Algemeen bestuur wil meer informatie over afvoer van afval Kooplieden organiseren feestro arkten belastingvrij Feestavond sluit Rijnreisactie Heliomare af c FRANK num bantmsde OM DE PRUS HOEFT U HET NIET TE LATEN I 69.- Kamperen met mobilofoon 1 VRIJE TIJDS PAKKEN 1 PEUGEOT k PEUGEOT een wonder op2wielen VELSEN-1JMUIDEN Inhaaldag onderzoek baarmoederhalskanker Kennemer Theater II BEVERWIJK Kennemer Theater I Luxor Stadsschouwburg De MOOISTE kollektie bont-, leer- en suèdemode 1976 hangt bij City Theater 91 IJMOND DONDERDAG 2 0 MEI 19 7 6 6 (Van een onzer verslaggevers) TWEE VERGUNNINGEN HINDERWET LET OP HET JUISTE ADRES Kennemerlaan 61 IJmuiden I i1?# BEVERWIJK. Het algemeen bestuur van het Centraal Afvalverwer kingsbedrijf IJmond heeft de sprong naar de verbrandingsovens van Zaan stad en Alkmaar niet gewaagd. Op voorstel van de bestuursleden J. van Dijk en C. Verhoog besloot het bestuur gisteravond tijdens een vergade ring in het Stadskantoor woensdag 9 juni opnieuw bij elkaar te komen om het voorstel van het dagelijks bestuur (50. tot 60.000 ton afval ver branden in de oven van Zaanstad, 10.000 ton afval naar de verbrandings oven van Alkmaar afvoeren en 10.000 ton afval storten pp de eigen stort plaats aan de Beverwijkse Aagtendijk) te bespreken. BARTEUORISSTRAAT 5 - HAARLEM TEL. 023-320425 (hartje stad) AANGEVRAAGD beurs CAIJ DURFT ZAANSTAD GEEN HAND TE GEVEN Kla- weer Vol- ADVERTENTIE) tra 5 en (ADVERTENTIE) intl. u.: Dog Films m i (Van een onzer verslaggevers) in (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Je ziet nog 'ns wat en 't is goed voor je onderdanen. Trim je fit. Fiets af en toe een weekend weg. 7 j en Por- ?her- vang Cwa- ziek- m 20 ezel- s de Gemaékt om te winnen. Vraag 't (Tour de France winnaar) Bernard Thevenet. Racen. Een 16-jarige jongen uit Sant poort heeft woensdag zijn sleutelbeen gebroken toen hij, na krachtig remmen op zijn fiets, over de kop sloeg. De jongen, die met vriendjes een wedstrijd je reed, moest plotseling remmen voor een naderende auto. bestuur is al van oktober vorig jaar af met Zaanstad keihard aan het onder handelen over de prijs en de voorwaar den van de vuilafvoer. In de hoofdvoorstellinig heeft het Ken nemer deze week tot zondag „Te voet door de hel”. Nog meer gruwel in de nachtvoorstelling, waarin deverfilming van Konsalik’s bekende boek „Strafba- taljon 999” wordt vertoond. Deze film De veelbesproken afvalverbrandingsin stallatie van Zaanstad. en 18 ■5 Zui- Zrij- met •pend geo- van u.: am- ge- Iwas- -17.30 ver- 19.30 ,My .Het Het nieuwste nieuws heet SX5. De snelbrommer waarop je het helemaal maakt. race ..De De feitedijke oorzaak van het opnieuw uitstellen van de beslissing in Zaanstad en Alkmaar het IJmond-vuil te gaan verbranden, ligt bij Zaanstad. Het CAIJ- Wethouder Th. Witte van gezondheids zorg heeft niet de indruk, dat het hierbij gaat om een bepaalde groep vrouwen, een bepaalde wijk in de gemeente of een bepaald maatschappelijk niveau. De ge meente heeft wel onderzoek gedaan naar die mogelijkheden, maar uit de cijfers vrouwen hebben nu apart nog een uit zijn geen conclusies te trekken. De 350 kans bestaat, dat de gemeente Velsen, nodiging gehad voor de inhaaldag. De die een deel van de kosten per deelne mer heeft gesubsidieerd, daarvoor weer subsidie van het Rijk terugkrijgt. bereikt, in een Carol VELSEN. Op woensdag 2 juni zal er voor vrouwen, die niet aan het baar- moederhalskankeronderzoek hebben meegedaan, een inhaaldag zijn, waarop zij alsnog de gelegenheid krijgen zich te laten onderzoeken. Een onderzoek naar de resultaten van het onderzoek in de gemeente Velsen heeft uitgewezen, dat maar 350 vrouwen geweigerd hebben deel te nemen of zonder redenen niet zijn gekomen. Naar het bos en naar de heide. Gewoon gas geven en genieten, snel BIER IN OUDE TIJDEN Bier, dé drank die we allemaal wel ken nen, is zo verschrikkelijk oud, dat niemand meer weet hoe en door wie deze lafenis werd uitgevonden. Tekeningen, gebeiteld in de stenen van gebouwen die uit de oudheid zijn overge bleven, maken duidelijk dat bier al zo'n 8000 jaar geleden werd gebrouwen. Van een Egyptische farao Ramses II die 3000 jaar geleden regeerde is opgete kend dat hij niet alleen bier liet brouwen voor zijn eigen hofhouding, maar ook voor de priesters die de diensten verrichtten in de tempels. Of dit bier werd gebruikt bij de plechtighe den, of slechts als drank diende voor de dorstige priesters is niet helemaal zeker Wat wel zeker is dat u uw dorst kunt lessen met één van de 80 biersoorten in CAFÉ DE HALVE MAAN Hagelingerweg 36, Santpoort Een scène uit „Race with the devil”, die deze week wordt vertoond in Luxor in Beverwijk en het City in IJmuiden. Voorzitter H. van der Werff was dui delijk teleurgesteld over de weifelende houding van de bestuursleden, die meen den, dat de berg papieren toch wel meer studie-mogelijkheden vroegen dan de door het dagelijks bestuur gehanteerde periode van vijf dagen. Tijdens het weekend wondt hier op nieuw „The Exorcist” vertoond. Zondag middag belooft spannend te worden met de avonturen in „Batman”. In deze film gaan Batman en pleegzoon Robin de strijd aan met de vier meest beruchte misdadigers: Katvoruw, De Nar, Penquin en Raadselman, die deze keer als voor naamste wapen de „verpoedeningsmachi- ne” hanteren. bende, die uit vijf knappe dames bestaat. Hun leider, Fairbanks, loopt op een gegeven moment over naar een andere bende. Dan ontstaat een concurrentie strijd die geruime tijd in beslag neemt en die er in resulteert dat de schietende vrouwen eindigen als zanggroepje in een lunapark. Er zijn vijf zogenoemde feestmarkten (2 juni. 9 juni, 16 juni, 23 juni en 30 juni), waarop de reclamecommissie al lerlei festiviteiten organiseert. De eerste feestmarkt, woensdag 2 juni, wordt ’s morgens 10 uur door burgemeester A. Hubers geopend. Naast een bonnen- en waardebonnenactie zorgde de commissie voor de komst van het bekende duo Peppie en Kokki (woensdag 9 juni om 13 uur op de markt) en de onvervalste Amsterdamse Dampoppenkast (woens dagmorgen 23 juni om 10.30 uur). De Beverwijkse markt telt momenteel 87 vaste staanplaatsen, die samen 235 kraampjes tot hun beschikking hebben. De belangstelling voor de markt is zowel van de zijde van de kooplieden als van het publiek nog steeds bij zonder groot. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Goklustigen die na 1 oktober in het Zandvoortse casino in de prijzen vallen, hoeven naderhand over de gewonnen bedragen geen kansspelbe lasting te betalen. Het casino neemt de 25 percent kansspelbelasting voor zijn rekening en houdt daar bij het vaststel len van de prijzen rekening mee. Een speler die dus bijvoorbeeld 2000 gulden aan de tafel wint, krijgt dat bedrag in zijn geheel uitgekeerd. Het casino daar entegen zal over f 2714 belasting af moeten dragen. „Want als we ja zeggen tegen Zaan stad bent u met handen en voeten gebonden. Zaanstad wil het IJmond-vuil voor een periode van vijf jaar. Maak toch een concept-contract, waarin ook de indexering wordt beschreven”, zo stelde de heer C. Hoek. Zijn mede bestuurslid C. Verhoog had al eerder opgemerkt, dat op basis van de weinige gegevens, die Zaanstad verstrekt, geen Minister Duisenberg (financiën) is niet van plan de spelers alsnog tot betaling van kansspelbelasting te verplichten. Hij vindt dat het succes van de casino’s in Nederland in het geding komt, wanneer de speler over het winstbedrag dat hij opgegeven krijgt, zelf nog eens een kwart aan kansspelbelasting zou moeten betalen. Met andere woorden: de animo van kandidaat-gokkers zou wel eens af kunnen nemen, wanneer het casino de mogelijkheid wordt ontnomen om de belasting zelf af te dragen. Hollandse meisjes hebben de mooiste benen. Komt door ’t fietsenzegt men. bewonder en word bewonderd. Hier wordt „Dodenrit met de duivel” geprolongeerd. Met „Schiet jij of schiet ik” in de zondagmiddagvoorstelling kan men kennis maken met de Weduwetn- Het City Theater volgt deze week het Luxor Theater op met „Dodenrit met de duivel”, waarin Peter Fonda, Warren Oates, Lana Parker en Loretta Swift aifschuwelijke avonturen beleven n>a een confrontatie met een Satanistische groep. Voor zondagmiddag staat „Africa Ex press” op het programma, waarin Ursula Andress als geheimagenite een hoofdrol speelt. De film verhaalt de jacht van de Britse geheime dienst op oorlogsmisdadi ger Preston die zich in Afrika heeft gevestigd. Maar deze Preston is attent op zijn achtervolgers, van wie er al snel twee worden gedood. Ursula Andress (Madeleine in de film) weet te ontsnap pen door zich als non te kleden. Ze vlucht het oerwoud in en wordt daar opgevangen door de Amerikaanse John Baxter. Dan wordt de situatie omgedraaid en zet Preston de jacht in op dit duo. Uiteindelijk komt Baxter’s chimpansee Biba er aan te pas om zijn baas en Madeleine uit een zeer gevaarlijke situa tie te redden. „De elo- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De marktkooplieden hebben een feestprogramma in elkaar gezet, waarmee ze de viering van het 25- jarig bestaan van de Beverwijkse week markt enig cachet geven en willen aan sluiten op de stadsfeesten „700 jaar marktrechten”. volgt het Duitse straf bataljon, waarin allerlei mensen zijn gestationeerd die voor welke overtreding dan ook schijnen te moeten worden gestraft. Nadat op zondagmiddag „Asterix en Cleopatra” heeft gedraaid, zal vanaf zondag met twee voorstellingen per avond „Het Deense sleutelgat” worden vertoond. verantwoorde beslissing is te nemen. Voorzitter H. van der Werff merkte op. dat het CAIJ en Zaanstad zeker over prijsindexeringen kunnen praten. „In ge zamenlijk overleg, wel te verstaan”. Hoek drong opnieuw aan op een con cept-contract, maar Van der Werff ver wees naar Zaanstad en zei, dat de Zaan pas afsluitende gesprekken wil voeren als de CAIJ een besluit heeft genomen. „Ze willen beslist niet vrijblijvend pra ten.” VELSEN. Door Provinciale Water staat Noord-Holland is bij de gemeente Velsen een verzoek om vergunning inge volge de Hinderwet aangevraagd. Het verzoek dient voor het oprichten van een uit inerte afvalstoffen bestaande uitzichtsheuvel op het recreatiegebied Spaarnewoude, ten zuiden van de Am sterdamse weg nabij zijkanaal B. Zaanstad wil pas echt aan een con tract en nadere informatie denken als het algemeen bestuur van het CAIJ een pnincipe-besluit tot afvoer van 50 a 60.000 ton afval naar de verbrandingso ven van de Zaan heeft genomen. Maar daar voelt het CAIJ-bestuur niets 'voor. speciaalzaak Hij ging ook nog even in op een vraag van mr. Hoekstra hoe het bestuur tegen over een kleinere oven van Claudius Peters stond. Van der Werff was zeer duidelijk: „Niet aan de orde. Recycling is alleen maar toe te passen bij grote ovens”. Claudius Peters, een Duitse fir ma, gespecialiseerd in ovenbouw, had zijn Nederlandse vertegenwoordiger naar de Beverwijkse raadzaal gestuurd. Deze liet de pers weten, dat Claudius Peters, die in het nabije verleden voorbereidin gen trof tot de bouw van de IJmond- oven, zeker met een schadeclaim van „zeker enige miljoenen” op de proppen zou komen als het CAIJ zou besluiten naar Zaanstad en Alkmaar te gaan. Hoewel er dus geen beslissing uit kon rollen stond het dagelijks bestuur leden van het algemeen bestuur toe w. a n te stellen. Er werd gretig gebruik van ge maakt. Dat vragenuurtje gaf een kle-’.ne indicatie van wat er die woensdagavond 9 juni in de zoveelste beslissende c dering over de tafel van het CAIJ zal rollen. Of er die woensdagavond 9 juni dan een beslissing zal worden genomen, hangt in feite van de gemeente Zaanstad af, die, zo meenden de heren Verhoog en Koopman, met meer informaties over de prijzen per ton afval moet komen willen de bestuursleden een verantwoord be sluit kunnen nemen. Op donderdag 3 juni wordt om elf uur op het stadhuis een hoorzitting gehouden waar mondelinge bezwaren kunnen wor den ingediend en waar reeds ingediende schriftelijke bezwaren kunnen worden toegelicht. Tot vijftien juni mogen schriftelijke bezwaren bij het college van Velsen worden ingediend. De ge meente vestigt er de aandacht op dat inwoners van een gemeente waar open bare kennisgeving van het verzoek heeft plaatsgehad, slechts dan tot beroep ge rechtigd zijn, indien zij op de hoorzitting zijn verschenen. Het verzoek plus de bijbehorende stukken liggen op het ge meentehuis ter inzage. Dit zelfde geldt ook voor het volgende geval. Voor de oprichting en in werking brengen van een opslag en verkoop van hout- en verfprodukten en vuurwerk aan de Bloemendaalsestraatweg 66 in Santpoort-Zuid is een verzoek voor ver gunning ingevolge de Hinderwet inge diend door de heer W. J. van der Maat. Op woensdag 3 juni zal om elf uur op het stadhuis een hoorzitting hierover worden gehouden, waar mondelinge be zwaren kunnen worden ingediend en waar men schriftelijke bezwaren kan toelichten. BEVERWIJK. De 4e en 5e klassers van de Apostel Paulusschool van de Van Riemsdijklaan gaan op vrijdag 21, zater dag 22 en zondag 23 mei een uniek kampeerweekendkamp in het Heems kerkse duingebied tegemoet. Uniek, om dat de organisatie d usdanig is, dat de veiligheid van de kinderen wordt ge waarborgd door een directe mobilofoon- verbinding met het politiebureau van Heemskerk. De beschikbare mobilofoon- set zal dag en nacht bemand zijn. De filmweek begint hier deze week op vrijdag in plaats van donderdag. Alle gebruikelijke voorstellingen in dit thea- her zijn gereserveerd voor „The Get away”, waarin Steve McQueen en Ali MacGraw (bekend uiit „Love Story”) de hoofdrol spelen. Sam Packinpah regis seerde deze film en dat garandeert in elk geval een realistische aanpak. Steve McQueen speelt in deze film „Doe” Carter, de in bankroof gespeciali seerde beroepsmisdadiger. Ali MacGraw speelt Carol, zijn vrouw en assistente. Als Doe Carter plotseling voorwaarde- lijk wordt vrijgelaten uit de gevangenis, blijkt hij dat „te danken” aan zijn vrouw en de corrupte politicus Jack Beynon. Carol heeft de politicus voor de in vrijheidstelling van haar man verleid, terwijl Beynan daarnaast nog eens de medewerking van Doe eist in een be raamde bankoverval. Er wordt overeenstemming maar de overval mondt uit moordpartij. Samen met zijn neemt Doe de benen, achtervolgd door een gewond bendelid. Ook de trawanten van de inmiddels vermoorde Beynon openen de jacht. Maar de climax van de achtervolging, een enorme schietpartij in een hotel nabij de Mexicaanse grens, betekent voor Doe en Carol nog niet het einde. Zij krijgen nu de politie op hun spoor, dus ze vertrekken met vliegende vaart richting Mexico. Of ze dat op tijd halen, blijft de vraag. BEVERWIJK. Zaterdag wordt de sporthal een grote feestavond gehou den, waarmee het comité „Rijnreis voor Heliomare-patiënten” de geldinzame lingsactie afsluit. Hoewel de patiëntjes van Heliomare de bootreis al achter de rug hebben, wil het comité deze feestavond gebruiken om het totaalbedrag van de actie bekend te maken. Mevrouw Duin van het comi té verzoekt een ieder, die in het bezit is van een fietsenbon, deze mee te nemen, daar zaterdagavond de fiets wordt ver loot. In de sporthal treden vele artiesten op: zanggroep The Family, de rolschaat sers The Belmondo’s, een komisch duo, het duo Olga en Lowine (jodelen), kunstfluiter Peter Adrichem, Saskia en Serge en het dansorkest van Jan Fijen met zang van Betty Fransen. De feesta vond begint om 20 uur. De entree be draagt een rijksdaalder.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7