Drankgebruik en ongeval Circus Mariska in Velsen Pinksterfeest Landdag Velsen Veel gestolen bij inbraken Transcendente meditatie en aantrekkelijk opgevoerd Wandelen en Spectaculaire waterski-show vormde hoogtepunt van feest in Velsen-Noord praten bij gas en water „Fablo en de ezelin fris Stork Velsen huldigde twaalf jubilarissen met groot feest Ur HERINNERINGSMEDAILLÈ VOOR DEELNEMERS Eerste prijs voor KNSM: Voorhaven Beroep aangenomen „SANTPOORTSE JEUGDOPERETTE” Gevonden voorwerpen noodzakelijk „Velsen-Noord SM” 4 MAANDAG 2 4 IJMUIDEN-VELSEN M E I 19 7 6 5 Feestavond Legpenning VELSEN-NOORD. De feeste lijkheden rond de viering van ,,100 jaar Noordzeekanaal” en „50 jaar Velsen-Noord”, die donderdag en vrijdag begonnen waren met een braderie, bereikten zaterdagmiddag het hoogtepunt met een spectacu laire show van de Nederlandse Waterski Bond. De show werd ge houden in de Derde Rijksbinnenha- ven. Talloze mensen waren op de been om zittend of staand langs de oever het waterfestijn te bewon deren. DRIEHUIS Om de vele char mes van een kinderoperete goed op zich te laten inwerken., kan de vol wassen bezoeker tijdens een opvoe ring daarvan zijn aandacht het best verdelen tussen de zaal en het to neel. Want het is niet alleen plezant de onbevangen prestaties te bekij ken van de prille acteurs en actri ces, maar ook het stimulerend aan deel van het publiek levert steeds een onderhoudend schouwspel op. Dit laatste bestaat immers meestal voornamelijk uit de naaste familie leden van de optredenden, die hun kind of kleinkind nauwelijks uit het oog verliezen, om daarbij geregeld op de een of andere manier duide lijk van een onverholen bewonde ring blijk te geven. (Van een onzer verslaggeefsters) - (Van een onzer verslaggeefsters) op weer JAN VAN DAM Wereldkampioene Willy Stahle werpt een watergordijn op tijdens de demonstraties waterskiën in de Derde Rijksbinnenha- ven te Velsen-Noord. Uit het magazijn van de voetbalvere niging Velsen in Driehuis zijn dit wee kend voetballen, softballen en softbal- handschoenen gestolen. De huldiging van de twaalf jubilarissen bij Stork Velsen werd een groot feest. Hetzelfde gebeurde een 29-jarige Am sterdammer. Hij werd ook in Velsen aangehouden en moest een bloedproef ondergaan. itie ■cr uis' iran de iran er- er- an- :aal een nt- IJMUIDEN. De heer A. H. Agte- reek te Rijnsburg heeft het beroep aan genomen dat de Baptistengemeente op hem heeft uitgebracht. ing ?a- ae- oe- dse ten ch- veg aa- liet rtij ïne in oor ras, rijf die Nadat de jubilerenden en hun directe familieleden in Castricum namens de directie een diner was aangeboden volg de in „De Schouw” een klinkende feest avond met een uitgekiend programma, voorbereid door de personeelsvereniging. Bij een woning aan de Duin en Kruidbergerweg in Santpoort werd met een baksteen een ruit ingegooid. De bewoners van het huis waren op vakan tie, zodat het hele huis ongestoord kon worden doorzocht. Wat precies is gesto len kon nog niet worden vastgesteld. MANUSCRIPT -EN partituur stelden regisseur Herman Peekei in de gelegen heid zijn, jeugdige spelers en speelsters tot een charmante opvoering te stimule ren, waar door hem bovendien een een voudig, maar slëervol decor voor was ontworpen. In deze fleurige entourage werd door allen fris gezongen en onbe vangen geacteerd, dus zonder een spoor van de gevreesde plankenkoorts. Op deze wijze kostte het dé toeschouwers kenne lijk geen enkele moeite jolige jongeda mes als Mar jon, Els en Kitty te accepte ren als arme geitehouder, autoritaire dorpsheer en intrigerénde boer Moppe- ros. De dansjes, ingestudeerd door me vrouw M. Scheenaard, waren met veel begrip bij de uiteraard beperkte talenten van de danseresjes aangepast, hetgeen echter niet verhinderde dat bijvoorbeeld de rovers in het tweede bedrijf een bijzonder vermakelijk balletje voor hun (haar) rekening wisten te nemen. Dit alles bekwaam door Marjan Heeremans aan de piano begeleid. Het KNSM-bestuur ziet op korte ter mijn geen heil van het „maritieme plan” van de overheid. In feite is er voor de reders niets uit de bus gekomen en Kon. Boot is niet van plan tot een versnelling van de vlootvernieuwing over te gaan. IJMUIDEN. In het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen te IJ- muiden houdt drs. W. L. Janssen woens dagavond om acht uur een lezing over de „transcendente meditatie techniek”. Op vrijdagavond is er een vervolglezing om acht uur in hetzelfde gebouw. De beide lezingen zijn voor iedere belang stellende toegankelijk. De transcendente meditatie techniek, zoals die geleerd wordt door Maharishi Mahesh Yogi wordt wekelijks in Haar lem onder de aandacht gebracht door het Haarlemse Centrum voor het trans cendente meditatie programma. In die bijeenkomsten wordt uitvoerig ingegaan op de opzienbarende resultaten van de techniek, die tweemaal per dag geduren de 15 a 20 minuten beoefend wordt in een gemakkelijke stoel. Kenmerkend voor deze zeer eenvoudige techniek is de diepe, maar alerte rusttoestand, die voor lichaam en geest geschapen wordt en die opgehoopte stress en spanningen op na tuurlijke wijze oplost. Wetenschappelijk onderzoek heeft uitgewezen, dat regel matige beoefening de gezondheid verbe tert, meer energie geeft, de creatieve intelligentie vergroot en de volledige ontplooiing van de mens op natuurlijke wijze bevordert. AMSTERDAM. Een voorhaven in IJmuiden wordt door de KNSM noodza kelijk geacht om de positie van de Amsterdamse haven te kunnen handha ven. Het is de vraag, of het concern in Amsterdam zal kunnen blijven, als de desbetreffende haven er niet komt, aldus mr. H. G. Heuzeveldt van de raad van bestuur tijdens de jaarvergadering. De heer J. J. J. Jansen, voorzitter van DOKA dankte na afloop niet alleen de ski-showploeg maar ook de omliggende bedrijven en Rijkswaterstaat die het mogelijk maakten het demonstratiewater vrij te maken van schepen. Namens het gemeentebestuur van Velsen was het de heer C. Vreugdenhil van de afdeling sport en recreatie, die D°KA voor haar organisatie dank bracht en alle mede werkers van het showteam de herinne- ringsmedaille „100 jaar Noordzeekanaal en IJmuiden" aanbood en deze als eerste de hooïdfiguur Willy Stahle de wereld kampioene op te spelden. Velsen-Noord kan met grote voldoe ning terugzien op de zeer geslaagde feestelijke evenementen waarin vooral DOKA naast de Velsennoordse Aktivitei- ten Kommissie (VAK) een bijzonder aandeel heeft gehad. VELSEN. In het tijdvak van 15 mei tot en met 21 mei 1976 werden de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Ring met sleutels, etui met inhoud, hangertje, hondje, fietssleutels, deames- polshorloge, handtasje inh. portemonnee, damesportemonnee met inhoud, trekka- bel en sluiting, penning, mapje met sleu tels, truitje, schoenen, jack, bankbiljet, dia’s, herenregenjas, boek, sleutel, porte monnee met inhoud, kinderhorloge, bromfiets, handschoenen, leerboek, da- mespolshorloge, autosleutel, jasjes in houd geld en zakdoek, aktetas inh. broodtrommel en sokken, ring met sleu tels, kinder jack, kinderkousen en hemd jes, ring met 10 sleutels, knipportemon- nee met inhoud. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie. In een woning aan de Santpoortse Dreef werd dit weekend de deur van een woning geforceerd. Alles werd over hoop gehaald en fotocamera's, radioap paratuur en sieraden werden meegeno men. Het optreden van The Familee (drie zussen en drie broers), de Lolita’s, de zeer geapprecieerde capriolen van de parodisten The Cliftons, het zuid-ameri- kaanse orkest Los Rancheros en als klapstuk De Mounties" met conference van Tonny Leerink en muzikale begelei ding van Joop Reynolds hield de feest vierenden tot na middernacht bijeen. Het korps uit Velsen-Noord verleende verder medewerking aan een showmani- festatie op de Scheveningse promenade wat door het publiek zeer gewaardeerd werd. „Velsen-Noord S.M.” sloot met dit succes een drukke week af door het feit dat de vooral jeugdige leden donderdag en vrijdag medewerking verleenden aan de braderie van Velsen-Noord. Donder dag gaat het T.T. korps ..Velsen-Noord S.M.” op bezoek bij een concours in Wageningen. Een prachtig gezicht was het pirami- de-skiën van twee dames en drie heren om vervolgens Het ski-liften gedemon streerd te zien waarna de algemeen leider Ton Besseling de kunst van sla- over-ski liet zien. Het blootvoet-skiën bleek toch wel heel moeilijk want de demonstrant, die tot de tien mensen in Nederland behoort die deze kunst ver staan. maakte toch wel met de grote snelheid van de trekboot enkele op het oog gevaarlijke duikelingen in het wa ter. Het schansspringen was van allure en de delta-vlieger die met grote snel heid van de boot de lucht werd inge trokken kwam tot een twintig meter hoogte ondanks de betrekkelijke wind stilte. VELSEN. De raadscommissie van bijstand voor de bedrijven komt vana vond half acht in vergadering bijeen. Niet zoals gewoonlijk in het stadhuis maar in het nieuwe kantoorgebouw van de bedrijven voor gas, reiniging en wa ter aan de Trompstraat 210 te IJmuiden. Er wordt gesproken pver de •vaststelling van standplaatsen voor bet verkopen van allerlei waren in deze gemeente. Daarna komt de voorbereiding voor het opstellen van de begroting voor 1977 aan de orde. Voordat deze onderwerpen zijn behandeld wordt een rondleiding door het nieuwe kantoorgebouw en de werk plaatsen gehouden. Zowel bij het verga- dergedeelte als bij de rondleiding is ieder van harte welkom. Over de VAD-plannen van de regering zei de voorzitter van de raad van com missarissen. de heer H. W. A. van den Wall Bake dat deze op een onacceptabe le manier zijn gebracht. Veel is boven dien nog onduidelijk. „De VAD is voor Nederland een heel slecht ding en in het bijzonder voor scheepvaartmaatschappij en een onacceptabele zaak”, zo merkte hij op. Aandeelhouders keurden een mogelij ke uitgifte van een obligatielening van maximaal 40 mln goed. Deze lening zal zeer binnenkort aan de markt komen. Nadere gegevens konden nog niet wor den bekedgemaakt, aangezien de be sprekingen met de bankiers zijn ver traagd door de renteontwikkeling van de laatste tijd. naar moet worden verklaard, zou men zelfs in zekere zin het predikaat „origi neel” kunnen verlenen, met als belan grijke bijkomstigheid de prettig in het gehoor liggende melodietjes van J. Kol vers. VELSEN. Circus Mariska treedt op in de gemeente Velsen. Vanmiddag was de eerste voorstelling in Velsen-Noord en dinsdagmiddag om kwant over vier is er een voorstelling op de Markt in IJmuiden. Woensdag om drie uur volgt een voorstelling in Santpoort op het terrein aan de Hagelirtgerweg. Het circus biedt een aantrekkelijk programma voor jong en oud. dat speciaal op de jongere bezoekers geënt is. Paarden, pony’s, bok ken. dwerggeiten, ganzen en honden to nen hun kunstjes, terwijl men kan la chen om de capriolen van de clowns. Een sterke man en esen aap zorgen voor extra sensatie. Gedurende anderhalf uur amuseerde, het waterski-showteam de vele belang stellenden die met bewondering het ge beuren volgden. Al direct kreeg men een staaltje van behendigheid en evenwicht te aanschouwen toen de eerste water skier gezeten op een stoel zijn spectacu laire kunsten vertoonde, waarna een spuitskiër een fontein van water achter zich liet bij de hoge snelheid van de fraaie motortrekb oot. Willy Sthl, dee fraaie motortrekboot. Willy Stahle, de wereldkampioen wereldkampioene de monstreerde op één ski met losse han den het draaien van figuren. VELSEN. Dit weekend zijn in de gemeente diverse inbraken gepleegd waarbij een flinke buit werd gemaakt. jubilarissen met diploma. Namens de directie ontving ieder een enveloppe met inhoud waarbij de respectievelijke da mes eerder met een fleurig boeket wa ren verrast. De heer J. W. Meijer, secretaris van de ondernemingsraad verdiepte zich in een cijfermatige toespraak om te herin neren aan de vroegere crisisjaren toen het niet eenvoudig was werk te vinden. De heer Meijer dook nog even in het verleden ten aanzien van de oorspronke lijke werkzaamheden van ieder van de jubilarissen die bijdroegen tot de huidige goede gemeenschap die in het bedrijf is blijven bestaan. In rijmvorm bracht de heer L. Kwaak de gelukwensen over van de personeels vereniging „De Plaatwellerij”. Een bij zonder aardige geste was het allen een delftsblauwe tegel van „100 jaar IJmui den” aan te bieden. De heer C. Luntz vertolkte zijn felicitatie namens het per- soneelsfonds door ieder een enveloppe met inhoud aan te bieden. Voor Voor Stork Duke sprak de heer ing. Hein Kamp, die voorrekende dat de feestelin gen gezamenlijk 800.000 uren aan het bedrijf hadden doorgebracht wat hem een ongelooflijke prestatie leek. Een fraaie tegel, verbeeldend een „plaatwel- ler” was zijn jubileumbijdrage. Bijzonder leuk was het deelnemen van de heer G. van der Weerd uit Velsen- Noord, die ‘het had aangedurfd om als para-sailer hangend aan een parachute hoog boven het water te worden getrok ken. Wegens de overigens geringe dwarswind kon hij niet op het water van de binnenhaven landen maar zocht zijn luchtweg richting Noordersluis over het kanaal over een afstand van onge veer vijfhonderd meter. Een achtkoppige ski-showploeg bracht een finale van uit stekend waterski-genoegen en demon stratie die veie honderden bleef boeien. DOOR DIT ALLES werd de opvoering door de geamuseerde ouders en oma’s in de zaal met veel genoegen bekeken en daarom beantwoordde deze preciës aan de bedoelingen, welke de leiding van „De Santpoortse Jeugdoperette” bij de voorbereidingen voor ogen moet hebben gestaan. VELSEN. Het comité landdag Vel sen organiseert dit jaar voor de 21e maal op 2e pinksterdag een grote evan gelisatie- en ontmoetingsdag in het park Velserbeek te Velsen-Zuid waar vanuit het gehele land weer duizenden christe nen worden verwacht vanuit vele ker ken en geloofsgemeenschappen om geza menlijk het pinksterfeest te vieren. Aan deze landdag werken mee als sprekers evangelist A. v. d. Sande uit Driebergen, de heer Jb. Klein Haneveld. directeur van de Bijbelschool uit Doorn, ds. W. Hessels. baptistenpredikant uit Lemmer, ds. R. Reiling, baptistenpredikant uit Dordrecht en evangelist Th. Dikkes uit Leiden. Muzikaal werken mee de zange res Esther Tims uit Zwolle, de zanger John Buurman uit Nijmegen, The Revi val Singers uit Katwijk, het combo Exo dus uit Den Helder en de gospelgroep Siloam uit Haarlem. De samenkomsten die aanvangen om half elf, twee uur en half vijf worden gehouden in een grote 10-mastertent met 2500 zitplaatsen. In zijn toespraak noemde directeur ir. L. P. van der Steen zijn medewerkers sleutelfiguren in het bedrijf. Het verle den van hen toonde aan dat alle veertig jarige jubilarissen vrijwel op de onder ste trede van de ladder als plaatwerker waren begonnen en dat zij een carrière hadden opgebouwd. Hij dankte de jubi larissen voor hun zeer positieve inzet en verwachtte dat zij nog kunnen beleven het bedrijf weer in opgaande lijn te zien. DIT ALLES viel zaterdagavond op nieuw waar te nemen in de zaal van het Ichtus-college aan de Wolff en Deken laan in Driehuis, waar door „De Sant poortse Jeugdoperette” een opvoering werd gegeven van „Fablo en de ezelin”, een kinderoperette met tekst en muziek van H. Th. Jantz en J. Kolvers. Hierbij kon worden vastgesteld dat auteur en componist een voor dit genre geslaagd werkstukje op hun naam hebben ge bracht, waarvan de inhoud met genoe gen door jong en oud valt te bekijken en te beluisteren. Het verhaaltje over de arme geitehoeder Fablo, wiens ezel dank zij de bemoeiingen van een sympathieke tovenaar op een wedstrijd tot overwin- VELSEN-NOORD. In het geheel vernieuwde ontspanningslokaal van Stork Velsen zijn vrijdag twaalf werk nemers gehuldigd in verband met hun jubileum, ’s avonds gevolgd door een feestavond. Zes van hen de heren L. Kok, chef calculator; A. de Koning. werkmeester; .1. Ladru. werkmeester; J. van Oosten, magazijnmeester; H. Prins- sen. werkmeester en J. B. de Winter, leraar bedrijfsschool zijn veertig jaar aan het bedrijf verbonden en de heren J. P. Heeremans, assistent werkmeester; B. A. L. Kloosterhuis, technisch mede werker; A. Minks, projectleider; Ad. Starreveld, electrisch lasser en lid on dernemingsraad; R. Wagter, personeels functionaris en H. van den Braak, groepsleider tekenkamer maakten vijf entwintig jeaar vol. VELSEN. Een 32-jarige IJmuide- naar heeft zondag een hersenschudding opgelopen toen hij met zijn brommer viel. Volgens de politie had de man alcohol gebruikt en was hij te dicht langs de stoeprand gereden, waardoor hij de stoep raakte en viel. De man is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden. Een 38-jarige autobestuurder uit Haarlem werd zaterdag aangehouden en bekeurd in verband met drankgebruik. De man moest ook een bloedproef on dergaan. AUeh ontvingen vervolgens van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel de grote verguld zilveren legpenning met diploma voor de veertigjarigen en dg zilveren penning voor de overige VELSEN-NOORD. Het Tamboer en Trompetterkorps „Velsen-Noord S.M.” heeft zaterdag wederom met succes deelgenomen aan een concours in Den Haag ter gelegenheid van de opening van de Hartactie van het Nederlandse Rode Kruis. Aan dit concours namen niet minder dan negenentwintig korpsen deel waarvan „Velsen-Noord S.M.” met 211,5 punten in de eerste afdeling een eerste prijs wist te bereiken. «S cw iww

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5