Alleenstaandencentrum ziet hartewens in vervulling gaan Feestavond van werkgroep Buurthuis Wijk aan Duin /paarbank Marktrechtenstempe VEILINGEN E Automatisch spaart u iets moois bij elkaar! HUIS O o Q mart nadariand 000 - IFR DRIE DAGEN DURENDE UITWISSELING CDA-vergadering in De Vrijburcht P. Meermans chef afd. bevolking NA JAREN VAN NU EIGEN GEBOUW over Nieuwe secretaris Met ds. Bezemer naar Israel Overlijdensberichten „INWONING” De Keïinemers Verbazing stukje van Piet Hickmann Jf 1 ZATERDAG MEI 19 7 6 O U r 76 «EI de krant helpt u op weg maakt. De Nutsspaarbank helpt u daarbij met het Systeem-Sparen Er zijn twee manieren: 1U laat elke maand een vast bedrag automa tisch overboeken van uw spaargiro op een spaarrekening met hoge rente. 2. U laat elke maand het bedrag dat u op het einde van de maand overhoudt op uw spaargiro automatisch overboeken naar een spaarrekening met hoge rente. CENT PR4722 Een kleuren T.V.? Auto? Nieuwe meubelen? Het geld is er eerder als u met vaste regel maat spaart en dus zoveel mogelijk rente BEVERWIJK WW«WWBEÏERWIJK NEDERLAND (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De hartewens van de Stichting Ontmoetingscentrum i voor Alleenstaanden is vervuld. Na acht jaar van de grote zaal van buurt- huis „De Schans” gebruik te hebben gemaakt, krijgt de stichting met in- 1 Sang van september de beschikking over een eigen, meer permanent on derkomen. Dit gebouw, het pand van Bekker Modes aan de Wijkerstraat- weg/hoek Stratinplantsoen te Velsen-Noord, is om financieel-technische redenen overigens niet door de stichting, maar door het nauw met haar verbonden echtpaar J. van Amersvoort aangekocht. tól IP® Neuwied op bezoek in zonovergoten Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) CDA Hubers '976 700 JAAR 1276 MARKTRECHTEN HPS' (ADVERTENTIE) gen i - X ■t, De winnende affiche van de Bever- wijker Dirk van der Molen. Wat die acties betreft gaan de gedach ten van het Stichtingsbestuur uit naar 1 in een bezocht kunnen worden. Aan verhoging van de toegangsprijzen wordt door de stichting overigens niet gedacht. Aan de groenteveiling werd deze week het beeld nog beheerst door de spinazie. Daarnaast is de sla in opmars. De eerste sla van de koude grond kan nu worden verwacht. BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk van de NCVB belegt op woensdag avond 19 mei weer een bijeenkomst in „De Opgang”. Ds. Bezemer zal een aantal dia’s laten zien van historische plaatsen in Israel en daarbij vertellen over zijn ervaringen in dit land van de B./ael. Echtgenoten zijn deze avond als gasten welkom. geen het ook om BEVERWIJK. Ook voor de donder- dagavondwerkgroep van Buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan breekt de vakantieperiode aan- Zoals vele ande re verenigingen en werkgroepen sluit zij het seizoen ’75-’76 af om in september weer met nieuwe en hopelijk interessan te ideeën terug te komen- De plannen hioervoor zijn al bijna rond. Ie :hten eman gen nmet itige st zijn slagen, het instellen van een Permanente Program Advies Commissie en een be spreking van het landelijk concept van het CDA door de heren K. Kroesen, L- F. Sperling en C- C- Verhoog. BEVERWIJK. De heer P. H. Meer mans (38 jaar) uit Leiderdorp is met ingang van 1 juni benoemd tot chef van de afdeling bevolking van de gemeente Beverwijk. Hij is momenteel werkzaam op de afdeling bevolking van de ge meente Leidschendam. Voor de aanschaf van meubilair, ser viesgoed, gordijnen en dergelijke denkt men zo’n 30.000 nodig te hebben. Dit geld zal met behulp van acties op zo kort mogelijke termijn bijeengebracht moeten worden, want als het even kan wil men het alleenstaandencentrum in september al laten verhuizen. „Bij de mannen ligt ’t iets gunstiger: iets minder dan de helft zit op een dergelijk1 inkomen. Een kwart van de vrouwen echter moet om financiële re denen zelfs van een regelmatig bezoek aan het alleenstaandencentrum afzien, ’t Is niet alleen de entree, er komen ook nog zaken als reiskosten, kappersbezoek, af en toe een nieuw jurkje aan te pas. Van het optrekken van de toegangsprij zen kan op grond van deze gegevens dan ook geen sprake zijn.” Van de slotavond op 20 mei a.s-, dus de laatste donderdag van dit seizoen, wilde de werkgroep iets heel bijzonders maken. Er is besloten er een nonstop amusementsavond van te maken. Er komen onder meer leden van de toneelvereniging „Falkland”, bij de vaste bezoekers bekend van „De Jantjes”, „Ro saura”, en „Ping, zie de ktok”. Sketches Het zesde bezoek van de raad Neu wied aan Beverwijk kent een druk pro gramma- Na de ontvangst door burge meester A. Hubers, de wethouders en vele raadsleden verrichtte wethouder ir, J. Oamfferman in het Stadskantoor de De schaarse artikelen zijn duur. Voor de bospeen werd nog 170 cent per bos betaald. Peulen, in kleine partijtjes aan gevoerd leverden 1200 cent per kilo, terwijl ook de asperges duur zijn. Radijs varieerde bij een behoorlijk aanbod in prijs van 25 tot 45 cent per bos. De serie soepgroenten wordt groter. Er is altijd een ruime vraag naar. OverledenOathartina van der Dent- Buissing, 79 jaar. Cornells Matersweg 47, Beverwijk. Thuis opgebaard- Condoleren thuis zondag van 17 tot 18 uur. Begrafe nis 18 mei om 11 uur op Duinrast. Deze slotavond op donderdag 20 mei begint om 8 uur en de toegangsprijs bedraagt slechts 1,50 (kaartjes in de voorverkoop verkrijgbaar). Zoals ge woonlijk kunnen degenen die slecht ter been zijn gebruik maken van de ver voersdienst van Wijk aan Dui- Als u even 20944 belt, wordt u gehaald gebracht- IGaat vanzelf! en parodieën worden gebracht door en kele bandparodisten uit Alkmaar, afge wisseld met het optreden van het Cither Ensemble uit Heemskerk, eider staat er nog kienen op het programma en er worden overbekende liedjes uit „De Jantjes” gezongen. Een Spaans danspaar met begeleiding van een gitarist zal zorgen voor een zonnige stemming als voorproefje op de vakantie, die voor de deur staat. Nog meer danslust zal worden gedemon streerd door een aantal dansparen van dansschool Bakker en de tapdanser Ge rard Reinders uit Velsen-Noord- De hele avond zullen „The Twins” aanwezig zijn, de vaste begeleiders van de kienavonden. Over het algemeen was de groente niet duur, met uitzondering van enkele schaarse artikelen. Spinazie trok op de laatste dagen van de week in prijs aan. Vooral de betere kwaliteiten haalden bijna een halve gulden per kilo. Er is nog veel spinazie waar wat aan man keert en deze draait door. Sla ligt lager in prijs, maar de goede kwaliteit glassla haalde toch nog 42 cent per krop. WIJK AAN ZEE. De heer Th. B. M. Schellevis uit Heemskerk is het helemaal niet eens met wat Piet Hickmann vorige week in „De Jutter” en deze Kantlijn-rubriek heeft ge schreven. Vastomlijne plannen voor de activitei ten die binnen het nieuwe onderkomen ontplooid zouden kunnen worden, heeft de Stichting momenteel nog niet. Wel denkt men erover, het aantal soosavon- den van een tot twee per week uit te gaan breiden. Die vrijdagavonden zouden dan, naast de vaste zaterdagse soosa- vond, vooral door jongere alleenstaanden Duitse oom uit zijn hoed, die geen tegen hoogovens. Duit se, v;c’. ie verstaan. Maar Piet, dat is nu juist de reden waarom vroeger zoveel Duitse gasten graag naar Wijk aan Zee kwamen toen het hier nog mooi en schoon was! Maar waar gaat dit alles nu uitein delijk om? Is hier sprake van een weloverwogen actie om alle bezorgde Wijk aan Zeeërs (en vele anderen) in de wielen te rijden met voorlopig een nog duister doel? Heeft Hickmann misschien aande len bij Hoogovens? Of een aantal Duitse ooms die er werken? BEVERWIJK. Na de moederdag- week is het aan de bloemenveiling rusti ger geworden. Het warme weer in het begin van de week deed er ook goed aan, zodat de prijzen over algemeen laag kwamen te liggen. Bestuurslid Peter de Groot daarover: „We hebben onlangs een schriftelijke enquête onder de bezoekers van de soos- avonden gehouden met de bedoeling, wat meer inzicht in hun financiële situ atie te krijgen. Wat we vermoedden, is waarheid geworden. Uit de uitkomsten bleek, dat meer dan de helft van de vrouwelijke soosbezoekers rond moet komen van minder dan 1000 netto per maand. Vaak dienen daarvan ook nog studerende kinderen te worden onder houden.” 265^ 0, 21 Na geruime tijd nam de huidige eige naar van Bekker Modles contact met de stichting op. Hij bleek zijn zaak met ingang van juli te willen beëindigen. Daar het voor de Stichting op grond van financieel-technische bezwaren niet mo gelijk bleek, het kapitale pand aan de Wijkerstraaitweg 119-121 te verwerven, verklaarde het echtpaar Van Amers- voort zich uiteindelijk bereid het ge bouw met behulp van derden aan te kopen. Door het besluit, de bovenetage als kantoorruimte beschikbaar te stellen, kunnen de financiële lasten van deze transactie binnen de perken worden ge houden. Hoewel de Stichting buitengewoon blij is met het feit, dat op deze wijze alsnog de beschikking over een eigen onderko men verkregen kon worden, zit men toch nog met een aantal problemen. De Stichting beschikt namelijk niet over die middelen, die nodig zijn om de circa 160 m2 omvattende ruimte na de verbou wing als alleenstaandencentrum in te richten. BEVERWIJK Langzamerhand komt Beverwijk in de feestroes. Zeven honderd jaar marktrechten is dan ook geen zaak, waar je als stad snel om heen kunt. Winkeliersvereniging Stadscentrum zorgde samen met organisator Harry Ter Horst voor een klinkend feestprogramma, dat vrijdagmiddag vier juni met een luilakmarkt wordt ingezet. Ook de gemeente Beverwijk doet een duit in het marktzakje door op alle brieven die het Stadskantoor verlaten, het marktrecht te vermelden. In het speciale stempel staat: Beverwijk 1276 700 jaar 1976 Marktrechten: Uit het jaarverslag blijkt, dat de afde- ling zo’n kleine tweehonderd vijftig leden telt. Gewerkt wordt aan het laten veir- - schijnen van een kwartaalbericht om de leden op de hoogte te houden van wat zich in de afdeling en in de regio afspeelt. Een wens is ook een meer gestructu reerd contact van de CDA-jongeren. „Met stijgende verbazing heb ik het stukje van Piet Hickmann in Jutter no. 17 gelezen. Hickman probeert daarin aan te tonen, dat het eigenlijk helemaal niet zo slecht met Wijk aan Zee gaat integendeel, Wijk aan Zee leeft, en hoe. Als bewijs hiervoor laat hij enkele eigenaars van horeca bedrijven opdraven, die ons komen vertellen hoe goed hun zaak met pasen wel draaide. Van eigenaar no. 1 mocht Hickmann zelfs vernemen, dat „hij nooit van mening is geweest, dat Hoogovens ons schade berokkent”, meer nog: „Hoogovens mag uitbrei den, met meer Duitse arbeiders zodat de hele middenstand er baat bij heeft”. Kennelijk is hier iemand aan het woord, die zijn e:<?en monopolie oo het laven van de’-it "f? Doif-e n niet wel verliezen, en uaar’.fK' de „hele middenstand” (vlees, brood en groente) gerust wil stellen. Wat betreft no. 2 zie ik niet in, wat diens „gekkenhuis” met Hoogovens te ma ken heeft. Maar zonder gekheid, Hickmann wil tóch niet beweren dat zijn drie sprekers representatief voor het hele Wijk aan Zeese horeca- wezen zijn? Ér zijn diverse cafés of bars, die van extra paasdrukte weinig bemerken. Dan heeft hij het over een truefo- to. Hij zou namelijk zelf geconsta- Voor aktiviteiten als kienen en kla verjassen is er altijd veel belangstelling geweest. De werkgroep is dan ook zeker van plan deze in september te vervolgen. De toneel-, zang- en dansavonden wer den minder bezocht, maar dit kan liggen aan aktiviteiten elders, waarvoor meer belangstelling bestond. teerd hebben, „dat vanaf het Hoge Duin gezien hoogoven 6 en 7 niet recht boven „De Woeste Hoogte” lig gen. met daaronder „Hotel de Wijck”, zodat duidelijk wordt, op welk een goedkope manier men door het plaat sen van zo’n foto „ons dorp verguist”. Nu moet Hickmann toch echt wel een hoogovenvuiltje in zijn oog ge kregen hebben, want eenieder kan, staande op het Hoge Duin bij bunga low 15 of halverwege de keukentrap, met eigen ogen constateren dat hier NIET van een truefoto sprake is. Leuk vind ik het niet om Hickmann op een leugen te moeten betrappen. Tenslotte tovert hij ook nog een speciale collectes in de Beverwijkse ker ken naar inschakeling van een of meer scholen en naar de organisatie van een grootscheepse rommelmarkt. Voorts hoopt men van de betrokken gemeente besturen bijdragen in de vorm van startsubsidies te mogen ontvangen. opening van de affichententoonstelling „700 jaar marktrechten”. Omstreeks half vier vertrok men naar de gastadressen en de hotels. Het Duitse gezelschap had eerder dlit jaar te kennen gegeven een bezoek aan de Kritische Gemsente IJmond zeer op prijs te stellen. De raad Neuwied wilde nu wel eens met eigen ogen aanschou- scheidinigsbeweging” van de r.k—kerk wen wie de leider van „die linkse af was en wat Jan Ruiter er toe bewogen had de K.G.IJ op te richten en met veel medewerkers bloeiend in stand te hou den. In het gebouw ’t Zwanennest aan de Dommelsingel lichtte Jan Ruiter de raadsleden van Neuwied zijn werk in de K.G.IJ. toe- Om zes uur bekeek de raad de restau ratiewerkzaamheden aan de Grote Kerk, waar P. J- Schippenus, fractievoorzitter van het CDA en de enthousiaste voorzit ter van de restauratiêcommissie een kor te inleiding hield- De organist van de kerk, de heer Wijting, bespeelde het beroemde Müllerorgel. Burgemeester Hubers ging tijdens zijn ontvangst, ’s middags in de salie des pas perdus van het Stadskantoor, nader in op de vorm van de uitwisseling tussen beide steden. „Hoewel de uitwisseling tussen onze beide steden van het begin af bestemd was voor alle groeperingen van de be volking te gelden, is deze gedachte nog te weinig in praktijk gebracht. Wel zijn in de loop der jaren goede contacten tussen onze beide raden gegroeid. Steeds eohter kwam de wens boven de goede contacten uit te breiden tot grotere groepen van de bevolking van onze ste den,” aldus burgemeester Hubers, die releveerde aan de suggestie van dr. Jungblut de uitwisseling om de twee jaar te houden en de aldus vrijkomende financiële middelen te gebruik om uit wisselingen tussen meer plaatselijke ver enigingen tot leven te brengen. Helaas is (e(etoo” het bij een poging de uitwisseling een andere vorm te geven gebleven- Hij verwachtte, dat tijdens deze zesde uitwisseling bouwstenen zouden qorden aangedragen voor de discussie op welke wijze anders wegen dienen te worden uitgestippeld om de burgers van Neu wied en Beverwijk nader tot elkaar te brengen. HEEMSKERK. Het Heemskerk houdt dinsdag 18 mei algemene ledenvergadering in een van de zalen in „De Vrijburcht”. De agenda vermeldt de behandeling van de jaarver- BEVERWIJK. Het bestuur van voetbalvereniging De Kennemers heeft Piet Kooy bereid gevonden zich kandi daat te stellen voor de momenteel va cante functie van secretaris. Ook in de functie van wedstrijdsecretaris zondag- voetbal is voorzien. De heren E. Janssen en J. Loer waren bereid deze taak op zich te nemen. De Stichting Ontmoetingscentrum voor Alleenstaanden is dolgelukkig met deze regeling. De grote zaal van „De Schans” was in de loop der jaren voor de nog steeds groeiende groep van be zoekers van de wekelijkse soosavonden te klein geworden, terwijl het buurtcen trum de zaal daarnaast op de zaterdaga vonden graag zelf wilde gaan gebruiken. Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” bood ook geen uitkomst: te duur, te weinig zekerheid en te weinig sfeer, vond de Stichting, die toen uit arren moede maar aan het adverteren sloeg- va- Met een gulden per bos. Er komen ook weer lelies. Er werd van 20 tot 60 cent per tak voor betaald. Anjers en rozen begin ne met dit warme weer los te komen. De anjers varieerden in prijs van 15 tot 48 cent per stuk, terwijl de rozenprijzen tussen de 50 en 52 cent per stuk lagen. Potplanten waren goedkoper dan vori ge week. Naar perkplanten was er nog steeds een goede vraag en deze leverden vrij goede prijzen op. Dit echtpaar, dat in 1968 de stoot tot de oprichting van het alleenstaanden centrum gaf, betrekt tevens de bij het pand behorende woning. Na een grondi ge interne verbouwing zal de Stichting de benedenverdieping van het gebouw gaan huren, terwijl zich op de boveneta ge het assurantiekantoor Fernandez en het schoonmaakbedrijf General Clean zullen vestigen. Men hoopt het pand in september in gebruik te kunnen nemen. Bij de ingang van het Stadskantoor begroetten de heer en mevrouw de dames en heren uit Neuwied. Er kwamen nog enkele heel late tul- pensoorten aan de markt, die tegen re delijke prijzen werden afgenomen. De irissen zijn nu in opmars, maar daarvan bleven de prijzen te laag voor de kweker een redelijke teelt op te leveren. Het zijn vooral de blauwe riteiten die het af laten weten, moeite kwamen de prijzen boven Er komen Z BEVERWIJK De raad Neuwied treft het wel. Vrijdagmiddag werd het gezel schap door burgemeester A. J. Hubers welkom geheten in een wat winderig, maar zonovergoten Beverwijk, dat drie dagen lang als gastheer van partnerstad Neuwied optreedt. Als de voortekenen niet bedriegen gaan de Duitsers vandaag ook een zonnige dag tegemoet, die wordt doorgebracht met een bezoek aan de Amsterdamse haven en de Zaanse Schans in Zaandijk. W!

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9