Raadsleden Heemskerk maakten warm tochtje door duingebied voor Gemeente steekt tonnen in Zes jeugdtoernooien op Beverwijkse sportvelden Veel belangstelling fietstochten in de IJmond Piloot meldde duinbrand in Heemskerk Vriendenkring moet zich matigen „De Vlotter” stand ft® 11 Hernieuwde kennismaking met fraai recreatieterrein HONDERDEN FIETSERS TROKKEN EROP UIT Onderhoudstoestand van Vondelschool Raadscommissies in Heemskerk Voorstelling om doodmoe van te worden Huibert Poolstraat Brandweer rukte tweemaal uit Meditatie-programma in De Opgang Tentoonstelling in De Lichtboei in raadscommissie Kort IJmondnieuws Jongeman ging op inbrekerspad „Oorlog en vrede” bij de K.G.IJ. gesloten MAANDAG 1 O MEI 19 7 6 BEVEBWIJK-HEEMSKERK HEEMSKERK BEVERWIJK Kort politienieuws w. s (Van een onzer verslaggevers) 023- Burgemeester A. J. Hubers van Bever- Isen (Van een onzer verslaggeefsters) In (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester A. J. Hubers gaf het startsein voor de Beverwijkse fietstocht. Niet met de fiets, zoals de PPR-heren Kroon en Wentink zo graag willen, maar in een snikhete bus lieden de raadsleden van Heemskerk zich door het PWN-duin- terrein vervoeren. Af en toe was er ook even tijd om een wandelingetje te maken. 94,50 125,50 195,50 46,90e 116,00 86,00 106,50 75,50 314,50 189,00 236,00 220,50 89,60 43,80 62,10e 300,00 345,00 286,00 99,00 500,50 74,00e 85,50 71,50 60,20 9.00 9.00 BEVERWIJK. De brandweer moest in het weekeinde tweemaal uitrukken om een brand te blussen. ische val- e re- •ilijk Mters 72,70 64,00 45,00 64,00 35,50 294,00e 287,50 263,20 157,50 89,40 144,50 76,10 190.00 13 een OVERLEDEN: A. de Bie, 23 j.; W. J. Burzan, 38 j.; J. Slotemaker, 84 j.; J. Post, 52 j. ongeh.; A. M. W. Langendijk, 69 j., geh. gew. m. A. P. Langendij; J. A. Beentjes, 61 j.; D. Roest, 78 j.; J. J. Burger, 78 j.# OVERLEDEN: Arthur Ligtermoet, 2 maanden. 1,40 3,61 7,22 71.00 318,00 330,00 74,70 164,00 65,00 186.00b 114,00 165,00 840,00 59,00a 81,50 145,00 69,00 16,00 65,00 155,00 19,00 64,00 48,00 125,00 110,00 85,80e 2,60 271,00 47,40 5,40 141,00 54,50 95,00e 54,00b 62,00a 240,00 69,10e 91,50 193,00 93,00 50,50 25,50 204,00 34,10 64,30 72,00e 74,20 43,20 5,90b 200,00 154,50 152,00 101,00 243,00 69,80 90,00 162,00 190,30 42,00 HEEMSKERK. Voor het merendeel van de Heemskerkse raadsleden kent het duingebied van het PWN geen geheimen meer. Zaterdag van negen uur ’s mor- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In Heemskerk is zaterdagmiddag circa anderhalve hec tare duinterrein in vlammen opge gaan. Het vuur woedde in een duin pannetje op zo’n vierhonderd meter afstand van de Kruisbergweg. De oorzaak van het vuur is onduidelijk. Toch heeft het toneelgezelschap in het verleden meermalen bewezen, best tot matiging in staat te zijn. Misschien dat daar voor de tweede opvoering van „En krijgen is de kunst” nog eens flink op geoefend kan worden, want wat Vrien denkring zijn toeschouwers vrijdagavond voorschotelde, bleef wel heel duidelijk onder de maat BEVERWIJK. Op de Beverwijkse sportvelden zijn zaterdag en zondag zes jeugdtoernooien gehouden die ondanks de zomerse temperaturen goed zijn ver lopen. ONDERTROUWD: P. Hoos en L. van der Werff, P. C. Voormeer en C. J. Duiker, F. H. P. de Jong en Y. C. van Rumste. GEBOREN: Roeland de Niet, Robin Neigh van Lier. BEVERWIJK. Woensdag 12 mei or ganiseert het Haarlemse Centrum voor het Transcedente Meditatie Programma een inleidende lezing over de Transce dente Meditatie techniek, zoals geleerd door Maharishi Mahesh Yogi, in gebouw „De Opgang” in de Florastraat. In de lezing zal uitvoerig worden in gegaan op de opzienbarende resultaten van de techniek, die twee maal per dag gedurende 15-20 minuten beoefend wordt in een gemakkelijke stoel. Ken merkend voor deze eenvoudige techniek is de diepe maar alerte rusttoestand die voor lichaam en geest geschapen wordt en die opgehoopte stress en spanningen op natuurlijke wijze oplost. Deze informatieve bijeenkomst begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk voor alle belangstellenden. Voor nadere inlichtingen, belt u het Centrum voor het Transcedente Meditatie Programma, Hazepaterslaan 26, Haarlem, Tel. 324167. Als inleider is uitgenodigd de heer Leon Wecke, polemoloog en werkzaam aan de universiteit van Nijmegen. Leon Wekce is een van de oprichters van de Vereniging voor Vredes- en Kon- fliktonderzoek. een vereniging die' o.a. tot doel heeft de wetenschappelijke in zichten verkregen door polemologisch onderzoek aan een breder publiek door te geven. In zijn inleiding zal hij met name ingaan op nieuwe ontwikkelingen in de bewapeningswedloop en de NAVO- strategie. wijk gaf bij het VVV-kantoortje aan het i Stationsplein zaterdagmorgen om 10 uur g het startsein voor de dertig kilometer lange fietstocht. Samen met zijn vrouw reed hij de route ook uit. In zijn gezel schap fietsten onder meer de wethouders Camfferman, Hoogeboom en Kaebisch en gemeentesecretaris Blok mee. De fietstocht werd in Beverwijk voor het tweede achtereenvolgende jaar ge houden. Vorig jaar telde men ruim drie honderd inschrijvingen. Het stralende weer zorgde ditmaal voor een ruim ver dubbelde belangstelling. In Velsen werd voor de eerste maal aan de landelijke fietsdag aandacht be steed. Gemeentesecretaris mr. A. P. van Uffelen loste bij de VVV-kiosk aan het Marktplein het startschot voor de tocht. De Velserroute omvatte eveneens dertig kilometer. Beverwijk legde met 19 punten beslag op de tweede plaats Alcmaria Victrix eindigde als derde met 18 punten, ter wijl BW met 13 punten vierde werd. Vijfde werd ZVV met 12 punten en Meervogels zesde met 7 punten. Zondag werd voor de achtste maal het Piet Blaauwtoernooi voor Bjunioren gespeeld. Hier namen zes clubs aan deel. Werd DEM vorig jaar winnaar, nu was het Rijswijk dat met 22 punten beslag op de eerste plaats legde. 2 DEM 20 p., 3. Kennemers 17 p., 4. Haarlem 16 p., 5 SVW’27 11 p., 6. Aalsmeer 4 punten. Op het Beverwijk sportcomplex werd zaterdag het Nol Henze B-pupil- lentoernool gehouden. Acht clubs, ieder met twee elftallen, namen aan dit toer nooi deel. In de Bl-poule eindige Stormvogels op de eerste plaats, na in de finale met strafschoppen van VSV te hebben ge wonnen. Derde werd hier SVW’27 en vierde Go Ahead. In de B-pouIe werd VSV na straf schoppen eerste. Tweede eindigde SVW’27, derde Stormvogels en vierde Beverwijk. Het achttiende Cornells van Veen toernooi had een internationaal tintje door het meespelen van St. Philips uit Londen. Deze jeugdige spelertjes moch ten onder luid applaus de sportiviteits- prijs in ontvangst genomen. In de B- groep werd Stormvogels a3 winnaar, 2. Stormvogels a2 en derde VSV a2. Bij de A-pupillen werd Beverwijk al winnaar. Tweede werd VSV en derde SVW’27. GEBOREN: Willem J. z.v. H. B. Vledder en W. E. Gombert; Nicole D. d.v. N. van der Wel en J. D. Boshuisen; Jorrit J. z.v. B. A. M. Hornberg en J. W. H. Schorel; Paul z.v. J. R. C. Mes en G. A. Adrichem; Mijke d.v. L. Numan en T. C. M. Gales- loot; Encarnacion d.v. F. Salas Diaz en E. Carreno Bellido; Petrus J. z.v. W. J. P. Klein en H. J. van Aalst; Niels z.v. K. Geertsema en C. M. van Veelen. slaagd te vinden. De radicale ging er van uit, dat, als de gewone z’n autootje in rijden, waarom (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De landelijke fietsdag is in de IJmond een groot succes gewor- i den. In Beverwijk namen circa zeven- honderd fietsers aan de tocht deel ter- wijl in Velsen bijna vijfhonderdvijftig mensen meereden. De Velser route be- K streek de gehele gemeente, terwijl de Beverwijkse tocht de deelnemers door i; het polderlandschap rond Assendelft voerde. ft HEEMSKERK. In De Lichtboei wordt van woensdag 12 tot en met maandag 14 mei een tentoonstelling tex tiele werkvormen gehouden. De werk stukken zijn in de loop van het jaar door amateurs tijdens de cursussen ge maakt. Men kan de werkstukken bezich tigen van ’s morgens 9 tot 12 uur en ’s middags van half twee tot vijf uur. Ook ’s avonds van 19 tot 22 uur kan men in De Lichtboei in de Maasstraat terecht. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur raakte bij het pakhuis van Vens op het veilingterrein zes pallets met plastic kratten in brand. De brandweer, die met twee wagens en veel manschappen aan wezig was, kon niets anders doen dan de vuurhaard te beperken. De schade be draagt ongeveer zesduizend gulden. Zon dagavond omstreeks half zeven m oest men opnieuw uitrukken. Ditmaal naar een schuurtje, waar reparatiewerkzaam- heden werden verricht in de nabijheid van een blik benzine, dat lekte. Toen de brandweer ter plekke arriveerde hadden de bewoners het brandje reeds geblust. BEVERWIJK. Donderdagavond mei wordt in het Stadskantoor openbare vergadering gehouden van de raadscommissie voor onderwijs en cultu rele zaken. Aan de orde komt o.a. een brief van de oudercommissie van de Vondelschool over de onderhoudstoe stand van de school. Lezing. In het informatiecentrum Spaarnberg aan de Wüstelaan te Sant poort zal vanavond een lezing worden gegeven over transcendente meditatie techniek, zoals geleerd door Maharishi Mahesh Yogi; aan vang 8 uur, toegang voor iedereen vrij. 8 Klaverjassen. De supportersvereni ging „K.I.C.” houdt op vrijdagavond 14 mei om acht uur haar laatste open klaverjasdrive van dit seizoen in de KIC-kantine op het sportpark Rooswijk. De hoofdprijs bestaat uit een grote le- vensmiddelenmand. Voor de niet-kaar- ters is er weer sjoelen om mooie prijzen. De 65-plussers kunnen op vertoon van hun Pas 65+ voor half geld aan de drive meedoen. Waarschuwing De Heemskerkse politie waarschuwt zwemlustigen in deze gemeenten het badgoed ’s nachts niet aan de lijn te laten hangen. Afgelopen weekeinde verdwenen uit de Jean Mon- netstraat onder meer twee bikini’s. Ook uit andere tuintjes werd badgoed gesto len. Alcoholcontrole Bij een alcohol controle zijn vrijdagnacht in Heemskerk 152 auto’s aangehouden. Slechts een au tomobilist kreeg een rijverbod opgelegd. Voorts werden nog zeven bekeuringen wegens mankementen aan het voertuig uitgedeeld. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Om tot een harmo nieuze ontwikkeling van het sportgebeu ren op „De Vlotter” te komen, hebben B. en W- van Heemskerk de raad voorge steld ten behoeve van de uitbreiding van het aantal velden op dit sportpark een aanvaagskrediet van 500.000 beschik baar te stellen en alvast in principe te besluiten begin volgend jaar voor dit doel nogmaals 320.000 uit te trekken- Daarnaast wondt de raad verzocht, akkoord te gaan met het voornemen van de voetbalvereniging ADO-1920 om nu reeds over te gaan tot de bouw van een kleedaccommodatie, overeenkomstig het door de dienst gemeentewerken genaak te ontwerp- Bij de ingebruikname van de nieuwe velden zouden deze bouwkos ten aan de vereniging moeten worden terugbetaald. ADO moet ter financiering van de bouw een Lening van 250.000 afsluiten. gens tot een uur ’s middags lieten de raadsleden en het college van B. en W. zich door het Provinciaal Waterleidings bedrijf Noord-Holland in een snikhete bus door het zinderende duingebied voe ren. Twee functionarissen van het PWN gaven tekst en uitleg over de jongste ontwikkelingen in het gebied en wat het bedrijf de komende jaren van plan is te doen. BEVERWIJK. Op de Plesmanweg hield de politie zaterdag een 23-jarige jongeman aan, die in zijn auto een serie inbrekersspullen had liggen. Bij nader onderzoek bleek de jongen, die ter be schikking van de regering was gesteld, de auto in Amsterdam te hebben gesto len. Toen de politie hem in Beverwijk aanhield gaf de knaap een valse naam op, zo bleek later. Hij was op 23 april op het station Utrecht aan zijn begeleiders ontsnapt. BEVERWIJK. Maandag 10 mei or ganiseert de Kritische Gemeente IJmond een open huis rond het thema „oorlog en vrede”. De avond zal in het Zwanen- nest. Dommelsingel 4a gehouden worden en om acht uur beginnen. HEEMSKERK. In verband met werkzaamheden aan de Huibert Pool straat zal deze weg in de periode van 17 mei tot en met 15 juni gesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer. Het verkeer wordt, zoals ter plaatse met borden wordt aangegeven, omgeleid vla de Coornhertstraat en de Potgieterstraat. „En krijgen is de kunst” (Fool’s Para dise), het blijspel-in-drie-bedrijven waarmee Vriendenkring haar seizoen be sloot, is een nogal nietszeggend stuk vol vreemde verwikkelingen en komisch be doelde situaties. Het draait om de wedu wen Hayling. aan wie de lichtzinnige Sir Basil na zijn dood hetzelfde huis nalaat, overigens zonder een cent om het te onderhouden. In hun dagelijkse strijd tegen deurwaarders en dwangbevelen worden de beide dames moedig bijge staan door de stokoude butler Walter en Philip, die als zoon van de bigamist door het leven gaat. Met de komst van de antiquair Julius Caxton keert het tij, en begint het geld plotsklaps in stromen binnen te rollen. Het behoud ervan blijkt dan een nog grotere kunst dan het verwerven van al die poen. Heeft dit spel al geen inhoud om over naar huis te schrijven, in de versie van „Vriendenkring” werd het helemaal een drukke, kluchterige vertoning waar nau- Op het sportpark Adrichem kwamen zaterdag de B-junioren van een viertal verenigingen bijeen voor het spelen van het C. Toltoernooi. Er werd hier in een viertal poule’s gespeeld. Als winnaar kwamen de junioren van het Amster damse SDW naar voren die totaal 16 punten behaalden. DEM eindigde op de tweede plaats met 15 punten. Derde werd HBC met 10 punten en als vierde eindigde AFC’34 met 7 punten. In het T. de Vreezetoernooi kwamen zondag de A-junioren van een vijftal verenigingen tegen elkaar op de DEM- velden. Hier ging het Heemsteedse RCH met de eerste prijs strijken. Er eindigde drie dubs met een totaal van 12 punten, maar door een beter doelsaldo werd ADO tweede, DEM derde en Rood Wit uit Amsterdam vierde, Vitesse uit Cas- tricum eindigde met 8 punten op de vijfde plaats. Op de Kennemer-velden werd zater dag het Mart Berghuistoernooi voor de C-junioren gehouden. Hier kwamen een zestal clubs op de velden. Reeds vier keer achter elkaar heeft BW uit Den Bosch de eerste prijs gewonnen. Nu moest deze club met de vierde prijs genoegen nemen. Als winnaar kwam de organiserende vereniging, de Kennemers uit de bus. welijks meer om te lachen viel. Met uitzondering van Ger Schoon (butler Walter) en Els Verdier (de kamerhuur- ster Susan Dawson) maakten alle spelers er een dolle boel van en vierde de overdrijving hoogtij. Om doodmoe van te worden. Zo voerde Gerard Castricum een ko boldachtige antiquair ten tonele, deden Corrie Krom en Jane Hartendorf als de weduwen Hayling in uitbundigheid nau- welijks voor elkaar onder, schuwden Tineke Biok en Eef de Goede als respec tievelijk de schatrijke Fiona Renshaw en de niet minder met het aardse slijk bedeelde huisvriend.in Brigitte Blair het kluchtwerk evenmin en wist Gerard Aardenburg als neef Philip ook al niet erg te boeien. Nu kan het op zich helemaal geen kwaad, wanneer in een blijspel een wat overdreven type voorkomt, maar dan moet het er wel tot een beperkt blijven. Bij „Vriendenkring” daverden er zater dagavond welgeteld zes over de planken, die in plaats van te acteren een soort wedstrijdje in uitbundigheid opvoerden. En zo werd het door Jan Wiertsema geregisseerde stuk een tamelijk zouteloze vertoning, waarin geen rustpuntje te .vinden was. steld. Dat verbod moet ook voor de raadsleden gelden, maar zijn smeekbede werd niet verhoord. Zo’n 20 raadsleden en het college verzamelden zich tegen negen uur bij het raadhuis en lieten zich prinsheerlijk per bus naar en door het gebied rijden. Bij camping Castricum maakte het ge zelschap een korte wandeling, bracht een bezoek aan het biologisch station bij de Kruisberg, bezichtigde het nieuwe waterinfiltratiegebied en leste de dorst in het nieuwe pompstation bij Wijk aan Zee. Hier kreeg men van de PWN-heren Spaarkogel, Snater, Van Deursen en Mosterd tekst en uitleg over de werk zaamheden in het gebied. In de bloedhit- te werd de rit vervolgd richting nieuwe toegangsweg te Wijk aan Zee en vandaar via het nieuwe toeristische fietspad en Oudendijk terug, naar het eveneens war me en zuchtende Heemskerk. Niet iedereen van de Heemskerkse raad zag de- busrit door Noord-Hollands mooiste recreatiegebied als een moge lijkheid kennis op te doen over de activiteiten van het PWN. De excursie werd niet meegemaakt door de twee- mansfractie van de PPR. Al in een vroeg stadium had PPR-fractievoorzitter ir. J. Kroon het college laten weten de busrit door het duingebied niet zo ge- voorman man het de De brand werd om 16.50 uur ge meld door de piloot van een ver keersvliegtuig, die kort tevoren van Schiphol was opgestegen. Ook een vliegtuigje van de Rijksluchtvaart dienst had de rookontwikkeling opge merkt. De Heemskerkse brandweer rukte met vier wagens naar het fel bran dende terrein uit. Met behulp van schoppen en een flink aantal spuiten kon het vuur worden bedwongen. HEEMSKERK. In het gebouw van gemeentewerken en het gemeentehuis worden de komende dagen vier openbare raadscommissies gehouden. Hedenavond vergadert in het gebouw Gemeentewer ken de commissie voor openbare werken en woningbedrijf. Dinsdagavond 11 mei, eveneens om 20 uur in het gebouw gemeentewerken, komt de verkeerscom- missüe bijeen. De agenda vermeldt o a. de verkeerssituatie in het centrum. De commissie gemeentefinancien vergadert donderdagavond 13 mei om 20 uur in het gemeentehuis en op vrijdag 14 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis be handelt de commissie voor sport en recreatie een tweetal onderwerpen: vol tooiing sportpark De Vlotter en vaststel ling van het verslag van de vorige vergadering. ONDERTROUWD: Bartel C Don en Gerardina J. M. Mulders, Petrus J. R. de Wit en Alida W. M. Beentjes, Machiel de Weers en Catharina J. M. Verhoeff. HEEMSKERK. Toneelgezelschap „Vriendenkring” uit Heemskerk heeft vrijdagavond het seizoen ’75-’76 besloten met de opvoering van het blijspel „En krijgen is de kunst”, geschreven door de Engelsman Peter Coke en in het Neder lands vertaald door J. G. Wolteringh. De voorstelling in De Vrijburcht was be paald niet uitverkocht. Wie zich door de tropische temperaturen van een bezoek liet weerhouden, krijgt echter op vrijda gavond 21 mei in dezelfde zaal alsnog de gelegenheid de Heemskerkse amateurto' neelvereniging in haar seizoensuitsmijter aan het werk te zien. GETROUWD: D. P. Spits en J. H. Veldhoen, O. Kolthof en M. C. Bohm, E. J. Siemens- ma en J. A. C. Ooteman geen meter met duingebied mag raadsleden dan wel in een toeringcar in het duingebied mochten komen. Ga toch op de fiets, zei ir. Kroon, die hierbij wees op de bepaling, dat het gebied niet voor gemotoriseerd verkeer is openge- GETROUWD: C. Beun en M. L. Walter, Scholten en E. M. de Ruiter, A. G. Spoelstra en H. van Zanten, N. T. P. Hoek en M. H. Vermeij, J. P. P. Kreuk en J. A. E. Duin.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9