstede; 25,00: J. H. van den Berg, Prinsesselaan 12, Beverwijk; ƒ15,00: R. Bogaard, Prof. y. d. Waalstraat 37, Haarlem; f 15,00: H. Keuter, Oranje straat 24, IJmuiden; ƒ10,00 T. Plas Smit, Eksterlaan 43, Haarlem; 10,00: F. J. v. d. Hoff, Wijk aan Zeeërweg 182. IJmuiden. Prof. Odell heeft zijn standpunt moe ten herzien en houdt het nu. oals veel van ijn landgenoten, op een voor ener gie vrijwel zelfvoorzienend N.W.-Europa, dank zij de Noordzee. Zoals uw speciale medewerker al uiteenzette blijft de gas en oliewinning, zoals alle mijnbouw, een gok met enorme inzetten, juist in de Noordzee. De klachten over geluidshinder we gens de rondvluchten boven de bollen streek irriteren meer dan het geluid dat de Friendships produceren. Zelfs een Kamerlid voelde zich geroepen, namens wie weten we niet, vragen hierover te stellen aan de minister. De kosten van deze vra-ag (ca- 10.000) zijn weggegooid, maar daar is nlog overheen te komen over de onbenulligheid van deze vraag echter niet- Prof. Odells model voor de toekomsti ge olieproduktie van de Noordzee berust dan ook in feite op een in een computer ingebouwde speelautomaat, waarbij de kansen zijn aangepast aan, in andere ^gebieden en in het verleden, waargeno men kansen: kwade en goede, uiteraard. Het blijft echter gokken, tot het gas of de olie in een aantal putten in produktie is gebracht. En voor het zover is, is veel geld nodig. Daarom moet men bij iedere mijnbouwonderneming de huid van de beer verkopen voor hij geschoten is: zelfs een goudzoeker moet kunnen eten tot hij het eerste stofgoud heeft verza meld. Nu hebben de grote oliemaat schappijen in het verleden al heel wat beren geschoten soms ook bokken! zodat ze zich wat voorzichtiger kunnen opstellen. Maar er zijn tal van kleinere ondernemingen die ook belang hebben bij de opbrengsten: ze moeten ook kos ten maken om te zijner tijd mee te genieten van een stukje van de op brengst. En die kleinere ondernemingen hebben geldschieters nodig. Mijnbou- waandelen zijn van oudsher een zeer speculatief object, al is er in Nederland minder belangstelling voor: we hadden tenslotte de Koninklijke en we hadden al stroppen genoeg gehad in Indische goudmijnen e.d. En het zijn deze kleine re bedrijven die er belang bij hebben prof. Odells prognoses optimistisch te beschouwen, zij moeten tenslotte hun aandelen plaatsen, zij moeten geld lenen. „Het wemelt er van de beren, schiet me wat voor, dan heb je straks een mooie winst”; het is waarachtig niet onbekend in de mijnbouwwereld. Maar ondertus sen is de beer nog niet eens onder schot. „Wie zoekt zal vinden” is het motto dat erachter zit, maar „of niet” ontbreekt veelal. Denim en witte Twill OU vanaf op de H v'.. X

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17