Van Kempen-avond Three Degrees Mazes MUZIEK UIT. TONEEL ALLERHANDE Moordenaar •Ketelsiïow *Pk..ï AMSTERDAM! wijzen etheus 17 1 3 MEI 19 7 6 Muziek en toneel Tentoonstellingen £25 Bioscopen i«: Of donderdag |c van het van het „Don’t De Ketelshow met Fred van Deth en Jasper Postma. 11 sma andags gesloten. De tentoonstelling wordt zondagmiddag om 16 uuir geopend Poëzie hardop. In hetzelfde Koetshuis zal Huub Oosterhuis woensdagavond op uitnodiging van de Velser Kunstkring Voor allen een lezing’ houden over Poëzie Hardop. Oosterhuis is de artistieke leider van Poëzie Hardop voor welke groep hij theaterproducties maakte over onder meer Neruda, vasalis en Jan Hanlo. Het gezelschap wil door middel van programmas over Nederlandse en buitenlandse dichters nieuwe mogelijkheden scheppen voor de poëzie. niet alleen door zijn inhoud maar ook door de fraaie vormgeving in hoge mate intrigeert, speelt zich af in heden en verleden en op verschillende niveaus die bijna onmerkbaar in elkaar overlopen. Prometheus was eerder in de Schuur te zien, maar het stuk zit zo vol symboliek dat een tweede bezoek zeker de moeite waard kan zijn. Deining. Binnen vier maanden geeft de nog jonge formatie Music Equus. Nog tot en met zondag speelt de Koninklijke Vlaamse Schouwburg in de Stadsschouwburg in Haarlem Equus van Peter Shaffer. Een psychiater krijgt een 17-jarige staljongen onder zijn hoede die een aantal renpaarden de ogen heeft uitgestoten. De psychiater krijgt een bijna vaderlijke genegenheid voor de knaap in wie hij een zuivere scheppingsdrang ervaart waarover hijzelf niet meer beschikt. Senne Rouffaer voert de regie. Moordenaar. Van Peter’s broer Anthony Shaffer gaat volgende week donderdag het toneelstuk Moordenaar dat Zuidelijk toneel Globe dit seizoen op het repertoire heeft geplaatst. Moordenaar, dat thriller-achbige trekjes heeft, schetst het beeld van een mislukte schilder die een moord met voorbedachte rade wil begaan. Hij bespreekt met zijn vriendin tal van plannen hoe zijn vrouw, die een antiekwinkel drijft, het best uit de weg kan ruimen. Maar het blijft bij plannen, want in de realisering van zijn ideeën slaagt de schilder niet. Promotheus. Camera Obscura is volgende week woensdag tot en met zaterdag in de Toneelschuur met Prometheus. Franz Marijnen laat zijn gezelschap (dat als gebruikelijk zeer internationaal is samengesteld) een zeer eigenzinnige interpretatie van deze Griekse tragedie geven. Het stuk dat Perspekt. De technische theatergroep Perspekt uit Haarlem presenteert woensdag 19 mei om 14 uur in de studio’s aan de Gasthuisvest 47 in Haarlem een demonstratie van haar introductievoorsitelling. De presentatie is hoofdzakelijk bestemd voor het onderwijzend personeel van de basisscholen in Haarlem. Naast de voorstelling waarin verschillende theaterdisciplines worden herkenbaar gemaakt wordt in het programma met de kinderen in kleine groepjes en in workshopsverband ingegaan op tal van facetten van het theater. Men kan zich voor inlichtingen wenden tot Perspekt. tel. 316312. H.”, za. i Groepstheater. Droomfiets is de naam van een gezamenlijk project van het nieuwe Haarlemse toneelgezelschap je. Het groepstheater. Dit spel, op het thema jeugd en misdaad, laat de lotgevallen van een jeugdbende zien die de burgerij per fiets het leven probeert zuur te maken. Droomfiets wordt zaterdagavond (20.30 uur) opgevoerd in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJjnuiden Com'positiekunst- Uit waardering voor de persoon en het muzikale oeuvre van de architect-componist Hendrik Willem van Kempen, bieden Haarlemse musici hem zondagavond in de grote muziekzaal van de Egelantier een muziekavond aan, waarop uitsluitend werk van zijn hand zal worden uitgevoerd. Van Kempen, die ook veel composities schreef onder het pseudoniem Garf (Componist Architect Fluitist; een bedenksel van zijn leraar Martin Lürsen), trok voor het eerst in brede kring de aandacht toen zijn muziek in de vooroorlogse jaren werd toegepast ter illustratie van het Don Quichot schimmelspel van Pieter van Gelder. Vergezeld van een reoitanit en met Van Kempen's echtgenote, die pianiste was, aan de vleugel, trok Van Gelder met zijn originele theater door het hele land- De muziek wend in het algemeen niet goed ontvangen; ze was te modem voor die tijd. Hoewel Daniël Ruyneman. destijds voorzitter van de Vereniging voor Hedendaagse Muziek en ook de hoboïst Jaap Stotijn zich voor de uitvoering van Van Kempens’ werk hebben beijverd, is het eerst dit jaar zover gekomen dat zijn composities dooi Donemus worden gedrukt. Aan de vooravond van die publikatie is er op het concert van aanstaande zondag, dat onder auspiciën van de Stichting Jeugd en- Muziek wordt gegeven, weer eens gelegenheid om met Van Kempen’s compositiekunst kennis te maken. Mliep van Luin speelt dan pianowerken; de tenor Charles Remming zal begeleid door de pianiste Ineke Don, enige liederen vertolken, terwijl Van Kempen’s jongste zoon Johan Christiaan een duo zal vormen met Frans Heldoorn, om composities voor fluit en piano ten gehore te brengen. Behalve kamermuziek voor diverse vocale en instrumentale bezettingen, waarvan een gedeelte op deze avond te beluisteren is, schreef Van Kempen onder meer symfonische werken en muziek voor 31-toonsorgel- Caecilia. We herinneren onze lezers aan de uitvoering die het koninklijk mannenkoor Caecilia vanavond verzorgt in de Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerksplein in Haarlem. Op het programma staat „Ben ik de enige winterekster” van Joop Stokkermans, en het Requiem van Perosi met als solisten Gerard Honig, tenor en Hans Zomer, bariton- Softsoul. De uit Philadelphia afkomstige Philly-sound heeft in artiesten als Billy Paul, Intruders en O’Jays uitstekende vertegenwoordigers, maar vooral in ons land zijn The Three Degrees die het specifieke geluid van de softsoul op ruime schaal ingang heb oen doen vinden. Sheila, Valerie en Fayette zijn momenteel weer in Nederland weer in Nederland voor een korte tournee die zaterdagavond (24 uur) met een optreden in de Beachclub in Zandovort een aanvang neemt. The Three Degrees worden begeleid door een 11-man sterk orkest onder leiding van Richard Barrett- In de blazerssectie zullen onder meer plaatsnemen Herman Schoonderwalt op altsax. Fred Leeflang op tenorsax, Leo Gerritsen, baritonsax en Bart van Lier, trombone, terwijl op vibrafoon Carl Schulze is te beluisteren. Rockjazz. Politiek café De Geus in de Kleine Houtstraat in Haarlem biedt vanavond een optreden van het trio van bassist Thijs Vermeulen. Vermeulen, Ernst Overveld, piano en Nico Meijer, drums, spelen jazz met een stevige rock- inslag. Zondagavond is het Amerikaanse gezelschap Jiva in De Geus te gast met een programma van country-muziek Pianist Arnold Klos uit Haarlem formeerde het Solarkwartet waarmee hij zondagmiddag (16 uur) zal optreden in het cultureel cafe De Egelantier. Groot Heiligland 61 in Haartem. Volgende week dinsdag speelt daar het trio Ernst Overveld die ditmaal saxofoon zal spelen. De avond-evenementen in zowel De Geus als in De Egelantier beginnen om 21.30 uur. Jazzcorner. Irvin Rochlin, bekend Amerikaans pianist, neemt zondagavond zijn trio (Jacques Schols op bas en Johnny Engels, slagwerk) mee naar de Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem waar hij vanaf 21.30 uur zal optreden. Martin Haak krijgt dit weekeinde twee optredens in deze jazzclub- Op vrijdag en zaterdag (22 uur) speelt hij met een uitgebreide latinpercussiegroep. Daarin ondermeer Steve Boston, Groentjie en Piet-Jan Blaauw. Het programma vermeldt voorts voor vanavond het Rob Pointl-kwartet en maandag Ray Kaart en zijn Dixie- six. Concours. In de burgerzaal Heemsteedse raadhuis heeft zaterdagavond de finale plaats door het Heemsteeds Kamerorkest georganiseerde Instrumentaldstencon- cours 1976. De wedstrijd staat in verband met het tienjarig bestaan van het ensemble. Aan vang 20-15 uur. De drie deelnemers die tot de finale zijn dóórgedrongen rijn Eleonora Pameijer (fluit), Louise Schepel (hoorn) en Taco Kooistra (cello). Het ensemble opent de avond met de première van het werk Muziek voor kamerorkest 1976 dat geschreven is door zijn eigen dirigent, Iman Soeteman. Louise Schepel is vervolgens soliste in het Concerto no. 2 in Es voor hoorn en orkest- Na de pauze is de beurt aan Eleonora Pameijer in de Ballade voor fluit, orkest en piano van Frank Martin. Taco Kooistra sluit de rij af met een solo in het Celloconcert in Bes van Boccherini. Na een tweede pauze zal de jury de eindslag bekendmaken- Daarover wordt beslist door Frans Vester, Andre van Aalls en Adriaan van Woudenberg. De winnaar krijgt een geldbedrag dat beschikbaar is gesteld door de gemeente Heemstede. Gitaarreeital. De serie restauratieconcerten in de Waalse Kerk op het Begijnhof in Haarlem wordt zaterdagavond (20 iuut) voortgezet met een gitaarreeital door Tom Burman je. Het programma vermeldt eigentijdse en oudere composities, waar onder werken van Bach, Scarlatti, Albeniz en Torroba- Het concert is opgenomen in een landelijk circuit van podiumbeurten om zo de „emancipatie” van de gitaar als concertinstrument en van de gitarist als volwaardig musicus in de sfeer van de klassieke muziek te verwezenlijken. Als zodanig is het initiatief van dit edreuti afkomstig van de Nederlandse vereniging van gitaristen Oonstantijn Huygens. Kerkconcert. Het toch al niet in kwaliteit tekort schietende potentieel aan Haarlemse amateurkoren kent in het koor katholiek Haarlem een onbetwiste topper- Onder leiding van Albert de Klerk zingt het ensemble vrijdagavond in de Grote of Sint (Nes): T.e.m. 15 Komedie-Bloem- de zon op”. 17 Toneelgroep De Brakke uur, ..Voor 22 mei, toeg. en zo. Cremer. Letterlievende vereniging J. J. Cremer speelt komende woensdag in de Haarlemse schouwburg het blijspel Dertien aan tafel van de Franse auteur Marc Gilbert Sauvajon. Jaap Houtkamp heeft de regie. Sauvajon huldigt bij het schrijven van zijn stukken het principe dat het doel van het toneel is niet te beleren, maar om het publiek aangenaam bezig te houden. Zijn werk wordt daardoor gekenmerkt door een zekere mate van oppervlakkigheid, maar het taalgebruik is niettemin geestig en onderhoudend. heeft zich ontwikkeld in een heel andere richting dan zijn bondgenoten. Een naïeve speelsheid, ongedwongen omgaan met allerlei vormen en thema’s en een innemende belangstelling voor het gewone, alledaagse leven zijn zijn voornaamste kenmerken. Het project van Poëzie Hardop komt op een moment dat de belangstelling voor Jan Hanlo sterk stijgende is. Hanlo. Poëzie Hardop heeft een nieuw literair programma rond de dichter Jan Hanlo gemaakt, dat woensdag in het cabaretzaaltje van de Schuur is te zien. Jan Hanlo, in 1912 in Bandoeng geboren en in 1969 overleden, schreef in een eenvoudige, soms kinderlijke maar bijna altijd fascinerend6 stijl waarin de invloeden van de Dada-beweging, maar ook van de Oud-Griekse en Oosterse poëzie vrij gemakkelijk terug zijn te vinden. Hanlo is van oorsprong een Vijftiger, maar hii Garden van zanger The Lau een tweede optreden in jeugdcentrum Deining. Ripperdastraat in Haarlem. Dat gaat zaterdagavond (20.30 uur) gebeuren en Music Garden speelt in de bekende formatie met Paul Goes, slagwerk; Michel Marion, bas en Jan Verweij, piano en orgel. De groep speelt in een agressief-swingende stijl met invloed van Traffic. Rossini. De opera Moïse et Pharaon (Mozes) van Rossini werd door het Velser Operakoor Bel Canto uitgekozen voor een .uitvoering die vrijdagavond om 19.30 uur in de Velsense Expositie. Olieverfschilderijen van Maria Blans, geboren 1908 in Zaandam en thans woonachtig in Bloemendaal, zijn van 15 mei tot en met 15 juni te zien in galerie Heerkens-Thijssen, Houtplein in Haarlem. De kunstzalen zijn dagelijks geopend van 10-17 uur, zon- en feestdagen en maandagmorgen gesloten. Grafiek van Peter Bes uit Oude Sluis wordt van 16 mei tot en met 7 juni geëxposeerd in Felison in Noordelijk Koetshuis dat onderdeel vormt van het buiten Beekckestijn aan de Oude Rijksweg van Velsen naar Haarlem. Dagelijks open van 14-17 uur, Zaterdagnacht in de Zandvoortse Beachclub te zien: „The Three Degrees’’. stadsschouwburg zal plaatshebben. Het koor heeft voor deze uitvoering, die op 20 en 22 mei in de schouwburg wordt herhaald, een groot aantal beroepskrachten overgehaald om aan de voorbereidingen mee te werken. Zo is het gezelschap onder leiding van Arnold Al ons en Ronald Brautigam druk aan het repeteren geslagen. Betty Bakels- Kottis heeft bij de directie geassisteerd en Kees Bakels, dirigent van het Amsterdams Philharmonisch Orkest zal het koor tijdens het drietal concerten leiden- Alons zal ook de produktie en de regie voor zijn rekening nemen. Getekend portret van H. W. van Kempen. Bavokerk in Haarlem (20.15 uur) werken van Palestina, Bruckner en Hendrik Andriessen, terwijl van De Klerk zelf de première wordt gegeven van het Pater noster. Theo Saris speelt op het orgel een compositie van Joh. Seb. Bach en van Franz Liszt- Sint Agathakerk. Ook het orgel in de Sint Agathakerk in Lisse wordt tot klinken gebracht. Jan Jongepier uit Purmerend speelt daar zaterdagavond (20-15 uur) werken van Guilmant, Franck, Rinck en Viem-e. De uitvoering staat onder auspiciën van de Orgelkring Bollenstreek die mededeelt dat dezer dagen de restauratie van het orgel met bijplaatsing van een holvoet geheel voltooid is. Basiliek. Marco Bij de Vaate, vaste organist van de Doopsgezinde Kerk in Haarlem is uitgenodigd om zaterdagmiddag de wekelijkse orgelbespeling op het Willibrord-orgel in de r.k—basiliek aan de Leidsevaart in Haarlem te verzorgen. Hij opent rijn concert (15 uur) met een werk van Jehan Alain en vervolgt met Messiaen. Franck en een improvisatie. Na ongeveer drie kwartier bestaat de gelegenheid tot bezichtiging van de speeltafel. Concert en programma zijn geheel gratis- Klaas Bolt. Het Christian Müllerorgel in de Grote- of Sint Bavo wordt volgende week twee maal tot klinken gebracht. Klaas Bolt speelt dinsdag (20 .uur) koraalbewerkingen over een lied, van Joh. Seb. Bach en stadsonganist Piet Kee concerteert donderdag (15 uur)- Alhambra I (Weteringschans. 233192): Jack Nicholson in „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg. 18j. Dag. 14.15, 18.45, en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Alhambra 2: Karen Black in „Nashville”, toeg. 14). Dag. 14 en 19.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.. 234876): Gene Hackman in „Smokkelschip Lucky Lady”, toeg. 14j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr.. 66227): Peter Falk in „A woman under the influence’’, toeg. 18j. Dag. 14 en 20 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): „The groove tube”, toeg. 18j. Dag. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, 248933): „Meisjes zon der mannen”, toeg. 18j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30. 18.15 20 en 21.45 uur. zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (Damrak. 245648): „Black Emanuelle”. toeg. 18j. Dag. 11.30. 13.45. 16. 19.15 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: Julie Christie in „Don’t look now”, toeg. 18j. Dag. 19 en 21.15 uur, do. ma. di. ook 11.30, 14, 16.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., 243639): „Fellini’s „Ro ma", toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl.. 151243): Ava Gardner in „Aardbeving”, toeg. 14j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur. ma. di. wo 20 uur. Cinetol (Tolstraat. 722291): Charles Bronson in „Once upon a time in the west”, toeg. 14j. Dag. 20 uur, vr. za. 21.30, zo. 13.30 uur. City I (Leidseplein, 243579): Jean Paul 14.30. 19.15 en 21.45 uur, ZO. 1.3.45,” 16.15, 19.15 Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 13 mei, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Josef Suk, viool. Werken van Beet hoven. Vrijdag 14 mei, gr. zaal 19.30 uur: Het Concertgebouworkest, o.l.v. Yoav Tal- mi, m.m.v. Tibor de Machula, violoncel. Werken van Rossini e.a. gr. zaal; 24 uur: Ella Fitzgerald with the Tommy Flanagan Trio. Zaterdag 15 mei, gr.’ zaal 14.30 en 19.30 uur. Leger des Hells, 30 muziekkorpsen. Staf Muziekcorps o.l.v. Majoor Maurice Cooper, m.m.v. Jimmy Williams, cornet, kl. zaal 20.15 uur: Willem Brons, piano. Werken van Beethoven e.a. Maandag 17 mei kl. zaal 20.15 uur: besloten voorstelling. Dinsdag 18 mei. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philhar monisch Orkest. o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Misha Dichter, piano. Werken van Beethoven. Kl. zaal 15 uur: Openbare ein dexamens solospel piano. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 13 mei, 20.15 uur, zondag 16 m-ei. 13.30 uur: Het Nationale Ballet: „Het Zwanenmeer’, m.m.v, het Nederlands Balletorkest. Vrijdag en zaterdag 15 mei, 20.15 uur: Publieksthea- ter „De opgaande Zon” van Herman Heijer- mans. Maandag 17 en woensdag 19 mei, 20 uur: Ned. Operastichting: Giuseppe Verdi ..Macbeth”: het omroeporkest o.l.v. Michael Gielen. Dinsdag 18 mei, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Zomergasten” van Maksim Gor ki. Carre (Amstel): T.e.m. 30 mei, dagelijks (beh. 's maandags) 20.15 uur: Andre van Duïn’s Laehcarroussel” met Andre van Duin, Frans Van Dusschoten. Willeke Alberti, Donald Jones, Trio Los Alegres. The Robert Kaesen Dancers. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.em. 30 mei, dagelijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur: „Je moet er mee leren leven”, kabaret van Annie M. G. Schmidt en Guus Vleugel met o.a. Conny Stuart, Jenny Arean, Sylvia Toneelschuur. Emma, de Engelse toneelgroep uit de East-Midlands, zet vanavond de reeks voorstellingen in de Toneelschuur (Smedestraat 23 Haarlem) voort met de opvoering van Daughter in Law (Schoondochter) is een van de weinige toneelstukken van D. H. Lawrence. Als decor nam die Engelse schrijver van nog steeds actuele romans als Women in Love en Lady Chatterly’s Lover, rijn geboortestadje Eastwood in Nottinghamshire waar zich een familiedrama voltrekt. Vrijdagavond brengt Emma Everybody Out, een muzikale documentaire over de grote staking van 1926 in de East-Midlands die bijna vier weken duurde. Zondagmiddag is dan nog Ragerbo te zien, waarin de schrijver David Campton het leven van grote misdadigers analyseert. Er zijn elementen van pantomime en strip- en detectiveverhalen in aanwezig die van de voorstelling een vermakelijke vertoning maken. De bovenzaal van de Schuur wordt tot en met zondag elke avond gebruikt voor de opvoering van twee eenacters door Centrum. Voor de pauze speelt Frans Vorstman op schitterende wijze De opvoeder van James Saunders. In Hartsgeheimen zijn Els van Rooden, Allard van der Scheer, Margreet Heemskerk en Henriëtte Tol te zien als een keurig Hollands gezin waarvan de dochter met de baas op stap naar Parijs gaat. Baal: van uur In o.a. Toneel- Ketelshow. In het breed uitgebouwde cabaretwereldje neemt de Ketelshow van Jasper Postma en Fred van Deth een nogal aparte plaats in. Hun nieuwe programma dat volgende week donderdag en vrijdag in de Toneelschuur is te zien bevat elementen van slapstick, revue, grandguignol, circus en variété. Chaos schijnt bij de Ketelcabaretiers het uitgangspunt te zijn, maar ze komen er elke keer weer wonderwel heelhuids uit. Aanbevolen. City I (Leidseplein, 243579): Jean Paul Bel mondo in „De premiejager”, toeg. 18j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, ZO. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Josine van Dalsem in „De dood van een non”, toeg. 14j. Dag. 14.15. 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3: Steward Whitman in „Kill mr. Shat ter”, toeg. 18j. Da|. 18.45, en 21.15 uur, vr. za. 24 uur. City 4: Peter Faber in „Alle dagen feest", toeg. 14j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19 en 22 uur. Corso (Kalverstr.. 234561): Sylvia Kristel In ..Emmanuelle 2". toeg. 18 j. Dag. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Gregory Peek in „How the west was won”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr., 230469): „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, toeg. a.l. za. wo. 14 en 16 uur, zo. 12, 14 en 16 uur. Elke avond 19 en21.30 uur, vr. ma. di. midd. 14 uur „De blonde valstrik”, toeg. 14j. Kriterion (Roetersstr., 231708): ..Mutter K(jsters fahrt zum Himmel”, toeg. 14j. Dag. 14, 19.45 en 22.15 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein. 235909): „Les galettes de Pont-Aven”, toeg. 18j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 230655): Jack Nichol son in „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg. 18j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk. 248933): „Sexplorer”, toeg. 18j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „De laatste vrouw”, toeg. 18j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): Robert Redford in „Butch Cassidy and the sundance kid”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Roxy (Kalverstr.. 232809): Robert Redford in „3 dagen van de condor”, toeg. 18j. Dag. 13.30, 16 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 24414): Steve Reeves in „Morgan the pirate”, toeg. 14j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion, 231708): ..Taking off”, toeg. 18j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): ,,De bruiloft van Andrzej Wajda”, toeg. 18j. Dag. 19.45 en 22 uur. Dagelijks 19.45 en 22 uur „Historie van een zonde”, toeg. 18 j. Tuschinski I (Reg. Breestr. 62633): Paul New man in „The sting”, toeg. 14j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 Glenda Jackson in „The roman tic Englishwoman”, toeg. 14J. Dag. 14.30, 19 en 21.45 uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.45 uur. Tuschinski 3 Diana Ross in „Mahogany”, toeg. 14j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „L’Histoire d’Adele 14j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Jean Paul Belmondo in „Stavisky”. toeg. I8j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. de Leur. Theater de Brakke Grond mei, 20.30 uur, Nieuwe groep: „Voor niks gaat t.e.m. 22 mei, 20.30 uur: D Appel „Agamemnoon” naar Aischylos. Theater De Engelenbak (Nes): 11 mei, 20.30 uur: Open Bak: wekelijks minifestival van allerlei theater. 12 t.e.m. 16 mei, 20.30 uur. 16 mei ook 14 uur: Inplayers: musical „Once upon a Mattress” 18 mei. 20.30 uur Open Bak: Kijken, komen doen”. Mickery (Rozengracht): T e.m. 22 mei, dage lijks (beh. maandags) 20.30 uur: 7: 84 Enge land. Londen ..Jobo Nowth” van John McGrath. 14. 15. 16, 21 en 22 mei, 23 uur: „Rat Trap” van McGrath. Saffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. 15 met, dagelijks 20.30 uur, zuilenzaal: Toneelgroep Sater: „Niks aan de hand”. Concertzaal, dagelijks 20.30 uur:Waste of Time IV” „Sou venir de’ Shaffyzaal, 20.30 uur: Feike Boschma en Jan Goes met marionetten en Margit de Vries. 18 mei t.e.m. 3 juni, dagelijks (beh. s maandags en 21 mei) 20.30 uur, concertzaal: Toneelgroep Baal: ..De laatste der onverstandigen” van Peter Handke. 21 mei, vanaf 20.30 uur In alle zalen: Creamanifestatl-e met groep Baal en de Theaterschool. Rtjksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 16 mei Maastrichtse ceramiek uit de negen tiende eeuw”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 16 mei World Press Photo ’76”. T. e.m. 26 mei foto-expositie „Kosmo- nautika”, gewijd aan vijftien jaar Russische bemande ruimtevaart. Geopend dagelijks 10.17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 23 juni Jim Turrell, projecties. T.e.m. 30 mei Tapio Wirkkala, industrieel ontwerper en schilderijen van Johan van Heli. T.e.m. 7 juni Daniël Buren. Museumproject. Geo pend dagelijks 9.30-17 uur, zon- en feestda gen 13-17 uur.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17