Met Gewestelijk Arbeidsbureau als buurman Veteranen Wijk aan Zee niet eens met verhoging van contributie AULA OP „EIKENHOF’’ KRIJGT TOCH KOPEREN DAKBEDEKKING Klaroen '76 daverend van start BLOEMENHOVE VEILINGEN Burgerlijke stand tl I (tas®- gij IB m» RAAD SPUTTERDE TEGEN VERHOGING VAN BOUWKOSTEN Raadscommissie bespreekt theaterbeleid BEVERWIJK Verloting Zanglust Bejaardentehuis St. Agnes bestaat tien jaar Geen spreekuur 01 Bli 1 ilrT','' ZATERDAG 2 2 M E I 1976 BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Haastklus Geen uitstel Toiletwagen M I (Van een onzer verslaggevers) Verhorstgroep B.V. apparatenbouw gaat een nieuw W Bestuur en medewerkers van de Bloemenhovekliniek willen op deze wijze hun dank betuigen aan alle aktiegroe- pen, w.o.. „Wij vrouwen eisen”, „Rooie vrouwen”, NVSH, M.V.M., Dolle Mina, Release, JAC, studentenverenigingen en aan alle andere sympathisanten, die tijdens de afgelo pen dagen hun steun hebben gegeven aan de Bloemen- hove kliniek. Gegadigden de vroegere Spoorsingel. Het Beverwijkse bedrijf brengt in het nieuwe kantoor alleen de staf van 10 man onder. Directeur Joh. Verhorst deelde mee het hoofdkantoor per 1 september te willen betrekken. BEVERWIJK hoofdkantoor vestigen in de onderbouw van de flat aan de Wijckermolen i «Wuif Hoofdkantoor Verhorstgroep naar flat aan Wijckermolen (Van onze medewerker) nu zes van l an au ad at. er B. TEN HAKEN (VVD) )1- or ;es 16 Wethouder mevrouw Vervelde kon dit td id een bieden.” tal is. 4j. lis en of K. is- en De al u. ag id. ag ‘V. ag iel en t”, .30 De 'o- lp :n, 85, Ondertrouwd: H. Stienstra en C. M. T. Mettes; A. C. Braas en A. A. A. Geldermans; H. C. J. de Goede en A. M. I. Henneman; J. A. Noordermeer en M. - M. Rood; P. C. Warink en M. H. Settelaar; L. de Vries en J. M. van Tunen; T. M. Zegwaard en F. Stulp. BEVERWIJK. De hoofdprijs van de verloting van het jubilerende mannen koor „Zanglust” is gevallen op lotnum mer 130. De tweede prijs viel op lot nummer 751. verhaal bevestigen. Door haar ziekte was de afhandeling van dit verzoek wat vertraagd, maar komende week zouden er met de man in kwestie besprekingen worden gevoerd. Er hadden zich trou wens, zo vertelde zij, nog meer gegadig den voor de exploitatie van het strand- deel gemeld. Hoogoven Harmonie. Onze recensent Cees Maas komt in onze krant van maandag uitgebreid op Klaroen ’76 te rug. Gehuwd: W. M. Brantjes en A. C. de Veij; H. J. J. Bakker en C. J. Harren. Overleden: C. Buissing oud 79 jaren, geh. gew. m. D. van der Bend: F. A. van Kilsdonk, 64 jaren; M. Klos, oud 77 jaren, geh. m. A. B. Tand. Mevrouw De Ridder informeerde na mens de PvdA naar mogelijke gegadig den voor de exploitatie en het schoon houden van de toiletwagen. Zij had gehoord, dat vorig jaar bij de gemeente een brief van een potentiële belangstel lende zou zijn binnengekomen, die tot dusverre echter nog nimmer door het college beantwoord was. BEVERWIJK. Dinsdagavond 25 mei gaat de raadscommissie voor onderwijs en culturele zaken in het Stadskantoor het regionaal theater- en muziekbeleid bespreken. Deze openbare vergadering begint om 20.30 uur. Vrijdagavond is op het parkeerterrein bij de Prinsenhal het Hoogovens Mu ziekconcours Klaroen ’76 geopend. Dit grote muziekfestijn, dat zich de komen- Woordvoerder Van der Heide van het CDA achtte de koperen dakbedekking uit financieel en esthetisch oogpunt aan trekkelijker dan een kap van rubberoid. Hij schaarde zich daarmee achter het college, dat in zijn voorstel (ook uit een oogpunt van onderhoud) het aanbrengen Aanzienlijk minder mild van toon was de discussiebijdrage van fractievoorzitter Ten Haken van de VVD. Hij sprak zich dan wel niet over de kwestie rubberoid of koperen dakbekleding uit, maar wilde daarentegen wel eens weten hoe het mogelijk was dat naast de vorig jaar al beschikbaar gestelde 448.000 nu weel een aanvullend krediet van 176.000 aan de>, raad werd gevraagd. Hij kondigde aan, dat de kosten van het nog niet in de raming opgenomen toegangshek waarschijnlijk 7500 gaan bedragen. Daar kan de Heemskerkse raad mettertijd nog een nader voorstel over verwachten. BEVERWIJK De Beverwijkse bloe menveiling kan terugzien op een rustige week zonder hoogtepunten op afzetge bied en met matige prijzen. Bijde gere nommeerde kasbloemen noteerden de anjers van 15 tot 33 cent per stuk. Voor de rozen wefden eveneens geen al te hoge prijzen betaald. Men bleef tussen de 20 en 51 cent per stuk, terwijl de babyroosjes tussen de 8 en 33 cent per stuk varieerden. HEEMSKERK. Zaterdag en zondag kan men in het bejaardentehuis St. Ag nes een expositie bekijken van werk stukken. waar de bejaarden van het jubilerende tehuis maanden aan bezig zijn geweest. Huize Agnes bestaat deze maand tien jaar. Deze verjaardag werd vrijdag intern gevierd met een eucharis tieviering en een koffiemaaltijd. Aan zeven personeelsleden die het tehuis tien jaar trouw zijn gebleven, werd een plant aangeboden. Het feest werd besloten met een gezellig partijtje kienen. WIJK AAN ZEE. Donderdag kwam de voetbalvereniging Wijk aan Zee als eerste van de voetbalclubs in de IJmond bijeen voor het houden van de voor jaarsvergadering. Zijn socialistische collega Verhoeven drong er bij B. en W. op aan, de kredietaanvrage voor nader beraad terug te nemen. In juni zou het voorstel dan opnieuw aan de orde kunnen worden gesteld. Daarvoor voelde wethouder Vos echter niets: „De bouwkosten stijgen momenteel per maand al met dik een procent en verder uitstel maakt de zaak alleen maar-duurder”. „Laten we nu maar meteen beginnen te bouwen,” zo adviseerde hij het colle ge, „anders wordt het nog duurder”. Tevens informeerde hij, of een openbare aanbesteding van de aula op „Eikenhof” tot de mogelijkheden behoorde. PPR- raadslid Wentink merkte in dit verband op, dat nu de raming bekend is het voor de aannemers wel erg makke lijk is geworden, hun prijs te calculeren. Heel wat spontaner ging het toe bij de benoeming van een tweetal ereleden: Jan Dirks, een goede vijftiger, voetbalt nog steeds en is van zijn negende jaar al lid van Wijk aan Zee. Hij speelde 17 jaar in het eerste. Piet de Boer (92), beter bekend als kleine Pietje, penning meester van de supportersclub en iede re zondag nog als controleur o p het Het leek e r aanvankelijk op dat de bijeenkomst vlot zou verlopen, maar bij het punt contributie-verhoging, had men meer dan een uur nodig om tot een resultaat te komen. Het veteranenelftal verliet demonstratief de vergadering toen men na langdurige discussies be sloot de veteranencontributie gelijk te trekken met de andere senioren. Maar nog steeds is de contributie van Wijk aan Zee de laagste in de IJmond: de senioren gaan van 65 naar f 80. Het bestuur had voorgesteld de veteranen van 57,50 op f 60 te brengen, maar daar wilde de leden niets van weten. De liberale woordvoerder accepteerde de mededeling van B. en W.. dat er indertijd van een haastklus sprake is geweest, slechts node. Hij vroeg zich af hoe het eigenlijk met het overleg tussen de verschillende bij de voorbereiding van de bouw betrokken diensten was gesteld en noemde het in een jaar tijd opgetreden ramingsverschil van veertig procent een „bittere ervaring”, waaruit voor de toekomst lering getrokken zou moeten worden. de dagen in en rond de hal afspeelt, wordt dit jaar voor de vijfde keer sinds 1961 georganiseerd. Het openingsconcert van Klaroen ’76 werd gegeven door de van een koperen bekleding boven het veel minder duurzame rubberoid liet prevaleren. Het bestuur kreeg nog wel een uitwijk mogelijkheid. De junioren A gaan van 36 naar f 50, de B en C betalen geen 27,50 meer, maar 40 per jaar, terwijl de pupillen nu f 30 gaan betalen in plaats van f 22,50. Dit was allemaal nodig omdat de voetbalclub uit de bad plaats voor hogere kosten komt te staan door het bouwen van een kantine, waar voor men zelf nog een slordige tachtig duizend gulden op tafel moeten brengen. Wijk aan Zee veld, kreeg eenzelfde on derscheiding. Voorzitter G. Bol deed nog een drin gend beroep op het gemeentebestuur om spoedig wat te doen aan de kleedaccom- modatie. „Laat Wijk aan Zee niet langer in zijn keten versukkelen”. De heer Hoedemaker heeft namens het Stich- tingscomité voor de bouw van de kanti ne een toelichting gegeven met betrek king tot de stand van zaken van deze bouwplannen. De aftredende bestuursle den, de heren G. Bol, J. Bakker en J. Schram, werden herkozen. Verhorst Groep B.V. vestigt het nieuwe hoofdkantoor in de onderbouw van de flat aan de Wijkermolen, de vroegre Spoorsingel. In de kantoren naast Ver horst komt nog voor het einde van het jaar het Gewestelijk Arbeidsbureau. Het aanbod van lelies wordt groter. Vooral de soorten Enchantement en Harmonie worden aangevoerd bij prijzen tussen de 20 en 60 cent per tak. De freesia-prijzen trokken aan het einde van de week weer aan. Werd er in het begin van de week niet meer dan twee gulden per bosje voor neergelegd, later liepen de prijzen op tot 245 cent per bosje. Bij de irissen domineerden de soorten prof. Blauw, Ideaal en Yellow Queen. Al naar gelang van soort en kwaliteit be taalde men er van 16 tot 200 cent per bosje voor. Er gaan meer duizendscho nen komen, waarvoor tot 150 cent per bos werd betaald. De prijzen van de potplanten pasten zich aan die van de snijbloemen aan: ook hier een rustige handel. De perkplanten daarentegen handel. De perkplanten blijven goed aan de prijs. GROENTEN Aan de groentenveiling heeft de koude grond sla in de rij van massa-produkten nu volledig de eerste prijs voor zich opgeëist. De vraag daarentegen is maar matig, waarbij dan ook nog komt dat de kwaliteit soms wel wat te wensen over- laat. Er is af en toe dan ook van doordraai sprake. Door het lange koude en droge voorjaar is de kwaliteit van de sla er niet op vooruitgegaan, de prijzen bewogen zich vrijdag bij een aanvoef van 120.000 kroppen per dag tussen de 14 en 30 cent. Spinazie noteerde bij een dagaanvoer van 30.000 kilo van 20 tot 48 cent. Rabarber liep deze week wat in prijs op en wist het tot 53 cent per bos te brengen. Bij een aanvoer van een goede vijfduizend bos per dag blijft de bospeen met noteringen tussen de 145 en 190 cent per bos duur. Er is nog steeds een flink aanbod van prei. De goede kwali teit kwam tot 145 cent per kilo. Andijvie haalde net een halve gulden per kilo. De eerste aardbeien scoorden rond een gulden per doosje. Een prijs die matig genoemd mag worden, maar waarbij re kening gehouden moet worden met de aanvoer van duizenden kistjes aardbeien uit Italië, waar de zomerkoninkjes een koude grond produkt zijn. De veilingnoteringen van vrijdag: aardbeien 95-105, andijvie 36-55, asperge 250-580, bloemkool 105-210, bospeen 145- 190, bosselderij 32-40, kroten per bos 64- 82. peterselie 33-42, peulen 1360-1400, postelein 35-63, prei 32-142, rabarber 24- 51, radijs 32-58, spinazie 15-48, uien 105- 110 en bos uien 34-57. HEEMSKERK. De aula op de algemene begraafplaats „Eikenhof” krijgt toch een koperen dak. Met de toekenning van een aanvullend krediet van 176.000 gaf de meer derheid van de Heemskerkse raad er gisteravond blijk van, de voor keur van het college voor zo’n fon kelende muts te kunnen delen. Tegen het voorstel stemden de so- cialiste mevrouw De Ridder en de radicale woordvoerder Wentink. Daar dit „nee” tevens een afkeu ring van de bouw van de aula in z’n totaliteit inhield, slikten de PvdA- raadsleden Perquin, Verhoeven en mevrouw Van Doesburg hun be zwaren tegen de 40.000 kostende dakbedekking in en verleenden B. en W. toestemming, hun plannen uit te voeren. Leverde de bouw van de aula op „Eikenhof” in de raad nogal wat proble men op, het voorstel om voor 15.000 toiletvoorzieningen op het Kruisberg- strand aan te brengen vergde aanzienlijk minder vergadertijd. Alle fracties kon den zich met de aanschaf van een toilet wagen verenigen, al maakte men zich her en der wel wat zorgen over zaken als vernielingen en hygiënisch onder houd. Geboren: Esther S. dv R. A. de Noten en M. H. C. Planken; Marine dv R. P. Bijl en J. M. Kouwenhoven; Arnold S. zv H. S. Wellis en C. L. Tierie; Karen dv N. B. H. M. Dieben en I. E. M. M. van Besouw; Cornelia J.M. dv G C.Nisten en C. J. Sminia;Maria dvuj^. Periüa Morales en T. Ortega Bocanegra; 'Öënriis H._ J. zv. J. J. M. Sdhuijt en J. J. M. Wetterhahn; Angel zv M. Gomez Luis en T. M.d.C. Gutierrez Gonzalez; Barbara dv. J. Konings ën M. A. C. Buhre. Verhorst Groep B.V. bestaat uit werkmaatschappijen, die zijn gevestigd in Hilversum, Beverwijk, Zoeterwoude en Beverwijk. Verhorst heeft 300 perso neelsleden. „De laatste jaren zijn we zo verschrikkelijk snel gegroeid, dat ons gebouw aan de Wijkermeerweg te klein is geworden. De staf verhuist nu naar de wijkermolen en dat geeft ons weer wat armslag”, aldus de.heer Verhorst.' Directeur Verhorst was uitermate te vreden over de situering van zijn nieu we hoofdkantoor (350 m2 groot). „Dertig tot veertig percent van de omzet gaat naar het buitenland. Wij ontvangen dus vaak buitenlandse relaties, die we representatief onderkomen kunnen In de onderbouw komt, zoals bekend, ook het Gewestelijk Arbeidsbureau, dat nog voor het einde van het jaar de nieuwe burelen wil betrekken. Rijksge-» bouwendienst heeft met Smits Beheer reeds een voorlopig koopcontract gete kend voor de 800 m2 grote vestiging van het GAB. Het Arbeidsbureau zetelt mo menteel in een noodlokaal aan de Prins Bemhardlaan. Dezs grond is eigendom van de gemeente Beverwijk, die het terrein heeft gekoch van mr. Van Lin gen. Bij deze transactie werd een zoge noemd servituut opgesteld, dat bepaalde, dat op de grond alleen een openbaar gebouw mag worden gebouwd. BEVERWIJK. Maandag 24 mei houdt wethouder ir. J. Camfferman geen spreekuur. Het spreekuur van wethouder F. Kaebisch jr. komt maandag eveneens te vervallen. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: amarylles 12-30, anjers 15-30, tros anjers 215-280, anemoon 32-50, anthurium 80-150, dui zendschoon 85-150, fresia 85-225, gladiool 250, irissen 65-180, ixia 60, lelie 20-60, roos 20-50, babyroos 8-30. Planten: achmea 550. anthurium 350, begonia 175, gloxinia 200, geranium 135- 200, hedera 65, st. paula 80-135, vriesia 250-350, gem. planten 50-140, grote gem. planten 350-750. Groenten: andijvie 24-45, asperge 280- 540, bloemkool 48-186, bospeen 150-165, bosselderij 30-38, kroten 65-73, peulen 1260-1350, postelein 28-65, prei 48-134, rabarber 26-54, radijs 15-46, spinazie 15- 47, sla 14-39. Mocht men op korte termijn niet tot zaken komen, dan heeft de Reddingsbri gade zich bereid verklaard een oogje in het zeil te zullen houden. Dit ter voor koming van vernielingen, want voor het schoonhouden van de wagen voelt de Brigade niets. De wagen zal overigens op zo kort mogelijke termijn worden be steld, zodat hij dit jaar nog op het strand geplaatst kan worden. .30 a- irt 'al

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7