T Haarlem gaf in wedstrijd tegen PEC een gewonnen duel uit handen B Gosens: ..Niemand TELSTAR: ARMOEDE I IIP ■ll ceze vertoning” I I 1 Zwak Ajax „spaart” pover MVV llllgl lil w wil Ifi -iet i H iH ||j i .1 t 13 MAAN DAG 1 O M E I 19 7 6 SPORT I (Van onze sportredactie) »- 8 O J n J Hitte Te warm Kansloos Blunder ZWOLLE „Als mij voor de wedstrijd was verzekerd dat we hier met een 2-2 gelijkspel zouden wegkomen dan had ik onmiddellijk voor dat re sultaat getekend. Tenslotte is een winstpunt met onze huidige positie op de ranglijst geen slechte zaak. Zeker in een uitwedstrijd en tegen een las tige tegenstander als PEC. Maar als je dan nagaat hoe we in feite een ge wonnen wedstrijd uit handen hebben gegeven dan blijf je toch met een kater zitten”. WW® Ms) Steffenhagen te duur SPORHEF Hughes: „Dit is SS (Van onze sportredactie) a, wciiviiik., rrcu. (George), Peys, ROB HOOGLAND Fransz. Huyg. Metgod; De WON heeft Leo van der Kroft het volgende telegram gezonden: „De VVONledenraadvergadering keurt het besluit van de FIFA om uw afvaardiging naar de Olympische spelen in Montreal terug te trekken ten zeerste af en Wilt u als steun van haar sympathie betuigen”. Telsitar-oefenmeester Joop Castenmil- ler zat er een beetje mee in zijn maag. Want inderdaad: Eindhoven was in. de eerste dertig minuten volkomen kans loos. Castenmiller: „We kregen toen zo veel ruimte, dat we gemakkelijk drie of vier doelpunten hadden kunnen maken”. En zijn collega Rinus Gosens: „Ja, als Telstar in het begin al die kansen benut, dan zou ik nu waarschijnlijk heel an ders praten. Ik vind het ook onbegrijpe lijk, dat zo’n goeie ploeg zo slecht kan spelen”. De Hongaar Laszlo Hamori mag van de scheidsrechterscommissie niet als grensrechter fungeren bij de Europa-cup finale van woensdag in Glasgow tussen Bayem München en St. Etienne een functie waarvoor hij aangewezen was. De Hongaarse scheidsrechterscommissie nam het besluit Hamori uit ts sluiten van alle nationale en internationale wedstrijden, nadat hij vorige week zaterdag bij de wedstrijd Ferencvaros-Egyetertes (1-0) een duidelijk geval van hands in het strafschopgebied over het hoofd zag. ARNO STEFFENHAGEN: .te duur voor HSV Uiteraard werden na afloop de weer somstandigheden als excuus aangevoerd. Door Rinus Michels, die opmerkte dat er in Spanje met dit weer pas om 5 uur wordt afgehrapt en door Ruud Geels, die lachend meedeelde „er toch maar van af te zien om met Michels naar het zuiden af te zakken: „Met deze hitte roef ik niet zo nodig te voetballen”. Van Kooten zorgde tenslotte nog voor het dieptepunt door in zijn ergernis ongecontroleerd op keeper Adjanski in te gaan. Het kostte Adjanski een zware hoofdblessure: per brancard moest hij van het veld worden vervoerd. De kwet suur bleek achteraf mee te vallen. Ad- janski’s hoofd moest op twee plaatsen w’orden gehecht. Zijn vervanger Beren- donk kreeg overigens geen enkel moei lijk moment. Het neemt niet weg dat Ajax wel degelijk op een hoge score uit was. Het team wist ondanks alle ijver en de ontstellende zwakte van MVV (Michels. „De ploeg krijgt het erg moeilijk”) niet verder meer te komen dan een doelpunt van Lerby, in de 54ste minuut afgeleverd na een pass van Steffenhagen. MVV kreeg voornamelijk danzij grove fouten van Ajax nog uitzicht op een tegentref fer. Eersct betrok Lerby abusievelijk Bon- frere in het spel (de vleugelspeler hield aan dit presentje alleen een corner over), en later verkeek Schrijvers zich volledig op een voorzet-schot van Nele- mans. De bal belandde op de binnenkant van de paal. Het was een gevolg van het feit dat Ajax zich steeds meer aanpaste aan MVV. Het was ook een gouden greep. De eerste bal die Soers ontving, had hij eigenlijk al af moeten maken, maar zijn kopbal verdween langs Van der Meeren langs de verkeerde kant van de paal. Telstar had toen al gewaarschuwd moe ten zijn, doch het bleef ongeïnspireerd spelen. Een Eindhoven-doelpunit kon dan ook niet uitblijven. In de 55e minuut scoorde Jacobs uit een voorzet van Soers en vier minuten later kopte Schapen donk een pass van Bleyenberg prachtig in: 02. Waar was de Telstar-verdedi ging? Castenmiller: „Het zat hem niet alleen in het slecht afmaken van de kansen. We hadden Eindhoven ook nooit de mogelijkheid tot scoren mogen ge ven”. Piet van den Berg (juichend op de grond) heeft met een schitterend doelpunt Haarlem aan een 1-0 voorsprong geholpen. Rinus Israël, doelman Gerards en Hamming kijken uiterst somber. baar van dit buitenkansjs en passeerde Boersma. Haarlem had het hierna waarschijn lijk toch nog wel gered maar PEC kreeg door deze tegentreffer vleugels. In plaats van elkaar rustig de bal toe te schuiven raakte Haarlem van deze tegenslag dusdanig in paniek dat men het afweermiddel tegen de PEC-pressie ging zoeken in weg is weg trappen. Met een naar voren geschoven Israël werd PEC steeds agressiever en een schitte rende gelijkmaker was het gevolg. Een strakke voorzet van Hendriks werd doót de betrekkelijk kleine Banhoffer uitste kend in de kruising gekopt. Hughes: „En dan kunnen ze na afloop wel zeuren tegen elkaar van jij of jij stond ver keerd, maar dat is onzin. Het was ge woon een prachtige goal”. Haarlem sleepte zich naar het einde. Op een beetje onwaardige manier als je het feit in aanmerking neemt dat het elftal ruim zeventig van de nsgentig minuten PEC alle kanten uitstuurde. Alleman: „Maar het had geen kwartiert je langer moeten duren. Dan hadden we nog gewonnen ook.” Het spel van Haar lem tegen PEC bewees echter wel dat het toch wel eng raar moet lopen wil het elftal aan het einde van de rit niet kampioen worden en promoveren. Het valt namelijk niet aan te nemen dat Haarlem met drie wedstrijden voor de boeg zijn voorsprong van drie punten (en een beter doelsaldo) op VVV nog zal verspelen. Hughes tenslotte: „Volgende week moeten we Cambuur thuis pakken. Dan is het gebeurd.” een vrij veld, maar hij zocht het doel veel te hoog en tenslotte kreeg opnieuw Stout een enorme kans, die hij via de vuisten van Adjanski en de paal verlo ren zag gaan. hoorlijk aantal toeschouwers. Het moet sterk worden betwijfeld of dat deze keer weer het geval is. Ten eerste is Ajax Ajax niet meer en ten tweede leverde Telstar gisteren voor eigen publiek tegen degradatie-kandidaat Eindhoven collec tief zo’n wanprestatie het verloor volkomen verdiend met 02 dat niet gek moet worden opgekeken als alleen al het merendeel van de slechts 1500 mensen die het de moeite waard achtten om op Schoonenberg aanwezig te zijn over veertien dagen niet komt opdagen. Die kansen. AI na vijf minuten had Co Stout moeten scoren. Na een voorzet van André verscheen hij alleen voor Eindhoven-doelman Adjanski, maar hij schoot voorlangs. Na een eentwee met Van Kooten kreeg Van Essen eveneens Na deze voorsprong kwam Haarlem nauwelijks nog in moeilijkheden. PEC, dat via Hendriksen (enkele schoten die dooi' de voortreffelijke Boersma werden weggeranseld) wel even aandrong, liep in deze hitte veel teveel mt de bal, waarbij Haarlem zich rustig tot uitval len kon beperken. Alleman: „Wij moes ten het spel na die achterstand maken en dat bleek funest”. Haarlem liet de bal het werk doen. Via de absolute uitblinker Metgod, die gistermiddag bij voorbeeld weer opviel door de gemakke- lijke manier waarop hij kan passen, controleerde Haarlem dit duel volkomen. Dat Haarlem, diep in de tweede helft al, dan ook een 20 voorsprong nam, was op dat moment volkomen verdiend. Een snelle één-tweecombinatie tussen Wen- Hnk en Kleton stelde de laatste in staat om doelman Gerands voor de tweede keer te passeren. Haarlem kon niets meer overkomen, zo leek het. VELSEN Over twee weken komt Ajax, nog steeds een ploeg die-de nodige aandacht kan trekken, op visite bij Tel star. Tot en met vorig seizoen was een treffen tussen Telstar en Ajax op Iets dat gisteren duidelijk niet gebeur de. Toen eenmaal was gebleken dat het geluk niet helemaal meezat, lieten de IJmuidenaren de moed zakken, waar het in het eerste half uur machteloze Eind hoven dankbaar gebruik van maakte. ■sp AMSTERDAM. Arno Steffenha gen van Ajax is te duur voor Ham burger SV. Voorzitter Krohn heeft aan het Duitse persbureau SID mee gedeeld dat Ajax anderhalf miljoen gulden voor de Duitse ex-internatio- nal wil hebben. Er zou nog een tweede gesprek plaatsvinden tussen HSV en Ajax, maar de HSV-voorzit- ter is wat de uitslag betreft niet erg optimistisch. Ajax-voorzitter Van Praag: „Ik heb nog geen gesprek gehad met Krohn, dus ik weet ook niets van een prijs”. Ajax-penning- meester Timman: „Van Praag behan delt dit soort zaken. Hij heeft een gesprek gehad met Krohn en als deze in een tweede gesprek geen heil meer ziet, lijkt mij de zaak duidelijk te liggen”. „Ik heb de pest in”, liet hij oprecht weten en dat is te begrijpen ook. Zijn pupillen weigerden in de tweede vijfen veertig minuten het publiek iets positiefs voor te schotelen. Natuurlijk speelde de enorme hitte ook een rol, maar niet alleen de spelers van Telstar hadden daar last van. Telstar staat veilig, kan niet meer degraderen, maar daar mag natuurlijk niet vanuit worden gegaan. Al zitten er dertien toeschouwers op de tribune, dan nog zal er met inzet moeten worden gespeeld. Dat Haarlem zich in feite al helemaal met de idee verzoend had dat het een gewonnen wedstrijd speelde bleek ook uit een actie van Van den Berg. Metgod trok de bal scherp voor waardoor een doelrijpe kans ontstond als Van den Berg maar het risico van een sliding had genomen. De Haarlem-spits zag bij een comfortabele 20 voorsprong van een kamikaze-actie af, iets wat hij waar schijnlijk niet gedaan zou hebben als hij Haarlem aan het beslissende doelpunt had kunnen helpen. En zo kwam Haar lem dan toch nog in problemen. Bij een onschuldige voorzet maakte Jan Fransz een fatale blunder. De Ausputzer pro beerde de bal met de borst te stoppen maar het leer sprong enkele meters weg, voor de voeten van ex-Haarlem-speler Kees van Sloten. De PEC-spits, die tot op dat moment nog geen enkel gevaar had kunnen stichten, profiteerde dank- Rinus Gosens: „Telstar heeft een erg goed middenveld. Daarom wisselde ik Krekels in de rust voor Soers. Ik weet het: voor de eerste keer dit seizoen speelden we toen met twee spitsen, maar dat moest dan maar voor deze ene keer. En ik vind trouwens da/t het een gouden greep was. We staan nu toch drie pun ten op MVV voor.” Nu had Haarlem, uitgezonderd in die merkwaardige slotfase toen PEC zo ver rassend een 20 achterstand inliep, ook j wel alles mee. Ten eerste was er het snelle openingsdoelpunt van Piet van den Berg. De Kip kreeg het een keer tijdens dit duel op zijn heupen, speelde Schubert op de vleugel uit. Ausputzer I Rinus Israel raakte door de actie van de Haarlemmer even uit positie, waardoor er een gat in het centrum viel. De voorzet van De Kip werd door Piet van den Berg erg mooi langs doelman Ge rards geschoten. Van den Berg toonde daarmee opnieuw dat hij dit seizoen goud waard is voor Haarlem. Vorig sei zoen was hij in de ere-divisie een mid delmatige spits maar het is best moge lijk dat hij dit seizoen zoveel routine en zelfvertrouwen op de zeer lastige positie als centrum-spits heeft opgedaan, dat hij ook volgend seizoen in de eredivisie een kracht van betekenis is. Hij is bijzonder sterk aan de bal en heeft er de moge lijkheden voor. MARC SERNE PEC: Gerards; Schubert, Israel. Hamming (Van Renswouw), Veenstra, Hendriksen, Hen driks, Ijzerman; Verheyen (Schutten), Ban- hofter, Van Sloten. Haarlem; BoersmaWen tink, Derksen; Kletmn (ereoige), Sadek, Van den Berg, De Kip. Scheidsrechter Weerink. 2000 toeschouwers. Mocht MVV het eredivisieschap toch nog prolongeren dan lijkt de bij AZ’67 in ongenade gevallen Joop Brand de belangrijkste gegadigde voor de post van „technisch directeur”. Hij heeft onder meer al van gedachten gewisseld met MW’s voorzitter Max Tripels en had de afgelopen week een gesprek met trainer Andre Maas. Brand: „Mij is alleen om advies gevraagd, er is nog niets zeker. Ik heb geen ambitie om de plaats van Maas in te nemen. Als ik naar MW zou gaan als adviseur dan zou ik op partime-basis gaan werken. Mijn baan aan het CIOS in O ver veen wil ik er namelijk niet aan geven. De afstand hoeft geen bezwaar te zijn. Met het vliegtuig is het maar een half uur naar Maastricht”. Andre Maas, die overigens nog geen zekerheid heeft over verlenging van zijn contract, noemt het gesprek met Brand „erg positief”: „Ik ben het er wel mee eens dat er een technisch direkteur komt”. Op de verlanglijst van Maas staan ook een of twee aanvallers. Tegen Ajax, dat eerder in de competitie in Maastricht op 1-1 kon worden gehouden, werd nog eens overduidelijk dat MW sinds het wegvallen van de geblesseerde Huub Smeets in aanvallend opzicht weinig meer voorstelt. Omdat Jo Bonfrere weinig kon uit richten, Nelemans als een beginneling over het veld draafde en gelegenheids- spits Johan Dijkstra zich vaak liet te rugvallen, werd de Ajax-defensie slechts sporadisch aan werk geholpen. Ook al omdat Maas en zijn elftal er alleen op uit leken om de score zo laag mogelijk te houden. Maas: „We wilden ons niet laten wegspelen en wel degelijk het doelgemiddelde in de gaten houden. Dat kan in de slotfase nog wel eens belang rijk worden”. MW ging in dat streven zo ver dat het zelfs bij hoekschoppen op het doel van Piet Schrijvers vier spelers op de eigen helft hield. Met die negatie ve speelwijze had Ajax aanvankelijk weinig moeite. De grensrechter moest MW al in de tweede mimuut te hulp schieten om de 0-0 score in tact te hou den. Op diens advies keurde scheidsrech ter Jan Keizer een doelpunt van Arno Steffenhagen wegens buitenspel af. Twaalf minuten later leek alsnog de basis te worden gelegd voor een schut tersfeest toen Gerrie Mühren (invaller voor de geschorste Rene Notten) en Ruud Geels de inleiding verzorgden van een geldige treffer van Steffenhagen, die twee pogingen nodig had voor 1-0, Na dat onderuit halen van Lerby in het strafschopgebied ten onrechte niet met een penalty was gehonoreerd schakelde Ajax over op stilstaand, fantasieloos voetbal, dat overigens nog genoeg kan sen opleverde. AMSTERDAM. Terwijl Ajax zich gisteren dankzij een zege van 2-0 min of meer verzekerde van een plaats in het UEFA Cuptoernooi, solliciteerde MW nog eens nadrukkelijk naar een positie in de eerste divisie. Mmcht de degradatie een feit worden dan houdt dat in dat de Limburgers vermoedelijk geen beslag zullen kunnen leggen op een gemeente- subsidie van een half miljoen en boven dien geen nieuwe functie in het leven behoeven te roepen. De gemeente Maas tricht heeft o.a. als voorwaarde aan het toedienen van de financiële injectie ver bonden dat MW een technisch directeur in dienst neemt. Zou de club het voor het eerst in haar bestaan op het hoogste niveau niet kunnen redden dan zal daar hoogstwaarschijnlijk geen sprake van behoeven te zijn en zal van het wensen pakket van MW niet veel gerealiseerd worden. De ledenraad van de vereniging voor oefenmeesters (WON) heeft za terdag in Zeist het bestuursvoorstel van de FC Utrecht trainer J. A. Berger te royeren als lid van de WON met algemene stemmen aan genomen. De trainer Berger heeft de belangen van de WON geschaad door in de besmet verklaarde positie van hoofdtrainer van FC Utrecht werkzaamheden te gaan verrichten. Telstar gaat misschien wél moeilijke momenten tegemoet. „Want”, wist aus putzer Van Essen, „die wedstrijd van vanmiddag kost ons niet alleen toe schouwers tegen Ajax, maar ook sei zoenkaarten voor volgend jaar. Dit was toch niet te geloven? En dan te beden ken dat er spelers rondlopen die hier wegwillen. Waarvoor belangstelling is. Dan moeten ze het vooral zo doen”. Rinus Gosens tenslotte: „Het woord slaapverwekkend wil ik niet gebruiken, maar dat de toeschouwers met zo’n ver toning niet gediend zijn, wil ik ook wel toegeven”. Haarlem-trainer Barry Hughes ver woordde daarmee de teleurstelling waarmee het Haarlem-gezelschap na af loop van het duel met PEC-Zwolle de spelersbus opzocht. „Onbegrijpelijk”, verzuchtte ook Haarlems uitblinkende doelman Rob Boersma en zjjn uitspraak was wel begrijpelijk. Zelden zal Haar lem in een uitwedstrijd zo gemakkelijk hebben lopen spelen als gistermiddag. Een snelle openingstreffer van Piet van den Berg (al na zes minuten) was er de oorzaak van dat het elftal van trainer Hughes zich voor slechts 2000 toeschou wers (veel te weinig voor een eerste divisietopper als een ware kampioens- kandidaat kon presenteren. PEC-trainer Alleman bewonderend: „Zoals Haarlem hier vanmiddag liep te voetballen is hel toch verreweg het sterkste elftal uit de eerste divisie. Als Haarlem deze moge lijkheden heeft dan verdient het gewoon om kampioen te worden.” Monne de Wit is net te laat. Doelman Adjanski, die later met een hoofdblessure per brancard van het veld zou worden gedragen, is winnaar. onbegrijpelijk” lij

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13