PSV verbaasd over geruchten R. v.d. Kerkhof Zeilploeg voor Spelen bekend Dick Schoenaker gaat naar Ajax Wereldrecord Eervol verlies basketballers TIMMAN: WEER REMISE TEGEN KARPOV L 17 UEFA Cup voor tweede maal naar Liverpool 1 r ica Test Commandeur 29 SPORT 19 7 6 2 0 MEI DONDERDAG jen Voorzichtig n, vermist Net naast tes 30 858 FAVORIET BRUGGE VERGAT SCENARIO (Van een speciale verslaggever) van Emlyn Hughes, aanvoerder van Liverpool, met de UEFA Cup. in van vast. 81- de Belgen 22, Hugo Harrewijn: sublieme wedstrijd 1 J rer.» tem sportief str. acht» e faillisse sche tap, 324 Voo 1de Kruis s sorterm geimpor DAMES natie Phii 12443, IJ. Voor de tweede maal dus een UEFA- Cup voor Liverpool, dat deze trofee al eerder won in 1973. Emilyn Hughes van Liverpool: „Het Engelse voetbal wordt de laatste jaren wat meewarig bekeken AMSTERDAM. Omdat de organisa toren van de Euwe-vierkamp het wense lijk achtten dat Karpov gisteravond in Studio Sport zijn partij tegen Timman zou uitleggen hadden zij de vijfde en zesde ronde verwisseld. Timman speelde tegen Karpov en Olafsson tegen Browne. Voor de verandering was het deze keer weer een zeer boeiende ronde. Door een penalty te benutten helpt Raoul Lambert Club Brugge aan een 1-0 voorsprong tegen Liverpool. Het zou echter de enige keer blijven dat doelman Ray Clemence gisteravond werd gepasseerd. 78), maar meer. Scorers Harrewijn maar het hielp hem niet. In gewonnen stelling overschreed hij de tijd. Minister Pronk van ontwikkelings hulp heeft een bedrag van 50.000 gulden beschikbaar gesteld voor het dr. Euwe- fonds. Dit fonds wil met dat bedrag een bijdrage leveren om het schaken in ont wikkelingslanden op peil te brengen. Over heit verlengen van het contract van Peter Dahlqvisit werd de afgelopen dagen nog geen overeenstemming bereikt. De Zweed werd door PSV een éénjarige verbintenis aangeboden; Dahlqvist wenst echter meer zekerheid door een langere overeenkomst met de Eindhovense eredi visieclub. Vanuit Zeist heeft René van de Kerk hof echter laten weten volledig rond te zyn met FC Köln, maar dat de club niet verder wil gaan dan een transferbedrag van anderhalf miljoen gulden. juni zon te tuin in bos en 179188 I staande camping) Ommen sr elektra t.m 7/8 I 24066 .V. auto is Wil graag t MEISJE en metol op ere antwoord kennism ilatie op te dere ver G 4650 voor en roepen 4 I.Z.J.» in 62, Dne 4INI toog 1. bj B9 1-322764 oekt ken TE JON >1 jr. geer asfoto op G 4649 serieuze TE EEN m samen e maken 2. Topscorers Bulgarije: G-olomejev 23. Tpjarkov 16, Petsjev 14 en Chris- tov 12. Nederland: 21, jr. zoekt ve heer i. foto on- répara!» I Haarlem Rijks en uwd in ons ter uit. Tel modigdhe lig advies Mef Hinderijckx (voor Fons Decubber) en Sanders (voor Lambert, die toch weer last van zijn enkelblessure kreeg) trachtte Happel in de laatste twintig minuten de bakens nog nadtrukkelijker te verzetten. Weliswaar kreeg Jtulien Cools - bij de Bruggelingen weer de beste man van het veld - nu de kans om in de spits op te duiken, maar de uit het middenveld aangespeelde ballen waren toch iets te onnauwkeurig om er echt levensgevaarlijke dingen mee te doen. De stand bleef derhalve 1-1. e, laat uw en door \SDORP lenburg Pinkste- verzorgd tl Tours 157. Het resultaat daarvan was dat Brugge zich geen enkele uitgespeelde kans kon creëren, omdat de beide spitsen Van Gooi en Lambert alleen nog door verre uittrapballen van Jensen konden worden aangespeeld. De beste kans in het reste rende gedeelte van de eerste helft was dan ook voor Liverpool, toen Tommy Smith uit een door de Belgen als buiten spel gekwalificeerde positie uit een vrije trap van Ray Kennedy maar net naast schoot. WSIT zon U i z-sst r f 1200,. bus. Tel DRESDEN. De 21\jarige Oostduitse atlete Sigrun Siegel-Thon heeft in Dres den gisteren het wereldrecord versprin gen met zeven centimeter verbeterd en gebracht op 6,99 meter. BRUGGE Ernst Happels Club Brugge heeft in het UEFA-Cuptoernooi in het eigen gloednieuwe Olympiastadion geen en kele nederlaag geleden. Ook gisteravond niet, in de tweede finalewedstrijd tegen de Engelse kampioen FC Liverpool, onlangs uitgeroepen tot het beste elftal in Groot -Brittannië. Het 1-1 gelüke spel tegen de „Reds” was voor de Bruggelingen echter niet voldoende om evenals Anderlecht twee weken geleden in het Heizelstadion tegen het Londense West Ham United interna tionale erkenning af te dwingen via het veroveren van een Europese beker. Club Brugge mocht dan gisteravond als favoriet van start gaan in het duel met Liverpool, de mogelijkheid op het veroveren van een Europese beker was toch duidelijk beperkter dan die van Anderlecht veertien dagen geleden. De contractbespreking met René van de Kerkhof verloopt in Eindhoven wat moeizamer. Van der Kerkhof wil alleen een meerjarige verbintenis aangaan met PSV, iets waar men op dit moment in Eindhoven niet al te veel voor voelt. i, waarom a gestolei >es erove Uitg. De l. 05730 Ajax heeft de 23-jarige Hans Erkens van Fortuna SC een tweejarig contract aangeboden. Vandaag moet de in Schin- nen wonende rechterspits een beslissing nemen. „Het hete hangijzer is”, zegt Hanis Erkens, „dat mijn verloofde hier een goede baan heeft. Daarom heb ik aan Ajax gevraagd of ik nog even mag nadenken over het aanbod.” EINDHOVEN. Van de zes spelers- contracten, die aan het einde van dit seizoen bij landskampioen PSV aflopen, zijn er inmiddels twee verlengd: de verbintenissen met Willy van de Kerk hof, de international-middenvelder en Jan Poortvliet werden omgezet in meer jarige verbintenissen met een duur van tenminste drie jaar. Timman pakte Karpov met zijn speci- aalvariant van het Nimzo-Indisch scherp aan. Hij bracht al heel vroeg een stuk- offer dat Karpov niet mocht aanne men. Allerlei wilde verwikkelingen wa- jrzoef NETTE foto. G| Ir. nr. AMSTERDAM. Ajax heeft gistera vond de besprekingen met De Graaf schap en Dick Schoenmaker afgerond over de transfer van de 23-jarige mid denvelder. Schoenmaker tekende een contract van drie jaar met de Amster damse club. Nederland begon overigens bijzon der zwak. In een mum van tijd nam Bulgarije een voorsprong van acht punten (10-2 na drie minuten). Een haj’de klap, die echter goed werd opgevangen. Bij 16-6 profiteerde Ne slopen a I Cypes ef en sot nmel. Ta of 023 IJMUIDEN. Zaterdagmiddag begint voor Olga Commandeur het olympische atletiekseizoen. Papendal, waar de top- jeugd strijdt om de Coupe Nationale Nederlanden, loopt de Europese jeugd kampioene en jeugdwereldrecordhoud- ster de 800 m. „Het is echter niet meer dan een testloop. Zaterdag zal ik zien hoe het er mef me voorstaat.” OPEL re netall keur rapp ra 18 mi n 61. Tel SOFIA. Opnieuw leverde het Nederlands basketbalteam een presta tie van formaat. Na de tegenvallende wedstrijd tegen Roemenië, speelde het team van Sheridan tegen Bulga rije - de grote favoriet voor de zege in het toernooi en vijfde tijdens het laatste Europese kampioenschap, zeer goed. Een overwinning zat er net niet in. Bulgarije zegevierde met 81-78. konden zetten, maar lieten de Belgen toch bijzonder weinig ruimte door inten sief het middenveld voor de Belgen onbespeelbaar te houden. „Je kunt zeggen dat ik een achter stand heb van drie maanden. Nog steeds ben ik met duurwerk bezig. Daarbij kwam dan mijn havo-examen, dat vol gens mij gelukkig goed is verlopen. Ik kan echter nog geen zinnig woord zeg gen over mijn kansen Montreal te berei ken. De Bulgaarse coach Ivan Kolev had bewondering voor de Nederland se ploeg: „Nederland had tegen elke aanval de juiste verdediging. Boven dien werd Golomejev knap onder het bord weggehouden, waardoor hij minder scoorde dan anders”. Neder land verdedigde vrijwel de gehele ontmoeting in een twee-een-twee-zo- ne. Pas in de laatste vier minuten weid overgeschakeld op een drie- twee zone. Bill Sheridan daarover: „Misschien had ik dat eerder moeten doen. Het werkte erg goed”. Na vijf ronden staat Karpov nu alleen bovenaan met 3 punten. Timman en Olafsson hebben 2*/i punt en Browne 2 punten. De laatste ronde, met Browne- Timman en Karpov-Olafsson wordt morgen gespeeld. Nadat Nederland naast Bulgarije was gekomen ging het lang gelijk op. Via 22-22 was het vijf minuten voor de rust 32-32. Een volledig open wed strijd. Toch zou Bulgarije met een voordelige score gaan rusten. Golo mejev kwam tweemaal vrij en bij rust was het 46-39. Opnieuw werd het verschil tien punten, maar weer maakte Nederland in een ruk de achterstand goed en stond het team bij 50-50 in de 24ste minuut weer naast Bulgarije. Een voorsprong kwam er echter niet. Bulgarije sloeg weer een gat van zeven punten en leek die stand te kunnen vasthouden. derland goed van een paar missers bij de Bulgaren en via vijf scores op rij werd het 16-16. De belangrijkste inbreng kwam van Hugo Harrewijn en Jimmy Woudstra. ooral Harre wijn speelde een sublieme, bijna foutloze wedstrijd. Kees Akerboom daarentegen, meestal de spil in de ploeg, kon zijn normale peil niet bereiken. Hij begon met vijf missers en kwam niet verder dan tien pun ten. André van Gerven en Pleun Strik zullen zo goed als zeker PSV aan het einde van dit seizoen verlaten. Beiden hebben van PSV een vrije transfer ge kregen. Elf Britse fans zijn nog vóór de finalewed strijd om de UEFAbeker tussen Club Brugge en Liverpool gisteravond in een Belgische cel terechtgekomen. Acht supporters van Liver pool werden gearresteerd, omdat zij een rel veroorzaakten, de overige drie werden we gens dronkenschap opgepakt. Dit elftal zou na de wedstrijd weer op vrije voeten komen. Massaal bleef Brugge zich op de aan val werpen, maar de Engelsen doorston den dat Belgische beleg toch vrij een voudig, te meer omdat Brugge de ballen steevast hoog voor de Engelse doelmond bleef gooien waar Neill en Thompson echt niet naar een supervorm behoefden te groeien om de Belgen van een tweede treffer af te houden. Integendeel zelfs, de in de kunstwetenschappen afgestu deerde Steve Heighway moest door George Leekens ten koste van een gele kaart worden afgestopt (Jimmy Case kreeg van arbiter Glöckner een verma ning toen hij Lefevre tegen de grond werkte). Toch liet de bij de rust bereikte 1-1- stand Brugge nog redelijk wat hoop om de prestatie van Anderlecht te evenaren. De twijfel was bij de Belgen althans door middel van wat krachtige verbale injecties van Happel weggenomen. Reso luut trok Brugge onmiddellijk na de rust het initiatief naar zich toe, resulte rend in een schot van Lambert uit een bijzonder moeilijke hoek tegen het En gelse houtwerk en een slecht afgespeelde bal van aanvoerder Fons Bastij ns in het strafschopgebied van de Engelsen. NNBIEDIN bromU Is gebruik, rantie voor i moet u (inruil ei ïdres Ro- ition) Tel MUIS u ■71 900 De overige uitslagen van de gisteren in Sofia in de finalegroep gespeelde wedstrij den zijn: Roemenië-Hongarlje 83-76 en Canada-Cuba 76-71. De stand in de finale groep Is: 1. Bulgarije 3 gespeeld 6 punten, 2. Cuba 3-5, 3. Roemenië 3-5, 4. Nederland 3-4, 5. Canada 3-4, 6. Hongarije 3-3. Een zege levert twee punten op. een nederlaag een punt. rustig begonnen met een soort dame- gambiet. Olafsson gebruikte veel tijd en kwam ook niet bijzonder goed te staan. Browne leek een mooie en correcte overwinning te kunnen gaan behalen. Toen ook Browne in tijdnood kwam gebeurden er vreemde dingen. Opeens stond Olafsson weer goed, maar toen was de partij al een gokspelletje gewor den, waar het niet meer om de stelling ging, maar alleen om de vraag wie het eerst de tijd zou overschrijden. Browne won waardevolle seconden door een stuk- offer te brengen dat nief goed was, maar Olafsson toch lelijk deed schrik ken Olafsson vond de goede zetten, ‘ELS re 1976 y, km b.t» vd. Lubt» 65, T(l DEN HAAG. Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft op voordracht van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond de vol gende zeilers aangewezen, die zullen uit komen op de Olympische Spelen van Montreal: flying Dutchman: E. en S. Vollebregt. Soling: G. A. Bakker, P. Keyzer en H. F. de Vlaming. 470-klasse: J. en R. Werkhoven. Tempest: B. Staart jes en A. Ekels. Reserves zijn. Fd. en Tempest: F. de Vos, Soling: D. Coster. 470-klasse: J. de Zeeuw. Chef d’equipe is de heer A. du Pon. De zeilwedstrijden wonden gehouden in Kingston, dat op 290 kilometer afstand van Montreal ligt. naking vrijuit, want door het onoordeelkundig opstellen van het muurtje werd hem het uitzicht totaal ontrtomen. Misschien met uitzondering van de Welsh-international John Toshack, die halverwege de tweede helft werd ver vangen door Fairclough, in Engeland als een groot talent bestempeld, hoewel dat - evenals drie weken geleden in Liver pool - niet tot uiting is gekomen. het veld, gaf de Bulgaren echter geen kans de voorsprong veilig te stellen. De Nederlanders scoorden knap onder het bord en het verschil bleef rond de vijf punten schommelen. Nog een keer zou de strijd volledig open wor den. Harrewijn en Ombre schoten Nederland met nog vijftien seconden te spelen van 79-74 naar 79-’8. Bill Sheridan nam onmiddellijk een time out. De Bulgaren hadden echter bal bezit en hielden de bal, ondanks een zeer strakke mandekking van Neder land vast. Terwijl het eindsignaal klonk schoot Christov nog raak van belang was dat niet Woudstra Van Vliet 12, Aker boom 10, Ombre 7. Dekker 4, Sikking Topscorers Bulgarije: Bob Paisley: „In feite kwam deze tweede finalewedstrijd tegen Brugge voor ons niet op het juiste moment. Niet alleen hebben we twee weken geleden al het Engelse kampioenschap gewonnen - het voornaamste wat we ons ten doel hadden gesteld in dit seizoen - maar bovendien kwam daar nog bij dat een aantal van onze spelers de laatste weken extra-inspanningen hebben moeten leve ren in de wedstrijden om het Britse kampioenschap”. Helemaal bewezen werd dat overigens niet in het veld, want de Liverpool-intemationals (Cle mence, Thompson, Smith, Keegan, Ken nedy en Toshack) hebben geen moment de indruk kunnen wekken echt voetbal- moe te zijn. Nederland met Dekker, Sikking, Har- rewijn, Akerboom en Woudstra in weg, waarna Raoul Lambert de bal uit de strafschop vlak onder de lait achter de beste doelman ter wereld - althans zo wordt hij door de Engelsen genoemd - Bay Clemence schoot. Drie weken geleden nog, op Anfield Road kon FC Brugge - ietwat ver dwaasd door de Engelse kampioen aan gestaard - binnen het kwartier op 2-0 komen. Ditmaal lieten de „Reds” het niet zover komen, maar trokken zij nog geen vier minuten later de stand in evenwicht toen Kevin Keegan (voetbal ler van het jaar in Engeland) uit een door de wat chaotisch spelende Oosten rijkse international Eddy Krieger ver oorzaakte vrije trap de bal achter de Deense doelman van Club Brugge, Jen sen, deponeerde. De Deen ging bij dit doelpunt overigens i 'j Over de belangstelling van Hennes Weisweiler, met ingang van het komen de seizoen oefenmeester van het West- duitse FC Köln, is in Eindhoven nog niets bekend. Van Gelder: „Nog geen enkele club, een buitenlandse noch een vereniging in Nederland, heeft bij ons geïnformeerd naar de prijs van René van de Kerkhof”. A Jong Oranje heeft zijn eerste finalewed strijd tegen de ploeg van de Sovjet Unie onder de 23 jaar in Moskou met 3-0 verloren. A Het Nederlands bridgeteam staat to Monte Carlo tijdens de Olympiade op de 25ste plaats. Gisteren won de ploeg met 12-8 van Canada en met 20-4 van Venezuela en verloor zij met 14-6 van Joegoslavië. Eerste is Italië. De Nederlandse dames zijn 17de. A India heeft zich gisteren officieel terugge trokken uit het tweede wereldkampioenschap dameshockey, dat zaterdag in Berlijn begint. De Indiase bond heeft de organisatoren laten weten geen team af te vaardigen wegens „interne en financiële” redenen. De tienkamper Aleksander Grebenjoek uit de Sovjet Unie heeft gisteren tijdens de landenontmoetlng Sovjet UnieWest-Dults- land b de op een na beste seizoenprestatie geleverd met een totaal van 8330 punten. A Het Nederlands militair elftal heeft gistera vond in Waalwijk met 3-1 gewonnen van Marokko. Het was een wedstrijd in het toernooi om het militair kampioenschap. In de groep, waarin Nederland is ingedeeld leidt Frankrijk met 3 punten uit vijf wedstrijden. Nederland is tweede met drie uit twee. A Het IJslandse voetbalteam, ingedeeld met Nederland, België en Noord-Ieriand in de voorronden van de strijd om de wereldtitel, heeft gisteravond verrassend met l-o gewon nen van Noorwegen. De Football Association, de Engelse voet balbond, heeft gisteren besloten de beperkin gen, die er bestonden ten opzichte van bui tenlandse spelers, op te heffen. Tot nu toe diende een speler uit het buitenland twee jaar in Groot-Brittannië te wonen voor hij mocht uitkomen voor een Engelse club. De beslissing van de F.A. heeft overigens nog goedkeuring nodig van de League, de organi satie van clubs. Wereldkampioen Hartwig Steenken heeft gisteren in Aken het internationale kampioen schap springen van West-Duitsland gewonnen. A De broers van Werkhoven zijn tijdens de Kielerwoche in de 470-klasse na vier van de zes races, vijfde in de algemene rangschik king. Gisteren werden zij vijfde. In de So- tingklasse is Geert Bakker na zijn zeventien de plaats van gisteren tweede. in Europa. Hopelijk is dat met deze overwinning op Brugge - overigens de beste ploeg waartegen we hebben ge speeld in dit toernooi - weer enigszins gerestaureerd.” De beginfase van de tweede finale wedstrijd tussen Club Brugge en Liver pool verliep overigens nog geheel vol gens het door Ernst Happel tevoren opgestelde draaiboek, dat onder tneer had voorzien dat Brugge erg voorzichtig tegen de Engelsen diende te beginnen en alleen de counter te hanteren als het enige aanvalswapen. Happel: „Voor dat eerste moeilijke halfuur gold voor Brugge dat het bij het uitblijven van dat nodige doelpunt niet te ongeduldig moest worden, maar dat het via goed opbouwwerk Liverpool moest proberen te verslaan”. En dat lukte. Al in de elfde minuut, al was dat niet helemaal de verdienste van de Bruggelingen. Bij een aanval sloeg Thompson de bal met de hand weg, waarna Raoul Lambert de bal uit Weiliswaar heeft Brugge als team meer inhoud dan Anderlecht, feit is echter dat Brugge te maken kreeg met een gewaarschuwd FC Liverpool, dat op Anfield Road vrij snel op een 2-0- achtemstand werd gezet in de eerste wedstrijd. Bob Paisley, de manager van de Liverpudlians, had een tactisch con cept in elkaar gedraaid, waar de Brug gelingen het ontzettend moeilijk mee hadden. De Belgen kregen zelden een echt uitgespeelde kans van de weinig ruimte gevende Engelsen. Het oude record stond sinds 9 mei van het vorig jaar op naam van haar land genote Angela Voigt, eveneens in Dres den gesprongen. Een tweede wereldrecord werd op de streep door tegenwind verhinderd. Anita Wetes-Bairkusky, drie jaar geleden Duisburg Europees junior-kampioene, had na 57.46 voor de 400 en 1.26.6 voor de 600 meter het wereldrecord van de 800 meter voor het grijpen, maar op het laatste stuk naar de finish wakkerde de wind juist zoveel aan, dat ze met 1.57.7 het uit 1973 daterende wereldrecord van de Bulgaarse Swetla Slatewa om twee- tiende van een seconde miste. Die treffer deed het draaiboek „Der Ernst” op slag vergeten. Haastig begonnen de Bruggelingen te jagen op een tweede doelpunt. Liverpool kwam weliswaar enigszins onder druk, maar het - soms wat hinderlijk provocerende - elftal, is in zijn totaliteit toch te geroutineerd om zich dat te laten welge vallen. De Engelsen kwamen niet zover dat zij het spel volledig naar hun hand ren toen mogelijk. Karpov liet zich er niet mee in. Hij deed het zo veilig mogelijk, maar loste toch niet alle pro blemen op, want na de opening stond Timman duidelijk beter. In het middenspel kreeg Timman aan - valskansen, in het eindspel positioneel overwicht. Het leek heel mooi, maar winst zat er toch net niet in. Karpov heeft al vaak laten blijken een groot verdedigingskunstenaar te zijn en ook nu wist hij alle gevaren nog juist te keren. Tenslotte moest Timman genoe gen nemen met remise door zetherha- ling. Olafsson-Browne stond geheel in het teken van de tijdnood. Het was 'r

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 29