STERK BLOEMENDAAL VIA ROYALE TRIOMF OP SCHC NAAR HOOFDKLASSE Basketbalbond sloot met batig saldo af Pessimisme over de financiën ongegrond Neptunus na Brazil: kleur en karakter. winst in veiligheid Beker voor damesteam Bloemendaal StWIIB I wl Cigarros Autenticos. Het is duidelijk dat een Brazil-sigaar er donkerder uitziet dan een Havana-type. Maar dat wil niet zeggen dat een Brazil ook zwaarder van smaak is. Want dat is niet waar. Brazil heeft een heel eigen karakter. Vol, mysterieus, warm, tropisch aroma, tamelijk mild. En zeggen kenners niet dat Brazil een heel klein beetje zoetig geurt? Tenminste, als het niet zomaar een donker sigaartje is, maar een échte Brazil. Zoals de Brazils van La Paz. Met een Mata Fina-dekblad uit Bahia, de streek waar klimaat en bodem ’t gunstigst zijn voor de groei van typische Brazil-tabakken, die vragen om zware grond, tropische warmte en veel vochtigheid. En met een rijke melange van tabakken voor het binnengoed. Wie een bijzonder rookgenot wil ervaren, kiest daarom voor Brazils van La Paz. Cigarros Autenticos. Want zo kunnen en ■P o MAANDAG I O M E I 19 7 6 SPORT 19 Beraden Zeilen F Gewillig F'" TEN DOESSCHATE DRIE DOELPUNTEN (Van onze sportredactie) Het begin van de Bloemendaal-triomf. Maarten ten Doesschate passeert doelman Haandrikman van SCHC en brengt de stand op 1-0. (Van onze basketbalmedewerker) (ADVERTENTIE) Wilde Brazil 37 cent Chicos 37 cent Rondélas Brasil 35 cent ft (Van onze hockey medewerker) degradatie te ontkomen. AMSTELVEEN „Does moet blijven, Does moet blijven”. Dat was de favoriete leus waarmee de aanhang van Bloemendaal de promotie naar de hoofdklasse vierde. Een promotie die de ploeg van Cees Bovelander meer dan toekomt, want de manier waarop Bloemendaal gistermiddag in een bloedheet Wagener-stadion de beslissings wedstrijd tegen SCHC in zijn voordeel besliste was zonder meer vakwerk. Met 4-1 werd de Bilthovense formatie van de Amstelveense grasmat gewalst en als dat resul taat voor een van beide partijen geflatteerd moet worden genoemd, dan was het voor SCHC, dat het overgrote deel van de wedstrijd weinig tot niets in te brengen had tegen een Bloemendaal, dat een van de beste wedstrijden uit een zeer lang, maar ook zeer succesvol seizoen speelde. werd voor m ti de as ta W! n •r P r n 5 1, n r t, n e i- n n. el f- ;e W De opstelling van Bloemendaal was: Koppe- jan; Koert van der Linden; Reinler Goll, Beelen. Diepeveen; Van de Welle '68-Snethla- ge), Arthur Goll, Flohil; Lette, Doyer en Ten Doesschate. AMSTERDAM- Het eerste dames- hockeyteani v an Bloemendaal heeft op het veld van Randwijck in Amsterdam via een 2-1 zege op Rapidity wederom de belangrijkste damesbeker gewonnen- Vorig jaar mocht Bloemendaal de Par- nassia-prijs voorgoed houden, omdat de ze club de onderscheiding vijfmaal in de wacht sleepte. Ter ere van de kort daarna overleden Bloemendaler en grote man achter het Nederlandse dameshoc- key, Charley de Bock, stelde Bloemen daal de Charley de Bock-beker in- van het vaderlandse basketbal terugge bracht zal worden naar een. Op voorstel van het bondsbestuur werd door de vergadering de Amster dammer Bram Brakel tot lid van ver dienste benoemd. Bram Brakel, die reeds met het militaire elftal naar Frankrijk) schoot na een korte solo in- Het leek een houdbaar schot, maar Haandrikman was zo vriendelijk de bal tussen zijn leggu ards door te laten glippen. Voordat Ten Doesschate in de laatste minuut heel fraai nummer vier voor Bloemendaal liet aantekenen deed SCHC nog even iets terug door middel van een frommel- goaltje- Die tegentreffer, die Bloemen daal niet meer aan het schrikken kon maken, kwam overigens tot stand in een periode waarin de nieuwe hoofdklasser met tien man speelde. Arthur Goll, die eerder in de tweede helft een groene (waarschuwings-) kaart had gehad, werd in de slotfase met een gele kaart gecon fronteerd met als gevolg dat hij enkele minuten achter het heiligdom van zijn doelman Koppejan mocht afkoelen. Vijf minuten later had SCHC in feite de genadeslag te pakken. Theodoor Doy er (zwaar bewaakt, maar toch een aan tal malen duidelijk te snel en te vaardig voor zijn cipiers) haalde bij de eerste aan Bloemendaal toegewezen strafcorner - het zouden er in totaal vijf worden - hard uit, de bal sprong van een muur van verdedigers terug, maar Ten Does schate was ter plaatse om het werk af te maken: 0-2. Wilde Cigarillos Brazil 28 cent Met doordacht spel, waarbij de moge lijkheid om aan te vallen geen moment uit het oog werd verloren, slaagde een overtuigend spelend Bloemendaal erin tijdens een kort openingsoffensief van SCHC in de tweede helft overeind te blijven. Met gevaarlijke, goed opge bouwde uitvallen via de vleugelspelers Ten Doesschate („eigenlijk was het voor mij geen doen metdie warmte, ik ben doodop”) en Lette waren zelfs in die periode de betere kansen voor Bloemen daal. Precies halverwege de tweede helft werd SCHC, dat steeds minder in zich zelf ging geloven, definitief gevonnist. Theodoor Doyer (hij vertrekt vandaag Groot was de oppositie van de verga dering tegen de voorgestelde inschrijf gelden voor de landelijke competitie. Heftige debatten en vele amendementen kenmerkten dit agendapunt. Een voor stel van het district Haarlem, waarbij het inschrijfgeld voor de eredivisie he ren ongewijzigd bleef en dat voor de overige klassen tot de helft van het voorgestelde werd teruggebracht, bleek tenslotte aanvaardbaar in de ogen van de vergadering. Een voorstel van het bondsbestuur met betrekking tot „pendelspelers” - jeugdig talent dat tijdens een seizoen een beperkt aantal malen zou kunnen uitkomen in een hereneredivisie of eer ste- divisieteum terwijl het lid was van een lager ingedeelde vereniging - vond ook al geen genade in de ogen van de afgevaardigden. Evenmin werd de gewij zigde opzet van de dameseredivisie aanv aard. Wel succes had het bondsbestuur met de voorstellen ten aanzien van de vereenvoudigde overschrijvingsbepalin- gen en beperking van het aantal niet- Nederlanders in de competitie. Te ver wachten is dat binnen afzienbare tijd het aantal niet-Nederlanders in de top (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. De wedstrijden die de korfballers van Neptunus en Watervliet dit weekeinde speelden stonden beide in het teken van de degradatie. Neptunus stelde het verblijf in de KNKV-competi- tie veilig door een zwaarbevochten ge lijkspel tegen MED en Watervliet wist door een overwinning op Nieuw Flora, nog een klein kansje te behouden. Win nen de Beverwijkers hun laatste wed strijd tegen BFC dan sjn ook zij de dans ontsprongen. Watervliet, ook al zwaar in de zorgen, moest het opnemen tegen het Haarlemse Nieuw Flora. Het was aan de Haarlem mers duidelijk te merken dat er voor hen niets meer op het spel stond. Zij waren dan ook, vooral in de tweede helft, een gewillig slachtoffer van een voor lijfsbehoud spelend Watervliet. De thuisclub kwam door Vera Rood en Truus van de Brink op 20 maar via twee strafworpen kwam Nieuw Flora toch weer naast de Beverwijkers. Even eens via een straf worp wist Nico Meij- land zijn ploeg de leiding te geven maai weer maakte Nieuw Flora gelijk. Bert Koopman en Vera Rood gaven Water vliet toen echter een beslissende 5-3 voorsprong. Weliswaar sloegen de Haar lemmers nog een keer terug maar Peter van de Veer zorgde voor een 6-4 eind stand. De wedstrijd volgende week tegen BFC moet worden gewonnen om veilig te zijn voor degradatie naar de afdeling, bij een gelijkspel volgt er een beslis singswedstrijd zoals uit de volgende stand blijkt. Celeritas 18-31, Victoria 18- 29, BFC 17-21, Welgelegen 17-18, Nieuw Flora 17-18, MEO 17-13, Neptunus 18-12, TCNH 17-11, Juko 18-11, Watervliet 17- 10. Voorstopper Thijs Beelen, dlie de ge vaarlijkste SCHC-aanvaller Roderick Bouwman (aanvalsleider van Jong Oran je) tot een vrijwel onzichtbare figuur degradeerde: „We waren enorm geladen, omdat we het eigenlijk maar moeilijk konden verkroppen dat we vorige week niet van SCHC hadden kunnen winnen (het werd in Bilthoven 1-1, red.). Ook toen waren we veel sterker, maar kon den we het niet afmaken. Nu hebben we er dacht ik geen twijfel over laten bestaan. Grandioos”. SCHC-Bloemendaal werd vooral de wedstrijd van Bloemen- daals linkerspits Maarten ten Doesscha te, die met drie doelpunten een wel bijzonder groot aandeel had in de triomf van de ..mussen”- Ten Doesschate, de Does die volgens de Bloemendaalse aan hang zeker moet blijven, nam met zijn opvallende produktie een zeer overtui gend (voorlopig?) afscheid van Bloemen daal. corner die in de ontmoeting werd toege kend kogelde Roderick Bouwman hard in, maar Daan Koppejan stopte het schot van het Stichtse kanon uitstekend. Even volgde een periode waarin SCHC de schijn wekte de evenknie van Bloe mendaal te kunnen zijn (een fase waar in de Bilthovenise supporters bun nume rieke meerderheid in het Wagener-stadi on volop uitbuitten), maar in de 25ste minuut deelde Maarten ten Doesschate de eerste dreun uit. Hij reageerde alert toen een pass van Joris Lette door de SCHC-defensie verkeerd werd beoor deeld, verscheen alleen voor doelman Haandrikman en knalde de bal beheerst in het doel: 0-1. Trainer Cees Bovelander („Ik zit er weer een jaartje aan vast. Als we zou den promoveren zou ik blijven, dat was afgesproken”) zal zich de komende we ken beraden over de samenstelling van de formatie die over enkele maanden zijn opwachting maakt in het nationale hockey walhalla- Met de promotie is ook komen vast te staan dat internationaal Theodoor Doyer bij Bloemendaal blijft- Een comeback van Maarten ten Does schate is twijfelachtig en ook een gepro longeerd optreden van Thijs Beelen is verre van zeker. Bovelander: „Ik h eb nog niemand afgeschreven. We gaan straks rustig praten, maar eerst gaan we eens lekker feest vieren”. BERT BREVOORD NIJKERK. Onder tropische om standigheden vond zaterdag de algemene voorjaarsvergadering van de Nederland se Basketbal Bond plaats. Bij ontstente nis van voorzitter Berteling stond de ruim zes uur durende vergadering onder leiding van vice-voorzitter Koen van Dijk. Het bondsbestuur kreeg het tijdens deze voornamelijk financiële vergadering zwaar te verduren. Het bestuur, dat zich eerder dit jaar zeer pessimistisch uitliet over de financiën en caa nadelige ex- ploitatie-uitkomst van eennSive ton verwachtte, bleek nu toch het jaar 1975 met een batig saldo van ruim tiendui zend gulden te hebben afgesloten. Deze beker blijft tien jaar in roulatie en zal nadien door alle winnaars ervan in een toernooi worden bevochten. De 2-1 overwinning van zaterdag op Rapidity werd overigens pas behaald na strafballen. De wedstrijd zelf eindigde met 0-0. Tegen een sterk aanvallend Bloemendaal plaatste Rapidity een on verwoestbare achterhoede onder leiding van veelvoudig international José Poel- mans (ausputzer). De zwakke Rapidity- aanval kwam in deze wedstrijd nauwe lijks aan bod. Omdat deze bekerstrijd geen verlen ging toestaat, werden er s'trafpushes ge nomen. Rapidity ondernam vijf pogin gen; viermaal stopte keepster Agnes Sikkes de bal. Bloemendaal had dus genoeg aan twee benutte strafballen. Irene Kuiper en Liesbeth Zegers knal den meteen raak, waarmee Bloemendaal de eerste winnaar van de Charley de Bock-beker werd. De wedstrijd Neptunus—MEO werd wegens niet opkomen van de scheids rechter geleid door Neptunus-trainer Blauw, deze heeft zich voortreffelijk geweerd en werd dan ook door beide ploegen gecomplimenteerd. Het werd een spannende strijd waarin het geen van de twee ploegen lukte om een voorsprong van meer dan een punt te forceren. Joop Wieihouwer gaf de IJmuidenaren de lei ding maar MEO had onmiddellijk ant woord klaar en zo afwisselend scorend werd een ruststand van 3-4 bereikt waarbij voor Neptunus Piet van der Gaag en Loes Bannink de doelpunten maakten. Na de thee scoorde eerst Bert Keirschieter de gelijkmaker en zorgde Piet van der Gaag via een benutte strafworp voor een 5-4 voorsprong maar Neptunus kon niet doordrukken en moest MEO toch weer langszij dulden. Door doelpunten van Jan Aberson en Bea Bron werd de uitslag tenslotte op 7- 7 gehouden. Door dit ene winstpunt en de nederlaag van Juko is Neptunus er dus op het nippertje in geslaagd aan Met een formidabele inzet stond Maarten ten Doesschate gistermiddag model voor het gretige geheel dat naar de naam Bloemendaal luisterde. Al in de eerste minuten van het beslissende pro- motieduel liet de ploeg haar bedoelingen blijken met enkele gevaarlijke aanval- sacties- Toch kreeg SCHC na twaalf minuten de eerste reële mogelijkheid om de score te openen- Uit de eerste straf- Ten Doesschate: „Of het een definitief afscheid wordt kan ik echt nog niet zeggen- In ieder geval ga ik eerst een paar maanden lekker wedstrijdzeilen, dan moet ik in dienst en daarna zal ik wel eens zien of Bloemendaal mij even tueel nog nodig heeft. Maar het eerste halfjaar zit er voor mij geen hockey in. beslist niet”. vele jaren op de internationale scheids- rechterslijst voorkomt, kreeg zijn onder scheiding vanwege de vele verdiensten voor het Amsterdamse Delta Lloyd, waarvan hij oprichter en thans nog voorzitter is.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19