personenvervoer VALIUMSLA CHTOFFERS” HOOFD VERPLEGER STIER VEN AAN TE GROTE DOSIS INSULINE iimui dit HET WEER I Matig enthousiasme voor meerjarenplan itm I „Openbaar vervoer kan Warmte grootste probleem bij schriftelijke eindexamens automobilist niet lokken” i HBO pleit voor flexibele brugperiode r plaats voor voetgangers Deze week Malta’s in de winkel s b En Oversteek- 11 tl il niet veiliger" r y Belegger niet happig op privé-huurwoningen Sc JAMES EARL RAY Schilderende minister vwo BEROEP AFGEWEZEN DINSDAG BINNEN- 1 1 M E I 19 7 6 EN BUITENLAND 2 (Van onze parlementsredactie) 99 Zambia 1 LBO MAVO Kg* V I (dooi Jos Ahlers, hoofdredacteur van School) tri sti va »g Zambia 2 u DEN HAAG. Gematigd enthousiast, in hoofdzaak door de vaag uit gewerkte doelstellingen en het ontbreken van een bijbehorende begroting, heeft de vaste Tweede-Kamercommissie van Verkeer zich gisteren gebo gen over minister Westerterps Meerjarenplan Personenvervoer (MPP). Slechts Westerterps eigen KVP, bij monde van ir- P. A. M. Cornelissen, vindt het MPP een goed stuk. PvdA en VVD zitten met hun afwijzende kritiek zelfs nagenoeg op dezelfde lijn. 8 Mijnwerkers gedood Twee hoofden Petitie Ongeval „Fiets” Kardinaal DEN HAAG Zwoegend en zwe tend zijn bijna 200.000 leerlingen gisteren aan hun schriftelijk eind examen begonnen. Vandaag komen er nog 45.000 bij. De eerste examen- dag leverde maar één grote klacht op: de warmte. Op enkele scholen vroeg men mij toch vooral even in de examenzaal te komen, om aan den lijve te ondervinden hoe erg het wel was. Dat zal zeker van in vloed geweest zijn op de prestaties, hoorde ik allerwegen. Spiegelei MAASTRICHT (ANP). Het is vrijwel zeker, dat ook patiënten van de Lückerheidekliniek in Kerkrade, die van een 40-jarige hoofdverpleger een valiuminjectie kregen, aan een overdosis insuline zijn overleden. Dit bleek gisteren tijdens het proces voor de rechtbank in Maastricht, dat gisteren zijn derde week in ging. ,8 .5 Afluisteren H 1 I I tegenstrijdige De laatste fase van de ver- Vooruitzichten voor donderdag. het van 19 25 12 0.1 Jt. - i i i i i Waterstanden IJmuiden Hoogwater 1.58 uur en 14.26 uur Laagwater 9.59 uur en 22.33 uur DEN HAAG (ANP) Alleen eeu zeer drastische uitbreiding van het open baar vervoer zal in staat zijn de automobilist naar het openbaar vervoer te „lokken”. Maar daar is geen geld voor, zei minister Westerterp gisteren tijdens een openbare vergadering van de commissie van Verkeer en Waterstaat over vervoers- en verkeersproblematiek. Minister Westerterp kon de Kamercommissie niet de waterdichte garantie verstrekken dat het werkgelegenheidsniveau in de sector van het openbaar vervoer gehandhaafd zal kunnen worden. In het kader van een efficiënter beleid zou. het aantal arbeidsplaatsen wel eens kunnen verminderen, zo voor spelde hij. ruggebraeht en dat was 100 minder dan we gewend waren. De Werkgroep Zambia in Amsterdam, waarin o.a- studenten en vertegenwoor digers van politieke partijen zitting heb ben, is gisteren een actie begonnen tot het zenden van brieven naar de Zambi- aanse president Kaoendia voor vrijlating van achttien Zambianen die nog steeds gevangen zitten na de demonstraties van februari. 1 m< ril de ha wa aa ge he als do I Ii kigi opg lan gloi len van van mei 1 ren daj jam lek Ooi lan onbew h.bew zw.bew zw.bew zw.bew l.bew. l.bew zw.bew onbew. geh.bew zw.bew h.bew geh.bew onbew zw.bew zw.bew zw.bew regen onbew l.bew. onbew zw.bew geh.bew onbew h.bew zw.bew. onbew regen zw.bew l.bew. onweer zw.bew zw.bew zw.bew onbew onbew zw.bew. zw.bew regen zw.bew l.bew. regenb 1 Kot dig de le lim mil E een am Koi E nar dol' ter, kar var gek I lam der daa vol. B val de hee hee gen W mt dij de sy de J M( tei ha De be 1 lek gis Th' om be\ aff. gei we 0 5 9 0 U 5 <1 0 2 II 2 0 0 1 0 1 0.5 0 8 0 9 10 10 9 10 9 8 8 9 9 3 15 13 14 11 10 13 13 2 8 11 12 13 6 10 9 14 12 11 13 10 13 14 14 9 12 13 11 12 15 nw nw wnw nw wnw nw nw nw nnw nw z w.st. w.st. zo nnw nno nw nno zzw wnw zo n w.st. 'zw nno w.st. wnw w.st. wzw nno z n w.st. wzw z ozo w.st. w.st. no nnw zzw zw 29 24 19 26 20 15 23 19 25 19 23 21 25 19 22 24 21 21 21 25 22 18 Over het Frans van gistermiddag lie pen de meningen meer uiteen. Bij leer lingen overheerste het idee dat ze had den geboft, maar verschillende docenten spraken over ingebonwde geniepigheid- jes. Een docent had geen goed woord voor het werk over: het saaiste en meest dorre examenwerk dat we ooit gehad hebben, meende hij. Misschien speelde ook bij die kwalificatie de warmte een rol. Gistermiddag kregen de LBO’ers bij Nederlands voor het eerst met drie ver schillende teksten te maken en daar werd uiteenlopend over geoordeeld. Nog al wat docenten vonden het een beetje veel van het goede, maar anderen waren juist gelukkig met die verscheidenheid. Het was in elk geval eerlijk verdeeld; een stukje uit het maandblad Avenue, een stukje uit het weekblad Elsevier en In elk geval vielen er aan het begin heel wat extra zweetdruppeltjes, omdat de allereerste vraag een raar soort spits vondigheid bevatte. En er werd over de eerste alinea gepraat, maai' wat men moest vinden stond verderop. Heel wat docenten bleken er ook problemen mee te hebben gehad. De SWOV zal hierover een rapport uit brengen tijdens het congres „Toekomst in Veiligheid”, dat R AI-eongrescentrum wordt gehouden. WEERRAPPORTEN Het voorstel ligt ais suggestie vervat in het commentaar, dat de ongeveer 70 instellingen met rond 30.000 studenten hebben gegeven op de Contourennota voor een toekomstig onderwijsstelsel en op de nota hoger onderwijs. De instellingen vinden het een goede zaak dat de bewindslieden van O. en W. meer mensen nodig willen maken. Met een brugperiode voor het gehele secun dair onderwijs verwachten zij, dat dit belangrijkste uitgangspunt van de Con tourennota beter valt te verwezenlijken. Zij wijzen een abrupt breken met de bestaande vormen van secundari onder wijs af. Negen mijnwerkers zijn gisteren om het leven gekomen bij een gasontplof fing in een tunnel-in-aanleg, aldus een mededeling van de politie van Yagama- ta, ten noordoosten van Tokio. VOORBURG (ANP). De voetgan- gersoversteekplaatsen hebben het ver keer voor de voetganger niet veiliger gemaakt. Pas wanneer bij oversteek plaatsen verkeerslichten staan, loopt de voetganger minder kans om te worden aangereden. Dit concludeertr de Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid (SWOV) na een serie stu dies over de voetganger in het verkeer. Minister Pronk van Ontwikkelingssamen werking heeft gisteren de eerste aanzet gegeven tot de laatste fase van de ver bouw van het Tropenmuseum in Amster dam. In hemdsmouwen hanteerde de minister een schilderskwast en vulde op aanwijzing van een leerlinge van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten de kleuren in een van een door de aca demie geprepareerde tekening van twee karbouwen bouwing gaat dertien miljoen gulden kosten en zal eind 1977 gereed zijn. Maar met het opnieuw inrichten van de zalen zal dan nog wel een half jaar gemoeid zijn zodat de opening medio 1978 zal geschieden. Ik hoorde twee klachten. 1. Het mi nisterie streeft naar vormen van scho lengemeenschappen, maar op scholenge meenschappen met lager technisch en hulshoudonderwijs kreeg men alle exa- menpapieren gescheiden voor beide af delingen aangevoerd, terwijl de leerlin gen allemaal hetzelfde werk gaan ma ken. Een boel nutteloos werk om het allemaal uit te zoeken; 2. Bij de vragen waren liefst vier verwijzingen naar de tekst onjuist. Dat geeft weer de nodige extra verwarring. Waarom kan examen werk niet foutloos zijn, luidde de beken de vraag. ROTTERDAM. Vandaag of morgen zullen in Nederlandse groentewinkels de eerste Malta-aardappelen te koop zijn Malta’s, geteeld uit Nederlands pootgoed, zullen er voorlopig nog mondjesmaat zijn. De groep importbedrijven hoopt van nu af om de acht of negen dagen ongeveer duizend ton te kunnen aanvoe ren, maar het verkrijgen van scheeps- ruimte is niet zo eenvoudig. Over een goede maand zullen de aanvoeren rui mer wonden. DEN HAAG (ANP). Een brugperio de, die het gehele secundair onderwijs omvat, die afhankelijk van de leerlingen een, anderhalf of twee jaar duurt en die aansluit op Jager beroepsonderwijs, MA VO en ongedeeld VWO-HAVO. Dit moet er komen in de plaats van de midden school. Het wordt voorgesteld door: de verenigde hogere technische scholen, de scholen voor hoger economisch en admi nistratief onderwijs, de scholen- voor ho ger laboratoriumpersoneel en de hogere zeevaartscholen in ons land. De Universiteit van Zambia, die op 9 februari j-1. werd gesloten na tegen de regering gerichte demonstraties, is giste ren heropend- De betogingen van febru ari hadden geleid tot hevige botsingen met de politie. Een aantal stafleden en studenten werd gearresteerd. Vijf van hen onder wie twee Nederlanders werden uitgewezen. In de Hongaarse hoofdstad Boedapest is eind vorige week een baby geboren met twee hoofden. Het kind heeft vijf uur geleefd voor het overleed aan com plicaties. Weer in binnen- en buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Lelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboei Las Palmas New York Tunis Met acht van de negen grote gemeenten is overeenstemming bereikt over het voor rijksrekening dekkend maken van de exploitatielasten van de vervoers ondernemingen. Dit betekent wel dat de gemeenten dan elders maatregelen zullen moeten treffen om de begrotingen in evenwicht te krijgen. het Openbaar Ministerie in bepaalde ge vallen mag afluiisteren. Hij deed toen de toezegging dat er periodiek gegevens over dat «fluisteren zouden worden vrij gegeven- Amnesty Internationaal heeft gisteren meegedeeld dat het een petitie aan Uru guay heeft doorgezonden waarin 40 pro minente activisten voor de mensenrech ten protesteren tegen de behandeling van gedetineerden in deze Latijnsameri- kaanse staat. Onder de ondertekenaars is Nobelprijswinnaar Sacharov- De dertienjarige Godelieve Willez uiit het Belgische Tongeren is bij een heel merkwaardig ongeval omgekomen. Het meisje bracht een pan met warm eten van haar ouderlijk huis near haar grootmoeder. Ze struikelde in de tuin en viel zo ongelukkig dat het deksel van de pan haar halsslagader doorsneed. Op het moment dat ze werd gevonden had ze al zoveel bloed verloren dat ze tijdens haar overbrenging naar het ziekenihiuis over leed. Het medisch-juridisch comité politieke gevangenen een groep artsen en juris ten die zich onder meer bezighoudt met het onderzoeken en kritisch begeleiden van de situatie waarin mensen gevangen of in hechtenis gehouden worden) stelt naar aanleiding van publikaties een on derzoek in naar het gebruiken in Neder landse huizen van bewaring van de zgn- „fiets”. Het is een cementen bed, waar gevangenen op vast worden gebonden teneinde hen te kalmeren. De „fiets”, die overigens geen wettelijke basis heeft, zou volgens het comité in verschillende en misschien zelfs praktisch alle huizen van bewaring in Nederland worden ge bruikt. Paus Paulus heeft de eerwaarde Bo leslav Filipiak benoemd tot aartsbis schop van Plestia, aldus is gisteren be kendgemaakt door het Vaticaan. Filipiak is een van de negen prelaten die op 24 mei door de paus tot kardinaal benoemd zullen worden. De 71.000 kandidaten van MAVO-4 begonnen hun eindexamen met een stuk van Roel van Duyn en iedereen vond dat wel een aardige, actuele tekst. Een enkele docent klaagde dat het onderdeel tekstverklaring bij het MAVO te een voudig is geworden. Iedereen kan zo langzamerhand een redelijk cijfer halen, terwijl de werkelijk goeden zich niet meer kunnen onderscheiden, heette het. De hoofdverpleger had volgens zijn zeggen evenmin tijd voor het doorlezen van de lijst van medicamenten met hun uitwerking, waarvan hij een exemplaar thuis en een in de kliniek had liggen. „Dat interesseerde me niet „Heeft u dan nooit iets gelezen over de uitwer king van Insuline?”, vroeg daarop mr. Hermesdorf. „Nee, ik nam aan dat het geen gevaar kon”, repliceerde hij laco niek. een stukje uit het Dagblad Oosten. Volgens de groep is de kwaliteit van de Malta-aardappelen dit jaar erg fijn en de prijs „pittig”. Het grootste deel van die pittige prijs zal ten goede komen aan de Maltese boeren, die er nu mis schien genoeg aan overhouden om hun irrigatiesysteem te verbeteren. Na 20 mei komt er op de Malta’s, net als op alle vroege aardappelen van buiten de EEG, 21 percent invoerrecht. Over de Nederlandse tekst bij het voorbereidend wetenschappelijk onder wijs gistermorgen niets dan goeds. Het ging om een stuk uit het boek „Cultuur in stroomversnelling” van prof. Van Peursen. Een nieuwtje was dat er illus traties in de tekst stonden. Wat moest je daar nou mee doen, vroegen velen zich af. En de vele voorbeelden die de auteur gebruikte maakte het ook al niet ge makkelijker. De 2100 woorden moesten tot maximaal 400 woorden worden te- CINCINNATI (Reuter). Een Ameri kaans federaal hof van beroep heeft gisteren een beroep verworpen, dat Ja mes Earl had aangetekend tegen zijn veroordeling in 1969 tot 99 jaar gevange nisstraf wegens de moord op dr- Martin Luther King. De ijveraar voor de burgerrechten van de Amerikaanse negers werd in 1968 ■door een sluipschutter doodgeschoten, toen hij op het ballkon van een hotelka mer in Memphis startd. Ray werd des tijds schuldig bevonden, nadat hij schuld had bekend. Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat wil overleg plegen met de Nederlandse ereniglinig voor Revalidatie over het invoeren van een noodsignaal- te'ken voor gestrande gehandicapte auto mobilisten. Wellicht kan worden gedacht aan een spiegelei (zoals dat op stations wotdt gebruikt), aldus'de minister giste ren in zijn antwoord op schriftenjke vragen van twee KVP-Kamerleden, de heren Cornelissen en Kleisterlee. De grootste belangstelling was er gis teren ongetwijfeld voor de nieuwe ein dexamens van het lager beroepsonder wijs, waaraan nagenoeg alle huishoud scholen, het merendeel van de land bouwscholen en van de scholen voor lager economisch en administratief on derwijs en ongeveer de helft van de lagere technische scholen deelnemen. De eerste indruk: men heeft met de nieuwe C-examens aardig weten te mikken. Gistermorgen werd begonnen met een redelijke Engelse tekst, waarover 20 vragen in het Engels moesten worden beantwoord. Hoewel men nog niet weel hoe de normering zal uitvallen, was men op veel scholen zeer tevreden. Er zaten wel een paar moeilijke woorden in de tekst, maar die kon je uit het zinsver band toch wel achterhalen. WOENSDAG 12 MEI zon- en maanstanden zon op 4.51 uur onder 20.23 uur maan op 18.52 uur onder 3.57 uur 25 29 31 32 30 22 22 30 18 29 14 25 19 27 16 De Tweede-Kamerieden Roethof en Franssen (PvdA) hebben gisteren minis ter van Justitie Van Agit sehniftelijk gevraagd een inzicht ta geven in de omvang van het afluisteren van tele foongesprekken voor justitiële doelein den. In juli 1974 gaf de minister toe dat op 18 mei in het te Amsterdam De Officier van Justitie, mr.J. Booster, had de verdachte in vijf gevallen het onbevoegd uitoefenen van de genees kunst ten laste gelegd. Op de zitting gaf Frans toe vijf patiënten met valium te hebben ingespoten. Gewoonlijk is dit niet gevaarlijk. De arts van de kliniek, mevrouw Y. Vijgen-Duif, legde de presi dent van de rechtbank, mr. G. Hermes dorf, uit dat valium zo onschuldig is, da! zelfmoordpogingen hiermee altijd mis lukken. Toch dacht de hoofdverpleger, dat het gevaarlijker was dan insuline, tenminste volgens zijn zeggen. Tn ieder geval ge bruikte hij het medicament om de pa tiënten „rustig te maken”. De president legde naast deze woorden een verkla ring, die verdachte eerder voor de politie had afgelegd: „Ik spoot tien mg valium. Een paar uur later is de patiënt overle den. Ik wist wat ik deed. Ik heb het leven van deze patiënt opzettelijk ver kort". Het betrof de 68-jarige heer G. Gehring, die in oktober 1973 in de kli niek overleed1. Volgens de arts was er geen enkele aanwijzing, dat de man zo vlug het leven zou verlaten. De president vroeg de verdachte giste ren of hij de patiënt Gehring ook insuli ne had toegediend. „Nee. daar durf ik op te zweren”, was het verontwaardigde antwoord van de hoofdverpleger. Toch was het opvallend, dat deze patiënt kort voor zijn overlijden een te laag bloed suikergehalte had. Dal was. zo beweerde de arts van de kliniek, nooit bij deze man voorgekomen. „Dan moet iemand anders het gedaan hebben", concludeerde de verdachte daarop. Uit het onderzoek van de Nijmeegse hoogleraar prof. E. .1. Ariëns. blijkt, dat deze patiënt hoogstwaarschijnlijk aan een overdosis insuline is overleden. Met de 83-jarige heer Op het Veld, die in december 1973 in de kliniek overleed, was het hetzelfde. De rechtbank kwam er niet achter of de hoofdverpleger nu wel of geen insuline bij deze man heeft gespoten. Eerst zei verdachte dat hij een keer een valiuminjectie had gegeven. Daarna werden het er twee en vervol gens verklaarde hij een lieer valium en een keer insuline te hebben gespoten. M - -aS a 2 1 SJS i c o 8.1 0 0.4 4 10 0 o o o o o o 17 o 1 Voorlichting en propaganda voor een „beheerster’’ gedrag bij en op oversteek plaatsen hebben volgens de SWOV tot nu toe weinig effect gehad. Vooral oude re voetgangers blijven weinig inzicht vertonen in een veilig verkeersgedrag. Zij (en de jonge kinderen) zijn vaker dan anderen het slachtoffer van ver keersongevallen. Alcoholgebruik blijkt bij voetgangersongevallen verrassend vaak te worden geconstateerd, meer nog dan bij automobilisten. De kans dat de politie een voetganger betrapt op een verkeersovertreding is uiterst gering ge bleken. Andere maatregelen, zoals beperking van het autogebruik op tijden en plaatsen waar dat nodig is, zullen ook moeten worden getroffen. „Het plan mist kracht, planmatigheid en tempo", aldus mw. N. Smit-Kroes (VVD), die daaraan toevoegde hiermee de NS-directie te citeren. Van der Doef (PvdA) projecteerde de traagheid en vaagheid van het plan op de besluite loosheid van het kabinet. „Ik verwijt dit kabinet een te traag tempo in het ont wikkelen van plannen; ik verwijt dit kabinet eveneens een te lage prioriteit voor het verkeers- en vervoersbeleid. Wij doen op een geweldige manier aan bellenblazerij als we alleen maar verha len houden, doelstellingen formuleren, of het er nu tien of twaalf zijn, en uitgangspunten opschrijven zonder tot een beleid te komen dat daarop is afge- stemd”, zei hij. Westerterp was wel ingenomen met de steun die hij kreeg om in het kabinet meer geld voor het MPP los te krijgen, maar hij verzette zich tegen de kleur loosheid en vrijblijvendheid die hem via het meerjarenplan toegeschreven wer den. „Wie is er nu autopester de bewindsman die het allemaal maar op zijn beloop laat tot het verkeer muur vast komt te zitten, of hij die een koerswijziging van slechts enkele graden bepleit teneinde op den duur dat essentië le verschil te bereiken?”, zo vroeg hij. Om dit te durven, zag hij zichzelf niet als een tegen windmolens vechtende Don Quiehotte, zoals de WD hem ver weet, maar veeleer als een „Tjerk de Stoute,” Gezien de enorm stijgende verliezen van het openbaar vervoer, gaf Wester terp wel toen niet meer de bevordering van het openbaar vervoer op zichzelf als eerste doelstelling te zien, maar bevor dering van het gebruik ervan. En gege ven de keus die de Nederlanders al lang geleden hebben gemaakt pro-auto niet het terugdringen van alle autover keer, maar beperking van de groei van het autopark en van het gebruik van de auto. Redelijk achtte Westerterp het dat de overheid een zegje krijgt in het peil van het openbare stadsvervoer, ten koste van de autonomie der gemeentebesturen, „als het rijk de stadstekorten compen seert en daardoor andere zaken moet laten liggen.” DEN HAAG (ANP). Als het gaat om het indienen van nieuwe plannen nemen de beleggers in huurwoningen voor de particuliere sector een af- wachtnde houding aan. Minister Gruij- ters heeft dit gisteren meegedeeld aan de Eerste Kamer die volgend week het beleidsdebat over de begroting van volkshuisvesting zal houden. Tot 1 maart jongstleden was er bij het departement van volkshuisvesting geen enkele aanvraag binnengekomen vooi het bouwen van huurwoningen in de particuliere sector onder de nieuwe, zo geheten dynamische kostprijsregeling. Wel zijn enkele aanvragen ontvangen voor de bouw van bejaardenwoningen door niet-winstbeogende instellingen. I Vrij zonnig en droog, later kans op regen Middagtemperaturen ongeveer 17 graden. Aantal uren zon: 2 tot 11. Min. temp.; om streeks 8 graden. Max. temp.: omstreeks 17 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 nercent. Tenslotte werden het twee injecties met valium en daar bleef hij tenslotte bij. Dit soort tegenstijdige verklaringen wekte de woede op van de president; „Dit kan voor ons aanleiding zijn aan te nemen, dat u liegt”. In weerwil van wat hij eerder had gezegd, bleef verdachte gisteren vblhou- den, nooit iemand uit het leven te heb ben willen halen. De president telde op een gegeven ongeblik de vele keren dat verdachte in het proces-verbaal spreekt over de drukte op zijn afdeling en het vele werk, dat sommige patiënten met zich meebrachten. Telkens klaagt de hoofd verpleger over een tekort aan personeel. Mr. Hermesdorf vergeleek de personeels bezetting in de kliniek met de landelijke pei-soneelsbezetting van de Lückerheide- situatie. Uit de cijfers blijkt, dat de personeelsbezetting van de Lückerheide kliniek over de laatste paar jaren aan merkelijk hoger lag dan bet landelijk gemiddelde, De president wees de verdachte voor de zoveelste keer op zijn poetswoede. De hoofd verpleger liet zijn personeel extra veel tijd besteden aan het schoonhouden en op orde houden van de afdeling. Zelfs de planten kregen extra veel aan dacht. „Ik vind dat poetsen niet overdre- ven”, zei verdachte, „de patiënten moes ten er hygiënisch bijliggen". Zijn raads man, mr. J. Hermans, viel hem bij, dooi de rechtbank erop te wijzen, dat ver dachte hiervoor eigenlijk een pluim ver diende. Daar kon de president inkomen, maar mj begreep niet, dat <fe verdachte wel tijd kon vinden voor het poetswerk, maar niet voor de medische verzorging van de patiënten.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2