Fietser viel in kuil Protesten niet van Hulde aan invloed op vrolijke harde werkers uitwisseling tussen Beverwijk en Neuwied Voorzitter G. Tabak van „Beverwijk” treurig gestemd VEILINGFUSIE NOG NIET IN ZICHT Ruitetikkers weer actief stand Louis trok Li. veel publiek B-B Bil N JONGEN DOOR BIKINI-DIEF AANGEHOUDEN TWEE BRANDJES IN HEEMSKERK >1 BUS GESCHEPT ■n ■M Beverwijk Heemskerk MAANDAG 1 7 M E I 19 7 6 7 Onderzoek bank. II a I •is, I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het drie dagen durende bezoek van de gemeen teraad van Neuwied is achter de rug. Moe, bruinverbrand en tevre den over de tocht naar Amsterdam, de Zaanse Schans, het bezoek aan het brandwondencentrum in het Rode Kruis Ziekenhuis, de le zing van Jan Ruiter over de KGIJ, de bezichtiging van de Grote Kerk en de twee vrolijke contactbijeenkomsten, stapte het gezelschap zondagmiddag drie uur in de bus, die hen naar hun stad aan de Rijn terug bracht. <r> 4 y W' up ji o N OP daal- del er ijn voor k. W. en irver- tauto te kan te VELSEN-NOORD. In de omgeving van de Schulpweg in Velsen-Noord zijn herhaaldelijk ’s nachts bikini’s van was- lijnen gestolen. De politie heeft in dit verband een 17-jarige jongen aangehou den. De fietser kwam echter met zijn voor wiel in een kuil terecht en moest met een hersenschudding in het St. Jozefzie- kenhuis worden opgenomen. Het volgende jazz-concert, georgani seerd door de Werkgroep Jazz Heems kerk is op zaterdag 12 juni. Dan treedt op de groep „The Friends of Jazz’’. C. M. DE WIT, Moensplein 4, Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de veilingkantine heeft de veiling Beverwijk vrijdagavond een goed bezochte jaarvergadering ge houden, waar de jaarstukken van 1975 besproken werden en door de algemene vergadering goedgekeurd werden. :en I Het zware drie dagen durende pro gramma is er de oorzaak van. dat niet iedereen diepgaand van gedachten heeft lengte zitten moet u die nieuwe wegen, die we willen zoeken, echt niet over schatten". Hoe het ook zij: de Duitsers en de Hollanders gaan de komende maanden eens rustig over de partnerschaft naden ken. Mogelijk dat er nog iets bruikbaars uitrolt. Feit is wel, dat zowel de Bever - wijkse gastheren als de Neuwieders bij zonder te spreken waren over het ver loop en de sfeer van deze zesde uitwis- digde de heer Schön in het restaurant van het RKZ burgemeester Hubers een wandbord met de wapens van de twaalf in 1970 door Neuwied „opgeslokte” ge meenten en het nieuwe wapen van Neu wied. Bloemen voor mevrouw Hubers, mevrouw Janssen en Camfferman com pleteerden dit geschenk van een dank baar Neuwied. De Duitse gasten uit partnerstad Neu wied zouden voor geen goud de nu twaalf jaren durende uitwisseling met Beverwijk willen missen. Oberbünger- meister Ludwig Schön zei het in zijn langdurige afscheidsrede, zondagmiddag in het restaurant van het Rode Kruis Ziekenhuis als volgt: „Als Beverwijk 1000 jaar marktrechten viert zullen Be verwijk en Neuwied elkaar nog steeds ontmoeten”. Een raadslid van Neuwied zei het eenvoudiger: ,,We hebben drie In het gebouw 't Zwanennest 'vertelde Jan Ruiter alles over de Kritische Gemeente IJmond. Een geloei steeg op toen hij de zogenoemde beroeps verboden aanroerde vorig jaar 1,36 per kilo, dit jaar 0,29 per kilo. De spinazie vormde 17 pet. van het totale aanvoerpakket, terwijl de sla hier 24 pet. deel van uitmaakt. De direc teur van de veiling, de heer J. J. Appel man, bracht het accountantsrapport naar voren. Aan de hand van het verslag van de commissie van toezicht werd de reke ning en verantwoording van het bestuur goedgekeurd. Men kon hierna de defini tieve veilingprovisie voor 1975 vaststel len, waarbij de groentenafdeling een voordelig saldo behaalde en de bloeme- nafdeling een nadelig saldo boekte. De bestuursverkiezing leverde geen problemen op. De aftredende bestuursle den, de heren C. G. Verduin en E. Huisman, beiden uit Heemskerk, en C. N. Knol uit Zwaag, werden herkozen. In de commissie van toezicht trad de heer H. J. Duin reglementair af. Zijn plaats werd ingenomen door de heer N. P. Handgraaf uit Santpoort. Met een verlo ting van vele planten werd deze vlot verlopen vergadering besloten. BEVERWIJK. Een 14-jarige jongen uit Beverwijk is zaterdagmiddag met een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Hij was, toen hij plotseling de Laan der Nederlanden overstak, geschept door een bus. HEEMSKERK. Geboren: Reinier Jansen, Kitty de Jeu, Simon Aarden burg, Mirjam van Beelen, Leonardus Mooij, Johannes Denneman, Hendrika Kersbergen, Niels Bleeker, Tomas Kip persluis. aan Zee aan om in de nabijheid van het hotel met spandoeken tegen de partner schaft te protesteren. De bus met de gasten en hun Beverwljkse begeleiders stopte echter niet bij de hoofdingang van Kennemerduin. maar reed door naar de achterzijde van het hotel, zodat de gasten en gastheren ongestoord Kenne merduin konden betreden. Zaterdagavond rond half acht werd melding gemaakt van een felle brand in de vuilstortkoker van de eerste flat aan de Jan Ligthartstraat. Twee containers met huisvuil bleken in vlammen te zijn opgegaan. De oorzaak van het vuur is onbekend. een naar Schans. plaatsje op het rondvaartboot. unieke, dan weer geestige en vaktech nisch perfecte wijze. Het was goed merkbaar dat Louis van Dijk (piano). Jacques Schots (bas) en John Engels (drums) al vele jaren bij elkaar zijn. De groep is zeer homogeen. Louis van Dijk speelde op een zeer frisse, spontane ma nier de diverse stukken, die gevarieerde terreinen van de jazz besloegen. Uit- HEEMSKERK Een 38-jarige Be- verwijker dacht zondagmorgen via het grasveld naast de Deborah Backelaan- Tolweg een stuk van zijn route te kun nen afsnijden. Het protesterende gezelschap, hoofdza kelijk bestaande uit jongeren, die zich aanhangers van de PSP en de commu nistische jongerenbeweging noemden, kreeg nauwelijks enige aandacht, maar menigeen zag wel de zwarte vlag en de borden met hitserige opschriften en stoorde zich aan dit ongenuanceerde, agressieve optreden van de ongeveer 20 jongeren. Tegenstanders van de uitwisseling gre pen zaterdagavond de contactbijeen komst in hotel Kennemerduin te Wf/jk Reeds eerder waren er bijeenkomsten geweest voor de afdeling groenten en de afdeling bloemen, waar men dieper op de verschillende vraagstukken inging. De voorzitter, de heer G. Tabak, bracht in het kort de zaken uit 1975 naar voren. Vooral voor de afdeling groenten is 1975 een goed jaar geweest, daar men een omzetstijging van ruim 9 Dat er een grote belangstelling bestaat voor goede jazz bleek ook zaterdagavond weer: het Trio Louis van Dijk speelde voor een uitverkocht huis, hetgeen uiter aard ook erg plezierig was voor de Werkgroep Jazz Heemskerk, die dit con cert organiseerde. De belangstelling van de zijde van het publiek was terecht zeer 'groot, Het trio speelde op een muntend was hij ook in zijn improvisa ties. Er werd in de drie sets voldoende ruimte gelaten voor voortreffelijke soli van John Engels en Jacques Schots. Al met al een jazz-concert, dat op een hoog peil stond, wat ook door het publiek volledig werd beaamd door middel van een ovationeel applaus. HEEMSKERK. Tweemaal heeft de Heemskerkse brandweer afgelopen week einde in actie moeten komen. Zaterdag avond omstreeks kwart voor negen brak brand uit in een rozenperk voor de Fiat Garage aan de Jan van Kuikweg. Het vuur kon met een straal worden bedwongen. Omstreeks 23 uur zaterdagavond werd de voordeurruit van loodgietersbedrijf Luberti aan de Baanstraat inigegooid. Van een in de M. van Heemskerkstraat geparkeerde auto ging de achterruit in diggelen. fijne dagen gehad". Ook dit raadslid is, evenals Ludwig Schön (zondagmiddag bezocht hij nog mevrouw Bruinsma) naar de Rijnstad terug gegaan met het idee, dat de uitwisseling tussen beide steden bijzonder hecht is en er natuur lijk kan worden gesproken over een andere opzet. Gehuwd: E. Drewe, en D. J. Corban, H. de Jaeger en M. L. I. J. van Dijck, J. W. J. de Ruiter en G. A. M. de Ruijter, H. G. Dekker en M. M. Zonneveld. C. Boon en B. Dielemans. G. M. Bleeker A. I. M. Hesseling. Overleden: Johannes Cornells van Wanrooij, 51 jaar, Leonardus Arnoldus van Noort, 85 jaar, Petrus Sinneger, 75 jaar, Johanna Nanne, geb. Lammers, 60 jaar. Overleden: E. D. M. Meussen, oud 41 jaar, geh. gew. m. H. J. Dreesde, A. H. Hilhorst, oud 54 jaar geh. m. J. Basse- leur. Ondertrouwd: Quirnius H. Harrman en Gerda Helwes, Hendrik Boertien en Grietje Akkerman, Adrianus M. van Oe- velen en Theodorus A. M. de Boer, Jan Groen en Edrika Elhorst. Petrus S. Oo- teman en Geertruida Wijker. Jan van der Steen en Catharina den Dunnen. BEVERWIJK. In Beverwijk is het afgelopen weekeinde weer een flink aantal ruiten gesneuveld. Vooral het glaswerk van de Alpha Soos aan het Moensplein moest het ontgelden, toen daar evenals de avond daarvoor zaterdag schermutselingen tussen twee bezoekersgroepen ontstonden. Op wat klappen en wat kapotte ruitjes na bleef de schade ditmaal beperkt. BEVERWIJK. Geboren: Roald zv. C. J. Ponstein en A. W. Gordijn, Andrea d.v. H. Kooij en T. Vastenburg, Petro- nella E. M. dv. J. Mulder en C. A. P. de Winter, Hermanus P. S. z.v. S. Duin en W. M. Reinitjes, Yvonne d.v. B. L. Balke- ma en H. E. Verduin, Bernhard zv. J. Dzanko en D. Aras. Robin M. z.v. R. Janus e n J. Santman, Yvonne d.v. R. van Pel en A. Kastelein. Ondertrouwd: R. Butter en C. van der Maat, W. J. J. van der Meij en A. A. M. Bodewes, R. de Heer en J. A. Minneboo, D. Bosscher en E. van Balen, H. M. Hooreman en L. J. Bouhof. kunnen wisselen over hetgeen burge meester A. J. Hubers vrijdagmiddag, bij de ontvangst van de Neuwieders in het Stadskantoor, naar voren bracht. De heer Hubers noemde toen de verwezen lijking van een andere aanpak van de uitwisseling niet uitsluitend een taak van de beide college’s. Ook de leden van de gemeenteraad zullen bouwstenen moeten aandragen voor de discussie op welk'e wijze wegen dienen te worden uitgestippeld om de burgers van de bei de steden nader tot elkaar te brengen. De filmvoorstelling in het Stadskantoor, de Chinese eetpartij in „Indrapoera”, de tocht naar de Amsterdamse haven en de Zaanse Schans en het bezoek aan het brandwondencentrum van d”. Hermans in het RKZ waren nu niet de geëigende plaatsen er z'ch met d'e v aren de hersens te pijnigen. Niemand maakte zich daar dan ook zorgen over. Ook Oberbürgermeister Schön niet, die wel verklaarde, dat een onderzoek naar een andere vorm van de uitwisseling „veel kritiek en zelfkritiek zal opleveren. Het zal echt niet meevallen de juiste weg te kiezen. En hoewel we op dezelfde golf- over en de BEVERWIJK. Van de heer C. M. de Wit, Moensplein 4, ontvingen wij een brief over de brandstichting bij de Alp ha Sociëteit. De brief laten wij hieron der volgen: Na de zinloze brandstichting in een opslagruimte naast de Gereformeerde Kerk op het Moensplein in de nacht van vrijdag op zaterdag jl. die door de Be- verwijkse brandweer snel en vakkundig bedwongen werd, bleef er een onvoor stelbare puinhoop aan half verbrand pa pier en rommel achter. Zelfs de koster en zijn vrouw stonden „met de handen in het haar” want hoe is die vuilnisbelt voor zondag weg te krijgen? Maar er gebeurde een wonder tje want na een paar telefoontjes kwam er een legertje van mannen en kinderen opdraven, die prompt de handen uit de mouwen staken en aan de slag gingen. Met snel georganiseerde containers en vervoer werd met vereende krach ten alle afval opgeladen en afgevoerd, ja zelfs werd met aangevoerde Slangen ook nog het laatste restantje vuil weggespo ten. Dit is echt een daad uit solidari teitsgevoel de praktische beleving van de „naastenliefde” - want van enige dank wilde niemand iets horen. Hulde aan deze werkers wier daad ook voor de dominee en de kerkeraad hartverwarmend moet zijn, voor mij is dit zeker het geval. Met dank voor plaatsing. Het Duitse gezelschap raakte ook vrij dagmiddag heel even opgewonden, toen Jan Ruiter, tijdens zijn inleiding in het gebouw ’t Zwanennest over de KGIJ de zogenoemde beroepsverboden begon: een onlangs in West-Duitsland ingevoerde wet, waarmee leraren, en sinds kort ook juristen, die een, volgens de staat, radlikale mening er op na houden, 1 worden verboden hun beroep uit oefenen. Gehuwd: W. Nijenhuis en E. van Goor, R. P. M. de Vries en M. T. M. Huizendveld, O A. Baart en H. A. M. Duits. drie miljoen gulden kon noteren. De bloemenveiling bleef een miljoen onder de omzet uit het jaar 1974. Betreurens- waardig is het dat de veilingfusie in Noord-Holland, voorlopig, nog blijft ste ken. De tuinders zullen hier de dupe van worden, want de groothandel trekt straks naar die veilingen waar grote kwantums te koop zijn. „Het fusielicht in Noord-Holland staat op oranje en voor iedereen is hef te hopen dat het spoedig op groen komt te staan”, aldus de voorzitter. De eerste vier maanden van dit jaar zijn voor de bloemenafdeling minder goed verlopen. Men veilde bijna een miljoen bossen tulpen minder dan het jaar daarvoor. De bollenprijzen waren het vorig najaar van dien aard dat de kwekers de bollen verkochten. De bloe menveiling Beverwijk was in 1975 voor 38 pet. op de tulpenaanvoer aangewezen, daarna volgde de rozen met 11 pet. Bij de afdeling groenten zag men de grote prijsverschillen: de spinazie van Zaterdagmorgen negen uur vertrok het gezelschap vanuit de haven voor zonnige tocht over het water Amsterdam en de Zaanse Menigeen bemachtigde een achterdek van de 'i W’

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7