nu Zilveren ere-speld voor twee vertrekkende senior-leidsters Promenade concerten 1976 in 1 Nieuwe sleepboot „Typhoon van Wijsmuller is te water 1 Onderscheiding van Scouting Nederland N.S.-avond voor NCVB Pers REDUCTIEBON VAN 2.50 1 Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant VAN BUGNUM Damiate)n opening <12-6-1976// „Square dances” in Santpoort ■tot 55 PEUGEOT RODE KRUIS. NOORDHOLUNDS PHILHARMONISCH ORKEST het TRIO LOUIS VAN DIJK GERARD COX en FRANS HALSEMA PEUGEOT een wonder op 2 wielen A. DONKER ZN. H if Tweede nieuwe sleper „Tempest in aan bouw Uitverkocht huis bij Soli-concert 4 v M Mo MAANDAG 1 O M E I 19 7 6 4 IJMUIDEN-VELSEN w waarbij aangesloten presenteert in samenwerking met Is O! - y tegen inlevering van deze bon bij onze kantoren: Haarlem: PEUGEOT-DEALER RABO BANK - INTERPOLIS VERZEKERINGEN AGO VERZEKERINGEN krijgen onze abonnees een reductie van f2.50 per persoon op de toegangsprijs van f 10,—. U betaalt dus f7.50 per persoon. De netto opbrengst van de Concerten komt ten goede aan het NIEUW VENNEP: op dinsdag 1 juni, 20.15 uur in de VESPO - SPORTHAL te bereiken met o.a. de buslijnen: 40 (vanaf Haarlem Station) en 44 vanaf Hillegom (nadere in lichtingen Vervoersmaatschappij Centraal Nederland tel. 02977 27151. aan deze PROMCONCERTEN werken mee het L „Zowel in Nieuw Vennep: Vespo-hal, als in Haarlem: Beijneshal, is in de directe omgeving voldoende parkeer- f ruimte. In Haarlem is ook de parkeergarage geopend. Stichting „Samenwericende Dagbladen" IJmuiden: Beverwijk: Hillegom: Bennebroek: OF bij een der RABO BANKEN Ged. Oude Gracht 82 (Centrum) Californiëplein 17 (Schalkwijk) Soendaplein/Floresstraat (Noord) Lange Nieuwstraat 427 Zeestraat 18 V.V.V. Jhr. Mockkade ,,'T Haasje", Bennebroekerlaan 85. HAARLEM: op 2e Pinksterdag, maandag 7 juni, 20.15 uur in de BEIJNES HAL t/o Station Haarlem Voor Peugeot rijwielen en brom fietsen naar Engelmundusstraat 28 (Hoek Willemsbeekweg) IJmuiden - tel. 14282 Off-shore .1 1 - :ick«r- (ADVERTENTIE) trap 1 name 0 u.: na La het (Van een onzer verslaggevers) met ge- Peugeot-dealer: Gemaakt om te winnen. Vraag 't(Tour de France winnaar) Bernard Thevenet. Het nieuwste nieuws heet SX5. De snelbrommer waarop je het helemaal maakt. Trim je fit. Fiets af en toe een weekend weg. insdag Renee Sntt- Je ziet nog 'ns wat en 't is goed voor je onderdanen. Uit naam van het gewestelijk bestuur sprak mevrouw Manger, die het schei dende tweetal elk de zilveren onder scheiding opspeldde en hen de daarbij behorende oorkonde, alsmede een kunst- Bar- R.dam; Kennemerlaan 76-78, IJmuiden, Tel. 15726 Jroen- l door o 21.30 18 j. ■mirig, .15 u. Naar het bos en naar de heide Gewoon gas geven en genieten snel insdag ït „E- rul/ U) u. 14 u. B Havafe&® „De „De Wijsmuller bij de scheepswerf Van der Giessen-de Noord in Alblasserdam ver liep vlekkeloos. In de bovenhoek van de foto: mevrouw F. Kroeze-Schoone ver richtte de doop, terwijl directeur J. F. Wijsmuller toekijkt. Planetenweg 40, IJmuiden Tel. 15290 De Typhoon is een zogenaamd „an- chorhandlingtug”, een sleepboot, die spe ciaal is gebouwd en ingericht voor het behandelen van ankers bij off-shore- werkzaamheden. Bij Van der Giessen-De Noord is nog een zusterschip, de „Tem pest” in aanbouw voor Wijsmuller. De schepen zijn 47,75 meter lang, 13,80 me ter breed en zijn uitgerust met twee Werkspoor-d'ieselmotoren van elk 4250 pk, die elk een verstelbare schroef aan drijven in vaste straalbuizen. De dienst - snelheid bedraagt ongeveer 14,5 knopen. De schepen zijn bovendien voorzien van een boegschroef. De oplevering van de Typhoon zal eind augustus plaats vin den, terwijl de Tempest begin volgend jaar in de vaart zal komen. Hoewel allerlei aotiviterten rondom hen in de Loop van zaterdag in de beide padvindsters gebouwtjes. de twee wel iets hadden doen vermoeden, konden zij niet gissen dat er iets officieels op het spel stond. Veel tijd om daaraan te denken gaf de voorbereiding hen ook niet, zeker niet toen het uur van aanvang naderde en van alle kanten de reünisten kwa men opdagen. Veel oude bekenden ont moetten elkaar en de welkomstkreten waren dan ook niet van de lucht. ALBLASSERDAM. Om precies elf minuten over elf zaterdagmorgen ging op de scheepswerf Van der Giessen-De Noord in Alblasserdam de „Typhoon”, een nieuw schip voor de Wijsmuller- vloot, te water. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw F. Kroeze- Schoone, waarna de Typhoon rustig het water in gleed. Daar werd ze opge vangen door twee sleepboten van Smit en w’eer naar de kade gemanoeuvreerd. DRIEHUIS. De muziekvereniging Soli heeft haar reeks feestconcerten in het eigen centrum aan de Hagelingerweg zaterdagavond afgesloten met een stampvolle zaal: niet minder dan vijf honderd personen kwamen luisteren naar het concert door de harmonie- afdeling onder leiding van J. Munster- man en het optreden van de drumband en het majorettenpeloton onder leiding van L. van Dijk en P J Niesten. Plotseling werd daaraan een einde ge maakt door de groepleidster mevrouw F. de Jong, die hen verzocht in de open lucht in de al gevormde kring plaats te nemen. Mevrouw De Jong herinnerde er aan hoe beide senior-leidsters al zo’n 25 jaar bezag zijn met en voor de Wiawa- ha-groep. In scouting-kringen een alle daagse zaak om voor iedereen van alles te doen. Maar toch wilde de groep het tweetal voor haar goede werken en enthousiasme een pluim geven, waarop enkele jongeren met kleine boeketjes verschenen elk voorzien van een pluim. Kabouters en junioren kwamen daarna aandragen met een grote mand vol vaste en vloeibare heerlijkheden, waaraan ook nog enkele andere cadeaus werden toe gevoegd. Plat, IJmuiden; Afta Delfos, Hamburg; Medina, Londen; Diana, Le Havre; Sa- turnus, Peterhead; Johann Wessels, Em den, Velsen; Muhlentor, Cont. Plat, IJ muiden; Ramo, Zeebrugge; Tees Bay, Bahrein; Bischofstein, Barbedos; Domi no, Gotenborg; Birgit-B, Banders; Ram- nes, Simonsvik, IJmuiden; Tor Britannia, Gotenborg; Alca. Klaipeda; Bernard-S, Hörnesand; Pericles, Quila: Kilkrea, Londen; Christoffer Oldendorff, Canada; Imme Oldendorff, Christobal; Zondag aangekomen: Hein von gen. Duinkerken; Aegis Faith, Kossou, Abidjan: Mobil Jade. Bremen; Lynx, Londen; Sea Bure, Cont. Plat; Scheldenborg, Hudksval, Zaandam; Isla Puna, Bremen; Mammoth, Cont. Plat; Tegal, Hamburg; Vaslui, Nantes, IJmui den; Karliste, Le Havre; Coenraad Kuhlmann, Norsundet; Echo, Skien; Steinbjorn, Le Treport; Isabel, Coryton; Dart, Gunness; Folium Supplier, Skogn; Hella, Valvik. Zondag vertrokken: Cambrook. Lon den; Lachs, Wilhelmshaven; Lynx, Ber gen; Trident Rotterdam, R.dam; Jannie- B, River Thyne; General Zhdadov, R.dam. Maandag aangekomen: Nippon Maru, Seven Islands, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat; Stadeland, Halmstad. Zaan dam; Ladogales, Leningrad. Maandag vertrokken: St. George, Har wich. Hollandse meisjes hebben de mooiste benen. Komt door ’t fietsen zegt men. bewonder en word bewonderd. Het moment waarop uit naam van het gewestelijk bestuur mevrouw Manger de zilveren onderscheiding van Scouting De heer J. J. Heeremans, voorzitter van Soli, zei in zijn slotwoord dait de vereniging bijzonder trots is op de drumband die is uitgenodigd om de Noordhollandse bond te vertegenwoordi gen op het concours dat zondag 16 mei te Breda zal worden gehouden. VELSEN. Twee senior-leidsters van de Wiawaha padvindstersgroep zijnde „chookey” Joan Ligthart nit Woerden en „maram” Thea Beek-Rosenbaum uit Aalsmeer werd zaterdagmiddag in de nederzetting van de padvindsters aan de Bosweg een verrassing bereid. Door bei der verhuizing uit IJmuiden naar elders waren zij tot het besluit gekomen het padvindsterswerk, althans hier, op te geven. Ter afsluiting van beider werk hadden zij een reünie georganiseerd, niet beseffende dat reünisten en bestuur en collegae deze gelegenheid wilden be nutten het tweetal in het zonnetje te zetten en te huldigen. Beiden kregen zij de zilveren onderscheidingsspeld van Scouting Nederland. SANTPOORT. Leden en genodig den van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Santpoort, wacht donderdag 20 mei een interessante avond in de zaal van Zomerlust aan de Hoofd- straat. Er zal een vakkundige demon stratie worden gegeven van Amerikaan se volksdansen- Bij deze „Square dan cing” vormen twee dames en twee heren een square (vierkant) om vervolgens bij opgewekte „western”-muziek min of meer traditionele dansen wit te voeren. Na afloop van de kleurrijke demonstra tie krijgt ook het publiek gelegenheid tot „Square dancing”. De avond begint om kwart over acht. Vrijdag aangekomen: Christoffer Oldendorff, van Vigo; Pe ricles. Bremen; Lomur, Esbjerg, IJmui den; Ignition, Fingringlow, IJmuiden; Constance, Noordzee; Bischofstein, Ant werpen; Sig Ragne, Havanna; Arona, Hamina; Otto, Furnsund; Ramnes, Stockvik, IJmuiden; Joh. Latuharhary, Antwerpen; Hal, Bremen; Doggershore, Cont. Plat, IJmuiden; Parkesgate, Kings Lynn, IJmuiden; Kemrix, Whitby. IJ muiden; Holstentor, Cant. Plat, Velsen; Bernard. S. Concernmeau. Vrijdag vertrokken: Strombeek, naar Oddo; Velsen; Helga. S, Frederiksvaerk; Steinbukk, Bergen; Pass of Chisholm, Leith; Vinstra, U.S. Golf; Jemrix, Whit by, IJmuiden; Pluto, Dundee; Thuntank 11. Greenaa; Bothnia, Rotterdam; Venus, Lerwick, IJmuiden; Nassauborg, Hamina, Zaandam; Kedayniay, Antwerpen, Vel- se -; Libation, Londen, Zaandam; Arctic Shore, Cont. Plat, Velsen; Empire, Poole, IJmuiden; Constance, Por.t Jerome; Dio- ni, Antwerpen: Pandora, Rotterdam, Nederland opspeldt. Links Joan Ligthart, naast haar mevrouw Thea BeekRosen baum. SANTPOORT. De afdeling voor lichting van de Nederlandse Spoorwegen verzorgt op woensdag 12 mei een pro gramma voor de afdeling Santpoort^ Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Er zal niet alleen infor matie worden gegeven over de ontwik keling van het vervoer, maar ook over ..de Kunst bij de NS”. In het programma is bovendien een kwis opgenomen. De bijeenkomst wordt gehouden in het jeugdhuis De Haven, aan vang 20 uur. Ook niet-leden kunnen de avond bijwo nen ;‘<J Na de tewaterlating zei de heer J. C. C. Smit, directeur van de scheepswerf, dat het hem genoegen deed, dat de Typhoon een in Nederland gebouwd schip is, dat ondec Nederlandse vlag gaat varen voor een Nederlands bedrijf. Hij vertelde, dat de kiel op 2 december was gelegd en dat de bouw vlot was verlopen. Directeur mr. J. F. Wijsmuller van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden vertelde, dat het alweer tien jaar gele den was, dat Wijsmuller een nieuw ge bouwd schip aan haar vloot kon toevoe gen. Hij was verheugd, dat men nu weer de lijn van vlootvernieuwing heeft opge pakt, die men toen is begonnen. „We hebben een aantal jaren het bedrijf geconsolideerd, maar nu is de tijd geko men om weer verder te gaan”, aldus de heer Wijsmuller. Hij zei tenslotte, dat met name de off-shoreactiviteiten een sterke groei vertonen en dat de beide nieuwe slepers van Wijsmuller juist voor dat werk zijn gebouwd. schenken niet achterwege, zodat twee verblufte senior-leidsters waren, die aan he'. slot van dit officiële gedeelte een dankwoord spraken. Velsen; Nai Mey, Houston; Poly Freed om. Port Kamshare; Vostok-5, Bilbao; Saint Diedier, Duinkerken. Zaterdag aangekomen: Domino, Go- tenburg; General, Zhdanov, Batumi; Im me Oldendorff, Antwerpen; St. George, Harwich; Johann Wessels, Emden, Vel sen; Kai Yuan, New Castle; Muhlentor, Cont. Plat, IJmuiden; Eljique, Antwer pen; Alca, Klaipeda; Tor Britannia, Go thenburg; Lachs, Wilhelmshaven; Glen- folloch, Belfast; Eden Fisher, Swansea; Doggershore, Cont. Plat, IJmuiden; A. King-1, R.dam; Avenir, Par, Velsen; Riet, Oskarham; Olivia Maersk, Port Elizabeth; Cartagena de Indias, R.dam; Voskhod, Archangel; Osenberg, Halm stad; Tricard, Aalborg, IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Arona, Antwer pen; Leersum, Bremen; Borkum, Wil helmshaven; Amstelland, Vitoria; Her mes, Antwerpen; Sea Bute, Cont.plat Zolotitsa, Papenburg; Hai, Bremen; Ole- ka Dundich, Black Sea; Kemrix, Kings Lynn, IJmuiden; Doggershore, Cont. it 4a: werkje ter hand stelde. Dit alles onder dankzegging voor de bewezen vele goede diensten. Andere aanwezigen bleven it 4a: 4^ A

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5