IJMUIDENAAR WEIGERDE VISVANGSTEN TE NOTEREN Assumbiirg won Veel gebruik van bondswedstrijd peutercentra zaterdag bij Filmhuizen met visies op Witte Tejater Tweede Wereldoorlog Wandeltocht op Caprera Agenda Procesverbaal voor diefstal Zomerfeest van Trudy Pepping clubkampioene van SSS Vrachtwagen vernielt dak Schipholtunnel: 5 ton schade II „Fhtero en ik” „De Kromming” goed dat u een sekretaresse-opleiding hebt genoten! r Voor de politierechter Pupillen van op kamp in Maastricht I I VAK-puzzeltocht Velsen-Noord r ONTMOETINGSGROEP KIEST PLAATS geprolongeerd „Velsen” VAN SAMENKOMST 1976 DINSDAG 1 8 MEI 6 IJMOND HANDBOOGSCHIETEN UIT ENQUÊTE BLIJKT: Vieux en jenever .„Wat happened to Eva Braun” en ,Jt happened here” r Heemskerk 3 p Vier mogelijkheden Velsen-Noord 5 1° Wijk aan Zee Af geslacht In en om Haarlem Beverwijk Velsen-IJmuiden Castricum Dat u een MAVO-diploma bezit en dat u zo goed Engels spreekt en stenografeert! U kunt dan namelijk met een grote kans op sukses solliciteren naar de afwisselende job van sekretaresse bij het ingenieursbureau Fluor Nederland B.V. Een fijne baan met o.a. een uitstekend salaris, 13e maand, winstdeling, 8% vakantietoeslag, een vakantie van minstens 4 weken en flexibele werktijden. Gewoon een kwestie van even 023 - 33 90 20, toestel 2196 bellen. Fluor Nederland B.V., Europaweg, Haarlem. (ADVERTENTIE) (Van onze rech tbankverslaggeefster ■Ji h Een scène uit „It happened here’’. u. u.: „My „Terug 21.30 k 21.15 18 Belgische gisteren DINSDAG 18 MEI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 19-21.30 u. WOENSDAG 19 MEI a n n u K M DIVERSEN I n o ri e I VI »r N n I r* SI .-•5« I fl .e ’o fe I M V u. j. I O u Dan gaan we even naar het gedistil leerd: de handelaren die sterke drank onder de prijs verkopen. Daar loopt nog een zaak over in Rotterdam waar deze week een uitspraak volgt. De directeur van een Umuidense BV met diverse supermarkts in deze contreien stond te recht voor vier prijsverschillen van dub beltjes in flessen vieux en jenever. Mr. Vink: „Zo’n zaak leert me wel veel, ik wist niet dat er zoveel dranken waren”. Tegen de man: „Wist u in februari niet hoe het zat met die prijzen”. „Onredelijk” vond de visser, „ik krijg veiplichtingen in m’n schoenen gescho ven waar ik niet om gevraagd heb”. De officier, geërgerd: „dat zijn er wel meer in ons land, maar dit is een democratie en de maatregelen zijn democratisch ge nomen”. Mokkend deelde de visser mee dat hij dan wel zomaar wat zou invul len.„Dat wordt dan valsheid in ge schrift”, reageerde de officier hierop. Mr. Vink wilde ook zijn collega in Zwolle volgen, net als de officier en kwam tot 100 voorwaardelijke boete, waarbij hij wel met nadruk op de proeftijd wees. DRIEHUIS. In de kantine van de voetbalvereniging Velsen te Driehuis zal maandag 24 mei om 8 uur een oudera vond worden gehouden ter voorbereiding van het pupillenkamp in Maastricht, waaraan 73 jongens van Velsen zullen deelnemen. Hun vertrek is bepaald op woensdag 26 mei. Zij zullen van een grote reeks attracties kunnen genieten: voetbal en hardlopen maar ook een steltenrace, een „avonddropping”, film en feestavonden, een puzzeltocht en een kampvuur. DIVERSEN WOENSDAG 19 MEI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. Onmiddellijk daarna paste hij de prij zen aan. Ook al maakte hij van de kwestie geen principiële zaak zoals in Rotterdam, duidelijk was wel zijn ver ontwaardiging over de regeling. Want zei hij. kruideniers en slagers en andere kleine zaken mogen wel worden af ge in andere arrondissementen dan Haar lem is het vuurwerk over genoemde kwesties al geleverd. We hielden het maandag rustig en zonder advocaten. In Zwolle hadden al vissers terecht gestaan die weigerden hun visaanvoer te noteren zoals ze ingevolge de „verordening opga ve visaanvoer, uitvoeringsbesluit nadere regeling, opgave tong en schol van ’76” verplicht waren geweest. Dit alles met de bond achter zich, geheel in het kader van de harde acties op dit punt, en onder het motto liever niks invullen dan valse opgaven verstrekken. De IJmuidense zeevisser die maandag IJMUIDEN. In het zwembad de Heerenduinen is een 21-jarige IJmuide- naar geverbaliseerd. Hij had uit de kleedruimten een paar laarzen ter waar de van driehonderdvijftig gulden gesto len. VELSEN-NOORD. Door de grote belangstelling voor de wandelpuzzeltocht in het kader van 100 jaar Noordzeeka- naal en 50 jaar Velsen-Noord heeft de „Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommis sie” besloten de termijn van deelname met een week te verlengen. Belangstel lenden kunnen hun deelnameformulie- ren ophalen en weer afgeven op de bekende adressen. Slotdatum van inleve ring is nu 22 mei geworden. De start en finish van dlit sportieve festijn liggen bij het buurthuis „De Mei”, terwijl volgens een aangegeven route gelopen dient te worden. Het i s hierbij aan de deelne mers zelf op welk moment de route wordt afgelegd. Het inschrijfgeld be draagt voor kinderen van 7-16 jaar 0,50, terwijl ouderen een bedrag van 1 gulden moeten betalen. Uit de goede inzendingen worden 6 prijzen verloot verdeeld over de verschillende leeftijds categorieën. Overigens zal de route niet meer dan 2 uur tijd vragen om af gelegd te worden. Alle deelnemers krijgen bij inlevering van het formulier een herin- neringsmedaille. Vanaf vandaag kan men zich nog aanmelden bij het buur thuis „De Mei” en op de onderstaande VAK-adressenMelklaan 48, Schulpweg 43 en Wijkerstraatweg 160 rood, alle te Velsen-Noord. BEVERWIJK. Trudy Pepping is al geheel verenigingskampioene geworden van gymnastiekvereniging SSS. Als een van de hoogtepunten van de onderlinge wedstrijden mag de eerste prijs van Monique v.d. Bos worden genoemd. Mo nique behaalde het kampioenschap in de groep meisjes van 12 jaar op haar ver jaardag. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes 7 jaar: le Anja v. Rookhuizen, 2e Carolien Adrichem. Meisjes 8 jaar: le Jessica Dijks, 2e Marjon Stam. Meisjes 9 jaar: le Ingrid v.d. Does, 2e Monique v. Baste- laar. Meisjes 10 jaar: le Petra Castri- cum, 2e Helene v. Rookhuizen. Meisjes 11 jaar: le Lisette Stam, 2e Ibnazia Scalas. Meisjes 12 jaar: le Monique v. d. Bos, 2e Hannie v.d. Winden. Meisjes 13- 16 jaar: le. Sonja Rumping, 2e Henriette Hamers. Jongens 7-9 jaar: le Richard Kleyne, 2e Ronald Giesberg. Jongens 10- 12 jaar: le Ronald Schrama, 2e Eddy Daalhuizen. Selectiegroep jongens: le Wim Pepping, 2e Rob Ruiter. Selectie meisjes: le Miriam v. Wijk, 2e Anja Niesten. Keurklasse dames: le Trudy Pepping, 2e Els Boon. Keurklasse meis jes: le Willeke Burger. 2e Marijke Bal- tus. „Op dat moment niet”, antwoordde deze. De prijscourant was al klaar eind december, vertelde hij. en toen was nog bij geen mogelijkheid door overheid, produktschap noch distilleerders te zeg gen hoe hoog de prijzen zouden worden. „Er was enorme verwarring en paniek, men dacht we houden het wel in de hand, maar het is Volledig ontspoord. En de wetgever is er als een idoot tegen- aangegaan”. In die paniek waren er inderdaad in zijn zaak in IJmuiden fles sen vieux en jonge jenever onder de prijs verkocht. Maar het waren alleen onbelangrijke merken”. HAARLEM. De Haarlemse econo mische politierechter mr. Vink kreeg gisteren de eerste overtreders in dit arrondissement van de economische wet geving op het gebied van de prijzen van sterke drank en de viscontingentering voor zich. In het eerste geval gold het (groot)handelaren die onder de prijs voor alcoholische dranken bleven, in het tweede geval een visser die weigerde zijn vangsten op te geven. Allemaal uitvloeisels van de economische wetge ving op dit terrein. Opvallend is dat je een tijdje na de invoering van diverse nieuwe verordeningen en beschikkingen opeens door het hele land de overtreders voor de rechters ziet komen. Niet zelden staan de advocaten al klaar om aan te tonen die die regelingen onrecht en onwettig zijn in Nederland of zelfs in heel Europa. Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30-17.30 u. Tijdens de diepst zal ook een klein onderzoekje worden gehouden naar waar de ontmoetingen na de zomer moeten plaatsvinden, als terj gevolge van de herindeling van de centrale hervorm de gemeente vanaf 1 juli geen gebruik van de Vredevorstkerk meer kan wor den gemaakt. Zoals het nu lijkt zijn er vier moge lijkheden waaruit de groep „kerk én samenleving” kan kiezen: de Opgang, dé herv. kerk van. Wijk aan Zee, het'Zwa nennest van de KGIJ en de kapel van het Pius X-college. Zodra over de plaats van samenkomen definitieve afspraken zijn gemaakt hoopt de groep, die in januari van dit jaar ontstaan is uit de wijkgemeente Ooster- wijk-Meerestein en nu verbondten is aan de centrale gemeente van de Hervormde Kerk, zich te bezinnen op een nadere uitwerking van reeds bedachte plannen voor het volgend winterseizoen. SANTPOORT. In en rondom huize De Kromming op de grens van Sant poort en Bloemendaal zal zondag 23 mei voor de derde maal het jaarlijkse „Kro- zofee” worden gehouden, een door de bewoners van het observatiehuis ver zorgd zomerfeest waarmee men grotere bekendheid aan het werk in De Krom ming wil geven. Er zullen tien kraamp jes worden opgebouwd voor het geven van informatie, het serveren van koffie en frisdranken, een Amerikaanse ver koop en andere attracties. Jong en oud zal zich in de tuin kunnen vermaken bij een rad van avontuur, zaklopen, ballen gooien en dergelijke spelen. Het Krozo- fee begint om 13.30 uur en duurt tot 18 uur. In Haarlem en omliggende gemeenten fungeerden vorig jaar, toen een enquete van het ministerie van CRM werd ge houden, 57 peuterspeelzalen (een of meer halve dagen per week), 5 kinder dagverblijven. Niet minder dan 30,8 pro cent van de in deze gemeenten wonende peuters bezocht deze centra tegen 29,2 procent in Velsen-Beverwijk. Daar fun geren momenteel 25 centra. In de Regio Zaanstad gaan 1404 van de 5317 peuters naar de centra (26,4 procent), tegen 23,1 pet (799 van de 3466) in Purmerend en omgeving. Binnen de ruim 2500 kindercentra (voor peuters van twee tot vier jaar) waren vorig jaar 12.084 personeelsleden werkzaam. Een groot deel van hen, 2744, werd gevormd door vrijwilligsters. Ge middeld heeft een personeelslid de zorg voor negen (8,7) peuters. BEVERWIJK. De ontmoetingsgroep „Kerk en Samenleving” van de Herv. Gemeente Beverwijk-Heemskerk komt zondag 23 mei om 11 uur bijeen in de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen. Het thema van deze bijeenkomst is „op weg naar de toekomst van onze wereld” slacht, maar de slijters niet, die wórden met prijsmaatregelen de hand boven het hoofd' gehouden. Pp de vraag Van de politierechter hier omtrent. vertelde mr. De Goederen be halve een zaak die bij verstek ook gisteren werd behandeld geenverdere verbalen hierover te hebben ofTiij zou ze nog moeten krijgen. Dat leek 'de directeur waarschijnlijker want hij ’had wel van'collega’s gehoord dat ze waren geverbaliseerd. In genoemde verstekzaak evenals in deze- hield de officier het maar op vergissingen in de paniekerige beginsfeer van die maatregel. In beide gevallen kwam hij tot 500 voorwaar delijk per overtreding. In het geval van de andere niet verschenen verdachte uit Nieuw-Vennep volgde mr. Vink dit twee maal 500 voorwaardelijk. Voor de IJ- muidenaar zou dat op vier keer f 500 komen, en daar maakte hij vier maal 250 voorwaardelijk van .Hij nam de angst van de map weg dat hij nu bij de kleinste fout van een bedrijfsleider in een filiaal een. tenuitvoerlegging zou krijgen. voor mr. Vink verscheen deelde mee dat hij de maatregel onnodig vond en het was veel werk bovendien. Hij had zich inderdaad aan de richtlijnen van de bond gehouden. Die, constateerde hij met spijt, lang niet door iedereen des tijds waren opgevolgd. Mr. Vink; „dat heb je altijd”. De man had toch meer vertrouwen in bondssolidariteit: „als 't goed is mag dat niet”. De officier van justitie mr. De Goede ren wees nog eens op het belang van visquotering, in het kader waarvan de vissers opgave moeten doen van hun vangsten „voor een eerlijke verdeling als er in de toekomst ten minste nog vis is”. De maatregelen van de overheid zijn in het belang van de vissers en de acties daartegen leken de officier bepaald niet in hun belang. „Men heeft zich nu landelijk sterk gemaakt, nou, het open baar ministerie deed dat ook”. In Zwolle kwam dat op 509 boete per visser, en dat volgde hij. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Aanstaande zaterdag (22 mei) geeft de acteur Vincent Walter een try-out van de voorstelling „Platero en ik”. De tekst is geschreven door de Spaanse dichte r Ju an Ramon Jimenez. Walter presenteert het als solo-toneel. De voorstelling wordt gegeven in het Witte Tejater, Kanaalstraat 257 in IJ muiden. Het wordt een zogenoemde „brandschermavond”, een naam die is afgeleid van de vroegere gratis Witte Tejateravonden achter het brandscherm op het toneel van de schouwburg. Der gelijke avonden zijn voor publiek gratis toegankelijk omdat het meestal gaat om een uitproberen van voorstellingen. Ook de voorstelling van komende zaterdag is gratis. Aanvangstijd is 20.30 uur. Over schrijver en stuk: Schrijver- dichter Juan Ramon Jimenez produceer de een groot aantal dichtbundels. In 1936 moest hij in verband met politieke ontwikkelingen in zijn geboorteland uit wijken naar de Verenigde Staten, waar hij zijn werk voortzette. In „Platero en ik” geeft de auteur een beeld van zijn geboortestreek. Hij doet dat in korte gedichten en in proza en beschrijft de dagelijkse gebeurtenissen met welhaast kinderlijke verwondering en charme. Als klankbord dient Jimenez’ ezeltje Platero. Vincent Walter gebruikt de vertaling van P. Verhoog, waarover destijds ge schreven werd: „Als dit geen poëzie is, dan zijn de sterren zelf het ook niet”. Vera Baresova regisseerde de voorstel ling. gelse distributeurs en produktiemaat- schappijen reden om hun medewerking aan deze film te weigeren. Nadat een aantal minuten uit deze gesprekken wa ren weggesneden werd er geld in gesto ken en kreeg de film zelfs enige lof toegezwaaid op de Semaine de la Criti que in Cannes. „What happened to Eva Braun” is een zeer sarcastische film. Het is een parodie op allerlei filmtypes, variërend van Tar zan tot Fellini. Wanneer Hitler in gezel schap van Eva Braun in Berlijn z’n bunker laat ontploffen wordt op hetzelf de tijdstip Werner von Braun door het Amerikaanse leger gevangen genomen. Belangrijk als hij is krijgt Hitler niet veel rust. Allerlei subversieve organisa ties hebben het op hem gemunt, met als uiteindelijk resultaat dat hij naar Italië wordt getransporteerd. Daar wordt hij weer opgespoord door geheim agent Barry Codegan, maar deze wordt op zijn beurt ook weer gevangen genomen. Sa men met Werner von Braun wordt hij in een raket gestopt en ze worden, met nog enkele klandestiene passagiers, naar de maan gestuurd. Onderweg vernemen zij het onverwachte noodlot van Eva Braun. Dé films worden op woensdagavond vertoond in Filmhuis Velsen aan de Kanaalstraat in IJmuiden en komende zondagavond in Filmhuis Alpha aan het Moensplein in Beverwijk. Beide voor stellingen beginnen om half negen. IJMOND. Filmhuis Velsen en Filmhuis Alpha in Beverwijk draaien deze week twee films die beide het verschijnsel oorlog wat anders bekijken dan normaal. Het zijn de korte film „What happened to Eva Braun” van regisseur David McNeil en de hoofdfilm „It happened here” van het Engelse regisseursduo Kevin Brownlow en An drew Mollo. „It happened here” is een film over wat er in Engeland had kunnen gebeu ren als Hitler in 1940 het Kanaal was overgestoken en ook heel Groot-Brittan- nië had bezet. Met een bijna beangsti gend gevoel voor realiteit laten beide regisseurs een corporatieve fascistische staat Engeland zien, die al vier jaar bezet is door de Nazi’s. Door wijkverpleegster Pauline in haar werk te volgen wordt het probleem van de collaboratie blootgelegd. Moet ze wel of niet haar werk blijven doen onder de fascistische bezetter? Na aanvankelijk dienst genomen te hebben bij de Immediate Action (een door de Duitsers ingezette hulpbrigade) kiest zij de kant van de Engelse partiza nen, nadat zij heeft ontdekt dat in een revalidatiecentrum „overbodige” mensen worden afgemaakt. De regisseurs Brownlow en Mollo hebben er mëer dan zeven jaar over gedaan om dit project te realiseren, De grootste moeilijkheden hadden ze met de financiering van hun film. Vooral een aantal interviews met Engelse néo-fa- scisten, die geen doekjes wonden om hun politieke voorkeur waren voor En- SANTPOORT. De Natuurbescher- mingscommissie Zuid-Kennemerland or ganiseert zondag 23 mei een middagwan deling op het landgoed Caprera. Om twee uur wordt vertrokken bij de in gang van het Openluchttheater aan de Hoge Duin en Daalseweg 2 te Bloemen daal. Op zondag 13 juni zal de wande ling worden herhaald. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. In ons land functio neerden in september 1975 2503 kinder centra: 2280 peuterspeelzalen, 55 peuter klassen, 152 kinderdagverblijven en 16 halve-dagverblijven. In 1970 werd het totale aantal kindercentra nog geschat op 400 a 450. Van de ruim 460.000 twee- en driejarige kinderen in ons land be zochten 105.000 vorig jaar de genoemde centra (22.8 procent). In vergelijking daarmee is het deelnamepercentage in Noord-Holland relatief hoog. In deze provincie maken ruim 18.000 van de 69.800 peuters gebruik van de peuterop- vang (26.4) procent. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Woensdag 20.15 u.: Letterlievende Ver. J. J. Cremer met ..Dertien aan tafel”. Toneelschuur 1 (Smedestr. 23) Woensdag 20.30 u.: Camera Obscura met „Prometheus”. Toneelschuur II (Smedestr. 23) Woensdag 20.30 u.Poezie Hardop met „Hanlo”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 18 j. Woensdag 13.30 u.: „Old Shatterhand”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: ..Meisjes voor het fijne werk”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 name is nobody”. 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en „Smokkelschip Lucky Lady”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en „Vurige vrouwtjes vol verlangen”, Woensdag 14 u.: „Dik Trom”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „Belle de jour”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 18.45 en 21.30 u.: „Dog day afternoon”, 14 j. Woensdag 14 u.: „Robin Hood’’, a.1.1 HOOFDDORP. Een vrachtwagenchauffeur heeft rand het middaguur voor een half mil joen schade aangericht in de Schiphol tunnel. Hij reed met zijn te hoog bela den oplegger de tunnel in en vernielde over tientallen meters het plafond. Als gevolg van het ongeluk ontstond een grote verkeersvertraging met files van meer dan vier kilometer. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. ..Het gebeurde op een snikhete middag”, 19.30 u.: „De klokkenluider van de Notre Dame”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: ..Dodenrit met de duivel”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie affichewedstrijden 700 jaar marktrechten; geo pend tot en met 4 juni tijdens kantooruren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, velserweg Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. diversen DINSDAG 18 MEI Slof, Moensplein. 20 u. jaarvergadering Be- verwijkse Sportraad. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 19 MEI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10. 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u.; buitenbad 9-18 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14- 17.30 u.Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17 30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „Ik heb mijn onschuld in Heidelberg verloren”. Het Filmhuis, Velsen, Kanaalstraat, 20,30 u. „It happened here”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Velsen-Zuid, stijlka mers en oude gebruiksvoorwerpen. Dagelijks geopend van 14 tot 16.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbérgplantsoen. Geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. DIVERSEN Stadhuis Velsen, Plein 1945, van maandag t.m. vrijdag te bezichtigen van 10-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”, Herenduin weg. geopend woensdag van 13.30 tot 17 uur. Alarmnummers: politie 10933, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dag. van 9 tot 10 uur. Velserduin- weg 52, IJmuiden, tel. M830. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woens dag: Wlt-Gele Kruis, Zeeweg 20, IJmuiden- Oost, 9-10 uur, Bureau Petrakerk, Spaarne- straat 6, IJmuiden, 11-12 uur. Sociëteit „Asterix”, Larikstraat, woensdaga vond geopend. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, woensdag van 11 tot 15 uur en op aanvraag schriftelijk of telefonisch onder nr. 02510-91022 Of 93088. Centrale bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur, filiaal Zeewijkplein 14.30-17.30 uur. Stadsschouwburg, 19.30 uur: „Bel Canto” met „Mozes”. Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, woensdag 20.15 u.: Poëzie-avond Huub Oosterhuis. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u. naar de hel”. HEEMSKERK. Zondag 16 mei is door de Nederlandse Handboog Bond de tweede serie bondswedstrijden gehouden. De resultaten van deze bondswedstrijden zijn, zowel voor de individuele schutter als voor de korpsen (zestallen), van be lang voor de klasse-indeüng, waarin voor de rest van het jaar geschoten wordt. De wedstrijden zijn voor wat betreft het district Noord-Holland, ver schoten in Amsterdam, Heemskerk en Schagen. In Heemskerk werd geschoten op de banen van de HBSV Assumburg. Over het algemeen waren de resultaten van deze tweede verschieting hoger dan de eerste wedstrijd; Daardoor kwam er ook meer spanning in de wedstrijd. De resultaten van de hoogste schutters wa ren: 1 Koens (VZOS) 215, 2 Goos (As sumburg) 212, 3 M. Cornelisse (Assum burg) 211, 4 ,1. Cornelisse (Assumburg) 210, 5 I. Lievere (Assumburg) 210, 6 V. d. Ham (Assumburg) 205, 7 De Bie (VZOS) 204, 8 mej. Mul (Assumburg) 202, 9 W. v. d. Bosch (Unicum) 199, 10 V. Reede (Assumburg) 198, 11 Meeuwsen (Assum burg) 198, 12 V. Bakel (Achilles) 198, 13 C. Cornelisse (Assumburg) 198, 14 Hoge- vorst (Unicum) 198. Voor de korpsen was de uitslag: 1 Assumburg I 1250, 2 Assumburg II 1171, 3 VZOS 1066. 4 Achilles 1025, 5 Unicum 1000, 6 Assum burg III 961, 7 Unicum II 575. Donder dag 27 mei is er voor de HBSV Assum burg Koningsschieten en zondag 30 mei wordt de derde Bondswedstrijd gehou den. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Once upon a time in the west”. DIVERSEN DINSDAG 18 MEI Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. klaverjassen. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherenstraat. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 19 MEI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8 u. (geoefende zwemmers), 16-17.30 en 20.15- 21.30 u.; buitenbad 7-20 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Ombudsteam PPR. Contactadres: Jan Lig thartstraat 85, tel. 38421, Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 14.30-17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. M&-’

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6