OM HANDEN VRIJ TE MAKEN VOOR DE POLITIEK de Obligatierente-rekening BLIGATI buurthuis Lichtboei Bank Mees Hope nv DEROOIJ Handtekeningenactie voor bouw van nieuw Gemeente opent voorlichtingsstand Sparen? Beleggen? Mees &Hope biedt een lucratief compromis: UIZENI) een deskundig drukwerk- advies? 51% Harry ter Horst, welke Beverwijker zou hem niet kennen? tw Obligatierente-rekening: de ideale combinatie van sparen en beleggen. 13 HEDDESDORF OP BEZOEK BIJ TURNLUST ROMMELMARKT Klaverjassen Sportdag van vier voetbalclubs UW BONTMANTEL GROOT /O 20 DONDERDAG MEI 19 7 6 Het is nu de tijd om (Door Joke Dieben-Frerichs) len ingen BMHI I I boekdruk foliedruk offset klein-offset drukkerij schmitz bv te laten bewaren, repareren en/of moderniseren. Natuurlijk bij uw vakman PLEIN 1945 3. IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier Een voordeel van een spaar rekening is dat u doorgaans snel over geld kunt beschikken. Het leuke van beleggen is weer dat u over het algemeen meer rente hij gekoppeld is aan het rende ment van de laatst uitgegeven 3 langlopende staatsleningen. De rente varieert per maand. Het percentage - dat dus niet door de bank zelf wordt -x vastgesteld - ligt in de prak- BEVERWIJK. „Als ik wat doe, dan doe ik het goed. Dat geldt zowel voor mijn werk als voor de activiteiten, die ik in mijn vrije tijd onder neem. Mijn hobbies kortom, waar ik enorm veel plezier aan beleef, maar die ik in de toekomst toch sterk wil gaan inkrimpen. Niet omdat het me teveel wordt,, of ik het rustiger aan wil gaan doen. Nee, ik wil mijn handen vrij hebben voor mijn grootste interesse, de politiek. Over twee jaar ambiëer ik een gemeenteraadszetel voor het CDA en om die functie goed te kunnen vervullen, zal ik zeker negentig procent van mijn huidige activiteiten moeten afstoten. Het is dus zaak, nu al op zoek te gaan naar waardige plaatsvervangers”. De rente op een Obligatierente- rekening is geïndexeerd. Doordat KRO en KVP tijk altijd hoger dan bij spaarrekeningen met zelfs een langere opzegtermijn. Voor juni bedraagt de rente bijvoorbeeld 5*/2%. Ook als u (nog) geen cliënt bent van Bank Mees Hope kunt u een Obligatierente-rekening openen en daar dan per giro geld op laten storten. Wilt u meer weten? Vraag de speciale folder. - Harry (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) HARRY TER HORST (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) Haarlem. Houtplein >S, tel. 023-31 59 50. enige bank in Nederland een geïndexeerde reke ning die de voordelen van Y sparen en beleggen f combineert: de Obli- f gatierente-rekening. telefoon 02510 -2 32 07 wijkerstraatweg 160 velsen-noord Buurthuisileider Van Hedel verklaarde, dat in de groep niet alleen medewerkers van De Lichtboei zitten, maar ook ver ontruste buurtbewoners, die de Lichtboei een warm hart toedragen. HEEMSKERK. Maandag 24 mei is het de laatste keer in het seizoen dat er in het Buurthuis De Zandkraai een kla- verj asdrive plaatsvindt. Aanvang half acht. Men is van plan tot 1 juni met de actie door te gaan, waarna de lijsten aan de gemeentebesturen van Beverwijk en Heemskerk en het ministerie van CRM te Den Haag worden overhandigd. Organisator-pur-sang wil groot deel van zijn functies afstoten tenveiling werkte. In 1960 trad hij bij Hoogovens in dienst, waar hij mo menteel ploegchef is op de informa tieverwerkende afdeling. Sedert 1962 woont hij in Beverwijk, uit welke gemeenschap zijn naam inmiddels ge woon niet meer valt weg te denken. zw Voordeel 1: JF Ruimevrijeopname. j Elke maand kunt u tot een bedrag van f 1000- vrij opnemen. Voor de aankoop van L effekten en onroerend goed kunt u zelfs vrij over uw volledige saldo beschikken. Overigens geldt een vaste opzegtermijn van 3 maanden. ontvangt. Mees Hope heeft als Voordeel 2: Ert toch hoge rente. BEVERWIJK. Voor de tiende maal ontmoeten de turnverenigingen Turnlust en de turnvereniging Heddesdorf uit Neuwied elkaar.Ditmaal komen de Neu- wieders naar Beverwijk. Zaterdag voor Pinksteren worden de gasten door Turn- lust ontvangen. Tweede Pinksterdag maakt men gezamenlijk een wandeling met verschillende opdrachten in het duingebied van Heemskerk. „Daarmee houdt het VVV-werk wat mij betreft echter nog niet op. Voor de regio Kennemerland-noord ben ik tevens bestuurslid van de Federatie voor VVV’s in Noord-Holland en zit ik in het inter nationale overlegorgaan „Groene Kust weg”. Voorts organiseerde ik tot voor kort zomerevenementen in Wijk aan Zee en Beverwijk, maar dat werk is nu gelukkig door anderen overgenomen”. „Om de chronologische volgorde aan te houden: in 1973 werd ik door wijlen burgemeester Bruinsma aangezocht om zitting te nemen in het bestuur van de KRO. Ik vertegenwoordig het bisdom Haarlem. Zo’n functie krijg je niiet zo maar, dat gaat heel officieel met een landelijke stemming. Reuze interessant werk. Komend weekend is er bijvoor beeld weer een congres, waarbij het erom gaat, de stem van de leden in het programmabeleid te laten dóórklinken”. „Hoewel ik politiek altijd sterk geïnte resseerd ben geweest, ben ik pas in het begin van de jaren zeventig lid van de KVP geworden. In 1972 werd ik be noemd tot afdelingssecretaris en kwam toen tevens op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen terecht. Sedert vorig jaar ben ik voorzitter van de afdeling Beverwijk. Boeiend en leer zaam. Om nog beter beslagen ten ijs te komen, volg ik momenteel via het KVP- bestuur de cursus gemeentepolitiek. Daar kan ik later, als ik ooit nog eens in de raad terecht zou mogen komen, ook nog veel plezier aan beleven”. „Dan hebben we nog het actiecomité „De Nieuwe Slof Komt” en het Comité Zevenhonderd Jaar Marktrechten Bever wijk, waarvan ik respectievelijk lid en secretaris ben. In de tussentijd heb ik twee jaar bedrijfseconomie gestudeerd, vanuit Hoogovens een aantal cursussen gevolgd en in Wijk aan Zee een hand balvereniging mee helpen oprichten. En daarmee hebben we het dan wel zo’n beertje gehad, geloof ik. Of niet? Nou ja, ik ben een fervent supporter van de FC Amsterdam en als het even kan bezoek ik hun wedstrijden. Maar dat is puur plezier. Ik ben tenslotte zestien jaar lang scheidsrechter geweest, dat voetbal blijft trekken, al heb ik er nu dan ook geen tijd meer voor”. „Terug naar hert heden. Hoe ik in al die bestuursfuncties ben terecht geko men? Nou, dat is een verhaal apart. Van het een komt het ander. Zit je eenmaal ergens in, dan rol je wel door. In Beverwijk begon het met de contactraad Oosterwijk. Voor die instelling, opgericht onder auspiciën van de BSCR, werden op een gegeven moment bestuursleden gevraagd. Ik ben er eens een kijkje gaan nemen en werd al spoedig tot voorzitter benoemd. Dat ben ik vijf jaar lang gebleven. In die periode hebben we in de wijk diverse voorzieningen tot stand weten te brengen, zoals bushalten en telefooncellen. Ook met de aanleg van het Willem Alexander Plantsoen zijn we intensief bezig geweest”. „Toen kwam het Comité Intocht Sint Nicolaas. In het verleden werd die in tocht altijd door sociëteit De Witte Lelie georganiseerd, maar die hield er plotse ling mee op. De BSCR vroeg me toen, er samen met een paar andere mensen de schouders onder te zetten. De eerste intocht die wij op poten zetten, werd een groot fiasco. Ik zal het nooit verge ten. Sinterklaas op een schillenpaard en ga zo maar door. Inmiddels hebben we de fijne kneepjes van het vak wel doorgekregen. Dat mag ook wel, want we regelen die intocht in november alweer voor de negende achtereenvol gende maal”. „Ja, en hoe gaat dat. Je leert door al BEVERWIJK. In centrale aan de Kerkstraat is gistermid dag de gemeentelijke voorlichtingsstand geopend. De stand staat in de koffie hoek, grenzend aan de documentatie- en informatie-afdeling van de bibliotheek, welke afdeling tevens behulpzaam is ge weest bij de opzet van de tentoonstel- lingshoek. Daar wethouder F Kaebisch jr. plot seling was verhinderd, werd de stand geopend door voorlichtingsambtenaar M. J. M, van Hezik. Hij verklaarde, dat de inrichting van de gemeentelijke voor lichtingsstand gezien moet worden als een experiment, een eerste aanzet voor een steeds te vernieuwen opzet. In de voorlichtingsstand wordt onder meer aandacht besteed aan de begrotin gen van een aantal jaren, aan de nota van uitgangspunten Amsterdam-Noord- zeekanaal, aan de plannen voor de be stuurlijke herindeling van ons land en aan het plan De Dalen. De heer Van Hezik hoopte, mettertijd ook een over zicht over doel en werkwijze van het gemeentelijk bestel in de stand te kun nen opnemen. Bibliotheekvcorzitter R. van der Wou- de betoonde zich verheugd, dat met de opening van de gemeentelijke voorlich tingsstand de suggestie van directeur A. Tieken gehonoreerd is. Hij verwachtte, dat de stand zich in een grote belang stelling van de kant van het publiek zou gaan verheugen en hoopte op goede samenwerking tussen bibliotheek en ge meentelijk bureau Voorlichting. die activiteiten steeds meer mensen ken nen en zo kwam ik via de contactraad (overigens op persoonlijke titel) in de Vereniging Koninginnedag terecht. Om streeks diezelfde tijd werd ik benaderd om zitting te nemen in de organisatie commissie voor de Bevertj esfeesten. Drie jaar geleden ben ik daar weer uitge stapt. De commissie is inmiddels, evenals overigens de contactraad, een zachte dood gestorven”. „Bij de viering van het zilveren be vrijdingsdag] ubileum, in 1970, vroeg men mij in mijn hoedanigheid als voorzitter van de contactraad Oosterwijk, deel uit te gaan maken van het Comité Stads feesten Beverwijk. Daar zit ik overigens nog steeds in. Het kost me weinig tijd. Ja, en toen kwam de VW. Die zat op een gegeven moment te springen om particuliere adressen. Ik heb toen wat toeristen in huis opgenomen, en ben meteen lid van de vereniging geworden. Na een jaar was ik secretaris en nu vervul ik alweer een jaar of twee de voorzitterspost”. „Anderzijds is het ook wel weer zo, dat er in de relatie met zowel het gemeentebestuur als het politiekorps de laatste jaren cnornj veel ten goede is veranderd. De medewerking is werkelijk geweldig. Hebben wij een plannetje, dan stappen we daarmee tegenwoordig eerst naar de politie, die de mogelijkheden bekijkt en adviezen verstrekt. Met die gegevens in ons achterhoofd gaan we naar het gemeentebestuur. Die gang van zaken bespaart iedereen een hoop moei lijkheden, je weet direct waar je aan toe bent en dat scheelt organisatorisch ge zien werkelijk een slok op een borrel. Erg positief, die houding en een pluim op hun hoed hebben ze dik verdiend”. Zijn belangstelling voor het vereni gingsleven dateert uit zijn Amster damse periode. Daar was hij onder meer actief als KNVB-scheidsrechter en als voorzitter van twee in de buurt opererende klaverjasclubs. In Beverwijk beland, viel zijn orga nisatorisch talent al spoedig op en werd hij verzocht deel te gaan uit maken van een nog steeds groeiend aantal verenigingen, instellingen en groeperingen. Harry ter Horst (klein van stuk, gezellige omvang, rad van tong: het prototype kortom van wat een „kor date dikkerd’’ wordt genoemd) is vanwege al deze activiteiten gemid deld zo’n drie avonden per week van huis. 'Zijn commentaar daarop: „Ach ja, ik ben nu eenmaal een doenert- je.In onderstaand artikel is hij zelf aan het woord. (Van een onzer verslaigigevers) HEEMSKERK. In het buurthuis De Lichtboei heeft gisteravond een groep van 15 mensen besloten een handteke ningenactie in de wijken te houden om daarmee druk uit te oefenen op het ministerie van CRM de bouw van de nieuwe Lichtboei toch door te laten gaan. Zoals bekend heeft CRM laten weten, dat er voor het nieuwe gebouw geen geld beschikbaar is. BEVERWIJK. Zaterdag 22 mei or ganiseren de bejaarden van de „Stichting Recreatie Bejaarden Westenhout” een rommelmarkt. Er is voor een ieder wel wat bij, allerlei spullen met o.a. kleding en boeken. De opbrengst is bestemd voor materialen te kopen voor de jaarlijkse bazar in oktober. De rommelmarkt wordt gehouden in paviljoen „Westen hout” en is zaterdag voor iedereen toe gankelijk van 10 tot 5 uur. Tevens is er gelegenheid voor een kopje koffie of thee te drinken. „Overigens behoeft niemand er bang voor te zijn, dat ik de zaak zomaar in de steek zal laten. Wel hoop ik, in elk geval bijtijds van mijn werkelijk zware func ties verlost te worden. Daarbij denk ik uiteraard vooral aan het voorzitterschap van de VVV-Wijk aan Zee/Beverwijk. Die baan slorpt enorm veel tijd en energie op en brengt daarnaast een hoop verantwoordelijkheid met zich mee. Vooral in sociaal opzicht, denk bijvoor beeld maar eens aan het personeel. Het zal waarschijnlijk niet zo makkelijk zijn om geschikte opvolgers te vinden, maar mijn besluit de politiek in te gaan staat vast. Ik ben een groot voorstander van het CDA en ik hoop daar mettertijd als raadslid mijn steentje aan te mogen bijdragen”. „Waarom ik in mijn vrije tijd zo actief ben? Wel, je kunt het geloven of niet, maar het is een ontspanning voor me. In al die functies ontmoet je alle maal verschillende typen mensen en dat boeit me geweldig. Contact met de meest uiteenlopende figuren heeft me trouwens altijd al getrokken en daar naast laat ik het maar eerlijk zeggen is het natuurlijk ook wel leuk, zo in het middelpunt van de belangstelling te staan. Dat streelt je eergevoel, daar kom ik rond voor uit”. „Tja, ik ben een doenig baasje. In elk bestuur heb je adviserende en uitvoeren de leden en dat laatste ligt mij gewoon het beste. Ik coördineer graag. Voor meelopen ben ik niet in de wieg gelegd. Laat mij maar lekker organiseren. Heb ik dan alles geregeld en marcheren de zaken zoals behoort, dan ben ik dik tevreden”. „Of mijn vrouw geen bezwaren tegen mijn uithuizigheid maakt? Nee, gelukkig niet. Zij staat er vierkant achiter. Ze remt me niet af, ze stimuleert me eer der. Daarbij mag je natuurlijk niet ver geten, dart ik door het ploegendienstsys teem wat meer speling heb dan mensen die iedere dag van negen tot zes moeten werken. Mijn vrouw steunt me ook waar het mijn politieke ambities betreft. Dat geeft geen enkel probleem”. „Al mijn activiteiten van de laatste jaren op een rijtje zettend, moet ’t me wel van mijn hart dat in Beverwijk allerlei zaken zo moeilijk en vaak te laat van de grond komen. Een mooi voorbeeld is het Comité Zevenhonderd Jaar Marktrechten, dat werkelijk op het laatste nippertje werd geformeerd. Kijk, ik hou van opschieten, maar ik wil niet telkens voor het blok gezet worden”. BEVERWIJK. De voetbalverenigin gen DEM, Jong Hercules, Beverwijk en De Kennemers organiseren zondag 22 mei een gezamenlijke sportdag voor B- en C-junioren en A- en B-pupillen. Op het Beverwijk-terrein zullen de B- en C-junioren strijden om de ereplaatsen, op het veld van De Kennemers de A- pupillen en op het DEM-terrein de B- pupillen. De onderdelen van deze sport dag, die om 10 uur begint, zijn: hardlo pen, doelschieten, trapvangbal, zuiver schieten, baldribbelen en bal ingooien. van Arnhem vond hij emplooi als agent van de hulppolitie. In diezelfde tijd leerde hij ook zijn vrouw, een Wijk aan Zeese kennen. Vervolgens kwam Harry ter Horst in Amsterdam terecht, waar hij ge durende veertien jaren op de groen- functies Horst: wie kennen? En toch is H. E. M. ter Horst geen geboren Beverwijker. Bijna 53 jaar geleden stond zijn wieg in de Gelder se hoofdstad Arnhem, waar hij de MULO en de Handelsavondschool doorliep. Voor de oorlog werkte hij in het bakkersbedrijf, na de evacuatie BEVERWIJK Er zit geen naambordje op de voordeur van Zwaansmeerstraat huisnummer vijf. Niet nodig ook, want de bewoner van het pand is genoegzaam bekend. Van de VVV, het CDA, de Vereniging Koninginnedag, het Comité Intocht Sint Nicolaas, het Comité Stadsfees ten, het Actiecomité „De Nieuwe Slof Komt”, het KRO-bestuur of van de festiviteitencommissie Zevenhonderd Jaar Marktrechten Beverwijk. En dan hebben we nog een paar van zijn overgeslagen. Harry ter zou hem eigenlijk niet de bibliotheek- s K

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13