D ’66 wil uitbreiding „passende arbeid Kloos: Ontkoppeling kan omroep nekken Ziekenfondsen zullen hartluchtbrug steunen Verdediger hoofdverpleger Kliniek had zondebok nodig’ I HET WEER „Beschuldiging van Kamerleden 3? I I „Intel dit msg] is ongegrond” r Britse inflatie teruggedrongen 3 55 DE GAAY FORTMAN: Zwemmende big R V V Ongeluk met tank wagen: een dode 1 f I I 9 Zf ZATERDAG 1 5 M E I 19 7 6 BINNEN- EN BUITENLAND 2 I (Van onze correspondent) Vrijgelaten Graf van Amazone Ton Tulband Boete Fluoridering Begrafenis Meinhof DSM s die vri, 4 1 o 0 o o o IÉ Te vochtig LBO Felle aanval W» r Twijfel Beren Wantoestanden Doorkruist h la HAVO Gedood door gitaar MAVO Afscheid (Van onze parlementsredactie) (Van onze RTV-redactie) I van de tweedaagse vergadering van de VARA-verenigingsraad. I i In Aquarena Springs in San Marcos in de Verenigde Staten woont een biggetje dat wordt opgevoed door de dierpsycho- loge Barbara Backus. Hij is zo gesteld I op zijn „kunstmoeder” dat hij zelfs in (Van onze parlementsredactie) I het water springt om bij haar te kunnen zijn. i een Klachten over wiskunde K is gisteren (Door Jos Ahlers, hoofdredacteur van „School”) BI amt Euri van bou' derc stro op staa Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Innsbrhck Kopenhagen Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga ■Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich Las Palmas New York licht bew. onbew licht bew. jicht bew. onbew. licht bew. onbew. half bew. onbew onbew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. half bew onbew. licht bew. onbew. licht bew. zwaar bew zwaar bew. onbew. licht bew. half bew. onbew. geheel bew. regen licht bew. onbew. onbew. zwaar bew. o ono ono wnw nw zzw ono wzw wnw windsv nno ono zzw ozo LONDEN (Reuter). In Groot-Brit- tannië is in de afgelopen twaalf maan den de inflatie teruggedrongen tot het laagste peil sedert november 1974, name lijk tot 18,9 percent. Volgens de politie had de chauffeur aan de veiligheidsvoorschriften voldaan door tijdens het laden van zijn wagen uit de buurt te blijven. Toen hij naar de cabine liep om weg te rijden, barstte de vulslang, die niet was weggehaald. HILVERSUM. Het streven van minister Van Doorn (CRM) om het lidmaatschap van een omroepvereniging van het abonnement op een omroepblad te ontkoppelen kan het omroepbestel in één slag de nek omdraaien. Dit heeft VARA-voorzitter André Kloos gisteravond gezegd in een toespraak ter gelegenheid van de opening cl cc w cc zi st g< w windst zw z wzw nw zzw. nnw verand. zzo zzw wnw zo zw w no nno zw zie- van hei An pai tai dot Ja] De vai wa de gis sac en teg Vo he1 Stc gii de vc va de ge su st om val v< E hi ti, VI d< 21 0 0 I) o 0.4 3 0 o o 1 vo rei mi kii de an tei I) o o o o o o o o o 1 0 0.4 o o o o o 1 ne, sis< do< op gis b< v< v< m hi sc te ai 16 16 16 16 16 14 16 15 16 16 17 18 13 23 17 15 18 16 11 21 19 15 22 25 17 10 20 16 20 20 15 12 16 21 Brandpunt toont vanavond een repor tage van de begrafenis van Ulrike Mein hof. In verband daarmee wordt com mentaar gegeven op de vraag of West- Duitsland uit angst voor bepaalde stro mingen bezig is zijn democratische ver worvenheden op het spel te zetten. BENNEKOM. D 66 wil een duide lijker scheidslijn aanbrengen tussen de werklozen die wel en de werklozen die niet bereid zijn weer aan de slag te gaan- Fractieleider Jan Terlouw heeft vandaag op een studiedag van de groe pering Resoluut (de toekomstige partner voor D‘66 rond oud-KVP-voorzitter De MAASTRICHT (ANP). Hij is de zondebok. Hij is slachtoffer ge worden van de erbarmelijke toe standen in de Lückerheidekliniek. De hoofdverpleger, die de afgelopen drie weken voor de rechtbank in Maastricht terecht heeft gestaan voor moord op negen bejaarde pa tiënten, heeft alleen insuline ge spoten om de pijn van de verpleeg den te verzachten. Hem kan geen moord toegerekend worden. Hij dient te worden vrijgesproken. Kloos zei voorts van de minister be grepen te hebben dat de totale zendtijd niet zal worden uitgebreid. De zendtijd- verruiiming waarop de A-omroepen op grond van de 1-3-5 verhouding recht hebben, zal dus weer niet worden gerea liseerd. Erger: door groei van bepaalde omroepen zal er bij de A-omroepen zelfs weer zendtijd afmoeten- SE BVD te hebben gevoerd; een van 50 minuten en een van 2 uur. „De BVD heeft in die gesprekken de contacten niet in principe aangevochten.” van pyramiden De voorwaarden waaronder de zieken fondsen hartoperaties in het buitenland zullen vergoeden zijn: patiënten moeten een verklaring overleggen, waaruit blijkt dat hun operatie niet kan worden uitge steld. Verklaard moet bovendien worden dat de operatie niet in ons land kan geschieden. Ten derde wordt verlangd dat de Nederlandse hartchirurgische centra de voor- en nazorg van de pa tiënten op zich nemen. „Ik voel me niet schuldig aan de dood van één patiënt”. De rechtbank zal zich over de juistheid van deze laatste op merking de komende twee weken bera den. Het oordeel wordt uitgesproken op vrijdag 28 mei om 14.00 uur. DEN HAAG. De beschuldigingen in het weekblad Elseviers Magazine dat Nederlandse politici agenten zouden zijn voor de Russische geheime dienst KGB, missen elke grond. Dat schrijft minister De Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken aan Tweede-Kamervoorzitter Vondeling. 1 Weer in binnen- en buitenland Bij het lager beroepsonderwijs zit het erop. En er is geen enkele wanklank gehoord. Dat is bepaald een felicitatie waard, zeker bij zo’n experimenteel exa men als op de meeste scholen dit jaar werd afgenomen. Gisteren was er nog Duits: zeer gevarieerd werk, zeker niet eenvoudig, maar wel binnen de perken. Gistermiddag werd ten slotte natuur kunde gemaakt, en daarbij viel op dat de ingewikkelde berekeningen sterk wa ren teruggedrongen en dat het echt om inzicht ging. Een schoonheidsfoutje was dat bij sommige opgaven een fout in het eerste deel gevolgen had in de volgende onderdelen. Nu is dat voor de leerlingen niet zo erg, maar de leraren moeten nu wel erg veel gaan narekenen. Voorzitter H. Fievet van de Neder landse hartpatiëntenvereniging gaf als commentaar dat hij verheugd was over het standpunt van het GOZ. Hij meent echter ook dat hier en daar „addertjes onder het gras zitten”. Daarbij doelde hij op de verklaringen die hartchirurgi sche centra volgens het GOZ moeten afgeven over patiënten. naar de VS niet in de weg staan. Maar zij stellen wel enkele voorwaarden, zo heeft het Gemeenschappelijk Overleg Ziekenfondsorganisaties (GOZ) gisteren besloten. Ook willen zij bevorderen dat de achterstand in hartoperaties, die in ons land bestaat, enigszins wordt ingelo pen. .1 Zeeuw) in Bennekom gepleit voor uit breiding van het begrip „passende ar beid” Dit is de mening van de raadsman van verdachte, mr. J. Hermans, en ook van de verdachte zelf. „Ik vraag me af of hier de ware schuldige staat. Als gevolg van de onmacht, ondeskundig heid, jaloezie en frustraties onder het personeel komt de schuld van velen op de schouders van een man terecht, die de zondebok is”, zei de verdediger giste ren op de laatste dag van het monster proces. Nadat er donderdag vrij algemeen over wiskunde was geklaagd, her haalde dat zich gisteren nog eens bij atheneum en gymnasium. De leerlingen die wiskunde II in het examenpakket hadden genomen, hadden daar massaal spijt van. Een meisje dat op een 9,5 voor het schoolonderzoek stond, deed niet temin zeer somber over het werk. En dat betekent toch wel iets. Op vallend was echter dat de docenten over de gehele linie gematigder in hun oordeel waren. ontwaardigd dat ze die tekst maar eens aan Duitsers voor moesten leggen; ze was er niet van overtuigd dat die er wel gemakkelijk uit zouden komen. Door de dood van Ulrike Meinhof kreeg de gew raakte tekst een onverwacht actueel tintje. De ziekenfondsen vónden wel dat er in eigen land nog wat kan worden gedaan om meer hartoperaties uit te voeren. Zo is het hen opgevallen dat sommige zie kenhuizen geen wachtlijsten hebben. Daarom is besloten de hartchirurgische centra te vragen naar de mogelijkheden meer operaties te verrichten. Mr. Hermans deed een felle aanval op de verpleegkundigen, die als getuigen optraden en die naar het pleidooi waren komen luisteren. Hij sprak van „weerzinwekkende prestatie”, als men deze mensen moet geloven in wat zij zeggen. Het betrof hun beweringen, dat zij de hoofdverpleger al langer verdach ten van ongeoorloofde praktijken. „Wat moeten deze mensen als verpleegkundi gen in deze situatie, waarin verdachte mensen doodspoot, onvoorstelbaar gele den hebben”, merkte hij cynisch op, „ze keken elkaar aan en gingen over tot de orde van de dag. Ze zwegen uit angst voor hun baan”. Hij betitelde dit als een „laaghartig zwijgend gedrag, een onge loofwaardig zwijgen uit eigen belang”. De raadsman vond het overigens merk- ven en hem toch een beetje met de nek aankiijken omdat hij niet werkt”, aldus Terlouw. D’66 pleit verder voor een humanise ring van de arbeid. De maatschappij moet er volgens Terlouw mee leren leven, dat er mensen zijn die tegen hun zin werken, die de spanningen en de strijd in de technocratie niet aan kun nen. Voor die mensen moet part-time werk en vervroegde pensionering moge lijk zijn, vindt D'66. DEN HAAG-UTRECHT. De kenfondsen zullen de vergoeding operatiekosten voor de „hartluchtbrug” ROTTERDAM (ANP). In het Bot- lekgebied bij Rotterdam is gisteren de tankwagenchauffeur M. de Jonge uit Dordrecht om het leven gekomen als gevolg van het barsten van de slang waarmee giftige fenol in zijn wagen was gepompt. De chauffeur kreeg een hoe veelheid fenol in het gelaat. Onmiddel lijk werd medische hulp geboden, doch deze mocht niet meer baten. De Gaay Fortman heeft de informa ties die hem door Elsevieds hoofdredac teur Hoogendijk zijn verstrekt, laten on derzoeken. Tot die informaties behoorde een lijst met de namen van acht Ne derlanders, waaronder een Kamerlid. „Na evaluatie van de door de heer Hoogendijk nader verstrekte infodmaties, ben ik van oordeel dat die in genen dele de in Elseviers Magazine geuite beschul diging ten aanzien van de op de bedoel de lijst vermelfe personen kunnen dra gen", zo schrijft de minister. Vorige week berichtten enkele regio nale dagbladen dat tot de KGB-agenten op de lijst onder meer het PSP-kamerlid Bram van ded Lek en de Amsterdamse ex-wethouder Han Lammers zouden be horen. Beiden hebben inmiddels een pro ces aangespannen tegen Elsevier, tenein de erachter te komen hoe hun namen in verband met deze zaak zijn gebracht. De beschuldigingen aan het adres van ..een Kamerlid” was voor Kamervoorzit ter Vondeling aanleiding om minister De Gaay Fortman om opheldering te vra gen. Deze heeft na enkele gesprekken met Hoogendijk de BVD een onder zoek laten instellen. Dat onderzoek heeft echter, zo bleek gisteren, geen resultaat opgeleverd. Elseviers hoofdredacteur Hoogendijk verklaarde gisteren het vreemd te vin den dat minister De Gaay Fortman de BVD geen diepgravender onderzoek heeft laten instellen. Hij zegt in de afgelopen week twee gesprekken met de DSM-Heerlen heeft toestemming ge vraagd aan de overheid om de produktie van acrylonitril uit te breiden met 60.000 ton per jaar. De jaarproduktie is nu 150.000 ton. Mr. Hermans twijfelde ook sterk aan de juistheid van het computeronderzoek van de Nijmeegse universiteit, waaruit blijkt dat de meeste sterfgevallen in de diensttijd van verdachte voorkwamen. De opstelling van de cijfers is volgens hem niet juist, waardoor een scheve verhouding is ontstaan. De verdachte had niet veel te zeggen, toen hij van de president het laatste woord kreeg. Hij dankte de raadsman, die „gezegd heeft wat ik te zeggen had”. De hoofdverpleger, die donderdag twee maal levenslang tegen zich hoorde eisen, vond het erg, dat er zoveel dingen tijdens het proces zijn gezegd die vol gens hem op onwaarheid berusten. „Uit wat hier is gebeurd trek ik de conclusie, dat een verpleger van zijn hart een steen moet maken.” „Als iemand die werkloos is, geen werk wil doen dat een klein beetje anders is dan wat hij vroeger deed, als hij er geen 10 kilometer voor wil reizen, als hij er niks voor wil bijleren, dan vindt hij het mijns inziens niet zo erg Voor het eerst in de geschiedenis van de Britse rechtspraakheeft een rechter gisteren in Londen een proces geleid met I een tulband op het hoofd in plaats van I de traditionele grijze wollen pruik. De I rechter was een Sikh, de uit Nairobi naar Groot-Brittannië geëmigreerde edel- I achtbare Mota Singh. De heer Singh was vroeger advocaat in Londen en ook de eerste die met een tulband op pleitte. Op de basis in het Zweedse Vidsel, waar raketten worden getest, heeft men de laatste tijd veel last van beren, die waarschijnlijk op voedsel uit zijn. Soms komen er wel dertig tegelijk. Hoewel de dieren zich niet agressief gedragen, dur ven de personeelsleden van de basis de deur haasit niet meer uit. In zijn langdurige pleidooi schetste de heer Hermans de wantoestanden in de kliniek: „Patiënten werden aan hu lot overgelaten. De medische begeleiding liet veel te wensen over”. De verdediger twijfelde aan de juist heid van de conclusie van de hoogleraar, dat er een causaal verband bestaat tus sen de insuline-injecties, die de verple ger aan zijn patiënten gaf en het over lijden van de bejaarde mensen. „In zijn rapport stelt hij als voorwaarde voor de dood van deze mensen dat de toediening van insuline inderdaad heeft plaatsge had. Voorts zegt prof. Ariëns, dat niet tijdig onderkennen en een niet adequate behandeling van hypoglycaemieën (te kort aan suiker door een teveel aan insuline) tot de dood kunnen leiden. Hierdoor is de verdachte in de ogen van zijn raadsman slechts schuldig aan het veroorzaken van hypoglycaemie, waar mee de schuld van verdachte aan de dood van de patiënten vervalt. De schuld ligt zijns inziens bij diege nen, die verantwoordelijk waren voor de medische behandeling van depatiënten. De Officier van Justitie, mr. J. Boos ter, wees de rechtbank erin zijn repliek op, dat de verdachte de adequate behan deling van de artsen juist doorkruist. Bovendien doet he>t er volgens hem niet toe, dat de artsen de slechte toestand van de patiënten niet onderkenden. De De afgelopen maand vertoonde echter de sterkste prijsstijging sedert juni vorig jaar; het prijsindexcijfer voor de detail handel nam toe met 1,9 procent. Op jaarbasis betekende dit niettemin een verbetering, want in dezelfde maand vo rig jaar bedroeg de stijging 3,9 percent. Uit cijfers van het ministerie van arbeid, blijkt dat de Britse inflatie, hoe wel deze nog steeds veel groter is dan die in alle andere geïndustrialiseerde landen, op jaarbasis is afgenomen van 21,2 percent in maart tot 18,9 percent in april. De gemeente Enschede zal voorlopig normaal doorgaan met fluoridering van het drinkwater. „Pas als de vergunning door de regering wordt ingetrokken zul len we moeten stoppen”, zei gisteren de Enschedese wethouder voor Volksge zondheid. Overigens is de zaak hiermee nog niet afgelopen. De PSP-ers Van der Lek en Van der Spek hebben eerder deze week om een onderzoek gevraagd door de vaste Tweede-Kamercommissie voor de inlichtingendienst. ZONDAG 16 MEI Zon- en maanstanden Zon op 4.44 uur, onder 20.30 uur Maan op 23.19 uur, onder 7.08 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 5.08 uur en 17.37 uur Laagwater 0.57 uur en 13.24 uur MAANDAG 17 MEI Zon* en maanstanden Zon op 4.43 uur, onder 20.31 uur Maan op uur, onder 8.41 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 5.54 uur en 18.23 uur Laagwater 1.40 uur en 14.06 uur Hier en daar werd zelfs gezegd dat wiskunde I waar veel kandidaten aan meedoen, omdat zoveel studierichtingen dat nu eenmaal eisen moeilijker was geweest. Dat is waarschijnlijk ook het geval, omdat er bij wiskunde I zoveel stof aan bod komt en wiskunde II meer een geheel vormt. Omgekeerd komen bij wiskunde II alleen de echte exactelingen aan bod. en als die overal lopen te klagen, dan is er toch wel iets fout. Nu hebben ze het dit jaar bij het VWO toch al niet gemakkelijk, want ook over het Duits van gistermiddag hoorde ik veel klachten. Die klachten hadden vooral betrek king op de derde tekst genomen uit Die Zeit die buitengewoon lang was en waar liefst 22 van de 50 vragen over gesteld werden. Een kandidate zei ver- Keith Relt, de 33-,jarige gitarist, van de popgroep The Yardbirds is dood aange troffen in zijn woning in Whitton bij Londen. Hij bleek te zijn geëlektro- ducteerd door zijn elektrische gitaar. was wel het geval over twee zetfouten. De ene fout stelde niets voor, maar bij de andere was een bedrag van drie ton op het „uitwerkingenpapier” (ook geen mooi woord) tot 30.000 gulden terugge bracht. Er was dus vast voorgedaan hoe je fouten moet maken. Men had die fout niet vooraf opgespoord, en dus was er geen mededeling hoe men moest hande len. Scholen die de inspectie belden, kregen te horen dat ze niets moesten zeggen, maar dat is natuurlijk helemaal te gek. Ik heb de indruk dat men op veel scholen maar niet naar de inspectie heeft geluisterd. Gistermiddag maakte een groep van de MAVO-leerlingen natuurkunde, en daarbij was een stokoude opgave, maar voor de rest was het heel eigentijds en redelijk werk. De aanduiding „uit het leven gegrepen” heb ik veel gehoord. Bij het HAVO moest gistermorgen eerst een opstel worden gemaakt, en iedereen was zeer tevreden over de vele mogelijkheden die daarbij geboden wer den. Men kon kiezen uit tien redelijke titels, en een opstel over leven met lawaai, waarbij wel erg veel gegevens waren aangedragen. Daarvoor waren de opgavenmakers gaan lenen bij de NRC en het Utrechts Nieuwsblad. Veel kandi daten hebben zich met dat lawaai bezig gehouden, al klaagden docenten dat er nauwelijks nog iets aan de verstrekte gegevens was toe te voegen. Gistermiddag stond natuurkunde op het programma, waarvan op grond van het bekende slingereffect verwacht mocht worden dat het moeilijk zou uit vallen. De meningen liepen echter sterk uiteen. Op de ene school noemde men het verschrikkelijk werk, terwijl het elders ah zeer redelijk werd bestempeld. Men vond wel dat eenvoudige dingen nogal moeilijk waren gevraagd. De binnenste stenen van pyramiden van Gizeh bij Cairo zijn zo vochtig dat het zoeken naar geheime kamers van de farao’s met röntgenstraling er ernstig door wordt gehinderd. De 61-jarige Italiaanse arts dr. Giu seppe Chirico is gisternacht vrijgelaten door de mannen die hem 77 dagen daarvoor hadden ontvoerd. De familie zou een losgeld van 600.000 gulden heb ben betaald. schuld aan de dood van deze mensen blijft bij de verdachte. De collega’s van de hoofdverpleger, die tijdens het proces als getuigen optra den, hebben niets heel gelaten van de verdachte, die de verdediger omschreef als iemand die met zijn beroep was vergroeid en alles over had voor de goede verzorging van zijn patiënten. „Hierdoor-is hij het puur zwarte schaap geworden met geen haartje wit”, aldus de heer Hermans. Ook de hoofdverpleger zelf beklaagde zich in zijn laatste woord over het gedrag van deze mensen: „Het heeft mij erg pijn gedaan, dat hier collega’s tegen mij hebben getuigd, die veertien dagen voor mijn arrestatie bij mij thuis wa ren”. Hij had overigens begrip voor de andere verpleegkundigen van de kliniek, die liever wilden zwijgen in het belang van de bejaardenverzorging. Het ledental van de VARA loopt, aldus de VARA-voorzitter, nog steeds achteruit. Het abonnementenaantal be draagt op dit ogenblik 463-700- Een be langrijke oorzaak van die teruggang is volgens hem nog steeds de conjuncturele crisis. Wel stijgt het aantal 10-leden enigszins. Het ambitieuze plan zal wor den uitgewerkt om vopr dit jaar 50.000 nieuwe leden te winnen. Ben visser uit Cassis bij Marseille heeft gisternacht een vijf meter lange haai met een gewicht van een ton ge vangen. Het zou gaan om een voor mensen niet gevaarlijke haai. Bij het MAVO stond gistermorgen handelskennis II op het programma, en de opgaven eentje meer dan vorig jaar liepen aardig op in moeilijk heidsgraad. Men was er over het alge meen niet ontevreden over, maar dat Russiche archeologen hebben een tweeduizend jaar oud graf van een vrouwelijke krijger gevonden dat mis schien het bewijs vormt dat de legenda rische Amazones wel degelijk hebben bestaan. Dit meldt het Russiche persbu reau Tass. Het graf, dat zich bij een dorp aan de middenloop van de Wolga bevindt, bevat een degen, pijlpunten, een stenen spatel voor kosmetica, een bron zen spiegel en een parfumkruikje van albast. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren op paleis Soestdijk een afscheidslunch aangeboden aan de am bassadeur van Frankrijk en zijn vrouw, graaf en gravin Sénard. om werkloos te zijn. Maar als iemand van alles zou willen aanpakken waar hij redelijkerwijs voor gekwalificeerd is, als hij diep ongelukkig is door de indolentie die zich van hem dreigt meester te maken, als hij zich schaamt voor de buren, voor zijn vrouw en voor zijn kinderen, als hij al 200 brieven heeft geschreven en een broek heeft versleten op de bankjes van de arbeidsbureaus, dan vind ik het een schande dat wij als gemeenschap hem geen zinvol werk ge- Een 46-jarige brigadier van de ge meentepolitie te Leerdam L „'9 door de rechtbank te Dordrecht veroor deeld tot een boete van vijfhonderd gulden wegens het mishandelen van een arrestant. Vooruitzichten voor maandag: OVERWEGEND DROOG MET ZONNIGE PERIODEN. Geleidelijk warmer. Aantal uren zon3 tot 15. Min temp, omstreeks 9 graden. Max. temp, omstreeks 22 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal 80 percent. WEERRAPPORTEN De door de bewindsman gewenste ont koppeling van lidmaatschap en betaling van de omroepbijdrage juicht Kloos wel toe, omdat deze past in het proces van emancipatie van jongeren en gehuwde vrouwen. Maar de ontkoppeling lidmaat- schap-abonnement is een sprong in het duister, aarvan niemand de risico’s kan overzien. De VARA-voorzitter zei het oneens met minister Van Doorn te zijn over diens uitleg van artikel 11 van de Om roepwet, waarin staat dat uitzendingen niet dienstbaar mogen zijn aan reclame doeleinden. Werving van abonnees en leden door, vooral ideëel gerichte, om roeporganisaties in hiun uitzendingen valt daar zeker niet onder. Toch wil de bewindsman deze werving aanpakken en sterk beperken, wat volgens Kloos heel snel raakt aan „de vrijheid van me ningsuiting en de vrijheid van program mering”. waardig, dat het personeel kennelijk wel vertrouwen in de hoofdverpleger had door hem te kiezen als lid van de Ondernemingsraad. De bekentenissen van de verdachte tegenover de politie hebben, zo meende mr. Hermans, alle waarde verloren doordat ze afgelegd zijn tijdens weken lange, afmattende verhoren. „Hij is door de suggestieve vraagstelling van de ver balisant beïnvloed. Er zijn hem van buitenaf schuldgevoelens opgedrongen”, zei de raadsman, die zich beriep op het rapport van de psycholoog.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2