Gedeputeerde drs. J. IJff fel aangevallen PEN wil toch woningen aan Wenckebachstraat slopen sluizen @od havens Honden voortaan aangelijnd op het strand WAND VLOERTEGELS en PLAVUIZEN |<KEUR B.V^I BOUWMARKT REUS VOOR HOOGOVENS Haven Weer feest bij jubilerend koor Automobilisten onder invloed aangehouden Inbraak in mavo Oei! Wij zijn ingeslagen i. I r as» - «d BI P Reisgidsen van Dominions 1 V Denemarken Afzwemmers in Sportfondsenbad Handbalwedstrijd niet dames uit Koudenhorn 54 »«^«BEVERWIJK s Hr t'W w V R IJ D A G 1 4 19 7 6 M E I 6 IJMOND Grote sortering f. Li boekhandel l boordevol informatie en reistips o.a. over de volgende landen en streken: l ■SU in de boekhandel in de boekhandel 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur 8.30 - 16.00 uur zaterdags van tel. 023 -321212 BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Frank Jean dan. Als een bom. De Lois - en Levi’s jeans vliegen r* de winkel uit. Plus l jackets, hemden, l riemen, rokken,T-shirts.V Frank Jean L verheugen zich in de p belangstelling van jong en oud. Wij s blijken kortom, op de 1 goede weg. Welke? Dat staat hieronder. Grote Houtstraat 45, Haarlem VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden Openingstijden: dagelijks van e -SS in de boekhandel - S H' Tekening vervalt 1 Ga naar de boekhandel voor nog veel meer reisgidsen en kaarten in de boekhandel boekhandel in de boekhandel r z If I 11 tveer go”. alle alle ideaal, van 4a: 4a: nor- (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) n 24 De (ADVERTENTIE) ^1 II dat het (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) B-83 ;re- len. als het de Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen g en surg g en met Dog □bin ide, est. 'an: rad Lange Nieuwstraat 185, (Noord Arcade), ITmuiden Natuurlijk is de situatie niet maar ik ken wel slechtere woonomstan digheden”. Drs. IJff legde nogmaals uit dat de woningnood in de IJmond dien aard is dat het niet verantwoord is om goede woningen te slopen”. BEVERWIJK. De 79-jarige wedu we, mevrouw C. v.di. Bend, wilde don derdagmorgen om tien minuten voor elf de Populierenlaan oversteken. Zij werd daarbij aangereden door een 72-jarige bromfietser, eveneens uit Beverwijk. De voetgangater werd met ernstige verwon dingen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht, waar zij vannacht, even na half twee, is overleden. De politie roept getuigen van dit onge val op zich in verbinding te stellen met het politiebureau. aart bij u.: laag ting een in aan. leze de bil de op i en juni loor u.: rdag con- het >ete- en 18 Ijon tter- u.: Za- veilingen ’5 "NS i u. laag ,.My u. IJMUIDEN. In ons land kwam in 1897 het eerste stoomschip voor de ha ringvisserij in gebruik. Het was de Ko ningin Wilhelmina VL. 190 van Hoogen- dijk’s Doggermaatschappij te Vlaardin- gen en daarna zijn er tientallen bijgeko men alle afkomstig van Nederlandse werven. De Vlaardingsche Stoomvissche- rU onder directie van de Firma IJzer- De Raad van Toezicht boog zich over een nota over de bouw van Een ehid 25 met daarin het voorstel van de directie aan de provincie om een principebesluit voor de bouw te nemen en een voorbe- reidingskrediet van 25 miljoen gulden beschikbaar te stellen, onder andere voor aankoop van de gronden en de woningen aan de Wenckebachstraat. Voor de leden van de Raad van Toezicht was dit als zodanig geen discussiepunt Met een of ander steekvoorwerp was een bovenraam opengewrikt. Alles op school is doorzocht. Omdat er geen buit is meegenomen, denkt de schoolleiding dat wellicht is gezocht naar examenop gaven van het eindexamen dat momen teel aan de gang is. Automobilisten onder invloed aangehou den Een van de eerste stoomloggers ziien we hier op de foto, de Petronella Neeltje I VL.179 die in 1902 nieuw in de vaart I kwam onder schipper Jan van der Ster De leden van de Raad van Toezicht wilden niet zover- gaan om nu het plan tot het sparen van de woningen defini tief de grond in te boren, maar lieten duidelijk blijken het helemaal niet met de gedeputeerde eens te zijn en pas na vier uur vergaderingen besloot men het principe-besluit tot de bouw van Een heid 25 wel te nemen, maar zonder zich uit te spreken of de Eenheid gerealiseerd moet worden volgens het huidige plan of volgens het plan uit 1973. BEVERWIJK. Het komende week einde wordt er wederom feest gevierd bij het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor, dat dit jaar zi|n vijfentwintig jarig bestaan viert. Zaterdag ontvangt het koor het IDR Sa ö- O <t> «b In de buitenhaven van Hoogovens ligt sinds donderdagmiddag een supertanker van een formaat, dat in IJmuiden niet of nauwelijks te zien is. Het schip de „Berge Vanga” uit Noorwegen bracht een lading ijzererts van 100.000 ton voor Hoogovens. De tanker kwam uit Pon Walcott in Australi ëen heeft eerst een deel van de lading bij de Maasvlakte gelost. De „Berge Vanga” is een 227.000 tonner met een lengte van 314 meter en een breedte van 50 meter. Hierop aansluitend wordt een feesta vond gehouden, die tot in de kleine uurtjes zal voortduren, ’s Zondags krij gen de Duitse gasten gelegenheid om het Hoogoventerrein per treintje te bezichti gen, waarna zij ’s avonds weer huis waarts zullen keren. Diploma B: Margot van Alphen, Erik Amsing, Johan de Bie, Paul Blok, Erik Brijker. Jacqueline Brijker, Sylvia Dek ker. Karin Deijlen, Nicole van Dijken. Roy Heine, Ellen Klaassen. Michel van Lint, Monique Lodewijks, Wanda Mase- reeuw, Jan Mulders. Paulus Zonneveld. Marnette Vroegop, Ciscke v. d. Wal, Anita v. d. Wal. Erik Wieringa, Mandy Ton Diploma C: Alex Hilbers. Anita Kor born. Johan Reijnen. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: allium 15- 25. anjers 20-35, tros anjers 150-225, anemoon 25-60, chrysanten 130-210. dui zendschoon 120-175, freesia 85-165, ger- bera 12-20. gladiool 320-520, iris 75-200, lely 20-53. roos 20-40, baby roos 8-20, tulpen 35-105. Planten anthurium 200-350, azalea 125-350, be gonia 65, begonia rex 45, cineraria 85, ficus 175-300, gloxinia 125-300, geranium 175. hedera 85, moproiopis 720, St. Paul 65-135, vriesia 175-300. gem. planten 50- 130. grote 550-1000. Gedeputeerde IJff raakte ook duide lijk geirriteerd en benadrukte, dat hij geen persoonlijke hobby zat uit te leven, maar dat naar zijn mening de hinder voor de bewoners wel meevalt. „Die hinder wordt steeds minder naarmate er nieuwe en moderne eenheden komen. BLOEMENDAAL. De gehele Raad van Toezicht van het Provinciaal Elek triciteitsbedrijf voelt maar weinig voor het handhaven van de 60 woningen aan de Wenckebachstraat in Velsen-Noord bij de bouw van de nieuwe Eenheid 25. Op de vergadering van de Raad van Toezicht was gedeputeerde drs. J. IJff de enige, die vond, dat een groot deel van de woningen bij een wat andere plan ning van de eenheid gespaard kon blij ven. De directie van de PEN en de leden van de Raad van Toezicht achtten de hinder, die de elektriciteitscentrale geeft te groot om de woningen te handhaven. BEVERWIJK. Deze week zijn in het Sportfondsenbad te Beverwijk de volgende jongens en meisjes geslaagd voor hun zwemdiploma. Kleuterbrevet Peter Asjes, Celeste Blomvliet, Jeroen Gevaert, Jeanette Groen. Annemarie Kee, Anita Luntz. Cees Pater. Edwin Post, Anouschka van Rees, Patricia Rut- ten, Petra Schoehuijs. Paulina Smeets, Sandra Smits, Eva Spinhoven. Mieke Tromp. Monique Tuning, Theo Valk. Diploma A: Linda Beentjes, Miranda Orij. IJMUIDEN. Vannacht is ingebro ken in de Hugo de Grootmavo aan het Moerbergplantsoen. Er is niets gestolen. Donderdag aangekomen: Essi Kristine, Narvik, IJmuiden; Wonder Venture, La Pallice; Crescence, Southampton; Berge Vanga, Port Walcott, IJmuiden; Elat, Port Walcott; Kotkaniemi, R’dam; Ga zelle, Londen, Koog a.d. Zaan; Helga-S, Frederiksveark, IJmuiden; Helga Olden- dorff, Emden; Baron, Galveston; Elke Flint, Londen, IJmuiden; Corona, Kotka, Velsen; Tuntank 12, Karlstad. Donderdag vertrokken: Tegal, Bremer haven; Formol, Rouaan; Holland, Noordzee; Witte Zee. Stavanger, Velsen; Frigard, Trinidad; Birkness, Perzische Golf; Constance, Fawley; Christel Vin nen, Bremen; Wimpey Seawolf, Aber deen; Midas Rhein, Key West; Alca, Hamina; Pluto, Dundee; Gias Islands, Colchester, Koog a.d. Zaan: Crescence, Southampton; Tor Service, Cont. Plat, IJmuiden; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Withbech; Argonout, IJmuiden, Bilbao. Vrijdag aangekomen: Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Sabene, Figfoz, Velsen; Rosa Luxemburg. Zwarte Zee, IJmuiden; Vergstar, Antwerpen; Hai, Bremen; Tina L, Leith; Yumar, Rotter dam; Arma, Klaipeda. Vrijdag vertrokken: Dolemit. Grimsby, Bamse, Helsinki; Helena Scheoers, Hel sinki, IJmuiden; Jan, Bremen; Marie Christine, IJmuiden, Halmstad. en men stelde zich volledig achter dit voorstel. De problemen kwamen door een tekening bij de nota, waarin de nieuwe eenheid zo gesitueerd is, dat er en flink aantal woningen gespaard kan blijven. Op een vraag van een van de leden zei de directie, dat dit plan wel haalbaar is ,maar dat men eerlijk gezegd als directie de voorkeur geeft aan het plan uit 1973, waarbij de wnne-iunzogo als directie de voorkeur geeft aan het plan uit 1973, waarbij de woningen zou den moeten verdwijnen. De voorgeschiedenis voor de bouw van Eenheid 25 ontbrak geheel in de nota en een gepikeerd lid memoreerde, dat er destijds maar twee leden van de Raad van Toezicht tegen de plannen van 1973 waren geweest en hadden aangedrongèn op het handhaven van de woningen aan de Wenckebachstraat. „Dat waren onze huidige gedeputeerden IJff en Van der Knoop. En nu blijkt de enige tekening, die bij de Nota zit hun visie te zijn”, aldus het gebelgde lid. mans begon met de stoomlogger Francis- cus Anthonius VL-193 en de Stella Ma- tutina VL-171 behoorde in die tijd toe aan reder G- Vriens en daarna breidde het aantal stoomloggers gestadig uit. In 1903 had Vlaardingen er 30 en deze als vanouds bekende visserijplaats heeft wat het aantal stoomharingschepen betreft jaren achtereen een voorname plaats ingenomen. HEEMSKERK. De ODIN-dames spelen zaterdagavond om zeven uur een vriendschappelijke handbalwedstrijd in de Heemskerkse sporthal tegen een Deens team uit Helsingör, dat daar in de hoofdklasse uitkomt. De sporthal is die avond gratis toegan kelijk voor supporters. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse raad telt een groot aantal hondenlief hebbers. Dat bleek gisteravond wel, toen het voorstel om door een wijzi ging van de algemene politieverorde ning in de periode van 15 mei tot en met 15 september alleen aangelijnde honden op het strand toe te staan, in de raad aan de orde kwam. ’3 Winters vonden sommige stoo-mlog- gers emplooi in de uitoefening van de beuigvdsserij maar tegen het begin van de tweede wereldoorlog is daar een ein de aangekomen. Minder geschikt waren de stoomloggers voor de uitoefening van de trawlvisserij wegens het geringe ma- chinevertnogen en zij lagen, Een 21-jarige Velsenaar kreeg een rij verbod, nadat donderdagavond laat via een bloedproef was geconstateerd dat de man te veel had gedronken. Midden in de nacht reed in de Frans Nureboutstraat een 22-jarige IJmuide- naar met zijn wagen tegen twee gepar keerde auto’s aan. Ook deze man werd aangehouden en moest een bloedproef ondergaan wegens zijn drankgebruik. Donderdagavond laat was een in Am sterdam woonachtige Schot de klos. Hij werd ook aagehouden omdat hij - ter wijl hij gedronken had - in een auto reed. en in de beginperiode het eigendom is geweest van reder H. van der Burg tie Vlaardingen. Het schip was afkomstig van de werf van M. van der Kuijl te Slikkerveer die ruim zeventig jaar gele den meerdere stoomloggers heeft ge bauwd voor Nederlandse rekening In 1920 ging dit schip over naar de Zuid-Hollandische Stoomvisscherij onder directie van Louis Groen en de naam veranderde in Aliida VL.8 onder welke het vaartuig van IJmuiden uit ter visse rij voer. Maar in 1916 ging het schip toebehoren aan de Visscherij Mij. Een dracht van H. de Korver en kreeg de naam Eendracht V VL-106- In die tijd was het een grote rederij met 10 haring schepen welke in 1924 onder dezelfde directie veranderde in Algemeene Ree- derij en Handelmij. Dit bracht met zich mee dat De Eendracht V veranderde in Willem VL.106 en dat is ook tijdelijk geweest want in 1930 werd het schip overgeschreven naar Katwijk omdat de Visscherij Mij. Na Lijden Verblijden ei genaar van de stoomlogger was gewor den welke rederij het in de vaart bracht onlder de naam Nico Hoos KW.122. Met de Robert William KW.123 was de Nico Hoos een bekende Katwijkse stoomlog ger, die in 1940 is gaan toebehoren aan de Visscherij Mij. v? h. C. Oouwel. _<nd Sr- eveneens te Katwijk welke rederij het schip in de oorlogsjaren af moest staan aan de bezetter. Deze gebruikte het eerst als stookschip en later is het vracht gaan varen maar het keerde daarna toch weer bij de oorspronkelijke eigenaar, de rederij C. Ouwehand, terug. De Nico Hoos werd toen in Maassluis bij de Scheepswerf H. de Haas onder handen genomen en verbouwd tot mo torschip en dit betekende het eirude als Nico Hoos- In 1948 kwam het als motor logger De Vrouw Jacoba KW122 in bedrijf, groot 167 bruto ton, voorzien van een nieuw dekhuis met brug en uitgerust met een 300 pk Industrie mo tor- Zo kon de vroegere stoomlogger afkomstig van 1902 nog een aantal jaren aan de visserij deelnemen. In juni 1953 werd het schip verhuurd aan de Rederij v/h. Frank Vrolijk te Scheveningen waarvoor het schip tot einde 1957 heeft gevaren als SCH.122 onder dezelfde niaam. Weer terug in Katwijk is de oorspronkelijke Petronella Neeltje. VL.179 kort daarna van de vloot afge voerd om te worden gesloopt. ARIE VAN DER VEER Hoewel burgemeester Hubers de raadsleden er tevoren van had verze kerd. dat de maatregel bij wijze van proef werd ingevoerd en dat er in september bij de behandeling van de nieuwe politieverordening naar harte lust over zou kunnen worden gedis cussieerd. wist de socialist Menist toch niet of hij nu blij of treurig gestemd moest zijn. Hij pleitte voor een goede voorlichting aan het pu bliek en voor de plaatsing van duide lijke aanwijsborden, ook op de strandgrenzen met Heemskerk en Velsen. De dissidente CDA-er P. Sigon kon zich met de maatregel niet verenigen. Naar zijn smaak trof het de hond in plaats van de baas en voor die gang van zaken voelde hij niets. Volgens mevrouw Albrecht (PvdA) zou je op snikhete dagen helemaal geen honden mee naar het strand moeten nemen, terwijl mevrouw De Hen van dezelf de fractie haar betoog juist weer aan „hondenweer” ophing. Zo’n beestje dan ook nog aan een lijn meevoeren, vond zij teveep van het goede. Ondanks deze opmerkingen ging de hele raad op de heer Sigon na, met het wijzigingsvoorstel akkoord. chinevermogen en ziij lagen, wat I betreft, achter bij de motorlogger. Een aantal stoomloggers heeft I voorrecht genoten om van een motor te I worden voorzien én dat geschiedde vor- al met schepen die de tweede wereld oorlog hebben overleefd. SL NormandiU/Bretagne. Portugal, Rodos. Spanje, Tunesië. Wenen en omgeving, ÏS I Velsen. Donderdag zijn drie auto mobilisten door de politie aangehouden in verband met drankgebruik en het besturen van een auto. St Canarische Eilandan, Corfu, Danamarken, Egypte, Griekenland, Indonesië, Joegoslavië, Kreta, Madeira, Majorca/lbiza, Marokko, Mexico, Noorwegen Zweden, Zwitserland. V -X' r i u

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7