Susan vrijdagavond Miss-verkiezing Geen kantoor van PWN in Meerestein Zoekend naar juiste aanpak voor stadsvernieuwing LICHT UIT, ZEGT PPR Autobestuurder Geschenken voor dook dagje onder Veel inzendingen voor Progress Filmfestival Isnefesfn I a Programma van eisen nieuwe wcoiwit 't Vinkennest in i I! CENTRAAL TEMA JAARVERGADERING BSCR Jaarvergadering Industriebond NVV 3 Aquaria nishow I Brandje in keuken Dr; r; d a G 11 i i M E I 19 7 6 S£ VEH Wï JK-HEEMSKERK 10 d n I Actueel o MM 1 i Fl o LI Openbaar vervoer 1 Samenspel Drie slaapkamers KARAKTER VAN WOONERF (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) premc- van gege- van (Van een onezr verslaggevers) aan- van ^öj ij* wW „X - r- Dit is een deel van het gebied in het plan Meerestein. De foto is genomen vanuit een flat aan de Van Riemsdijklaan. Op de ach tergrond Heemskerk. Meerstein is echter een woongebied en de grond is dringend nodig om in de eigen behoefte aan huizen te voor zien, aldus B. en W. De claim van het Met dank aan: Susan Stroome en PPR-Heemskerk. 2 de iid BEVERWIJK. De Aquarium Socië teit „Tropica” viert van 10 juli tot en met 18 juli haar 10-jarig bestaan met een grote aquariumshow in het Berlingh College aan de Van Riemsdijklaan. In het jaarverslag van de BSCR wordt uitvoeriger gemeld hoe het overleg met betrekking tot de omgeving van de Munnikenweg is verlopen en waar het is vastgelopen. In verband met de vertra ging in de voortgang van het project heeft de BSCR-stuurgroep woon- en leefmilieu al in juni 1975 een gesprek aangevraagd met het gemeentebestuur, maar dat gesprek is nog steeds niet tot stand gekomen. Wel heeft er overleg plaats gevonden tussen het gemeentebe stuur en het buurtcomité over de wijze waarop gezamenlijk aan een concreet plan kan worden gewerkt. „Wellicht kan nog in 1976 met de bouw van nieuwe woningen worden begonnen”, zo meldt het jaarverslag van de BSCR, waaruit verder niet valt af te leiden waarop die verwachting is gebaseerd. inwonertal met alle problemen dien spelen daarbij een rol. Een eerste aanzet is ruimtelijke, ven in het gebied rondom de Munniken weg, waar het gemeentebestuur inover leg met de buurtbewoners een ver- nieuwbouwplan wil toepassen. De BSCR en het buurthuis De Schans zijn bij dit project betrokken. In het overleg is echter een aanzienlijke vertraging ont staan. Niet noodzakelijk vond men de directe bouw van een basis en/of kleuterschool en gymnastieklokalen. Wel wilde men voor deze projecten 5000 m2 ruimte in de tweede fase reserveren. De scholenge meenschap dient zich te ontwikkelen binnen de begrenzing, doch stedebouw- kundig van de woonwijk afgewend, zo staat er in het programma van eisen. I T HEEMSKERK. In het maand blad 4-Iinks-4 avelinks van de PPR- Heemskerk maakt een PPR-lid zich ontzettend boos over de z.i. energie- verspillende verlichting van sommige projecten in het goede Heemskerk. Met in het achterhoofd de energie besparing komt ons PPR-lid tot de volgende ontboezeming: „Ook de ge meente heeft gemeend de sfeer in de kom te moeten verhogen middels de fonte n in de vijver aan de Zaalberg- laan m feeëriek licht te laten wate ren. Nu is het natuurlijk altijd beter dat er veel water vloeit dan over vloedige drank of zelfs bloed en dat is dan ook de reden waarom u er mij niet over zal horen. Waar ik u wel op wil wijzen is de bespottelijke lichtre clame aan de Mozartstraat, waar zelfs een al te late passant kan lezen dat daar J. P. A. Nelissen uit Haar lem en Venray de nieuwbouw van bet St. Jozefziekenhuis voor zijn, nee, onze rekening neemt. En niet alleen grondstoffelijke verspilling. Want voor wie is zo’n reclame nu bestemd? Niet voor U, daar de enige bou- BEVERWIJK. Donderdagavond 13 mei wordt er in het gebouw Wijkerbaan de jaarvergadering van de Industriebond NVV gehouden. De heren M. Dijk en C. Motshagen hebben te kennen gegeven uit het bestuur te willen treden. De heren Buitenkamp, Stel en V.d. Tuin zijn aan de beurt om af te treden, maar stellen zich herkiesbaar. De vergadering begint om 20 uur. wopdracht, die u zou kunnen geven, die van een verbouwing is in uw drie- of vierkamerflat, indien uw ei gendom, of die van het optrekken van een nieuw schuurtje in uw tuin of de afperking van uw stukje grond Het (nog) niet goed op elkaar inge speeld zijn is aanleiding geweest tot enig verschil van inzicht over de juiste aan pak. Het zou in het belang van alle betrokkenen zijn indien s poedig wegen kunnen worden gevonden om de beste procedure voor de verdere aanpak de stadsvernieuwing te bespreken. „MEERESTEIN” KRIJGT Voor het festival hebben zich inge schreven: T. Narold, C. v.d. Plaat en Bob Koomen uit Den Helder; S. v.d. Berg uit Den Haag; F. Smulders uit Breda; W. Choufoer uit Sassenheim; L. Tepe uit Heemstede; G. v. Schie uit Haarlem; P. Cupido uit Santpoort; 1VI. Vlaming uit Veisen; H. Gruys uit Koog a.d. Zaan; J. Blaauw uit Uitgeest; M. Starken, C. Adrichem, M. Woerdeman en F. te Welcher uit Heemskerk; G. Swets uit IJmuiden; H. Verberk. B. Riem en P. v. Eerden uit Beverwijk. Tijdens het juryberaad zullen enkele films buiten mededinging worden ge draaid. De technische organisatie berust beide avonden bij de smalfilmfederatie N-H’63. Voor het festival, dat zowel donderdag als vrijdag om „0.30 uur be gint, zijn kaarten aan de zaal verkrijg baar. I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Stadsvernieuwing in Beverwijk is het centrale thema voor de jaarvergadering die de Beverwijkse So ciaal Culturele Raad maandagavond 17 mei in Huize Scheybeeck houdt. De scheidende voorzitter M. Albrecht, die tijdens deze vergadering zal worden cpgevolgd door ir. J. E. van Buuren, noemt in zijn inleiding op het jaarver slag van de BSCR de stadsvernieuwing een zaak die zich bij uitstek leent voor een goed samenspel tussen het gemeen tebestuur, de bevolking en de maat schappelijke organisaties. Gezien de centrale plaats van het gemeentebestuur bij deze problematiek valt te hopen, dat dit bestuur bereid is hiertoe de nodige initiatieven te ontwik kelen”, aldus de heer Albrecht. BEVERWIJK. Een 21-jarige'Bever- wijker, die zondagnacht op de Schey- beecklaan met zijn auto drie geparkeerd staande auto’s beschadigde, daarna uit zijn auto stapte en de benen nam, heeft zich maandagavond bij de politie ge meld. Hij voerde aan te zijn geschrokken door een overstekende kat en was door de botsing met de auto’s nog meer confuus geraakt, reden waarom hij was gevlucht. Hiervoor èn voor het feit dat zijn motorvoertuig niet W.A. was verze kerd, zal hij zeker twee processenver baal krijgen. Zijn auto is zondagavond al door de politie in beslag genomen en zal aan een technisch onderzoek worden onderworpen. Afgewacht moet nog wor den of dit onderzoek nog meer proces senverbaal zal opleveren. HEEMSKER.K Het Provinciaal Waterleidingsbedrijf Noord-Holland hoeft niet te rekenen op twee hectare grond in het bestemmingsplan Meer- stein-Hoogdorp. B. en W. van Heems kerk hadden, in verband met de cen trale ligging van het gebied tussen de gemeenten Beverwijk en Heemskerk 32 instanties aangeschreven om met hun wensen en behoeften voor de dag te komen. Het PWN deelde de gemeente Heemskerk mee graag hectare te willen hebben voor bouw van een kantoorgebouw. Of *>547 In verband met de wens om het woongebied zo mogelijk verkeersvrij te houden, werd het openbaar ve voer in de wijk afgewezen. Wel stelde men prijs op het openbaar vervoer langs de wijk bijvoorbeeld via de Plesmanweg c.q. Jan Ligthartstraat. BEVERWIJK Achttienjarige Susan Stroomer uit de Graaf wijkstraat nr. 6 gaat vrijdagmorgen zonder enige illusie naar hotel Bouwes te Zandvoort, waar in de avonduren de Miss Holland-verkiezingen worden gehouden. Mooie blonde Susan bereikte tijdens de voorronde in Alkmaar een tweede plaats en mocht zodoende uitkomen in de grote finale. Fotograaf Poppe de Boer maakte in het gras voor de Grote Kerk deze plaat van Susan, die niet verwacht vrijdagavond in de prijzen te zullen vallen. Maar je weet nooit. Ook dat realiseert Susan zich. „Ik hoef beslist niet als de mooiste uit de bus te komen. Ik doe mee omdat ik het leuk vind en om die avond wat contacten te leggen, die me later nog van pas kunnen komen”. Goed geproportioneerde Susan is leidster van de dansgroep The Wild Girls. Ze denkt vooralsnog niet aan schoonheidsreisjes naar het bui tenland. „Het zou wel aardig zijn, maar ik wil vrijdagavond in Bouwes zonder enige pretentie aan de verkiezingen mee doen. Dan kan de teleurstelling ook nooit groot zijn”, zegt de nuchtere Susan. HEEMSKERK Het vijfde Progress Filmfestival, dat donderdag en vrijdag in het soclëteitsgebouwtje aan de Heemskerkse Const. Huygensstraat wordt gehouden belooft weer een sfeer vol gebeuren te gaan worden. In totaal dingen zesentwintig films mee naar de Gouden Proscar. die door de edelsmid Aat Oort is vervaardigd. Zoals gebruike lijk worden de inzendingen van begin nende en wat meer gevorderde amatuers door de jury apart beoordeeld. PWN werd dus afgewezen. De Regio nale Ambulance Dienst diende een cHpm voor 300 m2 grond in. Het Regionaal Instituut Midden-Kenne- merland wilde 2’/2 hectare voor scho len en 3 hectare voor schoolsportter- reinen reserveren. De claim van het instituut wordt door de gemeente on derschreven. De claim van de Reg. Ambulance Dienst komt in een later stadium aan de orde. Het verzoek van de Vrije Evangelische Gemeente om 300 m2 vrij te houden voor uitbrei ding van het kerkgebouwtje aan de Van Riemsdijklaan wordt eveneens gehonoreerd. HEEMSKERK. De allernieuwste woonwijk van Heemskerk. Meerestein- Hoogdorp (het gebied tussen de Van Riemsdijklaan-M. van Heemskerck- straat-verlengde Duitslandlaan/Jan Ligt hartstraat) krjjgt het karakter van een soort woonerf: geen rechte straten, geen aparte trottoirs, geen gescheiden fietspa den, verschillende soorten wegbestrating, verkeersdrempels. Kortom, een woon- c.q. speelwijk, waarin de automobilist en speciaal de bromfietsers duidelijk wordt gemaakt, dat men als gast een woonwijk binnen rijdt. Deze schets omtrent een woonerf is afkomstig uit het programma van eisen ten aanzien van de le en 2e fase van het bestemmingsplan „Meerestein”. Het col lege is een dezer dagen met dit pro gramma van eisen naar buiten getreden. De gemeenteraad zal in de vergadering op donderdagavond 20 mei dit pakket gaan bespreken. De commissie bestem- mingsplannen/volkshuisvesting en grondbedrijf zijn inmiddels al met het programma van eisen akkoord gegaan. Het programma komt niet voor de volle honderd percent uit de koker van het college van burgemeester en wet houders. Na een inventarisatie door de gemeente ging een projectgroep aan de gang; om een ontwerp van de structuur van het plan Meerestein op papier te krijgen. De nota, die het resultaat hier van was, diende als discussie materiaal voor de op stapel gezette inspraakproce dure. Organisaties alsmede toekomstige en reeds in het betrokken gebied wonende bewoners hebben in een vijftal bijeen komsten de nota van de project roep besproken, hetgeen nu heeft geresulteerd in een concept-programma van elzen dat thans aan de gemeenteraad wordt aangeboden. Zaak is nu om zo ar mogelijk verder te gaan en een onl- werp-bestemmingsplan op t: ste... r. Heemskerk heeft haast, want het wil in 1978 met de woningbouw in een van hel gebied (ongeveer 20Ü woningen) gaan beginnen. In het totale pian kun nen circa 1000 woningen gebouwd wor den. „Het gaat immers om de toekomst van het woon- en leefmilieu van grote groe pen mensen die zich er uiteraard zeer direct bij betrokken voelen”, aldus de heer Albrecht, die stelt, dat het verval van binnensteden en oude woonbuurten tot voor kort in veel gevallen werd „opgelost” met afbraak en grootschalige nieuwbouw. Thans wordt „vernieuw bouw” steeds meer als mogelijkheid toe gepast. De bezwaren van de grootschalige nieuwbouw waren onder meer vertrek uit de eigen vertrouwde omgeving, de vaak veel hogere huurlasten van nieuw- bouwwrnning, het verlies van uit histo risch oogpunt waardevolle gebieden en het verdwijnen van een in het verleden geworteld groepsleven. Met stadsvernieuwing door toepassing van „vernieuwbouw” kan een aantal problemen in de menselijke en sociale sfeer worden opgevangen, hoewel daar weer andere moeilijkheden tegenover staan. Volgens de heei’ Albrecht kunnen die echter door een goede samenwerking tussen de betrokken partijen tot vaardbare proporties worden terugge bracht. De heer Albrecht noemt de stadsver nieuwing in Beverwijk een actueel pro bleem, waarbij niet alleen de aard en de kwaliteit van het binnenstadsgebied, dat daarvoor in aanmerking komt, factoren van betekenis zijn. Ook de zeer beperkte uitbreidingsmogelijkheden en het dalend In het algemeen schrijft voorzitter Albrecht in dit verband over de stads vernieuwing het volgende: „Stadsver nieuwing kan slechts verantwoord plaats vinden wanneer het onderdeel is van een totale visie op de meest wenselijke ontwikkeling van het betrokken ge- meentedeel en een daarop gebaseerd be leid, dat zijn uitdrukking moet krijgen in een of meer plannen, waarin aan dacht geschonken wordt aan sociale, ruimtelijke technische en financiële as pecten. Dat een dergelijke geïntegreerde aanpak voor grotere groepen van inwo ners om de nodige maatschappelijke e- geleiding vraagt, is gelukkig ook de opvatting van het Beverwijks gemeente bestuur. Het betreft echter een voor Beverwijk nieuwe materie, zodat de be trokken instanties gezamenlijk nog de juiste vorm voor een goed overlegpa- troon moeten vinden, met erkenning van eikaars rol en plaats binnen dit samen spel. als u DRIEHUIS. Ter ere van het vijf entwintigjarige jubileum van ’t Vin kennest Velsen heeft de provinciale commissie voor zomerpostzegels het te huis vijfduizend geschonken ten bate van het vakantieverblijf. De gemeente Velsen heeft aangeboden om de kosten van het speelobject, dat is de boot die werd gebouwd in verband met het jubileum-motto „Niet uit de boot vallen”, te vergoeden. BEVERWIJK. Omstreeks half twee maandagmiddag moest de brandweer uit rukken voor een keuken brand je in een woning aan de Dinkelstraat. Bij aan komst bleken de buren het vuur al te hebben gedoofd. Naderhand werd vast gesteld dat de 71-jarige bewoonster een plastic gebruiksvoorwerp had geplaatst op een brandend gascomfoor. zich kan verheugen van een eigen laagbouwwoning. Voor een der gelijke opdracht zou het projectburo Nelissen uit Venray bij wijze spreken niet eens de telefoon willen opnemen.” Het programma van eisen gaat er van uit, dat per hectare minimaal 30 en maximaal 50 huizen gebouwd moeten worden. Deze wens wordt natuurlijk beïnvloed door de si _c„.. r.ir. ..je vormgeving, de kwaliteit van het plan en woningtype en woninggroot Le. De eengezinswoningen worden verdeeld in de volgende categorieën: 40 rsrer.. o- ningwetwoningen, 50 percent koopwoningen en 10 n_ woningen. In de eerste fase dienen cc woningen drie slaapkamers en meer te bevatten om een zo gunstig mogelijke opbouw te krijgen van het won.ngbe- stand. Speelgelegenheld voor de peuters en kleuters zullen zo veel mogelijk in de omgeving van de woningen worden aan gelegd. De wat oudere jeugd kan ge bruik maken van speeimogelijkheden 'n de groenstrook langs de Luxemburglaan. Hout- en groenopstanden moeten v. aar mogelijk gehandhaafd blijven. In over leg met de bewoners kan in een l iter stadium de open ruimte worden „gestof feerd”. In het programma van eisen gaat men uit van IVs parkeervoozz enlng per wo ning. De parkeerplaat ;n wil m; i qua capaciteit beperken tot maximaal 15 au to’s. ,ele»°°A T>p»’ - «4 f - IR 5R

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11