KNOBEL WIJZIGT Finale trekt SELECTIE NIET Schotten niet SPORMffl® GEEN ECHTE BLESSUREPROBLEMEN VOOR BAYERN Look Sanders Damesvoetbal op Wimbledon AKRIDES-JEUGD AL BIJNA IN FINALE FLAIR De Zwarte Pion herstelde tijdig Dirk Ongenae zegevierde 1 i Jimmy Adamson Suarta-tramer f I f I nF Ronde van Spanje: Kb. DINSDAG 1 1 M E 1 19 7 6 18 SPORT Santpoort of I i arm: i Na het laatste TNO onderzoek, waarbij Flair met een gedeelde tweede plaats bijzonder goed uit de bus kwam, zijn we erin geslaagd om - met behoud van de smaak- het .teer’gehalte met nog liefst 35% terug te brengen tot het zéér lage niveau van 7 mg/sig. Het nicotinegehalte was al zeer laag: 0,6. „DE STOETERIJ”, rustiek koetshuis met bar en ter rassen voor u alleen. Voor inlichtingen: Jan G. Wester- hoven, herbergier in „De Uilen boom”, Hoofdstraat 204. „De Stoeterij” Hoofdstraat 238, Brasserie „Het Chalet”, Wüste- laan 75, Santpoort. Tel. 023- 372226. 31 Gespecialiseerd in het verzorgen van recepties, diners en parties van uiteenlopende aard. Een hele dorpsherberg voor u alleen I AUBERGE vanouds „DE UILENBOOM” j I (Van onze speciale verslaggever) I Bayern-trainer Dettmar Cramer: „St. Etienne vormt een geweldig collectief". St. Etienne taaie tegenstander op (Van een medewerker) Ais geen ander is hij eenmaal op uur ('Van onze basketbalmedewerker (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze schaakmedewerker) LAAG IN .TEER EN NICOTINE. GLASGOW. Vijftien jaar nadat Real Madrid het Westduitse Eintracht Frankfurt met een vernietigende 7-3 nederlaag verpletterde, maakt Glas gow zich in het Hampden Park op nieuw op voor een finalewedstrijd voor de Europa Cup 1. de ontmoeting tussen het favoriet geachte Bayern M.nchen en St. Etienne, de overwin naar van PSV in de halve eindstrijd- De Messure van Dominique Rocheteau blijft vooralsnog zorgen baren. Het schijnt nu toch zo langzamerhand defi nitief te zijn, dat hij er woensdagavond niet bij zal zijn. Een definitief uitsluitsel wü Herbin, de rossige oefenmeester van de ASSE. nog altijd niet geven. Mocht Rocheteau inderdaad bij St. Etienne niet meespelen, dan betekent dat voor de Fransen zonder meer een groot verlies. beide ploegen naar de landelijke compe- titis zien promoveren. Met de dames van Sea Devils zal naar de tweede divisie eveneens promoveren Sjoerd Muizelaar Stars uit Heerhugowaard. Deze ploeg, die van Sea Divils verloor, presteerde het onmogelijk geachte door de Amster damse kampioen de Germaan met 56-43 te verslaan. Tegen Sea Devils trachtte de Germaan deze misstap goed te maken. Verder dan een 58-54 overwinning kwam de hoofdstedelijke ploeg niet. Wel eindigden door deze resultaten alle ploe gen gelijk, maar het ongunstiger doelsal do van de Germaan deed de Amster damse ploeg afvallen. Bij de heren verloor Sea Devils in de hoofdstad van Azimma. Ondanks de 66- 65 nederlaag mag Sea Devils zich toch wel zeker achten van de promotie. De forse winst op Sjoerd Muizelaar Stars in Haarlem zal ook hier bij gelijk eindigen doorslaggevsnd zijn als het doelsaldo moet beslissen. Het niet opkomen van Azimma tegen Sjoerd Muizelaar Stars de Amsterdammers beweren niet geïn formeerd te zijn over de vaststelling van dit duel heeft de onduidelijkheid in deze promotiestrijd echter nog vergroot. Dettmar Cramer, het doorgaans koddi ge baasje van de Duitse „Sensationself”, wilde overigens gisteravond evenmin iets meedelen over de opstelling van zijn elftal voor de finale. Met uitzondering van de licht geblesseerde Kapellmann is echter zijn gehele elftal voor de volle honderd procent fit in Schotland gearri veerd, om daar de prestatie van Ajax driemaal achtereen Europa-Cupwinnaar te evenaren. blessurevrij doorgekomen. De man die meestal de organisatie van het Duitse middenveld voor zijn rekening moet ne men, Jupp Kapellmann, is niet helemaal honderd procent fit; licht geblesseerd en bovendien wat grieperig moest Kapell mann maandagavond al vroeg het bed opzoeken. ZEIST (ANP). Bondscoach George Knobel heeft voor de tweede wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen tussen Beigië en Nederland, dezelfde zestien spelers geselecteerd als voor het eerste duel in Rotterdam. De tweede ontmoeting vindt op zaterdag 22 mei in Brussel plaats. Nederland verdedigt een voorsprong van 5-0. St. Etienne is niet zo haastig met de terugreis. De Fransen zouden overigens ook niet eerder naar huis terug kunnen dan donderdagmorgen, want hen wacht bij terugkeer in Frankrijk een reeds nu al gepland feestelijk welkom, met of zonder Europa Cup, Donderdagmorgen zullen de Stephanois door de president zelf in Parijs worden ontvangen, terwijl de spelers vervolgens met een tweetal helikopters naar het Geoffroy Guichard- stadion van St. Etienne worden gevlo gen, waar hen door de achtergebleven supporters een reusachtige ontvangst ten deel zal vallen. groep kampioen haar treffen met Wolsitad (Tilburg) bij de stand 41/2-41/s. De resterende partij zal zeker bij arbitrage niet meer dan remise brengen. In dit geval komen Wolstad en Memo op kop met ieder drie punten waar De Zwarte Pion en Purme- rend met nog een wedstrijd te spelen op een punt staan. BURNLEY (AP). Jimmy Adamson, de trainer van de Britse voetbalclub Burnley, heeft maandag verklaard dat hij het aanbod van Sparta heeft geac cepteerd trainer van de Rotterdamse club te worden. „Ik heb Sparta mijn woord gegeven en het tekenen van het contract is niet meer dan een formali teit”. aldus Adamson. Hij zal waar schijnlijk komend week-einde naar Rot terdam gaan. De uitslagen van de 2e groep waren. Gr. A: Overschie II—Het Witte Paard 4%-4% vl„ HMC—Schaesberg 514-4%: aid. B: Purme- rendWolstad 4%-4% vl„ LisseMemo III 5-5 (G. van Dijk—Repko 0-1, Thorn—Leeson— Bödicker 0-1. RosdorfDamen 0-1, O. van den AardwegVan Os rem., HalMeester 1-0, J. van Dijk—Van Zanten 1-0, Kamps—Hoeper- mans 1-0, Van der GriendtVan ’t Riet 1-0, R. van den AardéegNuts rem., Van Handen van der Vecht 0-1gr. CPaul Keres IIDSC 8%-l%, US—Rijswijk 6%-3%; afd. D: Wester- gooOldenzaal 3-7, SMB IIIUnitas III 6%-3%. Ook het elftal van Bayern München is de laatste edstrijd niet helemaal Ongenae en Sanittsteban waren in de omgeving van Burgos, 90 kilometer voor de finish van de 208 kilometer lange etappe, ontsnapt uit het peloton, maar werden in de stromende regen al snel achterhaald door een groep onder lei ding van Elorriaga. In de straten van Valencia ontsnapten Ongenae en Santis- teban andermaal en wisten tot op de eindstreep een minieme voorsprong te behouden. Gerben Karstens herstelde zich, na een valpartij in het begin van de etappe, uitstekend en eindigde als zesde. De Belg Eric Jacques blijft leider in het alge meen klassement, voor Dietrich Thurau (op 3.56 minuut) en Joaquim Agostinho (op 4.04(. In dezelfde Noordhollandse Op eigen geleenheid gaan Paul van Min en Tine Zwaan. Paul van Min heeft in het herendub belspel ingeschreven met Louk Sanders, terwijl Tine Zwaan in het damesdubbel zal uitkomen mei Elly Vessies. Via de spelersvakbond (ATP) hebben voor Wimbledon ingeschreven Tom Okker. Betty Stöve en Rolf Thung. BERN. (SID>— Het bestuur van de >aanse voetbalkampioen Real Madrid ■eft binnen de daarvoor gestelde tw ijn protest aangetekend tegen de straf, die de UEFA Real heeft opgelegd. De UEFA maakte vorige week bekend, dat de Spaanse kampioen voor een jaar van het Europacuptoernooi was uitgesloten, omdat na afloop van de wedstrijd Re alBayern München een toeschouwer scheidsrechter Linemayr (Oos) en Gerd Müller neersloeg. Overigens wordt in het Real-protest geen reden vermeld, zoals UEFA-woord- voerder René Eberle meedeelde. Daar voor heeft Real nog twee dagen de tijd. De commissie van beroep van de UEFA met als voorzitter de Zwitser Zorzi, zal een uitspraak doen over het protest. Een definitieve beslissing zal pas over enkele weken vallen. DEN HAAG. (ANP)— De Nederlandse tenniskampioen Leuk Sanders zal zowel deelnemen aan de internationale kampi oenschappen van Frankrijk als aaa Wimbledon. Ook de Nederlandse kampi oene Elly Vessies zal hoogstwaarschijn lijk in beide toernooien uitkomen. De Koninklijke Nederlandse Tennisbend heeft voor Wimbledon officieel inge schreven Louk Sanders.Elly Vessies en Theo Gorter. (Van onze speciale verslaggever) GLASGOW. Jean-Michel Larque, de aanvoerder van Bayern Münchens tegen stander St. Etienne in de woensdagavond in het Hampden Park van Glasgow af te werken Europa-Cup-Ilfinale, zal in ieder geval spelen. De enkelblessure die de spelbepaler van de Fransen zaterdag tijdens een training had opgelopen, blijkt niet zo ernstig te zijn dat Larque toegevoegd dient te worden aan de blessureljjst van St. Etienne, die inmiddels nog maar twee namen telt: Dominique Rocheteau en Christian Synaeghel. De blessure van Dominique Bathenay is inmiddels door clubarts Poty genezen verklaard, terwijl al in een veel eerder stadium duidelijk was geworden dat rechterverdediger Gerard Farison niet zal kunnen spelen door de vrij ernstige knieblessure die hij vorige week opliep in een treffen met Nimes. Hjj zal vervangen worden door Pierre Repellini. Dat mogelijk St. Etiennes belangrijk ste speler Dominique Rocheteau woens dag niet mee zal spelen, ontpopte Cra mer geen vreugdevolle ontboezemingen over de kansen van Bayern München. „Een ploeg die in de finale van de Europa Cup staat, heeft zonder meer kwaliteit en wordt beslist niet door één HEEMSKERK. Op de velden van Inter Heemskerk hield Progress zondag een damesvoetbaltoernooi en dat leverde winst op voor DSC’74. De Haarlemse dames zegevierden in de finale met een score van 2-1 over het elftal van het organiserende Progress. De 48-jarige Adamson wordt al Lange tijd gezien als een van de beste trainers van Engeland. In 1974 was hij een van de grootste kanshebbers voor de opvol ging van Sir Alf Ramsey als trainer van het Engelse nationale elftal. Hij werd toen echter gepasseerd voor Don Revie. Vele Engelse clubs hebben geprobeerd Adamson te contracteren maar hij bleef bij Burnley waar hij zelf eens als mid denvelder fungeerde. Dit seizoen kon de ploeg niet meer de vorm bereiken van vorige jaren en degradeerde hij naar de tweede divisie. Volgens de Britse pers Associatie heeft Sparta Adamson meer dan 40.000 dollar per jaar aangeboden. „Ik zie dit als een geweldige kans”, aldus Adamson. „Het zal mijn taak zijn Sparta nieuw leven in te blazen. De ploeg heeft te lang in de schaduw geze ten van zijn meer succesvolle buurman Feyenoord”. HAARLEM. In de strijd tussen de beide halve-finalisten Akrides en Red Stars hebben de IJmuidense junioren het in Soest vooral in de beginfase zeer moeilijk gehad. Het nerveus spelende Akrides, dat veel scoringskansen onbe nut liet, liep zelfs een 14-4 achterstand op alvorens er enige lijn in het IJmui dense spel kwam. Akrides, dat halver wege toch nog een 26-32 voorsprong kon nemen, ving in de tweede helft be kwaam de laatste stormlopen van Red Stars op. A In tegenstelling tat St. Etienne, dat in de onmiddellijke omgeving van Glasgow verblijft, heeft Bayem München zijn intrek genomen in Dumbery, 70 kilome ter van Glasgow. Trainer Dettmar Cra mer, die overigens bij de aankomst in Schotland heeft laten weten dat hij na deze finale Bayern München zal verla ten, en onder andere contact heeft gehad met het Londense Arsenal, heeft zijn spelers de laatste twee dagen voor de wedstrijd complete rust voorgeschreven. Waarschijnlijk niet alleen met het oog op deze wedstrijd, maar ook mdat Bay ern München enkele uren na de finale de terugreis naar ZuidDuitsland zal ondernemen om daar tegen drie donderdagmorgen te arriveren. snelheid gekomen levensgevaarlijk met de bal aan de voet. Hij is een speler van het type George Best, weet men in het verslagen kamp van het Eindhoven- se PSV. Bovendien vertoont zijn spel enige overeenkomst met Liverpools ster speler Kevin Keagan, die na een schitte rende rush op de millimeter zuiver ge plaatste voorzetten af kan geven. De geselecteerden zijn: Ruiter en Rensenbrink (Anderlecht), Rijsbergen en Wim Jansen (Feyenoord), Schrijvers, Krol, Suurbier en Geels (Ajax), Cruijff en Neeskens (Barcelona), Van Kraay, Willy en René van de Kerkhof (PSV), Rep (Valencia), Meutstege (Sparta) en Peters (NEC). Ook voor het elftal van Jong Oranje, dat op woensdag 19 mei in Moskou aantreedt tegen het team van de Sovjet Unie onder de 23 jaar is de lijst van zestien spelers bekend gemaakt, waaruit het elftal wordt samengesteld. Dit duel is het eerste in de halve finales van de strijd om de Europese titel voor landenploegen onder 23 jaar. De zestien zijn: Schellekens (NEC), Hoek (Volendam), Van Rijnsoever, Spelbos. Hovenkamp, Kist en Van Marwijk (AZ ’67), Kila en Van Leeuwen (FC Den Haag), Arntz en Van Deinsen (Go Ahead Eagles). Nanninga (Rods JC), Van Oostrom (Utrecht), Dverse (Feyenoord), Balkenstein (Sparta) en Lacroix (MW). De Schotten zelf lopen echter niet bijzonder warm voor dit Europa Cuptreffen. Hoe kan het ook anders- Zaterdag speelde het Schotse elftal een wedstrijd voor het Britse voet balkampioenschap tegen Noord-Ier- larrd (3-0) en voor zaterdag staat in het Hampden Park de prestsgematch tussen Schotland en Engeland op het programma. Het merendeel van de toeschouwers zal dan ook uit Frank rijk en West-Duitsland moeten ko men. Vijftigduizend man sterk, zo schat men in Schotland, waarvan het grootste gedeelte in de loop van woensdagmorgen via speciale lucht bruggen naar Glasgow en Edinburgh overgebra-cht moet worden. VALENCIA. De Belg Dirk Ongenae heeft maandag de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Op de eindstreep in Valencia was hij twee seconden eerder dan de Spanjaard Juan Santisteban en zeven seconden eerder dan een andere Spaanse renner, Javier Elorriaga. De conditioneel sterkere IJmuidense formatie, die in tegenstelling tot de thuisclub ook over een bredere basis beschikte, hield in de tweede helft het tempo hoog. Steeds verder moest Red Stars terrein prijsgeven .Dank zij Nick Roosenstein (6-12), Ron Pluimert (6-6) en Jack Roosenstein (4-8) bouwde Akri des aan een 48-70 overwinning. Een marge van tweeëntwintig punten, die in de thuiswedstrijd ruim voldoende moet zijn voor het bereiken van de finale. Een finale, die op 30 mei in Amsterdam zal gaan tegen de winnaar van het duel tussen Mercasol Leiden en Tetra Devils. Sea Devils, dat zowel bij de dames als de heren in de districts eerste klasse kampioen werd, zal zo goed als zeker LISSE. De schaakclub De Zwarte Pion uit Lisse heeft een kans behouden op promotie naar de landelijke schaak bond. In de tweede promotiewedstrijd liepen de Lissenaren tegen Memo 3 (A’ dam) aanvankelijk een 3-2 achterstand op met een dreigende nederlaag in het verschiet. Bij het uitspelen van de par tijen in tweede zitting keerden evenwel de kansen en werd de achterstand weg gewerkt, 5-5. 1. de derde plaats- VSVHaarlem Girls 4-1. onderbrak de Purmerend J j J, j ^II >4 "H tiffin vofeensNEN3882, gemeten in ons laboratorium). Stanislav Szozda won de tweede etappe van de Vredeskóers. De Poolse wielrenner deed over de 165 km 3 uur, 57 minuten, 33 sec. De Tsjech Bartontcek houdt de leiding in het algemeen klassement, Nederlander Van Hielvoirt eindigde in deze etappe als tweede. Het Nederlands ieugdknrfbalteam ftot 21 jaar) zegevierde in het viertandentoernooi in DeuTne. Eng-eland werd met 12-3 verslagen. België eindigde als tweede. Frankrijk versloeg het Amerikaanse brid geteam in de tweede ronde van de wereld- bridgeolympiede In Mönte Carle. Het Neder landse team werd door Nieuw Zeeland ge klopt: 19-1. De Sovjet-Unie heelt Franse deskundigen om hulp gevraagd bij de organisatie van de Olympische spelen in 1980. in Moskou. Australiër Edmonsson werd door de Brit Battrick verslagen op de eerste dag van de open Engelse tenniskampioenschappen, harde banen: 4-6. 4-6. Cees Karstens, middenvelder van zaterdag- voetbalclub Noordwijk en het Nederlands amateurelftal, voetbalt het volgend seizoen voor de Franse tweede divisiecluto Monüucon. De Haagse gemeenteraad is akkoord ge gaan met het voorstel de FC Den Haag de komende vier jaar een subsidie van 500.000 gulden per seizoen toe te kennen. Aan dit toernooi namen acht clubs deel en die speelden in twee poules. In poule B eindigden DSC’74 en VSV welis waar gelijk, maar het doelsaldo van DSC’74 was beter en daarom mocht het in de finale aantreden tegen Progress. De eindstanden: poule A: 1. Progress 4, 2. Haarlem Girls 3, 3. Zaanstad 3, 4. Cronje Girls 2. Poule B: 1. DSC’74 4, 2, VSV 4, 3. Van Nispen 2, 4. THB Finale: ProgressDSC’74 1-2. Om Het hoofdstedelijke US en het Utrechtse Paul Keres’ 2 zijn in een andere promotiegroep inmiddels doorge drongen in de KNSB. speler gedragen. Vorig jaar al heeft Bayem tegen dit St. Etienne in de halve finale van de Europa Cup maar moei zaam tot een overwinning kunnen ko men, dank zij een geweldig collectief. Bovendien: om ploegen als Dynamo Kiev, waarvan wij in de Super Cup toch maar hebben verloren, en PSV te elimi neren, kan niet gebeurd zijn louter en alleen op puur geluk. Met of zonder Rocheteau, St. Etienne zal ongetwijfeld voor ons hier in Schotland een uiterma te taaie tegenstander zijn”, aldus Dett mar Cramer.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 18