Colin Ayre gaat nu al weg bij Telstar I Thoonen: Coopman net een computer DE VISSER NAAR RWDM Zege Cees Priem in Spaanse tour ■■11 Ralf Edström uitgeschakeld I Loop niet voorbij aan iemand die onpartijdig is. 1 jjjf ||S iff Statisch Verlenging Onverstandig HOOFDPARTIJ IN SPORTPALEIS AHOY SF Sterker Interessant werk met doorgroei mogelijkheden i~ si j WOENSDAG 1 2 MEI 197 6 SPORT 21 2ü V rei Ir H| lil HOOGOVENS IJMUIDEN 22 20 20 40 30 35 30 35 40 20 40 35 35 20 2. J. 2. 2 j_ 3_ 2_ 3_ 1 J. 2 2 j_ 2 2 2 i 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 iff". Onpartijdigheid is erg belangrijk bij verzekeringsadviezen. Dat geeft u de grootste kans dat u de juiste verzekering sluit. Zoek dus een onafhankelijke professionele verzekeringsadviseur op. Hij is te herkennen aan deze ronde sticker op z’n deur of raam. IE VOOR BECKENBAUER STAAT ZEGE VAST (Van onze speciale verslaggever) Hockeyteam op kunstgras (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) b (Van onze sportredactie) SPORT TOTO Nr, 20 basistip (ADVERTENTIE) j=l PIETER MUL litiii lH g (publikatie van Delta-Uoyd, die vindt dat u geen verzekeringen moet sluiten zónder onpartijdig advies vooraf) 4B toto-tips li :i :li; STOCKHOLM. Ralf Edström is dins dag tijdens de wedstrijd Zweden-Dene- marken (1-2) ernstig geblesseerd geraakt aan zijn linkerbeen. Hij is voor twee a drie wedstrijden uitgeschakeld en daar om is zijn meedoen tegen Feyenoord op 29 mei onzeker. Ayre: „Ik had geen communicatie met de trainer’’. zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. seizoen diende, zal hij dan ook niet meemaken. Ayre: „Ik heb er geen zin meer in. Er was totaal geen communicatie met de trainer en ook niet met het bestuur”. Gistermiddag maakte Colin Ayre zjjn laatste Telstar-training mee. Over zijn toekomst in Engeland verkeert ook hjj nog in het ongewisse. I In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- Hoogovens heeft dat werk in ploegendienst voor mannen tot 45 jaar. Zoekt u een goedbetaalde baan in een klein team en met uitstekende sociale voorzieningen? Bel dan 02510 - 94000 of schrijf naar Hoogovens (zonder postzegel), Antwoordnr. 94000, IJmuiden. ROTTERDAM Zwaargewicht-kampioen Hennie Thoonen heeft in elk geval één ding op zjjn aanstaande tegenstander Jean Pierre Coopman voor: hjj heeft de Belg tijdens een boksgala in actie gezien terwjjl Coopman zjjn opponent alleen maar van horen zeggen kent. De Nederlandse titelhouder reisde afgelopen vrijdag naar Izegem om daar Coopman zjjn heroptreden te zien maken na het gevecht dat de Belg een paar maanden terug in Porto Rico tegen wereldkampioen Ali heeft geleverd. Thoonen was danig onder de indruk van de prestatie van Coopman tegen de Malinees Ba Sounkalo. „Die man is net een computer, Hjj bljjft maar gaan, hij houdt zich geen moment in. Toen ik hem die partij tegen Ali op tv zag maken vond ik hem niet ge vaarlijk. Hjj was toen erg afwachtend, maar tegen Sounkalo liet hjj heel wat anders zien”. De vermoedelijke opstellingen: Bayern München: Sepp Maier Jonny Hansen, Georg Schwarzenbeck, Franz Becken bauer en Udo Horsmann Franz Roth, Bernhard Durnberger en Josef Kapell- mann Karl-Heinz Rummenigge, Gert Muller en Uli Höness. m. 1’ voor- ff. in iet 2 Tel. NIJMEGEN (ANP). De 41-jarige trainer van NEC, Piet de Visser, heeft een tweejarig contract getekend bij de Belgische eerste-divisieploeg RWD Mo lenbeek. De Visser, wiens contract bij NEC op 30 juni afloopt, wordt de opvol ger van Felix Week. tzijde vrij incl. voor Drie- r. L. Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern 47 -58 35 18 16i 67 Bin 27 58 dit seizoen thuis- wedstrijden 15 13 2 J 28 15 4 5 6 13 15 6 5 4 17 15 4 9 2 17 15 2 8 5 12 15 13 2 0 28 15 5 5 5 15 16 5 3 8 13 15 10 3 2 23 18 9 4 3 12 16 3 6 M2 16 14 1 1 29 16 12 3 1 27 1 2 3/1 1 3/1/2 1 2/3 1/3 1 1/3 3/2/1 1/3/2 1 _1_ j. _2 2 1 1. FC Twente - Telstar 2. Eindhoven - Ajax 3. MW - Sparta 4. NEC - Excelsior 5. GA Eagle» Den Haag 6. Feyenoord - Roda JC 7. FC Amsterdam - PSV R. FC Utrecht - Graafschap 9. AZ '67 - NAC 10. Heerenveen Groningen 11. Vlaardingan - Dordrecht 12. FC VVV - Vitesse 13. Haarlem - Cambuur ircentages 20 70. 20 30 30 20 45 20 20 20 35 30 10 pei 60 10 40 40 35 50 20 40 60 40 30 35 70 Thoonen, het laat zich raden, heeft dezelfde plannen- „Ik wil niet zeggen dat ik beter was dan Lubbers, maar wel sterker. Iedereen weet nu wel dat ik een klap kan uitdelen. Daar zal ook Coop man niet tegen kunnen, alhoewel hij juist een type is dat erg veel incasseert”- De wedstrijd, die om kwart over acht in Glasgow begint, staat onder leiding van de Hongaar Palotai, geassisteerd door zijn landgenoten Munch en Tatrai. Niet alleen Franz Beckenbauer gelooft in een voor de FC Bayern vrij eenvou dige finale, maar vrijwel alle Westduitse supporters, die in de loop van dinsdag rumoerig bezit namen van het koude en regenachtige centrum van Glasgow, zijn daar heel erg zeker van. De finale, zo vinden ook zij, is al een paar weken geleden gespeeld, toen Bayern München in een tweetal wedstrijden afrekende met Real Madrid, zij het dat de totale uitslag van de wedstrijden niet door iedereen met instemming werd begroet. Kersverse titelhouder Thoonen en Je an Pierre Coopman vormen het duo dat maandag 31 mei de hoofdpartij bokst op het gala dat het Rotterdamse sportpaleis Ahoy organiseert- Voor het eerst sinds eind '74 heeft Ahoy weer iets dergeligks op touw gezet en dat in samenwerking met manager Ruhling, de man met de vereiste promotors-licentie. Maar liefst vijf profpartijen biedt het programma dat de come-back van Fighting Mack te zien zal geven (tenzij de Antilliaan zich weer eens een keer terugtrekt). Ook Rudi Koopmans. de ongeslagen man in het middengewicht, is een trekker voor het publiek waarvan de organisatie hoopt dat het met minstens 3000 man vertegenwoordigd zal zijn. Cupfinale stonden, hebben wij de ons opgedrongen rol van favoriet-zijn ook maar ternauwernood waar kunnen ma ken”. Nadat hij eerst De Graafschap naar de eredivisie bracht, tekende De Visser in 1974 een driejarig contract bij NEC, dat juist uit die eredivisie was gedegradeerd. Binnen een jaar maakte De Visser NEC kampioen van de eerste divisie en ver volgens een van de betere middenmoters in de eredivisie. Dankziij een clausule in zijn contract, waarin stond dat De Vis ser na twee jaar bij NEC weg mocht indien hij zich financieel aanzienlijk kon verbeteren, verliep de overgang naar RWD Molenbeek vrijwel probleemloos. kf® fes ni::i.;:: Bondscoach Wim van Heumen: „Au stralië is in de poule waarin wij in Montreal zijn ingedeeld een van onze zwaarste tegenstanders. Het lijkt op het eerste gezicht misschien onverstandig om juist tegen deze opponent aan te treden, maar dat zie ik toch anders. Van het Australische hockey-van-het-moment is in feite betrekkelijk weinig bekend. Daarom beschouw ik het als een voor deel om in een paar wedstrijden (de Australische ploeg ontmoet Nederland ook nog een keer in een oefenduel) een beetje kennis te maken met het spel letje dat die gasten spelen.” De hoofdrollen zijn natuurlijk wegge legd voor Thoonen en Coopman. De Eindhovenaar verwierf zich snel roem door de wijze waarop hij een paar weken terug de Nederlandse titel in het zwaargewicht veroverde tegen Jan Lub bers- Thoonen had een grote puntenach- terstand tegen Lubbers maar zijn oer- harde rechtse deed de onvoorzichtige Lubbers in de tiende ronde sneuvelen. Jean Pierre Coopman: „Nee, ik heb het zelf niet gezien maar manager Char les de Jager wel. Ik moet erg oppassen voor die rechtse. Het gevecht dat ik vrijdag van Sounkalo won was erg goed. Het was mijn eerste duel sinds de ne derlaag tegen Ali en ik geloof wel dat ik tevreden mag zijn. In mijn carrière heb ik twee keer buiten België gebokst en even zovele keren verloren. Ik zal echter bewijzen dat het ook anders kan, dat merkt Thoonen wel. Als ik voor een Europees titelgevecht in aanmerking wil komen zal ik toch van mensen als hem moeten winnen”. „Als ik zeg dat we tegen St.-Etienne een redelijke kans hebben om te win nen, bedoel ik uiteraard niet dat deze tegenstander onderschat zal worden, maar gewoon dat ik vind dat dit Bayern de laatste tijd weer enorm sterke wed strijden heeft gespeeld. De pogingen om bij Bayern München precies het juiste midden te vinden tussen het meer ver standige, weliswaar wat meer statische voetbal, en het 90 minuten durende pressievoetbal dat in de Bundesliga door de meeste ploegen wordt geprefereerd, lijkt me toch geslaagd te zijn. Bovendien hebben we dit seizoen veel minder vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, zodat er van voetbalmoeheid bij de spe lers nog altijd geen sprake is”. laatste 3 seiz. 11 3-1 2 0/2 1 ,0 2 1 1 0-8 3 2/1 2 2 1/0-0 3- 1 20 0 1/1-5 4- 0 8-0 /2 4 12 21 11/13 3 2 3-1 /I 4 2-4 0 0 2 2/2 0 4-1 - /0 3 2 2 0-0 3-1/0 2 0 0 1-0 0 1/1-1 Z6-2 UTRECHT. Een bijna voltallige hockeyselectie (alleen de met het mili taire team in Frankrijk verblijvende Theodoor Doyer ontbrak op het appel) is gisteravond op het splinternieuwe kunst - grasveld op de accommodatie van het Utrechtse Kampong begonnen aan de oefencampagne voor Montreal. Een vrij intensieve campagne, want in de periode tot zondag 4 juli staan er vijf officiële interlandwedstrijden en ten minste tien oefenduels op het programma. Manager Henk Ruhling hoopt ook op die beslissende klap van Thoonen. „Als Hennie dit gevecht wint, acht ik het zelfs niet onmogelijk dat Ali in een treffen geïnteresseerd kan worden. Als je namelijk bij de Amerikaanse televisie maar kan zeggen dat jouw bokser kam pioen van een of ander land is. dan zit je goed. Lukt dat niet, dan wil ik Thoonen voor de Europese kroon laten Wat inderdaad juist is. Twee jaar geleden in Brussel hadden de Duitsers een tweede wedstrijd nodig dank zij een doelpunt van Georg Schwarzenbeck in de laatste minuten van de tweede velenging tegen Atletico Madrid (1-1 en 4-0). En vorig jaar in Parijs moest er flink wat hulp van de Franse scheids rechter Kitabdijan aan te pas komen om uiteindelijk de door Franz Roth gepro duceerde 1-0 voorsprong op Leeds Uni ted vast te houden. Desondanks blijft der Franz bijzonder optimistisch over de uiteindelijke uitslag tegen St.-Etienne, hoewel hij wel na drukkelijk wenst te onderstrepen dat een positief resultaat behaald zal wor den door Bayern München, en niet door de FC Beckenbauer, zoals vaak in West Duitsland wordt gesteld. St.—Etienne: Ivan Curkovic Gérard Janvion, Oswaldo Piazza, Christian Lo pez en Pierre Repellini Dominique Bathenay, Jean-Michel Larqué en Chris tian Sinaeghel (Jacques Santini) Pa trick Revelli, Hervé Revëlli en Christian Sarramagna. Op het astroturf-gras van Montreal (anders van samenstelling dan de tral- ningsaccommodatie in Utrecht, die een tapijt van poly gras heeft) gaat Neder land meteen door met de pogingen om tijdig in het vereiste ritme en de juiste vorm te komen. Een dag na de geplande aankomst (11 juli) wordt, als alles vol gens plan verloopt, een wedstrijd tegen de regerende olympische kampioen West-Duitsland gespeeld. GIJON (AFP) De Nederlander Cees Priem heeft gisteren in Gijon de veer tiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij legde de 249 kilometer van Palencia naar Gijon af in 7 uur, 33 minuten en 21 seconden. De Spanjaarden Perurena en Ordiales werden respectie velijk tweede en derde in dezelfde tijd als Priem. Na de diskwalificatie van Eric Jaques wegens het gebruik van doping, is Dietrich Thurau leider in het algemeen klassement. Algemeen Klassement: 1 Thureau (Wdl) 69 uur, 46 mln. en 2 sec.. 2 Agostinho (Por) 69.46,58, 3. Mairzaneque (Spa) 69.47,06, 4 Kuiper (Ned) 69.47,07, 5 Knetemann (Ned) 69.47.13, 7 Priem (Ned) 69.47,29, 10 Pronk (Ned) z.t., 32 Van den Hoek 69.54,53, 40 Karstens 70.10,39, 43 Den Hertog 70.16,59, 47 Jan van Katwijk 70.23,24, 48 Prinsen 70.24,21. Tegen Europees kampioen Spanje, waartegen begin vorige maand tijdens het toernooi in de Schotse hoofdstad Edinburgh een 0-1-nederlaag werd gele den, wordt op zaterdag 22 mei een begin gemaakt met het kwintet officiële inter lands. Op die dag ook wordt het dinsdag officieus in gebruik genomen kunstgras- veld officieel geopend. De andere inter- land-tegenstanders zijn Canada (vrijdag 11 juni in Utrecht, en 12 juni te Rotter dam, waar dan de tweede kunstgrasac commodatie van Nederland gereed zal zijn) en Australië (zondag 27 juni en dinsdag 29 juni in respectievelijk Rotter dam en Utrecht). (Van onze sportredactie) VELSEN. Colin Ayre gaat weg bij Telstar. Niet aan het einde van dit seizoen, maar morgen al vertrekt de 23-jarige Engelsman naar zjjn vader land. De laatste wedstrijden van de ploeg, die hjj vanaf het begin van dit Schwan: „Niet alleen bestaat er een mogelijkheid dat zowel Franz Roth als Jupp Kapellmann door blessures de fi nale niet kunnen spelen, maar daarnaast heeft Bayern met die favorietenrol in het verleden altijd al problemen gehad. De vorige malen dat wij in de Europa- berg m eigen gelederen heeft) in een testpartijtje over driemaal 30 minuten de eerste sparringpartner van Van Heu- mens selectie. Andere oefentegenstanders zijn onder meer Jong Oranje (15 mei), Spanje (23 mei), België (25 mei), Canada (9 juni), de nationale militaire ploeg (17 juni) en Australië (30 juni). Van 2 tot en met 4 juli verblijft de 16 man sterke Nederlandse selectiegroep in Barcelona, waar twee of drie oefenwed strijden tegen Spanje zullen worden af gewerkt. De mogelijkheid bestaat dat wereldkampioen India op vrijdag 18, dan wel zondag 20 juni voor het spelen van een wedstrijd naar Nederland komt. De Aziaten spelen in ieder geval op zater dag 19 juni in Parijs tegen België, en coach Van Heumen zou erg graag de kans willen benutten om voor het begin van het olympisch toernooi de eerste tegenstander in Montreal te ontmoeten. Wiel Coerver wordt door de Indone siër Ilyas Hadads als bondscoach van Indonesië opgevolgd- De UEFA heeft het programma be kend gemaakt voor het finaletoemooi van het Europese kampioenschap voor landskampioenen- Wanneer Nederland zich via België plaatst, komt het 16 juni uit tegen de winnaar van Tsjecho-Slo- wakij eSovjetUnie. Het Nederlands militaire voetbalelf tal versloeg in Heerde in een oefenwed strijd zaterdag eersteklasser WHC (We- zep): 2-0. Tennisser Connors versloeg de Bra ziliaan Thomas Koch in het traditionele 150.000 dollar-toernooi in Las Vegas: 6-2, 6-2. Tanner zegevierde over Steward (6- 7, 6-2, 6-2), Rosewall klopte Hewitt (6-0, 6-0), terwijl Andrews van Richey ver loor. Met de indrukwekkende reeks oefen wedstrijden wordt overigens vanavond al een begin gemaakt. In het Amstel- veense Wagener-stadion is de onttroonde landskampioen Amsterdam (dat zijn Montreal-gangers Jorritsma en Kranen- Overigens is Joop Castenmiller, de trainer, heit niet eens met Ayre’s ziens wijze. Castenmiller: „Het is flauwekul, wat-ie zegt. Ik heb gistermiddag nog een gesprek met hem gehad en toen gaf hij me in alles gelijk. Hij heeft tegen mij gewoon erkend dat hij mentaal onvoldoende bagage heeft. Hij is onevenwichtig. Technisch en conditioneel heeft hij genoeg in huis, maar men taal bleef hij zwaar onder de maat”. FC Bayern-manager Robert Schwan is met die uitspraak van Franz Beckenbau er voor het blok gezet. Haastig probeert hij nog wel de sympathie van de Schot ten die overigens al lang voor deze wedstrijd nadrukkelijk gekozen hebben voor St.-Etienne, omdat Bayern aanvan kelijk niet op Hampden Park wilde spelen voor de Zuidduitsers terug te winnen, door een aantal redenen op te sommen die Bayern München beslist niet tot zo’n torenhoge favoriet bestem pelen als iedereen wil geloven. iil Franz Beckenbauer: „Bayern speelt de laatste tijd sterke wedstrijden’’. Beckenbauer: „Dat zegt men nogal dikwijls, ja, FC Bayern is Beckenbauer. Ach, het streelt natuurlijk wel de eigen waarde, maar het is en blijft de grootst mogelijke onzin. Waar zou ik zijn als de anderen er niet waren. Müller en Hö ness bijvoorbeeld zijn toch regelrechte klassespelers, die zich beiden na een lange periode van inactiviteit door wat vervelende blessures weer uitdrukkelijk hebben gemanifesteerd”. uit- wedstrijden 15 3 7 5~Ï3 15 5 6 4 16 15 2 7 6 11 15 3 2 10 8 15 3 4 8 10 15 6 5 4 17 15 8 2 5 18 15 1 6 8 8 16 2 4 10 8 16 6 5 5 17 16 2 4 10 8 16 5 6 5 16 16 3 4 9 10 ad» i« voor zes kolommen 1 1 1 1 2 2 2 2 2 3 113 3 11111 3 12 13 11111 2 2 2 2 3 13 3 11 11111 1 3 3 3 1 3 2 2 1 1 113 3 2 1 1 1 1 1 1 IM8l/:::::-!li'-::: GLASGOW Voor Franz Becken bauer, de meest bewonderde en dus meest beroddelde voetballer in West- Duitsland, staat het voor de derde maal winnen van de Europa Cup door de FC Bayern München aan de vooravond van het treffen met de Franse kampioen St.Etienne ai zo goed als vast. Becken bauer: „Wij hebben niet alleen meer Europa-Cupervaring, maar bovendien is dit een van de laatste mogelijkheden om een gedeeltelijk mislukte competitie als nog te redden. Iedere speler van FC Bayern die vanavond in het Hampden Park tegen St.-Etienne aantreedt, is daar ten volle van doordrongen”. gaan vechten. Het aantal Europese zwaargewichten van klasse is nu een maal niet groot”- Het interessante treffen bij het gala in Ahoy is dat waarbij Rudi Koopmans is betrokken. De 28-jarige Nederlander is in 20 duels ongeslagen en komt uit tegen de Engelse middengewicht Jean Magdzi- arz. Als Koopmans dat record hand haaft. heeft hij een prima kans op een Europees titelgevecht. De officiële uitda ger van titelhouder Sterling, de Frans man Jean Mateo, is namelijk verleden week knock-out gegaan tegen zijn land genoot Tónna. Ruhling: „Ik weet niet precies of Mateo zich nu zelf terugtrekt of dat wellicht de Europese Boksunie dat doet. Koopmans zou in dat geval van reserve tot uitdager promoveren”- Als Fighting Mack het niet opnieuw op het laatste ogenblik laat afweten zoals in december het geval was, beleeft Ahoy het heroptreden van een voormali ge Europees kampioen in het welterge- wicht. Mack zag onlangs James Vrij diens eerste nederlaag lilden tegen de Engelsman Kevin White en tegen hem neemt de Antilliaan het op. Mack heeft een jaar niet gebokst- In zijn laatste gevecht moest hij de zwaarweltertitel laten aan Ben Zwezerijnen. Naast genoemde partijen figureren ook nog Adrie Huiussen en Sugar Ray in een treffen over zes ronden in het zwaarwelter. De Antilliaan Fighting Neli is de opponent van de Maastrichtenaar Jimmy Verstappen- Deze zwaargewich ten hebben ook voor zes ronden gete kend. r::. |::iiüüii:::

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21